MAANDAG >5( EERSTE BLAD No.228i 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAH OF VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telet. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bi] abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener A ft ft gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- IIIIlil lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voorAvUU heid tot werken. Cfïjfï gulden bij dood nftn gulden bij verlies i a9B11 door illfll van een Jvll een ongeluk. (/UU hand, voet of oog. 1 gulden bij verlies 4 ft ft gulden bij verlies ft f— gulden bij verlies van 11111 van een 0 ft van eiken 3 een duim wijsvinger anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'" Dit nummer bestaat uit 2 bladen ealsommés voor het 4e kwartaal 1931 ontvangen de nog in Sept. verschijnende nummers der VOassancgsclne€cua*ant GRATIS Abonnementen worden aangenomen door onze administratie te Vlissingen en in de verschillende plaatsen door onze agenten. VLISSINGEN. Flottiejevaartuig „Johan Maurits van Nassau". Het op de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier in aanbouw zijnde flot tieljevaartuig zal den naam „Johan Maurits van Nassau" ontvangen. Boekententoonstelling van de Arbeiderspers. Concertgebouw. In dezelfde zaak, waar we reeds zoo vaak een tentoonstelling van de Wereldbibliotheek evenals bovenstaande onder de auspiciën van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling hebben meegemaakt, werd onze aan dacht gevraagd voor de producten van de N.V. de Arbeiderspers. En als vanzelf gaat men dan vergelijken, hoewel het in dezen geen gelijkwaardige objecten zijn. Terwijl toch de Wereldbibliotheek reeds tientallen jaren werkt, is de N.V. Arbeiderspers pas in opkomst, nog slechts een 8-tal jaren heeft zij zich toegelegd op het voortbrengen van boe ken en pas verleden jaar achtte zij haar fonds groot genoeg om zich aan een tentoon stelling te wagen, want het is een waagstuk. Slaat de poging in, dan is het succes verze kerd, mislukt ze, dan is men met het streven zoo niet verloren dan toch een heel eind achteruit. Maar de poging is geslaagd, want elke week moeten nu hier dan daar 2 ten toonstellingen worden ingericht. Als vanzelf sprekend is een zeer groot deel der werken gewijd aan arbeidersbeweging en politiek, wat echter niet wegneemt, dat vele ro mans en ook kinderboeken op de tafels lagen uitgespreid, terwijl aan de muren tal van houtsneden en ander fraai plaatwerk hing. Een der uitstallingen was gewijd aan het abonnement, dat goedkooper is dan de W. B. Des avonds werd door het hoofdbestuurs lid van het I. v. A. O., den heer P. Polder man, een causerietje gehouden over „de ar beider en het boek". Na ingeleid te zijn door den voorzitter van het Instituut alhier, waar bij gewezen werd op de gelegenheid om zich te abonneeren op de uitgaven der Vennoot schap en op het viertal werken, dat voor zeer geringen prijs verkrijgbaar werd gesteld, be gon de spreker van dezen avond te wijzen op de tijden, toen men geen boeken kende. Hij ging terug tot de Egyptenaren, die de steen rotsen gebruikten als materiaal om mededee- lingen te doen. Met een sprong kwam de heer Polderman aan de Middeleeuwen, toen de boeken van de eerste tot de laatste letter geschreven werden door de kloosterlingen, die toen vrijwel de eenigen waren, welke een boekerij er op na hielden. In dien tijd was een boek een kostbaar bezit, vooral voor dien tijd, toen de groote massa noch lezen noch schrijven kon. Een groote verandering kwam daarin door de uitvinding der boekdruk kunst, waardoor het boek menigvuldiger werd. Op dat boek wierp zich de nieuwe klasse van burgers of poorters, die inzagen, dat ze daardoor de kennis konden verwer ven