500 300 25 SPOOR/ MOSTERD WOENSDAG EERSTE BLAD N0.206 69e J aargang 1931 ERICHT UitgaveFirma F. VAM OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws !0Z. BEUN NIEUWBK 53 7.25 en 11.00 en 12.30 5 Orkestconcert. 5.20 liano. 8.20 Orkestcon- :rt. 5.20 Dansmuziek. 6.20 ,en. 8.20 Liederenvoor- cert. 338.2 M.5.20 ten. 8.20 Orgelconcert. 7.00 Gramofoonplaten, zending. 10.55 Berich- ;n. 1.15 Berichten. 2.20 Lezingen. 5.20 Lezin- 10 Berichten en dans- EIGEN ZENDER de directeur van het de heer W. Vogt, een e microfoon gehouden, e „Radiobode" in staat iven op de vraag, of de minister tot het bou~ idér vóór of na Kerst- E 38 JAAR OUD. wij een artikel, waarin dat in 1893 de Hon- sodoor Puskas reèds op •oep gekomen was. Hy telefoons een groot tegelijkertijd van de crofoon uitgesproken profiteeren, een „lijn- lonce, die in 1896 in de verscheen, wekte des- g zoen openen wij een •nigste sprekende cou- soort. Van 's morgens j ter beschikking van voor nieuwsberichten, ak. Voor de nieuwsbe- iwbaarste, daar zij niet ïhnische moeilijkheden publiek krijgt van ons richten. Wij vestigen op de beursberichten. Ie opvoeringen van de het Volkstheater uit- cantoren eigen muziek ARTÜJNEN Aug. van Dover mg. van Las Palmas 30 Aug. te Marseille Aug. van Colombo r.) 29 Aug. v. Belawan Aug. te Tampico 29 Aug. Dungeness Aug. van Marseille Aug. van Mosselbaai 31 Aug. te Rott. van i Aug. van Port Said Aug. van Suez 30 Aug. v. Port Said Aug. te Londen Aug. Gibraltar 29 Aug. Lizard r.) 31 Aug. van Dar es g. te Brisbane 29 Aug. Gibraltar 50 Aug. van Port Said [OERSEN 1 September, des na- officieel) koersen. Verkoopen. 2.48'/s Londen :rlijn 58.80—58.90 Parijs 9.71—9.731/2; japier. i/2 Ponden ƒ12.04— 5.65—58.95 Belgische Fransche Francs and 768.8 te Akureyrl. md 743.8 te Ingö. avond van 2 Septem- [derlyke wind. Later richtingen. Half- tot eken. Aanvankelijk nog nlijk regen of onweer, temperatuur. Auto's, Fietsen rtuigen. 5.05 5.37 6.11 17.18 17.50 18.26 TE VLISSINGEN tmber uur 8.16 3 8.14 4 8.12 ND A rmakeljjkheden, ïgen, enz. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct De kbonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. gulden bij verlies van eiken anderen vinger gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'1 Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Benoeming: wethouder aangenomen. De heer W. P. Edelman heeft heden zijn benoeming tot wethouder aangenomen. Een afscheid. In verband met het aftreden van den heer S. Visser, als directeur der „de Ruijterschool", zal op Zaterdag 5 September a.s., des mid dags te 4 uur, in hotel „Britannia" voor ieder gelegenheid bestaan om den scheidenden di recteur van zijn belangstelling blijk te geven. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het aantal bezoeken aan de openbare lees zaal en bibliotheek bedroeg over de maand Augustus 536, waarvan 61 van vrouwen en 475 van mannen. Het vorige jaar waren deze getallen resp. 631, 124 en 507. Uitgeleend werden 1705 banden aan 821 personen. In 1930 bedroeg het aantal lezers over Augustus 909 en uitgeleend werden 1690 banden. Een openbare vergadering. De afdeeling Vlissingen van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders houdt mor genavond 8 uur een openbare vergadering in het gebouw Nieuwstraat 22. Als spreker treedt op de heer C. A. de Klerk met het onderwerp De staking en uitslui ting der bouwvakarbeiders te Amsterdam. Middelbufgsche Maatschappij van Stoomvaart Ter voorkoming van teleurstelling wijzen wij belanghebbenden er op dat de boot mor gen (Donderdag) niet van Middelburg ver trekt, doch te 9 uur van Rotterdam zal af varen. De eerstvolgende boot van Middelburg ver trekt Maandag 7 September, des morgens Er Is gewoon Brood. En er Is machinaal gesneden Brood Machinaal gesneden is gelijk van dikte, hygiënisch verpakt en blijft in den zak bewaard veel langer versch. Verkrijgbaar bij VARA-Zomerfeest udekerksche weg. 2-3<ï MIDDELBURG. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 1 September, By het schrijven van Ged. Staten inzake het beroep van den heer Van der Feltz tegen de toelating van mevrouw Weijl als raadslid zeide deze dat niemand meer als hy ver heugd kan zyn, dat Ged. Staten den zedelij- ken moed hebben gehad het besluit goed te keuren en hy heeft er zich gaarne by neer gelegd, ook al acht hy het niet onfeilbaar. Toch biykt ook, dat de positie van den ge- meentegeneeskundige vrywel in de lucht hangt en spreker hoopte, dat deze eens goed, geregeld zal worden. Mevrouw Weyi bracht dank aan den heer Van der Feltz, dat hy getracht heeft haar zaak goed op te lossen en ook voor de bloe den, die hy op haar plaats heeft doen leg gen en voor 'zyn vriendelijke woorden. Maar toch is er nog een klein addertje door te zeggen, dat het besluit van Ged. Staten niet feilloos is. Het was zeker niet noodig dat nu n°g eens te zeggen. Men heeft den koninkiy- ken weg bewandeld en diende zich nu bij de beslissing neer te leggen. Anders had men n°g door den raad een beroep by de Kroon boeten indienen. Alvorens tot de benoeming van wethouders werd overgegaan, legde de heer Van der Feltz de volgende verklaring af Be rechtsche raadsfracties hebben beslo ten, ondanks de overigens tegen de verkie- ^ng van een lid der S.D.A.P. tot wethouder bestaande bezwaren, haar stem uit te bren gen op den heer Onderdijk, omdat zy van Weel zijn, dat in de gegeven omstandig heden, gezien de samenstelling van den raad, een andere bevredigende oplossing niet is te vinden. de eerste stemming werd gekozen de heer De Veer, met 15 stemmen tegen twee °P den heer Heemskerk. By de tweede stemming werd gekozen de heer Onderdyk, met 15 6temmen, J op den heer Cornelisse en I blanco. Nadat de vaste commissies uit den raad v/aren benoemd, werden de deuren eenigen tyd gesloten. Na heropening stelde de voor zitter voor aan den heer K. B. de Kat te Vlissingen een som van 271.85 uit te keeren. Het betreft hier de vergoeding van kosten ontstaan, doordat een werkman van de ge meentereiniging, die papieren by de firma Vroom en Dreesman weghaalde, een luik tegen de echtgenoote van den heer De Kat liet aanvallen. Het voorstel werd aangenomen. Vastgesteld werd een nieuw contract met de N.V. The Vitrite Works voor de levering van groote hoeveelheden gas en dit tegen een prys van 8 cent tot 200.000 M3. verbruik per kalenderjaar, 7 cent van 200.000 tot 300.000 6 cent tot 400.000 en 5 cent daar boven. By het voorstel tot regeling van de beloo ning van het brandweerpersoneel zeide de heer Van der Feltz, dat hij met genoegen kennis van dit voorstel heeft genomen. Spre ker meende dat het niet noodig zou zijn met belooning te beginnen. Geen oogenblik is er een serieuze poging gedaan om een vrywillige brandweer te krijgen. Een strooming als er onder de vrijwilligers bestond moet men niet doen mislukken. Nu dit niet is geschied, wees spreker op de eerste cyfers van 50 voor een brandmeester, 10 voor een brand weerman en 1 voor het eerste en 0.50 voor de volgende uren. Dit is nu verhoogd en het is niet te vinden waarom dit gebeurt. De voorzitter zeide, dat Burg. en Weth. meenden het advies van den commandant te moeten volgen. Deze heeft 47 man, terwijl de Kon. Brandweervereniging op 60 menschen rekende. De heer Onderdyk deelt mede, dat vrywil- ligers zijn opgeroepen en hieruit heeft de commandant een keuze gedaan. Er moet zeer veel geoefend worden en daarom is eenige vergoeding billijk. Wat voorgesteld wordt, gaat niet over de schreef. Het voorstel