1000 500 300 25 0^ FIETS VRIJDAG EERSTE BLAD 69e Jaargang 1931 llilgavefirma f. VAK DE IfElBE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen A /LISSINGEN Stads- en Pro vincienieu ws 101. BEUN - NIEünilK 53. SEW uverture Die Ent- /an Mozart. Later door, waar dezelf- i, gevolgd door een le Danse Macabre mphonisch gedicht het begin van den n vioolsonate van bert te hooren (de ooisonates op. 137), is te Oostende over oemde Boléro van retorische liederen it programma van k. Over Weenen t composities van t en den modernen 'olgd door de uit- •perette Madi van e opera in één be- ihadei geeft Praag, i over Warschau opin-recital is te ~Ü-IVo. 202 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meet 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'' N DE SAMEN- ïeeft de radio-om- vang genomen en der maatschappij rijven beteekent tenlijk stroomver- radioluisteraars, den radio-omroep iën, als de zenders, ckerijen der om- Ie radio-omroep in tor doelmatige re- een snelwerkende een doelmatig op- n zeeman en den ?t, enz. •ben door den ra ddel gevonden, ar- radio-industrieën, idrijven der poste- door den radio- n, niet alleen door hebben, doch ook net dat zij bijna iio-omroep verhu- fverkeer is de ra- deelt de „Natio- mede, dat zij niet minder dan at. na te gaan, wel- -P verder heeft op •id, die niet in di- staan, doch deze latten. Men denke abelfabrieken, die itellen benoodigde oep vereischte ka- •uctiewerkplaatsen emasten, aan de pier voor de om- de electrische in- uitrustingen der nkbedrijf, dat het ert, enz. zich reeds onuit- n nijverheid vast- It KINDEREN. Auditeurs de la end gemaakt, dat e minder geschikt jers door een bij- ;n gekenmerkt. [LIJNEN Aug. v. Algiers atavia n. Rott. Aug. v. Padang Aug. Sagres te Antw. te Antw. Suez Aug. Kaap del 4.ug. v. Port Said te Marseille Cairns Dit nummer bestaat uLt 2 bladen celükheden, Dinsdag, Donder- ag Thé Dansante. dansante, leren middag en Woensdag- en isante. Dagelijks soirée- ondags Thé-dan- o's, Fietsen gen. uur 8.28 H 8.25 8.23 8.21 !.34 14.36 1.08 15.15 ;.42 15.44 [1.12 16.15 VLISSINGEN. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan In de overgelegde adressen worden door de volgende heeren de achter hun namen ver melde oppervlakten grond in koop van de gemeente aangevraagd, tegen de daarvoor door uw Raad vastgestelde prijzen a. J. Lampers te Vlissingen, ongeveer 264 M2. grond aan den Singel, 18 4752 b. Joh. Loois q.q. te Vlissingen, ongeveer 475 M2. grond aan den Singel, 262 M2. k f 18 en 213 M2. a 3, totaal 5355. Waar tegen de inwilliging van deze ver zoeken bij ons college geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen, aan adressanten den verlangden grond in koop af te staan tegen de koopsommen achter hun namen vermeld, ten bate van het Grondbe drijf en voorts onder de gebruikelijke voor waarden. Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. Als aanvulling op onze mededeelingen in ons blad van Zaterdag jl. aangaande de maatregelen, welke door het comité van bij stand in verband met dezen wedstrijd waren getroffen, melden wij nader, dat de sein- dienst is ondergebracht geworden in het ge meentelijk badbedrijf. Zijn .ve wel ingelicht, dan zal een schoolbord worden geplaatst op de cabine, waar de douches worden genomen en zal men zoowel schriftelijk als door den scheepsroeper het tournooi kunnen volgen. Voorts is bepaald, dat de daartoe .