I0N Vlouvier heeft de Schoenen TWEEDE BLAD flen mond iddelb«rgsche Büij v. Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Een ongeluk in de Andes BINNENLAND poeilijkheden zou verkee- de oorzaak. De geheele arvan den invloed. H.V, Sjfc 10 lager openden, fder beurstijd Fteeds groo- boden weerstand, dock Unie Levers moesten Is getroosten. Aku's lagen ftentie. Scheepvaartaan- Tabakken en Rubber ter. Amerikaansche fond-* ïen en lager. LKOERSEN |edenmiddag 3 uur (offi- Berlijn 57.15 Parijs ■34.85 Weenen 31.50 V2 New-York 2.49. van de O jtken 33 W Is, 3-!amps ligtoestel. Iet lampen "87.50 Jnet ingeb. leker [97.50 •te constructie het gebruik van Uw terwijl bovendien de ïcr last heb gehad, is bevelen." (w. g.) E. G.t ïdpasta met rood-wit- il verkrijgbaar. Tegen os een proeftube van terskade 83. beien, Kano's enz. enz. plaatsen aangeboden, Te bevragen bij het V. „De Posthoorn". UXEM, Walstraat 93. RSE VAN W1JCK eeft (e huur: Boulevard, Bellamypark, amypark, i Koudekerkscheweg Badhuisstraat. Widdelburg-Rofferdan) lengelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE v. Rott. vm. uur 8 8 ober 6 8 9 12 13 15 v.Midd v.m.uur 8 itiën te bekomen N.V. Trr-sport- en Exp, ■h. Erven G. VOS, Telet. —52018. B. EENHOORN, Tel. 15S OOSTERHOUT, Tel. 282 ITEMHEK. Telet 101, Maandag 5 October 1931. N° 234. AFSLUITING VERKEER GEDEELTE ROZENGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat vanaf 6 October 1931 tot nadere aankondiging het gedeelte van de Rozengracht gelegen tus- schen den Singel en de Leliënlaan voor het verkeer met rij- en voertuigen is afgesloten. Vlissingen, 5 October 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen gelet op artikel 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van Gysbrecht Karei Lichtenberg, wonende te Vlissingen, om verlof tot den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank voor de bene- den-voorlocaliteit van het perceel Breestraat no. 9 dat vanaf heden, gedurende veertien dagen tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders voor noemd. Vlissingen, 5 October 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VLISSINGEN. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 6 en zoonoo- dig op 7, 8 en 9 October 1931 zal warden ge schoten met geschut geplaatst op den Weste lijken oever van de Marinehaven te Vlissin gen en ten Zuiden van het licht van Kaap duinen. De schietoefeningen zullen ten 9 uur aap- Vangen. Op of nabij de batterij vanwaar geschoten wordt, zal van één uur vóór den aanvang tot het einde der schietoefeningen een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht, zich niet on- ïioodig lang op te houden in het gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlis singen, tusschen de lijnen getrokken van de batterij aan de Marinekaven in O. en Z. rich ting tot op een afstand van 6.5 K.M. en in een gedeelte van de Galgeput, Oostgat en Deurlo tusschen de peilingen N. tot Z.O. van de batterij te Kaapduinen tot op een afstand van 11 K.M. Vlissingen, 5 October 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DEN HELDER. Schietoefeningen met luchtdoelartillerie. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 6, 7, 8, 9, 13, 14,15 en 16 October 1931 van 9 uur17 uur schiet oefeningen met luchtdoelgeschut en lueht- doelmitrailleurs en op 7 en 14 October 1931 van 20 pur tot 22 uur schietoefeningen met luchtdoelgeschut zullen worden gehouden. Het geschut is opgesteld nabij het verde digingswerk Kijkduin te Huisduinen, de mi trailleurs zijn opgesteld in het duinterrein ruim 500 M. ten Noorden van Groote kaap Zanddijk, lederen dag zal één uur vóór den aanvang der schietoefening op het verdedigingswerk Kijkduin en nabij Groote kaap Zanddijk een roode vlag worden geheschen. Op 7 en 14 Naar het Engelsch van MORICE GERARD. 