1000 500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD K Vflasssngsclse'Ceuvanf No.223: 69e Jaargang; 1931 HT LIJNEN A LISSINGEN Uitgave: firma f. VAH DE VELDE Jr., WalstraatSB-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws TIMMERMAN LUCHTVAART KLEINVEETEELT 5—2.20 Orkest- ïcert en viooi- 10.3511.23 .nsmuziek. 508.5 M. 5.20 jonplaten. 8.20 cert. 338.2 M. ■amofoonpiaten. oespraak. ,35, 12.30 Gra- .20—6.20 Con- .cert. Orkest. 0—3.50 Gramo- ïolen. 10.55 en aonplaten. 1.15 Gramofoonpla- Concert. 5.50— juan". In de E KOMENDE uwing vooraf. geeft de Vara ïation de Faust komt een sym- Militairistische ithoven's Corio- een concert day-herd en king ;rin-voorspel en Berlyn-Königs- recital, Straats- Icwartetten van een sonate van >mande brengt yan Brahms en Later op den «■kest van Leip- orkestsuite uit Triumph der eitzes liederen Hübschmann. ouverture van hobo, klarinet, Hübschmann. issel (Vlaamsch ►recital plaats, orkestconcert, gewijd. Heils- loven en Schot componist hoo- ierette uitDie Kalman. Meteorologisch Bilt. st) te Stornoway. 8 te Berlijn, van 21 Septem- wind, gedeel- ;og kans op een nig of geen re- temperatuur. ;rbericht. ele gegevens leteor. Instituut, bewegingen van Europa volgen. Vesten de baro- thans over >en gebied is ge- ig weer is, ter- Noorden zeer ïbied over Skan- barometerdaling laar buüg weer. :r geen aanlei- een plotselinge hoewel bij den uit het Noor- l wel uit zal van Colomob Havanna van Colombo .9 Sept. Sagres Batavia n. Rott. Kaap delArmi te Las Palmas te Havana van New-York te Genua huisr.) 18 Sept. t. van New-York ept. te Port Said van Boulogne lykbeden, snz. Opvoering „de le Köhler-Ruys, )'s> Fietsen [en. 7.30 7.27 44 36 12.! .7 12.45 VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENlüING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen voor het 4e kwartaal 1931 ontvangen de nog in Sept. verschijnende nummers der GRATIS Abonnementen worden aangenomen door onze administratie te Vlissingen en in de verschillende plaatsen door onze agenten. VLISSINGEN. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan In een overgelegd schrijven verzoekt de heer M. Laernoes, op grond van de in uw vergadering van 27 Juni 1930, onder no. 11, vastgestelde verordening, in het genot te worden gesteld van pensioen, wegens het be- kleeden van het ambt van wethouder. Wij merken hierbij op, dat de gemeentelij ke verordening, regelende de aan afgetreden wethouders toe te kennen vergoeding en pensioen, hiervoor genoemd, door ons ter goedkeuring is gezonden aan Ged. Staten van Zeeland, daar in de gewijzigde Gemeentewet de bepaling hij art. 101 is opgenomen, dat het pensioen kan worden toegekend volgens regels door den raad onder goedkeuring van Ged. Staten te stellen. Intusschen deelde dit college ons mede van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw naar aanleiding van een tot hem gerichte vraag bericht te hebben ontvangen, dat deze verordening, daar zij is vastgesteld vóór de gewijzigde bepalingen van de Ge meentewet in werking zijn getreden, geen goedkeuring behoeft. Krachtens artikel 9 bedraagt het pensioen per jaar voor elke volle maand, welke iemand wethouder is geweest, 1/144 van de jaarwed de, terwijl het een bedrag van 1000 per jaar niet te boven mag gaan, zoodat dit maxi mum-pensioen in acht jaar wordt bereikt, immers 96/144 X 1500 1000. Daar de heer M. Laernoes gedurende nage noeg 16 jaar als wethouder dezer gemeente heeft gefungeerd, heeft hij derhalve recht op het maximum-pensioen ad 1000. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer uwen raad voor te stellen den heer M. Laernoes te rekenen van l September 1931 af een pensioen toe te kennen van 1000 per jaar. I - S I Bij raadsbesluit dd. 3 Juli 1931, no. 13, werd de verordening op het gemeentelijk grondbedrijf gewijzigd in dier voege, dat de teruggaaf aan het grondbedrijf van het aan de gemeente uitgekeerde batig saldo der re kening van baten en lasten, voor toevoeging aan de reserve, geheel of voor een deel ach terwege kan blijven, mits steeds in het reser vefonds een bedrag van ten minste 10 der boekwaarde van de gronden aanwezig is enz. Het college van Ged. Staten maakte