1000 500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD 69e Jaargang LRTLIJNEN VLISSINGEN Uitgave: Firma F. VAK SE VELDE Ir., Wetstraat 58-60, Vlissingen.ïelei. 10. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Pro vincienieuws J De heer Lemmers dankte den_ heer M. laernoes, dat hij tot het laatste "oogenblik den officieelen uitreiker der prijzen wilde zijn bij hoopte, dat hy nog vele jaren in dezen I hring mocht zijn op dezen dag. Hij dankte de medewerkers en hoopte ze nog tal van jaren op het slagveld te zien. FSSTER'sMMGPlUEN 10.55 Berichten. 12.25 Gramofoonplaten. 1.15 >foonplaten. 3.20 Le- Lezingen. 8.50 Too. Daarna concert. N0.205: 1931 \N DE KOMENDE JEN. beschouwing vooraf. d geeft de Avro de populairste aller ope- ramofoonplaten)Over populair concert met yan Vieuxtemps en de uit Aïlela. Het concert 1 brengt symphonieën t en een pianoconcert den componist. Oslo yartetten van Beetho ven zendt een belang- uit met de ernstige, symphonie in g-moll mte pianoconcert in de Sheherazade van mentatiekunst Rimsky avond geeft Parijs brengt Leipzig een •bij gedeelten uit opc- eerste symphonie en enischem Stil worden >urg gaat een operette componist van Ein esina, Budapest orga- waarbij korte ope en Suppé worden uit ruimt op dezen avond ats indit station vlatenuitzending van in het oude Egypte gecomponeerd voor de van het Suez-kanaal airo opgevoerd. te Antw. iug. te Colombo Aug. Ouessant Aug. Finisterre 29 Aug. Pantellarla Aug. Vlissingen van te Shanghai .ug. te Port Said (uitr.) 29 Aug. van 29 Aug, te Marseille 29 Aug te Suez Aug. van Bremen in Rott. n. New-York Auto's, Fietsen rtuigen. 5.05 16.47 17.18 nber uur 8.19 8.16 YDA makeiijbheden, ;en, enz. Dinsdag, Dondei- ondag Thé Dansante, oirée dansante. VARA-Zomerfeest. dekerksche weg, 2.3(1 ge carrière bij Para duizend schilderijen orden na gebruik op opgeborgen, of het ïbruikt voor een an- JHRIJFT VOOR LIER. emde schrijfster van die door Paramount een origineel scena- pdracht gekregen een 'alier te schrijven. wensch uitvalt, be- iat Vicky Baum een 'aramount zal sluiten. CHRIJFT FILM ER. ïponist van „Walzer- Feensche walzen, die ek schreef voor „The eft een contract ge- aatschappij voor het lij nog minstens één enteel aan de muziek Ernst Lubitsch pro- n waarschijnlijk, dat ralier weer de hoofd- m de tweede operette ubitsch-Strauss com- S TALKIE. Léon Poirier zal do vervaardigen. Voor zijn dezelfde acteurs ie film gespeeld heb- IBERTé", draaiboek voor rijn iberté" gereed. Het ïrne toestanden ont- ikale gedeelte wordt uric. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Koninginnedag. Het" strandfeest. Het is gisteren een bijzonder geslaagde middag geweest, waar de kinderen een vreedzamen strijd hebben gestreden om een aantal cadeautjes, welke de commissie voor dit kinderfeest had aangekocht. Wat was dat een vxoolijk, kleurig gezicht, die ruim 300 kin deren in rijen van 8 geschaard onder de zware kastanjeboomen, allen getooid met een vlaggetje, waarmee stevig gezwaaid werd tij dens den tocht over Bellamypark, langs Nieu- wendijk, Walstraat en Badhuisstraat naar het strand. Voorafgegaan door de schijnbaar onvermoeibare muzikanten van „St. Caecilia", die den heelen weg marschmuziek speelden, kwamen de kinderen om 2 uur op het strand aan. Daar was het badstoelenterrein, kleurig versierd met wapperende, bonte vlaggen, ge reserveerd voor terrein der kinderspelen. Aar dig was ook de afzetting van den Boulevard, waar tusschen de daar wapperende vlaggen lampions in verschillende tinten waren opge hangen. Voorwaar, hier behoort een pluimpje voor het deel der commissie, dat voor de inrichting en versiering van het „strijdperk" had gezorgd. Maar ook de organisatie der spelen was, dank r'j de voortreffelijke leiding van den heer F. G. Lemmers, zoo goed voor elkaar, dat even over half 4 de 7 verschil lende groepen haar strijd hadden uitgestre den, waarbij