13) „Neen", antwoordde Miles na een lange pauze. „Ik had den indruk dat hij heelemaal alleen stond; een zwerver zonder kind of kraai." „Dan heb je het toch misik herinner me heel goed dat er ergens in het Noorden van Engeland een oude leeraar woont, die het twijfelachtige voorrecht heeft Andrew Syl vester's vader te zijn. Ik heb niet gehoord dat hij overleden is. Ik geloof vast dat je je er welop kunt voorbereiden dat je te zijner tijd nog lastige vragen te beantwoorden zult krijgen. Als dat nog niet is gebeurd, komt dat, dunkt me alleen, doordat het bericht over het ongeluk in een van de Londensche bladen, de menschen in de provincie ont gaan kan zijn." „Als er navraag wordt gedaan, ben ik er natuurlijk op geprepareerd inlichtingen te geven, ik hoop overigens maar, dat het niet gebeurt, want ik voel er niets voor dat al die ellende weer wordt opgerakeld. Maar ik zou precies vertellen wat er gebeurd is, net zooals ik het jou daarnet vetreld had, John." „Ja, maar voor een ander gehoor, vergeet dat niet", zei de advocaat veelbeteekenend. „Die man heeft je in elk geval goed behan deldhij heeft je opgepast en je medicijnen October zal te 19 uur op het werk Kijkduin een roode fcwtaarn worden geheschen. Na het nftiade der schietoefening worden iederen dag de roode vlaggen (de roode lan taarns) gestreken. Onveilig is de zee a). tot een afstand van 12 K.M. uit de kust tusschen de richtingen Kijkduin—verken- ningston Molengat Kijkduin—verkenningston Westgat. b). tot een afstand van 5 K.M. uit de kust tusschen de richtingen Groote kaap Zand dijkroode ton no. 3 Schulpengat Groote kaap Zanddijk—Z.W. Zeevarenden wordt verzocht zich niet on- noodig lang in de bovengenoemde sectoren op te houden. Vlissingen, 5 October 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Vereeniging voer Volkenbond en Vrede. Bij de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede bestaat het voornemen om een adres tot de ontwapeningsconferentie, die op 2 Fe bruari 1932 te Genève samenkomt, te richten. Dit adres zal niet slechts v -or de leden der vereeniging, middels de besturen der afdee lingen, ter teekening worden opengesteld, maar ook voor alle degenen, die, al zijn zij geen lid der vereeniging, zich stellen op het Volkenbondsstandpunt, dat het adres inneemt, en den inhoud van het adres onderschrijven. Gelegenheid tot teekening zal bestaan gedu rende een nader bekend te maken tijdstip, hetwelk vermoedelijk einde November zal zijn. De tekst van bedoeld adres, door het hoofd bestuur vastgesteld, luidt als volgt De ondergeteekenden, leden van de Neder- landsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede te zamen met vele andere Nederlan ders, die zich op Volkenbondsstandpunt stel len, wenden zich tot uwe conferentie met de bede, dat zij haar uiterste krachten zal in spannen om de hoop in vervulling te doen gaan, die in deze dagen millioenen menschen bezielt. Zij geven zich er rekenschap van, dat, on danks de stichting van den Volkenbond, de verschillen en belangen-tegenstellingen tus schen de volken zün gebleven en zij ontvein zen zich de moeilijkheden niet, die de con ferentie zal hebben te overwinnen om tot een bevredigend resultaat te komen, dat door alle Staten zal worden aanvaard en nageleefd. Maar zij gevoelen zeer sterk, dat