-.angeweZen commissie om half elf voorm. zal beslissen of de kamp al dan niet doorgang heeft. Wordt deze afgelast, dan zullen blauwe wimpels worden geheschen op de Nederlandsche Lood- sensocieteit, op het wachtschip Noord-Bra bant en op een mijnenlegger van de Kon. marine in de buitenhaven liggende. Kan een positief besluit niet genomen worden door twijfelachtig weer, dan zal eerst bij de start plaats te Breskens definitief worden beslist. Zulks zal dan door den seindienst wel worden overgebracht naar het walstation bij het had- bedrijf. Van de 27 deelnemers heeft de heer Frau- endorff (Schiedam) zich wegens ziekte terug- getrokkn. In de etalage van het sigarenmagazijn „de Valk" in de Walstraat zijn thans bij den Schelde-„cup", ook de kleine beker benevens de schitterende verzameling medailles ten toongesteld. Met recht mag van een zeer fraaie, collectie prijzen gesproken worden. Nu we aan den vooravond staan van een voor Vlissingen en de zwemsport zeer be langrijken dag, drukken we gaarne de hoop uit, dat de wedstrijd zoo perfect moge ver- loopen als de voorbereidingen en het geheele organisatieplan, niettegenstaande den bij zonder korten tijd van publicatie en gelegen-" beid tot regelen, hun beslag hebben gekre gen. Dat zulks mogelijk was, danken we on getwijfeld aan het feit, dat de „motoren" niet belust waren op persoonlijke verheerlijking, doch alleen hun energie in dienst stelden van een waarachtig Vlissing's belang en een sportgebeurtenis van beteekenis. Zij Pluvius en Neptunus ons morgen gena dig en schittere het vriendelijk zonlicht op pekelveld en kust, opdat dit voortreffelijk voorbereid zwemfestijn door schoonheid worde gesierd I In verband met bovengenoemden wedstrijd zal morgenmiddag van 2.30 tot 5.30 geen ge legenheid bestaan tot het nemen van baden by het gemeentelijk badbedrijf. Kunstkring „Het Zuiden". Waren het de eerste drie malen twee of fóeer schilders, die hun werken tentoonstel den, heden werd de vierde expositie geopend toet het werk van slechts één persoon. De heer G. Bergsma van Zoutelande heeft eenige 2«ner werken bijeengebracht tot een verza meling, die, al is het werk van een eenling, kng niet verveelt, integendeel doet zien, hoe het \fèrk van een periode invloed heeft op dat uit een andere. Want hier vallen twee groote tijdperken waar te nemen, nl. de Itaü- aansche en de latere periode. Vah dat eer- 5tfc tijdperk wijzen wij o.a. op dat kleine schilderijtje met den vrouwenkop, dat, tech nisch sterk geschilderd, een echt juweeltje is, niet aardig diep kleurgevoel (toon)En daar naast het groote schilderij met de vrouwen figuren, waarvan de voornaamste kwalitei- zijnhet bewegen der figuren en het sterke licht, dat aannemelijk maakt zelfs voor degenen, die nooit hefc Zuiden en het Oosten van ons werelddeel bezochten de schijnbaar te contrastrijke kleuren. En dan lette men eens op de figurenstudie „Meisjes in het raam", een tegenlicht-opname, om den fotografischen term eens te gebruiken, waar bij de reflex in het raam prachtig uitkomt. Van de vertegenwoordigers der landschap pen uit deze periode wijzen wij op het kapi tale doek „Oude Romeinsche brug", die het heel anders „doet" in het landschap al 's ze bouwvallig of misschien juist daarom dan de moderne ijzerconstructies, welke de soliede bruggen vormen en op de schets „het Nettendrogen", die ons onmiddellijk de sfeer van het Zuiden binnenvoert. Onder de portretten van de hedendaag- sche periode noemen we „Boerinnetje", een kostelijk tegen den soberen achtergrond uit komend figuurtje, dat treft door de manier van houding, vorm en kleur. Daarnaast wij zen wij op de verschillende duinlandschap pen Zandgraving bij de waterleiding, waar een gamma van kleuren zich toont, een mooie kleurencombinatie, waarin de reflexjes van de lucht als het ware waarneembaar zijn. En dan dat stukje, waarin de tragiek schuilt door de sombere kleur der duinen, die over- hemeld zijn door een zware