echter aanvankelijk bezwaar zijn goedkeuring aan deze wijziging te hechten. Het was hiertoe slechts bereid indien het percentage van 10 op 20 zou worden gebracht, terwijl dan nog slechts over de helft van de winst beschikt zou kunnen wórden. Daar hierdoor de geheele wijziging vrijwel illusoir gemaakt zou worden, zijn wij terzake nader met genoemd college in overleg ge treden. Tot ons genoegen kunnen wij U mededee- len dat Ged, Staten ons thans bericht heb ben, na te hebben kennis genomen van de gunstige positie van het bedrijf en de bevre digende resultaten over 1931 alsnog bereid te zijn goedkeuring te verleenen aan een wijzi ging der verordening als door U vastgesteld, echter voorloopig voor een tijdvak van 3 Jaren. Het is de bedoeling van genoemd ooilege dat in de verordening geen percen tage wordt genoemd, doch dat dit percentage telkens bij afzonderlijk door Ged. Staten goed te keuren raadsbesluit vastgesteld wordt, thans derhalve voor de jaren 1931 tot en met 1933. Wy hebben de eer U voer te stellen dien overeenkomstig te besluiten en derhalve uw besluit d.d. 3 Juli 1931, no. 13, in te trekken. Een tweetal ontwerp-besluiten worden hierbij overgelegd. De provinciale Boot naar Breskens. In „Openbare Werken" schrijft ir. F. C. J. van der Steen van Ommeren Onlangs een breeden rivierarm in ons land met een open baar veer overstekende, merkten wij het vol gende feit op Eén onzer provinciale hoofd steden trekt op marktdagen veel „sigtseeing" en naar huis gaande, ws de veerboot over vol zij droeg veel meer passagiers dan 400, die officieel mochten worden toegelaten. Ge lukkig was het weer uiterst kalm en is alles BELLAMYPARK - Hoek Kerkstraat. Gediplomeerd Pedicure. Pijnloozeen antiseptische behandeling. zonder ongelukken afgeloopen, maar van alle aanwezigen maakte zich gedurende den over tocht een angstig gevoel meester. Zelfs waren er enkele personen, die terug wilden, maar daar de boot reeds in beweging was, bleek dit onmogelijk. Een der opvarenden besprak dit geval na volbrachten overtocht met een dienstdoen- den marechaussee, die de zaak aan zijn su perieuren zou overbrengen. Twee weken later via ditzelfde veer terugkeerende, trof onze zegsman denéelfden marechaussee aan, die inderdaad het voorval had gerapporteerd, doch het volgende verklaardeDe bedoelde veerboot mag behalve 400 passagiers nog bovendien 28000 K.M. gewicht aan bagage c a. vervoeren. Het aantal vervoerde personen was bekend en aangezien het totale gewicht van het meerdere aantal vervoerde passagiers nog geen 28000 K.G. bedroeg, was aan het voor schrift voldaan. Door deze verklaring was de marechausse gerustgesteld. Ons bevredigt die verklaring niet in het minst en streng toezicht op het handhaven van het officieel op 400 passagiers vastgestel de aantal passagiers is o.i. een onafwijsbare eisch. Ware de bovenvermelde officieele poli- tioneele interpretatie juist, dan had het op schrift op de veerboot moeten luiden „Toe laatbare belasting 800 passagiers of zooveel minder als het gewicht der bagage c.a. be draagt". Immers 400 passagiers wegen circa 28000 K.G. en dan zou het er in het minst niet op aan komen of de belasting bestaat uit passa giers, die bewegelijk zijn en die in. een pa niekstemming plaatselijk te groote belasting kunnen veroorzaken, dan wel uit een rustige belasting. Blijkbaar zien de toezichthoudende autoriteiten dat geheel over het hoofd toch is de handhaving van de bepaling, die 400 passagiers en niet meer voorschrijft, dringend geboden, Het ware zeker wel gewensoht geweest dat ir. Van der Steen van Ommeren alvorens hij zijn onrustbarend stukje had geschreven, eerst een behoorlijk onderzoek had ingesteld. Dan zou hij vernomen hebben dat de veer boot niet 400, doch 2500 passagiers mag ver voeren en bovendien nog 90.000 K.G. aan bagage. De veerboot heeft nog nimmer het maxi mum aantal te vervoeren passagiers over schreden, evenmin het toegestane gewicht aan bagage. Op de boot staat duidelijk aangegeven dat er 2500 passagiers mogen worden vervoerd. Hoe de heer Van der Steen van Ommeren aan een getal van 400 passagiers komt is ons dan ook onbegrijpelijk. Het nieuws van den dag In beeld. Foto's in onze