1000 500 300 25 FIETS EERSTE BLAD ORWERPEN No. 196 69e Jaargang 1931 0 A VLISSINGEN VRIJDAG Uitgave: Firma F. til DE ÏHOE Ir.. WilsM 5110. Vlissingen.kiel. 11. Postrekening 1(111 21 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws SPORT BUITENLAND m e.d. Straatsburg te „La fille de Ma- uit, Over Weenen is t woord, de beroem- chöne Müllerin van zongen. Rome laat noot. den componist door de uitzending 1 Matrimonio Segre- van Cimarosa, die Salzburg bij de Fest- oerd. Uit Warschau met een bont pro- Ie wekelijksche uit- n van Chopin. EN STANDBEELD N DE RADIO. ;s geheimzinnigs, als bijwoont, die door lometers verwijderd, geleden verrichtte >or vanaf zijn jacht impen van een ten- door middel van een f te ontsteken, periment herhaald oten afstand doen ibeeld, door middel Marconi vanaf de ignaal het Christus- e Corcovadoberg bij Lcht. RE STUDIO. n weer en wind en rlijke belangstelling omgeving de radio- doen van wedstry- ssen, zal den reporter urnal" benijden, die udio meekrijgt. Het jk uitneembaar gla- ed beschut staat en ïeen goed kan over- leschermd tegen te menschen en kan meer of minder ge lang de omstandig- 'olitie te Vlissingen vonden is gedepo- van patentas 2 bandjekinderpor- tompouce en brei- i te bekomen zijn lier bij Roose, Aca- ij Houterman, Bou- inder tompouce bij aat 24bkoperen traat 15 snoertje uelin, Boschjeslaan ;e bij Van der Weij- iaar slobkousen bij portemonnaie met ihoud bij Tielrooy, elastingplaatje aan straat 6zilveren ellamypark 11da- Kasteelstraat 95 3onedijkestraat 2b !l) bij Fliers, Bree- aie met inhoud bij .at 5 kinderhand- lijverstraat 41 zil- ertje bij De Joode, iamesportemonnaie Kleine Markt 11 ïhoud bij Fey, Kas- aschje met inhoud Scheldestraat 35 >s) bij Passenier, broche tmuntstuk) straat 101parkiet Pluimstraat 6 Glacisstraat 44 •ud bij Steenhaard, m(?) broche met 'inkelmanstraat 1 Kanaalstraat 146 Verkuijl Quakke- bij Meulmeester, telbare schroeven- itraat 88 en gou- Lid, Walstraat (Er- kelykheden, enz. Dinsdag, Donder- iag Thé Dansante, ie dansante, deren middag en Woensdag- en nsante. Dagelijks soirée- tondags Thé-dan- ezing v. R. B., „de ïur. to's, Fietsen igen. uur 8.43 8.41 8.39 - 7.47 20.12 '.00 21.37 0.28 23.06 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI| HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Het strandfeest. De commissie voor bet organieeren van een strandfeest deelt ons mede, dat gebleken is, dat nog vele kinderen door uitstedigheid niet in de gelegenheid zijn geweest zich te doen inschrijven voor deelname aan de strandfeesten. Daarom maakt zij in achter staande advertentie nogmaals bekend, dat er op Zaterdag 22 Augustus a.s., van 24 uur, alsnog gelegenheid wordt gegeven om zich te doen inschrijven. Voor de verschillende wedstrijden verwij zen wij naar ons nummer van Dinsdag 18 Augustus jl., waarin wij breedvoerig een*en ander hebben uiteengezet en waaruit blijkt dat er wedstrijden zijn voor L. O. leerlingen, doch ook voor de U.L.O.- en H.B.S.-leer- lingen. Jeugdherberg Scheldestroom. Aan het verslag van de stichting Jeugd herberg Scheldestroom te Vlissingen over 1930 is het volgende ontleend. Aan het einde van het jaar 1929 werd na gehouden bespreking met de Jeugdherberg Centrale te Amsterdam besloten om alhier een vergadering te beleggen, ten einde te ko men tot oprichting van een Jeugdherberg te Vlissingen voor het district Walcheren. In verschillende dagbladen werd hiervan mededeeling gedaan en tevens werden be langhebbenden opgewekt om de uitgeschre ven vergaderingen bij te wonen. De heer Deelen, secretaris van de Jeugd