DINSDAG 51 EERSTE BLAD No. 193; ö9e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Lr., Matraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde. ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers' Stads- en Provincienieu ws vlissingen. middelburg. koudekerke. VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei 4 ft ft gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- 1lig Bil lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voorlUUIJ heid tot werken. CTf&ft gulden bij dood O O gulden bij verlies i jUU een ongeluk. U hand, voet of oog. J gulden bij verlies 4 gulden bij verlies Q P van 11111 van een M M JP een duim wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen Jaarvergadering „Bethesda". Onder voorzitterschap van ds. J. S. Hartjes werd gisterenavond in de kerkzaal van het nieuwe ziekenhuis aan den Koudekerkschen weg, ue algemeene ledenvergadering gehouden van de Vereeniging tot stichting en instand houding van een Christelijk Ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Na de gebruikelijke opening sprak ds. Hart jes er zijn vreugde over uit, dat de leden thans voor het eerst in de kerkzaal van het ziekenhuis kunnen bijeenkomen. Hij memo reerde dat de bouw voorspoedig is gegaan, zonder ongeluk en met veel hulp van alle kanten, waarvoor het bestuur erkentelijk is. Zoover .thans kan worden nagegaan zijn de verwachtingen ten aanzien van de bouwkos ten niet beschaamd geworden en zal de be- grootingssom niet worden overschreden. Een schaduw op dit alles werpt het vertrek van den secretaris, den heer Ph. H. Sluijter, die zijn functie moet neerleggen door vertrek naar Indië. In een hartelijke, van groote waardeering getuigende toespraak, dankt de voorzitter den heer Sluijter voor alles wat hij in het belang van „Bethesda" heeft gedaan en wat nooit vergeten zal worden. Hij wenscht den scheidenden secretaris en zijn gezin alle goeds toe in hun nieuwe omgeving. Aan het door den heer Sluijter uitgebrachte Jaarverslag ontleenen wij het volgende „Het is eenerzijds een gemakkelijke taak om over het afgeloopen jaar 1930 aan uwe vergadering een verslag uit te brengen. Aan stof daartoe behoeft het zeer zeker niet te ontbreken, wamt het is zonder twijfel geweest een jaar van groote activiteit. Daarnaast is het evenwel een moeilijke taak om uit den overvloed van gegevens dat gene te kiezen en samen te vatten, wat die nen kan om een overzichtelijk beeld te geven van al hetgeen is geschied ter bevordering van het door de vereeniging gestelde doel, dat we thans reeds in zoo schoonen vorm voor oogen zien. Het is echter bovenal een dankbare taak, omdat, als we het jaar 1930 zoo kort mogelijk willen samenvatten, we moeten erkennen, dat het was een jaar van rijken zegen. Het werk was zwaar, eigenlijk te zwaar, en de moeilijkheden waren vele en velerlei, doch met Gods hulp en in 's Heeren kracht moch ten we het geheele jaar voortgaan en belang rijk vorderen op weg naar het doel. Immers, bij den aanvang van het verslagjaar was daar van ,3ethesda" voor den buitenstaan der nog niets te zien. Er werd door velen over gedaoht niet altijd even hoopvoler werd door velen over gepraat niet altijd even welwillender werd vooral door velen aan gewerkt niet altijd even zichtbaar, maar daarom met des te meer taaie volhar ding en energie. De plannen groeiden en rijpten, totdat ze eindelijk openbaar konden worden gemaakt bij de aanbesteding vam den bouw, welke plaats vond op 2 April 1930, en, zooals bekend is, een teleurstellend resultaat opleverde. Het bestuur stond toen voor een uiterst moeilijke keuze. Het ging er om of het werk zou kunnen doorgaan, dan wel of het zou moeten worden stopgezet en op kleinere schaal opnieuw begonnen in verband met de beschikbare middelen. In de overtuiging dat de aan het bestuur' ter