1000 500 300 150 100 25 MAANDAG 24 AUGUSTUS EERSTE BLAD No. 19». 69e Jaargang 1931 liljin: Fin F. VAK OF VELDE Ir.. Bilslnil Sl-ft, l/lissinp.Itlil. It. PislrikeiingtiFll Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws BUITENLAND VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4,75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 f regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. De wethouders-verkiezing. Wij vernemen dat de drie rechtsche raads fracties enkele besprekingen hebben gehou den, in verband met de a.s. wethoudersver- kiezingen. Het resultaat van deze besprekin gen is geweest dat deze partijen zijn overeen gekomen, dat voor de wethouderszetels zul len worden aangewezen een anti-revolution- nair, een christelijk-historisch en een roomsch-katholiek. Een lid van een dezer fracties zal bjj een der stemmingen zijn stem uitbrengen op een candidaat niet behoorende tot de rechter zijde. De Schelde-zwemwedstrijd. Tydens den Schelde-wedstrijd op Zaterdag a.s. zal de harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, van half drie tot half vijf een concert geven op het badterrein. Hiervoor zal een' tent op dit stranddeel wor den opgeslagen. V. R. B. Onder gunstige weersgesteldheid werden Zaterdagmiddag de examens voor de ver schillende diploma's aan het zwemschip voortgezet. Dat vele leden zich met ernst tot het examen hebben voorbereid is wel in de uitslagen gedemonstreerd, daar weer 19 di ploma's konden worden uitgereikt, terwijl drie candidaten zich met succes aan het on derzoek voor twee getuigschriften onderwier pen (een alleen technisch). Geslaagd zijn voor het diploma Ade da mes T. Pieters en A. van der Weijde, bene vens de beeren N. Steenaard, J. A. de Ruys- scher, J. W. Auer en C. Luitwieler. Diploma B werd behaald door de dames T. Reidsma, N. Castel en T. Pieters, zoomede door de heeren S. P. Reijne, A. J. Gillissen, W. Burgmeijer, C. Reidsma, P. de Vries en P Ventevogel. De heer N Steenaard voldeed aan het technisch gedeelte. Het zeer zware diploma C. werd verworven door mej. C. van der Schaaf en de heeren B. van Anraad, P. J. Gillissen en S. P. Reijne. 's Avonds waren in „de Oude Vriendschap" de examen-commissie uit de technische com missie van den bond en vele brigade-leden vereenigd. De secretaris, de heer D. W. Tous- saint, sprak een kort openingswoord, waarin hy speciaal de examen-commissie hartelijk welkom heette en mededeelde, dat de voor zitter, dr. A. Staverman, door particuliere omstandigheden en de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, wegens ambtsbezighe den, tot hun leedwezen verhinderd waren aanwezig te zijn. Aangenaam was het spreker, dat de leider van de Transport-colonne, de beer Kokelaar, met zijn leden van hun be langstelling deden blijken en daardoor de goede verstandhouding tusschen Roode Kruis en VR.B. weer bezegelden. Wat de examens betreft, zeide spreker, dat de algemeene in druk van de candidaten wel goed was, doch dat de theorie nog wel te wenschen overliet. Daarna kwam de voorzitter der T.C., de heer J. van Gemen aan 't woord, en wensch- te de geslaagden en de brigade geluk met de behaalde resultaten. Waar aan vier leden een diploma C kon worden uitgereikt, beschikt de V.R.B. thans over een kern, die weet hoe het behoort en die in staat is de andere leden verder te brengen. Bij zonderen dank bracht spr. aan mej. C. van der Schaaf en den heer P. J. Gillissen voor de opleiding, welke zij Mm de andere leden hadden willen geven. Met een voor ieder toepasselijk wodrd over handigde de heer Van Genen daarop aan de geslaagden de diploma's en zakdiploma's, ter wijl hy hun, die minder