onweerslucht. Ten slotte vermelden we nog Sneeuw, een duin kijkje, dat met zijn violette tonen in de scha duw een waardig vertegenwoordiger mag ge noemd worden van het blonde Walcheren. Eindigen wij met den wensch, dat ook deze tentoonstelling een even Truk bezoek mag ten deel vallen als de nu pas gesloten derde, waar ongeveer 1450 personen genoten hebben. De Handelsavondschool. Blijkens bekendmaking van Burg. en Weth. zullen de lessen der gemeentelijke Handels avondschool aanvangen op Dinsdag 1 Sep tember a.s., des namiddags 6.15 uur. Koninginnedag. Op Koninginnedag zal het postkantoor voor postzaken om 2 uur gesloten zijn. De derde of laatste bestelling zal dien dag vervallen. Vleeschkeuringsdienst. Het kantoor van den Vee- en Vleeschkeu ringsdienst is Maandag a.s. van 9 tot 10 uur geopend voor het doen van aangiften, terwijl tot 1 uur gelegenheid bestaat tot het doen van keuringen. Concert op de Kleine Markt. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft op Maandag 31 Augustus een concert in de kiosk op de Kleine Markt, aanvang 8 uur. Programma: Oud Wilhelmus. „L'Union fait la Force", marsch, Tardieu Ouverture „Fantastique", A. Govaert „Les Fleurs", walzer, C.Waldteufel „Caprice sur un Thême Allemand", F.Ochs Pauze. Fantasie aus der Operette „Die Fledermaus", Strauss „Frag nicht warum", aus der Operette „Das lied ist aus", R.Stolz „Potpourri Populaire", arr. C. G. Govaarts „Prinses Juliana Marsch", W.v.Erp F--nummerair der directe belastingen. Voor het examen a1" surnumerair der di recte belastingen, invoerrchten en accijnzen is geslaagd de heer Th. A. van Os te Vlissin gen. Een ernstige aanryding. Gisterenmiddag omstreeks half zes had op den hoek van den Koningsweg en de Aagje Dekenstraat een aanrijding plaats tusschen een auto, thuisbehoorende te Roozendaal en een motorfiets, waarop behalve de bestuur der een duo-zitter zat. De motorfiets botste zoodanig tegen den auto aan, dat beide mo torrijders kwamen te vallen. De bestuurder had slechts een handwond en een lichte blessuur aan het hoofd, terwijl de duo-zitter, evenals de bestuurder een ingezetene dezer gemeente, op straat bleef liggen en zeer ern stig gewond bleek te zijn. Een dadelijk ter plaatse verschenen arts achtte overbrenging van den duo-zitter naar een ziekenhuis nood zakelijk. Hij werd daarom door de politie per brancard naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht." Aldaar constateerde de dokter een hersenschudding. De auto zoowel als de motorfiets werden door de politie in beslag genomen en na een ingesteld onderzoek weer vry gegeven. Omtrent de oorzaak van de aanrijding wordt door de politie een onderzoek inge steld. Wij vernamen hedenmorgen dat de toe stand van den duo-rijder naar omstandighe den zeer redelijk is. Verwond. Gisterenvoormiddag is in de Molenstraat by werkzaamheden aan een dak een lei naar beneden gevallen en terecht gekomen op het hoofd van 'n passeerenden jongen. De jongen bekwam een niet ernstige hoofdwonde en is naar huis gegaan. De politie heeft den aannemer aangezegd onmiddellijk betere voorzorgsmaatregelen te nemen. Er Is gewoon Brood. En er is machinaal gesneden Brood. Machinaal gesneden is gelijk van dikte, hygiënisch verpakt en blijft in den zak bewaard veel langer vetsch. Verkrijgbaar bij MIDDELBURG. Stukken voor den gemeenteraad. Voor de benoeming van een lid in van den heer J. J. Wap, die vertrokken is, be veelt het armbestuur aan de heeren dr. J. C. Kindermann en W. Feikema, beiden arts. In verband met de aanvrage van een aan tal bewoners der Breestraat te Koudekerke om waterlevering,, deelen Burg. en Weth. mede, dat de daarvoor fioodige toestemming van Ged. Staten is