wordt aangenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel tot ver hooging der huur voor de brandweer-ka zerne. Vervolgens werd behandeld een voorstel betreffende een regeling inzake administra tief personeel gemeente-werken. Naar aanleiding van de opmerking dat de oude leden van den raad de stukken niet meer gekregen hadden en daarom als com missie niet konden adviseeren, merkte de heer Heemskerk op, dat ze de stukken dan toch zeker op het stadhuis konden vinden. De heer Jeronimus kon zich vereenigen met het voorstel inzake den klerk, maar achtte het voorgestelde salaris voor den boekhouder ƒ2100ƒ2800) te hoog. Nu is 2100 het maximum. De heer Paul is het hiermede niet eens. De boekhouder draagt verantwoording De heer Onderdijk zeide dat hy overleg heeft gepleegd met den ambtenaar van het verificatiebureau en dat Van Kamer zich voor boekhouden geheel heeft bekwaamd. Hij heeft de taak van de afdeeling comptabili teit op het stadhuis overgenomen en daar zou anders wellicht een kracht by hebben moeten komen. Het salaris is in overeen stemming met dat aan de bedry'ven. Het voorstel werd aangenomen, waarby de heer Jeronimus geacht werd te hebben tegen gestemd. By de rondvraag wees de heer Mes op de staking by de firma Dekker te Goes en op het zenden vaft werkkrachten daarheen door de arbeidsbeurs. Hy zou gaarne van dien wethouder willen weten hoe dit zit. De heer Onderdijk zeide, dat ontslagen meubelmakers en enkele timmerlieden ver plicht zyn daai* te gaan werken. Er is aan gevoerd, dat er een collectief contract is, maar dit geldt niet te Goes. Spreker weet heel goed, dat beneden collectief loon niet mag worden bemiddeld door de beurs. Zeker was het loon belangrijk lager dan by „de Schelde". Van het begin af is gesproken over de„hooge reiskosten, zijnde een week kaart van 2.30. Toen de minister niet ge negen was hier in tegemoet te komen, meende de crisiscommissie dit ook niet te kunnen doen. Nu er staking is, komen de menschen voor rekening van de betrokken bonden, de crisiscommissie heeft er niets meer mede te maken. De heer Mes dankte voor de inlichtingen en stelde vast dat het loon te Goes dus min der is. De heer Den Hollander vroeg wanneer de nieuwe brandweer in werking komt. Met den laatsten brand heeft spreker hulde gebracht aan de oude brandweer. Maar iets heeft hem getroffen, namelyk dat jóngens van 15 Jaar bezig waren het brandende hooi uit elkaar te halen. Dit is gevaarlyk en wie is er aanspra- kehjk als er ongelukken mochten gebeuren. Spreker heeft gemerkt, dat zelfs raadsleden by een brand kunnen worden geweerd in heeft er zich dan ook van onthouden raad te geven. De voorzitter verwachtte de overname bin nen zeer korten tijd. Het ligt in zyn bedoe ling dan officieel afscheid te nemen van de oude brandweer en haar hulde te brengen voor hetgeen zij heeft gepresteerd. Dan kan de nieuwe brandweer geïnstalleerd worden. Een beëediging. Ter burgerlijke zitting van de arrondisse- ments rechtbank te Middelburg is beëedigd de heer mr. M. de Groot, te Middelburg, als advocaat en procureur. Een ongevaL Maandagmiddag Jl. heeft onder de gemeen te Oostkapelle een ongeval plaats gehad. Terwijl de fitter N., wonende te Middelburg, bezig was met het verrichten van werkzaam heden in een ongeveer V/2 M. diepe uitgra ving, had plotseling een aardverschuving plaats, waardoor N. bekneld raakte tusschen aarde en wand. Nadat men hem uit zyn be narde positie had bevrijd, klaagde hy over inwendige pijn, vermoedelijk door inwendige kneuzingen. Aangezien de ontboden genees heer overbrenging naar het ziekenhuis te Middelburg noodzakelyk achtte, werd de man per ziekenauto daarheen overgebracht. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer jhr. H. A. van Doorn. Na opening der zitting ging de voorzitter over 'tot installatie van de raadsleden. Nadat allen waren opgestaan las de voor zitter den zyiveringseed en den ambtseed voor, en legden alle leden de vereischte eeden of beloften af. De voorzitter wenschte daarna den leden hartelijk geluk met het vertrouwen dat de kiezers hen voor het eerst of by vernieuwing hadden geschonken. Spreker wees er op, dat het geen gemak kelijke taak is in deze moeilijke tydsomstan- digheden raadslid te zijn en hy hoopte dat zy allen de kracht mogen ontvangen om naar hun beste weten de belangen der ge meente te helpen bevorderen. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van twee wethouders. By de verkiezing voor den eersten wethou der werden uitgebracht op den heer De Priester 4 stemmen, den heer Cysouw 3 stem men, den heer Jacques 2 stemmen2 stem men waren blanco. De tweede vrije stemming had denzelfden uitslag. By de nu volgende herstemming tusschen de heeren Cysouw en De Priester verkreeg de heer Cysouw 5 stem men en de heer De Priester 4 stemmen, ter wijl 2 stemmen blanco waren uitgebracht. De heer Cysouw was dus gekozen. De heer Cysouw nam de benoeming aan en sprak de hoop uit, dat in deze tydsom- standigheden niet alleen de voorzitter en de secretaris, doch de geheele raad hem zal steunen. By de verkiezing van den tweeden wet houder verkreeg de heer De Priester 4 stem men, de heer Jacques 3 stemmen en de heer Louwerse 1 stem, terwyl 3 stemmen blanco waren. De volgende 2e vrye stemming gaf den zelfden uitslag te zien, zoodat herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren De Priester en Jacques. By deze herstemming werden op belde heeren 4 stemmen uitgebracht, terwyi drie briefjes blanco waren. Alsnu volgde loting, waarby de heer Jacques door het lot als wethouder werd aangewezen. De heer Jacques nam deze benoeming aan. De voorzitter wenschte beide gekozen wet houders geluk met hun benoeming en hoopt dat in het komende 4-jarig tydperk veel tot stand mag komen. Tot leden van de woning-commissie wer den herbenoemd de heeren J. Goedbloed, L. Ch. Janssen en J. Suurmond, allen met 10 stemmen. In de vacature—Cysouw werd ge kozen de heer M. Arendse met 8 stemmen. Verder verkregen de heeren De Priester 2, Lorier 2, Louwerse 1 en Leenhouts 1 stem. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. Hierna werd de vergadering door den voor zitter gesloten. De heer De Priester vraagt of er ditmaal geen rondvraag wordt gehouden. De voorzitter meent dat dit geen gewoonte is by een eerste vergadering van een nieu wen raad. De heer De Priester Is door het optreden van den voorzitter verbluft. Spreker had nog •iets voor de rondvraag, maar nu wordt dit hem afgesneden. De heer Suurmond meent dat alleen wan neer het een dringende zaak betreft, den heer De Priester hiervoor gelegenheid moet wor den gegeven. De voorzitter biyft van meening, dat rond vraag niet noodig is. De heer De Priester zegt dat het niet in •VRAAGT Let op het Fabrieksmerk orde is. Hy gevoelt nu echter geen behoefte meer iets te zeggen en zal wachten tot de eerstkomende vergadering. Koninginnedag. Ter gelegenheid van den jaardag onzer Koningin waren hier, zooals vroeger vermeld was, verschillende kinderspelen tegen den namiddag aangekondigd. Gelukkig bleef het droog weer, zoodat dan ook in den namiddag heel wat groote en kleine menschen op de bij uitstek daarvoor geschikte weide aanwezig waren. Zooals altijd ging het er leuk toe, kinderen en ouderen hadden echt pleizier in de verschillende wedstrijden. Meisjes en jon gens, zij gaven elkaar niets toe in den kamp om een prijs, welke aan alle deelnemenden kon worden toegekend. Het comité had eer van haar werk. Tot slot was er des avonds een