500 300 100 25 WOENSDAG EERSTE BLAD ICHT ITLIJNEN VLISSINGEN No.224 69e Jaargang! 1931: Uitgavefirma F. VAH DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincicnieuws RECHTSZAKEN BUITENLAND lerdaad een spre- de monumentais stad trots is, niet is hoeven te ver en er naar streeft m, kan men door ibouwen een eigen enen. ier alle gebouwen, op te nemen, die den een bijzonder ;ring zij echter ge- Buckingham Pa- en St. James Park. komend loopt een paleis van den ko- een blok marmer jmel ar te steken, ren, onderscheiden i, die den gevel in- schaduw, net vol- i een plat vlak te it licht de massieve heeft opgeheven, it een teere, licht- oogen is opgerezen het ooit weer in de het, zooals de Are in bezienswaardig- vreemdelingen des n middelpunt vor- rnn Londen, die op oozing zoeken in de irvan nu reeds het cht trekt door de 2kte bloembedden, •nden heeft veran- huldiging van den kan het begin be- periode van op- •keer, dat de dood- tot nu toe in vele is heerschte. EN STROP. member zal de N.V. Tooneel, directeur voor de Vara-mi- en van „Het hoofd ;h avontuur in drie idley. Medewerken- Ln, Wilh. Schwab— rle, Mies Versteeg, van Veen, Ludzer .en en Piet Rienke. ion. Meteorologisch -)e Bilt. dienst) 776.6 te Malinhead 758.2 te Janmayen ond van 23 Septem- meest Noordelijke it. Weinig of geen Weerbericht. icieele gegevens n. Meteor. Instituut. de bewegingen van telijk Europa volgen. ïrdeeling kwam wei- Westen daalde de en valt een geringe oodoende bleef over van het weer het- :oud des nachts. In nog eenigszins re- ;gen brengt een da- sn genoemde koude i thans tot in ngen. Te Biarritz is gedaald. Over het onze omgeving een terwijl bij opkla- een kleine tempe- 5aken. pt. Kaap del Armi van Oporto Sept. te Madras 20 Sept. Kaap St. (uitr.) p. 18 Sept. 20 Sept. Ouessant 20 Sept. Finisterre Sept. v. Las Palmas Sept. van Yokohama ;pt. te Kaapstad 21 Sept. te Dar es te Antw. ept. van Genua Cthuisr.) 19 Sept. te 20 Sept. Perim New-York v. Rott. Sept. Perim t. van Bombay 19 Sept. v. P. Said van Port Soedan ;pt. v. Southampton uto's, Fietsen uigen. ber uur 7.27 7.25 n VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct gulden bij verlies van eiken anderen vinger gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger AANGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Oit nummer bestaat uit 2 bladen M voor het 4e kwartaal 1931 ontvangen de nog in Sept. verschijnende nummers der VS assan ags«!a©>®easB»eB«$ GRATIS 12-9" A.VO 12.45 13.18 Abonnementen worden aangenomen door onze administratie te Vlissingen en in de verschillende plaatsen door onze agenten. VLISSINGEN. Een regeermgsmededeeling inzake werk verschaffing en steunverleening. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de betrokken gemeente besturen een circulaire gezonden, waarin hij mededeelt op welk percentage de rijksbij dragen ten behoeve van werkverschaffing of steunverleening in die gemeenten in beginsel is vastgelegd. Teneinde ook in dit opzicht het onontbeerlijk herstel van het bedrijfsleven te bevorderen, waarvoor aanpassing van ons ge heele leven aan de verminderde welvaart on vermijdelijk is, heeft de minister aan een definitieve toezegging de voorwaarden ver bonden, dat de gemeentebesturen zich schrif telijk verbinden geen enkelen maatregel be treffende de werkloozenzorg in te voeren of te laten invoeren, voordat zij er zich van overtuigd hebben hoe de regeering tegenover de te nemen voorzorg staat. Wordt tot invoe ring overgegaan van een plan waartegen bij de regeering bedenking bestaat, dan zal in den regel de subsidietoezegging worden inge trokken. Correspondentschap Ned. Bank te Vlissingen. Blijkens mededeeling onder aan den week staat van de Nederlandsche Bank is, met in gang van 16 dezer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den correspondent te Vlissingen, den heer A. P. Dekker. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. In het Concertgebouw wordt Zaterdag en Zondag a.s. een boekententoonstelling gehou den, uitgaande van de Arbeiderspers. De ten toonstelling wordt Zaterdagmiddag ten 3 uur geopend, terwijl 's avonds 8 uur een causerie wordt gehouden door den heer P. Polderman, secretaris van het hoofdbestuur van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling. Tot on derwerp voor zijn causerie heeft de heer Pol derman gekozen „De arbeiders en het boek". In overleg met de N.V. De Arbeiderspers is in de zaal tevens een kleine expositie van wandversiering voor de moderne arbeiders woning ingericht. Naast een aantal ingelijste Steinlen-platen zullen o.m. aanwezig zijn houtsneden van M. Bleekrode, Henk Melgers en K. Bokma, plus eenige litho's van W. A. van de Walle. De Pantoffelheld. TP Concertgebouw. Voor bovengenoemd blijspel in drie bedrij ven, dat gisterenavond opgevoerd werd door het ensemble Kohier—Ruys, was niet veel belangstelling, hoewel het om de vertolking beter verdiende. Die was, tenminste wat de titelrol betreft, in goede handen. Van den inhoud kan niet zooveel gezegd worden, want hij laat zich in een paar woorden vertellen. Een goede sukkel ontmoet een vriend zijner kostschool jaren, die hem in dien tijd veel ge. plaagd en gesard heeft. Deze inviteert zich zelf ten eten en weet het zoo aan te leggen, dat hij in de woning van zijn vriend vasten voet krijgt. Het oude leventje van de kost school begint weer en als ten slotte de „goede sukkel" den moed krijgt den vriend de deur te wijzen, vraagt deze hem de hand van zijn nichtje, welke gebeurtenis de oorzaak is, dat de „pantoffelheld" de baas in hutó" wordt. We stipten reeds aan, dat de heer Piet Kohier de titelrol goed vervulde en denken daarbij dadelijk aan het tooneeltje bij zijn thuiskomst, als hy, Valuche, aan het werk gezet wordt om aardappels te schillen, en ook, wat zijn houding tegenover zijn vroege- ren „vriend", Boudaine, typeert, aan de ze nuwachtige manier van handelen, als deze aanbelt. We voelen zijn „moed" tegenover Boudaine in het aarzelen bij hst schrijven van den brief aan Boudaine om hem de deur te wijzen, waarin hij verhinderd wordt door zijn vrouw, die eerst het licht uitdraait en dan hem beveelt naar bed te gaan. Zoo zijn er in alle drie bedrijven trekjes aan te wijzen die, lijn gespeeld, den pantoffelheld typee ren, welke, in het derde letterlijk uit zijn slof geschoten, den vriend eindelijk de deur wijst. Vooral die scène is leuk. Het tegenspel van Boudaine was niet zoo sterk als we dat gaarne hadden gezien, wat waarschijnlijk voor een groot deel de schuld was van het niet al te duidelijk spreken van Willy Ruys, die op sommige oogenblikken en daarover hebben we meer klachten ge hoord niet al te best te verstaan was. De mimiek van dezen speler moest veel goed maken en ze heeft dit dan ook wel gedaan, zoodat de rol van den vrijgezel, hoewel niet zoo sympathiek als' die van Valuche, de lachspieren ook aan het werk heeft gezet. De derde mannenrol, die van den knecht, was een zeer kleine en leed eveneens aan het ge brek van niet al te groote verstaanbaarheid. De twee vrouwenrollen, die van Alice, de vrouw van Valuche en van Jeanne, het nichtje, werden vertolkt door Lena Kemper en Tine van der Werff. Van deze twee actri ces gaf de eerste verreweg het beste spel te zien, waarbij we onwillekeurig aan het eind van het eerste bedrijf de scène voor oogen zien, als ze haar man „naar bed jaagt" met de woorden „en nu vooruit, gauw", of het tooneeltje, waarbij ze tracht jaloersch- heid bij haar man op te wekken door een „flirtation" met den vriend, die natuurlijk misluktof de ophitsingsscène in het derde, als de pantoffelheid den heer Boudaine zoo veel fraais zegt, dat hij den aftocht blaast. Maar, waar in een blijspel alles goed ein digt, moet een uitweg gevonden worden en deze wordt verschaft door het nichtje, die, verliefd