noodig om invloed te kunnen uitoefe nen. Als gevolg daaraan kwam er een op bloei van het onderwijs, daar de behoefte om te leeren lezen zich danig deed voelen. En zooals het met die poorters ging, gaat het nu met den arbeidenden stand. Om allerlei ver schijnselen te kunnen beoordeelen, moeten ze grijpen naar het boek, dat in staat zal stellen om beter te oordeelen. Maar de leerlingen der lagere school hebben wel het mechanisch lezen geleerd, maar niet het leeren begrijpen. Vandaar, -dat al brengt het Instituut door tentoonstellingen als die van hedenavond het boek nader tot de menschen, de taak dezer organisatie niet is afgeloopen. Ze moet de boeken leeren verstaan, begrijpen, verwerken en daarvoor dient de hand geslagen te wor den aan het in elkaar zetten van leesclubs. Dan zal het boek kunnen dienen om te helpen vormen een betere samenleving met inner lijk betere menschen. Naast het contact be werken tusschen het boek en den arbeider en de pogingen om de werken te leeren verstaan Is er nog het doen van keuze uit de groote massa boeken en daarvoor zal een commissie van bevoegde menschen op allerlei gebied moeten komen om raad te geven. Ook in de kwestie van het vormen, oprichten of ver vormen van uitleenbibliotheken zal deze commissie goed werk kunnen en moeten verrichten.] Met het uitspreken van de hoop, dat hij door zijn „babbeltje" de beteekenis van het boek, d.w.z. het goede boek een weinig nader tot de toehoorders zal hebben gebracht, ein digde spreker zijn causerie, waarvoor hij, naast hartelijk applaus, den dank van den voorzitter der plaatselijke afdeeling in ont vangst had te nemen. Vervolgonderwijs. Nu a.s. Donderdag, 1 October de cursussen voor openbaar en bijzonder vervolgonderwijs weer beginnen en waarvoor men, indien men nog in gebreke mocht zijn gebleven zijn kin deren daarvoor op te geven, nog in de gele genheid is, zoo willen wij met een enkel woord het belang van dit onderwijs naar voren brengen. Voor de jongens is het, van belang de avonden nuttig door te brengen, omdat dit door de werkgevers altijd op hoogen prijs ge steld wordt en bovendien kunnen ze zich be kwamen voor het toelatingsexamen der Nij verheidsschool (de vroegere zgn. burgeravond school). Voor de meisjes is het volgen van dit on derwijs eveneens van niet te onderschatten waarde. Burg. en Weth. hebben het onderwijs op een hooger peil gebracht, door de beide cur sussen van het openbaar vervolgonderwijs saam te voegen en de leervakken koken en handwerken meer tot hun recht laten komen, te meer nu het eerste (koken) door een be voegde leerkracht zal gegeven worden. Voor de meisjes en jongens, die anders geen in richtingen van onderwijs bezoeken js het der halve een prachtgelegenheid zich in de ver schillende vakken van het lager onderwijs te bekwamen en voor de ouders is het een ge ruststelling bovendien, dat hun kinderen de winteravonden (4 of 5 avonden per week) niet langs de straat loopen, maar van 1 Oc tober—1 April nuttig bezig worden gehou den. Voor het bijzonder vervolgonderwijs geve men zich bij den heer Belger, Scheldestraat, op en voor het openbaar bij den heer Wijs- veld, Coosje Buskenstraat. n V. z. c. Britannia. Het mag als een goede gedachte van het bestuur der Vlissingsche Zwemclub genoemd worden om het zwemseizoen met een gezelli- gen avond te beëindigen, aldus zeer velen, die menig genoeglijk, gezond en sportief uur tje aan de zwemschool gesleten hebben, nog éénmaal vereenigend, alvorens we op zwem- gebied den winterslaap ingaan. Er zullen in den afgeloopen zomer circa een 900 personen gebruik hebben gemaakt van de zweminrich ting in het kanaal. Deze waren niet allen aanwezig, maar het was toch meer dan vol Zaterdagavond in Britannia. En het is er