herberg Centrale te Amsterdam was op een dezer vergaderingen tegenwoordig om doel en streven van, de jeugdherbergen uiteen te zetten. Na de uiteenzetting, gegeven door den heer Deelen, werd besloten, gezien de opvoedkun dige waarde en het belang van Walcheren, tot stichting van een Jeugdherberg voor Vlissingen over te gaan. Op 6 Januari 1930 werd door de heeren C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlis singen, mr. W. F, E. Baron van der Feltz, subsistuut-officier van justitie te Middelburg en M. Laernoes, Industrieel te Vlissingen, voor notaris J. C. Paap alhier de akte van oprich ting van de stichting Jeugdherberg Schelde stroom verleden, zoodat de oprichting een vol dongen feit was geworden. Wij brengen hier nog een bizonder woord van dank aan den heer J. O. Paap, voor zijn belanglooze hulp bij de oprichting verleend. Hierna werd besloten om overleg te plegen met het college van Burg. en Weth. en den raad der gemeente Vlissingen ter bekoming van lokaliteiten om de Jeugdherberg in onder te brengen. Deze zaak was vlugger beslist, dan dat wij aanvankelijk hadden gedacht. Na restauratie werden aan onze stichting verschillende lokaliteiten in gebruik gegeven van de v.m. kazerne Koning Willem III, waarvan wij de huursom wederom als sub sidie mochten terugontvangen, zoodat wij hier zeker mogen spreken van een zeer goede te gemoetkoming van voornoemde colleges, waarvoor wij dan ook hier nogmaals onzen dank uitspreken. Vervolgens konden wjj overgaan tot de in richting van slaapzalen, eetzaal en conver satiekamer. Hiervoor hebben wij veel steun ontvangen van de Stoomvaart Maatschappij ..Zeeland", waarvoor hier ook nog een woord van dank wordt gebracht. Op li Juni 1930 waren de werkzaamheden zoover gevorderd dat onze Jeugdherberg of ficieel door den burgemeester kon worden geopend, Eenige dagen nadien boekten wU reeds on ze eerste logé's en wel een klasse uit een der lagere scholen te Den Haag. De Jeugdherberg werd in 1930 bezocht door: 18 mannelijke en 34 vrouwelijke schoolkinde ren, 116 mannelijke en 47 vrouwelijke trek kers, 3 mannelijke en 3 vrouwelijke gehuw den, in totaal met 221 overnachtingen, w.o. 16 m. en 2 vr. Duitschers, 2 m. Slowakijers, Machinaal Gesneden Brood biedt U veel voordeelen-aan. Hygiënisch verpakt, tijdbesparing, kruimelt niet en bovendien blijft het - langer versch. Wordt ook aan huis bezorgd. Beleefd aanbevelend, J0Z. BEUN - Nleuwendijk 53 5 m. Zwitschers, 3 m. Oostenrijkers, 10 m. en 3 vr. Erigelschen en de overigen Nederlanders. Het z.g. klachtenboek zegt voldoende hoe onze Jeugdherberg wordt gewaardeerd. MIDDELBURG. Een afscheidsavond. Er heerschte gisterenavond op de vrouwen zaal van het oude mannen- en vrouwenhuis op de Heerengracht te Middelburg een zeer opgewekte stemming onder de oudjes en hen, die waren gekomen om met hen te zijn, in verband met het afscheid van den voorzitter van het bestuur der Godshuizen, den heer mr. G. J. Sprenger. Niet, omdat dit af scheid vreugde wekte, integendeel, maar om dat de voorzitter gezorgd had, dat voor zijn aftreden op verschillende wijzen de ouden van dagen nog eens genoegelijk met bestuur en dames regentessen bijeen konden zijn. Dit samenzijn werd vroolijk door de mede werking van de Middelburgsche mondharno- nica-vereeniging „Crescendo", die onder lei ding van den directeur, den heer Lindenberg, een aantal zeer populaire nummers heeft doen hooren en van den heer J. C. Peeman, die als amateur-humorist enkele nummers op de van hem bekende goede wijze ten beste gaf, onder veel bijval der aanwezigen. Ten slotte deed ook