in de ver wezenlijking van de doeleinden van den Vol kenbond de eenige oplossing ligt van de pro blemen, waarvoor de internationale samen leving zich ziet gesteld, en dat, wanneer aan het gebod van het Volkenbondsverdrag met betrekking tot de ontwapening thans geen gevolg wordt gegeven aan het gezag en de beteekenis van den Volkenbond aan den Vol kenbond zooveel afbreuk zal worden gedaan, dat de toekomst der menschheid niet dan met de grootste bezorgdheid kan worden te gemoet gegaan. In het belang van de verdere ontwikkeling van de internationale gemeenschap, in het belang van den vrede en van den stoffelijken en geestelijken vooruitgang doen zij daarom een dringend beroep op uw conferentie en wenschen haar toe, dat het haar gegeven moge worden door een positief resultaat aan een wereld, die zuoht onder de gevolgen van den wereldoorlog en die den last der steeds hooger eischen stellende bewapeningen niet meer torsen kan, het uitzicht te openen op een betere toekomst, waarbij het ook om die van den Volkenbond gaat. Teneinde de strekking van dit adres en de bedoeling, die met de onderteekening daar van voorzit, duidelijk te doen uitkomen, heeft het hoofdbestuur in een circulaire, gericht tot de afdeelingen en correspondenten der ver eeniging, een en ander toegelicht op de na volgende wijze Het dagelijksch bestuur meent goed te doen de afdeelingen met een enkel woord duidelijk te maken wat de bedoeling is van het adres en hoe het moet worden opgevat. De vraag toch is gerezen of er na het pe titionnement van de dagbladpers, dat door ongeveer 2/2 millioen menschen werd onder teekend, nog plaats is voor een adres van wege onze vereeniging. Het dagelijksch bestuur en het hoofdbestuur hebben deze vraag nader onder de oogen ge zien en zijn beiden tot de conclusie gekomen, dat zij beslist bevestigend moet worden be antwoord. De bedoeling is niet om met het algemeene petitionnement te concurreeren of aan het succes en het gezag daarvan afbreuk te doen. Ons adres staat op anderen grondslag. Het is niet bedoeld als een massabeweging, die zich uit den aard der zaak alleen van een al gemeen e formule kan bedienen. Ons adres beoogt in het bijzonder en zelf standig de stem te doen hooren van hen, die beseffen dat het bij de ontwapeningsconferen tie gaat niet slechts om het ontwapenings- vraagstuk als zoodanig, maar ook om den Volkenbond zelf, en zijn gezag en toekomst, en die deswege bezorgd zijn en behoefte ge voelen tot de conferentie een bijzonder woord to richten ten aanhoore tevens van alle Iandgenooten, die in den Volkenbond werke lijk belangstellen. Dit woord kan alléén van onze vereeniging Uitgaan, die zich tot zulk een initiatief bi] Uitstek bevoegd en geroepen mag achten. Nu had strikt genomen de vereeniging als zoo danig, als lichaam zioh tot de conferentie kunnen wenden. Het hoofdbestuur heeft echter gemeend, dat er, zoo ooit, in dit geval aanleiding is om ieder lid van onze vereeniging en haar afdeelingen in de gele genheid te stellen door het plaatsen van zijn handteekening persoonlijk en actief aan de beweging deel te nemen en van zijn belang stelling te doen blijken het is derhalve de bedoeling dat het adres niet slechts door het bestuur maar ook door zooveel mogelijk in- dividueele leden zal worden onderteekend. Het hoofdbestuur heeft intusschen ge meend rekening te moeten houden met de mogelijkheid dat ook niet-leden er prijs op zouden stellen, in verband met hun belang stelling in den Volkenbond en hun sympathie voor den inhoud van dit adres, om mede te