tijdinghaleen tweetal op namen van de Duitsche kunstvliegers en pa rachute-springers Stoss en Gunermann, die Zaterdagmiddag op Waalhaven demonstraties gaven van de jaarlyksche roeiwedstrijden te Sloten om den Holland-beker van de ruiter feesten op Zaterdag jl. in het Stadion te Am sterdam; van de internationale landbouw tentoonstelling te Scheveningenvan den heer E. Haak, stationschef te Roosendaal, die eerstdaags in dezelfde functie benoemd zal worden aan het Centraal Station te Amster dam van de huldiging van den directeur van de Hembrug, den heer D. Reijnders van den gisteren te Nijmegen plotseling overleden oud-burgemeester van Bergen op Zoom, den" heer Schaeck Mathonvan den oud-luite nant-kolonel dirigeerend apotheker W. F. Prové, te Amsterdam overleden De Steenkolenhandelsvereeniging. Aan „het Volk" wordt gemeld Sedert de vestiging van het bunkerstation hier ter stede van de Steenkolen Handels- Vereeniging, heeft er onder het personeel van dit bedrijf gedurig ontevredenheid bestaan over de loonen en de tewerkstelling. Niette genstaande het optreden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, die wel eenige verbeteringen kon boeken, bleef het onrustig. Toen dan ook gisterenmorgen een viertal zeebooten gebunkerd moesten worden, wei gerde ©sn veertigtal door het bemiddelings bureau aangewezen arbeiders tegen een loon van 55 cent per uur aan den gang te gaan. Zij motiveeren dit verzet met het feit, dat des Zondags, wanneer 100 meer betaald moet worden, de bedrijfsleiding werklieden ■van buiten de stad te werk stelt. Wij hebben een onderzoek naar dit bericht ingesteld en werd ons medegedeeld dat giste renmorgen een aantal losse werklieden niet bereid waren aan het werk te gaan. De Steenkolen Handelsvereeniging heeft daarop een aantal werklieden, buiten deze gemeente woonachtig, aangenomen. Openbaar vervolgonderwijs. Op verzoek vestigen wy de aandacht op de bekendmaking van Burg. en Weth. betreffen de de aangifte van leerlingen voor het open baar vervolgonderwijs, waarvoor nog heden- en morgenavond van 68 uur gelegenheid bestaat by den heer F. C. Wysveld, Coosje Buskenstraat 59. Coöperatie „de Broederband". Naar „het Volk" verneemt bestaan er by de coöperatie „de Broederband" plannen tot het bouwen van een groot winkelpand in de nieu we buurt. MIDDELBURG. De R.I.A.-tentoonstelling. Hedenavond wordt in het Schuttershof te Middelburg de Ria-tentoonstelling geopend. Er zyn op deze tentoonstelling ongeveer 40 stands en wel van zeer uiteenloopenden aard. Hoofdzakelijk worden de stands ingenomen door zakenlieden uit Middelburg, doch ook verschillende personen buiten de stad hébben op deze tentoonstelling reclame gemaakt voor hun artikelen. üiit Vlissingen treffen wy aan de firma J. J. van de Sande, die speciaal exposeert com- foren en kachels, waarvoor benzine als brandstof dient, zeer geschikt voor buiten huizen, waar geen gas is en die ook een goede remplacant zijn voor walmende petroleum kachels en toestellen. In de groote zaal by* het tooneel zyn door maison Lambooy-van Hilst uit Vlissingen de nieuwste modesnuf jes geëtaleerd, waarvan de dames zeker met byzondere belangstelling zullen kennis nemen. Behalve in de verschillende zalen zyn ook stands ingenomen in de kolfbaan en bakkers kamer. Alles byeengenomen is de tentoon stelling zeker een bezoek ten volle waard. OOST- EN WEST-SOUBURG. Een kwaadaardige os. Hedenmorgen werd een os, bestemd voor den slager Minderhoud, kwaadaardig, toen hy langs den winkel door een poexrt naar de slachtplaats vervoerd werd, en verbrijzelde met zyn kop de groote spiegelruit van den winkel, waarna de os naar den stal gevoerd werd, wat nu niet zoo gemakkelyk ging. OOSTBURG. Een bestuurdersbond. Na eenige voorbereidende maatregelen door de Federatie van Bestuurdersbonden in Zee land werd gisteren onder haar leiding in Oost burg een Bestuurdersbond opgericht, meldt „het Volk". Reeds zegden 12 organisaties, vertegenwoordigende 650 leden, hun aanslui ting toe, terwyl verder nog een 4-tal organi saties in de eerstvolgende toekomst zich aan kunnen sluiten. Het bestuur werd als volgt verkozenVoor- ziterJ. J. Leenhouts, Oostburgsecretaris J. Terplanke; penningmeester