tor is Vrouw ia kt Hini INGEZONDEN STUKKEN TOB NQOIT-HOEKJE VERDRAAGZAAMHEID. Verdraagzaamheid komt ons altijd voor als een deugd die we moeten betrachten, speciaal tegenover hen, voor wier persoonlijkheid en denkbeelden wij nu niet bepaald veel sym pathie hebben. Weinigen beseffen dat daar entegen, in hoe inniger verstandhouding we tot iemand staan, hoe meer verdraagzaam heid er noodig is. Wanneer men veel van iemand houdt, begaat men licht de fout, on bewust aan te nemen dat die persoon altijd net zoo gestemd moet zijn als men zelf is. Men gaat van het standpunt uit, dat die gelijk gestemdheid voortdurend bestaat. Toch is dat niet mogelijk. Twee menschen mogen nog zooveel sympathie voor elkaar hebben, nog zooveel voor elkander over hebben, het blij ven twee menschen, elk met hun eigen zwak heden, gedachten en stemmingen. Daarom kan het niet uitblijven dat op een gegeven oogenblik de eene in een andere stemming verkeert dan de andere. Wanneer ze dan niet over een voldoende mate van verdraagzaamheid beschikkenzal op een dergelijk oogenblik öf de een, öf de ander, zoo niet beiden zich pijnlijk getroffen voelen. Men meent dan opeens zoo vreemd te staan tegenover degene waarvan men houdt en met wie(n) men zich in zoo volkomen harmonie meende. Want het kan voorkomen, dat juist wanneer men bijzonder veel behoefte heeft aan hartelijkheid en tegemoetkoming, de andere deze niet geeft, eenvoudig om dat hij of zij zelf tijdelijk in een negatief stadium verkeert en niet in staat is om op wekking uit te stralen. Wanneer men zich dus in iets tekort gedaan voelt, is het raad zaam om eens na te gaan waarin de houding van de andere persoon haar oorsprong kan vindenIs hij (zij) misschien moe, of door zorgen of andere redenen neerslachtig ge stemd Is het niet mogelijk dat op hetzelfde moment waarop de een zich verongelijkt voelt, de ander zich eveneens stoot aan een gebrek aan aam elen Verdraagzaamheid van en eerbied voor elkander's stemmingen zijn een eerste vereischte voor twee menschen die door een nauwen band verbonden zijn. En de groo- te kunst is, om ook de stemmingen waarvan de oorzaak ons niet onmiddellijk duidelijk is geduldig en vriendelijk te verdragen. Niemand kan altijd geven, en wij allen hebben wel eens recht zoowel als reden om moe en negatief te zijn. Men kan zacht en tactvol probeeren om iemand, waarmee het zoo gesteld is in een opgewekter stemming te brengen. Maar for- ceeren is altijd af te raden, daar dit hoogst waarschijnlijk meer kwaad dan goed zal doen. Dingen te laten uit genegenheid is moeilij ker, dan dingen te doent en soms liefde voller. Dr. JOS DE COCK. punten behandeld. In de eerste plaats de kwestie van de uitzending per radio van com petitiewedstrijden en in de tweede plaats het vraagstuk of het instituut van den K.N.V.B. mocht gehandhaafd blijven, dat leerlingen van den trainerscursus betaling mochten er langen 5 per lesuur) terwijl zij toch voor een eerste klasse vereeniging uitkwamen. En er is besloten, dat men het in strijd achtte met de amateursbepalingen, dat het laatste geschiedde, zoodat de bondsvergadering een eind aan deze zaak maakte. Voorts werd een kleine meerderheid gevonden, voornamelijk de provincie was tegen om te decideeren geen vergunning te geven voor het uitzenden van competitiewedstrijden, wijl kleine vereenigin- gen er financieel schade door lijden. Na ampele bespreking werd ook de voorloo- pige begrooting over 1931—1932 goedgekeurd, waarna er een uitvoerige discussie ontstond ovei* de reglementswijziging of bij niet door gaan van een wedstrijd wegens afwezigheid van den scheidsrechter de bezoekende ver eeniging