1000 500 300 150 25 DONDERDAG EERSTE BLAD E STAND No.207! 69e Jaargang 1931 BR1EK RICHT VLISSINGEN DA UitgaveFirma F. VAH OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Pro vincienieu ws BUITENLAND om ze later in de begraven. De ver- Eicher en haar kin- n voorstad van Chi- d door een brief van zocht, het geld der i' haar nieuwe adres idde tot een onder- Zijn vrouw en zijn Labij gelegen stad een eneens gearresteerd, ok van bigamie be ien huwde hij onder en vrouw uit Clarks- even is. CRRE Augustus 1931. )UWD. S. Brouwer, 26 j. WD. L. de Bree, 22 j. uasse, 24 j. jEN. z. DEN. >uw van A, Brouwer, d. van H. van Trigt. X) eptember. Avro. 8.00 Gramo- wijding. 10.15 Gra- g. 11.00 Concert en 2.00 Mode praatje, uur. 5.00 Omroepor- 7.00 Omroeporkest, rkest. 9.15 Gramo- cest. 10.00 Vaz Dias. Terminus Utrecht. en 10.00 K.R.O. Gra- :endienst. 10.15 Gra- dienstig halfuurtje. 15 Concert, trio. 1.45 C.R.V. Handwerk- 'uurtje. 4.00 Zieken- -ndenarbeid voor de Vragenhalfuurtje. 15 Gramofoonplaten. sopraan en orgel, amofoonplaten. 10.35 Morgenwijding, ng. 1.20 Solistencon- en. 3.20 Vesper. 4.05 orkestconcert. 5.35 6.50 Pianomuziek. Fransche muziek. 10.20 Debat. 10.40 1725 M. 8.05 en platen. 4.50,Concert, nofoonplaten. 12.25 Orkestcon- en voordracht. 4.50 •kestconcerfc en viool. '.25 en 10.35 en 12.30 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert. 7.00 [annenkoorzang. 9.50 chten, daarna dans- Orkestconcert. 6.50 9.20 Orkestconcert, itconcert. 6.50 Gra- tconcert en solist. Gramofoonplaten. 10.55 Berichten en richten. 2.20 Gramo- 4.50 Concert. 5.50 avond. 9.35 Kamer- en dansmuziek. id 767.6 te Vestma- d 745.1 te .Vardö. vond van 3 Septem- tot Z. W. wind. Be kt met tijdelijke op egenbuien met kans eratuur. 5.37 17.50 6.11 18.26 6.54 19.18 7.52 20.33 uto's, Fietsen uigen. ber uur 8.14 8.12 8.09 8.07 lakelijkheden, en, enz. Openbare verga- ederatie van Bouw- iw Nieuwstraat 22, VARA-Zomerfeest. lekerksche weg, 2.30 VLISSlNiQSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'1 Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. De verdeeling der wethouderszetels. Het college van Burg. en Weth. heeft de functies als volgt verdeeld financiën en so ciale zaken de heer P. G. Laernoesonder wijs de heer W. P. Edelman en openbare wer ken en reiniging de heer J. de Meij. Als waarnemend burgemeester is aangewe zen de beer Laernoes. Het 83e Nederlandsch Land huishoudkundig Congres. Op 17, 18 en 19 September wordt in het Grand Hotel „Britannia" alhier het 83e Ne- derlandsche Landhuishoudkundig Congres gehouden. In het congresbestuur hebben o.a. zitting de heeren jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin, als eere-voorzit- ter en C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, als eere-lid. Er is ook een eere-comité gevormd waar van tal van autoriteiten uit geheel Zeeland deel uitmaken. Het congres wordt geopend Donderdag 17 September om 14.45. Om 17 uur wordt een reünie gehouden in de serre en op het terras van hotel „Britani- nia". Om 22 uur worden de congresleden met hun dames officieel ontvangen ten stadhuize door het gemeentebestuur van Vlissingen. Na afloop van de officieele ontvangst worden de congresleden met hun dames weder terugge bracht jaar „Britannia", waarna een reünie volgt in de concertzaal van dit hotel. Vrijdag 18 Septem er wordt de vergadering om 9.30 voortgezet. Om 19 uur heeft een ge meenschappelijke maaltijd piw „Britan nia", waarna een gezellig samen. :-»lgt. Zaterdag 19 September om 9 uur wordt in gezelschapsauto's een rondrit over Walcheren gemaakt met een bezoek aan Veere en Dom burg. Om 12.30 aankomst aan het station te Middelburg, waar de bagage aanwezig is en 115.24 vertrek van daar. Politiediploma. