lapis Courant Qloumef heeft de Schoenen TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON WRAAK! van de van Donderdag 17 September1931. N°219 SLUITING DER BADEN EN HET STOELEN TERREIN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen ba-engen ter algemene kennis, dat de ba den en het stoelenterrein aan de badplaats dezer gemeente met ingang van Zaterdag 19 September a.s. gesloten zijn. Vlissingen, 17 September 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER VAN KOOPHANDEL. Gisterenavond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg in de raadzaal een vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Boudewynse. Aanwezig waren 16 leden,' afwezig met ken nisgeving de heeren Stofkoper, P. G. Laer noes, Massee en Wesseling-en zonder de hee ren Bosman en De Vos. De voorzitter deelde mede, dat de minister tan arbeid, handel en nijverheid de rekening van de Kamer over 1930 heeft goedgekeurd en dat de Kamer adhaesie heeft betuigd aan de verzoeken tot overbrugging van het Hol- landsch. Diep. Het verslag van de Vereeniging voor Han delsonderwijs te Middelburg over 1930 werd voor kennisgeving aangenomen en de overige ingekomen stukken behandeld bij de desbe treffende punten der agenda. Rjjwielpak Walcheren. Zonder hoofdelijke stemming vereenigde tie Kamer zich met het voorstel van het bu reau om een bijdrage van 25 te geven over de jaren 1931 en 1932 aan de Vereeniging Rijwielpad Walcheren. Herbouw paviljoen tentoonstelling Parijs. Bij het voorstel om 100 bij te draigen in tie kosten van herbouw van het Nederland- sche paviljoen op de koloniale tentoonstelling te Parijs, zeide de heer Jeronimus, dat dit voorstel hem wel heeft verwonderd. Men was niet aanwezig bij de opening der tentoon stelling, maar wil nu wel geld geven. Slaat de waardeering voor de energie op personen uit het district der Kamer Spr. meent, dat als er aan de deelname van Nederland een algemeen belang verbonden is, dan nog geen afzonderlijke belangengroepen behoeven bij te dragen, dan is dit een zaak van de rijks kas. De voorzitter meende, dat de heer Jeroni mus zeker doelt op een bezoek van vertegen woordigers der Kamers. Ook deze Kamer heeft in Mei een circulaire er over gehad, maar het bureau meende, dat men er niet op kosten van de Kamer naar toe kon gaan. Spr. Ss er geweest voor eigen rekening, maar een plan om zich daar bij de'vertegenwoordigers van andere Kamers aan te sluiten, is niet Verwezenlijkt. De heer M. Laernoes zegt, dat het bureau de zaak in den breede heeft besproken, maar ook spr. meende dat het niet aanging de Ka mer op kosten te jagen. De voorzitter gelooft niet dat veel belan gen uit het district bij de tentoonstelling be trokken zijn, maar uit waardeering mag ook van de zijde van handel nijverheid wel belangstelling worden getoond. Het voorstel werd aangenomen. Steun aan winkelweken. Aan de orde kwam nu het voorstel van het bureau om 80 bij te dragen voor de winkel- V eken te Goes en af te wijzen het verzoek om 25 voor een winkelweek te 's-Heerenhoek, terwijl een lid der fir.ancieele commissie daar 20 wilde toekennen. De voorzitter erkende dat de maatstaf van ingeschrevenen bij het Handelsregister niet Naar het Engelsch. 26) „De oude lord is al heel gauw daarop aan hartverlamming gestorven en tot mijn verba zing kwam er toen een testament te voor schijn, waarbij Merlyn Abbey werd nagelaten aan Maurice Wygrave. Dit was niet het stuk, waaronder ik mijn naam geteekend had, maar ik begreep dat dit een stuk was, dat mijn echtgenoot en Maurice Wygrave onder elkaar opgesteld hadden en waaronder mijn echtgenoot ook valschelijk mijn handteeke ning had geplaatst. Toen ik hem aansprak over deze wijze van doen, dreigde^ hy mij te tiooden, als ik let zwijgen zou en bood mij een ruime som gelds aan, om dit stilzwijgen als het ware van mij af te koopen. Nu, ik zal eerlijk erkennen dat het geld mij een te ster ke verleiding was en dat ik dan ook bezweek. Te mijner verontschuldiging kan ik aanvoe ren, dat ik het er ook vast voor hield, hoe de rechtmatige eigenaar