concert van 8 tot 9 uur en daarna, de muziek voorop, een optocht door het dorp la giorno. Een minderwaardig individu. Door de Middelburgsche politie werd de politie alhier er van in kennis gesteld dat gisterenmiddag langs den kanaaldijk tus schen Souburg en Abeele een circa 65-jarig persoon zich ophield, die, blijkens by haar ingekomen berichten, zich tegenover vrouwe- lyke personen op minder eerbare wyze aan stelde. Door de politie alhier werd onmid dellijk een onderzoek ingesteld, doch de per soon kon niet meer opgespoord wordenhij was reeds verdwenen. KOUDEKERKE. Gemeenteraad. Voorzitter de heer A. Bakker. Tien leden leggen den eed af en de heer Sanderse de belofte, waarna de voorzitter hen allen hartelijk welkom heet, in het bij zonder den heer Goote, die voor het eerst zitting neemt, en wijst op de groote verant woording en de hooge roeping als raadslid. Bij de verkiezing van wethouders spreekt de heer Lorier zijn teleurstelling uit over het verloop der samenspreking. De heer Sanderse meent dat de christ.- historischen, Gemeentebelang en S.DA..P. by na het dubbele hebben van de stemmen der anti-rev. en bij benoeming van een wet houder uit de chr.-hist. en Gemeentebelang met den burgemeester als anti-rev. het da- gelijksch bestuur het beste is samengesteld. Tot wethouder werden gekozen de heer Contant (Gemeentebelang) met 11 stemmen en de heer Stoppels (chr.-hist.) met 6 stem men 4 stemmen op den heer De Kroo en 1 stem blanco. Beide heeren nemen hun benoeming aan. De voorzitter wenscht hen geluk met hun herbenoeming, terwyl de heer De Rijke na mens de grootste groep in den .raad hen ge luk wensch en zegtwy kunnen ons zelf geluk wenschen niet geroepen te zijn. De heer Moens wyst er op dat hy de no tulen eerst hedenmorgen 9 uur heeft ontvan gen en acht de oorzaak dat Koudekerke in de bestelling Middelburg tot vertraging aanlei ding geeft, waarop hij reeds meermalen heeft gewezen. Behandeld werd een adres van P. Besuyen om het onderhoud van den door hem aange- legden klinkerweg, in samenwerking met de gemeente Souburg, over te willen nemen. De voorzitter zegt, dat de onderhandelin gen met Souburg nog niet zoo ver gevorderd zyn, dat zy met voorstellen kunnen komen, maar dat dit in een volgende vergadering wel bekend zal zyn, en waarschijnlyk de weg niet zal worden overgenomen, maar steun zal worden verleend. Aangenomen wordt een voorstel om jaar lijks voor de wegsverbetering Middelburg Westkapelle door Koudekerke aan de pro vincie 1834.64 wordt afgedragen, vanaf 1932 tot 1971. Burg. en Weth. stellen voor mede te wer ken aan de vorming van één keuringskring voor den vleeschkeuringsdienst, onder beding dat nimmer nieuwe lasten hieruit mogen voortvloeien. De heer Sanderse stelt voor nadere inlich tingen te vragen. Hy is ook bevreesd dat de keurmeesters dan niet zoo vlug ter plaatse zullen zijn. De heer Lorier drukt er zyn spyt over uit dat de raad niet beter wordt ingelicht, daar de brief van 14 Augustus gedateerd Is. De voorzitter wyst erop dat de brief op 17 Augustus is verzonden en hier ontvangen na de laatste raadsvergadering en hiervoor toch geen aparte zitting kon worden gehouden. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen. Het verzoek van het bestuur voor Gerefor meerd onderwys op 't Zand om 850 voor het aanbrengen van een speelplaats wordt in handen van Burg. en Weth. gesteld om ad vies. Een verzoek van den Middelburgschen Be- stuurdersbond om een commissie samen te stellen uit het Burgerlijk Armbestuur en de vakorganisaties voor het verstrekken van kleeding en schoeisel, wordt gesteld in han den van Burg. en Weth. om advies. Bij de rondvraag vraagt de heer Sanderse naar de wet op de winkelsluiting met het oog op de concurrentie, die