1000 500 300 150 100 25 DINSDAG EERSTE BLAD NO. 211 69e Jaargang' 1931 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Matraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws Comité „Herdenking 183132" VlISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS"Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEfTSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Heden had in de gemeente Tilburg (Heu vel) bij het standbeeld van Koning Willem H; Ginneken bij het Citadel-gedenkteeken op het terrein van de Ned. Herv. kerk Ber gen op Zoom op het terrein van de Ned. Herv. kerk (Zuid-zijde) en te Vlissingen op het Oude Kerkhof een plechtige herdenking plaats, ter eere van de bij de krijgsverrichtin gen 1830—32 in de vervulling van hun plicht voor het vaderland gevallenen van leger en vloot. Met auto's kwamen hier hedenmiddag ver schillende autoriteiten aan, w.o. leden van den vrijwilligen landstormkorps-motordienst, onder leiding van den commandant, den re serve-kapitein J. C. Persant Snoep, die naar het stadhuis reden, alwaar zij werden begroet door Burg. en Weth. Om 13.50 vertrokken de autoriteiten, w.o. het college van Burg. en Weth. per auto naar de oude begraafplaats. Daar waren tegenwoordig een deputatie van Ons Leger, bestaande uit de heeren A. N C. F. Keijzer en J. P. Bootsvan de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot", do heeren R. H. Arntzenius en M. van der Beke Callen- fels Bond van Christ, Oranje-vereenigingen, de heer P. Spaa Jr.Volksweerbaarheid, de heeren W. F. G. L, Driessen en P. C. La brijn het Mobilisatiekruis luitenant-kolonel b.d. P. de Vries en het Nationaal Jongeren Verbond, de heer mr. C. Verdoorn. Op het graf van de gevallenen werd een krans gelegd door den voorzitter van de af- deeling van de Kon. Vereeniging „Onze Vloot", den heer R. H. Arntzenius, directeur van het Ned. Loodswezen, die daarna de vol gende toespraak hieldl Door het Herdenkingscomité 1830—1832 uitgenoodigd om op dezen dag op de aanwe zige graven van den Schout bij Nacht jhr. J. E. Lewe van Aduard, den luitenant ter zee J. Klinkhamer, den bootsman P. Hartz en den kwartiermeester J, C. Kreynenburg, die thans ongeveer honderd jaar geleden het leven lie ten voor het vaderland, als eerbiedige hulde aan hunne nagedachtenis een krans te leg gen, is het voor mij als voorzitter van de af- deeling Vlissingen van de Kon. Ned. vereeni ging „Onze Vloot" een nooit te vergeten voorrecht zulks te mogen doen en mag ik het dan ook ten zeerste op prijs stellen, dat zoo- velen gehoor hebben gegeven aan de uitnoo- diging van genoemd comité en door hunne tegenwoordigheid alhier hunne belangstel ling willen doen blijken in het groote ge wicht van de herdenking op dezen dag van de glorierijke daden door hen verricht in de destijds zoo ernstige tijden waarin ons vader land kwam te verkeeren. Mijne heeren, zooals u kunt lezen op alle monumenten van de hier ter aarde bestelde schepelingen uit die dagen zijn zij gevallen door het vuur van den vijand, terwijl zij stre den op Nederlandsche oorlogsbodems. Tengevolge van den opstand was een Ne derlandsche scheepsmacht naar Antwerpen gezonden waar generaal Chassé het bevel voerde, terwijl bovendien, omdat men een in val in Nederland niet onmogelijk achtte, drie linies van defensie gevormd werden. Tot de eerste behoorde reeds van den be ginne Z.M. fregat „Euridice" waarop jhr. J. E. Lewe van Aduard destijds kapitein ter zee, hot bevel voerde, terwijl later daaraan werd toegevoegd Z.M. korvet „Komeet", waarop de örfe overige hierboven genoemde dienende waren. Onze marine had