dood was, en dat het goed zou gaan naar iemand, dien ik in het onfeilbaar is, en vroeger is wel gedacht het aantal Inwoners als maatstaf te nemen. Als men op 's-Heerenhoek ook den maatstaf wil toepassen dan is 20 zeker te hoog en zou het hoogstens f 10 kunnen zijn. De heer Van Bommel van Vloten meende, dat het niet gewenscht is den steun af ie breken bij een bepaald minimum ingeschre venen. Spr. vroeg welke maatstaf is aange nomen. De voorzitter antwoordde 0.25 per inge schrevene en dan naar boven tot een veel voud van 10 afgerond. Goes heeft 286 inge schrevenen, dit wordt dan 80, 's-Heerenhoek heeft er maar 12, dat wordt 3 of afgerond 10. De heer Jeronimus keurde dit laatste af, dan moet men afronden naar guldens of rijksdaalders, anders komt het ten nadeele der groote plaatsen uit. Maar spr. blijft prin cipieel tegen zulke bijdragen. De heer Van Raalte meende, dat men geen steun moet verleenen aan winkelweken, want die hebben toch maar een klein plaatselijk belang. Als de Kamer steunt kan zij niet met 2.50 aankomen. De heer Enzlin meende, dat juist de kleine plaatsen gesteund moeten worden. Het is goed regelen vast te stellen, maar dan komen üe kleinen achteraan en daar wil men toch ook goed voor den dag komen. Als men een minimum vast stelt, moet dit met het bedrag geschieden. De heer Mes meende, dat de heer Jeroni mus inconsequent is. Bij het voorstel in zake het paviljoen zeide hij te willen steunen, als het particulier initiatief voorgaat en nu dit hier geschiedt, doet hij het niet. Spreker vroeg den heer Jeronimus te bewijzen, dat hij de zaak een goed hart toedraagt. Spr. stelde de vraag met welk goed recht men Middel burg bijv. wel en 's-Heerenhoek niet wil steunen, vooral daar er toch geld is. Men kan best 25 toekennen, anders brengt men de exploitatierekening in de war. Spr. deed een voorstel in dezen geest. De voorzitter vraagt of de heer Mes dan ook aan Goes maar f 25 wilde geven. De heer Mes zeide, dat het goed zou zijn als men een exploitatierekening deed overleg gen en dan de subsidie bepaalde. Men moet er in ieder geval geen marktzaakje van ma ken. De heer Menheere zeide gewacht te hebben tot andere personen gesproken hadden. Spr. heeft zich er tegen verzet de plattelandsmid denstanders afzonderlijk te organiseeren, want de middenstand van stad en platteland zijn op elkaar aangewezen. Spr. meende, dat men ieder geval afzonderlijk kan beoordeelen en een maatstaf niet noodig is. 's-Heerenhoek is de centrumgemeente van den zak van Zuid-Beveland en er komen zulke dagen ve len van de omliggende plaatsen, men zou de daar wonende ingeschrevenen ook moeten medetellen. Een bijdrage van f 3 zou een jodenfooi zijn. De winkelweek te Goes heefc ten doel menschen uit heel Zuid-Beveland te trekken, dit acht spr. uitstekend, maar 's-Heerenhoek heeft het recht dit ook te doen voor haar omgeving. Leeft de middenstand daar niet, dan komen er de zaken als de Gruijter en Vroom en Dreesmann met filia len. Dit zal ook voor de grossiers schadelijk zijn. Spreker sloot zich gaarne aan bij 25. De heer M. Laernoes vroeg of men dan ook bij bijv. slechts 5 ingeschrevenen 25 moet geven. De heer Menheere zeide, dat de heer Laer noes leeuwen en beren op den weg ziet. Er zal niet direct op ieder dorp een winkelweek komen. Men krijgt er de menschen niet makkelijk toe, zij zien op tegen moeite, tijd en geld. Spr. bleef er bij dat men ieder geval afzonderlijk moet beschouwen. De heer Jeronimus verzekerde, dat hij de winkelweken een goed hard toedraagt, maar het is de vraag of hij gerechtigd is er het geld van de Kamer voor te besteden. Men zal toch de groote winkelzaken niet tegengaan door winkelweken. Spr. begrijpt, dat het bu reau een leiddraad wil hebben, kan dit ook niet door een bepaald percentage van de be grooting toe te kennen, en dan een post voor winkelweken uittrekken. De voorzitter vroeg of geen der heeren van de afdeeling klein-bedrijf er iets over wilde zeggen. De heer Machgeels dacht, dat die allemaal voor steun zijn, er moet een minimum bedrag worden vastgesteld