op Boudaine, er op staat met hem te trouwen en een wanhoopscène speelt, die te gechargeerd is om natuurlijk aan te doen. Maar ze krijgt haar zin en de Pantoffelheld spreekt tenslotte de gedenkwaardige woord den „Je gaat er niet uit, voor je beloofd hebt mijn nichtje te zullen trouwen." Daar tegen heeft de vrijgezel geen bezwaar hij had toch zelf reeds haar hand gevraagd maar deze slotscène geeft zooveel belache lijks, dat de hilariteit, die het spel den hee- len avond had gewekt, tot het einde bleef. Typeerend voor den indruk, door den titel reeds gewekt, is het tooneeltje, waarop de spelenden allen komen aandragen met pan toffels om het den heer Valuche gemakke lijk te maken. Handgeklap, dat telkens weerklonk, be loonde de spelers voor het door hen gebodene. Schietoefeningen. Op 6 en zoonoodig op 7, 8 en 9 October zal worden geschoten met geschut geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen en ten Zuiden van het licht van Kaapduinen. De schietoefeningen zullen ten 9 h aanvangen. Op of nabij de batterij vanwaar geschoten wordt, zal van één uur vóór den aanvang tot het einde der schiet oefeningen een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht, zich niet onnoo. dig lang op te houden in het gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlissin gen, tusschen de lijn, getrokken va nde bat terij aan de Marinehaven in O. en Z. richting tot op een afstand van 6.5 K.M., en in een gedeelte van de Galgeput, Oostgat en Deurlo tusschen de peilingen N. tot Z.O. van de bat terij te Kaapduinen tot op een afstand van 11 K.M. Rijtoer ouden van dagen. Daartoe welwillend in staat gesteld door de firma A. W. Smits alhier, hebben de ouden van dagen uit het gasthuis gisteren middag per touring-cars een tochtje gemaakt naar Domburg. Daar werden ververschingen gebruikt, waarna over Middelburg naar hier werd gereden. Alles bij elkaar genomen heb ben de oudjes een prettig uitstapje gehad, waarvoor een woord van dank aan de firma Smits hier zeker pp zijn plaats is. MIDDELBURG. De nieuwe brandweer. Dikwijls is gevraagd of nu de nieuwe brandweer reeds in functie was of wanneer zij in functie kon treden. Op het oogenblik dat dit nummer bij de lezers komt, is zij in functie. Hedenmorgen te tien uur ontving het ge meentebestuur op het stadhuis bestuur en brandmeesters van de oude brandweer en heeft de burgemeester allen hartelijk dank gebracht voor de vele diensten, die zij naar hun beste krachten aan de gemeente en de inwoners hebben gegeven. Te half twaalf kwam de nieuwe comman dant, de heer H. Bierman, met velen, die bij de gereorganiseerde brandweer zijn ingedeeld ten stadhuize en heeft de burgemeester hen geïnstalleerd en hen de zorg voor de veilig heid ten opzichte van het brandgevaar en de bestrijding van het vuur bij eventueele bran den, opgedragen. Intusschen is nu ook de brandweerkazerne gereed en is het materiaal daar gestation- neerd, ook de tijdelijke sipuit tot de binnen kort te verwachten levering van de grootere automotorspuit en de autobrandladder. Het is ons bekend, dat die heer Bierman met grooten ernst de brandmeesters en man schappen heeft geïnstrueerd en met hen heeft geoefend. Mocht er onverhoopt brand uitbreken, dan hebben wij 'groot vertrouwen dat op een goede organisatie bij de bestrij ding van het vuur mag worden gerekend en dat te meer nu men oved modern materiaal kan beschikken. De R.I.A.-tentoonstelling. In de Bakkerskamer van het Schuttershof kwamen gisterenavond te 7 uur verschillende genoodigden bijeen tot bijwoning van de ope ning van de R.I.A.