doen. Het is daarom de bedoeling, dat ook derden zullen kunnen teekenen, die daartoe behoefte gevoelen en het hoofdbestuur ver trouwt, dat de afdeelingen het mogelijke zullen doen om niet slechts hieraan bekend heid te geven, maar ook om de gelegenheid om te teekenen voor derden op de meest prac- tische wijze te orgamseeren. Het Adres is dus een adres van allen, die tot onze Volkenbondsvereeniginggn zijn tos- getreden. Maar ieder, die zich daarbij wil aansluiten, is welkom, al ligt het niet in het karakter van dit Adres om de kracht ervan in he,t aantal handteekeningen te zoeken. Inlichtingen ten aanzien van het adres zijn te verkrijgen aan het secretariaat der Ver eeniging, Jan van Nassaustraat 93 te 's-Gra- venhage. Telegrammen-wisseling tusschen Koning Albert en Koningin Wilhelmina, De Koningin heeft het volgende telegram ontvangen van den Koning der Belgen, naar aanleiding van Zr, Ms. bezoek aan het Ne- derlandsch paviljoen te Vincennes De Koningin en Ik stellen er prijs op, Uwe Majesteit te betuigen, welk genoegen Wij gesmaakt hebben door te Parijs het zeer schoone en belangwekkende Nederlandsche koloniale paviljoen te bezoeken, welks weder opbouw een zoo groote eer is voor den moed en de wilskracht der organisators. (Get.) Albert. De Koningin heeft hierop het volgende antwoord gezonden Het verheugt My zeer te vernemen, dat Uwe Majesteit en de Koningin te Parijs een zoo gunstigen indruk van ons paviljoen op de koloniale tentoonstelling hebben ontvan gen, en ik betuig Uwe Majesteit Mijn zeer oprechten dank voor Haar vriendelijk tele gram. (Get.) Wilhelmina, De Amerikaansehe goudzending voor Nederland. Een van de eerste goudzendingen van de Vereenigde Staten naar Europa sedert Enge land den gouden standaard heeft opgegeven, kwam Zaterdag te Plymouth aan met het stoomschip „Rotterdam". De zending bestaat uit 20 stukken ter waarde van 6 milli oen de bestemming is Amsterdam. Als gemeld is 35 millioen goud naar Frankrijk verscheept. Byna alle groote sche pen, die van de Vereenigde Staten varen, bevatten goud. Overeenkomst tusschen den Norddeutsohen Lloyd en Nederlandsche reederijen. De Norddeutsche Lloyd, die naar verluidt met de Comp. Générale Transatlantique on derhandelt over een bepaalde regeling van de afvaarten, schijnt naar uit Hamburg aan de V. Z. wordt gemeld, ook met de Neder landsche reederijen een dergelijke overeen komst te willen sluiten. De „Zaanland" (6800 ton) is thans in den gemeenschappeltjken dienst van den N. D. Lloyd en den Kon. Holl. Lloyd opgenomen. Nederland niet naar de Olympische Spelen 1932. In een Zaterdagavond te Amsterdam ge houden vergadeiing van het Nederlandsch Olympisch Comité, heeft de voorzitter mede gedeeld, dat men er niet in is kunnen slagen de noodlge geldmiddelen voor uitzending van een Nederlandsche ploeg naar de Olympische Spelen 1932 bijeen te krijgen. Derhalve moest het bestuur het voorstel doen, om Nederland noch aan de spelen te Los Angelos, noch aan die te Lake Placid te doen deelnemen. In verband met de tijdsomstandigheden merkte de voorzitter nog op, dat het alge meene volksbelang boven het engere sport- belang moest gaan. De vergadering nam het voorstel van het bestuur met algemeene stemmen aan. Loonsverlaging op de werven. Evenals de Christelijke en Roomsch-Ka- tholleke organisaties hebben thans ook de afdeelingen van den Algemeenen N-ed. Me- taalbewerkersbond te Rotterdam en Schie dam de loonsverlaging van vijf procent, die deze week op de Rotterdamsche scheepswer ven is in werking getreden, aanvaard. Nederlandsch