500 300 25 CHIEF WHIP «Sb 15 AUGUSTUS EERSTE BLAD Nog een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw gezondheid is 'LIJNEN A LISSINGEN No. 191 69e Jaargang 1931 UitgaveFirma F. VAN OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 f Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND HYGIËNISCHE VERPAKKING! Op hygiënische wijze gefabriceerd, moeten zij ook hygiënisch verpakt wordenDus worden Uw Chief Whip machinaal in zijde-en zilverpapier gewikkeld en daarna in de bekende groene doos jes geschoven l Deze zorgvuldige verpakking waarborgt het behoud van hun zuiverheid en fijn aroma. VIRGINIA Grammofoonplaten. 8.00 Gramofoon- 11.00 Gramofoon- aan Pastoor Per- l. 12.15 Concert. 1.45 Gramofoon- 5.00 Gramofoon- richten. 6.15 Jour- 6.35 Gramofoon- ezing. 7.45 Politie- kest. 9.00 Vaz Dias. D.35 Morgenw ijding. oncert. 5.05 Orgel- '0 Dansmuziek. 6.35 ticket-match. 7.05 ]zing. 7.50 Dansmu- erichten. 10.20 Le- 725 M. 8.05 en .05 Gramofoonpla- 25 en 10.35 Gramo- icert. 2.55 Gramo- ;1 en mannenkoor. Berichten. Daarna nsmuziek. 12.25 en 4.20 Or- onpiateii. 7.50 Or- concert. 10.50 Ver- uziek. Concert. 6.50 Gra- oncert. 9.20 Lezing. .2 M. 5.20 Dans- 6.50 Gramofoon- Gramofoonplaten. stcn. Justus. 30 Vara,. Gymnas- ingen en postdui- .30 Orgelspel. 10.00 gramofoonplaten. ■volg concert. 12.00 10 Concert, octet, concert. 2.00 Le en mannenzang. onplaten en sport- rt, septet. 6.00 V.P. lur. 8.01 Sport- en •ert, orkest en so- mpiaten. 9.15 Ver toonplaten. 10.15 laten. :.R.O. Morgenwij- Kerkdienst. 12.15 2.00 ^ezing. 2.30 nhalfuurtje. 5.00 Kerkdienst. 7.45 cert, orkest. 9.30 oog. 3.20 Concert. 4.05 'oncert, orkest en 6.20 Lezing. 6.50 1.10 Nieuwsbe- st en piano. 10.50 Drkestconcert. 6.35 kestconcert. 9.20 338.2 M.5.20 Or- Gramofoonplaten. Gramofoonplaten. en instrumentale 5 M. 8.05 Gra- uziek. 1.20 en 1.50 aten. 8.20 Gramo- Gramofoonplaten. 12.25 Orkestcon- 4.20 Orkestcon- zang. 9.45 Bala- cestconcert. 11.20 Orkestconcert. Morgenwijding, •rkestconcert. 4.55 iziek. 11.15 Dans- te Duinkerken Aug. van Mom- (thuisr.) 12 Aug. g. Perim te Sabang Southampton uitr.) 13 Aug. te Aug. van Singa- ug. te Mombassa ilykheden, enz. dinsdag, Donder- g Thé Dansante. dansante. Ten middag en - Woensdag- en santé. Dagelijks soirée- ndags Thé-dan- >'s, Fietsen ;en. uur 8.50 8.54 8.51 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Gemeentelijke Handelsavondschool. Burgemeester er Wethouders van Vlissin gen maken bekend, dat op Maandag 17 Au gustus a.s. van 5 uur n.m. tot 6i/2 uur nm. en op Donderdag 20 Augustus a.s. van 6 uur n.m. tot 8 uur n.m. in het schoolgebouw aan de Bouwen Ewoutstraat gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Ge meentelijke Handelsavondschool. Onderwijs wordt gegeven in de vakken Boekhouden, Handelsrekenen, Handelsken nis, Ned. Taal, Fransch, Duitsch, Engelsch, Machineschrijven enz. Ook in één of meer afzonderlijke vakken. Het schoolgeld is verlaagd. Inlichtingen by den Directeur der school. Vlissingen, 13 Augustus 1931. Burg. en Weth, voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De opening van ons nieuwe Paviljoen te Par u's. Het uitvoerend comiié voor de Nederland- sche deelneming aan de Internationale Kolo niale Tentoonstelling te Parijs bericht, dat de opening van het nieuwe Nederlandsche pa viljoen op Dinsdag 18 dezer niet om drie uur, doch om vier uur 's middags zal plaats heb ben, ten einde maarschalk Lyautey, den