500 300 150 25 MAANDAG EERSTE BLAD V.4.K.A.-Zomerfeest. ivo. 210 69e Jaargang: 1931 Uitgave: Firma f. If AH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct.p. regel.Kleine advertenties betrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'' Dit nummer bestaat uit twee bladen AfsctieiJ van Jen heer Visser als DivcJcuv der »/De 3£uy8evscla«ol" Zaterdag heeft de heer S. Visser, directeur der „De Ruyterschool", welke, zooals men weet, zijn betrekt: "j met pensioen heeft ver laten, afscheid genomen. 's Middags van half vier tot vier uur be stond er voor de leerlingen gelegenheid den scheidenden directeur de hand te drukken, terwijl van vier tot vijf een algemeene recep tie gehouden werd, die druk bezocht was. Een pracht van bloemstukken, o.a. van den bur gemeester, van het bestuur der school, van de directies der Koninklijke Pakeivaartmaat- schappij en JavaChina—Japan-lijn, van de directie Radio-Holland, van de heeren in specteurs der Koninklijke Paketvaartmaat- schappij en JavaChinaJapan-Lijn, van den heer Sorgedrager, van de Vlissingsche Zwemclub en nog eenige stukken, versierden de zaal. Door den directeur der N.V. De Vey Mestdagh's boekhandel was een mooie plaat aangeboden, voorstellende een zeilschip in volle zee. Aan het einde der receptie werd door den heer mr. J. Smit, voorzitter van het bestuur der school, een prachtige kijker aangeboden, geschonken door het bestuur der school, de directies der Koninklijke Pa- ketvaartmaatschappy en. JavaChinaJa pan-Lijn en de leeraren. 's Avonds zeven uur bood het bestuur der school den heer Visser een diner aan, waarbij mede aangezeten waren de familie van den heer Visser, de inspecteur van het nijver heidsonderwijs, vertegenwoordigers van de directies der Koninklijke Paketvaartmaat- schappij, de Java—ChinaJapan-Lijn, Radio —Holland, de leeraren der school, alsmede de chef en het personeel der werkplaatsen, en twee deputatie's uit oud-leerlingen. Aan tafel werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, waarin naar voren werd ge bracht de groote beteekenis van den arbeid van den heer Visser in het bijzonder voor de „De Ruyterschool". De heer mr. J. Smit, voorzitter van het bestuur der „De Ruyterschool", sprak als volgt Waarde vriend Visser, Dames en Heeren. Nu gij dezer dagen een loopbaan beëindigd hebt, zoo eervol en langdurig als slechts weinigen gegeven is, gevoelde het bestuur der Vereeniging „Zeevaartschool" behoefte om U heen te verzamelen uw familie, den heer inspecteur van het nijverheidsonderwijs, de vertegenwoordigers van de directies van de Koninklijke Faketvaartmaatschappij, de Java—ChinaJapan-Lijn en Radio-Holland, uw medewerkers alsmede chef en personeel der werkplaatsen, on twee deputaties uit oud-leerlingen, om bij dit afscheid bewijs te geven, dat gij niet vergeefs gewerkt hebt en hoezeer wij allen apprecieeren, wat gij tot stand hebt gebracht. In het jaar tachtig van de vorige eeuw zijt gij op veertienjarigen leeftijd uw zeemans loopbaan begonnen als kajuitsjongen aan boord van het barkschip „Minerva", kapi tein Oostervink. In de daarop volgende elf Jaren hebt gij gevaren op een zestal verschillende zeilsche pen en een vijftal stoomschepen, terwijl gij in dien tijd ook achtereenvolgens voor de verschillende stuurmansrangen succesvol examen deedt. Als mijn inlichtingen juist zijn, dan hebt gij aan het einde van 1890 op verzoek van uw ouders, die reeds drie zonen op zee ver loren hadden, uw zeemansloopbaan opgege ven en behaaldet ge, na tien maanden stu die, op 30 December 1891 de acte zeevaart kunde. Reeds in September van het daarop vol gende jaar werdt gij benoemd tot directeur van de op te richten