H. de Neef, Cadzand, Vervolgens werden nog eenige besprekingen gewijd aan een eventueel oprichten van een Bureau voor Arbeidsrecht, alsmede aan de propaganda, AARDENBURG. Tentoonstelling Ooft- en Tuinbouw. Het aantal bezoekers bleef den laatsten dag verre beneden de verwachting. Het is wel jammer dat de tentoonstelling, welke een zoo mooi beeld gaf van wat Zeeuwsch-Vlaande- ren aan ooft- en tuinbouw ryk is, voor de maatschappy nadeelig uitgevallen is. In totaal wérd zij bezocht door slechts plm. 1750 peirsonen. De feestelykheden hadden ondanks de on gunstige weersgesteldheid een vlot verloop en werden door velen bijgewoond. Des morgens en 's middags trad de bekende Rotterdam- sche feestarrangeur Mr. Carter voor de schoolkinderen en volwassenen op en werd een wielerwedstrijd gehouden, terwyl des avonds de stafmuziek uit Breda een keurig concert gaf. Een vlashoop verbrand. Gisterenmiddag brandde alhier, door tot nog toe onbekende oorzaak een vlashoop af van den landbouwer M. De nieuwe Aardenburgsche motorbrand spuit was spoedig ter plaatse, doch vermocht geen water te geven. De motor was defect (voor de eerste maal Assistentie van de brandspuit te Oostburg werd ingeroepen, die vrij spoedig te Aarden burg verscheen en direct in dienst gesteld kon worden. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) by den ontvanger der directe belastingen te Hansweert 27.99 by den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 224.27. Polders en waterschappen. By Kon. besluit zyn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 28 October tot dijkgraaf van den Paulinapolder, J. Dieleman te Bier vliet; tot gezworene van den Schengepolder L. de Jager Gzn., te Wolfaartsdijkmet in gang van 1 November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van. het calamiteuze waterschap Oud- en Jong-Breskens I. A. Becu.te Groedemet ingang van 1 Novem ber 1931 tot lid van het bestuur der water keering van den calamiteuzen Jonkvrouw Annapolder H. van der Maas, te Katsmet ingang van l November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteu zen Leendert Abrahampolder A. Visser, te Katsmet ingang van 1 November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Vlietpolder J. van der Made, te Wissekerkemet ingang van 1 November 1931, tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte I. de Bruyne Mzn., te Cadzand met ingang van 1 November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van het calami teuze v^tterschap Bruinisse C. J. Hanse, te Bruinisse, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hy 70 jaar zal zyn gewor den met ingang van l November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomas H. J. Cammaert, te Hoofdplaatmet ingang van 1 November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Burgh- en Westlandpolder R. Steur, te Burghmet ingang van l November 1931 tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders Onrust Jacoba en Anna- Friso J. I. Karelse, te Wissekerke tot ge zworene van den Nieuw St. Jooslandpolder Chr. Janse, te Nieuw- en St. Joosland. De Duitsche Oceaanvliegers gered Gisterenavond is by de Junkerfabrieken te Dessau een telegram ingekomen van den vol genden inhoudmotorschip „Belmoire" via Cape Race. 148 uren heeft de machine gedre ven. Wy hebben het toestel verlaten. Aan boord Beimoira. Kapitein Johanssen. Volgens dit telegram zou dus het toestel van de Oceaanvliegers Rody en Johannsen een noodlanding op zee gemaakt hebben. De vliegmachine zou dus zes dagen ondanks het slechte weer zyn biyven dryven, terwyl de vliegers zich thans aan boord zouden bevin den van het Noorsche motorschip „Belmoira". dat hen vermoedelyk heeft opgepikt. Over de wonderbaarlyke redding, wordt uit Halifax nog het volgende gemeld Het Noorsche stoomschip ,3elmoira", nam het wrak van het vliegtuig waar des morgens om 7 uur op 80 mijlen van de kust van New- Foundland. De juiste plaatsbepaling was 25 graden 26 minuten Noorderbreedte en 54 gra den 31 minuten westerlengte. Het schip zette onmiddellijk koers naar het wrak, waarop drie personen voortdurend signalen gaven. Zij werden aan boord van het schip genomen, waar bleek, dat het de Duitsche