500 300 25 Hier boy dat is de sigaret die je moet gaan rooken100% kwaliteit en de beste voor je gezondheid CHIEF WHIP 3 OCTOBER EERSTE BLAD No.233i 69e Jaargang' 1931 llilpia: firn f. KAK DE VEIDE Ir.. Ifalslrui 51-10,1 lissiip. Ttlil. II. Postrekening till! Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND VIRGINIA Ook met kurk en goud Stads- en Provincienieu ws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine adverlentics betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen BEëINDIGING ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen in herinnering dat de zooge naamde zomertyd (d.i. de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd) in 1931 zal eindigen Zondag den 4en October a.s. te 3 uur in den voormiddag. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den middelbaren zonnetijd van Amsterdam, welke tijdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voormiddag. Mitsdien moeten op dat tijdstip (of wan neer men zioh op Zaterdag 3 October a.s. ter ruste begeeft) de klokken één uur ach teruit gezet 'worden. Vlissingen, 30 September 1931. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. WERKVERRUIMING IN HET BOUW- EN SCHILDERSBEDRIJF. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen doen een dringend beroep op de ingeze tenen om ter bestrijding van de seizoenwerk loosheid onder de bouwvakarbeiders, inzon- derheid onder de schilders, zooveel mogelijk werk, dat in de wintermaanden kan geschie den, ook in dien tijd te laten verrichten, Vlissingen, 3 October 1931. Burg. en Weth. voornoemd, P. G. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Radiotelefoonverkeer met Indië. Gedurende September 1931 werden in het radiotelefoonverkeer met Ned.-Indië in totaal 332 gesprekken gevoerd, waarvan er 125 in Nederland en 207 in Indië werden aange vraagd. Van de hier te lande aangevraagde ge sprekken hadden er 79 betrekking op zake lijke en 46 op familieaangelegenheden. Voor Indië bedroegen deze getallen resp. 100 en 107. In totaal weiden 184 gesprekken in Neder land 76 en in Indië 108 aangevraagd. In het radiotelefoonverkeer EuropaNed.- I Indië via Nederland werden in September in 4 totaal 9 gesprekken gevoerd, nl. met Enge- land 6, Hongarije 2 en Tsjecho-Slowakije 1. Versch brood by het ontbijt. Naar wij vernemen is de heer Staal, direc teur van hotel „Suisse" in de Kalverstraat te Amsterdam, gisterenmorgen geverbaliseerd wegens het verstrekken van versch brood voor tien uur 's ochtends aan de gasten. Dit is het tweede proces-verbaal. De vorige maal was de heer Staal geverbaliseerd wegens 1 bet niet hebben van een arbeidslijst, zooals j voor een bakkerij is voorgeschreven. Kanton gerecht en Hof hebben den heer Staal vrijge- j sproken op grond van de overweging, dat een hotelkeuken geen bakkerij is. Blijkbaar wil de arbeidsinspectie het nu over een an deren boeg gooien. Prof. Piccard. In de groote zaal van den Dierentuin 'w 's-Gravenhage heeft gisterenavond prof. Pic card, die eenigen tijd geleden met een ballon naar de stratosfeer is gestegen, zijn ervarin gen en indrukken tijdens dien tocht opge daan, verteld. Een groote belangstelling be stond voor deze lezing, zoodat de zaal geheel gevuld was. Prins Hendrik met zijn adjudant jhr. Laman Trip was ook tegenwoordig, even. als de minister van waterstaat, mr. Reymer, de Belgische gezant, de heer Maskens, ir. De Vogel, voorzitter der Kon. vereeniging voor luchtvaart, met enkele bestuursleden dier vereeniging en de heer De Veer, directeur van den Luchtvaartdienst, en de heer Plesman, directeur der K.L.M. De hoofdredacteur van het blad, onder welks auspiciën prof. Piccard hier te lande zyn redevoeringen houdt, sprak een enkel woord van welkom tot den spreker en de autoriteiten, waarna ir. De Vogel namens de Kon. Ver. voor Luchtvaart prof. Piccard toe sprak en daarbij wees op de groote gaarde AROATH LONDON van de onderzoekingen in de stratosfeer voor de wetenschap en de ontwikkeling daarvan. Daarna gaf prof. Piccard in het Duitsch een overzicht van de gebeurtenissen op dien merkwaardigen tocht op 16000 M. hoogte, het hoogste, wat ooit door een mensch is bereikt. Na zijn rede, die ongeveer een uur duurde, werd een mooie serie lichtbeelden vertoond. De Kon. Vereeniging voor Luchtvaart bood na afloop van de vergadering in den Dieren tuin in restaurant Royal een souper aan ter eere van prof. Piccard, waaraan ook Prins Hendrik deelnam. Legaat van mgr. dr. Nolens. By het bestuur der R.