beschikking staande gegevens juist wa ren is toen na ernstig overleg de bouw van bet ziekenhuis opgedragen aan de heeren Huiberg en Timmers te Rotterdam, die dit werk met bekwamen spoed hebben aanvaard en het aan het einde van het verslagjaar reeds voor een groot gedeelte hadden uitge voerd. Waar thans het ziekenhuis nagenoeg reeds voltooid is en op het punt staat in gebruik te borden genomen, moge ik in dit verslag over 1930 ten aanzien van den bouw volstaan met deze korte samenvatting, zulks ook om niet vooruit te loopen op de mededeelingen die ongetwijfeld daaromtrent straks bij de ope ning zullen worden gedaan. In het bestuur kwam wijziging doordat het op de ledenvergadering van 17 April 1930 tterd uitgebreid met den heer C. O. van Damme, terwijl korten tijd daanïa de voor zitter, ds. C. L. Voorhoeve, meende zijn func tie als zoodanig te moeten neerleggen. Als voorzitter der vereeniging is sindsdien ds. Hartjes opgetreden, terwijl de heer Van de Putte de functie van tweeden voorzitter °P zich nam. De directrice van het ziekenhuis, zuster C. A. Muller, was van 15 Mei af tot aan het einde van het verslagjaar werkzaam als besturende zuster in het Diaconessenhuis te Haarlem. Het ledental der vereeniging werd in den loop van het jaar belangrijk uitgebreid, doch is ongetwijfeld nog vatbaar voor sterke ver meerdering. Actie in die richting kon nog niet worden gevoerd, aangezien de bouw en in richting van het ziekenhuis de aandacht van het bestuur volledig in beslag nam. Een hoogtepunt in het leven der vereeni ging was de plaatsing van een gedenksteen in den gevel van het ziekenhuis door mevrouw Blum op 6 September 1930, welke plechtig heid onder groote belangstelling plaats had. Uit den aard der zaak hadden vele en velerlei samensprekingen plaats, zoowel met rijks- en gemeentelijke autoriteiten, als met doktoren en velerlei deskundigen op allerlei gebied nopens den afbouw en de inrichting van het ziekenhuis, welke het bestuur meer malen voor groote moeilijkheden hebben ge steld, doch waarbij wij ook herhaaldelijk stil zijn geworden bij de uitkomst, omdat wij mochten ervaren dat 's Heeren zegen rustte op het werk en dat God alles zoo maakte, dat wij ons verwonderen moesten. Zonder dien zegen kunnen we niet zonder dien zegen waren we ook niet in het afgeloopen jaar, zooals we met dankbaarheid mochten ervaren. Ware dit verslag niet gebonden om bij den 31en December 1930 te eindigen, dan zou daarvan in den breede kunnen worden gewag gemaakt. In het vertrouwen op dien zegen zijn wij dan ook het nieuwe jaar inge gaan, Wanneer in dat nieuwe jaar, dat thans reeds grootendeels weder is verstreken, „Bethesda" zal zijn voltooid en in gebruik genomen als de uitkomst van jarenlange verwachting, dan is onze wensch en bede, dat het moge zijn een sieraad voor de plaats on zer inwoning, een ziekenhuis, ingericht naar de nieuwste eischen des tijds op medisch en hygiënisch gebied, doch bovenal een cen trum van christelijke barmhartigheid tot eere van God en tot opbouw van Zijn Koninkrijk." Hierna bracht de penningmeester, de heer A. van de Sande, zijn financieel verslag uit en gaf lecture van het rapport, samenge steld door den aan het ziekenhuis verbonden accountant, den heer M. C. van den Ende. Enkele vragen naar aanleiding dezer ver slagen uit de vergadering gesteld, werden door den voorzitter beantwoord, waarna beide ver slagen, met dank aan de samenstellers, wor den goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd ds. H. A. Wiersinga met algemeene stemmen herbe noemd en in de vacature-Sluijter gekozen de heer F. van de Velde, die zich bereid ver klaarde deze functie te aanvaarden. Bij de rondvraag dankte de aftredende secretaris, de heer Sluijter, den voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Het deed hem leed