Zeevaartschool te Den Helder. Precies elf jaren later werdt gij benoemd tot directeur van de op te richten Zeevaart school te Vlissingen. In die elf jaren te Den Helder hebt gij ook nog de acte wiskunde M.O. (K I) behaald. Nu zijn we op het punt aangeland, waarop gij de verantwoordelijkheid voor de Vlissing sche school op U naamt. Wat dat beteekenen zou, hebt gij waarschijnlijk evenmin kunnen voorzien als het toenmalige bestuur. Begonnen met 3 leeraren, 17 leerlingen en een budget van 4500, heeft de school nu 18 leeraren, 300 leerlingen en een budget van 135.000. Wel voorzag de school in een gevoelde be hoefte in de provincie Zeeland, maar van het totaal aantal leerlingen nl. 3549, kwamen er toch nog 1541 van buiten de provincie Zee land, wel een bewijs, welken naam de school door haar resultaten onder uw leiding in het geheele land kreeg. Het is die naam en die resultaten, welke waarschijnlijk de directeuren van de Konink lijke Paketvaartmaaschappij en de Java ChinaJapan-Lijn er toe gebracht hebben, onze school uit te kiezen voor een zoo be langrijk gedeelte van de opleiding van voor hen bestemde machinisten. Tot zoover de hoofdpunten van uw loop baan. Na een achtentwintig jarige samenwer king met U moet ik nu althans officieel van TT afscheid nemen. Het is voornamelijk een gevoel van groote dankbaarheid en bewon dering voor uw werkkracht, waarmede het bestuur terugblikt op den halven menschen- leeftijd, gedurende welken gij uw krachten gegeven hebt aan dit bij uitstek Hollandsch bedrijf, de opleiding van stuurlieden, machi nisten, en radiotelegrafisten voor de koop vaardijvloot. Namens het bestuur zeg ik dank voor alles, wat gij voor de „De Ruyterschool" met uitnemend succes gedaan hebt en wensch U met de uwen een gelukkigen levensavond toe. Hierna voerde de inspecteur van het Nij verheidsonderwijs het woord en sprak onge veer als volgt In de achttien jaren, dat ik inspecteur van het Nijverheidsonderwijs ben, heb ik U steeds leeren hoogachten om uw helder inzicht in diverse zaken, en meermalen heb ik, zooals U weet, advies bij U ingewonnen. Steeds trof mij de manier, waarop U voor uw meening wist uit te komen. Daarvoor zeg ik U harte lijk dank, en ik hoop, dat het mij toegestaan wordt, de familie Visser nog vaak te bezoe ken, wanneer ik in Vlissingen kom. Na dessen spreker voerde de heer dr. Ir. Muller, hoofdingenieur van de Koninklijke Paketvaartmaatschappij, het woord. Eerst zei de heer Muller namens de directies van bo vengenoemde maatschappij en de Java ChinaJapan-Lijn den heer Visser hartelijk dank voor al datgene, wat hy in het belang der leerlingen van deze maatschappijen ge daan heeft. Daarna merkte spreker op, dat hy zich gedrongen gevoelde, persoonlijk het woord te richten tot den scheidenden direc teur. In de eerste plaats bracht hij hartelijk dank voor de aangename manier, waarop hy steeds met den directeur heeft mogen samen werken en dan kon hy niet nalaten zyn be wondering uit te spreken over den kyk, dien de heer Visser op zyn leerlingen had. Steeds wist hy hen op de juiste waarde te schatten. Ook namens de vele machinisten, die op de vloten der beide maatschappijen in Indië varen, dankte de spreker hartelyk voor alles, wat in het belang hunner opleiding door den heer Visser is gedaan. Hierna richtte de heer Vader, leeraar aan de „De Ruyterschool", mede namens de ove rige leeraren een hartelyk woord tot den directeur. De heer Veenstra, voorzitter van den Bond van Scheepswerktuigkundigen, voerde als oud-leerling der school het woord. Hy bracht in de eerste plaats dank aan den heer Visser voor de manier, waarop hy met een vroeger minder goed geoutilleerde school, zijn leer