onkosten moeten worden vergoed. Er werd opgemerkt, dat in sommige gevallen de ontvangende club nog meer kosten heeft dan de bezoekende, weshalve het dan billijk zou zijn om ook die kosten te vergoeden. Na eenige discussie werd het voorstel nog geamendeerd door den heer Bergfelt in stem ming gebracht en verworpen met 38 tegen 23 stemmen. Aangenomen werd een voorstel van het be stuur om art. 76 sub 4e van het huishoudelijk reglement, luidende „Spelers, die gedurende tenminste 12 maanden geen lid eener ver eeniging zijn geweest" te lezen als volgt „Spelers, die in 12 maanden niet voor een vereeniging zijn uitgekomen". Vervolgens kwam aan de orde de kwestie van het uitzenden van competitiewedstrijden per radio. Het bestuur wilde hier een uit spraak van de bondsvergadering hebben. De heer Van Bel luidde de besprekingen kort en bondig in met het voorstel om bij wijze van proef voor een jaar het uitzenden toe te staan en de resultaten af te wachten, maar de volgende spreker, de heer Van Doorn uit het Oosten besprak in den breede de na- deelen voor de kleine vereenigingen en wenschte een uitspraak, dat men de zaak ver biedt ook bij wedstrijden om het landskam pioenschap. De heer Kruizinga is voor uitzending en ook de heeren Gosschalk, Bergfelt en Kool haas zijn er voor, terwijl de heer Lamey be toogt, dat er een toestel bestaat, dat men in zijn binnenzak kan meenemen, waardoor uit zending toch mogelijk is. Men zou dan ieder een wel kunnen fouilleeren om na te gaan of er uitgezonden wordt. De techniek heeft er in voorzien. Hij raadt het bestuur aan, om bij eventueel verbod maar gauw aandeelen bij die fabriek ie nemen. Tenslotte werd er gestemd over het voor- stel-Van Bel. Het werd verworpen met 26 te gen 24 stemmen, 10 blanco. Er zullen dus geen competitiewedstrijden worden uitgezonden, wel de interlandontmoetingen. Na dit belangrijke punt kwam er weer een belangrijk punt aan de orde, nl. het voorstel van afdeeling I om een motie aan te nemen, waarin de vergadering besluit om een einde te maken aan het lesgeven tegen honorarium door leerlingen van den trainerscursus. De heer Gosschalk stelde de volgende motie voor De vergadering enz.; betreurt het door het K.N.V.B.-bestuur genomen besluit inzake de amateursbepalingen (leerlingen van den trainerscursus) acht het ongewenscht, dat leden van den K.N.V.B. die honorarium ontvangen in wel ken vorm ook voor het geven van lessen, deelnemen aan de competitie van den K.N. V.B. of een zijner erkende bonden. De motie wordt bij acclamatie aangenomen. Athletiek. Door mooi weder begunstigd werden Zater dagmiddag op het voetbalterrein aan den Koudekerkschen weg alhier gehouden de kampioenwedstrijden van den Zeeuwschen Athletiekbond. De regen der laatste dagen maakte ook hier het terrein uiterst zwaar, wat eenigszins van invloed was bij de ver schillende loop- en springnummers. Er had den 6 vereenigingen ingeschreven, waarvan „Marathon" uitstekend voor den dag kwam. De wedstrijden hadden, dank zij de wijze waarop de jury haar niet gemakkelijke taak opvatte, een vlot en prettig verloop. Daar slechts een tweetal personen voor een pro motie in aanmerking konden komen, kon dan ook nog niet van buitengewone prestaties ge sproken worden. De uitslagen luiden 100 Meter1. W. Gundbach, „Marathon" 12 sec. 2. W. de Bruijn, „E. M. M." 12 1/5 sec. 3. C. Kuiper, „Marathon" 12 2/5 sec. 400 Meter 1. E. Boogerd, „Marathon" 1 m. 4/5 sec.2. D. Kloet, „Udi" 1 m. 1 sec. 800 Meter 1. M. Stevense, „Marathon" 2 m. 18 2/5 sec.2. J. de Jager, idem 2 m. 23 sec. 3. H. Enklaar, „E. M. M." 2 m. 26 sec. 1500 Meter1. M. Stevense, „Marathon" 4 m. 43 4/5 sec. 2. D. van