vermakelijke tooneeltjes te zien zijn geweest. Zoo leverde het zakloopen inci denten op, welke de algemeene hilariteit op wekten, doch eveneens het driebeen-loopen, waar de ditmaal niet Siameesche toe vallige tweelingen elkaar wel eens hinderden bjj het voortbewegen. Eveneens was de hin- dernisbaan, waarbij o.a. onder twee zeilen en door een aan touwen opgehangen ton moest worden gekropen, heel vermakelijk. De an dere spelen leverden uiteraard minder grap pige momenten op. Tijdens die spelen werd het publiek bovendien nog beziggehouden door de tonen van „St. Caecilia", die haar beste beentje voorzette. We zeggen het pu bliek, want niet alleen was de reeks stoelen om het „worstelpark" bezet, maar een com pacte menigte hing over de leuning van den Boulevard om den strijd te volgen, dié den volgenden uitslag had hindernisloopen (jon gens 1214 jaar) 1. L. F. van Gelder, 2. Dirk de Joode, 3. Karei Leeuwenburg, 4. Jo- han Caljouw, 5. Jo Knipers. Driebeenloopen jongens r I. Cor Verheij en Laurens de Joode 2. Jo de Jonge en L. Blind3. Piet Sturm en Blaas de Nooyer. Driebeenloopen meisjes1. Annie Geldhof en Leonora Alleyes 2. Annie van Daelen en Jo Wielemaker3. Greta Heinse en Jo Ro- Balwedloop meisjesBertha Schuring, D. Meijer, C. Broerse, Clara Kooper en B .de Jong. Blokjesrapen meisjesCorrie Verweij, Kaat je Hendrikse, Jopie Boneveld, Joh. Meerman, Cor Grootjans, Leuntje Heijsfcek, Maatje van Eenennaam, Johanne Weijnands en Lena Jasperse. Blokjesrapen JongensStefanus Mudde, Jan Boogaard, Chris van. Vlaanderen, Adri Osté, Maarten Geldof, Tony van Leeuwarden, Radus v. d. Hoeven, Gustaaf Vermeulen. Zakloopen jongens Jan Geldof, Teun Ka- Laermans, Nico Bek, Willy de Rooij en Henk Gerritsen, Toen de wedstrijd, waarvoor mevr. van Woelderen blijk van belangstelling gaf door haar tegenwoordigheid was afgeloopen, werd öe jeugd een oogenblikje vrijgelaten en toen deelde zich een leuk tafereeltje af om den fotograaf, die een kiekje van de verzamelde fcugd wilde nemen. Of het hem gelukt is Om ongeveer half 5 werden de spelers on- •for geleide van de muziek van het terrein Bbracht en daar, doordat de prijswinnaars op I tweetal borden waren geschreven, werd het gedrang van vorige jaren by de prys- Pitdeeling vermeden. Deze prijsuitreiking I W€rd verricht door den loco-burgemeester, I heer M. Laernoes. De heer Laernoes herinnerde de kinderen dezen dag en sprak de hoop uit, dat allen Jele keeren nog dezen specialen dag mochten waarna hy overging "tot de yitdeeling, waarbij hij voor ieder een toepasselijk woord voegde. De medewerkers verzamelden zich nog eenige oogenblikken in het Badpaviljoen, waar de heer Vaa Krieken, namens de bad- commissie allen hartelijk dank zeide voor de meewerking tot het slagen van dit feest, dat ook financieel geslaagd was, waarom hij voor stelde 't overschot vast te zetten om een potje te vormen voor een volgend feest. Een speciaal woord van dank richtte spr. tot den heer Lemmers, die, als hoofdleider, in de eerste plaats had gezorgd voor het regel matig, vlugge verloop. Hiermee behoorde het kinderstrandfeest weer tot het verleden. De avond. De avond is over het algemeen kalm en rustig verloopen, behoudens een enkel in cident, waar we straks nog even op terug komen. Als altijd was er veel volk op de been, dat zich nu niet behoefde te concentreeren op één punt, want èn in het Bellamypark èn op de Kleine Markt werd muziek gemaakt. En als gewoonlijk op dezen dag liepen tusschen de groote menschen kinderen door. met lam pions, zelfs zagen we op een plaats versierde en verlichte kindervehikels. In beide tenten werd er lustig op losgeblazen en het heeft ons ditmaal meer dan anders getroffen, hoeveel poëtischer, romantischer vroeger het volk heeft gezongen dan het tegenwoordig doet. We dachten daaraan bij het hooren van de Potpourri populaire door „Ons Genoegen" en van Oud-Holland, potpourri op