verleend. Ofschoon de wethouder der bedrijven zulks wèl heeft ge zegd is in het verslag der vergadering van 24 Juni 1931 niet vermeld, dat het de bedoe ling is de waterlevering in de Breestraat te doen geschieden zonder garantie der verbrui kers. De opbrengst aan abonnementsgelden zal namelijk de eventueel te stellen garantie verre te boven gaan. Burg. en Weth. advi- seeren den raad hieraan goedkeuring te hechten. Met de N.V. The Vitrite Works is tot 1 Januari 1932 een overeenkomst van gasleve ring aangegaan én thans stellen Burg. en Weth, een nieuwe regeling voor, waarbij art. 2 gewijzigd wordt, waarbij het gas geleverd werd tegen den laagsten prijs, waarvoor de gemeente prijs levert aan andere gasver- bruikers. Die regeling omvatte dus geen aan sporing tot toeneming van verbruik en even min bood zij aan The Vitrite Works meer voordeel naarmate haar verbruik steeg. Thans wordt voorgesteld te berekenen tot een jaar verbruik van 1 tot 200.000 M3. 8 cent, van 200.000 tot 300:000 -M3. 7 ct., van 300.000 tot 400.000 M3. 6 ct en boven 400.000 5 ct. per M3. Voor 1930 zou dit een verschil hebben gege ven, dat The Vitrite Works in plaats van ƒ30605.10 zou hebben betaald ƒ29595.10. Te gen vastlegging van de bepaling, dat de ge meente bij zonderen zorg moet besteden aan den zinker bij de Bellinkbrug hebben Burg. en Weth. geen bezwaar, daar de genoemde zorg ook nu reeds door de gemeente wordt betracht. Een drietal voorstellen houden verband met de reorganisatie der brandweer. Het eerste betreft de belooning van het brandweerpersoneel, welke volgens het voor stel zal luiden 75 per jaar voor de brand meesters voor manschappen 15 plus 0.75 bij oefeningen en bij brand voor het eerste uur 2 en verder 1 per uur te geven. Het tweede betreft de brandweerkazerne. De commandant heeft thans een begrooting van kosten overgelegd voor de inrichting der brandweerkazerne, waarbij tevens zijn inbe grepen de kosten van het aanleggen van een alarmeerinrichting. Aan Kievit werd voorgesteld een vergoeding van ƒ2000, mits hij enkele voorzieningen, die niet als inrichting van de kazerne behoorden te worden aangemerkt, doch als onderdeelen van den bouw, voor zijn rekening neemt. Kievit heeft zich daartoe alleen bereid ver klaard, als de reeds te betalen vergoeding van ƒ2000 met ƒ200 wordt verhoogd, wat Burg. en Weth. niet onbillijk voorkomt. De overige posten tot een totaal bedrag van 1020 zullen voor rekening der gemeente ko men, maar het kan ƒ977 worden, daar ge meentewerken de meubelen nog heeft, doch deze alleen moeten worden opgeknapt. Het derde voorstel is dat tot verkoop van het brandspuithuisje aan den Penninghoek- singel voor 400 aan J. Groenenberg, waar mede de commissie van financiën en fabri cage zich vereenigden. De ringrijderjj van Vreemdelingenverkeer. Het mag zeker dit jaar wel als een bijzon derheid worden vermeld, dat het gisteren, den dag van de Jaarlijksche ringrijderij in de Abdij steeds mooi weer is gebleven, geen regen zooals wel meermalen gebeurd is, niet te warm zooals verleden jaar. Het was voor een buitenfeest als dit geknipt weer. Dit zal zeker ook wel het zijne er toe hebben bijge dragen, dat het bezoek belangrijk grooter was dan verleden jaarterwijl wij verleden jaar een aantal betalenden van 1600 noemden, kan dit thans als ruim 2500 worden geboekstaafd. Het aantal deelnemers was verleden jaar 75 en nu 73, dus geen noemenswaard verschil. 