lingen toch die kennis wist by te brengen, welke zy in hun betrekking noodig hadden, en zóó, dat zij nooit hebben gevoeld, dat zy in ontwikkeling by leerlingen van andere scholen achter stondende oud-leerlingen zyn er trotsch op, dat zy hun opleiding aan de „De Ruyterschool" hebben ontvangen. En dan werd altyd zeer gewaardeerd de goede verstandhouding, die de heer Visser in het leven wist te roepen tusschen stuurlieden en machinisten. Bovendien deed het spreker zoo'n groot genoegen, dat de heer Visser in zoo goeden gezondheidstoestand een nieuwe periode in zyn leven kon ingaan. De heer Spaanderman, sprekende namens de oud-leerlingen stuurlieden, herinnerde aan de prettige verstandhouding tusschen direc teur en leerlingen. De heer Visser was de „Zeevader aan wal" voor hen, steeds was hy bereid hen met raad en daad terzyde te staan. Ook deze spreker hoopte, dat het den heer Visser met zyn gezin gegeven moge worden, nog vele gelukkige jaren te siyten. Daarna zei de heer Visser de sprekers van hedenavond dank met de volgende woorden Mjjnheer de Voorzitter, Dames en Heeren, By het neerleggen van mijn betrekking als directeur van de „De Ruyterschool" was ik by voorkeur maar zonder eenig ceremonieel vertrokken. Het was U, mijnheer de voorzit ter, die my zeide, dat U my zoo niet wilde laten gaan. Om alle sprekers van dezen avond uitvoe rig te beantwoorden zou my te ver voeren. Aan allen zeg ik myn diepgevoelden dank voor de waardeerende woorden tot myn per soon gericht. Aan U, mijne heeren bestuursleden, en in het bijzonder onzen voorzitter zeg ik dank voor het groote vertrouwen gedurende de ruim achtentwintig jaren in my gesteld en voor den steun door U verleend in het be lang van de school. Aan U, mijnheer de inspecteur, zeg ik dank voor de nuttige adviezen en voor uw groote medewerking, die ik steeds mocht on dervinden. De beide stoomvaartmaatschappijen Ko- ninklyke Paketvaartmaatschappy en Java China—Japan-Lijn zeg ik dank voor het ver_ trouwen mij geschonken gedurende de byna twintig jaar, dat haar opleidingen tot ma chinist aan de „De Ruyterschool" verbonden zyn, maar ook dat U mijn ideeën tot oprich ten van tweejarige cursussen voor machinis ten hebt verwezenlykt. Den heer Sorgedrager, chef van de practi- sche opleiding, zeg ik dank voor de aange name en prettige wijze, waarop wy samen de belangen van de leerlingen van de beide maatschappijen hebben geregeld. Ook de N.V. „Radio-Holland" zeg ik dank, dat aan de „De Ruyterschool" de gelegen heid is geopend tot opleiding van haar mar conisten en seinersmaats bij de Koninklijke Marine. U, mijne heeren leeraren, dank ik voor de aangename en kameraadschappelyke wijze, waarop ik met U heb samengewerkt. Dit heeft in hooge mate bijgedragen tot den groei en bloei van de school. Zonder den steun, dien ik in zoo ruime mate van alle zy- den heb ontvangen, was het mij niet moge lijk geweest een dergelyk resultaat te be reiken. Dank zeg ik ook aan mevrouw Van Bel, die mij de laatste jaren zoo krachtig heeft geholpen. Aan het bestuur der school myn dank voor het schitterend afscheid my gegeven en waardoor deze dag voor mij onvcrgetelyk is geworden. Ik hoop dat mijn opvolger, de heer Vyn, ook dien grooten steun mag ontvangen, zoo dat hij in staat is den bloei van de „De Ruy terschool" te doen toenemen. Wat door my aan de school is medege maakt, zal bij my steeds in herinnering blijven. Voor het stoffelijk blyk van erkentelijk heid, dat my hedenmiddag werd aangeboden, zeg ik allen gevers hartelijk dank. Een prachtige kijker is gekozen. Dankbaar aan vaard ik hem. Een meer geschikt aandenken kan ik mij niet indenken. Nu myn werk zaamheden aan de school zyn