Oud-Ne- derl. liederen, geblazen door „Sint Caecilia". In 't begin van den avond hebben we, ter wijl we op de Kleine Markt luisterden, ge vreesd, dat het daar met het verkeer zou hokken, maar het is goed gegaan, zelfs toen een automobiel door de menigte trachtte heen te dringen, alles verliep kalm en rustig, be halve het moment, toen er brand uitbrak. Waarschijnlijk door het onvoorzichtig gooien met vuurwerk, geraakte het klimop langs den muur van een der huizen in de Vlaming straat in brand. De politie, die het spoedig bemerkte, heeft den brand echter met een minimax en eenige emmers water gebluscht. Na afloop van de concerten bleef het nog geruimen tijd druk in de straten. Een afscheid. Na ruim 28 jaar directeur van de „De Ruyterschool" te zijn geweest, gaat de heer S. Visser heden zijn betrekking met pensioen verlaten. Dat de dag van heden hem wee moedig zal stemmen, kunnen wij ons voor stellen, toch is het ook een dag, waarop hij met voldoening op zijn levenswerk mag te rugzien. Wat de heer Visser hier in Vlissin gen voor het zeevaartkundig onderwijs heeft gedaan is werkelijk een levenswerk. Wanneer wy er aan terugdenken, dat 28 jaar geleden de Zeevaartschool gevestigd was in een woonhuis in de Frans Naereboutstraat, en wij zien thans de twee gebouwen op den Bou levard, dan is verder bewijs, dat de Zeevaart school steeds in groei en bloei is toegenomen, overbodig. Dat kon ook niet anders onder de deskundige leiding van dezen directeur. De school was zyn leven. Een ieder, die met hem in aanraking kwam, merkte dit op. Ook zijn leerlingen. Hoevelen zijn er niet opgeleid, die thans vooraanstaande betrekkingen in het scheepvaartbedrijf innemen? Hoevelen ko men er niet, na langdurig buitenlandsch ver blijf, speciaal nog eens naar Vlissingen, om him ouden leermeester de hand te drukken Ruim 2100 diploma's zijn er in dien tyd door de leerlingen van de „De Ruyterschool" ver worven. Bij het 25-jarig bestaan der school, samenvallende met het 25-jarig directoraat van den heer Visser aan die school, trad dui delijk naar voren de waardeering, die hij heeft weten te verwerven by het bestuur der school, de leeraren en de leerlingen. Ook naar buiten bleef zijn arbeid niet onopgemerkt. Het behaagde H. M. de Koningin hem te be noemen tot ridder in, de Orde van Oranje- Nassau op 2 Mei 1928, terwijl hy op den daarop volgenden 7en Juni door Z. M. den koning van België benoemd werd tot ridder in de Kroonorde van België. Uit het volgende moge ook blijken, dat zijn arbeid ver over de grenzen van ons vaderland v/erd gewaardeerd. Bij brief van 18 Juni 1928 werd door de „Delegation Commerciale de la République Turque pour les Pays du Nord de 1'Europe", op verzoek van het „Ministère de l'Economie Nationale" verzocht mededeeling te willen verstrekken omtrent de organisatie aan de „De Ruyterschool", dit in verband met de reorganisatie van het zeevaartonder- wijs in Turkije. Voorwaar een vereerend ver zoek aan den heer Visser. Wij willen nog enkele byzonderheden uit zijn levensloop vermelden. De heer Visser werd geboren te Vlieland op 9 Augustus 1865. Op 14-jarigen leeftijd ging hy als kajuits jongen naar zee op het barkschip „Minerva", kapitein Oostervink. Na voldoenden vaartijd ging hij studeeren voor zijn derden rang. Na het behalen van dit diploma weer varen, en daarna het behalen van het diploma voor tweeden stuurman. Door. het verongelukken op zee van drie broeders werd er door zijn ouders op aangedrongen het zeeleven vaarwel te zeggen en te gaan studeeren. Hiermede werd begonnen 17 Maart 1891 en 30 Decem ber van datzelfde jaar reeds werd de acte zeevaartkunde behaald. In September van het daarop volgende jaar volgde de benoe ming tot directeur aan de nieuw op te rich ten Zeevaartschool te Den Helder, in functie werd getreden op 1 April 1893. Dat directo raat werd uitgeoefend tot 1 Mei 1903, op welken datum hij in dienst trad van de pas