stoomschip gestrand. Het Nederlandsche stoomschip „Johanna", is op de reis van Huelva naar Rouaan op de Armenrots, nabij Brest, gestrand en vermoe delijk als verloren te beschouwen. De opva renden werden door de sleepboot „Seefalke" van boord gehaald en op de He de Sein aan wal gebracht. Het schip, dat toebehoorde aan de reederij Jos. de Poorter te Rotterdam, was in 1917 gebouwd en 2076 ton groot, Bange dagen voor de gemeente Oss. Naar aanleiding van de dreigende ophef fing van Hartogs Margarine- en Vetfabrie- ken te Oss, waarbij 1400 man zijn betrokken, wordt het volgende gemeld De ramp, die voor de gemeente Oss dreigt, is aanzienlijk grooter dan die, welke zij te doorstaan kreeg door de stopzetting van Jur- gens' fabrieken enkele jaren terug. Werden daardoor circa 500 man werkloos, met de overplaatsing van Hartogs fabrieken zijn in totaal 1400 man gemoeid. Een direct gevolg hiervan immers wordt het stopzetten van een aantal andere bedrijven in de gemeente, die nagenoeg uitsluitend voor Hartogs fabrieken werken, met name kistenfabrieken, drukke rijen enz. Het laat zich begrijpen, dat de bevolking van Oss met groote aandacht volgt hetgeen omtrent deze aangelegenheid bekend wordt. Het gemeentebestuur weet slechts, dat nog niet definitief beslist is of Hartogs fabrieken geheel of gedeeltelijk overgeplaatst zullen gegeven. Hij was bezig een koortswerend middel of een slaapdrank voor je te berei den en in je koortshallucinaties heb je ge meend, dat het wat anders was. Ik stel de zaak nu, zooals de buitenwereld haar zal zien, bijvoorbeeld twaalf bekrompen burger luitjes in de jury bank. Jij hitste je grooten dog tegen hem op en hij vond den dood als belooning voor de vriendelijkheid, die hij je wilde bewijzen." Austin begreep nu ook hoe gemakkelijk het yoor een ergdenkenden officier van justitie zou zijn, om eon veroordeelend vonnis tegen hem te krijgen. „Mijn hemel", kreunde hij, „aan die moge lijkheid heb ik nooit gedacht Harkbutt had al meer gezegd dan hij van plan was geweest en hij wilde het zijn vriend nog niet moeilijker maken door er aan toe te voegen, dat het feit dat sir Miles Calliston onder een valschen naam naar Engeland was teruggekeerd, zeker niet in zijn voordeel zou worden uitgelegd Er werd verder niet veel meer over het onderwerp gepraat. Miles had verteld wat hij op het hart had en leunde vermoeid in zijn stoei en ook Harkbutt was zwijgzaam, omdat er een gedachte had postgevat in zijn geest, die hem niet wilde loslaten, en die hij zich voornam, straks, in de eenzaamheid van zijn kamer, verder uit te werken en door te den ken. Zoo sleepte het gesprek zich traag en moeizaam voort, tot de klok in de hall elf uur sloeg. Harkbutt stond op en drukte Miles krach tig de hand, „Niet den moed verliezen, kerel", zei hij hartelijk. „Je kunt op mij rekenen, wat er ook gebeurt en het moet al heel raar Joopen als ik dat varkentje niet voor je kan was- schen,... I" „Ik weet het, John", antwoordde Miles, met een stem, waarin aandoening trilde. „Als ik niet je als mijn besten en eenigen vriend beschouwde, zou ik je vanavond dat niet allemaal hebben verteld." Toen zijn gast naar boven was gegaan, wierp Austin zijn half opgerookte sigaar in den haard en staarde peinzend in het uit- doovende vuur. Zijn heele leven trok aan zijn geestesoog voorbij in dit eenzame uur en hij moest ziohzelf bekennen, dat het een mis lukking was. Maar in ieder geval had hij niet willens en wetens gezondigd. Het bla zoen van zijn adellijk huis, door de eeuwen heen ongerept, was ook