afgeloopen, zal hij menigmaal door my gebruikt worden. Mocht ik op de een of andere wijze nog iets voor de school kunnen doen, dan ben ik daartoe gaarne bereid. Mijne heeren, ik dank u. Hiermede was het officieele gedeelte van den afscheidsavond afgeloopen, en werd nog een uurtje gezellig in de koffiekamer door gebracht. Plaats voor den arbeid. Geheel Zeeland vertegenwoor digd. Bezoek van de S. A. R. O. V. Een waardige demonstratie. Stipte organisatie. Hier de V. A. R. A. Een geslaagd feest. jeugd, d.w.z. het kriel van deze menschen- categorie, meer aan den teugel worden gehou den. Verschillende ververscliingsgelegenheden werden er geëxploiteerd, terwijl een ambulan ce, evenmin als leden van de transportcolonne gedurende den marsch door de stad, niet ont brak. Een kaart van Nederland, bezaaid met roode stippen, vertelde van het groote aantal Vara-afdeelingenNoord-Brabant maakte daarby een zeer poover figuur en gaf een beeld, geheel contrarie aan deze betooging. De natte moesson had hen niet weerhou den. Van heinde en ver waren zy Zondag ge komen, de leden van de Vereeniging van Ar beiders Radio-Amateurs, om in Vlissingen te demonstreeren de liefde voor en de macht van den arbeidersomroep. Geheel Zeeland was vertegenwoordigd, ook een paar Utrechte naren ontmoetten we toevalligerwyze, maar het mooiste van deze meeting was wel, dat zy een internationaal stempel droeg, doordat de afdeelingen Antwerpen en Gent van de Belgische zusterorganisatie, de S.A.R.O.V., met een zeer groot aantal leden aanwezig waren. Rond half twee kende onze breed aange legde Paul Krugerstraat een ongewone drukte en beweging. Van alle richtingen kwamen de demonstranten aan, zingend hun strydliede- ren, al of niet voorafgegaan door kleurige, wapperende vaandels en vlaggen. Jong en oud, alles was op de been en deed mede. Het weertje hield zich tamelyk goed, een enkele vlaag deed voor korten tijd een paddenstoe- lenveld geboren worden, maar dan bescheen een zonnetje de bonte menschenmassa, groo- tendeels getooid met V.A.R.A.-insignes, anti- oorlogs-emblemen en roode strikken. De goede voorbereiding maakter.dat ordelyk en vlug een stoet van respectabele lengte geformeerd kon worden iedereen zag aan de vele borden direct zyn plaats in de menigte, terwyl de politie voor de gewenschte afbakening zorg droeg. Weldra zetten de betoogers zich in bewe ging. Aan het hoofd ging een draagdoek „Plaats voor den arbeid", daarna volgde de Middelburgsche arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior", die onder directie van den heer J. J. van Soelen, spoedig een pittigen marsch inzette en aan de feestvreugde luister byzette. Achtereenvolgens passeerden de afdeelingen van de SA.R.O.V., de A.J.C. uit Vlissingen, Middelburg en Goes, de afdeelingen Schou wen, Zierikzee, Breskens, Axel, Sas van Gent, Middelburg, Vlissingen, de Volksstem uit Middelburg en Vlissingen enz., alles in de beste orde. Een tweetal doeken „Steunt de Vara in haar stryd" en „Wy eischen vryheid van het woord in den ether", werden even eens meegedragen. Door een groot deel van de oude en nieuwe stad werd gemarcheerd onder zang en muziek, en nadat het keurige arbeiderswoningen-complex „Goed Wonen" was doorgetrokken, bereikte men ten slotte het gepavoiseeTde feestterrein der V.C, Vlis singen aan den Koudekerkschen weg. Den hevigen regenval in aanmerking ge nomen, hadden we gedacht hier op een mod- derballet vergast te zullen worden, doch het viel nogal mede, al verrieden vele voetbeklee- dingen spoedig de groote aanhankelykheid van onze Zeeuwsche klei en het welig op haar tierende gras. Het uitgestrekte terrein vulde zich nagenoeg geheel met demonstranten