het gulle onthaal het zijne er aan toe om den avond tot een te maken, die de oudjes lang zullen onthouden. De heer E. H. P. Peek, regent van het gesticht, heeft „Cresendo" verwelkomd, maar even later heeft hij zich tot den heer mr. G. J. Sprenger, den scheidenden voorzitter, ge richt en er op gewezen, dat deze reeds bij de eerste maal, dat spr. hem na zijn benoeming ontmoette, veel belangstelling en een goed hart voor de ouden .van dagen had. Dit heeft medegewerkt aan het tot stand komen van een centrale verwarming, en te maken, dat het in het gesticht feitelijk nimmer win ter wordt. Ook aan de welwillendheid van mr. Sprenger is het te danken, dat de bijbouw met nieuwe kamers, en nog enkele andere verbeteringen tot stand zijn gekomen. Verder zijn zalen in orde gebracht, waarmede nog wordt voortgegaan. Mede namens de oudjes uit spr. woorden van dank tot den voorzitter en hoopt, dat het hem en zb'n echtgenoote ook buiten Middelburg goed moge gaan. Een der oudjes bood daarop aan mevrouw Sprenger een fraaie tuil rozen aan. Aan het einde van het feestelijk samenzijn nam de heer mr. Sprenger het woord en richt te zich het eerst tot „Crescendo" om harte lijk dank te brengen voor wat die vereeniging weer heeft gepresteerd, zulks onder aanbie ding van een medaille voor het vaandel. Ook uitte spreker zijn groote waardeering voor wat de heer Peeman als afleiding gaf. Zich tot den heer Peek wendende zeide spr., dat deze hem te veel heeft gewaardeerd, want zonder de medewerking van den heer Peek was niets tot stand gekomen. De heer Peek geeft het voorbeeld om voor de oudjes liefde te gevoelen. Sprekers taak van voorzitter is vergemakkelijkt door de groote medewerking van regenten en demes regentessen. Dank brengt spreker Qok aan het personeel en zei- de, dat vader en moeder Beaufort hier volko men op hun plaats zijn. OOST- EN WEST-SOUBURG. Lijst van ingekomen of vertrokken perso nen gedurende de le helft der maand Augus tus 1931. INGEKOMEN: M. Ufkens en gezin, Kanaalstraat B 139, van Vlissingen. Mej. A. Meijer, Kanaalstraat B 162, van Goes. Mej. J. Vader, Nieuwe Abeele C 252B, van Middelburg. C. van Bedaf, Nieuwstraat B 63H, van Vlissingen. Mej. J. Dingemanse, Oranjeplein A 168, van Ritthem. VERTROKKEN:' A. Boekelaar—Nomen, Groote Abeele A 245, naar Middelburg. F. van der Camp, Groote Abeele A 245, naar Middelburg. Mej. E. Bostelaar, Kanaalstraat B 16, naar Rotterdam. C. Scheffers en gezin, Tuindorp D 19, naar Koudekerke. D. van Poelje en gezin, Kanaalstraat B 7, naar Schore. Winkelnïeuws. Zaterdag a.s. wordt wederom een nieuwe winkel geopend in de Kanaalstraat en wel door dc 1 heer A. Suurmond. Winkel en wo ning werden opgetrokken door den heer P- Verheul alhier en trekken door smaakvolle af werking zeer de aandacht, terwijl de heer Bruinooge, schilder alhier, voor een goede en fraaie beschildering heeft gezorgd. In den winkel is een zaak gevestigd in koloniale waren, borstelwerk, sigaren, sigaretten, boter, kaas enz. Voor een en ander zie men de ad vertentie in dit blad. Vooral op hygiënisch gebied is alles mo dern ingericht. Alles is achter gaas of glas van stof of vliegen vrij gehouden. Als iets bijzonders voor Soubilrg zagen we een elec- trischen koffiemolen, de eerste hier in ge bruik. Een bewijs dat de eigenaar met zijn tijd medegaat. Zoo is ook de etalagekast ge heel afgesloten en stofvrij gehouden. Wij kunnen gerust zeggen dat alles er keurig uit ziet en zal een en ander zeker wel publiek en dus cliëntèle trekken. Gevonden voorwerpen. Een kindermuts bij Vermeulen, Vlissing- sche straat B 314D jas