heen te moeten gaan, doch hij is verheugd dat hij het ziekenhuis nog geopend zal zien. Hij eindigde met de beste wenschen uit te spreken voor het huis. Ook uit de vergadering werden woorden van blijdschap gesproken over de naderende voltooiing van „Bethesda" en het volhardend werk door het bestuur verricht. Ds. Hartjes sloot hierna de vergadering met dankzegging. Terwijl in de pauze thee werd geserveerd, vergastte een zusterkoor de aanwezigen op enkele zangnummers, die begeleid door orgel muziek, zeer verdienstelijk ten gehoore werden gebracht en getuigden van degelijke oefening. Na de vergadering bestond gelegenheid tot bezichtiging van het gebouw, dat, stralend in een zee van licht, ieders bewondering op wekte, zoowel om den practischen bouw waar bij de nieuwste vindingen zijn toegepast, als om de keurige afwerking. Strandfeest op Koninginnedag. Uit achterstaande advertentie blijkt, dat de badcommissie dit jaar weer eens een attractie voor de Vlissingsche jeugd aan het voorberei den is. Deze attractie zal bestaan uit verschillende kinderfeesten op het strander is thans op gerekend dat van het kleinste schoolkind tot de H.B.S. en U.L.O. leerling aan de wedstrij den kunnen deelnemen, doordat fraaie prij zen voor de verschillende deelnemers beschik baar zullen worden besteld. De verschillende spelen zullen bestaan uit voor jongens van 68 jaar blokjesrapen, 9 11 jaar driebeenloop en zakloopen, 1214 jaar hindemisbaan, 14 jaar en ouder mastklim- men, sprietloopen en graafwerkvoor meisjes van 68 jaar blokjesrapen, 9-^11 jaar driebeenloop, 12 jaar en ouder balwedloop en graafwerk. Ieder meisje of lederen jongen mag zelf kiezen waaraan zij of hij wenscht deel te ne men. De prijzen zullen op een nader bekend te maken plaats en tijdstip voor het publiek ter bezichtiging worden gesteld. Het programma voor dien middag luidt als volgt12.45 uur nm. opstellen van den stoet in het Bellamypark1 uur vertrek naar het strand2 uur aanvang der spelen4.30 uur uitreiking der prijzen. De uitslagen der wedstrijden zullen op bor den, op het terrein aanwezig, bekend worden gemaakt. Laten we hopen dat regen en wind het Vlissingsche strand eens een tijd zullen ver laten, dan belooft het èn voor de jeugd èn voor de ouderen weer eens een recht gezellig strandfeest te worden. Tot de badcommissie zouden wij willen zeg, gen, gaat in samenwerking zoo voort heeren. Wij hebben het nu Zaterdag jl. gezien en ook Zondag wat er met samenwerking tusschen de verschillende corporaties is te bereiken. Wat we in de paar afgeloopen dagen heb ben gezien is nog maar een peulschilletje van wat er mogelijk is voor Vlissingen. Wan neer alles in goede banen wordt geleid kun nen we van Vlissingen een levendige plaats maken. De animo bestaat thans om Vlissin gen te bezoeken, dus nu aan onzen gemeen teraad om thans het ijzer te smeden terwijl het heet is. Onze buren aan den overkant hebben zulks ook indertijd begrepen en hebben een bad plaats waar ze trots op kunnen zijn. Dat kan ook hier. Als het onzen neringdoenden goed gaat, gaat het ons allen goed. Het betreft alleen een reorganisatie van wat thans leeft in deze corporaties en we kunnen den komenden winter aan het werk om bij den aanvang van het seizoen 1932 ge reed te zijn. Dus rechtgeaarde Vlissingers thans aan het werk getogen. Firma J. C. de Koster Co. De kantoren der firma J. C. de Koster Co. moeten voorloopig gesloten blijven. Naar vernomen wordt bedraagt het tekort ongeveer ƒ350.000 en het bedrag der schul den pl.m. ƒ1.247.000. Aan het „Dagblad van Noord-Brabant" wordt geschreven De dokter aan het ziekbed van de kleinere banken in de Zeeuwsche provincie staat voor een moeilijke diagnose. Al weet hij symto- men van oorzaken te onderscheiden, toch moet hij dikwijls verdoovingsmiddelen toedie nen inplaats van