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor het politiediploma is geslaagd de heer W. A. Beeke, korporaal bij de groep politie- troepen alhier. Vreemdelingenbezoek, Met de provinciale booten kwamen heden nog 2250 badgasten van de Belgische kust plaatsen mede. Er werden 65 auto's overgezet. Behalve de ferryboot hebben ook de „Zee land" en de „Zuid-Beveland" dienst gedaan. Het vorig jaar waren op 4 September me- degekomen 1880 passagiers en 41 auto's. OOST- EN WEST-SOUBURG. Feesten op Abeele. De feesten, welke Zaterdag a.s. op de Groote Abeele zyllen plaa'ts hebben vangen aan te 12 uur en wel met kinderwedstrijden, die tot 4 uur duren en tegelijkertijd met' een ringrijderij. Daarbij wordt tot half vijf ge woon gereden en vervolgens zal een spannen de strijd om twee wisselbekers worden ge voerd. Van 8 tot 10 uur geeft het muziekgezel-^ schap „Oefening na Arbeid" uit Ritthem, on der directie van den heer Meijers, een con cert, dat gevolgd zal worden door vuurwerk. De dorpsgenooten van over het kanaal zullen tot 12 uur van het veer kunnen gebruik ma ken. De commissie staat onder voorzitter schap van den heer Wim AbeQeven, terwijl de heer B. Hoogesteger het secretariaat verzorgt. RITTHEM. Gemeenteraad. De gemeenteraad hield Dinsdagavond een vergadering. Na de gebruikelijke opening eerden de raadsleden beëedigd. De voorzit ter sprak daarna den wensch uit, dat de leden trouw hun belofte mogen vervullen en dat hij van hen een aangename samenwer king moge ondervinden. By de benoeming van wethouder in de va cature j. Meliefste werd de heer P. J. de Pagter benoemd met 5 stemmen, terwijl de heer W. Boogaard 2 stemmen verkreeg. In de vacature P. J. de Pagter werd tot wethou der benoemd de heer W. Boogaard met 4 stemmen, terwijl de heeren Joh. de Visser, H- M. van de Putte en C. Wisse ieder 1 stem verkregen. Tot tijdelijk wethouder werd na ^n tweede vrije stemming benoemd de heer teh* de .Visser met 4 stemmen, terwijl de heeren Van de Putte, Wisse en J. de Pagter ieder 1 stem verkregen. De gemeenterekening 1930 werd voorloopig vastgesteld met een batig saldo van 1539.94. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd met een batig saldo van 319.871/2De begrooting 1932 werd den raad aangeboden. Vervolgens werd besproken het schrijven van Ged. Staten omtrent de vorming van één vleeschkeuringskring. Algemeen warende leden van oordeel, dat zij hierover geen be slissing konden nemen, voor dat duidelijk was, wat Ged. Staten bedoelen met de op richting van één vleeschkeuringskring. Ge wezen werd op de kosten, die gemaakt zijn voor den bouw van een eigen slachthuis en op de moeilijkheid voor de ingezetenen om in een centraal punt te slachten. Verder werd ten zeerste betwijfeld, of het invoer-keurloon zou komen te vervallen, indien geheel Wal cheren één kring vormt, daar de gemeente Vlissingen thans ook bereikt heeft, dat het in haar bedoeling ligt eveneens invoerkeur- loon te heffen van vleesch, dat uit een ande de kringgemeente wordt ingevoerd. Besloten werd aan Ged. Staten nadere voorstellen met uitvoerige inlichtingen te vragen. Met algemeene stemmen werd besloten aan den heer M. Luteijn opdracht te geven tot het plaatsen van een urinoir bij het huis van de weduv/e Wesdorp, waarvan de kosten 30 zullen bedragen, en aan welke kosten wed. Wesdorp voor de helft zal bijdragen. De straatverlichting van den Ritthemschen weg zal niet verder worden uitgebreid. By de rondvraag vroeg de heer Van de Putte of er al bericht ingekomen was over het ongeluk met den heer Louwerse. De voorzitter antwoordde ontkennend. Ook Vroeg de heer Van de Putte om voortaan weer 's middags te vergaderen, wat de voorzitter beloofde. Door verschillende leden werd geklaagd over het hooge gras en het overhangende houtgewas langs sommige wegen en voetpa den. De voorzitter zeide toe dit nader te on derzoeken. De heer Wisse sprak zijn verontwaardiging uit over den uitslag der wethoudersbenoe ming. De voorzitter sloot hierover dadelijk de discussie. Daarna sluiting der vergadering met dankzegging. ZOUTELANDE. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag vergaderde de nieuwe ge meenteraad. Na installatie der leden en le zing der notulen wordt overgegaan tot be noeming van twee wethouders. Bij eerste stemming werden 5 stemmen uitgebracht op den heer Koppejan en 2 blanco stemmen. De heer Koppejan neemt zijn benoeming aan. Bij de volgende stemming worden 5 stem men uitgebracht op den heer Stroo, 1 op den heer De Witte en 1 blanco. De heer Stroo neemt zijn benoeming aan. De voorzitter wenscht de nieuwe wethou ders geluk met hun benoeming en hoopt dat deze benoeming tot een betere samenwerking in den raad zal leiden. Spreker dankt den heer Maljaars voor hetgeen hy als wethou der in het belang der gemeente heeft gedaan. De heer Koppejan dankt den voorzitter voor zijn toespraak en den raad voor het hem geschonken vertrouwen. De heer Stroo dankt eveneens den raad en zegt zijn beste krachten te zullen geven aan de gemeente. Spreker verlangt een goede sa menwerking in het dagelyksch bestuur. GOES. De para-typhos. Het gezin te Goes, waarin enkele weken ge leden allen, uitgezonderd de man, lijdende waren aan paratyphus, veroorzaakt door voedselvergiftiging, zoodat zij naar de barak voor besmettelijke ziekten moesten worden overgebracht, heeft thans hersteld deze ba rak kunnen verlaten. Het aantal sterfgeval len in het gezin is dus tot één beperkt ge bleven. Gaslevering, Naar wtf vernemen, overweegt het gemeen tebestuur van Wemeldinge de gasfabriek op te heffen en gas van Goes te betrekken. Een ontwerp-overeenkomst tusschen het gemeen tebestuur van Wemeldinge en de gascommis- sie van Goes is reeds opgemaakt. Zij behoeft natuurlijk nog de goedkeuring van den raad van Goes en van Ged. Staten. Zoo gaat Goss steeds meer gemeenten van gas voorzien. GROEDE. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad. De nieuwbenoemde leden werden na beëediging door den voorzitter toegesproken. Met don wensch, dat men elkanders meening zal weten te waardeéren, waardoor de on derlinge samenwerking zal worden bevorderd en dat zal leiden tot een toenemenden groei en bloei van de gemeente, verklaarde hij de leden te zijn geïnstalleerd. Van het bestuur der bijzondere school is een verzoek ingekomen om ingevolge art. 72 der L. O. wet gelden te mogen ontvangen tot bestrijding der kosten wegens aankoop nieuwe schoolbanken, nieuwe leermiddelen en een omrastering langs de speelplaats. »Waar in dezen het advies van den inspecteur van het L. O. nog ontbreekt, wordt met alge meene stemmen besloten het verzoek te ren vooieeren naar Burg. en Weth. met verzoek van praeadvies te dienen. Met algemeene stemmen wordt goedgevon den Burg. en Weth. te machtigen om een inschrijving open t>e stellen voor de paarden- hcuders alhier, die voor een termijn van 3 achtereenvolgende jaren aan de gemeente een paard willen verhuren voor het ophalen van het straat- en huisvuil. De rekening voor 1930 werd voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst op 66.295.89 aan inkomsten, op 62.735.61 aan uitgaven, alzoo met een batig slot van 3560.28 en wat den kapitaaldienst betreft in ontvang op 8193.30 en in uitgaaf op 7997.42, alzoo sluitende met een batig saldo van 195.88. Vervolgens vindt aanbieding van de be groeting voor 1932 plaats. Ter tafel komt een aan Burg. en Weth. gericht verzoek van het Nederlandsch Uitge vers en Reclame. Bureau te Hilversum. De voorzitter doet voorlezing van den brief en geeft nadere toelichting. Burg. en Weth. stellen voor de gevraagde som ad 75 toe te staan de voorzitter zal zelf voor een tekst zorgen, terwijl een fotograaf zal worden aan gezocht, eenige foto's van Groede te maken. De heer Becu