bij Tellier, Kanaal- brug C 2 dames ceintuur bij Van Eenen- naam, Braamstraat B 24. GOES. De Goesche Winkelweken. Zooals reeds vroeger gemeld zullen van 29 Augustus12 September alhier winkelweken worden gehouden. De voorbereidende werk zaamheden zijn thans zoo goed als beëindigd en in het begin der volgende week verschijnt de feestcourant, waarin alle verdere bijzon derheden zullen worden vermeld. Het belo ven, vooral als het weer wat meewerkt, druk ke, gezellige weken te worden, temeer daar een feestprogramma is opgesteld, dat er zijn mag. Voor iederen besteden gulden geven de winkeliers aan de koopers een bon af. Door den commissaris van politie worden dan later nummers aangewezen, waarop een cadeau wordt toegewezen. Verschillende mooie ca- deaux zijn reeds beschikbaar gesteld. Ook worden een letter- en een lintenwedstrijd gegeven, die bside zeer interessant zijn. Ongetwijfeld zullen ook de winkeliers van hun étalages veel werk maken. Goes kan in dit opzicht wat presteeren Zaterdagavond 29 Augustus wordt een con. cert gegeven op een schip in de kade door het muziekgezelschap, van Kattendijke Maandag 31 Augustus voeren de schoolkin deren onder leiding van den heer W. 't Hooft de bekende Kleppermarsch uit, wordt door de Chr. gymnastiekvereniging een uit voering gegeven, geeft „Hosanna" een con cert en maakt een lichtstoet" een wandeling door de stad. Dinsdag 1 en Vrijdag 4 Sep tember is er openlucht-radio-concert op de Markt. Woensdag 2 September mondharmo nica-concert op de Markt. Donderdag 3 Sep tember openlucht-bioscoop, ter propaganda voor het Nederlandsch fabrikaat. Zaterdag 5 September gymnastiek op de Markt en optreden van „Medioburgum" uit Middelburg (onder leiding van den heer Ma- zure) met muzikale medewerking van Eupho- nia. Dan zullen rhythmische composities worden uitgevoerd. Maandag 7 September 't bekende Zeeuwsch a capellakoor, Dinsdag 8 September de Chr. zangvereeniging „de Lof stem"Woensdag 9 September het muziekgezelschap van Kloe- tinge, Donderdag 10 September „Hosanna", Vrijdag 11 September de zangvereeniging O.B.K. en Zaterdag 12 September Euphonia. Een welvoorzien, rijk gevarieerd program ma dus. Het beloven dus feestweken in den eohten zin des woords te worden. Onze beide mid- denstandsvereenigingen ondernemen veel Een schitterend succes zij haar toege- wenscht I Uitbreiding R.H.B.S. Zooals bekend ondergaat de R.H.B.S. alhier een flinke vernieuwing en uitbreiding. De werkzaamheden schieten onder leiding van den ryksbouwkundige, den heer Barentzen, goed op. De bovenste verdieping is reeds voor een groot deel gereed. Meerdere lokalen zyn reeds afgewerkt. De heer Barentsen zet er alles op, om zoo ver te komen, dat met 1 September de lessen weer zullen kunnen aanvangen. De school krijgt een geheel ander aanzien. De vroegere sombere lokalen zullen verdwij nen en er zal licht en lucht in overvloed zijn. De oude gevangenismuur is voor een groot deel reeds verdwenen. Met den houw van een concierge-woning op den hoek van de straks te verbloeden straat is reeds een aanvang gemaakt. In het gezamenlijk gebouwencomplex (Raad van Arbeid, R.H.B.S en kantonge recht) komt ook centrale verwarming Voordracht benoeming hoofd Openbare ULO-school. De voordracht ter benoeming van een hoofd der O. L. school C (ULO-school) al hier luidt1. R. Dieters, onderwijzer aan een openbare ULO-school te Utrecht2. P. A. Franken, hoofd der openbare ULO-school te Kortgene en 3. A. van der Velde, onderwijzer aan de openbare ULO-school te Tholen. A.s. Donderdag zal de gemeenteraad voor deze benoeming vergaderen Naar