geneesmiddelen, omdat de geneesmiddelen verbruikt zijn. Nu verzachten de verdoovingsmiddelen tij delijk de pijn, maar verbetering weten ze niet te brengen. Dit wordt meer en meer duidelijk nu in enkele maahden tijds vier banken moes ten overgaan tot het sluiten harer loketten en thans de vijfde, de firma de Koster Co. uit Vlissingen. Wat waren de moeilijkheden Al is het voor een buitenstaander moeilijk deze volledig aan te wijzen balansen als van deze firma krijgt men niet gemakkelijk onder oogen toch krijgt men daar wel eenig idee van, wanneer men hoort van de hooge renten die deze bank zelf gaf voor de posito's met één dag opzegging. En dit terwijl groote Nederlandsche bankinstellingen een percentage uitkeeren, dat vrijwel niets op levert, ook al zet men zijn geld voor een jaar vast. Aan geldnood op de kleinere banken, door moeilijkheden van debiteuren die niet af lossen, kan tijdelijk nog iets gedaan worden met promessen bij de Nederlandsche Bank en door hooge renten die den cliënt er toe bewegen zijn geld op deze banken in deposito te brengen maar tenslotte leidt ook dit tot moeilijkheden, omdat hooge renten de draag kracht van deze banken ondermijnen. Het slot van het lied wordt dan de aan vrage om surséance van betaling. En meestal ziet men dan het feit, dat vele kleinere lieden, die wat spaargeld op de bank hadden, gedupeerd zijn. Juist zij zijn het die minder verstand hebben van geldzaken en eerder hun vertrouwen schenken aan een bank, die hooge renten biedt, dan zij die met groote bedragen zaken doen en op geldgebied zooveel rijkere ervaring hebben. Bij het slui ten van de loketten van de De Kanter en Hordijk's Bank waren vele kleine spaarders slachtoffers van de bankkrach. Thans vernemen wij, dat dit weer het ge val is, niet zoozeer te Temeuzen en Axel dan wel te Vlissingen en de gemeente Hoek. In korten tijd moet De Koster Co.'s Bank in moeilijkheden zijn geraakt. In Januari 1930 bij het honderdjarig bestaan der bank opende de firma nog een nieuw bankge bouw te Axel, waar tevoren geen kantoor der firma gevestigd was. Het was de tijd, waarop de concurrentie met de groote bank-instellin- gen steeds scherper werd. Men kan begrijpen, dat het uiterst moeilijk moet geweest zijn om te Axel in deze jaren vasten voet te krijgen. In het voor die gemeente wat grootscheepsch bijkantoor bleef het personeel uit één kantoor houder bestaan. Merkwaardig is, dat in de gemeente Axel een der grootste Nederlandsche bank-instellingen nog slechts zitdagen houdt en er geen kantoor gevestigd heeft. Nieuwe foto's In onze Tijdinghal. Van Mgr. J. H. Evers, gepens. hoofdaal moezenier van leger en vloot, die 16 Augustus te 's-Gravenhage zijn 40-jarig priesterfeest vierde; de jubilaris temidden van het hul- digingscomitévan het internationaal con cours voor boogschutters te Amsterdamvan de teraardebestelling te Wassenaar van den bekenden schrijver C. Joh. Kievietvan het bezoek van den „Graf Zeppelin" aan Am sterdam eenige foto's van het bezoek van den Raad van State aan Waalhaven te Rot terdam van bekende jubileerende en over leden persoonlijkheden. De mailboot „Oranje Nassau". De mailboot „Oranje Nassau" is heden naar de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" overgebracht, om aldaar de Zater dag bekomen ketelschade te herstellen. Onbestelbare brieven en briefkaarten. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaar ten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Augustus 1931. Brieven (binnenland) Van Eerdenburg, TerneuzenGijzel, TerneuzenH. Ham- machel, Arnhem Pichal Michielsen, Terneu zen C. Misset, Doetinchem.P. Pichal, Ter neuzen J. Pichal, Terneuzen Verwijs, Roo sendaal. Brieven (buitenland) J. de Gardilaune, Heux sur Adover Sifcevinion, Harunth. Briefkaarten (binnenland)Hermine Haupt- mann, Amsterdam Warner, Hilversum. Briefkaarten (buitenland): H. Ehrlich, le Maus Paul Puger, Hambour Cecil Suvin, Chicago. Een groote brand. Gisterenmiddag te ruim vier uu" brak door een defect aan de electrische geleiding brand uit in de groote houten loods, lang ongeveer 50 M., staande aan de Loskade te Middelburg en toebehoorende aan de N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel. In de loods was een groote partij hooi, stroo en kunstmest aanwezig en toen het hooi op een plaats be gon te branden, stond de loods inwendig in minder dan geen tijd geheel in lichtelaaie, en ook in het aangebouwde steenen kantoortje was het spoedig niet meer uit te houden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de op zichter van het bedrijf zijn dagnotitieboek niet meer kon redden. Oogenblikkelijk werd van verschillende zij den de politie opgebeld en toen wij enkele minuten na het uitbreken van den brand ter plaatse kwamen was de eerste autospuit, de z.g. burgerijspuit reeds aangekomen. Even la ter sloegen de vlammen naar buiten en bleek, dat er gevaar dreigde voor het op slechts zeer geringen afstand staande groote lompen pakhuis der firma Polak. Alles moest gedaan worden om het vuur tot de niet meer te red den loods te beperken. Gelukkig dat de wind van het bedoelde lompenpakhuis met annexen af was, anders was het onheil zeker grooter geworden, want lompen zijn al zeer brand baar en moeilijk te blusschen. Maar ook aan de andere zijde, dus aan den windkant, was het gevaar voor uitbreiding verre van denk beeldig en moest de brandweer ook alle aan dacht schenken aan het woonhuis van den heer Versluijs, dat op een paar meter afstand van de loods staat. Dit huis bekwam alleen en dit bijna uitsluitend in den kelder water schade. Aan de andere zijde van dit huis staat weder een houten loods, in gebruik bij den heer Daniëlse als houtbergplaats en dit gebouw is wel door het vuur aangetast, maar door spoedig optreden van de brandweer, die intusschen versterkt was met de beide motor spuiten en de groote, hier door de firma Geesink in bruikleen gegeven autospuit, kon hier het vuur een spoedig halt toeroepen. Ook voor de verder opstaande gebouwen van de N.V. The Vitrite Works zag de directie gevaar en zij heeft met haar fabrieksbrandweer een oogtje in het zeil gehouden en moest deze ook een paar maal handelend optreden. Toen men met al het brandweermateriaal, dat water uit het kanaal kreeg, van voren den brand aan pakte en toen ook aan de zijde van de Werf- straat, waar enkele bewoners reeds begonnen hun meubelen enz. te bergen, met stralen op de waterleiding vooral ook het gebouw van de firma Polak nat hield, zag men het vuur ge regeld minderen, al hing er nog een zware rook. Toen de loods was ingestort was ook de kans op uitbreiding zeer verminderd. In den loop van den avond rukten de grootste auto spuit en een motorspuit in, doch de burgerij spuit bleef de steeds rookende overschotten van de loods en inhoud met drie krachtige stralen nat houden, de tweede motorspuit bleef in reserve en een twintigtal personen waren aangewezen om het smeulende hooi uit elkaar te halen, waarbij men steeds weer bij nog brandende deelen kwam, die dan spoedig gebluscht werden. Een aantal elec trische- en handlantaarns verlichtten daarbij het terrein. Heel den nacht zette men dit werk voort om ten spoedigste een totale blussching van het vuur te bereiken. Het Iusschingswerk geschiedde door de brandweer in haar oude samenstelling, omdat de gereorganiseerde de taak nog niet heeft overgenomen. Molenwater-concert. Het Middelburgseh muziekkorps geeft Vrij dag a.s., des avonds 8 uur, een concert op het Molenwater, Wandelconcert. De verleden week uitgestelde tocht van het Comité voor Wandelconcerten zal nu Woens dagavond plaats hebben. Mocht dien dag de reis van de