gelukkig waren ge feest aanried, niet te versagen, opdat ook zij het volgende examen met vrucht zouden hunnen afleggen. Den nieuwen gediplomeer den werd door de VR.B. het bondsinsigne Ongeboden. Nadat de heer Toussalnt den heer Van G«men dank had betuigd voor de prettige wÜze, waarop deze zich van zijn taak gekwe ten had en er nog eens op gewezen had, dat de brigade wel tevreden mag wezen, al is ook de volle honderd procent der candidaten niet geslaagd, omdat een diploma niet wordt ge geven, doch wel degelijk eerst verkregen wordt, nadat aan moeilijke eischen vooral voor c is voldaan en zij thans bevoegde histructeurs heeft bekwame bezat zij al &hig de voorzitter der T.C. over tot het hou den van zijn lezing over werken en doel van den bond. De heer Van Gemen verklaarde allereerst, dat de T.C. het te behandelen onderwerp hoofdzakelijk uit technisch oogpunt bekijkt en hij dus in dien geest er over spreken zal. Een lezing zal spreker niet houden, doch een causerie, daar hem eerst hier het verzoek be reikte een spreekbeurt te vervullen. Bij de reddingsbrigades is punt één „zwemmend redden", daarna mag ook van sportbeoefening gesproken worden. Terecht heeft de heer Toussaint gezegd, dat bij de examens geble ken is, dat de theoretische kennis uitgebreid moet worden, temeer waar de Vlissingsche brigade niet alleen een land- maar ook een kustbrigade is. Tot heden toe werd voor het bekomen der theoretische bekwaamheid ge bezigd een werkje uitgegeven door de Maat schappij tot redding van Drenkelingen. Met groote waardeering en erkentelijkheid spreekt de heer Van Gemen over dit boekje toen achtte de T.C. het noodig een handleiding samen te stellen voor den bond, opdat het onderwijs hij alle brigades uniform gegeven zou worden. Deze handleiding, welke met vele foto's geïllustreerd zal wezen, ziet einde dezer maand het licht, en kan door iedereen aange schaft worden, daar zij voor slechts zestig cent verkrijgbaar wordt gesteld bij den secre taris der T.C. den heer P. J. S. Nicolaas. Spreker vertrouwt dan ook, dat bij de exa mens in 1932 het boekje zijn nut reeds zal af werpen en dat de geslaagden hun kennis er uit zullen vervolledigen en opfrisschen. Vervolgens gaf spreker een overzicht van de wordingsgeschiedenis van den bond, die in September ID17 werd opgericht, door de vijf brigades, welke Nederland toen telde en waarvan de oudste, te 's-Hertogenbosch, da teerde van 1908 (spr. was daar destijds voor zitter). Voorts behandelde hij de oude eischen waaraan een gediplomeerde moest voldoen, hetgeen nog al eens tot vroolijkheid aanlei ding gaf. In zyn bijna 15-jarig bestaan heeft de bond reeds heel veel gedaan en thans telt hij 35 brigades met dikke 3000 leden. In de eerste elf jaren van zijn werken werden 1119 bondsdiploma's uitgereikt. Het aantal ge slaagden stijgt met het jaar en zal in 1932 vermoedelijk de 200 wel overschrijden, niette genstaande de exameneischen steeds zwaar der worden. Volgens de gegevens zouden in 10 jaar 259 reddingen door de leden van den bond zijn verrichtdit aantal geeft beslist maar de helft aan omdat de gevallen niet alle ter kennis worden gebracht. In Amster dam bijv. waar aan 500 bruggen reddings materiaal door de zorg van de Amsterdam- sche brigade is bevestigd, vermelden de po litieberichten zeer vele reddingen bij hand reiking en met behulp van reddingshaken. Vragen van allerlei aard bereikten steeds de T.C. en dat het secretariaat van dit col lege werkelijk geen sinecure is, bewijst wel het feit .dat de secretaris in één jaar 729 in gekomen en verzonden stukken boekte. Daar de maatschappij tot redding van drenkelin gen hoofdzakelijk haar bestaan