en men mag geen plaats uitsluiten. Bij de verdere discussie zeide de voorzitter, geheel niet kende en die mij natuurlijk in het geheel niets bieden zou. Ik ging buitens lands en stond daar weldra bekend als de zangeres madame Brunelli. Na eenigen tijd werd, naar aanleiding van een zware ziekte van mij, mijn doodsbericht zelfs verspreid en die beide mannen in Engeland zullen ge juicht hebben. Zoo verliepen er eenige jaren. Ik genoot van mijn Bohémienne-achtig le ven, dat immers zoo rijk aan afwisseling was. En op een dag, nu niet eens zoo heel lang geleden, kwam er iemand bij mij, die zei, dat hy gemachtigd was my duizend pond te bieden, als ik naar Engeland overstak en my daar aanmeldde aan een adres, waar men my enkele belangrijke vragen zou stellen betreffende het „Achym-schandaal". Meer wilde of kon de gemachtigde mij niet vertel len. Intusschen was myn nieuwsgierigheid geprikkeld. Misschien, dacht ik, was de erf genaam zijn eigendom komen opeischen had Matthew Garth het testament te voor- schyn gehaald en was ik nu noodig om te getuigen, dat dit myn handteekening was. Een aanzienlijk bedrag werd mij geboden en dus besloot is naar Engeland over te steken. Sinds dien heb ik de rol van oude mrs, Wyn- ee gespeeld, en met succes, niet waar.... Ik dank u allen voor het geduld, waarmee gij dat men zich nu maar bepalen moet tot de beide aanvragen. De subsidie van 80 aan Goes werd aan genomen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Jeronimus en Van Raalte. Heit voorstel om 's-Heerenhoek niets te ge ven werd verworpen met 12 tegen 4 stemmen, die der heeren Laernoes, Van Raalte, Jero nimus en den voorzitter. Het voorstel-Mes om 25 te geven werd aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen de genoemde 4 heeren en de heeren Lindenberg, Enzlin en Anker. Het voorstel Enzlin, 20, was hiermede van de baan. Begrooting 1932. De ontwerp-begrooting 1932 gaf den heer Van den Berg aanleiding den wensch te uiten, dat het jaarverslag niet meer by rond zenden, doch zooals in het begin in een ver gadering zal worden vastgesteld. De voorzitter zeide toe dit te zullen over wegen. De heer Mes besprak nog de belegging der gelden van de Kamer, waarna de begvooting zonder hoofdehjke stemming werd vastge steld. Wederinvoering nummerstempeL Inzake het voorstel om het hoofdbestuur der P.T.T. te verzoeken het nummerstempel weder in te voeren, had de commissie voor het verkeerswezen nog bericht, dat zy zich hiermede vereenigde, doch een lid merkte op. dat, bedriegt hij zich niet, er vroeger be stonden een datumstempel van ontvangst en een stempel van nummering van bestelling of. besteller. Een gecombineerd stempel van ontvangst ten postkantore acht hy zeer ge- wenscht en electrisch werkend kan dat geen belangrijke exploitatiekosten vergen. De voorzitter zeide toe, dat zal worden, na gegaan of het verzoek in dien geest te wij zigen is, waarna het voorstel zonder hoofde- lyke stemming werd aangenomen. Abonnementskaarten voor korten tijd. Met het voorstel om aan den minister van waterstaat te verzoeken het steeds verkrijg- baar stellen van abonnementskaarten met korten geldigheidsduur op de spoorwegen te bevorderen, vereenigde zich de commissie voor het verkeerswezen. Een der leden wilde nochtans de aandacht er op vestigen, dat een abonnementstarief een onderdeel is van de geheele tarievenpolitiek van een monopolis tisch bedrijf, en hij kon niet beoordeelen in hoeverre, door inwilliging van het verzoek, andere bezwaren zouden kunnen ontstaan. Een ander lid vond in dit voorstel aanlei ding om er nog eens op te wyzen hoe ge- wenscht het zou zyn, bij de provincie aan te dringen om gedurende het geheele jaar op de stoombootdiensten dagretours verkrijg- baar te stellen. Dit zou ook een groot belang zijn voor de handelaren, die Noord- en Zuid- Beveland bezoeken en voor handelaren, die van daaruit andere deelen van de provincie bezoeken. De voorzitter zeide, dat de secretaris hem er op attent maakte, dat op de winterdienst- regeling reeds het verkrijgbaar zyn van de dagretours ook in die periode door gaat en dat hij vernam, dat dit by wyze van proef is ingevoerd. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Arbitragereglement. Bij het voorstel tot vaststelling van een ar bitragereglement, zeide de voorzitter, dat het van groot nut kan zyn, wellicht niet voor het district der Kamer, maar als anderen 't in voeren, is het beter dat het ook hier ge schiedt. De heer Jeronimus zeide, dat in het graan- vak ook veelvuldig arbitrage voorkomt, maar er staat wel degelijk naar „recht en biliyk- heid", er zyn echter ook genoeg handels mannen met rechtskennis. De heer Anker wees op de arbitrage by den aannemersbond, waarby de betrokenen zich by de uitspraak moeten neerleggen, terwyl dit hier niet wordt bepaald. Het is gewenscht beide partyen vooruit een som te doen stor ten in de kosten. De voorzitter zeide, dat het reglement verschillende zaken en o.a. het bindend ver klaren aan de scheidsmannen overlaat. Het is hier wat anders dan by den aannemers- bond en hier moeten beide partyen om arbi trage vragen. De heer M. Laernoes zeide, dat het ont werpen van dit reglement veel tyd heeft ge kost, het is wenscheiyk overal hetzelfde te naar my geluisterd hebt. Laat ik er nog even mogen bijvoegen, dat ik den grootsten eer bied koester voor lord Douglas en dat ik hem van harte welkom heet op Merlyn Abbey." Reeds maakten enkelen van het gezelschap zich gereed, den erfgenaam de hand te druk ken, toen kolonel Machin riep „Er waren toch twee getuigen by dat tes tament Waar is de tweede dan Waarom moet de zwakzinnige butler ook niet ten too- neele verschynen „Wy zijn daartoe bereid, kolonel Machin", antwoordde Lord Douglas weer vol waardig heid. „Bovendien kan ik u verzekeren dat Matthew Garth niet langer imbicile is, maar dat zyn vermogens langzamerhand zyn weergekeerd, zoodat hy op het oogenblik geestelyk normaal mag heeten. Matthew Garth is in de bibliotheek, gereed om op het eerste teeken van mr. Musgrave te verschy nen en getuigenis af te leggen van de echt heid van zyn handteekening. Wees zoo goed, hem te roepen, mr. Musgravede beide ge tuigen van het testament van ouden lord Jasper Aehym zyn dan aanwezig. Geleid den gevangene weg, mannen zyn tegenwoordig heid alhier wordt niet langer vereischt." „En nu", zei Douglas Achym, „wil ik nog vertellen, waar ik het testament van myn hebben en als beide party en om arbitrage moeten vragen, dienen zy er zich ook by neer te leggen. De heer "Van Bommel van Vloten zag het nut er niet van in, waar er reeds arbitrage is in verschillende takken van bedrijf en dat zal beter werken dan bij de Kamer. Spr. stelde voor er maar niet op in te gaan. De voorzitter voelde dit ook wel, maar als alle Kamers het doen, dan is het niet goed het niet te doen. Men blyft geheel vrij er al of niet gebruik van te maken. De heer Jeronimus was er niet enthousiast voor, maar zag tcch geen reden achter te bly- ven. Het voorstel werd, na nog enkele opmer kingen, zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Rondvraag. De heer Jeronimu-; vroeg hoe het komt, dat by sterke daling van de groot handelspryzen, de klein-handelsprijzen nog zoo stationair blijven. Spr. meende dat men hierin verande ringen kan trachten te brengen door aan te dringen op vermindering der vaste lasten. Een telegram, dat voor den oorlog 25 cent kostte, kost nu 50 centvroeger telefoneerde men alom voor 30 cent, nu kost het bijna al tijd 50 cent, de binnenlandsche port is nog steeds hooger dan voor den oorlog, de bydrage aan de Kamers van Koophandel blijft con stant en deze doen onnoodig aan kapitaals vorming. De voorzitter zeide, dat plannen, in die richting zyn gedaan, wat moet nu gebeuren, daar het geen succes had. De heer Jeronimus wilde aandringen by de Eerste en de Tweede Kamer. De heer Menheere meende, dat de klein handel juist minder last van genoemde vaste lasten heeft. De heer Jeronimus wees ten slotte er op, dat bijv. te Groningen tijdens de beursuren een volledig rijkstelefoonkantoor in de beurs is opgesteld, terwijl het te Middelburg en Goes