zegt, dat hij aanvankelijk tegen het voorstel van Burg. en Weth. zou stemmen, maar, aangezien deze aangelegen heid uitvoerig is besproken en hem thans is gebleken, dat adverteeren in die gids moge lijk is, ziet hy in de uitgifte van dezen gids een belang, niet alleen voor Groede's nering doenden, maar ook voor de landbouwers, speciaal zij, die zich toeleggen op den ver bouw, van pootaardappelen. Dergelijke perso nen kunnen door adverteeren mogelijk hun afzetgebied in België vergrooten. Hy zal nu ook voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. Het voorstel wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. By het volgende punt der agenda deelt de voorzitter mede, dat hy hoopt, spoedig een aanbesteding te zullen kunnen houden voor den verbouw van het postkantoor. Hy deelt tevens mede, dat de architect het noodig ge oordeeld heeft, dat tegehjkertyd de keuken van de woning van den kantoorhouder wordt verbeterd en dat alles in een bestek werd opgenomen. De raming van den architect voor dit werk bedraagt ongeveer 375. De voorzitter geeft nog nader uitleg en zegt, dat Burg. en Weth. voorstellen het werk uit te voeren overeenkomstig het advies van den architect. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De begrooting van het Burgerlyk Armbe stuur voor 1932 wordt met algemeene stem men goedgekeurd tot een eindbedrag van 1676.88 waaronder begrepen een subsidie van de gemeente tot een bedrag van 1300. Van de rondvraag wordt door den heer J. van Haneghem gebruik gemaakt, die infor meert naar de reden, waarom de gemeente Groede voor de werkloozenkas thans weer geplaatst dient te worden in klasse A. Vol gens zyn meening moet indeeling in klasse B gehandhaafd blijven, daar het standaardloon 12 per week is. De voorzitter antwoordt hierop dat volgens verkregen inlichtingen het standaardloon beneden 12 is, zoodat Burg. en Weth. het hoofdbestuur op het betrekkelyke art. 19 van h^t Werkloozenbesluit heeft gewezen. Over wat men verstaat onder standaardloon, kon direct geen overeenstemming verkregen wor den, zoodat de voorzitter den heer Van Ha neghem een nader onderzoek toezegde, waar na de vergadering wordt gesloten. AARDENBURG. Gemeenteraad. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding van het in de vorige, Dinsdag, gehouden vergadering behandelde verzoek van de feestcommissie voor het orga- niseeren van feestelykheden ter gelegenheid van de te houden ooft- en tuinbouwtentoon stelling en waarbij besloten werd, alvorens een subsidie te verleenen eerst van de com missie overlegging van de begrooting te vra gen, deelt de voorzitter mede, dat de com missie niet van zins is haar begrooting over te leggen. De heer Catsman informeert of de com missie haar weigerend antwoord niet gemoti veerd heeft, wat door den voorzitter ontken nend beantwoord wordt. Wel heeft hy met eenige commissieleden officieus over deze zaak gesproken, en die zijn van oordeel dat de raad in de commissie voldoende vertrou wen dient te hebben en de voorbereidingen reeds zoover gevorderd zijn, dat deze niet meer voor wijziging vatbaar zijn. De heer Catsman betreurt het, dat de commissie tegenover den raad een dergelijke houding aanneemt. Hy vindt "dit in hooge mate onbeleefd. De raad beschikt over de geldmiddelen der gemeente en hy is in zyn volste recht en tegenover de gemeente ver plicht de inlichtingen in te winnen, die hy noodig acht om beslissingen te nemen. Van wantrouwen is hier in geen geval sprake, dat is de commissie uitdrukkelijk vooropgesteld. Hij zou graag de motieven kennen, die de commissie bewogen heeft aan het verzoek niet te voldoen. Mevrouw Van den Broeke vraagt of de voorzitter der feestcommissie de gewenschte inlichtingen niet verschaffen kan. De heer Wyffels is er voor, nu de begroo ting niet ingediend is, de zaak maar niet