-Kc.th. Staatspartij en bij dat van de stichting Dr. Schaepman- fonds is, blijkens bericht in „de Tijd", een brief ingekomen, houdende mededeeltng, dat mgr. dr. Nolens h et geheele staatkundige gedeelte van zijn bibliotheek heeft willen be stemmen voor de R.-Kath. Staatsparty en haar in wording zijnde Partijbureau. Dezelfde bestemming is gegeven aan het door Anton Dupuis vervaardigde bronzen borstbeeld van dr. Nolens, aan de antieke ar chiefkast voor het archief der Kamerfractie, alsmede aan verschillende andere voorwer pen uit zijn studeerkabinet, welke, naar de meening van de exec. test. tegelijk met het aanzienlijk gedeelte der bibliotheek, in aanmerking komen, om in een dr. Nolens- kamer van het Partijbestuur een plaats te vinden. Chr. Grafische Bond. Het hoofdbestuur van den Chr. Grafischen Bond, heeft na een vergelijkend onderzoek van 9 door de afdeelingen gestelde Candida- ten, en gehoord het rapport van een commis sie van zes personen, voor de vacature van vrijgestelde-secretaris aanbevolen den heer A. S Boone te Middelburg, candidaat van de afdeeling Middelburg-—Vlissingen. Mijn opgebaggerd. Op het werk van de firma De Vries en Van den Bosch bij de Zuiderzeewerken, nabij den Oever heeft gisteren een baggermolen een mijn opgebaggerd. De onderzeedienst van de marine in Den Helder is naar Wieringen ge komen op de mijn, welke geladen is, te de- monteeren. Omtrent nationaliteit of her komst van de mijn zijn geen inlichtingen verstrekt. Opheffing van den Zomertijd. Hedennacht wordt de zomertijd opgeheven en. treedt de normale Amsterdamsche tijd weder in. De uurwerken moeten dus heden vóór men zich ter ruste begeeft één uur ach teruit worden gezet. v Alhambra-Theater. De man met het dubbele gelaat. Onbezonnen jeugd. Het kleurrijke Como Meer met den blau wen hemel en schilderachtige vergezichten vormt tezamen met de vroolijkheid van de Londensche artisten- en theater-centra den achtergrond van het vlotte Amerikaansche filmdrama „Onbezonnen Jeugd", waarbij wij wel eens dachten aan de visie in „Tusschen 14 en 17". Uit den aard der zaak is het vooral de Amerikaansche jeugd, waar bij zonder de nadruk op wordt gelegd. Loretta Youry, de lieftallige, jonge filmactrice ver hult met Douglas Fairbanks de hoofdrol. Monte Blue, de man van het avontuurlijk leven der vele baantjes en van den harden strijd om het bestaan, speelt de hoofdrol in de spannende film „De man met het dubbele gelaat". Ook in de onderwereld zijn er men- schen met eerlijke en goede harten, die een even zwaren strijd te voeren hebben, als in andere maatschappelijke kringen. Opoffering en eerlijkheid vinden in het eind gewoonlijk de overwinning. Zoo ook hier, waar ieder Monte Blue na zijn sympathiek spel ze hem gunt. Zeer lief is de verbeelding door leuke kinderen van een sprookjesboek. Ook de dansende bal die tot zingen noodt, is weer aanwezig in een geestig screen-song. In het Nederlandsche Nieuws o.m. de tewater lating van het tankschip „Manvantara", het studenten-werkkamp te Havelde, en mr. C. II. van der Leeuw, sprekend op het sociaal- economisch congres te Amsterdam. Luxor-Th eater. De geheimzinnige Dr. Fu Manchu. Nur am Rhein möchte ich lieben. Als gewoon opent Luxor haar excellent pro gram met een goed verzorgd journaal, waarin vooral bezienswaardigde verjaardagviering van den keizer van Abessinië en het hyschen en reven der zeilen, alsmede de vlaggenpara- de aan boord van een Duitsch opleidings schip, waarbij het „klommen zc niet als kat ten in het want" onwillekeurig in gedachten komt. De eerste hoofdfilm, een Duitsch-spreken- de Paramount, welke uitstekend verstaan baar is, is een sensationeel, aangrijpend en mysterieus filmwerk van het genre dat we maar weinig te zien krijgen. Het werd ver vaardigd naar den bekenden roman van Sax Rohmer, welke tot een geschikt scenario werd omgewerktregisseur was Roroland V. Lee, terwijl de fotografische opnamen onder lei ding van Harry Fishbeck geschiedden. Dr. Fu Manchu (Warner Oland) speelt in deze ge heimzinnige Oostersche film de hoofdrol. Deze Chinees haat alle blanken, daar bij den Boxer-opstand in 1900, zijn vrouw en kind door een verdwaalde bom werden gedood. Wraak aan het blanke ras, de dood aan alle Engelsche officieren, die aan het dempen van den opstand hebben deelgenomen blijft sinds dien zyn parool. Een dochter van een ge sneuveld Engelsch officier wordt door hem als kind aangenomen en in dit meisje, ge speeld door Jean Arthur, vindt hij aanvan kelijk een welkom, willoos werktuig, om zijn plannen te volvoeren. Als echter de liefde haar intrede doet, laat Lia zich niet meer hypno- tiseeren door Dr. Fu, maar wordt zij be- heerscht door de gedachten aan Dr. Jack