naburige plaat sen hiervan kunnen ondervinden. Verder vraagt spreker of het niet mogelijk is dat de raad wordt ingelicht over de plan nen die voor uitvoering in werkverschaffing bestaan, en dit onderwerp afzonderlijk op de begrooting te brengen. Voorts acht spreker het ongewenscht dat de veldwachters nog dienst doen als bode, daar telkens blijkt dat meerder politietoezicht ge- wenscht is. De heer De Rijke, vraagt hoe het staat met de electrificatie van den Vlissingen weg. De heer De Kroo vraagt inlichtingen over de plannen tot annexatie van 't Zand. De voorzitter antwoordt dat in de volgen de vergadering de winkelsluiting zal worden behandeld. De werkverschaffing staat afzon- derlijk op de begrooting. De bodediensten door de politie te verrichten zyn van geen beteekenis. Wat de electrificatie betreft, aan de bewoners van den Vlissingschen weg is een circulaire gezonden ter invulling hoeveel aan sluitingen zy wenschen. Aan de PZEM te Vlissingen zijn deze opgaven opgezonden- Wanneer de kosten bekend zijn, wordt dit aan Burg. en Weth. medegedeeld, die zal zorgen dat er met spoed wordt doorgewerkt. De heer Lorier vraagt naar het wachthuis aan den Tramsingel, De voorzitter kan hier over nog niets zeggen. Voldoende tyd zal den leden worden gege ven om de annexatie van het Zand te be- studeeren. De heer Contant acht het zelfs biet ver standig nu cyfers te publiceeren. De heer Sanderse stelt de vraag of reeds in de andere gemeente de gegevens zyn overgelegd, wat de voorzitter niet met zeker heid kan zeggen. Ingekomen en vertrokken personen. Lijst van personen, die zich in de gemeente Koudekerke hebben gevestigd of daaruit zyn vertrokken, gedurende de 2e helft der maand Augustus 1931. Ingekomen: C. Scheffers met gezin, wijk B 161, van Oost- en West-Souburg. G. Helbers met gezin, wyk E 183b, van Goes. B. Talens met gezin, wijk E 192c, van Vlissingen. Vertrokken: Mej. J. Joziasse, wijk C la, naar Middelburg. L. Reynierse met gezin, wijk B 32, naar Biggekerke. Mej. P. M. Tilroe, wijk D 27 naar Middelburg. H. C. de Klerk, wyk D 160 naar Oost- en West-Souburg. W. J. Dyke, wyk D 62 naar Nieuw-Beyerland. Mej. W. de Klerk, wyk E 94, naar Middel burg. P. de Buck, wyk B 158 naar Oost- en West-Souburg. Mej. J. M. van den Heyden, wyk B 162, naar Vlissingen. BIGGEKERKE. Gemeenteraad. In de gisterenmiddag gehouden raadsver gadering zijn benoemd tot wethouders de heeren D. Coppoolse (anti-rev.) en J. Moens (chr.-hist.) De voorzitter deelde vervolgens mede, dat in overleg met den brandmeester een ploeg van 12 menschen is uitgezocht, die enkele oefeningen met de brandspuit zal houden om haar bediening grondig te leeren kennen. Gelezen wordt een schrijven aan Ged. Staten gericht, waarin wordt gewezen op den toestand, die door de wegsverbetering wordt geschapen by de begraafplaats, doordat langs de Oostzyde een sprink wordt gegraven. Burg. en Weth. hebben verzocht in de plaats hier van een buizenry te leggen en zelf een aan planting te mogen aanbrengen. Van Ged. Staten is evenwel bericht ontvangen, dat om redenen van financieelen aard en uit ver- keersoogpunt het verzoek niet kan worden ingewilligd. Besloten wordt met de regeling van beta ling der annuïteit voor de kosten van wegs verbetering tot een bedrag van 1205.60 per jaar, accoord te gaan. Omtrent het schryven van Ged. Staten tot vorming van één vleeschkeuringsdienst voor Walcheren is ook het advies van de centrum gemeente Vlissingen gevraagd. Algemeen wordt gevreesd, dat het platteland door deze regeling grooter offers aan de steden zal moeten brengen, doordat het invoerkeurloon thans zal worden doorgevoerd, wat tot gevolg zal hebben, dat de plattelandsslachthuizen

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1