veel lastiger is, o.a. moet men een abonnement betalen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Burg. en Weth. hebben de volgende voor stellen aan den gemeenteraad gedaan. Vleeschkeuring. Burg. en Weth. leggen een missive over, ontvangen dd. 14 Augustus, van Ged. Staten van Zeeland ter zake van de eventueele vor ming van één vleeschkeuringskring voor het geheele eiland Walcheren. Onder verwijzing naar die missive deelen Burg. en Weth. voorts mede, dat zij by schrijven van 21 Augustus aan Ged. Staten hebben bericht, dat het hun niet mogelyk zou zyn den raad vóór 2 September 1931 omtrent de betrokken aangelegenheid te hooren. Zij meenden namelijk, dat het zeer zeker noodzakelyk zou zijn het hoofd van den vee- en vleeschkeuringsdienst Middelburg over dit punt te hooren en dat hem in ieder geval behoorlyk tijd moest worden gelaten om zyn advies voor te bereiden. Dit advies is thans in hun bezit gekomen. Met dit advies kunnen Burg. en Weth. zich volkomen vereenigen. Zy stellen mitsdien voor aan Ged. Staten het gevoelen van den raad kenbaar te ma ken, dat de vorming van één vleeschkeu ringskring voor geheel Walcheren in begin sel zijn volledige instemming heeft, doch dat de raad gaarne alsnog in het bezit zou wor den gesteld van een schema voor den beoog den Walcherschen dienst. Personeele belasting. Naar aanleiding van het in de vergadering van 1 September jl. om advies in hun han den gesteld schrijven van het bestuur der afdeeling Middelburg en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slyters, houdende verzoek niet langer personeele belasting te heffen van billards, geplaatst in voor het publiek toegankelijke koffiehuizen, of althans die be lasting met 50 te verlagen, berichten Burg. en Weth. dat, op grond van het bepaalde bij paragraaf 4 sub c der wet van 15 Juli 1929 vader gevonden heb Ik heb het gevonden in de geheime lade van de ebbenhouten kast in den westelyken vleugel. Nu achtte mr. Wygrave den tijd gekomen om nog een poging in het werk ts stel1 en dus riep hy, met een stem, die hy zyn best deed, zoo vast mogelyk te doen klinken „Dat is onmogelyk U kunt niets gevonden hebben in de ebenhouten kast. In de eerste plaats is de vleugel afgesloten en mag nie mand er binnengaan zonder myn speciale orders, en in de tweede plaats heb ik den sleutel van de kast, die zorgvuldig afgeslo ten is.;.." „Gaat u hetzelve onderzoeken, mr. Wy grave", raadde lord Douglas, „dan zult u zien, dat de papieren, die er in lagen, weg zyn." Douglas had zy*n bedoeling met dit voor stel hy hoopte eigeniyk, dat de man daar van gebruik zou maken, om te ontvluchten. Zonder een woord te zeggen, zonder zelfs een blik te werpen naar Elaine, die nog steeds met het hoofdje tegen den schouder van haar vriendin geleund zat, ging hy. Er verliepen echter, vyf tien minuten, en nog was hy niet weergekeerd. Toen wendde Douglas zich tot zijn zaakwaarnemer en vroeg beleefd „U zoudt my ïen -n lichten, als u eventueele inwilliging van het verzoek eerst kan ingaan op 1 Januari 1933. Om die reden achten zij het raadzaam voor te stellen de beslissing op het verzoek aan te houden. Het ligt nl. in het voornemen om in eerste helft van 1932 de heffing der personeele be lasting in nadere beschouwing te nemen, waarbij dan ook het onderhavige punt weder aan de orde kan komen. Gemeenterekening 1930. De commissie van financiën merkt naar aanleiding van de overgelegde gemeentereke ning over 1930 o.a. het volgende op De subsidie werkverschaffing post, oor spronkelijk geraamd op 7500, komt in de rekening voor met 29.235.95, een verschil dat zoo groot is, dat eenige nadere toelich ting gewenscht is. Bij het opmaken der be grooting Juli 1929 was hij toen te be- schouwens als een stelpost omdat toen niet bekend was of op dezen dienst gewone werk verschaffing met rijkssubsidie zou plaatsvin den. Later is het restant kosten voor het industrieterrein overgebracht van 1929 naar 1930, terwijl na sluiting van den dienst 1929 de nog te declareeren bedragen voor dat werk, werden geboekt op dezen post. Zoodra