1000 500 300 25 VRIJDAG EERSTE BLAD No.232 69e Jaargang; 1931 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Pro vincicnieu ws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 eb ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.KIeine advertentiesbetreffendeHuut enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Denk om de klok De Zomertijd eindigt in den nacht van Zaterdag op Zondag. Men dient dus Zater dagavond vóór het naar bed gaan de klok één uur achteruit te zetten. K. R. O. Concertgebouw. K. R. O. Sextet. Voor den propaganda-avond, waaraan het i bekende K. R. O. Sextet zijn medewerking verleende, bestond gister een groote belang- j stelling. Ruim half negen werd de bijeenkomst met een hartelijk welkom door den Deken P. G. W. J. van der Aa geopend, nadat de gebrui kelijke Christelijke groet was gebracht. Zijn Hoogeerwaarde vertrouwde, dat het sextet, dat de luisteraars reeds zoo vaak via de microfoon en den luidspreker hebben gehoord, ook nu de talrijke aanwezigen aangenaam bezig zou houden. Spr. riep dan ook Piet Lustenhouwer en de zijnen van harte het welkom toe. Aanvankelijk zou Pater Lector J. Dito O.P. een spreekbeurt vervullen de allereerste gedachte was, dat „generaal" Per- quin in persoon aanwezig zou wezen doch de pater liet zich verontschuldigen, daar hij verhinderd was. Hij twijfelde niet of het sextet en de verdere heeren van den K.R.O. zouden dit gemis vergoeden. De Deken hoopte, dat deze reclame-avond voor den K.R.O. de overtuiging zou bijbrengen, dat de Radio een noodzakelijk middel is om gedachten te pro- pageeren. Men kan dit instituut dus niet ge noeg steunen. De R. Katholieken hebben steeds hun steun gegevenin den 80-jarigen schoolstrijd, in den strijd van de R. Katholie ke pers en nu aan den K.R.O., ofschoon voor dezen, dank zij pastoor Perquin, de strijd niet zwaar gevoerd is moeten worden. Een bij zondere hulde aan den radio-pastoor, wordt met daverend applaus onderstreept. Voor alles wordt er door de R. Kath. steeds geofferd, doch dit is voor den K.R.O. noodzakelijker dan voor de R. Kath. pers, daar de radio godsdienst en cultuur verbreidt over de ge heele wereld. Met de opwekking donateur te worden van den K.R.O. en de hoop uitspre kende, dat het gehoor een plezierigen avond mocht passeeren, beëindigde Deken van der Aa zijn met bewijzen van instemming be loonde toespraak. De heer Tommei, inspecteur van den K.R.O., zette daarna uiteen, dat de avond een tweeledig doel in zich sluit, namelijk propaganda voor den K.R.O. en het bezorgen van eenige aangename uren. De R. Katholieke strijd wordt op filmisch en muzikaal terrein aan vier fronten gestreden en hierin schuilt de verhindering van pater Dito. Spr. is er van overtuigd, dat het sextet met extra num mers en een opgewekt programma ruim schoots schadeloos zal stellen voor het gemis van de spreekbeurt, evenals een „plaatje" zulks doet, wanneer de een of andere uitzen ding niet geschieden kan. Daarna was het woord aan het sextet (3 violen, cello, contrabas en piano), dat inzette met den pittigen K.R.O.