te behandelen. De heer Hollebrand had het ook beter ge vonden, dat de commissie aan het verzoek van den raad voldaan had. Dit is nu een maal niet gebeurd. Doch van dit feit mag de beslissing van den raad niet afhankelijk gesteld worden. Eenige jaren terug is aan een toentertijd bestaande feestcommissie ook een belangryke subsidie verleend en van de overlegging harer begroo ting was toen geen sprake. Iets anders is het voor vereenigingen, die permanent uit de gemeentekas een subsidie krijgen. Hier is het evenwel een ander geval. Reeds vry vroeg, een paar maanden geleden, heeft de com missie haar verzoek om subsidie ingediend. Het vorige college van Burg. en Weth. was unaniem voor toekenning van de subsidie en naar alle waarschijnlijkheid zou hun voorstel in den raad een meerderheid verkregen heb ben. Een raadsvergadering bleef echter uit en na lang wachten zag de commissie zich verplicht, in het vertrouwen dat de raad voor subsidie stemmen zou, met haar werkzaam heden te beginnen. Programma's werden ge drukt, uitnoodigingen verzonden, kortom de gemeente Aardenburg is nu wel verplicht voor subsidie te stemmen. Mevrouw Van den Broecke is het volkomen met den heer Hollebrand eens. Ook zy was in de veronderstelling, dat de voorzitter nog een vergadering zou belegd hebben. De heer De Backere zou het verschrikke lijk vinden, indien de raad besluiten mocht subsidie te verleenen. Het is in één woord weggegooid geld en volkomen nutteloos. Het is een slechte tijd, na een maand zullen er vele werkloozen zyn en daar kan men het geld beter aan besteden. De heer Blondeel sluit zich bij de woorden van den heer Hollebrand en van mevrouw Van den Broecke aan. Men heeft bij de com missi e verwachtingen gewekt. Was er verga dering gehouden door den raad in zyn oude samenstelling, dan was de subsidie verleend geworden. De voorzitter vindt het heel ontactisch dat de commissie haar begrooting niet overge legd heeft. Het betreft een vry aanzienlijk bedrag, waar de raad over te besluiten heeft. Spreker zal over deze zaak niet verder spre ken, alleen wil hy nog verklaren dat het voor hem hetzelfde is en moet zyn of de raad in Augustus of wel in September vergadert. Hoe de constellatie daarvan is of was kan hier gerust buiten beschouwing blyven. De heer Hollebrand vindt het jammer dat de heer De Backere afzydig staat, doch zal niet tevergeefs op zyn stem moeten rekenen als hy na eenigen tyd een voorstel zou moe ten doen aan werkloozen steun te verleenen. De heer Catsman vraagt of het motief der feestcommissie niet te weten is te komen. De gemeente-secretaris (voorzitter der feescommissie) geeft den voorzitter inlich tingen. De voorzitter geeft daarna inlichtingen. De motieven zyna. De commissie is met haar voorbereidende werkzaamheden reeds klaar, alles is gepubliceerdb. het zou onmogelyk zyn haar programma om te bouwenc. de raad dient in de commissie vertrouwen te hebben. De heer Catsman acht deze punten geen motief om de begrooting niet over te leggen. De raad is alleen competent om over een subsidie te beslissen, ook is de feestcommis sie gezegd, dat van wantrouwen geen sprake is. De raad wil alleen weten, waar de gelden, die hy uittrekken zal, aan besteed zullen worden. Vervolgens leest spreker een verkla ring voor, waarin hy protesteert tegen de praatjes, welke over hem en den burgemees ter worden uitgestrooid, zelfs door leden van het hoofdbestuur van ooft- en tuinbouw, en die absolute leugens zyn. Hy vindt het jam mer, dat de verantwoordelyke personen geen excuus aangeboden hebben. Spreker heeft geen wantrouwen in de feestcommissie. In geen enkel geval heeft spreker de commissie tegengewerkt. Om principieele redenen zal hij tegen het verzoek stemmen, doch dat mag voor de commissie nog geen reden zyn hem te belasteren. In stemming gebracht wordt