door hem niet bezo- deld. Maar was dit inderdaad zoo Voor zijn eigen geweten ging hy vry uit, maar zou dit pok zoo zyn voor de haastig en oppervlakkig oordeeiende wereld? Er gleed een schaduw over zün gezicht en zijn oogleden en mond hoeken trilden. De kaarsen, byna geheel, opgebrand, flak kerden en sputterden. De een na de ander ging uit en weldra was er nog maar een vage lichtschijn in de kamer. Miles hief het hoofd op en op hetzelfde pogenblik viel een schot. Hy hoorde het rin kelen van brekend glas de vensters van de bibliotheek waren niet door blinden be schermd een kogel floot langs zijn hoofd en boorde zich in het paneel van den muur, vlak bij de deur. Austin sprong op en rukte de glasdeuren open lichamelijke vrees was iets dat hij niet kende, Maar hy kon niets zien, het was pikdonker buiten. Zijn rijzige gestalte, gilhouetteerend tegen den achtergrond van vaag licht, was een goed zichtbaar doel, maar er kwam geen tweede schot, Miles rende het grasveld op, maar hy had geen enkele aan wijzing om in een bepaalde richting te loe pen, Behalve het ritselen van de boomtoppen in den zwakken wind, verbrak geen geluid de stilte van den avond. In het huis was ge luid van iemand die zich bewoog. Een oogen- blik later ging het venster van Harkbutt's kamer open. Dat was het eenige slaapver trek, buiten dat van Austin zelf, dat aan deze zijde van het huis in gebruik was, De kamers van het personeel lagen allen aan den achterkant. „Wat is er aan de hand?" Miles antwoordde op gedempten toon echter luid genoeg om door zyn vriend aan het venster te kunnen worden verstaan. „Een of andere strooper schynt me voor een patrys te hebben aangezien en schoot door het raam van de bibliotheek, ik ben niet gewond." Austin voelde een eigenaardige opgewekt heid over zich komen. Opwinding, actie had den hem wakker geschud, zijn gedachten af geleid, zijn vrees voor het gngrypbarp ver jaagd. Vaag drong het tot zijn besef door, dat hij zich gelukkiger voelde, den in maan- dep het geval was geweest. worden. Deze overplaatsing zou dan geschie den, naar verluidt, deels naar Engeland. De beslissing berust by de Unilever. Wanneer de fabrieken in haar geheel bui ten Oss zouden geplaatst worden, zou de ge meente onvoorwaardelijk zeer noodlijdend worden. De lasten, welke de overige, niet met werkloosheid getroffen, ingezetenen zouden moeten opbrengen, zullen hun draagkracht stellig aanzienlijk te boven gaan. De gemeente Oss alleen (dus buiten be schouwing gelaten wat rijk en provincie te dragen zouden krijgen) zou per jaar ten minste ƒ150.000 meer werkloosheidsuitgaven krijgen, berekend naar een steunuitkeering, waarbij de hoofden van gezinnen ƒ12 per week ontvangen. Het rijk zou in dit geval nog ƒ500.000 per Jaar moeten uitkeeren. Zou de mogelijkheid bestaan de menschen by een werkverschaffing te plaatsen, wat de voor keur verdient, dan zouden de kosten voor de gemeentekas zijn 177.000. Aan inkomsten wegens gemis van dividend en tantième-belasting en andere belastingen zou de gemeente zeker 100.000 derven. BÜ elkaar zou de gemeentelijke begrooting alleen reeds met ƒ250.000 bezwaard worden. Vermeld dient hierbij, dat de gemeente Oss thans reeds 80 opcenten heft op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en dat zij daarby gerangschikt is in de derde klasse. Die 80 op centen brengen, volgens de in gunstige tijden opgestelde raming, ƒ40.000 op. De woningbouwvereenigingen zouden voort aan 03k met aanzienlyke tekorten haar boek jaar moeten sluiten. Ook deze schadeposten komen per saldo op de