Maris, idem 5 m. 4 2/5 sec.3. A. Kambier, „E. M. M." 5 m. 4 3/5 sec. 5000 Meter1. C. van Sorge, „Marathon" 18 m. 6 4/5 sec. 2. C. Aerssens jr., idem 18 m. 59 sec. 3. I. Lefeber, idem 19 m. 50 sec. Kogelstooten 1. J. Verbrugge, „Marathon" 10.48 M.2. D. Versteeg, Zeemacht 10.34 M.; 3. J. de Jager, „Marathon" 9.57 M. Discuswerpen 1. J. Verbrugge, „Marathon" 30.45 M. 2. D. Versteeg, Zeemacht 29.73 M. 3. P. Zuidweg, „E. M. M." 28.49 M. Speerwerpen1. J. Verbrugge, „Marathon" 39.07 M. 2. W. Vreeke, „E. M. M." 36.13 M.'; 3. H. van der Schuur, idem 35.70 M. Verspringen 1. P. Zuidweg, „E. M. M." 5.37 M.2. W. Gundlach, „Marathon" 5.36 M. 3. S. Klompe, „Udi" 5.33 M. Hoogspringen1. J. Parent, „Marathon" 1.50 M. 2. S. Vreke, „E. M. M." 1.45 M. Hink-stapspringen 1. P. Zuidweg „E. M. M." 11.22 M. 2. D. Kloet, „Udi" 10.75 M. 3. C. Kuiper, „Marathon" 10.43 M. Polsstokhoogspringen-1. S. Klompe, „Udi" 2.85 M. 2. J. Parent, „Marathon" 2.80 M. 3 en 4. Aerssens en Frits, idem 2.40 M. 4 X 100 Meter estafette 1. „Marathon" 53 2/5 sec.2. „E. M. M." 56 3/5 sec. Postduiven. Wedvluchtuitslagen van de postduivenvereeniging „de Vrienden kring", gehouden op de navolgende stations 16 Augustus Bergen op Zoom Los 9 uur. Eerst aankomende duif om 10-25-56 uur. Af stand 52.5 K.M. De prijzen werden als volgt behaald le, 2e, 10e, lie en 13e pr. H. Peeters; 3e, 4e, 5e, 7e, 8e en 14e pr. W. B. J. Visser 6e en 12e pr. K. van Belzen9e en 15e pr. P. Lippens. 23 Augustus RoosendaalLos 9 uur. Eerst aankomende duif om 10-3-29 uur. Afstand 61.9 K.M. De prijzen werden als volgt be haald le, 4e en lie pr. W. B. J. Visser 2e pr. M. C. de Buck3e, 7e en 12e pr. P. Lip pens 5e, 6e en 10e pr. H. Peeters 8e pr. P. C. Aarssens 9e pr. K. van Belzen13e pr. A. Peeters. Stand kampioenschap voor de eerste vijf deelnemers luidt als volgtW. B. J. Visser 52 punten H. Peeters 50 punten P. Lippens 24 punten K. van Belzen 14 punten M. C. de Buck 13 punten. MARINE EN LEGER De hoofdofficier van administratie 2e klas se, mr. D. Tollenaar wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Een transport van 1 onderofficier en30 minderen in rang van het korps mariniers zal in de eerstvolgende maanden naar West- Indië worden uitgezonden met bestemming voor den dienst aldaar. De le luitenant J. H. F. Daems, van het reg. kustartillerie te Vlissingen, wordt 1 Sep tember overgeplaatst bij het le regiment veld artillerie te Utrecht. Heden zijn van Bergen-op-Zoom per extra- trein vertrokken het 3e en 14e regiment in fanterie, sterk ongeveer 2 hoofd- en 22 su- balterne-officieren en 500 onderofficieren en manschappen, onder commando van den ma joor L. J. Rieber, teneinde in vereeniging met het 6e reg. inf. oefeningen in grooter verband te houden. De troepen keeren Zaterdag a.s. weder te Bergen-op-Zoom terug. De bij het regiment kustartillerie benoemde en in functie gestelde 2e luitenant M. P. Feith is ingedeeld bij de le schoolcompagnie van het korps in Den Helder. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Met genoegen las ik in uw blad, hoe het „Hbld." in zijn artikel „Vlissingen of Brus sel" op onze belangen wijst. Wij mogen dankbaar zijn, dat de groote pers zich meer dan vroeger voor Vlissingen en Zeeland in teresseert. Dat wij dit beantwoorden met zelf meer paraat te zyn, is niet alleen ons eigen groot belang, doch uit zakelijk en nationaal oogpunt zelf dringend geboden. Tot die paraatheid behoort soepelheid bij de bediening van het publiek en zoo min mogelijk bureaucratische belemmeringen op werpen tegen de eischen van het moderne verkeer en het toerisme. Daarnaast voortdu rende zorg voor Walcheren's schoonheid (o.m. strijd tegen de leelijke lintbebouwing) en een aantrekkelijk stadsbeeld. Ongetwijfeld is dit laatste door een meer bestudeerden, nieuweren bouwtrant, ruimere straten en wegen, fraaie plantsoenen, oprui ming van slordigheden, in de laatste jaren geweldig verbeterd. Toch zijn er nog tallooze kleinigheden, die de aandacht vragen, vooral ook op verschil lende plaatsen, bij het binnenkomen der stad. De PZEM kan streven naar een onder- grondsche leiding, die tevens minder ge vaarlijk is. Wellicht schieten er ook een paar lichtpunten over voor de Leeuwen trap, die 's avonds voor een badplaats al te weinig verlicht is. Het lagere terrsin voor de Zee vaartschool biedt wel een erg haveloozen aanblik mogelijk ware hier een behoorlijk, betegeld en verhoogd terras van te maken. Het doortrekken van den Boulevard blijft een dringende eisch. Wij weten niet, of de kosten een te groot beletsel vormen, doch men kon die dan verdeslen over een langeren tijd en bijv. beginnen met achter den Gevan gentoren om een doorrij passage te maken. Als defensie toestemt, kan dit niet zooveel kosten en dan denkt misschien de Maatsch. „de Schelde" nog eens als werkverschaffing over een brug bij den Spuiboezem Met dank voor de plaatsing, Onder redactie van TRUUS EYGENHUYSEN. VOOR HET KIND EEN HEERLIJKE ZOMERVACANTIE. (8) Spoedig hadden Luuk en Daan zich bij de jongens, Miek bij de meisjes aangesloten, 't Was te warm om te spelen, zoodat ze rustig bij elkaar zaten en onder het behaaglijk slurpen van de koele karnemelk elkander vertelden, waar ze vandaan kwamen, hoe lang ze bleven en op welke school ze gingen. Ook kregen ze nog te hooren, dat er den volgenden dag weer een nieuwe gast zou ko men en in de loop van de andere week nog een. Kitty vertelde, dat ze al voor de vierde maal op „De Zonnehoek" was, en Sjoerd, dat hij er het vorig jaar al was geweest. ,,'k Mocht wel ergens anders heen", zei hij, „maar ik wou niet. 't Is hier reuze-eenig I Zeg, weet je al, dat je bij mij op de kamer slaapt „Ik vroeg Luuk. „Neen, jij, Daan. De nieuweling van mor gen komt óók bij ons. Zijn bed is al opge maakt. 'k Hoop maar, dat ik het geen saaie Piet" zou gaan vinden. Hij kon wel meedoen o best hoor Maar van zichzelf was hij toch een beetje een droomer. „Zeg Sjoerd, herinner jij je nog die mop, die we verleden jaar hebben uitgehaald toen Bert van der Molen zou komen vroeg Kitty. Sjoerd gierde het uit. „Wat hebben we ge lachen, hè Allemenschen, als ik er nog aan denk „Vertel eens op Vertel eens op werd er van alle kanten geroepen. „Nou, Bert van der Molen was een nieuwe ling," begon Sjeord. „En 's middags, tijdens het rustuur, toen hij er nog niet was, heb ben we zijn bed volgestopt met schelpen. We hebben ze onder zijn laken gelegd, netjes rij aan rij. 't Was een compleet schelpenpad, niet Kit 's Avonds stapt Bert er in, maar hij geeft geen kik. Hij gaat liggen en hij geeft nog geen kik. Maar Kees Noordman en Oruio Bontke en ik, die bij hem op de kamer slie pen, zagen wel aan zyn gezicht, dat hij 't liggen allesbehalve plezierig vond. En Kees hij kon altijd zoo droogjes uit den hoek komen, weet je nog, Kit en Kees vraagt opeens heel belangstellend„Lig je goed, zeg Bert Moet je er soms nog een deken of een kussen bij hebben En wat zegt me die Bert „Neen, dat niet, maar ik vind het bed hier zoo hard We konden ons lachen haast niet meer houden, maar Kees zegt weer doodleuk„Ja, daar moet je aan wennen. Hier hebben ze de matrassen niet met kapok gevuld, maar met schelpen, vanwege de ge zondheid, weet je." Ze proestten het allemaal uit. „En toen „Nou, 't eenige wat Bert hierop zei, was alleen maar een