Vacantieschool niet doorgaan, dan wordt de wandeltocht door -te stad ook auto matisch tot Donderdag uitgesteld. Zooals be kend vangt de wandeling, waarbij „Excelsior" zich zal laten hooren, aan op de Loskade als de tram met de Vacantieschool te ruim 7 uur aan is. Carillon-bespeling. De beiaard van den Langen Jan te Middel burg zal morgenavond van 9 tot 10 uur wor den bespeeld door den heer Th. C. Ferwerda. Deze bespeling gaat uit van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Gemeenteraad. Zitting van Maandag 17 Augustus, des avonds 7 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer A, Bakker. De voorzitter zeide, dat in de vorige verga dering door hem afscheid is genomen van de leden, die niet meer in den raad terugkeeren, daar op deze vergadering niet gerekend was. Hierna deelde de voorzitter mede, dat er een schrijven van den minister van binnen lands che zaken is ontvangen, waarbij deze zich bereid verklaart een bijdrage te geven in de kosten van de werkloosheidbestrijding. Het bedrag van'het subsidie zal nader wor den vastgesteld. Hoofden van gewinnen of kostwinners kun nen 2.25 per dag verdienen, de premie voor ziekengeld wordt voor de helft verhaald. Burg. en Weth. hebben de regeling bespro ken en bevelen den raad aan deze te aan vaarden. De heer De Kroo vraagt hoe lang de sub sidie verleend wordt, waarop de voorzitter antwoordt dat dit bij termijnen plaats heeft. Mevr. Beneker vraagt of er eenig werk in uitvoering is te brengen, dat de menschen niet zonder steun komen en vraagt of met deze regeling de kindertoeslag vervalt. De voorzitter zegt dat vorige regelingen vervallen. De regeering wil zorgen dat door werkverschaffing de werkloosheid niet toe neemt. De heer J. Moens zou gaarne vernemen wat het gemiddelde loon is. De voorzitter zeide dat het loon dat bij flink werken verdiend wordt is het aceoord loon. De heer De Rijke gelooft, dat er zullen zijn, die met den besten wil ter wereld dit niet kunnen verleenen. De heer Moens zeide, dat het bijna onmo gelijk is, en dringt aan op meer toezicht. De heer De Kroo is voor accoordwerk en gelooft, dat het de voordeeligste weg zal zijn. Hij vindt de kosten voor meerdere controle niet gewenscht, de goeden moeten de zwak ken helpen. Mevr. Beneker vraagt of het niet mogelijk is, uit de werkloozen een goede kracht aan te wijzen voor regeling bij het werk. De voorzitter zeide, dat leiding geven lang niet ieders werk is. De gemeentewerkman is voorloopig belast met de leiding. De heer De Rijke vraagt of, wanneer op deze regeling niet wordt ingegaan, wij ook niets krijgen. De voorzitter zeide, dat deze regeling ge volgd moet worden. De heer Moens vindt het jammer dat er geen bedrag genoemd wordt en gelooft, dat er een stukje gemeente-autonomie mede heen gaat. De heer Lourier drukt zijn spijt uit, dat de regeling niet ter inzage gelegen heeft, zoodat niemand bekend was, wat er behandeld zou worden. De voorzitter zeide er buiten te blijven of de nieuwe regeling noodzakelijk is. Zij zal een verslechtering zijn, daar velen in loon ach teruitgaan. Hij heeft het niet noodig geacht de regeling ter inzage te leggen. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Besloten werd, de verordening van het be rijden der wegen met rijwielen en motorrij wielen van 1919, gewijzigd in 1924, alsnog op te nemen in de lijst der geldige strafverorde ningen. Vervolgens komt in bespreking wat voor werk door de werkverschaffing zal worden verricht. De heer De Rijke noemt het leggen van rioleering aan den Vlissingschen weg. De voorzitter zegt, dat hierbij veel mate riaal komt, wat niet wordt vergoed. De heer De Kroo meent dat er bij de werk loozen een timmerman-metselaar is en zou nu de goot vanaf de smidse tot bij Grims willen

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1