zeer druk gebleven ook, tot in de kleine uur tjes. Men wist van geen naar huis toe gaan. Doch eindelijk moest het dan toch Het samenzijn werd geopend met een wel komstwoord van den secretaris der vereeni- ging den heer J. Prins, daar de voprzitter, de heer J. J. van der Jagt, wegens uitstedigheid verhinderd was. Spr. wees op het tweeledige doel van dezen avond, nl. een gepast, feeste lijk besluiten van een nuttig en aangenaam tijdvak, wat ging en het bewijzen van een kleine attentie aan het personeel der school uit dankbaarheid voor het genoten onderwijs. Het bestuur had zich geheel buiten deze laatste aangelegenheid gehouden, doch een commissie uit de leden, onder voorzitterschap van den heer W. A. P. L. Broeksma, had deze taak op zich genoemen en met schitterend resultaat. Met milde hand is er voor het be oogde doel gegeven, want de commissie had verklaard het zonder steun uit de vereeni- gingskas te kunnen klaren. Meer dan spr. er niet van vertellen, ook niet hoe of de gelden zijn aangewend en daarom gaf hij het woord aan den heer Broeksma, die met een kort speech je, namens de leden aan mej. P. Prins een gouden armband, aan den heer P. Pan- tus een gouden horloge en aan de assistenten Van Poelje en De Vries ieder een enveloppe met inhoud overhandigde. Mej. Prins mocht nog een bouquet rozen ontvangen van een onbekende (n) gever (geefster), Een en ander ging gepaard met luide bijvalsbetuigingen. De zwemmeester, de heer Pantus, dankte, mede namens de instructrice mej. Prins, voor de fraaie geschenken en sprak de hoop uit, dat zij nog lange jaren met bestuur en vereeniging naar genoegen zouden mogen samenwerken. De heer De Vries betuigde, ook namens zijn collega, dank voor het geschon- kene. Daarna kwam de leiding in handen van den heer Volmer, die er een recht prettig bal, afgewiseld door enkele van zijn voor drachten van heeft gemaakt. De band, geleid door den heer Adriaansen, was onvermoeid, speelde steeds maar de zaal vol en zorgde voor de gewenschte afwisseling in de repri ses. Is de temperatuur van het water bene den de 60 gedaald, in Britannia was het kwik nog geenszins gezakt. Integendeel, 't was en 't bleef er als steeds reuze Speldjesdag Marine Sanatorium Fonds. Het bestuur van het Marine Sanatorium Fonds, afdeeling „Vlissingen", deelt mede, clat de opbrengst van den gehouden speldjes dag op Zaterdag jl. 290.99 bedraagt. Het brengt dank aan allen die een speldje hebben gekocht en in het bijzonder ook aan de dames die zich met den verkoop hebben belast. Het Cambo. Door het Cambo wordt Vrijdag 2 October in „de Oude Vriendschap", des avonds 8 uur, een openbare vergadering gehouden. Als sprekers zullen optreden de heeren De Zwart en De Nijs, die de door de regeering voorge stelde salaris-verlaging zullen behandelen. De voorzitter van den R.-Kath. rijkskieskring Middelburg. De heer J. Mentink te Vlissingen heeft we gens drukke werkzaamheden ontslag genomen als voorzitter van den R.-Kath. rijkskieskring Middelburg. MIDDELBURG. Stukken voor den gemeenteraad te Middelburg. Naar aanleiding van het om advies in hun ne handen gesteld adres van het bestuur der afdeeling Middelburg van den Nederland- schen R.