heel verwonderd „O Maar wij hadden een schik van belang „En heeft hij zoo den heelen nacht moeten liggen vroeg Miek. „Neen, want hij was een reuze-slimme jon gen en op een gegeven oogenblik hooren we hem scharrelen en zien we hem boven op zyn dekens liggen. „Ziezoo, dat ligt een beetje zachterzei hij. Maar toen den volgenden morgen We moeten zelf onze bedden af halen, weet je, en dus deed Bert het ook. Je had zijn gezicht moeten zien toen hij al die schelpen op zijn matras zag liggen En met diezelfde schelpen werden we leelijk gebom bardeerd, dat kan ik jullie wel vertellen. Maar Bert heeft er nooit iets van aan tante Annie verteld.t Hij is een reuzenfidede vent, hè Kit „Ja," stemde Kitty in. „En we hebben na dien tijd ook nog heel wat plezier met hem gehad. Ik heb nog eens.... O, daar gaat de gong I" „Boem-boem-boemboemboemklonk het galmend vanuit het huis. „Dat's het teeken, dat we handen moeten wasschen en ons haar opkammen", vertelde Loekie. „Als dan over tien minuten wéér de gong gaat, moeten we aan tafel." „Nemen jullie onze nieuwe huisgenooten mee vroeg tante Annie, de serre uitkomend, „Jullie weten waar ze slapen, hè Loek en Kitty namen Miek in hun midden en gingen naar de gezellige meisjesslaapka mer, die met een balcon over de duinen heen op de zee uitzag. De kamers, waar Luuk en Daan sliepen, lagen weer aan een heel an deren kant, maar beide hadden ze een bal- connetje, waar je, als er stond, nog een stuk van de zee kon zien. ,,'s Nachts en 's avonds, als het heel stil is, kun je haar hooren rui- schen," vertelde Loek onder het handen wasschen. „Dat vind ik zoo leuk. Dan denk ik altijd, dat ik op een groote boot ben en naar Indië vaar." „Ik zou veel liever naar Amerika willen," zei Miek. „Waarom wil je juist naar Indië Bah, 't is er zoo warm „Omdat vader er is," antwoordde Loekie zacht. „Ik heb mijn vader in geen vier jaar gezien Miek liet van schrik de zeep uit haar han den glippen. „Vier jaar herhaalde ze. Hoe veel dagen waren dat wel Vier jaar Stel je voor, dat zij vader in geen vier jaar zag Ze zou ziek worden Ze zou dood gaan van verdriet. Of zou dat niet kunnen Loekie stond daar zoo kalm, alsof ze niet van vier jaar, maar van vier weken had gesproken. „Hoe houd je 't uitkwam Miek ten laatste. „Ik zou naar hem toevliegen Loekie glimlachte. „Och kind, dat kan toch nietzei ze rustig. Miek kreeg een kleur. De toon, waarop Loep sprak, hinderde haar een beetje. „Och kindhad ze gezegd. En ze scheen toch heusch niet zooveel ouder te zijn. Als ze zich soms verbeeldde de baas over haar te kunnen spelen, had ze het mis, hoor Zij, Miek, liet geen baas over zich spelen. „Wil je een beetje eau de cologne vroeg Loek opeens. „Op je haar of op je zakdoek Miek was haar geraaktheid op slag ver geten. „Een beetje op mijn handen, als ik mag," zei ze, „dat vind ik zoo lekker. Wat een reusachtige flesch „Van mijn oom gekregen," vertelde Loek „Toen ik gisteren mijn koffer openmaakte, lag ze boven op mijn jurken, met een briefje er omheen, waarop stond „Voor warme da gen"Kit, wil jy ook een beetje „Was je oom dan net op bezoek toen je moeder je koffer pakte „Ik woon bij mijn oomik heb geen moeder meerKom, zijn jullie klaar Dan gaan we vast." Kitty was de gang al in. Loek maakte het riempje van haar eene sandaal nog vast. Toen ze zich weer oprichtte, gaf Miek haar opeens een zoen. „Wat is er vroeg Loek. „Niks," zei Miek. Toen gingen ze de gang in. Bij de trap grepen ze, zonder iets te zeggen, elkaar's hand en zoo gingen ze naar beneden. 