Petrie (Neil Hamilton), die ook als slacht offer van den genialen, duivelschen Chinees moet vallen. Ijzingwekkend, adembenemende dingen gebeuren er in het Londensche Chi- neezenkwartier en op een afgelegen slot Red- moat, maar daar we in Londen zijn, ligt het voor de hand dat Scotland Yard ook een woordje mede gaat spreken. Nayland Smith (O. P. Heggie), een prachttype, is de inspec teur, die zich tegenover het geheimzinnige monster plaatst en ten slotte dezen wolf in schaapsvacht onschadelijk weet te maken, ofschoon hij niet verhinderen kan, dat Dr. Fu een kopje vergif prefereert boven den strop. Een film, waarin sterk spel gegeven wordt, welke uitmunt door ensceneering, monteering en fotografie, in één woord een rolprent, die „af" is. Het tweede hoofdnummer, eenvoudig van inhoud, is een schitterend kijkspel vanwege de vele sublieme natuuropnamen uit Rijnland. Deze zingende en sprekende film loopt over een vrijage tusschen een Duitsch meisje en een Engelsch officier, welk menschelijk ge beuren, liefde is immers internationaal als entourage heeft het echte Duitsche leven uit de dagen van de bezettingstroepen. Een vroolijke, humoristische rolprent, voortreffe lijk geregineerd. Een programma, wat volle zalen verdient. Het nieuws van den dag in beeld. We brengen in onze tydinghal foto's van het afscheid van luitenant-kolonel Donck als commandant van de school voor reserve officieren te Kampenvan het vertrek der laatste Batavierboot van de Boompjes te Rotterdam van het vertrek van het driemo- torig Fokkervliegtuig „de Valk" naar Ned.- Indië van het bezoek van prof. Piccard aan het vliegveld Waalhavenvan prinses Julia na bij den Raad van State op het Binnenhof te 's-Gravenhage van de eerste steenlegging van de nieuwe jeugdherberg te Castricum, door den heer A. H. Gerhard van het défilé voor den Rotterdamschen burgemeester by zijn bezoek aan het instructie-vaartuig van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, V. T. V. De verschillende afdeelingen van de Vlis- singsche Turnvereeniging de veteranen, le den en adspirantengroepen zullen op Zon dagmorgen a.s. de laatste afstandmarschen maken. Om 12 uur zullen alle turnsters en turners aankomen bij de Leeuwentrap (aan het strand), waar ze zullen worden afgehaald door de muziekvereeniigng „de Postfanfare". Hierna volgt een propagandamarsch door de stad, waarvan de route is vastgesteld als volgtBadhuisstraat, Paul Krugerstraat, Seheldestraat, Glacisstraat, Hobeinstraat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Betje Wolffplein, Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark, Nieuwendijk, Walstraat, Coosje Buskenstraat, waar de stoet zal ontbonden worden. Voor aanmelding als lid of adspirant wordt verwezen naar de advertentie in dit nummer. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overzicht over de maand September Het aantal bezoekers bedroeg 545, nl. 89 van vrouwen en 459 van mannen. Voor Sep-* tember 1930 waren deze getallen 743. 159, 584. Uitgeleend werden 1975 banden aan 1053 lezers. In September 1930 werden 1898 ban-* den uitgeleend aan 1029 lezers. Vereenigingen. Met de Staatscourant van 2 en 3 October zijn verzonden de afdrukken van de statuten der Vereeniging „Gemeenschappelijk Belang"- te Vlissingen. ZOUTELANDE. Ingekomen en vertrokken personen. IngekomenM. S. Brouwer, van Koude* kerke G. Porton, van 's-Gravenhage D, Louws en gezin, van MeliskerkeC. C. A, Versluys, van Middelburg. Vertrokken P. de Haas en gezin, naar ArnemuidenS. Wijkhuijs en gezin, naar WonseradeelM. Louws, naar Middelburg. GOES. De buitenplaats „Havenoord" alhier met omliggend terrein is dezer dagen aangekocht door de N.V. „de Schelde" t* Bergen op Zoom voor de oprichting van een zaak in bouw materialen, en aanverwante artikelen. IERSEKE. De slipper limped, de in Engeland zoo ge* vreesde vijand der oesters, welke tot voor korten tyd hier bijna in 't geheel niet voor kwam en waartegen de oesterkweekers in 1929 voor het eerst werden gewaarschuwd, breekt in sneller tempo op de Oosterschelda door, meldt „de Zeeuw". Was vroeger de vondst een, uitzondering, nu kan men op. sommige perceelen visschende in een tij 50—* 60 oprapen in verschillende grootte. Men vreest, dat ook in Zeeland de „slipper" een gevaar vóór den oesterstand zal worden. HULST Het radio-carillon. Op dien Zondagmorgen stond het iedereri burger van het rustige vestingstadje Hulst en omliggende dorpen in het Hollandsche Vlaanderenland wel zonneklaar voor oogen Het aloude carillon was herleefd. En hoe

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1