-K. Volksbond/houdende verzoek een lid van die organisatie te "willen opnemen in de commissie voor steunverleening aan werk- loozen, vroegen Burg. en Weth. het oordeel van bedoelde commissie. Met het in haar antwoord aangevoerde en haar conclusie kunnen Burg. en Weth. zich in elk opzicht vereenigen en stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Burg. en Weth. leggen het ter raadsverga dering van 5 November om advies in hunne handen gestelde voorstel-Paul c.s. tot uit breiding van het bestuur der Godshuizen met een 2-tal raadsleden alsook het desbetreffen de voorstel van 20 Januari 1931, hetwelk in de vergadering van 25 Februari werd aangeno men, opnieuw aan den gemeenteraad over. Nu intusschen de raad nieuw is samengesteld, brengen Burg. en Weth. ingevolge hun des tijds gedane toezegging, deze aangelegenheid weder aan de ord De meerderheid van het college meent, dat het bestuur der Godshui zen als zoodanig en rekening houdend met de hem toevertrouwde werkzaamheden zeker geen uitbreiding noodig heeft. En voor den raad acht zij de voorgestelde uitbreiding in het geheel niet noodig. Bij totstandkoming dier uitbreiding zou de raad bovendien onge twijfeld niet met meer objectiviteit tegenover de voorstellen, gedaan door het bestuur der Godshuizen, komen te staan dan thans het geval is. De meerderheid kan het niet als een winst zien, dat meer leden van den raad dan nu in zekeren zin mede de verantwoor delijkheid zouden dragen van bedoelde voor stellen. De minderheid van het college wil allereerst opmerken, dat het onderhavige voorstel ge daan is in een tijd, toen omtrent de gestie en het beheer der Godshuizen bij den ouden raad wel eenige misverstanden bleken te be staan. Doch ook thans is h.i. het voorstel nog aanbevelenswaardig. Zij kan niet inzien, dat, bij het achterwege laten der uitbreiding, de raad minder gebonden zou zijn tegenover het beleid der Godshuizen dan bij totstandkoming der uitbreiding. Zij is voorts er van over tuigd, dat, wannee meer leden van den raad in het bestuur worden opgenomen, er ook nog meer kans bestaat, dat, voor wat betreft het financieele gedeelte een sterker band zal ge legd worden tusschen de Godshuizen en de gemeente. Wandelconcert te Middelburg^, Nog even heeft het comité voor wandel concerten Zaterdagmiddag getwijfeld of het laatste wandelconcert wel zou kunnen door gaan, maar is het niet tot uitstellen geko men, want toen tegen half vier comité, Mid delburgsch Muziekkorps en Padvindersband zich aan de Rotterdamsche Kade opstelden, was het uitstekend weer en het is dit gedu rende de geheele wandeling gebleven. Precies op den vastgestelden tijd, half vier, gaf de technische leider het sein tot vertrek en ging met slaande trom de Nederstraat in, waar spoedig het muziekkorps, dat onder leiding stond van den onderdirecteur, den heer A. Calatz, met een flinken marsch inviel. Op den Veersehen Singel had de eerste halte plaats en wel voor het hek van Kinderzorg, waar directeur, personeel en kinderen zich voor en achter het hek hadden opgesteld en waar het korps een marsch ten beste gaf. Van Kinderzorg ging de stoet langs Singel en Bolwerk naar het Rusthuis der Geref. kerk. Hier waren de oudjes, voor zoover zij daartoe in staat waren, - ar buiten gekomen en anderen luisterden naar het nummer dat ter hunner genoegen werd ten gehoore ge bracht. Daarna werd de tuin verlaten en was na het passeeren van de Korte Heerengracht het volgende rustpunt het oud: mannen- en vrouwenhuis aan de Heerengracht. Ook hier deed het korps een marsch hooren en waren er onder de luisterende oudjes die niet stil konden blijven staan en op de maat dans pasjes uitvoerden. Vervolgens werd gemar cheerd langs Grrchv, Krommeweele, Vlas- markt, Markt en Noordstraat naar de Lom bardstraat, waar zich het laatste doel be vond, nl. het huis voor ouden van dagen van de Ned. Herv. Diaconie. Langs de Burgemeester Takstraat en de Burg werd de Markt bereikt, waar voor het Stad huis de heer Wielandt dank bracht aan het muziekkorps, aan de padvinders en aan de politie voor hun hulp bij het welslagen van de dit jaar gehouden wandelingen. Abdij-concert. Tempora labuntur. De tijd glijdt heen. Waar is de tijd, da4- Middelburg nog zijn druk bezochte en geliefde theetuin-, abonne- ments- en Z.A.C.