't Was een groote koffietafel, die in de eet kamer, aan den anderen kant van het huis, gedekt stond. Miek, Luuk en Daan mochten bij moeder zitten tante Annie en tante Wim namen ieder aan een hoofd van de tafel plaats en de overige stoelen werden door de anderen ingenomen. De „anderen", dat wil dus zeggen de jon gens en meisjes, voor wie het leven op „De Zonnehoek" niets vreemds meer had, deden op de broodschaal een „daverende aanval", zooals Guido Eerburg, oftewel Tonnetje, het altijd noemde. Ze verklaarden van de paar uurtjes, die ze dien morgen aan het strand hadden doorgebracht, te „rammelen van den honger", en Tonnetje voorspelde zelfs, dat hij niet rusten zou vóór de heele broodtrommel op „De Zonnehoek" leeg was. Toen tante Annie echter vertelde, dat de trommel op dat oogenblik niets anders meer bevatte dan een kapje roggebrood en twee kadetjes van eer gisteren, krabbelde hij terug. „Voor straf laten opeten werd er ge roepen. „Voor straf laten opeten, tante Annie Maar Tonnetje verklaarde, dat je van oud brood dik werd en dat hij niet dikker mocht worden, want dat hij nu al zelfs zich niet meer in bed kon omkeeren zonder de kans er uit te rollen. „Of er doorheen te duikelenvulde Paul aan. Miek, Luuk en Daan aten niet veel, en moeder evenmin. Tante Annie zag het wel, maar ze sprak er niet over. Ze kon het zich zoo goed indenken. Maar toen er aan 't eind van den maaltijd een groote schaal pruimen en appelen op tafel verscheen, spoorde ze de hieuwe gasten aan om toch ook dapper toe te tasten. Voor vruchten was er altijd nog wel een openingetje te vinden. „En nu handen wasschen,tanden poetsen en naar bed riep tante Wim. „Maar de meuwelingetjes mogen vandaag opblijven," besliste tante Annie. „Maar mor gen moeten jullie ook aan het rustuurtje ge- looven, hoor „Thuis slapen we nooit overdagmerkte Luuk op. „Maar dan heb je er ook geen behoefte aan," vond tante Annie. „Hier, met de zee lucht en het alle dagen buiten zijn, wél. Dat zul je morgen eens zien. Vóór je 't weet, slaap je als een roos „Dat's altijd zooriep Tonnetje. „Je weet immers nooit, dat je slaapt Tante Annie trok hem als eenig antwoord aan zijn oor, waarop Tonnetje met een mal piepstemmetje om „Genade, lieve tante Annie riep. (Wordt vervolgd) RADIO-RUBRIEK Dinsdag 25 Augustus. Hilversum, 1875 M. 8.01 Gramofoonpla- ten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon- platen. 10.30 Lezing. 11.00 Concert. 12.00 Gra- mofoonplaten. 12.30 Concert, octet en tenor. 2.30 Concert, kwartet en gramofoonplaten. 4.00 Kinderuurtje. 5.00 Zang. 5.40 Concert, orkest. 6.15 Onderwijsfonds voor de binnen vaart. 6.41 Orkest. 7.11 Lezing. 7.45 Kamer muziek, trio. 8.15 Concert. 9.30 Tooneel. 10.00 Nieuwsberichten. 10.15 Concert, orkest. 11.00 Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert, trio. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 en 4.00 Gramofoonpla ten. 5.00 Concert. 7.00 Lezing. 7.30 Politiebe richten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Con cert, orkest en declamatie. 9.00 Nieuwsberich ten. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1553.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel. 1.20 Orkestconcert. 2.25 Gra mofoonplaten. 4.20 Concert. 4.50 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Zang. 7.20 Lezing. 7.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Concert. 10.00 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en ..25 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uitzending. Langenberg, 473 M. 7.25 en 10.35 en 12.30 Gramofoonplaten. 2.50 Orkestconcert. 5.20 Concert. 8.20 Concert, orkest en vocale solis ten. Kalundborg, 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 3.30 Declamatie. 3.50 Orkestconcert. 7.20 „De Tooverfluit". 