Franschen regeeringscommissaris, die met den sultan van Marokko in Lotharingen ver toeft, gelegenheid te geven by de opening aanwezig te zijn, Christ. Nat. Werkmansbond. De Christ. Nat. Werkmansbond heeft zyn 86e jaarvergadering te Enschedé gehouden. Door den bondsvoorzitter, den heer P. J. Nahuizen, werd de openingsrede gehouden, waarin bjj op de moeiiyke tijdsomstandighe den wees. Massa's arbeiders zyn tot werk loosheid gedwongen en in tal van landen heersdhen de ongunstigste toestanden. Hy herinnerde in dit verband aan hetgeen is gezegd op een persconferentie van de R.- Kath. Werkliedenvereeniging, waar werd be weerd, dat het aan haar te danken is voor minstens 80 dat er in 1918 geen revolutie is gekomen, wy zullen, aldus spr„ wel tot de 20 behooren. Moge het ons echlter gaan als met Gideon, die slechts weinigen uitkoos en bovenal mogen wy voor 100 procent wor den gerekend. Ondanks de zeer slechte tyden is er toch een zekere genotzucht waar te nemen en zeer velen doen groote uitgaven, zoodat de vraag gewettigd is of er geen reden tot een weinig optimisme mag bestaan. Als Christeiyke ar beiders, vervolgde spr., moeten wy nagaan, welke middelen tot verbetering worden aan geprezen. Tegenover die middelen moeten wy een scherp onderzoek in acht nemen. Ontwa pening is thans de leus, welke door zeer ve len op den voorgrond wordt gesteld. Anderen spreken van socialisatie en medezeggenschap. Onze Chr. sociale bonden en de Chr. Vak centrales vooral dienen steeds te bedenken, dat niet altyd kan worden meegegaan met de eischen van kortoren arbeid en hooger loon. Wy mogen niet meedoen met de struisvogel- Politiek, welke met de gemeenschap geen re kening houdt. God behoede onzen bond voor een dergelyke goddeloosheid. Veel wordt ook van de kerken verwacht, betgeen ongetwijfeld een verheugend ver schijnsel is. Na nog gewezen te hebben op de beteekenis van het Christendom in deze ty den, herinnerde spr. er aan, dat de bond in bet afgeloopen jaar ondor Gods zegen heeft Mogen bloeien. Laat ons, besloot de heer Nahuizen, steeds bedenken, dat ons werk Gods werk moet zyn. In dien geest zullen wy steeds moeten voortwerken. 06 15.15 16.02 16.46 De electriciteïtstarieven. In zyn laatste vergadering heeft de Njj- Verheidsraad uitvoerig van gedachten gewis seld over een door zyn Electriciteitscommissie °ver haar werkzaamheden uitgebracht rap- 7^. Indertijd was aan die commissie opge dragen, een onderzoek in te stellen naar de Mogelijkheid, om tot grootere uniformiteit en Publiciteit der electriciteitstarieven te komen. dat onderzoek was de medewerking vre kgen van de .Vereeniging van directeuren ARDATH LONDON van electriciteitsbedryven in Nederland, wel ke o.a. een onderzoek bij de by haar aange sloten centrales heeft gehouden over vragen, die door 's Raads commissie waren opgesteld. De inhoud van het rapport heeft den raad aanleiding gegeven, om het overleg met ge noemde vereeniging, onder dankzegging voor de verleende medewerking te beëindigen, om dat met die vereeniging nog slechts over één punt besprekingen werden gevoerd, ten aan zien waarvan, mede met het oog op de positie van de colleges van Burg. en Weth. in de ge meentelijke electricateitsbedryven, waar- schynlyk toch geen overeenstemming zou kunnen worden bereikt. Over de andere con clusies van de commissie, bleken de meenin gen in den raad verdeeld te zyn. Daarom is besloten dit onderwerp in een volgende ver