besloten de commissie een subsidie te verleenen van ma ximum 450. Tegen de heeren Catsman, Da Backere en Wijffels. Vervolgens kwam nogmaals ter sprake de zoo zeer bekende weg AardenburgSt. Kruis. Na zeer langdurige bespreking werd besloten in plaats van tegels een macadamvoetpad te leggen. IJZENDIJKE. In de gehouden vergadering van den ge meenteraad te IJzendyke werden tot wethou der gekozen de heeren Cr. Haverbeke en ir. H. Carpreau, beiden katholiek. De Tarwewet. De Gewestelyke Tarwe-organisatie voor Zeeland maakt in achterstaande advertentie bekend, dat Zaterdag a.s. de laatste dag ia dat nog oude tarwe wordt ingenomen. Het vervoer van nieuwe tarwe is alleen toe* gestaan op vervoerbewyzen naar erkende pak* huizen en schoonings-inrichtingen. Besmettelijke ziekten. In de week van 23 tot en met 29 Augustus zyn in onze provincie voorgekomen 1 geval van paratyphus (typheuze vorm) te Oost- en West-Souburg, 2 gevallen van paratyphus (gastro-enteritische vorm)in een gezin waar de ziekte reeds voorkwam te Goes, 3 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Goes en 1 te Vrouwen* polder, 3 gevallen van diphtheritis, nl. 2 te Goes en 1 te Kapelle en 1 geval van polio-N myelitis anterior acuta te Boschkapelle. Zeeuwsche oesters. De vraag naar Zeeuwsche oesters is, naar, het zoo pas begonnen seizoen te rekenen, we* derom goed. Speciaal naar Engeland is veel vraag, wat ook wel te danken is aan de zeer geringe Engelsche productie. Daar heeft men dit jaar weinig oesters (planters) geïmpor* teerd en dientengevolge moet men Zeeuwsche nemen. Zoo gingen Maandagmorgen wel een kleine 80.000 oesters alleen naar Engeland. De oesters zijn over 't algemeen weinig gegroeid, mèt geweldig veel sterfte, maar over het al* gemeen goede visch. Niet alleen in Zeeland, maar ook in Denemarken, welk land dit jaar zoo'n kleine 20 millioen zaaiers importeerde, is het reusachtig met de sterfte. Daar rekent men ook op 50 pet. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE Naar aanleiding van het, intusschen door de Fransche delegatie te Genève tegengespro- ken, gerucht, dat Frankrijk een uitstel van da ontwapeningsconferentie voorgesteld zou hebben, heeft Castle, de adj. secretaris vani staat, heden verklaard, dat men het in Ame rika van het uiterste belang blijft achten, dat de conferentie op het vastgestelde tydstip byeenkomt, opdat eindelyk de belacheiyka uitgaven voor bewapening worden inge* krompen. Castle zei, dat het Amerikaansche volk een uitstel niet zou begrijpende psychologische gevolgen zouden teleurstelling in het ver* dwynen van iedere mogelykheid om met Eu ropa voor den vrede te werken, meebrengen* De Amerikaansche regeering zou het offici* eele bericht van uitstel der conferentie met een zoo sterk mogelijke uitdrukking van haar misprijzen beantwoorden. Zou de conferentie werkelijk uitgesteld worden, dan is niet te overzien, wanneer ooit een nieuw tydstijJ vastgesteld zou kunnen worden. HERZIENING VAN DE SCHULD. 1 REGELINGEN Het gepubliceerde verslag van de National City Bank te New-York, waarin o.a. over da internationale schuldenkwestie gesproken, wordt, heeft te Washington groot opzien ge* baard en wordt in het algemeen met instem* ming ontvangen. Er wordt opnieuw op gewezen, dat het voor het aan de orde stellen van het vraagstuk der schulden noodig is, dat het initiatief! daartoe van de zy^e van Europa uitgaat. President Hoover heeft, naar de „New-York Times" meldt, niet het voornemen den ge allieerden een vermindering van hun schul* den aan Amerika toe te staan, zoolang Duitschland niet in dezelfde mate tegemoet gekomen wordt. Het staat echter vast, datJ president Hoover zelfs in dit geval niet te ver zal gaan, omdat de ongunstige toestand van de Amerikaansche staatsbegrooting by

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1