aldaar een zeer moeilijke Positie ingenomen, daar alle schepen, slechts ^üvermogen hadden en afhankelijk waren van stroom en wind, terwijl aan beide oevers der Schelde de bevolking zich zeer vijandig O® geest onder de manschappen was ochfcer voorbeeldig eensgezind en vast beslo- ton nooit te zullen dulden, dat de geringste tobreuk zou gemaakt worden op de eer van <to vlag en bij eventueele overrompeling van öen kant van de vijandig gezinde bevolking, on wissen dood te verkiezen boven het in handen vallen dier bevolking (getuige hel dendaad Van Speyck). Helaas werd reeds op 27 October 1930 bij bombardement van Antwerpen Z. M. «ffvet „Kom°et" door twee granaten getrof- ïea, waarbij de luitenant ter zee 2e klasse J. Klinkhamer met zijne beide schepelingen Hartz en Kreynenburg kwamen te vallen. Onze vloot had dien dag het verlies van 12 dooden te betreuren, terwijl 37 personen gewond werden. 12 December 1832 sneuvelde schout bij nacht jhr. Lewe van Aduard op zijn vlagge- schip „Euridice" bij de kruisschans van Ant werpen in een gevecht tegen de Franschen. Mijne heeren, ik wil thans uitvoering ge ven aan de opdracht door het comité mij ge geven en overgaan tot de kranslegging op de graven der gevallenen in de verwikkelingen met België en Frankrijk, wier nagedachtenis zonder twijfel alleszins recht heeft op onze voortdurende waardeering. Zij toch waren trouw tot in den dood aan hun plicht tegen over het vaderland. Wij zullen in eerbiedige dankbaarheid hunne nagedachtenis blijven herdenken. Zij waren niet alleen trouwe die naren der regeering, doch ook door hunne medeschepelingen beminde chefs en kame raden. Zulks is op te merken in de getuige nissen vermeld op de monumenten opgericht door de onder hen gediend hebbende man schappen. Na de kranslegging verzoek ik allen beleefd één minuut stilte als eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van de gevallenen.. Mijne heeren, ik mag deze indrukwekkende plechtigheid niet doen eindigen dan na u allen namens het Herdenkingscomité 1830 1832 mijn oprechten dank te hebben betuigd voor u aller tegenwoordigheid te dezer plaat se. In zonderheid zij het mij vergund dit te doen tegenover het college van Burg. en Weth. met den gemeente-secretaris dezer ge meente mede voor hunne medewerking voor het elslagen dezer kranslegging. Den ver tegenwoordiger van dei onder commandant der marine, den heer garnizoenscommandant, benevens de vertegenwoordigers van de af- deelingen van de Kon. Ned. Vereenigingen van oud-onderofficieren, van den Oranje Bond, van de Kon. Ned. vereeniging „Onze Vloot". Ook de vertegenwoordiging van de pers wordt door het comité ten zeerste op prijs ge steld. Mijne heeren, laten wij deze plechtigheid besluiten in het volle besef dat trouwe plichtsbetrachting steeds aanspraak maakt op de hoogste waardeering en waarvan wij een schoon feit mochten herdenken in het sneuvelen van deze vier hier ter aarde be stelde getrouwe vaderlandsche schepelingen. De plechtigheid had plaats bij het monu ment van wijlen den schout bij nacht jhr. Lewe van Aduard. Nadat de heer Arntzenius zijn rede had uit gesproken, trad naar voren de heer E. J. ba ron Lewe van Aduard, burgemeester van Valburg, kleinzoon van den gehuldigde, die met zijn zoon, die adelborst bij de Kon. ma rine is, de plechtigheid bijwoonde, naar vo ren, om dank te brengen voor de woorden en de eer door de verschillende vereenigingen gebracht aan de nagedachtenis van zijn grootvader, die viel voor het vaderland en die spr. ten voorbeeld stelde aan allen, die onze Koningin ter zijde staan. Hierna brechten de