gadering opnieuw principieel onder oogen te zien en alsdan te beoordeelen, of het onder zoek van 's raads commissie al dan niet moet worden voortgezet. De krantenkoning Hearst te Alkmaar. Op de Alkmaarsche kaasmarkt, die giste renmorgen door duizenden werd bezocht, was ook aanwezig de Amerikaansche krantenko ning Hearst, die met een gezelschap van elf dames en heeren in auto's uit Amsterdam was gekomen. Het gezelschap bezichtigde de markt onder leiding van Cook's Reisbureau en zou daarna naar Volendam en Marken vertrekken. De heer Hearst en de dames en heeren uit zyn gezelschap, die tegen twaalf uur arri veerden, vonden de markt buitengewoon interessant. Juist werd door Polygoon een geluidsfilm van deze markt gemaakt. De krantenkoning nam vele foto's van wat met het vervoer en het wegen van de kaas in ver band staat. De kaasdragers, die hem hierby behulpzaam waren, werden royaal beloond. Een gids voor Heerlen en omstreken. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Heerlen heeft een gids uitgegeven voor de mynstreek. De voordeelen van Heerlen als mijn-, industrie-, winkel- en woonstad wor den daarin beschreven. De gids is mooi geïl lustreerd en bevat vele lezenswaardige arti kelen, niet alleen over Heerlen, doch ook over Valkenburg en verschillende andere plaatsen uit Zuid-Limburg. De Revue der Sporten. Dit orgaan bestaat thans 25 jaar en ter gelegenheid van dit zilveren jubileum is een extra-nummer verschenen dat vele herden kingsartikelen bevat. Er komt ook een repro ductie in voor van het eerste nummer dat 1 Juni 1906 is verschenen. De artikelen in dit herdenkingsnummer zyn mooi geïllustreerd en de redactie heeft met deze jubileum-uitgave wel eer ingelegd. Tegen de snelheidsmaniakken. Gezien d« voortdurende toeneming van auto-ongelukken, dikwyis veroorzaakt door, hetzy onder invloed zy'nde bestuurders dan wel snelheidsmaniakken, die voortdurend het leven van, anderen in geyaar brengen, schijnt naar „de Avondpost" vernam in justi- tieele kringen het voornemen te bestaan, scherpere en ingrypen.or maatregelen te treffen. Zoo wordt overwogen om, zonder dat daar toe wetswijziging noodig zou zyn, in den vervolge de automobielen, waarmede het on geluk is gebeurd, verbeurd te verklagen en deze het zy te doen vernietigen, dan wel ten behoeve van het rijk te doen verkoopen. Door dezen maatregel hoopt men deze ge vaarlijke maniakken tot bezinning te bren gen. Beteren zij zich niet, dan moeten zy ook maar voor goed hun auto kwyt zyn. Een maatregel, die wel in broeden kring toegejuicht zal worden. VLISSINGEN. Kunstkring „Het Zuiden", We hebben een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van schilderyen van mevr. Hendrickx en den heer G. Jacobs, die heden geopend is. Naast enkele schilderyen van eestgenoemde, die we reeds eerder hadden gezien, trof ons Zoutelande, waarin het ty pische van de verdediging van het land te gen de zee was neergelegd waarschynlijk is het forscher gezegd vastgekramd in den regelmatigen terugkeer van den driehoeks- vorm. Wy zagen van haar ook twee geheel verschillende stukken Zonsondergang. Ter- wyl het eerste den put van fort de Nolle wa zig weergeeft met veel lucht en water, waar op een straal zonnelicht een heerlyke plek toovert, geeft het tweede de violette lucht weer en de gloeiend ondergaande zon, die door de kleureffecten en het doordringen door den damp een veel grooteren vorm schynt te hebben dan