oceaanvlie gers waren, die op 13 September van Por- +ugal gestart waren voor den Oceaantocht naar New-York. De vliegers waren geheel uitgeput. Terwijl Rody en Johannsen niet gewond waren, had de Portugees Veiga by het dalen op den Oceaan een lichte beenbles sure opgeloopen. Vermoedelijk zijn de Oceaanvliegers een uur na de kruising van het Amerikaansche stoomschip „Penland" in de nabyheid van Halifax, waar zy ook het laatst gezien waren, wegens motordefect gedaald, waarna zy bijna 7 dagen op den Oceaan hebben rondgedre ven. Dat de vliegers zoolang met hun land- vliegtuig op het water konden blyven is ver moedelijk toe te schrijven aan de omstandig heid. dat de Junkersmachine holle draagvlak ken heeft, waardoor het vliegtuig niet gezon- ken is. AustraliëLonden vlucht. Commandore Kingsfort Smith vertrekt he den van Melbourne naar Wyndham in Noord-West Australië, van waar hy Woens dag zal vertrekken voor de eerste étappe van een nieuwe vlucht naar Londen. Hy hoopt de vlucht in 8 dagen te doen en daarna het record van Morrison, die de vlucht in 8 da gen 13 uur en 35 minuten volbracht te ver- beteren. Ruitijd. Langzamerhand zitten we in den vollen luityd. De voorloopers zijn er reeds druk me de bezig en ze toonen daarmede, dat ze niet tot de beste legsters gerekend moeten wor den, want hoe later ruisters des te beter leg sters. Deze laatste laten hun eerste veeren langzamerhand ook reeds vallen, zoodat het nu tijd is geworden, om er een en ander van te vertellen. Hoewel het ruien der kippen een natuur- lyke zaak is, moet men toch niet verzuimen ook al uit puur eigen belang aan de kippen, vooral wanneer ze opgesloten zitten, alles te geven en alles aan te wenden, om ze zoo gauw mogelijk door de rui te krijgen. Men bedenke toch, dat het geheele veder kleed vernieuwd moet worden, dat ze dus in die periode het beschuttende dek by gedeel ten missen, soms zelfs naakt rondloopen, waardoor ze dan extra gevoelig zyn voor tocht, koude en temperatursverschillen. Voor al in deze omstandigheden doet zich een ge mis van een prima huisvesting dubbel zwaar voelen. Vinden de kippen geen droog, frisch, tochtvrij dag- en nachstverblyf, dan zal de kippenhouder daarvan de wrange vruchten plukken. Behalve de stoffen, noodig voor het levensonderhoud, moeten de kippen uit het voedsel bovendien nog alle stoffen kunnen putten welke noodig zijn om in den kortst mogelyken tyd een nieuw vederkleed te kun nen verkrijgen en om de noodige warmte te kunnen opwekken. In de bekende voedermer- ken zyn die stoffen aanwezig, terwyl men in het graanvoer ook wel de zonnebloempitten vindt, welke een goede warmtebron in zich sluiten, zooals trouwens alle oliehoudends zaden. De hoenders zyn in de ruiperiode ge woonlijk wat traag, blijven graag in het hok zitten, zulks te meer wanneer aan hun con ditie het een en ander mankeert. Men moet ze zonder dit echter te overdrijven wat in beweging houden en dit kan men het beste bereiken, door graan in de ren onder te har ken, zoodat ze moeten werken dus in bewe ging blyven willen ze hun dagelijksche portie kunnen veroveren. Trouwens is dit steeds een goede methode voor vastzittende kippen, daar ze anders wel eens te vadsig worden. Het groenvoer mag niet ontbreken, ook zonder dat men dit gaat overdryven, omdat de uitloop spoedig een vieze mesthoop zou worden, terwyl de ren juist steeds zoo zinde- lyk mogelyk moet blyven. In verband hier mede dus ook regelmatig de gevallen veeren te verwy deren, te meer, daar het anders aan leiding tot veeren pikken zou kunnen geven. Het drinkwater steeds .risch toedienen. Volop frisch drinkwater is een ding van belang voor den kiphouder, hetgeen maar al te dikwijls uit het oog wordt verloren. Overigens moet men zich niet met kunst middeltjes, als bijv. zwavel in het meelvoer, afgeven, daar zulke dingen wel eens meer kwaad dan goed kunnen doen. Gezonde die ren, dieren welke een ieder kan hebben, die regelmatig deze pluimveebijdragen lezen en..,, opvolgen, zullen niet aan de rui lijden. Verwaarloosde, slappe dieren, zullen er ern stig onder kunnen lijden, doch dan heeft men dit aan zich zelf te wyten.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1