aanwezigen een bezoek aan de graven, der drie anderen wier nage dachtenis gehuldigd was. De krans is van grooten omvang en met lange linten in de Nederlandsche kleuren ver sierd. Op de linten staat„Hulde aan de nage dachtenis van de gevallenen bij de krijgsver richtingen 18301832", waarop de namen vol gen der samenwerkende vereenigingen. Na afloop van de plechtigheid keerden verschillende deputaties per auto naar Breda terug. Ook de burgemeester en de heer Arntzenius maakten dezen tocht mede. Al daar sloten deze heeren zich bij de verschil lende andere deputaties aan. De deputaties zullen ten stadhuize te Bre da worden ontvangen. Door het gemeentebestuur zal daarna in het huis in de Catharinastraat, waar het hoofdkwartier van het mobiele leger onder bevel van Prins Hendrik was gevestigd, een gedenksteen worden onthuld. Hierbij werd een toespraak gehouden door generaal C. J. Snijders. Grand-Hotel Britannia. Finale. Vallende blaadjes. Dun bevolkte hotels. Verlaten boulevards. Kenmerken van het na seizoen. De vacanties zijn voorbij. En ook de bad plaats-musici gaan als zoodanig met verlof. Wij nemen afscheid van familie en vrienden. Ook van den band, van John van Brück and his boys, die ons in enkele maanden tot vrienden geworden zijn in ons gezellig bad hotel. Doch ook dit vaarwel is slechts als zoo danig, want John c.s. blijven, zooals we reeds meldden, als eerste Nederlandsch jazz-orkest in een formatie van elf personen. Van hun prestaties in dezen nieuwen vorm hebben we reeds eenige malen mogen genieten. En we! tot zeer groote voldoening. Ook van vreem delingen t.w. Engelschen en Duitschers. De band legt zich nu ook speciaal toe op alles, wat tot het show-gebied behoort. In het dan sen komt nu eens een verpoozingsmoment voor de danslustigen, waarin zij luisteren kunnen (leesmoeten) naar een sympho- nisch bewerkt muziekstuk, als bijv. geliefde Schlagers uit bekende zingende en musicee- rende films. We hoorden reeds „Dein ist mein ganzes Herz" uit „Das Land des Lachelns" met fraaie passages voor clarinet-megaphoon en solo-viool benevens „Liebling mein Herz lasst dich grüszen" uit „Die drei von der Tankstelle", waarin John van Brück de pak- kendt melodie met sympathiek geluid ver tolkt. Zoo „verschijnt" er nog meer bijv. een nummer voor acht violen, vibraphoon en Sousaphoon. Entre parenthèse, wat een ver.- rukkelijke basblazer l En welk een heerlijk ensemble Natuurlijk is de laatste avond in dit sei zoen een bijzondere geworden. Serpentines, mutsen, attracties in den vorm van vrije reizen naar Engeland per stoomvaart-maat schappij „Zeeland", flesschen- en stoelen dansen, potpourri's van een schat van oud- Hollandsche liederen en tot slot.parelen de godendrank. En vanzelf ;s de band, welke zoovele genot volle uren verschaft heeft aan vreemdeling en inwoner, in den band-leider John van Brück gehuldigd door de directie van Britan nia bij monde van den heer B. van Dijk Soerewijn en met een bloemengarf met rood-wit lint alsmede door een der vaste be zoekers namens „the people". Een op verzoek staand gespeeld en gehoord „Wilhelmus" was het symbool van den dank en de waardeering, welke wij aan deze Nederlandsche musici verschuldigd z'jn. Langzaam sloot zich de voorhang. Een tijd perk ging. John van Brück and his boys gin gen. Tot weerziens Gelukkig zeer spoedig Donderdagavond a.s. Dan gaan we door den ether In onze Tijdinghal brachten wij de volgende nieuwe foto's Het fraaie stadhuis te Veere vóór het aanbrengen van den steiger die voor c'e restauratie be- noodigd iseen viertal foto's van de goedge slaagde demonstratie