te danken heeft aan het verleenen van medische hulp aan drenkelingen, heeft de bond daarnaast alleszins bestaansrecht en bestaanszin, ver mits deze het technisch hulp verleenen be oefent en dit toch eerst geschieden moet, voor en aleer medische bijstand verleend kan worden. Omtrent de te verleenen handleiding merk te spr. nog op, dat zy o.a. bevatten zal een hoofdstuk over y'songevallen (zeer noodig ge bleken), ove* het redden uit draaikolken (nieuw)over zeereddingsmiddelen en binnen wateren, terwyi de bevry dings- en vervoer- grepen werden uitgebreid en alle afgebeeld staan. Van verschillende grepen gaf de heer Van Gemen een demonstratie, waaruit bleek, dat de aanwezigen heusch nog wel iets leeren konden van den voorzitter der T.C. "Wy twy- felen dan ook niet of het boekje, de hand leiding, waarin wysheid werd neergelegd, ge toetst aan een jarenlange practyk, zal by iedereen een buitengewoon onthaal vinden. De heer Toussaint dankte den spr. voor zijn uiteenzettingen, waarnaar met genoegen en belangstelling geluisterd werd. Reikhalzend is uitgezien naar een werkje als thans door een absoluut deskundige ingeleid, waarvoor - de samenstellers dan ook grooten dank ver dienen. Gewis zal in *1932 een klacht over uit breiding van theoretische kennis niet meer vernomen worden. Spreker verzocht wel de groeten der V.R.B. aan het Bondsbestuur te willen overbrengen. De verschillende redevoeringen werden met applaus onderstreept. Een gezellig samenzyn besloot den avond. Nog vernamen wij, dat dr. Staverman aan de examen-commissie en eenige bestuurs leden der V.R.B. een diner in Noordzee-bou- levard heeft aangeboden. Gevaarlijke autobestuurder. Het gaat velen en vooral jeugdigen autobe stuurders on motorryders nimmer vlug ge noeg en een oogenblikje rustig geduld oefenen staat in veler woordenboek niet geschreven. Men leest dagelijks van tal van ongelukken, men houdt tietallen malen zy'n hart vast als men byna ongelukken ziet gebeuren en toch blijven tallooze bestuurders onbesuisd rijden, overtreden de regels van het verkeer en stel len zich zelf en anderen aan onnoodig groo te gevaren bloot. Een der plaatsen waar men en dan zeker onnoodig bestuurders van hun slechte zijde kan leeren kennis is vaak by het op- en af rijden van de motorveerboot Vlissingen-Bres- kens. Het personeel doet daar alles om re gelend op te treden, wenken te geven, maar men denkt het dikwijls beter te weten, dan hen die den toestand ter plaatse volkomen kennen. Zaterdagavond toen tegen 7 uur de boot te Breskens was aangekomen, en de auto's de boot machten verlaten, zyn twee man van het personeel ter nauwemood ontkomen aan de gevolgen van de handelingen van een autobestuurder, die geen oogenblik geduld had. Een jongeman uit Breskens wilde met zijn wagen zonder noodzaak een anderen auto, die eerst de boot af moest, passeeren en reed een matroos over zijn schoen, geluk kig zonder hem te raken, en een besteller kou zich alleen door op een der wagens te sprin gen, behoeden voor bekneld raken tusschen de auto's, maar het kostte hem een zeer ge havende pantalon. Eenige schade aan de auto's en aan een paal van de landingsbrug, was het gevolg van het onnadenkend rijden. Het ware zeker te wenschen, dat men strenge bepalingen ten deze maakte en ieder ver plicht werd zich stipt aan de aanwyzingen van het personeel te houden. Zeebaden. In de week van Zaterdag 15 tot en met Vrijdag 21 Augustus werden in het gewone bad genomen 2109 zeebaden, waarvan 1044 door dames en 1065 door heeren en in het volksbad 1134 baden, waarvan 560 door dames en 574 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 71 