schouders van de ge meente. Wanneer Hartogs fabrieken uit Oss zouden verdwynen, is ook de middenstand lam gesla gen. Zeer te wenschen is het, dat voor het be lang der gemeente en dat der industrie een oplossing gevonden kan worden, waarmede beide gebaat zouden zijn. Rijkscommissie voor werkverruiming. „Het Volk" verneemt, dat een speciale vergadering van de Rijkscommissie voor werkverruiming is gehouden, waar gesproken is over voorzieningen, welke wellicht moeten Worden getroffen in verband met de toene mende malaise. De commissie besloot, den voorzitter van den Raad var». ministers te ver- zoekén, een deputatie uit haar midden, be staande uit de heeren Zadelberg, waarne mend voorzitter, dr. Vos, mr. Kortenhorst, en F. v. d. Walle, in audiëntie te ontvangen. Deze audiëntie is, naar wy voorts verne men, reeds toegestaan. Het moet in de be doeling liggen, te bevorderen, dat onder lei ding van den minister-president met vooraan staande leiders van werkgevers- en werkne mersorganisaties in de komende weken be sprekingen worden gevoerd. Het Boek der Tangrams. Door de Erven de wed. J. van Nelle te Rotterdam is een nieuw boekje uitgegeven, getiteld „Het Boek der Tangrams". Dit boekje kan voor velen m de lange win teravonden een aangename verpoozing geven. Het eischt hersen- gymnastiek. Bij het boek zijn nl. zeven wondersteenen gevoegd, waar mede 32 figuren gelegd kunnen worden. Een dezer figuren is echter niet met de steenen te leggen en wie het nummer van dit figuur opgeeft, ontvangt een byzonder mooi uitgevoerde legplaat. Het boekje wordt beschikbaar gesteld tegen 40 half pondskof f ie- achteretiketten. Wij verwijzen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Dr. H. van Oyen, sinds 17 October 1926 predikant der Ned. Herv. gemeente te Ritthem, heeft het beroep naar Breda aangenomen. Dr. H. van Oyen is te Vlissingen geboren. In 1929 promoveerde hy tot doctor in de godgeleerdheid. De publieke godslastering. Ook de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Utrecht en de kerkeraad der Geref. kerk te Middelburg hebben besloten adhaesie te „Gelukkig dat je ongedeerd bent", riep Harkbutt terug. „Ik ben in 'n minuut bene den." Maar hij was toch niet de eerste die ver scheen. Merrifield kwam. Hij was aan het lezen geweest, vertelde hij hy was een groot liefhebber van lezen en was over tuigd de eenige van het personeel te zijn, die het schot had gehoord. De anderen waren allemaal naar bed aan den achterkant van het huis, Wilde meneer dat hij ze zou wek ken. Dan konden ze met lantaarns het struikgewas afzoeken. „Neen, alsieblieft niet", antwoordde Miles, die inmiddels naar de bibliotheek was terug gekeerd, scherp. „Wie het ook was, die ge schoten heeft, hy heeft ruimschoots tijd ge had om zich uit de voeten te maken." Inmiddels was ook Harkbutt, half gekleed en met een kamerjapon aan, op het tooneel verschenen. Hy had een kandelaar in de hand, de kaars walmde en droop af door den luchtstroom die door het open venster, kwam. „Neemt u me niet kwalijk meneer, dat ik u tegen spreek", vervolgde de butler op zyn onderdanigsten toon. „Maar Edwards, de hoofdportier, zei een paar dagen geleden te gen me, dat een paar visschers uit een van de nabijgelegen dorpjes, die hier naar harte lust hebben gestroopt in den tyd dat de Grange onbewoond was, woest zijn omdat hun rijk nu uit is. Ze zeiden dat ze op een keer wel met den nieuwen bewoner zouden afrekenen. Ik vraag u nogmaals excuus dat ik hot zoo openhartig zeg." .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5