aan het Zandvoortsche strand en georganiseerd door den Ned. Bond tot redding van drenkelingeneen viertal opnamen van het te Utrecht gehouden de monstratief congres der R.K. arbeiders, op Zondag j.l.van de onthulling van een ge denksteen op het graf van wijlen mevr. Hop man-Kwast, in leven leidster van bekende kinder-operettes te Amsterdam van de ten toonstelling van werken van Belgische kun stenaars in het Stedelijk Museum te Amster dam van bekende jubileerende en overleden persoonlijkheden. Het anti-oorlogsmuseum. Het bezoek aan het anti-oorlogsmuseum, dat Zaterdag, Zondag en Maandag in het gebouw van den Vlissingschen Bestuurders- bond ter bezichtiging is gesteld, is zeer groot geweest. Het totaal aantal bezoekers bedroeg 2296. MIDDELBURG. Zeenwsche Voeder- en Knnstmesthandel. Volgens bijvoegsel No. 2400 tot de Nederl. Stcrt. No. 171 is opgericht de N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, te Middelburg. Oprichters zijn de heeren mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, griffier van den polder Walcheren, te Koudekerkemr. P. Dieleman, advocaat en procureur, te Middelburgde heer J. A, van Doorninck, koopman te Mid delburg. De vennootschap heeft ten doel het fabri- ceeren van kunstmest en krachtvoeder, het persen van hooi en stroo, den handel in voormelde artikelen, landbouwproducten en aanverwante artikelen, waaronder bloem, al les in den meest uitgebreiden zin genomen. Het kapitaal der vennootschap bedraagt ƒ200.000, verdeeld in 400 aandeelen, elk groot 500, waarvan 89 aandeelen zijn geplaatst en volgestort. In het maatschappelijk kapitaal wordt door de oprichters deelgenomen als volgt door mr. dr. R. W. Graaf van Lynden voor 3 aandeelen; door mr. P. Dieleman voor 1 aandeeldoor Walter Kakebeeke voor 20 aandeelendoor M. Verheul voor 5 aandee len en do' J. A. van Doorninck voor 60 aandeelen. Voor de eerste maal treedt als directeur op de heer J. A. van Doorninck, en treden als commissarissen op de heeren mr. dr. R. w. Graaf van Lynden, mr. P. Dieleman, Walter Kakebeeke en M. Verheul. OOST- EN WEST-SOUBURG. Ringrijdery. Evenals telken jare de ringrijdery op den Grooten Abeele gehouden wordt, evenzoo is het op dien dag doorgaans minder aange naam weer. Ook Zaterdag bleef niet alleen het zonnetje schuil, doch een bijna aanhou dende regen zou tot uitstellen van de feeste lijkheden genoopt hebben, ware aan de voor bereiding van een en ander niet zoo'n om vangrijke arbeid verbonden. Dies ging het feest door ondanks Pluvius was er tamelijk veel publiek en was de stemming reusachtig. De burgemeester van Souburg en mevr. Van Doorn hebben van begin tot eind de festivi teiten bijgewoond. Aan de ringrijderij namen 16 ruiters deel. In den kamp om geldprijzen en luxe voor werpen werd door ieder der ryders 30 maal naar den ring gestoken. De uitslag werd le prijs C. Stroo 11 ringen 2e pr. J. Louwerse 9 r.3e pr. P. de Visser 8 r.4e pr. J. Olie slager 8 r.5e pr. M. Vos 7 r.6e pr. J. Janse 7 r.7e pr. G. de Visser 6 r.8e pr. A. Be- zuijen 6 r.9e pr. M. Adamse 5 r.10e pr. B. Louwerse 5 r.lie pr. L. Verhoef 4 r.12e pr. P. Verhoef 4 r.13e pr. W. Bezuijen 3 r. 14e pr. H. Janse 2 r.15e pr. H. Bezuijen 1 r.; 16e pr. A. Koppejan 1 r. Bij eenzelfde aantal ringen werd de volgorde na kampen bepaald. C. Stroo won een'taart, omdat hij het eerst 5 ringen stakdeze rijder wist ook het eerst den ring 10 maal te vinlen, doch voor deze prestatie kwam hij niet in aanmerking. Daar geen der ruiters overigens 10 ringen behaal de, veroverde J. Louwerse met 9 ringen een rollade. In het eerste hoofdnummer, het ryden om