-tentoonstelling, w.o. en kele raadsleden en de voorzitters van de Chr. Middenstandsvereeniging en van Vreemde lingenverkeer. Natuurlijk waren ook de ex posanten of hun plaatsvervangers aanwezig. De heer J. Sinnige, de ondernemer der ten toonstelling heette allen hartelijk welkom en bracht dank aan allen, die hebben medege werkt aan de tot standkoming, in de eerste plaats aan Burg. en Weth., die de toestem ming tot het houden der tentoonstelling en het maken van de reclame hebben verleend, en aan den heer Hóogesteger, die vele inlich tingen verstrekte, die den heer Sinnige als vreemdeling te Middelburg van grooten dienst waren. Spr. wees er op, dat het een moeilijke tijd is en vooral voor hen, die leiding moeten ge ven aan zaken. Maar dan is juist recla me noodig en de tentoonstelling heeft dan ook tot naam „Reclame is alles". Hulde brengt spr. aan hen, die begrijpen, dat men geld moet durven uitgeven voor reclame. Op een tentoonstelling kunnen de menschen rustig het nieuwste in oogenschouw nemen zonder verplichting tot koopen. Dank brengt spr. aan de exposanten, en hoopt dat succes him moeite zal beloonen en zij hun omzet mogen zien toenemen. Nadat een verfrissching was aangeboden kon de heer Sinnige mejuffrouw Martha snel aan de genoodigden voorstellen en haar een bloemenhulde aanbieden. Hierna begaven de standhouders zich naar hun plaats. Het bezoek aan de tentoonstelling was gis teren nog niet groot te noemen, waaraan het kille weder zeker ook schuld zal hebben gehad. Het was niet alleen jammer voor exploitant en exposanten, maar ook voor het Middel- burgsch muziekkorps, dat voor een klein pu bliek een tiental mooie nummers ten beste gaf. Voor hedenavond en Vrijdag staat „Oefening na den Arbeid" op het program ma, voor Donderdag „Excelsior" en voor den sluitingsavond, Zaterdag, weder het Middel- burgsoh muziekkorps. Godshulzen te Middelburg. Aan het verslag van het bestuur der Gods huizen over het jaar 1930 is het volgende ontleend Het verplegend personeel van het gasthuis bestond, na verbetering der verhouding van het aantal gediplomeerden tot dat der leer ling-verpleegsters, uit 5 hoofdverpleegsters, 10 verpleegsters en 41 leerling-verpleegsters. Met de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijdnng der tuberculose werden onder handelingen gevoerd aangaande den bouw van een nieuw consultatie-bureau het be staande gebouw blijkt aan de behoeften niet meer te voldoen. Ons bestuur stelde zich daarbij op het standpunt, dat het door mede werking tot het tot stand komen van een nieuw gebouw te verleenen de belangen van het gasthuis, inzonderheid van de radio- the rapeutische afdeeüng, bevordert. Intusschen mag daarbij niet uit het oog worden verloren, dat een richtig financieel beheer vordert, dat de vergoeding deswege door de Vereeni ging voor het gebruik van het gebouw te be talen van onzen kostprijs niet aanmerkelijk mag verschillen. De voorloopige onderhandelingen leidden nog niet tot een definitieve regeling. Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg in het gasthuis 27554, of gemiddeld 75.5 per dag (kliniek 63.7 paviljoen 11.8). In 1929 waren deze cijfers resp. 26790, gem. 73.4 per dag (kliniek 60.2 paviljoen 13.2). Het hoogst aantal verpleegden op een dag aanwezig was 94 (17 September), het laagste aantal was 53 (20/21 December en 26/29 Dec.) Het hoogste en laagste aantal in 1929 was 80 en 49. Het aantal eerste-klasse patiënten was dit jaar 58 met een aantal verpleegdagen van 1080, uitmakende 6.5 van het totaal aantal patiënten en 3.9 van het totaal aantal ver pleegdagen. (In 1929 resp. 50 (5.4 en 996 (3.7 Het aantal tweede-klasse patiënten be droeg 183 (20.4 van het totaal aantal) met 3851 verpleegdagen (14 van het totaal aantal). In 1929 waren 209 (22.4 patiënten opgenomen met 4383 (16.3 verpleegdagen. Er werden 658 derde-klasse patiënten ver pleegd, uitmakende 73.1 van het totaal aantal (in 1929 673 of 72.2 van het totaal aantal) met 22623 verpleegdagen, uitmaken de 82.1 van het totaal aantal. (1929 21411 of 80 van het totaal aantal). Voor rekening van het Burgerlijk Armbe stuur te Middelburg werden verpleegd 151 pa tiënten (w.o. 2 dagpatiënten) uitmakende 16.6 van het totaal aantal patiëntenhet aantal verpleegdagen bedroeg 10103 (36.6 van het aantal verpleegdagen). Voorts werden verpleegd voor rekening van den Raad van Arbeid te Middelburg 36 (ver pleegdagen 1980) Raad van Arbeid Goes 4 (verpleegdagen 176) Rijksverzekeringsbank 51 (verpleegdagen 1538) Militair Geneesk. Dienst8 (verpleegdagen 599) Consultatie- bureau 33 Landbouwonderlinge 1Oude- Mannen- en Vrouwenhuis3Gemeente Middelburg: 2 Armbesturen, Kerkbesturen, Diaconieën 4 Raad van Arbeid Breda 1 T.b.c.