10.40 Trio-concert. 11.10 Dans muziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M. 5.20 Orkestconcert. 6.ó0 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M. 7.00 Gramofoonplaten. 10.30 Schooluitzending. 10.55 Berichten. 12.25 Schooluitzending. 12.50 Gramofoonplaten. 1.15 Berichten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Lezing. 4.20 Concert. 5.20 Lezingen. 8.20 Dansmuziek. 10.20 Lezing en berichten. Daarna Zigeuner- muziek. RADIOMUZÏEK VAN DE KOMENDE DAGEN. Een beschouwing vooraf. Dinsdag geeft in het begin van den avond de Avro een vioolrecital, de K.R.O. een orkestconcert met een gevarieerd programma, waarbij deelen uit Schubert's opera Rosa- munde worden gespeeld. Als geheel is deze opera mislukt, het genre opera lag Schubert niet), maar verschillende gedeelten eruit worden terecht nog geregeld ten gehoore ge bracht, zooals de ouverture en de entr'actie- en balletmuziek. Verder bevat het programma nog o.a. de pittige ouverture Carmen van Bi- zet met de overbekende Toreador-melodie en tot slot de pompeuze marsch Einzug der Gaste uit Wagner's Tannhauser. Concerten zijn verder over talrijke zenders te hooren, o.a. Daventry een Tsjaikofski-concert met de 6e symphonie, de Pathétique, die steeds weer de toehoorders in verrukking brengt. Het Amar-kwartet speelt voor London Regional kwartetten van Haydn en den modernen Hin- demith. Op dezen avond gaat over Weenen, Warschau en andere zenders weer een uitzending uit Salzburg, nl. Mozarts opera „Die Zauberflöte" in model-uitvoering. De ruimte ontbreekt, over dit werk veel te zeggenmet deze opera heeft Mozart een meesterwerk geschapen, dat zijns gelijke niet heeft gevonden van de langzame inleiding van de ouverture tot het plechtige, helders Es-dur slot vloeit een stroom van prachtige muziek, zooals het alleen enkelen vergund is te geven. Over Munchen gaat Richard Strauss' opera Der Rosenkavalier, een sier lijke rococo-comédie van den dichter Hoff- mansthal, waarmede Strauss' muziek een volkomen gave eenheid vormt. Prachtig is reeds het bewogen voorspel, dat van liefde zingtmeesleepend zijn de walsen, waarin de componist den naam Strauss alle eer aan doet. Een operette van Offenbach La Péri- chale, gaat over Straatsburglater op den avond zendt Rome Spaansche muziek uit. Een mooi concert gaat over Budapest met de be vallige symphonie in Es-dur van Mozart en de vierde symphonie in e-moll van Brahms, een machtig werk, dat ook in technisch op zicht met de grootste zorg is opgebouwd. In derdaad is er voor muziekliefhebbers op dezen avond genoeg keuze. STOOMVAARTLIJNEN „Arendskerk" 22 Aug. te Rott. van Sydney „Dempo" (thuisr.) p. 22 Aug. Sagres „Flandria" (uitr.) 21 Aug. v. Montevideo „Gelria" (thuisr.) 21 Aug. van Bahia „Gemma" 22 Aug. te Rott. van Japan „Kota Agoeng" 22 Aug. v. Batavia n. Rott. „Maasdam" (uitr.) 22 Aug. te Havanna „Nieuw Amsterdam" 22 Aug. van New-York naar Rott. „Palembang" (thuisr.) 22 Aug. te Suez „Salabangka" (uitr.) 22 Aug. van Bombay „Volendam" (uitr.) 22 Aug. van Boulogne „Zeelandia" (uitr.) 21 Aug. Guessant AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Grand Hotel Britannia. Dinsdag, Donder dag, Zaterdag en Zondag Thé Dansante. lederen avond soirée dansante. Hotel Oosterhuis. lederen middag en avond Concert-muziek. Woensdag- en Zondagavond soirée-dansante. Paviljoen Wilhelmina, Dagelijks soirée- dansante, 8 uur. Zondags Thé-dan- sante, 3 uur. Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Aug. uur Dinsdag 25 8.34 Woensdag 26 8.32 HOOGWATER TE VLISSINGEN Aug. Dinsdag 25 0.46 12.25 Woensdag 26 1.13 13.33

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6