opgerichte Zeevaartschool te Vlissingen. In middels was ook de middelbare acte wiskun de behaald. Zooals reeds is opgemerkt groei de de school steeds onder de leiding van den eminenten directeur. Verbintenissen, in ver band met opleiding van jongelieden, werden aangegaan met de Koninklijke Paketvaart- Maatschappij, de Java—China—Japan-lijn, Radio-Hollandbewijzen, welk vertrouwen ook elders in het werken van den heer Vis ser werd gesteld. En nu staat hy aan het einde van zijn, wy mogen wel zeggen schitterende loopbaan. Wij hopen, dat het hem gegeven moge worden, nog vele jaren van zyn wel verdiende rust te genieten. In onze Tijdmghal. Van den zwemwedstrijd over de1 Schelde heeft onze fotograaf eenige mooie opnamen gemaakt. Bij den start te Breskens was hij tegenwoordig, J/erwyl hij eveneens vereeuwigd heeft het moment dat de voorzitter van den Ned. Zwembond den heer Kuyper met zijn overwinning geluk wenscht. De nieuwe frankeerzegels zyn in beeld ge bracht en zullen wel de bijzondere belang stelling trekken van de philatelisten. Van de groote parades te 's-Gravenhage en Den Helder gehouden zyn interessante kiekjes genomen. Onbestelbare brieven. Lyst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1931. Brieven (binnenland) A. Leer, Rotter dam A. Leroi, Den HaagFrancois Pichal- Michielsen, Neuzen Jan Pichal, NeuzenL. Sluis, Amsterdam G. Muller, Gorinchem. Brieven (buitenland) Ocean Oil Co., Ant werpen Pinch Perevor, NorwichAle Rid- derman, ChicagoGeorge Smit, Antwerp. Briefkaarten (binnenland) M. le Feber, Den HaagP. Kamp, Meppel. Briefkaarten (buitenland) E. Lagaaij, Lu- zern Frieda Miiller, Lenzbry J. v. d. Roest, Amsterdam. Aangeteekende brief (binnenland) Geer tje Nette, echtgenoote van Flip Onnooi, Am sterdam. MIDDELBURG. Koninginnedag. Gisteren overdag is het gebleven bij enkele geïmproviseerde optochten van de jeugd, die met vlaggen en eenvoudige muziekinstrumen ten door de stad trok, maar daardoor toch demonstreerde dat men op zulk een dag iets bijzonders verlangt. Het eigenlijk feestelijk herdenken heeft zich bepaald tot den avond, zooals dit dikwyls op 31 Augustus het geval is. Te 8 uur begon het Middelburgsch muziek korps met een concert op het Molenwater en bevatte het programma naast de volksliede ren uitsluitend vaderlandsche nummers, als de Hollandsche feestmarsch van den onder directeur den heer A. Calatz, de Ouverture „de Prins van Oranje", het Zeeuwsch Volks lied, van Jan Morks, de Piet Heinmarsch van Hazebroek, Heil Oranje en In naam van Oranje. Na afloop van het concert werd op den Zuidsdngel de stoet geformeerd, die door de stad zou trekken. Voorop de padvindersband, dan het bestuur van Uit het Volk—Voor het Volk, vervolgens het Middelburgsch muziek korps onder leiding van den heer Joh. H. Caro en ten slotte het Christelijk muziekge zelschap „Oefening na den Arbeid", onder leiding van den heer J. C. F. van Kamer, dat zich belangloos beschikbaar had gesteld om den tocht mede te maken. By het Middelburgsch muziekkorps werden voor het eerst vier nieuwe benzinelampen, aangeschaft door „Uit het Volk—Voor het Volk" medegedragen, terwijl „Oefening na den Arbeid" met haar eigen fakkels een aangename afwisseling bracht. Voorafgegaan door twee agenten te paard en vooral ook achteraan door een groote menschenmenigte gevolgd, maar ook door velen langs de straten aanschouwd, trok de stoet door een groot gedeelte der stad naar de Groote Markt. Voor het stadhuis werd ln tegenwoordig heid van duizenden eerst door „Oefening na den Arbeid" het Wien Neerlandsch Bloed, vervolgens door de padvinders een marsch en ten slotte door het Middelburgsch muziek korps het Wilhelmus ten gehoore gebracht en was hiermede het deel, dat Uit het Volk Voor het Volk verzorgde ten einde. Het Middelburgsch muziekkorps had nog een derde taak op zich genomen en wel het korte concert, dat door de afdeeling