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 66 graden. Scheepvaartberichten. De Lettische viermastschoener „Eurasia", welke te Middelburg een lading hout heeft gelost, is gisteren van hier naar Cardiff ver trokken. GOES. Stedelijk Museum van Zuid- en Noord-Beveland. Het Stedelijk Museum voor Zuid- en Noord-Beveland (dagelij ksch bestuur Joh. Pilaar, voorzitterT. van Heel, secretaris J. M. van Bommel van Vloten, penningmees ter en dr. L. H. van Berk, (conservator) mocht de laatste weken weer eenige aan winsten boeken. Zoo langzamerhand komen de menschen op de Bevelanden tot de erken tenis, dat een museum voor deze ei'anden ten zeerste gewenscht is. Het aantal donateurs neemt geregeld toe. Onder de aanwinsten be vinden zich een tweetal, in goeden staat ver- keerende vaandels, die den bezoekers vertel len, dat hier vroeger (27 Februari 1889) een werkliedenvereeniging was „De Landbouw" en een Schippersvereeniging„Eensgezindheid". Naar wy vernemen, ligt het in de bedoeling circa half September tot de officieele ope ning over te gaan, tot welke plechtigheid de Commissaris der Koningin in Zeeland, de gemeenteraad en de burgemeesters van Zuid en Noord-Beveland zullen worden uitgenoo- digd. Christelijk Sociale Landdag Zaterdagmiddag werd in den tuin van het Schuttershof te Goes een Christelijk-Sociale Landdag gehouden, die in hoofdzaak was bezocht door de leden der Chr. vakvereeni- gingen en Chr. Sociale organisaties op Zuid en Noord-Beveland. Doordat het den gehee- len middag droog bleef, behoefde de by een komst niet in de zaal te worden gehouden. Door de drukke werkzaamheden in den land bouw was, niettegenstaande het Goessche kermis en dus een vrye middag was, de op komst niet zoo groot als dit in gewone om standigheden zeker het geval zou zyn ge weest. Te ongeveer half drie opende de voorzitter van den chr. Besturenbond te Goes e.o., de heer A. de Lange, de samenkomst, liet zingen Psalm 68 vs. 10, ging voor in gebed en ver welkomde de aanwezigen. In zyn openings woord wees spreker op den verbly denden groei der Chr. vakbeweging op Zuid- en Noord-Beveland sedert den vorigen landdag en op het record-ledencyfer, dat het Chr. Nat. Vakverbond thans heeft geboekt. Het is zeker goed, dat de Chr. georgani- seerden nu en dan byeenkomen, om elkan der te bemoedigen en aan te vuren tot den stryd, maar tevens om voorgelicht te worden omtrent de maatschappelyke vraagstukken, die in onzen tyd zoo talryk en zoo moeilyk zyn. Naar te vreezen is, zal de a.s. winter buitengewoon ernstig en moeilyk zyn. Nie mand kan de crisis oplossen. Pijnigend is de vraag voor ons Christenen hoe komen we tot betere verhoudingen, temeer daar we hooren, dat groote voorraden levensmiddelen, katoen enz. worden vernietigd, alleen om de pryzen „op peil" te houden. Wy mogen ons van dit probleem niet afmaken. De eerste spreker, ds. J, S. Hartjes uit Vlissingen, wees ook op den zorgelyken tyd, waarin we leven, al is het dat het leven altijd moeilyk is geweest. Onze taak is waken, bid den en stryden. Het is zoo jammer, dat in Zeeland niet meer wordt gevonden dat echie saamhoorigheidsgevoel. Gods Woord moest meer heerschappij hebben op het sociale ter rein. In Rilland heeft spreker het meege maakt, dat de arbeiders op Biddag mochten komen bidden voor den oogst op kosten van hun eigen portemonnaie, omdat ze geen loon ontvingen voor dien dag. Onze maatschappij is te veel ingesteld op het aardsche. Men heeft God vergeten, maar de richtsnoeren Gods worden niet straffeloos overtreden. We hooren by elkaar, we hooren bij God. Daarom is het een weldaad, dat ge boren is de gedachte tot Chr. vakorganisatie. God moet heerschen in ons leven, ook in het sociale. Voor de Chr. vakbeweging is ook van toe passing het beeld van het zaaien en het maaien. Het zaaien gaat voorop. Er moet door ons gewerkt worden. Maar op het zaaien mag toch het maaien volgen. 