0Ï Naar hel Kantoor op Verlaagde prijzen Stokvis fabrikaat Deze heide factoren zijn dus reeds een groot succes geweest, het heele verloop van het typische spel, dat niet minder dan 10 uur in beslag nam niet minder. Te half negen begonnen, werd tegen 12 uur gepauzeerd en eerst nadat te één uur een rit door een deel der stad was gemaakt, waarbij de bekers en de lansen werden medegevoerd, begon men opnieuw met den gewonen wed strijd, waarbij een bepaald aantal rorden van twee kansen worden verreden. Al of niet na kampen was de uitslag hiervan Eerste prijs J. Brasser, Vrouwepolder met 20 ringen 2e J. Maljaars, Oostkapelle 3e P. D. Nijpjes, Middelburg4e Pieter Dinge- manse, Biggekerke, allen mot 19 ringen 5e P. Lampert, Middelburg met 18 ringen 6e Jan Reinierse Pz„ Koudekerke 7e L. de Voogd Wz., Domburg, beide met 17 ringen 8e Jan Koole Dz., Middelburg 9e L. Huijs- soon, Serooskerke 10e Jan Koole Jz., Koude kerke lie L. Koole Wz., Ritthem 12e W. de Kam Az., Grijpskerke 13e P. Duvekot Wz., Vrouwepolder, allei. met 16 ringen 14e P. Brasser, Vrouwepolder 15e Jan Mesu, Veere 16e Johs. de Visser, Ritthem 17e L. P. Bras ser, Vrouwepolder18e W. Koole Wz., Oost- Souburg, allen met 14 ringen 19e P. Castel Jz., Souburg 20e A. de Visser, Oostkapelle 21e J. RIemens, Meliskerke 22e P. Maljers. Veere 23e P. J. Wisse Iz., Sint-Laurens, allen met 13 ringen 24e Abraham Rooze, Oost kapelle 25e Pieter de Pagter, Ritthem 26e Z. Koene Jz., Meliskerke27e P. Pleijte, Nieuwland28e H. P. Janse, Middelburg (Arnebrug) 29e Cornelis Kooman, Oost kapelle, allen met 12 ringen 30e" C. A. Pol derdijk, Nieuwland 31e J. Castel Wz., Vlis singen 32e A. Maljers, Veere33e Jacs. Rooze Dz., Sint-Laurens, allen met 11 rin gen 34e J. Reijnierse Cz., Koudekerke35e Jan Koole Wz., Koudekerke 36e P. Brasser Lz., Koudekerke 37e A. de Kam Az., Oost kapelle 38e J. M. Barentsen, Serooskerke, allen met 10 ringen 39e Jan de Pagter, Rit- hem40e P. Vader, Middelburg, beide met 9 ringen. Nog hadden 9 ringen, doch vielen bij kam pen af L. Vos, GrijpskerkeW. Bosschaart, Oost-SouburgL. de Voogd, Nieuwland Jacs. Castel Jz„ Souburg en Casper Janse, Nieuwland. Den bestuursprijs, bestemd voor dien van de zes jongste rijders, die het beste figuur maakte, behaalde A. de Lange Az. te Koude kerke, en den afzonderlijken prijs, een me daille geschonken door den heer W. Nijzink te Vlissingen voor den deelnemer, die het grootst aantal ringen achter elkaar haalde, werd gewonnen door Jan Koole Dz., Middel burg die zeven ringen achter elkaar instak en dit na kampen met J. Brasser, Vrouwepol der en J. Maljaars, Oostkapelle. die aanvan kelijk hetzelfde resultaat hadden bereikt. Het voornaamste en spannende deel van den wedstrijd is het rijden om de vier wissel bekers en daarvoor werden ditmaal de 23 beste rijders, die blijken uit den vorengenoem den uitslag van den gewonen strijd, aange wezen, en getooid met een oranjesjerp. Er werden nu op de middelste der drie banen vier ronden gereden en daarbij werd Jan Koole Jz. uit Koudekerke met 7 ringen winnaar van den beker van H. M. de Konin gin. Zes der rijders hadden het tot 6 ringen gebracht, nl. W. Koole Wz., Oost SouburgL. Koole Wz., Ritthem P. Brasser, Vrouwepcl derPieter Dingemanse, BiggekerkeP. Castel Jz., Souburg en L. Huijssoon, Seroos kerke. Bij het nu volgende kampen vielen de drie laatstgeno.mden af en won W. Koole J :n beker van den heer en mevrouw dr. H. W. van Loon, L. Koole die van de gemeente Middel burg en P. Brasser, die van de burgerij van Middelburg. De vier winnaars moesten zich aan een joppartij onder den ring onderwerpen. Nog restte de strijd om den traditioneelen potlepel, waarbij weer door alle deelnemers en op alle drie banen werd deelgenomen. Bij de eerste ronden haalden een 14-tal twee ringen, spoedig vielen er bij kampen 12 af en na nog een ronde bleek Jan Castel Wz. te Vlissingen winnaar van het houten kleinood te zijn. Het vreemdelingenverkeer. Onder