werkelyk het geval is. Verder trof ons een gezicht op de „Bomvrye" en een tweetal bloemstukken met O. I. kers, waarin we, naar twee verschillende kanten gebogen sieriyke lyn bewonderden, spontaan geschilderd en aardig van vorm en kleur. Gewoon, als wy zyn, wanneer we denken aan het werk van Jacobs, aan zeestukken, merkten we nu onder zy'n schilderstukken Appélbloesem Kalkoenen, kippen en pauw, waarin ons de zwierige iyn trof en een Herfst by late zon. Ook trof ons een Damhek by Zoutelande, dat mooi van toon was en waar in we opmerkten, dat het geheel in groote vlakverdeeling was bezien. Typisch voor deze streek was ook de entrée van Lammeren- burg. We mogen onze beschouwing dezer tentoonstelling niet eindigen zonder een prachtig voorbeeld van het oeuvre van dezen schilder aan te stippen, nl. Woelige zee, waarin prachtig de branding en de schui mende golven zyn weergegeven. Dat de belangstelling voor deze tentoon stelling stygende is, kunnen we met een paar cyfers aangeven. Werd de eerste tentoon stelling van dit seizoen, die 10 dagen duurde, bezocht door 541 personen, gedurende de tweede expositie, die 16 dagen geopend was, is dit aantal gestegen tot 1653, Zeebaden. In de week van Zaterdag 8 tot en met Vry- dag 14 Augustus werden in het gewone bad genomen 1835 zeebaden, waarvan 925 door dames en 910 door heeren en in het volksbad 866 baden, waarvan 416 door dames en 450 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 70 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 66 graden. Groot VARA-zomerfeest. Op Zondag 6 September a.s. wordt alhier op het terrein van de Voetbalclub „Vlissin gen" een groot zomerfeest georganiseerd door het district Zeeland van de VARA, waarvoor het hoofdbestuur bereids zyn medewerking toezegde. Het belooft een groot feest te wor den, daar de toezegging is gedaan dat alle afdeelingen in Zeeland tegenwoordig zullen zyn. Er komen extra-booten uit het land van Schouwen en uit Oostelyk Zeeuwsch- Vlaanderen, terwyl de afdeelingen uit Zuid- Beveland de reis met autobussen of per trein zullen maken. Door de Vlaamsche arbeiders omroepver- eeniging S.A.R.O.V. is ook medewerking toe- Door een der vaste VARA-medewerkers zal op het feestterrein worden gedeclameerd, terwyl de voorzitter der VARA, de heer A. de Vries, het woord zal voeren. De Arbeiders-zangvereeniging „de Volks stem" alhier en de muziekvereeniging „Ex celsior" uit Middelburg, de Zeeuwsche afdee lingen A. J. C., Vlissingen, Middelburg en Goes, hebben hieraan hun medewerking toe gezegd, evenals de afdeelingen Middelburg en Vlissingen van den Arbeiders Sportbond. Daar de diverse pleizierbooten ook mu- zieken-essemble's met zich mee voeren, be looft Zondag 6 September een drukke dag voor Vlissingen te worden. Van de betrokken autoriteiten is toestem ming verkregen om een demonstratieve wan deling door de stad te maken, waarin de di verse leuzen, welke deze omroepvereeniging zich ten doel stelt, zullen meegevoerd wor den. De stoet wordt opgesteld des namiddags 1.30 uur in de Paul Krugerstraat, daar reke ning wordt gehouden met verkeersmoeilyk- heden, en deze straat een by uitstek geschik te gelegenheid daarvoor biedt. Op het terrein zullen verschillende verras singen aanwezig zyn. Dit feest belooft dus een grootsche betooging te worden voor den Arbeiders Raido-Omroep. Alhambra- Theater, De roode schaduw. De Bankroof. „De roode Schaduw" is als operette met evenveel