van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restaurant houders en Slijters werd bekostigd en dat weder plaats vond voor het stadhuis en in het licht van de 19 lampen, die het stadhuis be schijnen. Ook dit concert dat met de Piet Hein marsch en d? beide volksliederen werd besloten, had nog honderden op de Markt bijeen gehouden. Te half twaalf was het concert af geloop en. Kamerheer in buitengewonen dienst. H. M. de Koningin heeft met ingang van 31 Augustus benoemd tot haar kamerheer in buitengewonen dienst mr. H. F. Lantsheer te Middelburg, voorzitter van den polder Wal cheren. Abdij-concert. Zondag a.s. geeft het Middelburgsch mu ziekkorps weder een uitvoering in de Abdij en wel des morgens van 89 uur. Voor deze uit voering is een programma van werken uit sluitend van Nederlandsche componisten sa mengesteld en o.a. komen daaronder voor de Vredeshymne van Jan Morks en de Huldi- gingsmarsch van Joh. H. Caro. GOES. De feesten van gisteren. Na de welgeslaagde, vroolijke kinderfees ten van gistermiddag, die veel volk op de been hadden gebracht, volgde gisteravond van 6 tot 8 uur een gymnastiekuitvoering van de Chr. Gymnastiekvereeniging „O. K. K." op de Beestenmarkt. De kranige gymnas ten hebben onder de uitstekende leiding van den heer Kooij (de turnsters onder leiding van den heer Sturm), ten aanschouwe van een talrijk publiek flink gewerkt. Een woord van hulde is zeker wel verdiend. Tegen 8 uur werd het al drukker in de stad. Ook van buiten kwamen er velen, wat wel te zien was in de rijwielbewaarplaatsen. Van acht tot negen uur hadden de feestelijkheden weer op de Groote Markt plaats. De klepper- marsch werd, onder leiding van den heer W. 't Hooft en met medewerking van „Hosanna" weder keurig uitgevoerd. Verder speelde „Ho sanna" op de bekende, uitnemende wijze va derlandsche en andere nummers. Te negen uur verliet „Hosanna" de tent en begaf het zich naar de Zaagmolens, waar de lichtstoet werd opgesteld. En intusschen werd het in de geheele stad, maar vooral op de Markt en de daarop uitkomende straten steeds drukker. De mooi verlichte winkel etalages hadden veel bekijks. Wel wat later dan was aangekondigd, zette de lichstoet zich in beweging, om dc voorge schreven route door de stad en de buitenwij ken te maken. Voorop reden rijtuigen met den Commissaris van Politie en de leden der commissie, die ook nu nog gemeend hadden den hoogen hoed in ecre te moeten houden. .Hosanna" blies en trommelde er lustig op los, als was het de eerste wandeling, die het maakte, terwijl het toch een zware dag ach ter den rug had. De lichtstoet had veel belangstelling. Wat de lengte betreft, mocht hij er wezen. Het mooist kwam hij o.i. op den Oostsingel tot zijn recht, toen de honderden lichtjes in het water weerkaatsten. Vooral uit het oogpunt van reclame voor de Goesche winkels, bij gelegenheid van de winkelweken, achten we den lichtstoet zeer geslaagd. Alle deelnemers-middenstanders hadden zich beijverd om een pakkende recla me voor hun zaak te maken. De uitslag is de volgendeFraaiste num mers le pr. P. Louisse, 2e W. van Aken, 3e Melkfabriek Koena. Meest komische nummers r I. A. J. M. Ja- caobs, 2. H.B.S.-leerlingen, 3. Koormuziek. Meest pakkende reclamele pr. firma A. L. van Melle, 2e Vereenigde Bakkersgezellen, 3e C. v. d. Repe. Troostprijs Mej. M. Fokke. Tóen de lichtstoet was ontbonden, werd de drukte in de stad langzamerhand minder. Het was een prettige, in alle opzichten wel geslaagde feestdag. BRESKENS. Gemeenteraad. In de gisterenavond gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden te genwoordig. By de opening der vergadering herdenkt de voorzitter den jaardag der Ko ningin en deelt mede een telegrafische ge- lukwensch namens de gemeente te hebben gezonden, wat algemeene instemming ver werft. Wegens bet korte tijdsbestek sinds de vorige raadsvergadering zijn er geen notulen. Besloten wordt met algemeene stemmen den