-verpleegfonds en plaatsel. T.b.c. ver eeniging 2 Centraal Beheer 1Pensioen raad 1particulieren 368; Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging: 272. Het totaal der wegens verpleging of behan deling in het Gasthuis uitgeschreven reke ningen bedroegen 158.987.01 /2, verdeeld ever kliniek 115.650.64 paviljoen 15.174.12radio-therapeutisch instituut f 22.203.05y2 röntgeninrichting in de chi rurgische af deeling 1445.50 ziekenauto mobiel 481.70laboratoriumonderzoek f 3226.50 consultatiebureau 805.50. Onder deze bedragen zijn begrepen de ver- pleeggelden, komende voor rekening van het Burgerlijk Armbestuur te Middelburg ten bedrage van 43.729.56y2 en van de Vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren ten bedrage van 16.786.71. Van de opgenomen patiënten werden er 297 geopereerd. De polikliniek werd bezocht door 565 nieu we patiënten. Bij deze patiënten werden 95 poliklinische operaties verricht. GOES. De staking. Gisterenavond werd in het Schuttershof te Goes een drukbezochte vergadering van leden van de Goesche vakorganisaties gehouden ter bespreking van de staking, die nu reeds ongeveer vier weken bij de firma A. S. J. Dekker heerscht. De vergadering stond onder leiding van den heer Brouwer, secretaris van den Christ. Meubelmakersbond. De heer Spaltman, hoofdbestuurder van den moder nen Meubelmakersbond, lichtte in een duide lijke en met groote aandacht gevolgde rede het uitbreken en het verloop der staking toe. In het meubelbedrijf aldus spreker bestaat reeds verscheidene jaren een collec tieve arbeidsovereenkomst tusschen de vak organisaties en plm. 430 werkgevers. Daarin zijn de uurloonen geregeld, die bedragen, al naar de plaats van vestiging, 63 tot 72 cent. De werkgevers betalen de volle premie voor ae ziektewet, de Christ, feestdagen worden doorbetaald en de arbeiders genieten een week vacantie. Dit contract is een geweldig stuk sociaal werk, waarop de vakorganisaties met recht trotsch zijn. De arbeidsvoorwaarden in het schoolmeu- belbedrijf zijn reeds eenige jaren lang gelijk aan die in andere meubelbedrijven. Het ver vaardigen van schoolmeubelen is nu eenmaal f abrieksnij verheid. Aan de firma Dekker Is verzocht ook een contract af te sluiten. Uit de gevoerde cor respondentie is echter gebleken, dat de firma niet bereid was aan dit verzoek te voldoen. De besturen der organisaties wilden echter niet op een conflict aansturen en wilden zelfs voorloopig genoegen nemen met een be vredigende toezegging. Maar ook dit werd niet bereikt. De heeren Dekker wilden niets doen, zoodat niets anders restte dan het uiterste middelde staking. Ten slotte werden de georganiseerde arbei ders opgewekt mede in hun belang, de sta kende arbeiders in hun strijd te steunen. Nadat nog eenige bespreking op deze rede gevolgd was, sloot de voorzitter, nadat ook hjj de opwekking tot de georganiseerde arbeiders de stakende kameraden in hun strijd te steunen, had onderstreept, de vergadering. Weg naar Zeeland. De Kamer van Koophandel in Westelijk Noord-Brabant heeft zich kortgeleden tot d° directie der Nederlandsche Spoorwegen ge wend om aan te dringen op verbetering van den overweg bij Woensdrecht in den grooten verkeersweg naar Zeeland. De Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, heeft in een adres adhaesie betuigd aan dit verzoek en heeft daarbij gewezen op het toenemend verkeer, waardoor ernstige ongevallen