en belangstellenden. Ook hier was een en ander goed voorbereid en geregeld, alleen moet de Thans was 't woord aan den heer L. J. Flo- russe, die de aanwezigen namens het bestuur van het district Zeeland van de V.A.R.A. een hartelyk welkom toeroep. De groote opkomst bewijst de liefde, die de massa voor het Vara- werk gevoelt. Bijzonder welkom heette spr. de hoofdbestuursleden en de leden der S.A. R.O.V., den voorzitter der VA.R.A., den heer A. de Vries, en den declamator Ru Mulder, de federatie van bestuurdersbonden, S.D.A.P. en Zeeuwse'i verband, instituut voor Arbeiders ontwikkeling en hunne besturen, wier aan wezigheid evenzoovele bewyzen van sympa thie voor de V.A.R.A. beteekenen. Spr. deel de mede, dat het zomerfeest gehouden werd, omdat door de bekende slechte communica tiemiddelen in Zeeland, de deelname aan het groot-zomerfeest te Hilversum niet byzonder groot was geweest, al bevonden zich onder de 125.000 personen toch nog 200 Zeeuwen. Trots de minder gunstige weersgesteldheid is het Zeeuwsche V.A.R.A. zomerfeest toch een succes. Het is niet alleen een Zeeuwsch feest, ja een internationaal zomerfeestMedewer king en sympathie voor dit feest is allerwege ondervonden van de transport-colonne van het Roode Kruis, van de politie-autoriteiten, al moet een woord van protest klinken, om dat het doek„Weg met de nadio-controle- commissie" niet medegevoerd is mogen wor den. Spreker constateerde, dat de V.A.R.A. trots het werkloosheidsspook, toch de grootste Nederlandsche omroepvereeniging is gewor den en zij zal het bly ven ook, als deze en an dere gelegenheden maar worden benut om het ledental uit te breiden. Tot deze actie wekte spreker op, wenschte de aanwezigen een genoeglyken middag en besloot met een „Hoog de V.A.R.Ahetgeen met applaus werd onderstreept. Uit volle borst werd alsnu, met begeleiding van „Excelsior", door de gansche menigte het marschlied„Hier de V.A.R.A.(woorden van Hub. Wouters, muziek van Hugo de Groot) gezongen. Daarop sprak de heer Faïens, algemeen voorzitter van de S.A.R.O.V., wien het byzon der aangenaam was, den groet over te bren gen van het Belgische radio-proletariaat, wat onder de vlag van de SA.R.O.V. gegroepeerd is. Spr. refereerde aan het omroeplied, wat o.a. zegt„Hier is de omroep van het vrye woord". Dit is zeer juist en het overal gespro ken vrye woord is het meest moderne middel om een band te spannen tusschen het wereld-, proletariaat. De V.A.R.A. heeft der S.A.R.O.V, tot voorbeeld gestrekt en deze dankt haar groei hoofdzakelijk aan de VA.R.A. De radio zal het wereldproletariaat eens omvatten evenals het socialistische feest onlangs tö Gent gegeven, dank zy de S A.R.O.V. tot een Belgisch feest werd en door de medewerking van de V.A.R.A. van internationale beteeke nis werd. Voor zoover de Belgische toestan den het toelaten zal de S.A.R.O.V. het pad van de VA.R.A. volgen en spr. hoopt dan ook, dat de goede verstandhouding tot in lengte van dagen bestendigd zal blijven tot welzyn van het proletariaat. De gemengde zangvereeniging „de Volks stem" (Vlissingen) onder leiding van den heer B. Vleugels, zong nu a capella „Eens", woorden van J. Oudegeest, muziek van Otto- W. de Nobel, (Eens komt een klare, schoone dag, het klare held're licht, het volle 't schoon geluk) en den „Strijdmarsch der Arbeiders", woorden en muziek van H. J. Hegeraat. Vervolgens hield de V.A.R.A. voorzitter, dö heer De Vries, een redevoering, waarin hij allereerst herinnerde aan den strijd, die ge voerd is moeten worden, om de thans ver* worven positie te bekomen. Na jaren van strijd met de burgerlyke partijen en omroep* vereenigingen heeft ook de V.A.RA. behoor lijken omroeptyd ter