kabel naar den misthoorn te verlengen. De beer De Kruijter informeert of het een Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom oerkjiigbaat h f 0.65 per flacon. hoogspannigskabel is en tevens of de provin cie dan genegen is een gedeelte te vergoeden. De voorzitter antwoordt dat „Schuttevaer" en de Visscherijverceniging tevreden zijn over den misthoorn. Hierna wordt het ambtenarenreglement ar. tikelsgewijze behandeld. Bij art. 9 vraagt de heer Notebaart naar tydelijken dienst en dient een amendement in om iemand na 2 jaar in tydelijken dienst in vasten dienst aan te stellen. Dit wordt verworpen met al leen de stemmen van de heeren Notebaart en De Kruijter voor. De heer Carels wil ambtenaren in tydelij ken dienst aangesteld zien door den raad en niet door Burg. en Wefch. De voorzitter ontraadt dit ten sterkste. Het voorstel wordt verworpen met alleen de stemmen van de heeren Carels en Luteyn voor. De heer Luteyn vindt het onbillijk, dat iemand, die geschorst is recht op salaris heeft, doch maakt er geen voorstel van. Wethouder Cappon wenscht geen gelijk stelling van de ongehuwde met de gehuwde ambtenares. Dit wordt verworpen niet alleen de stemmen "van de heeren Cappon en Lijk voor. Bij artikel 19 wil de heer Carels aan den ambtenaar die een ander tijdelijk vervangt, het volle salaris geven en niet de helft, zoo als Burg. en Weth. voorstellen. Wordt ver worpen met alleen de stemmen van de hee ren Carels en Lijk voor. Voor studie wil de heer Carels geen verlof verleenen. Wordt verworpen met de stemmen van de heeren Carels, Woittiez en Luteyn voor. De heer Notebaart informeert nog of er geen beroep openstaat. Het ambtenarenreglement wordt daarna in zijn geheel met algemeene stemmen aange nomen. Evenzoo het werkliedenreglement, waarbij de heer Notebaart nog een voorstel indient om den werkman by ziekte de volle 100 uit te betalen en niet 80 zooals de Ziekte wet voorschrijft. Wordt verworpen met alleen de stemmen van de heeren Notebaart en De Kruyter voor. Van de rondvraag wordt door niemand ge bruik gemaakt. De voorzitter dankt den leden voor hun 4-jarige zittingsperiode. Verschillende beslui ten zijn genomen met vérstrekkende gevol gen. Inzonderheid dankt hij wethouder Woit tiez, die in den nieuwen raad niet terug keert. Hoewel geen man van veel woorden zynde, werden zijn adviezen gaarne op prijs gesteld. Al is spreker geen ziener, gelooft hij toch niet dat de heer Woittiez, nu hij gen wethouder meer is, zich uit het publieke le ven zal terugtrekken. De heer Woittiez antwoordt hierop dat hij steeds aangenaam met den voorzitter heeft samengewerkt en verklaart verder de vele vereenigingen, waarin hij zitting heeft, te zullen blijven steunen met zyn beste krak ten. OOSTBURG. Huisvlyttentoonstelling. By de opening van de Eerste Oostburgsche Huisvlyttentoonstelling, welke te Oostburg in het Beursgebouw op 31 Augustus tot 4 Sep tember gehouden wordt, werd door den heer Mr. J. Erasmus, voorzitter der N.V. Maat- schappy tot exploitatie van het Beursgebouw, aan allen een hartelijk welkom toegeroepen, inzonderheid aan den burgemeester van Oost burg. Spreker bracht in herinnering, dat het heel wat arbeid en heel wat zorg en moeite gekost heeft, alvorens de directie er in ge slaagd was deze tentoonstelling zoover te brengen. Heel veel medewerking mochten zij ondervinden van de vereeniging „Ceres", van de Kon. kantwerkschool „Koningin Sophia" te Sluis en meerdere anderen, terwyl vooral de ijverige directeur-secretaris, den heer Aal- bregtse voor al zijn moeite een extra woord van dank toekomt. Verder komt nog een extra woord van dank toe aan mevr. Beu- ningh uit Groede voor hare demonstratie met een groot weeftoestel, mej. E. Risseeuw, te Oostburg, voor hare demonstratie met een tafelweeftoestel en mej. R. Hinneman voor hare demonstratie met een breimachine.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1