voorkomen. Er is een noodtoe stand aanwezig, waarin ongetwijfeld zoo spoedig mogelijk verbetering behoort te wor den gebracht. De B.B.N. dringt op afdoende verbetering ten zeerste aan. Belgische werkkrachten in Zeeuwsch- Vlaanderen. In de Zaterdag en Zondag in Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden vergaderingen van do Katholieke Werkliedeïivereenigingen werd onderstaande resolutie aangenomen en ver zonden aan den minister van arbeid, handel en nijverheid. De kringen Oostburg, Axel en Hulst van den Bredaschen Dioc. Werkliedenbond, be strijkend 28 gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan deren, in vergadering bijeen op 19 en 20 Sep* tember 1931, besprekend de werkloosheids voorziening en het euvel, dat talrijke Belgi sche arbeiders in Zeeuwsch-Vlaanderen werk zaam, terwijl groote getallen Zeeuwsch- Vlamingen werkloos zijn besprekend het schrijven dat uwe excellentie heeft gezonden aan een aantal centrale organisaties van werkgevers in den lande, in welk schrijven uwe excellentie mededeelt, de aangelegenheid der buitenlandsche arbeidskrachten nader to zullen overwegen, zoodra uwe excellentie van de daartoe benoemde interdepartementale commissie haar rapport zal hebben ontvan gen verzoekt uwe excellentie met den mees ten aandrang toch rpoedig maatregelen to willen nemen ten aanzien der Belgische ar beidskrachten en wel in dezen zin, dat onzo Nederlandsche regeering ten aanzien der Bel gische arbeiders dezelfde maatregelen zal ne men, als de Belgische regeering doet ten aan zien van Nederlandsche arbeiders. Politie-diploma. Voor het politie-diploma met aanteekenlng zijn geslaagd de heeren K. van den Heuvel to Breskens en D. de Jonge te Middelburg en voor het gewoon diploma de heer J. K. Hariot te Hontenisse. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende strafzaken be-i handeld M. de P., 22 jaar, werkman te Colijnsplaat, verdacht van mishandeling van J. de Fouw te Kortgene op 15 Augustus 11. Eisch en uit-» spraak 10 b. s. 10 dhts. G. J. P. M. N., 26 jaar, leurder te Middel burg, verdacht van mishandeling van H. Meulblok te Middelburg op 7 Augustus 11. Eisch 10 of 5 dhts, uitspraak 7 of 7 dhts. A. L. D., 24 jaar, poelier te Axel, verdacht van mishandeling van J. Koster te Axel op 14 Mei 11. Eisch 14 dagen gevangenisstraf, Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf voorw. L. H., 38 jaar, arbeider te Wolphaartsdijk, verdacht van mishandeling van J. Saaman to Wolphaartsdijk op 13 April ÏL Eisch en uit-» spraak 10 of 10 dhts. M. de G., 49 jaar, z. b. te Zierikzee, ver- dacht van eenvoudige beleediging van J. Blankert te Zierikzee op 9 Augustus 11. Eisch, 10 of 10 dhts., uitspraak 5 of 5 dhts. H. Th. van S., 22 jaar, werkman te Goes, verdacht van wederspanningheid tegen de politie te Goes op 22 Augustus 11. Eisch en uitspraak 20 of 10 d. h. J. P. N., huisvr. W. v. W., 26 jaar, zonder beroep te Oost- en West-Souburg,- verdacht van beleediging van P. Boer te Souburg op 18 Juli 11. Eisch en uitspraak 10 of 10 d. h. F. V., 22 jaar, varensgezel t Dordrecht, ver dacht van wederspannigheid tegen de politie te Veere op 26 Juli U. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. DE NIEUWE FRANSCHE GEZANT TE BERLIJN. De nieuwe Fransche ambassadeur te Ber lijn, Frangois Poncet, heeft de pers een me dedeeling verstrekt, waarin hij o.m. zegt Ik heb heden den rijkspresident mijn ge loofsbrieven overhandigd. Mijn toespraak bij deze gelegenheid bewijst duidelijk in welken zin ik zal trachten de mij toevertrouwde taak te vervullen. Hoewel Frankrijk tot nu toe minder door de economische crisis werd ge troffen dan andere landen, wenscht het al lerminst zich van de rest der wereld af te scheiden. Natuurlijk moet het zijn eigen be langen behartigen, doch daarbij blijft het lot van z\jn buurvolken Frankrijk niet onver-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1