succes als haar voorgangster „Rose Marie" te Londen gegaan. Ook in Amster dam liep een Nederlandsche bewerking. Daarnaast werd de film-operette in roulatie gebracht. De muziek is van goede kwaliteit en roept herinneringen op aan bekende com ponisten Max Bruch, Puccini en Oscar Strauss om er een paar te noemen. Sterk romantisch is deze film-operette wel. De Fransche bevelhebber in Marokko heeft een zoont die uit jeugdig rechtvaardigheids gevoel de zyde der opstandelingen kiest. Om een moreel conflict te ontwyken simuleert hy idioot te zijn. Als de gevreesde roode schaduw is hy in werkelijkheid aanvoerder van een troep Bedouïnen, die het den Fran-< schen erg lastig maakt. De pleegdochter van den generaal, voelt een sterke, romantische neiging voor de geheimzinnige, roode scha duw. Een aanbidder-officier wordt geaccep-t teerd onder voorwaarde, dat de vervolging van het opstandelingenhoofd wordt opgege ven. Haar geheim deelt het bekoorlyke kindi den onnoozelen zoon van den bevelhebber mee. Het einde is ten slotte, dat na een stoute ontvoering en een spannende scène in den harem de schoone jonkvrouw in de ar men van de roode schaduw en het masker van het gelaat van den idioten zoon valt. De artisten beschikken over goede stemmen, al moeten enkele inboorlingen het speciale genre van een operette begrijpen en is de verkleedscène wat gerekt. Voor de pauze gaat een aardig journaal, waarin speciaal uitkomt een Duitsche vloot- parade en mondharmonica-orchest. Na een uiterst aardig muziekfilmpje weet een by- zonder bedacht extra-nummer de algeheele aandacht dadelyk op te wekken. Op de film toch klaagt een mevrouwtje haar nood. Dui- delyk hoort men tusschen al het nerveus snikken, dat de oorzaak van het groote ver driet het vertrek der gedienstige is. Daar klinkt uit de zaal de beschaafde stem van een onzer bekende actrices, die zich in het licht van een schynwerper naar het tooneel begeeft. Ziet, daar gaat zoowaar de deur opi het projectie-doek open en de goede helpster treedt als weldoende fee troostend op het klagende vrouwtje toe. Hoe haar raad is? Dien vertelt ze klaar en helder en gewis wordt die opgevolgd. Het vrouwtje droogt haar tranen en glimlacht weer. Zelfs de stem van den operateur klinkt als derde vaiï het trio. U ga maar eens luisteren en zien naar deze aardige trouvaille Na dit leuk gevonden intermezzo weet „dé Bankroof" ten zeerste het talryke publiek te boeien. Sensationeel is deze film van goed gehalte. Ze laat zien, hoe een moedig caba ret-meisje haar vriend uit de handen van een bende misdadigers juist in tyd weet te redden, daarby geholpen door een sympa thieken, menschkundigen detective. Het slot is al byzonder grootsteedsch te noemen, Lnxor- Theater. Een kus uit wraak De luchthavik. Het geluidsjournaal is buitengewoon inte ressant en geeftparade in Engeland ter gelegenheid van den jaardag des konings, kermis te New-York, kaasmarkt te Alkmaar, longen voor personeel op een onderzeeboot (hoogst belangwekkend), vlaggendag in Zwe den (massa-zangbenevens een door een trio gespeelde kortelings „ontdekte" sonate van Bach (iets zeer bijzonders, door het eigenaardige klankkleed vanwege de instru menten uit Bach's tyd-». Dan gaat de eerste hoofdfilm, waarin Don José Mojica met zeer fraai geluid en pakken de voordracht verschillende liederen zingt. Deze bandiet-avonturier is een tweede Robin

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1