'Ze behooren byeen. Dat is een kostelyke bemoediging. We moeten echter goed zaaien. Wie onrecht zaait, zal onrecht maaien. Wie vrede en recht oogsten wil, moet die eerst zaaien. Ons zaaien moet hartewerk zyn. De tweede spreker, de heer R. Siemons, voorzitter van den Chr. Landarbeidersbond e Utrecht, wess op het doel der Chr. vakbewe ging, nl. arbeiden aan de geestelyke en stof felijke verheffing harer leden. De stoffelyke verhoudingen moeten ook beantwoorden aan het recht. Als het het bedryf goed gaat, moet het ook den arbeider goed gaan. Maar als in crisistyd de loonen verlaagd moeten worden, dan willen we daar zelf by zijn en de zeker heid hebben, dat geen cent lager wordt ge gaan, dan absoluut noodig is. Spreker wees ook op de groote waarde van de sociale wet geving, van een goede werkloozenzorg en van den toenemenden invloed van de vakbewe ging. Verblydend is de groei van de Chr. vak beweging. Zoo telt de Chr. Landarbeiders- bond meer leden dan spreker had durven verwachten, nl. per 1 Juli jl. 15.632. Zeeland telde op dien datum 44 afdeelingen met 2001 leden. Moge deze vooruitgang blijvend zyn. Nog vele arbeiders moeten hun roeping lee ren verstaan. Nadat was gepauzeerd, sprak ds. J. Hete- bry uit Rilland over „Bouwen en bewaren". Dat was het wachtwoord by den tempelbouw onder Nehemia. Maar dat is het ook voor de Chr. vakbeweging. Zy wil bouwen een betere samenleving. Wel kunnen wy niet de vol maaktheid bereiken en is de heilstaat niet bereikbaar, maar wel mogen wy eischen, dat onze maatschappy meer beantwoordt aan den eisch van Gods Woord. Nog velen moeten bij de Chr. vakbeweging komen, ook in Zeeland. Hier hebben jaren lang willekeur en rechteloosheid geheerscht. Er werd gevor.den een opeenhooping van ka pitaal eenerzyds en armoede anderzyds. Ook vele Christen-werkgevers handelden oud liberaal en het Christendom was vaak blind en doof voor dit alles. In de theorie van het socialisme wordt veel gevonden wat in de practyk van het Chris tendom had moeten voorkomen. Een deel der arbeiders is ontwaakt. De Chr. vakbeweging groeit, ook in Zeeland. Er zyn nog wel werkgevers, die vasthouden aan hun veronderd principe, maar op den duur kun nen ze toch den invloed der Chr. vakbewe ging niet keeren, mits deze blyft bouwen op het fundament van Gods Woord. Sommigen willen de Chr. vakbeweging van het gemoedelyke platteland weren. Sommige werkgevers zien geeif motieven voor georgani seerd overleg. Daarom moeten deze en ande re Christeiyke vooroordeelen tegen de Chr. Sociale actie door rustig voortbouwen worden overwonnen. De lauwen moeten overtuigd. Gestreden moet worden tegen slaafsche vrees, waaraan zoovele arbeiders lyden en tegen de sleur der traditie. Het gaat niet om de macht, maar om het recht. Deze redevoeringen werden afgewisseld door den zeer verdienstelyken zang van het Chr. zangkoor „de Lofstem", directeur de heer H. Wolzak, en door gemeenschappely k gezang. In een dankbaar gestemd slotwoord bracht de voorzitter hartelyk dank aan sprekers, zangkoor en den heer Wolzak (vertegen woordiger van de firma Goldschmeding) voor het beschikbaar stellen van een orgel. Te on geveer zes uur werd deze welgeslaagde land dag met dankgebed door ds. Hetebry ge sloten. Een staking. Naar wij vernemen is heden een staking geproclameerd onder het personeel van de kerk- en schoolmeubelfabriek „de Schelde" (firma A. S. J. Dekker) te Goes. Het perso neel van deze