den ouden wisselbeker, mocht ieder 6 maal rijden (3 ommegangen). De strijd was ineens beslist. Winnaar werd J. Louwerse met 3 rin gen. Hij werd thans eigenaar van den beker, dien hij ook in 1926 en 1929 had bemachtigd. Door den heer Wim Abeleven was een nieu we wisselbeker geschonken, welke voor de eerste maal verreden werd onder de gebrui kelijke bepalingen. Deze tropee wordt dus ook eigendom, wanneer men haar 2 maal achtereen of 3 keer in het geheel verworven heeft. Ook in dit tweede hoofdnummer was de kamp direct beslecht en wel door P. de Visser, met 4 ringen achter elkaar. Hierbij werden eveneens 3 ommegangen gereden. Nog restte een groot gebeuren en wel» het verrijden van den potlepel. Bij één ommegang staken 5 ruiters 1 ring. De uitslag van den kamp tusschen dit 5-tal bracht P. Visser de overwinning met 2 ringenvan de overigen staken 2 rivalen ieder 1 ring. Ook het vorige jaar wist Visser zich in het bezit van dit kleinood te stellen. Hij zal dus zijn pap wel kunnen roeren Onder leiding van den heer Abeleven heb ben een vijftig kinderen naar gelang van hun leeftijd deelgenomen aan wedstrijden in het hindernis-, zak- en eierloopen alsmede koek- happen. De heer Doeleman uit Zierikzee had hiervoor vele mooie prijzen beschikbaar ge steld, welke door de heeren Abeleven en Baayens werden uitgereikt. Na afloop van het kinderfeest werd door Pietje Verhoef aan me vrouw Van Doorn—van Lookeren Campagne en door Jo Wouterse aan mevrouw Abele ven een bouquet bloemen aangeboden. Als voor zitter van de buurtcommissie overhandigde de heer Abele ven de prijzen aan de ringrijders. In verband met het slechte weer is van de verlichting niets kunnen komen en heeft „Oefening na den Arbeid" uit Ritthem 's avonds geconcerteerd in een leegstaand café. Als steeds oogstte de directeur, de heer P. Meijers, met zijn gezelschap veel succes. Tusschen de druppeltjes door hebben de heeren Van Doorn toch nog kans gezien een aardig vuurwerk, bestaande uit tien num mers, af te rteken en wel met schitterend resultaat. Dat vuur-knal-knetter-sis-licht- festyn was wel de clou van dezen feestdag. Summa summarumtoch nog een leuk dagje voor deze buurtschap, waarvoor aan de buurtcommissie een woord van dank en waardeering niet onthouden mag worden. BIGGEKERKE. Door den heer Abr. Janse, die by de laat ste raadsverkiezing is gekozen op een vrye lijst, is ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Opvolger op deze lyst is de heer A. Dommisse. GOES. De Winkelweken. Doordat wegens den regen het programma van Zaterdagavond niet kon worden afge werkt, moest gisterenavond een dubbel pro gramma worden uitgevoerd. Vóór het Stadhuis was een ruim podium, met een achtergrond van palmen, opgesla gen. Om dat podium was een ruimte voor ge- noodigden gereserveerd en verder was het marktplein gevuld met een compacte, dui zendkoppige menschenmassa. Overweldigend was de belangstelling. Eerst betrad het Zuid-Bevelandsch ca- pellakoor het podium, om onder de uitste kende leiding van den heer S. J. Tamminga enkele liederen te zingen. Begonnen werd met het Wilhelmus. Op verzoek stelde de heer Tamminga het publiek in de gelegenheid twee coupletten van ons volkslied mee té zingen. Verder wisselder de zang van het koor en de rhythmische composities van den heer C, J. Mazure, uitgevoerd door het dameskoor van Medioburgum te Middelburg elkander af. Alles werd vlot af-ewerkter ging geen tyd verloren, zelfs de pauze verviel, zoodat om kwart voor elf het dubbele program was uit- gevoerd. Na elk nummer klonk een dankbaar eni krachtig applaus van het talrijk publiek