-marsch van Piet Lustenhouwer en vervolgens, nagenoeg zon der rust, de eerste helft van het program uit voerde. Alle nummers waren ingesteld op den doorsnee-luisteraar en vele ademden zelfs een populair karakter. Alzoo echte, lichte ver teerbare kost, welke er in ging als koek en niet naliet van stonden aan een allergenoeg lijkste sfeer te scheppen. Het ijs was trou wens al gebroken met de humoristische speech van den Deken. Een concert van dit gehalte zonder Strauss' onsterfelijken wals »,An der schonen blauen Donau" is gewoonweg ondenkbaar. Heerlijk van rhythme en pak kend van voordracht werd ze verklankt, door het smeltend strijkersensemble, waarmede het toetsinstrument, de piano, zich wonder wel assimileerde. Dat de musici hierbij ook nog aan „Show" offerden, verhoogde de aan trekkelijkheid. Ook May's „Kleine braune Mandoline" deed het vanzelf opperbest, en moest zelfs herhaald worden. De bijzonder geestige vertolking is hieraan wel niet vreemd geweest. „Standchen" van Heykens was een lief stemmingsnummertje. Bram Oberstein bleek in Drigo's „Millions d'Arlequin" een cellist van goeden huize, die zijn verrukkelijk klinkend en gevoelig uitdragend fraai instru ment volkomen beheerschte. In de fragmen ten uit Verdi's „Rigoletto" mochten we vooral den steh-geiger hoogelijkst waardeeren in solo-passages en cadenzen voorwaar een ge voelvol violist met sonoren toon. Ook de cel list verdient vermelding. Voorts diende zich Philip Spier aan als een meester op het „hout- en stroo-instrument" (Xylophoon) in verschillende soli, ook na de pauze. Als extra werd een czardas van Kalmann gespeeld met uitnemend contrast tusschen Laska en Triska. Andermaal hield thans de heer Tommei een kleine causerie, waarin hij verklaarde, dat de noodzakelijkheid om lid te zijn van den K.R.O. niet alleen geboren wordt uit een amusementsoogpunt, doch in de eerste plaats uit het feit, dat deze omroepvereeniging een apostolaat (roeping) te vervullen heeft en er naar streven moet om aan de Roomsche cul tuur de grootst mogelijke verbreiding te ge ven. In Januari van dit jaar vonden 17 en in de vorige maand 16 bekeeringen (2 gezinnen) plaats naar aanleiding van misuitzendingen of epiloog. Er wordt wel eens gezegd „Waar om is de K.R.O. niet alleen van religieusen aard Het amusement is een lokmiddel om leden te trekken, zeide spr., wij geven ook vroolijkheid op zijn tijd en gunnen de men- schen gaarne echte Roomsche blijdschap. Het sextet van hedenavond is daar een tastbaar bewijs van. Dat de K.R.O. actueel is, blijkt wel uit de uitzending van de Ijzerbedevaart, de opening van de koloniale tentoonstelling te Parijs en meer internationale gebeurtenissen. Zelfs de Paus heeft voor de microfoon ge sproken. Dat de K.R.O. over veel geldmidde len moet beschikken illustreerde spr. met en kele cijfers één misuitzending kost 250 300, één microfoon 400, het groot-orkest (30 musici) vraagt ƒ20.000. Wij tellen thans 140.000 luisteraars, doch steunen als lid of donateur of door middel van het koopen van insignes, een abonnement op de gids, het plaatsen van automaatjes blijft noodzakelijk. Een program van morgengebed tot epiloog kan door geen enkele andere omroepvereeni ging gegeven worden. Daarom steunt den K.R.O. Na de pauze bracht het sextet, nadat het zijn plaatsen op het smaaLvol met planten, wimpels en vlaggen versierde podium weder om had ingenomen, allereerst een viool-solo „Aubade d'amour" van V. Monti", waarin we Heinrich Scholl nogmaals hebben bewonderd om zijn verrukkelijk spel. De overige num mers, Dostal's „Schlager-potpourri", de wals van Translateur „Wiener Praterleben" en Lustenhouwer's „Oranje Potpourri" leenden zich excellent om de stemming van het ge hoor op te voeren, daar het als koor of slag werk een werkzaam aandeel verkreeg en de musici zich op Show-gebied verre van onbe tuigd lieten. Echte muzikale grappenmakers Piet Lustenhouwer leidde zijn ensemble op voorbeeldige wijze en ontving een schitterend bloemstuk. Tot de laatste seconde waren de toehoorders een en al aandacht en hun on ophoudelijk applaus was een ondubbelzinnig unisono. Terecht en