-concerten in het Schutters hof kende en Jan Morks den scepter zwaaide over zijn Middelburgsch Muziekkorps, wat hein in-lief was Die tijd bleed heen. Alleen de dankbare herinnering bleef. Gelukkig echter niet ganschelijk alleen. Want het Middel- burgsche stedelijk korps bleef, al vond daarin natuurlijk de onvermijdelijke vervanging van krachten plaats, welke voortspruit uit 's we relds bestel. De tijden veranderen en wij met hen. Voor de voren aangehaalde concertinstel lingen bestond geen animo meer. Zij waren ten doode gedoemd. De Molenwater-concer ten trekken nog, evenals in het bloeitijdperk, veel publiek. En de Abdij-concerten vergoe den iets het verlies van de andere. De leiding kwam en bleef in eminente handen bij Joh. H. Caro. De strijd om het bestaan werd voor het corps allengs hoe zwaarder. Tot heden werdl het devies van den Zeeuwschen leeuw, het „Luctor et Emergo" geen onwaarheid. Mo ge dit zoo blijven Aan den directeur en zijn korpsleden zal het niet liggen. In hen leeft het oude vuur, de liefde tot de muziek en de kunst nog immer onverzwakt voort. Zij dra gen den lichtenden fakkel, ontstoken door hun voorgangers, verder. Het hoofdstedelijk korps bleef, al is de belangstelling er voor verflauwd. Mechanische muziek, radio, hot- en straight-jazz domineeren. Helaas Het laatste Abdij-concert 1931. Het statig geboomt' prijkt in herfsttinten. De eerbied waardige gebouwen spreken een taal van eeuwen. De Lange Jan wijst den immer rust loos voortsnellenden tijd afgemeten naar het seconden-getik van zijn hart. Een plechtstatig zwijgen. Looft God met bazuingeklankGeeft hem eer, bewijst Hem dank Looft Hem, met de harp en luit l Looft Hem, met de trom en fluitLooft Hem, op uw blijde snaren Laat zich 't orgel overal, Bij het juichend vreugdgeschal, Tot des Heeren glorie, paren l Als door een mees ter aan een machtig kerkorgel vertolkt, heeft Psalm 150, het laatste der psalmen, geklon ken. Schitterend van klank, welk een heer lijs legato Hier geen afstooten van tonen of on- gewenschte accenten, waarvan men zeggen kan „Goddank, men is er". Voor ons volgde daarop het- fraaiste num mer van het program, de kerkelijke feest ouverture over het koraal „Een vaste burg is onze God" van Otto Nicolaï. (Eine feste Burg ist unser Gott, een door Luther, naar een Latijnsche psalm, bewerkt Duitsch kerklied). De uitvoering van deze geniale compositie, een toonbeeld van contrapuntische muziek in hoogsten graad van melodische ontwikke ling, een wondere mengeling van melodieën, rijk aan effecten van afzonderlijke stemmen, met haar ingewikkelde fuga, deze muzikale wiskunde, leverde wel het bewijs, dat het korps nog steeds op een hoog peil staat. Daarna twee Kreutzertjes „Des Heeren Dag", waarin de basinstrumenten opvielen door ronden, vollen warmen toon, en „Avond gebed", in keurig arrangement van den on derkapelmeester A. Calatz met teekenende houtblazerspartij. In Titl's bekende „Sere nade" voor fluit en hoorn, kreeg de heer' Jac. J. Lampert gelegenheid te demonstreeren, welk een mooien toon en technische vaardig heid hij op zijn blaasinstrument verkregen heeft, terwijl de hoorn, geblazén door den heer G. Wagenvoort, aandeed door zijn poëti- schen klankook het accompagnement was wèl verzorgd. Op veelzijdig verlangen hoorden we voorts von Blon's herderslied „Siziliëtta" met de aardige solo voor gestopte pisten en vervolgens „La voix des cloches" van Lui- gini- eveneens een gaarne beluisterd stuk, waarin het luidend karakter van de klokken (staven) goed tot uiting kwam. Dat om een herhaling van „De Fremers- berg" van M. Koenemann verzocht werd, kunnen we ons indenken. Dergelijke pro grammatische muziek pakt nog steeds de massa de schilderingen worden begrepen en verstaan, vooral