bekend was hoeveel subsidie op dezen dienst werd ontvangen (eind Juni 1931) werd het totaal bedrag ad 29.235.95 bij de 21e be- grootingswijziging op dezen post gebracht en tegelijkertijd administratief overgeboekt naar den kapitaaldienst ter gedeeltelijke dekking van de op dat hoofdstuk voorkomende kosten. Van den post steun aan uitgetrokken werk- loozen, geraamd op 5000, is slechts 2400 gebruikt. Meer rechtstreeksche steun was niet noodig, door het te werk stellen van werkloozen aan het industrieterrein en in Drenthe. Ook zyn uit dezen post betaald o.a. de kosten voor verplaatsing van arbeidskrach ten, nl. werkloozen die elders geplaatst kon den worden verder onkosten verband hou dende met de tewerkstelling in Drenthe en de daarby behoorende administratiekosten. De oorspronkeijke raming voor werkver schaffing aan werkloozen ad 35.000 is, evenals de vorige posten als stelpost te be schouwen. Bij de 7e wijziging werd deze post verhoogd met 34.177.62, zijnde het over schot op de posten werkverschaffing en steunverleening voor den dienst voor 1929, destyds reeds bestemd voor gedeeltelijke dek king van de in werkverschaffing uitgevoerde werken voor het graven van het waterlei dingkanaal a*an de Oranjezon, welk bedrag op 1929 niet kon worden overgeboekt omdat toen de verrekening van deze kosten met de bedrijven nog niet had plaats gehad. By de verrekening bleek, dat slechts 21.384.45 daarvoor noodig was, waarom bij de 9e wy- ziging dit laatste bedrag van dezen post werd afgevoerd en naar den kapitaaldienst werd overgebracht. Het overschot van de genoemde ƒ34.177.62 zijnde 12.793.17, moest bij de 19e begroo- tingswijziging worden gebracht tot dekking van het door het armbestuur gevraagde aan vullingssubsidie, waardoor deze post dus weer werd teruggebracht op het oorspronkelyke bedrag van 35.000. Uitbreiding en wyziging straat verlichting. In de vergadering van 27 November 1929 werd door verschillende leden aangedrongen op uitbreiding en verbetering der straatver lichting. Waar te dier zake reeds eerder wenschen waren geuit, hebben Burg. en Weth. na be doelde vergadering een onderzoek doen in stellen naar de plaatsen, alwaar een. verbe tering noodzakelijk is. Op grond daarvan leggen zy thans een verbeteringsplan over, vergezeld van een gespecificeerd overzicht der jaarlyksche kos ten van avond-branders en nachtbranders (politie-lantaarns), voor zoover betreft gas- en electrische verlichting. Ter verduidelyking merken zy op, dat een avond-lantaarn te 11 uur wordt gedoofd en een politie-lantaarn blijft branden tot den morgen. De uitbreiding van de verlichting zal een totaal-uitgaaf vragen van 3487 en zullen de jaarlijksche kosten stygen met 143. Burg. en Weth, stellen voor om voor de som van 3487, een tijdelyke leening op de ge bruikelijke voorwaarden aan te gaan, zulks in afwachting van het sluiten eener definitieve geldleening, en de vermeerdering der jaar lijksche kosten te brengen ten laste van de gemeente-begrooting, waarby nog komen de jaarlijksche bedragen voor rente en aflossing der voor de uitbreiding te sluiten leening. eens even wilde gaan kijken, waar mr. Wy grave blijft Er verliepen andermaal tien minuten eer mr. Musgrave terugkwam en met duidelijk verstaanbare stem zei ,Lord Achym, ik moet u meedeelen, dat mr. Wygrave zich doodgeschoten heeft." Een doordringende kreet werd vernomen en Elaine was flauw gevallen. Douglas zelve droeg haar naar haar bou doir en lady Lascelles volgde. „O, liefste lieveling prevelde Douglas ra deloos. „Heb ik je nu gedood met mijn wraak „Neen, lord Achym, Elaine is niet dood, zy is slechts bezwymd en zal wel gauw weer by- komen. Maar ik geloof, dat u beter doet, nu weg te gaan. ik zal voor haar zorgen...." „Laat ik haar nog even goeden dag zeggen. Als ze weer by komt, zal ze my misschien nooit meer willen zien. zy zal my immers haten voor wat ik gedaan heb „Wraak moge dan zoet zyn", dacht hy, teen hy langzaam het vertrek verliet, „maar wat is zy by de liefde (Slot volgt.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5