innemend liet Lusten houwer „zijn jongens" in de bijvalsbetuigingen deelen. Door den weleeraarden heer rector Halkens werd een slotwoord gesproken, waarin hij van harte dank bracht aan de talrijke aanwezi gen voor hun belangstelling ook namens het sextet, wat dikwerf door den luidspreker be luisterd is, doch waarvan nu eens van nabij is gezien en gehoord, wat het kan geven. Ook aan Piet Lustenhouwer en zijn compagnons betuigde spr. zijn oprechten dank voor alles wat zij ten beste hadden gegeven. Voor de ge- loofsgenooten moge dit een aanmoediging we zen om den K.R.O., die na een strijd van vijf jaren een respectabele omroep in ons vader land werd, moreel en financieel te schragen. Dank/was spr. verschuldigd aan den radio- pastóor en allen die hem terzijde staan. Al kan men den K.R.O. overal hooren, toch moet er propaganda geboerd worden voor de eigen zaak en de eigen cultuur, opdat deze uitge dragen worden buiten de grenzen van ons land. Speciaal vestigde spr. de aandacht op den troost en de bemoediging voor zieken en ouden van dagen. Dankbaar is spr. voor wat anderen over de uitzendingen schreven en daarom wekte hij nogmaals krachtig op den K.R.O. te steunen, zoodat ons vaderland een groot en machtig leger R. Katholieke luiste raars zal tellen, wat het oog gericht heeft op het geel-wit, de Pauselijke kleuren. De avond werd besloten met het door vele aanwezigen spontaan gezongen„Strijdlied voor den K.R.O." Dat het rooken was toegestaan vonden we een bezwaar. 'T1' Een nieuwe zaak. Heden opende de heer F. H. Gazan in de Wagenaarstraat no. 13 een zaak in wild en gevogelte. Een speciale etalage vraagt de bijzondere aandacht. Voor bijzonderheden betreffende de nieu we zaak verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. MIDDELBURG. Een Zeeuwsche afdeeling van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland. Door de Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" te Middelburg is de mogelijk heid onder het oog gezien om tot een Zeeuw sche afdeeling te geraken van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland. Hoewel het grootste deel der Zeeuwsche Vereenigingen die zich op dit terrein bewe gen is aangesloten bij de landelijke Federa tie, zullen er toch meerdere belangrijke zaken zijn, die op meer beperkt terrein liggen, hetzij van de streek, hetzij van de provincie in haar geheel, en waardoor het nuttig zou zijn wan neer er tusschen deze organisaties, streeks- en provinciesgewijs, een zekere band bestond, waardoor het mogelijk was deze zaken onder ling te regelen en te bespreken. De beraadslagingen daarover zullen plaats hebben op Zaterdag 24 October a.s., des na middags 2 uur in het Schuttershof te Mid- 'delburg. Naar schatting bedroeg het ledental der Zeeuwsche vereenigingen die de ziekenver pleging zich ten doel stellen, op 1 Januari jl. meer dan 40.000. OOST- EN WEST-SOUBURG. Opgave van personen die zich in deze ge meente hebben gevestigd of deze hebben ver laten gedurende de 2e helft der maand Sep tember. Ingekomen: A. Riekwel en gezin, Paspoortstraat B 360, van Vlissingen. Mej. A. A. Borgman, Vlissingschestraat E 8, van Vlissingen. J. Leijnse en gezin, Nieuwe Abeele C 229, van Vlissingen. Mej. Th. de Ridder, Kanaalstraat A 51, van Vlissingen. Mej. J. Kasse, Braamstraat B 117, van Den Helder. Mej. P. M. Hoogesteger, Oranjeplein A 18, van Amsterdam. Ver t r-o kken: C. de Schrijver en gezin, Wissel C 124a, naar Rotterdam. J. L. Kramp en gezin, Vlissingschestraat E 10, naar Vlissingen. P. de Visser, Groote Abeele A 215, naar Ritthem. C. J. Haartsen, Kanaalstraat A 67, naar Rotterdam. Mej. C. J. Wanjon, Tuindorp D 43, naar Vlissingen. Bij de politie alhier is door een inwoner aangifte gedaan, dat hij van Vlissingen naar Souburg per fiets langs het kanaal, Oostzijde, rijdende, ter hoogte van de zweminrichting vanuit de langs den dijk groeiende boschages met graszoden etc. werd bekogeld. Dat zooiets des avonds hoogst onaangenaam is behoeft geen betoog. KOUDEKERKE. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: J. van Sluijs A 193, van Oost- en West-SobuurgD. A. Schrijver, B 41a, van Vlissingen. Vertrokken: E.C.C. van Dim en gezin, B 41a, naar Vlissingen T. J. B. Mel- chers, E 7a, naar Voorhoutmej. S. Mari- nisse, B 27 naar Biggekerke A. L. J. van der Moer met gezin, B 175, naar Naardenmej. wed. P. Vader-Luteijn, E 100, naar Middel burg C. Scheffers en gezin, B 161, naar Vlissingen mej. N. Schoe, E 91, naar Mid delburg mej. A. C. Valkenburg, A 212, naar Rijswijkmej. wed. ,A. van Velze—van 't Hul, B 206 naar Amsterdammej. M. J. de Boo van Uijen, A 85, naar Vlissingenmej. J. Geschiere, C 21, naar Westkapelle. ZOUTELANDE. Als stationhoudster van het post-, tele graaf- en telefoonstation is aangewezen, mej. W. Louws, aldaar. TERNEUZEN. Zitting van den gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering waren alle leden present. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer D. Scheele, berichtende de aanneming zijner benoeming tot wethouder. Aan den heer G. F. P. van der Peijl werd overeenkomstig zijn verzoek een stuk erf- pachtsgrond, gelegen aan de Nieuwediep- straat verkocht voor 1000. Door dezen ver koop ontstaat de mogelijkheid tot verbete ring van plaatselijke toestanden aan die straat. Aan den heer A. Moggré werd overeenkom stig zijn verzoek eervol ontslag verleend als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerleken stand, onder dankbetuiging voor de als zoo danig bewezen diensten. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld af te wijzen een verzoek van den Z.Eerw. pater Gardiaan van het. Capucijnenklooster te Sluiskil om een bijdrage in de kosten der vernieuwing van het torenuurwerk. De heer Colsen, betoogende dat het dorp Sluiskil gemak van die klok heeft, dat het wegens zijn omvang ook recht heeft op een klok, evenals men die in elk ander dorp vindt, snelde voor een bijdrage van 100 te geven en kondigde aan, bij de behandeling van de. begrooting een voorstel te zullen doen voor het verleenen eener jaarlijksche bijdrage. De heer Hamelink wees er op, dat volgens de agenda Burg. en Weth. aanhouding tot bij de begrooting voorstelden. Het moge dan door een misverstand aldus omschreven zijn, maar het is toch de oorzaak, dat verschillen de leden niet op afdoening geprepareerd zijn. Hij stelde alzoo aanhouding voor. De heer Scheele wenschte afdoening en bestreed het leggen van nieuwe offers op de 'gemeentekas. Men begint maar te bouwen of op te richten en als het dan eenmaal zoo ver is begint men eens uit te zien of men niets van de gemeente kan los krijgen. Dat moet maar eens uit zijn. De heer De Bakker steunde het voorstel van den heer Colsen, terwijl de heer Van Cadsand zich in den zin van den heer Scheele uitsprak, en de heeren Verlinde en Van Aken den heer Hamelink bijvielen. Dit laatste voorstel werd met 11 tegen 6 stem men aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werd afgewezen een verzoek van den heer F. C. Jansen Verplanke, hoofd der openbare lagere school te Othene, om een schoollokaal der gemeente, zoo mogelijk met gratis vuur en licht, in gebruik te mogen ontvangen voor het geven van een cursus in handenarbeid, opleiding