afdeeling (in de afdeeling kerkorgelfabriek wordt doorgewerkt) is mee- rendeels afkomstig uit Middelburg en geor ganiseerd in den modernen en Chr. Meubel- makersbond. Er wordt bij de fabriek gepost. Naar ons van arbeiderszijde wordt medege deeld, is het uurloon bij deze fabriek aan- merkelyk lager dan in andere soortgelijke gemeenten en zijn tevens herhaaldelyk moei lijkheden ontstaan bij de toepassing van het tariefwerk. Een conferentie tusschen de heeren Dekker en de hoofdbestuurders der vakbonden, die jl Vrijdag plaats had, sehynt tot geen resul taat te hebben geleid. AARDENBURG. De kwesties te Aardenburg. Naar wy vernemen heeft de wegencommis sie voor den weg AardenburgSt. Kruis van Ged. Staten bericht ontvangen, dat hun na onderzoek is gebleken, dat de tegels van het rywielpad inderdaad niet aan de eischen van het bestek voldoen en dat zy de colleges van Burg. en Weth. van Aardenburg en St. Kruis er op hebben gewezen, dat verwerken van het materiaal, dat niet aan de eischen van het bestek voldoet, niet zal worden geduld. De volgende termynen van het renteloos voorschot zullen niet worden verstrekt, in dien de tegels niet door andere worden ver vangen, die wel aan de eischen voldoen. Verzending van Zeeuwsche mosselen. De verzending van mosselen naar België en Noord-Frankri;k is reeds aardig aan den gang. Naar Brussel, Antwerpen, Gent, Me- chelen en Aalst, benevens eenige andere kleine plaatsen worden per week ongeveer 9000 a 10.000 tonnen Zeeuwsche mosselen verzonden. Naar Noord-Frankryk gaat de verzending speciaal per trein en vrachtauto vanuit Philipine en Ierseke. De verzending naar Parys is nog niet begonnen. De kwali teit verschilt geweldig. Speciaal de Ooster- schelde levert dit jaar zeer goede mosselen. Bruinisse, dat anders ieder jaar de kroon spant, kan dat dit seizoen niet, maar valt tot heden met zijn kwaliteit achter. De prijs va rieert franco wal Antwerpen of Brussel vanaf 25 tot 75 francs, of van 1.75 tot 5.25. Ge wone goede kwaliteit Zeeuwsche mosselen zyn onder den wal verkrijgbaar a 2.25 tot f 2.50 per ton goedkooper aan alle prijzen. Naar deskundige schatten zal de hoeveelheid (ongelukken of natuurrampen uitgesloten) dit jaar wel meevallen. Werkloosheidsbesluit 1917. De gemeente Borsele is toegetreden tot da regeling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917. Kind overreden. Toen Zaterdagavond een 17-jarige jongen als geleider van een kar water, waarvoor twee paarden gespannen waren, onder de ge meente 's-Heerenhoek reed., verzochten eeniga aldaar spelende kinderen hem of zij op een paard mochten zitten. De jongen voldeed, hieraan en zette een 10-jarig meisje op een der paarden. Het dier werd evenwel schichtig en liep door. Doordat het paard aantrok is het meisje eraf gevallen met het noodlottig gevollig, dat het den wagen over het lichaam kreeg en ernstig inwendig gekneusd naar het ziekenhuis te Goes moest worden overge bracht, alwaar het Zondag aan de gevolgen is overleden. Kippendiefstal. Door de marechaussee te Hontenisse is ge arresteerd een zekere de W. aldaar, die ern stig verdacht wordt van een in de vorige week onder de gemeente Hulst gepleegden kippen diefstal. Hij zou de dieren by een poelier te Hulst hebben verkocht. DE BELASTING OP BUITENLANDSCHE REIZEN IN DUITSCHLAND OPGEHEVEN. Officieel wordt medegedeeld, dat het Duitsche rijkskabinet heeft besloten de hef fing van een belasting op buitenlandsche reizen met ingang van 26 Augustus op te heffen. Voor het overschrijden van de gren zen na 25 Augustus is dus geen belastingbe taling meer verschuldigd. Terugbetaling van

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1