buiten op een Verlaagde prijzen - Stokvis fabrikaat Hevig onweer. Gisterenavond te ongeveer 8 uur woedde boven Zuid-Beveland een hevig onweer, ge paard met een ontzaggelijken regenval. Te Kapelle sloeg de bliksem in de woning van B. en richtte daar eenige schade aan. Te Goes werd het pand van den bakker v. D. aan de Groote Kade getroffen. Hier werd een gedeelte van het dak vernield. Te Wilhelminadorp sloeg de bliksem in den toren der Ned. Herv. kerk en veroorzaakte een begin van brand. De brandweer bleek hier vrijwel ongeorganiseerd te zijn. De brandspuit werkte niet. Van het aanbrengen van koppelingen bleek zoo goed als niemand verstand te hebben. Toen men eindelijk een slang boven in den toren had, brak de slang af. Pas de tweede gaf water. Door het krach tig optreden van eenige vrijwilligers mocht het gelukken den brand te blusschen. Alleen het orgel in de kerk zal wel eenige water schade hebben bekomen. OOSTBURG. BakkerijwedstrycL De uitslag van den op 20 dezer te Oostburg in een lokaal van den heer De Vuijst aldaar gehouden wedstrijd vanwege de N.V. Meel fabrieken der Nederl. Bakkerij te Rotterdam, Middelburg en 's-Hertogenbosch had den vol genden uitslag Klasse 1. Bus- of panbrood (waterbrood) Ch. Sturm te IJzehdyke, A. J. Moggré te Biervliet, A. H. Hamelijnck te Breskens en P. J. Bril te Breskens hadden resp. den len, 2en, 3en en 4en prijs Joh. A. Dubois te Cadzand en P. van Staveren te IJzendijke verkregen eervolle vermeldingen. Klasse 2. Bus- of panbrood (melkbrood) J L. Basting te Retranchement le pr., J. Dubois te Groede, 2e pr., K. J. Pouwer te Oostburg en A. A. Hamelijnck te Breskens eervolle vermeldingen. Klasse 3. Vloerbrood (waterbrood) A. J Moggré te Biervliet le pr., I. A. de Smit te Oostburg 2e pr.,J. M. Kostense te Biervliet eervolle vermelding. Klasse 4. Melkvloerbrood le pr. niet toege kend, J. M. Kostense te Biervliet 2e pr., A. J. Guerand te Zuidzande eervolle vermelding. Klasse 5. Tarwebrood le en 2e pr. niet toe gekend, P. B. Buijck te Hoofdplaat 3e pr., F. J. Markusse te Retranchement eervolle ver melding. Klasse 6. Luxebrood le prijs niet toegekend, D. Luteijn te Breskens 2e pr., A. van der Linde te Aardenburg 3e pr., P. de Hullu te Sluis 3e pr., J. A. Dubois te Cadzand eervolle vermelding. Klasse 7. Beschuit, K. J. Pouwer te Oost burg le pr., A. J. van der Linde te Aarden burg 2e pr., J. A. Kostense te Biervliet 3e pr., J. A. Dubois te Cadzand eervolle vermelding. CADZAND. De badplaats Cadzand. De gemeente Cadzand bezit een vereeniging „Gemeentebelang", die ook wil trachten vreemdelingen naar deze schoon gelegen kust plaats te lokken. Op een eerste vergadering werd echter besloten aan te dringen op een verordening op het auto-verkeer. Als de veld wachter van Cadzand op den uitkijk zal staan om autobestuurders te snappen, die meer dan 15 K.M. per uur rijden, vreezen we zeer voor het vreemdelingenverkeer, schrijft het Brusselsche „Laatste Nieuws". Waarlijk, de kronkelende grintwegen in dit gewest, ver plichten de autobestuurders reeds tot bedaard rijden. Maar een auto mag toch wat meer gang hebben dan een Cadzandsche „sjeeze". Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogens (gewetensgeld) by den ontvanger der directe belastingen te Ter Neuzen 5 den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 12.32. De provinciale stoombootdienst op de Ooster-Schelde. Aangezien het by de aanlegsteigers te Wol- phaartsdyk en Kortgene voorkomt, dat laaggebouwde auto's moeite hebben by het op en afrijden van de veerboot by hoogen of lagen waterstand, hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan de directie van den provincialen, stoombootdienst op de Ooster-Schelde ver zocht aan dit bezwaar zooveel mogehjk tege moet te komen. Van de directie van genoemden dienst werd de toezegging ontvangen, dat strenge orders zyn gegeven te waken voor schade aan mo. torvoertuigen bij het op- en afgaan van het veer, terwijl by Ged. Staten zal worden aan gedrongen, dat er zoo mogelijk verbeteringen aan de steigers te Kortgene en Wolphaarts- dijk zullen worden aangebracht. Uitgeleverd. Door de Belgische regeering is aan de Ne- derlandsche uitgeleverd de 18-jarige schilder A. v. H., destijds wonende te 's-Heerenhoek, die zich op 3 Juni 11. in laatstgenoemde ge meente heeft schuldig gemaakt aan het bin nendringen in de woning van een te 's-Hee renhoek wonende vrouw en deze onder be dreiging met geweldpleging, heeft bewogen hem te zeggen, waar zij haar geld geborgen had, waarna hy een kabinet heeft opengebro., ken en laaruit geld heeft weggenomen. H. is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Athletiek. Onder tamelyke belangstelling werden Don derdagavond op het gemeentelyk sportterrein aan den Nadorst te Middelburg door den Zeeuwschen Athletiek Bond de jaarlyksche kampwedstryden gehouden voor dames en dei 10 K.M. hardloopen voor heeren. Jammer dat het weer niet erg meewerkte, doch deed dit geen afbreuk aan de onderlinge stemming, daar op de verschillende nummers zeer sportief werd gekampt. De regen maakte het terrein uiterst glad en zwaar en ofschoon op verschillende nummers de resultaten beter, waren dan in 1930, kan toch niet van uit-* stekende prestaties gesproken worden. Daar de wedstrijden door het ongunstigé weder wat te laat konden aanvangen, zijn de 4 X 100 meter estafette niet afgewerkt kunnen worden en zullen deze nu op een der eerstvolgende avonden geloopen worden. De uitslagen luiden Kogelstooten1. mej. M. v. Driel, „Achili les" 6.77 M.2. mej. M. de Vos, idem 6.33 M. f 3. mej. N. Wisse, idem 6.18 M. Discuswerpen1. mevr. v. d. Plank, „Marai thon" 17.90 M.2. mej. N. Wisse, „Achilles'* 17.56 M.3. mej. C. H. Sandifort, „Ma-ra* thon" 17.23 M. Speerwerpen 1. mej. M. de Vos, „Achilles'* 19.32 M. 2. mej. N. Wisse, idem 16.88 M. 3. mej. T. Hamelink, idem 14.75 M. 100 meter hardloopen1. mej. A. J. Bos, „Marathon" 15 2/5 sec.2. mej. N. Wisse, „Achilles" 16 sec.3. mej. M. de Vos, idem, Vèrspringen: 1. mej. M. v. Driel, „Achili les" 4.01 M.2. mej. A. J. Bos, „Marathon'1 3.94 M.3. mej. N. Wisse, „Achilles" 3.80 M. Hoogspringen; 1. mej. C. H. Sandifort, „Marathon" 1.34 M.2. mej. T. Hamelink, „Achilles" 1.29 M.3. mej. A. J. Bos, „Mara* thon" 1.24 M. 10 KM. hardloopen heeren1. van Sorge, „Marathon" 37 m. 37 3/5 sec.2. Aerssens, idem 39 m. 17 1/5 sec.3. Lefeber, idem 41 m. 43 4/5 sec. CRISISBESPREKINGEN IN ENGELAND Mac Donald en Snowden ontvingen giste renmorgen de vertegenwoordigers der oppo* sitiepartyen. Mac Donald legde him de Woensdagavond door het voltallige kabinet aangenomen voorstellen voor. Ofschoon tot nu toe niets omtrent het verloop der bespre^ kingen is bekend geworden, zou het vast staan, dat de conservatieven beperkingen opj de tegenwoordige uitgaven belangrijker ach* ten dan de heffing van een invoerrecht. De besprekingen zullen hedenmorgen worden! voortgezet. Men concludeert hieruit, dat de voorstellen der regeering in hun huidigen! vorm voor de conservatieven in ieder gevaï niet volledig aanvaardbaar zyn. Sir Samuel Hoare, een der conservatieve vertegenwoordigers, verklaarde na afloop der

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1