beschikking. Vroeger be* zaten de KR.O. en de N.C.R.V. ieder 50 uren, de A.V.R.O. annex de kapitalistische en bur gerlijke partijen 100 uren en de V.A.R.A. ver tegenwoordigende een vierde deel van het Nederlandsche volk (de moderne arbeiders beweging) slechts 8 uren in de week. Dö K.R.O. gaf 125.000, de N.C.R.V. 85000 leden op, de liberalen hadden 100.000 leden en dé V.A.R.A. groeide tot 90.000 leden. Protesten, meetings, openbare vergaderingen vermoch ten in den 8-urigen zendtijd geen verardering te brengen. Aan het einde van een vijfjarige strijdperiode bewoog een landelijk demonstra tief congres den minister sindsdien de mi nister van rechtvaardigheid genoemd, of schoon hij rechtvaardig was, omdat hij moest aan de V.A.R.A. ook 50 uur zendtijd ie geven. De burgers zeiden toen wel, dat het met den omroep mis was, maar de V.A.R.A, heeft getoond betere programs te geven dan de anderen. Na den bewusten 15en Mei is de V.A.R.A. in één jaar met 35000 leden ge groeid de K.R.O. en de N.C.R.V. zeggen niets meer en zelfs de heer Vogt is met stom heid geslagen. Wat de V.A.R.A. geeft is eer ste klasse. Zie ons orkest onder Hugo de Groot, zie onze declamatie Geen enkele omroepvereeniging heeft typen, populaire figuren als Oome Keesje en Teun de Klep perman, kunnen brengen. Laat ze maar libe raal en christelyk klepperen, maar laat ze als tegenstanders eens klepperen als wij. Wij vechten niet met de wapenen der barbaren, dat blijkt ook voor onze microfoon. A.V.R.O, menschen hebben geen idealen. Als men wat wil beteekenen moet men een ideaal hebben. Wij behooren tot de party, die de toekomst tot ideaal heeft gesneld en niet tot de onder gaande kapitalistische vry zinnige liberals klasse, die de productie niet in haar macht heeft en noch in onze geestelyke noch in onze materieele behoeften kan voorzien. De heer Vogt kan aardig kweelen voor de microfoon, maar als hy uitgesproken is, weet niemand, wat hy heeft gezegd. Zoo is het ook met zyn hoofdartikelen in de Radio-bode. Eens verge leek hy organisaties met gas-vormige hemel lichamen, die als ze groot worden, krachten in zich sluiten, die ze uit elkaar doen spat ten. Zoo is het ook bij de A.V.R.O., omdat die geen bindend element kent. Deze week boekte de VAR.A. 391 nieuwe leden, doch' bij de A.V.R.O. is het mis. De knieval voor den minister sleept natuurlijk bedankjes met ach mede. Heeft de V.A.R.A., wat den zend tijd betreft, haar zin, nog is er stryd met de bourgeoisie, omdat wy in beginsel de pre ventieve censuur niet aanvaarden. De vry heid van het woord op vergaderingen en van de drukpers is door de grondwet gewaar borgd alleen het woord voor den microfoon wordt vooraf gecensureerd. Voor de pers en de vergaderingen is men niet zoo bang als de radio, omdat deze door de lucht in de wonin gen ontvangen wordt, zonder dat er een pas toor of dominéé by zit. De sociale stryd tegen het militarisme, wordt, getuige onze corres pondentie, toch door duizenden christeiyke arbeiders jevolgd. Tegen beknotting van het vrye woord zullen wy ons blijven verzetten, want geven we toe in de omroeppolitiek, dan volgt morgen het onderwys en dra het mili tarisme. Nog wees spreker op de roekeloozo geldverspilling uit de zakken der Nederland sche luisteraars door het willen bouwen van meerdere zenders, vermits twee zenders voor alles voldoende zyn. Daarom zal de VA.RA, zich tegen zenderbouw blyven verzetten. Spr. wekte op met de afdeelingsbesturen en het hoofdbestuur dezen winter te werken aan uitbreiding van het ledental en hoopte, dat de onderlinge samenwerking van de S.A, R.O.V. (de Belgische socialisten) en de V.A,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1