op. Zonder eenige overdrijving- en zonder eenige geringschatting van de programma's der andere avonden, mag toch gezegd, dat het optreden van den heer Mazure met zy'n gym nasten dezen avond heeft gemaakt tot het hoogte- en glanspunt der winkelweken, te meer omdat deze rhythmische composities voor Goes iets nieuws zijn. wy zijn er zeker van, dat niemand in zijn verwachtingen te leurgesteld is. Integendeel, ze werden over troffen. Dans, plastiek, gebaar, belichting, alles was even prijzenswaard. Alleen de mu zikale begeleiding, jammer genoeg, niet. Ondanks het frissche weer volgden zoo goed als allen het programma tot het laatst toe. Zeer terecht werd den heer Mazure een warme ovatie gebracht. Het a capellakoor besloot den feestavond met het Zeeuwsche volkslied, dat door het publiek werd meegezongen. De staking. Naar de „Goesche Ct." van de zyde der di rectie van de schoolmeubelenfabriek „de Schelde" vern emt, begint de toestand in het bedryf geleidelijk weer normaal te worden. Er is veel aanbod van werkkrachten en er staan op het oogenblik 72 menschen op de loonlijst. Hiermede heeft de firma voldoende personeel om haar orders uit te voeren. In den regel werkt de fabriek des winters met 50 menschen. Intusschen heeft de ryksbemiddelaar beide partyen verzocht tot een bijeenkomst in Den Haag, om den stand van zaken te bespreken. Van stakerszijde zal men zich daar doen vertegenwoordigen. De directie van „de Schelde" heeft evenwel medegedeeld, dat voor haar geen reden bestaat, op deze bijeenkomst tegenwoordig te zyn, daar eenerzyds de kwes tie berust op een principieel verschil tusschen haar en de arbeiders en zij anderzijds geen bemiddeling verlangt, doordat zij over vol doende werkkrachten beschikt. Voor de firma, zoo deelt zij verder mede, ia hiermede het conflict afgeloopen. De arbei ders, die gisteren niet aan den arbeid zyn gegaan, beschouwt zy als ontslagen. De Kanter Hordijk's Bank. Het totaal-bedrag der vorderingen van dé concurrente en preferente schuldeischers in het faülissement van de Kanter Hordyk's Bank bedraagt 1.069840 Door de gefailleerde is geen accoord aan geboden BRESKENS. Loop der bevolking over Augustus 1931. G ev e s t i g d I. Porrey en gezin, Schel- dekade 2, van GroedeJ. S. A. Verschelling, Dorpsstraat 66, van HemmenN. A. van Lare, Dorpsstraat 23, van Groede P. Holler- bach, Dorpsstraat 9, van Wuppertal—Bar men P. J. G. A. Breur, Dorpsstraat 2, van Dordrecht. Vertrokken; M. Gerlach, naar DordrechtM. J. J. M. de Vlieger, naar GroedeJ. Engelvaart en gezin, naar Den BurgF. B. Tanghe, naar OostburgP. J. Notebaart, naar RotterdamC. de Witte en gezin, naar Sloterdijk. OOSTBURG. Oud-Cadzandsche binnenkamer. Daar de oud Cadzandsche binnenkamer zooveel bekyks had op de te Oostburg ge houden huisvlyttentoonstelling, heeft de di rectie van het Beursgebouw en het bestuur der vereeniging Ceres besloten om tot de stichting van zulk een kamer in deze ge meente over te gaan. Een ploegwedstrijd. Door de vereeniging van oud-leerlingen van de whiter-landbouw-cursussen in Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen, zal in het ko mende seizoen te Oostburg een ploegwedstryd worden gehouden voor de leden van deze ver eeniging. Officieel bezoek. Dinsdag 15 September a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Oudelande, Driewegen, Borsselen, Arnemui- den en Nieuw- en St.-Joosland. Naamlooze vennootschappen Met de „Staatscourant" no zyn ver zonden de statuten van de Oester- en Mos- selen-cultuur-maatschappy gebr. Sinke N.V., te Iersekc

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1