als ze bovendien in een toe lichting op den voet tc volgen zijn. In I werd de nuanceering tot in de perfectie doorge voerd, in II troffen de solo (piston) met re frein en koor benevens het rhythme van de mazurka, in III bekoorden het biddend ge zang van de monniken en bovenal het breede dankgebed, het Te Deum Aan U zij lof en eere de profundis van een onzer raafach- tige vogels, overbekende melodie. Overigens een gewoon verschijnsel, want dikwerf ge bruikte men vroeger wereldrijke volksmelo dieën bij geestelijke teksten en omgekeerd, wat geen verwondering behoeft te wekken, daar het volk zijn melodieën maakte in ver band met de gezangen, die het in de kerk hoorde zingen. Ongetwijfeld is programma muziek een belangrijke factor in de kunst, wanneer zij blijft binnen de grenzen der mu zikaliteit. Zelfs Bach schreef in dien geest een „Capriccio", betrekking hebbende op het vertrek van zijn broeder en diens afscheid van magen en vrienden. Ook is ons derge lijke muziek uit het oude Griekenland be kend (Sakados). Wanneer we echter nagaan hoe Haydn in zijn Jahreszeiten met lichten toets weet te schilderen (bijv. voor onweer heeft hij aan één paar pauken genoeg en een piccolo-loopje geeft het flitsen van den blik sem aan) dan klonk de wind in de Fremers- berg gechargeerd. De heldere tonen van het kloosterklokje waren goed bedoeld maar dof en mat. Het concert werd besloten met het koraal „Dankt, dankt nu allen God Er was spon tane waardeering en een by zonder groote luisterschare, waaronder veel Vlissingers. Bij uitstek schoon herfstweder begunstigde de laatste Abdij-uitvoering in 1931. O. De Ria-tentoonstelling. De Ria-tentoonstelling behoort weer tot het verleden, het bezoek is ook Vrijdag en Zaterdag niet groot geweest en al was het niet voor een geheel ledigen tuin, dat het Middelburgsch muziekkorps zich Zaterdag avond deed hooren, het aantal luisterenden was toch makkelijk te tellen. Evenals de vo rige avonden hield de exploitant zich aan zijn woord en deelde hij enkele geschenken op bepaalde entreenummers uit. Een jubileer ende Zeeuwsche industrie. Een der bekendste Zeeuwsche industriën, die den naam van onze provincie alom hoog houdt, is zeker wel de rijwielfabriek van de firma Gebr. Kaan te Middelburg. In Sep tember 1881 vestigden de heeren Fr. en M. J. Kaan, beiden reeds overleden, te Hoek een zaak, om als importeurs van de Ideaal naai machines op te treden, maar tevens om te trachten een eigen vervaardigd rijwiel in den handel te brengen. De fabriek, die later tot naam kreeg „Transvalia-Rijwielfabriek" werd in 1919 overgeplaatst naar Middelburg, van waaruit beter geheel Nederland te bewerken was. Dat dit met succes geschiedde en nog geschiedt, blijkt wel uit het feit, dat meer dan 10.000 rijwielen de laatste jaren gemaakt zijn, en wel per jaar. Zooals beken werden de kantoorgebouwen en andere onderdeelen der zaak bij den grooten brand op 7 December 1929 vernield. Plannen tot herbouw bestaan thans wel, maar er zijn nog formeele bezwaren te over wegen. Dit en de huidige tijdsomstandighe den zijn aanleiding tot een rustig herdenken van het gouden feest door de beide tegen woordige eigenaars, de heeren A. D. en D. Kaan. Toch wilde de directie ook het per soneel lak i mede genieten van het jubileum en hedenmorgen zijn allen met autobussen reeds vroeg van Middelburg vertrokken om in Antwerpen en Brussel te genieten van wat deze beide steden te zien geven. RITTHEM. Waarnemend burgemeester. Tot waarnemend burgemeester is benoemd de heer P. J. de pagter, wethouder, Electriciteitsvoorzlening. De electriciteitsvoorzlening is zoo ver ge vorderd, dat in den loop van deze week stroom kan worden geleverd.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1