acte r, waarvoor veel animo bestaat. Burg. en Weth. gaven te ken nen dat zij van gemeentewege geen lokaal disponibel hebben, terwijl eenige leden als hun oordeel uitspraken, dat belanghebbenden zich voor zulke cursussen ook eenige finan- cieele opoffering moeten getroosten en dat zij dan best een lokaal kunnen verkrijgen. Ver schillende particulieren die een cursus in richten doen dat ook. De heer Colsen meende dat wel een lokaal zou kunnen beschikbaar gesteld worden, doch sprak niet van gratis vuur en licht. Het denkbeeld van den heer Colsen vond geen steun. In behandeling kwam de vaststelling van een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente. Door den heer Bakker was als amendement voorgesteld te bepalen dat Ka tholieken op 15 Augustus en 1 November, zijnde hoogdagen, vrij zouden zijn van dienst. Burg. en Weth. stelden voor de vrije dagen uit te breiden voor de Katholieken met 1 November. Door verschillende leden werd het onraad zaam geacht dit in het reglement vast te leg gen, terwijl van de veronderstelling moet worden uitgegaan dat, wanneer de betrokke nen zoo'n dag vrij vragen, de betrokken chef niet zal weigeren dan een vacantiedag te ge ven, die van de vacantiedagen kan worden afgetrokken. Andere godsdienstige richtingen hebben bijv. ook hun dank- of biddagen, welke men dan eveneens zou moeten vermel den, evenals de 1 Meidag voor personen van de moderne richting. Ten slotte bleven behalve het bepaald aan tal vacantiedagen alleen als vrije dagen aan gemerkt de erkende christelijke feestdagen. Ook werd bepaald dat ambtenaren geen nevenbetreking mogen uitoefenen of nering drijven, ook niet door een lid van zijn gezin, tenzij met toestemming van Burg. en Weth., den raad gehoord, terwijl vrouwelijke ambte naressen by het sluiten van een huwelijk worden ontslagen. Dit laatste geschied even eens met ambtenaren dien den leeftijd van 65 jaar bereiken, terwijl daaromtrent nog een overgangsbepaling werd vastgesteld voor in dienst zijnde ambtenaren die dezen leeftijd hebben overschreden, wier diensttijd door Burg. en Weth., overeenkomstig bestaande regelingen nog kan worden verlengd tot het 70e jaar. Het reglement voor de steunregeling voor werkloozen werd gewijzigd in dien zin, dat met goedkeuring van den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw daaronder ook worden opgenomen metaalbewerkers, de zeelieden werkloos wegens het opleggen der stoomschepen van de reedery Lensen en de werkloozen van de N.V. „De Hoop". Dit be- teekent, dat in de uitkeering aan deze werk loozen van rijkswege tegemoetkoming wordt verleend. Ingevolge een ingekomen verzoek besloot de raad medewerking te verleenen tot het beschikbaarstellen van gelden voor aanschaf- fing van 3 kachels voor de bijzondere school in de buurtschap Driewegen. De voorzitter kon thans op de vraag van den heer Van Driel mededeelen dat ook voor de openbare school C 3 zulke nieuwe kachels zijn aange kocht. De rekening der brandweer over 1930 werd goedgekeurd in ontvangsten op 1881.03 i/2i uitgaven ƒ2138.5414, nadeelig saldo ƒ257.51, terwijl werd vastgesteld een wijziging der ge- meentebegrooting voor 1931. Overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek wer den voorloopig vastgesteld de eerder aange boden rekeningen der gemeente en van hefc gemeentelijk woningbedrijf over den dienst 1930. Het kohier der rioolbelasting werd vastge steld op 1729. Bij de rondvraag deelde de voorzitter den heer Colsen mede, dat de tijdelijk gemeente opzichter weer ontslagen is, omdat er voor het oogenblik geen werk voor hem is. Aan den