hen, die uit de Belgische badplaat sen gisteren naar Middelburg kwamen, wa ren een 240-tal dames en heeren leden van het genootschap van onderwijzeressen en onderwijzers bij het openbaar onderwijs in België, die in jaarvergadering te Knocke bij een waren. Daar het bestuur van Vreemde lingenverkeer het te volhandig had met de ringrijderij, had het den heer W. Spinnaaij bereid gevonden zijn Belgische collega's rond te leiden. Ned. Pomologische Vereenlging. De Ned. Pomologische Vereeniging, hoofd- afdeeling fruitteelt der Ned. Heidemaatschap pij te Arnhem zal haar algemeene vergade ring houden te Middelburg op 25 September a.s. Des namiddags en op 26 September zal een excursie worden gemaakt naar verschil lende Zeeuwsche fruitteeltbedrijven. OOST- EN WEST-SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 1 September a.s., des nam. 2 uur. 1. Installatie raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Benoeming leden woningcommiss' Toelichting. In verband met het gemeentelijk woning bedrijf is bij raadsbesluit van 24 April 1928 de samenstelling geregeld van een woning commissie. De commissie bestaat met inbe grip van haar voorzitter, die door Burg. en Weth. uit hun midden wordt benoemd, uit 5 leden. Jaarlijks op den eersten Dinsdag van September treden voorzitter en leden af. Zij zijn herbenoembaar. De aftredende leden, door den raad be noemd, zijn de heerenN. Cijsouw, J. Goed- bloed, L. Ch. Janssen en J. Suurmond. Wegens het heerschen van mazelen wordt de bewaarschool alhier vanaf heden tot 14 September voorloopig gesloten. Ringrijderij. Zaterdag 5 September a.s. wordt, aanvan gende 12 uur 's middags, op Groote Abeele de jaarlijksche ringrijderij gehouden, waar aan ongeveer 18 ruiters zullen deelnemen. Het voornemen bestaat 's middags voor de jeugd verschillende kinderspelen te organiseeren. Door het fanfarekorps „Oefening na den Ar beid" uit Ritthem wordt 's avonds 8 uur een concert gegeven onder leiding van den direc teur, den heer P. Meijers, terwijl bij gunstig weer een verlichting ontstoken zal worden. Gevonden voorwerpen. Vijf gulden by Broecke, Ritthemsche str. A 122 taschje met inhoud bij Carlier, Ka naalstraat B 152. RITTHEM. Zaterdagavond 8 uur geeft het fanfare korps „Oefening na den Arbeid" alhier een concert op de kiosk op het dorpsplein. KOUDEKERKE. Benoeming gemeente-veldwachter. Tot gemeenteveldwachter op het dorp is benoemd de heer C. Verhage, thans korpo raal bij de militaire politie te Amsterdam. GOES. Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad alhier onder voorzitterschap van den burgemeester met 12 leden. De meeste punten der korte agenda gin gen zonder discussie onder den hamer door, zooals begrootingswijzigingen en vaststelling kohieren. Ingekomen was een verzoek van den heer Boudeling om de afval, enz. meer dan drie keer per week te doen weghalen door den reinigingsdienst. Burg. en Weth. stelden voor daartoe de gelegenheid open te stellen en te berekenen voor iederen keer meer per week dan drie maal een vergoeding van 2.50 per jaar. De financieele commissie stelde voor dit bedrag te bepalen op 5 per jaar, welk voorstel werd aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Burg. en Weth. stelden verder voor de prijzen der bouwgronden in de gemeentelijke bouwplannen weder voor een jaar ongewij zigd te laten voortduren. De heer Van Poelgeest voerde het pleit voor goedkoopen bouwgrond voor den bouw van arbeiderswoningen, waaraan nog steeds behoefte is. De heeren Buis en Crucq steun den dit idee. Vervolgens wordt tot hoofd der openbare Q .7"hooi benoemd de heer P- A, Franken,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1