heer Van den Bulck werd door den heer Geelhoedt te kennen gegeven, dat de weg door de Kerkhoflaan, meer bepaald de zijkanten, nader zullen worden afgewerkt, waardoor de bewoners geen overlast van af- stroomend water zullen krijgen. Aan den heer Van Cadsand werd over weging toegezegd voor het bijplaatsen van een straatlantaarn aan de Oostzijde van hefc kanaal te Sluiskil. De heer Van Driel bepleitte een betere trap van de Westkolkstraat naar de Roeiers gang, waarbij de heer Verlinde verzocht een trap te maken met vlakliggende treden en niet zooals de reeds gemaakte met afhellende treden. Systeem-Doornbos, zeide de heer Colsen. De heeren Van Doeselaar en Colsen brach ten ter sprake den langen tijd die verloopt eer begonnen wordt met de ten behoeve van Sluiskil voorgenomen werken, waarvoor op de begrooting ƒ12.000 geplaatst. Van de zijde van Burg. en Weth. werd meegedeeld, dat op het oogenblik nog niets anders kan gemaakt worden dan het stukje weg ,z.g. Niemandsland, hetgeen dan ook ge schieden zal. Voor wat betreft den Beneden- weg is nog steeds uitgezien naar een betere oplossing, terwijl aan het leggen van een, trottoir in de Pierssenspolderstraat en aan verwante werken nog niet kon worden begon nen, omdat geen overeenstemming kon ver kregen worden met het bestuur van den Pierssenspolder, die daarvoor toestemming moet geven. De heer Huijssen bepleitte verbetering van den weg over den Koedijk, waarvan sommige kantsteenen te hoog boven den zijkant uit steken, en klaagde dat bij de uitvoering van bestratingswerken die straten zoolang geslo ten blijven. Met name was dit het geval met de De Jongestraat en nu pas weer met de Kerkhoflaan. De heer De Bruin meent, dat hierin verbetering zou komen als die werken werden aanbesteed, in plaats van in eigen beheer uitgevoerd, waarop de voorzitter te kennen gaf, dat dit in de toekomst misschien, meer dan tot nu toe geschieden zal. De heer Verlinde deelde mede, dat er niet alleen in de Nieuwstraat een fietsenval be staat, maar dat er ook een ontstaan is in de Stationsstraat, daar een persoon, die uit de zijstraat naast het daar staand kantoor kwam, werd verbaliseerd, omdat hij dwars over het trottoir reed. Hij acht dit ongehoord, omdat men toch niet anders in de straat kan ko men. Als daaraan niets anders te doen is, behoort de toestand te worden veranderd, want voor zulke overtredingen krijgt men tegenwoordig al gauw ƒ10 tot ƒ15 boete. De voorzitter deelt mede, dat het voornemen bestaat daar een verharde straat te maken, waarbij het trottoir zal zakken en een deel der straat wordt. De heer De Bruijn geeft nog enkele tech nische wenken, betreffende den Benedenweg te Sluiskil, hetgeen den voorzitter doet zeg gen, dat er bij een reorganisatie van de com missie van bijstand wellicht gelegenheid zal zijn om daarin meer technische menscheh te benoemen. Vervolgens brengt de heer De Bruijn nog ter sprake den onooglijken en naar zijn mee ning gevaarlijken toestand der gemeente haven, indien er eens een hevige stormvloed zou komen. Hij zou wenschen dat de Staat en de provincie een aanlegplaats voor de boot zullen maken, met aan de andere zijde gelegenheid voor het meren van schepen, dan kan de gemeentehaven gedempt worden. De voorzitter merkt op, dat dit alle punten zijn, die reeds verschillende malen onder de oogen zijn gezien en besproken, maar dat men daarom nog niet zoover is dat men het krijgt. Ten slotte werd overgegaan tot het houden eener besloten raadszitting, na afloop waar van de vergadering definitief vwrd gesloten.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1