500 eerste blad WOENSDAG 12 AUGUSTUS IAANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' STAND ivo. o9e Jaargang 1931 tCHT Da K'ISSINGEN tan: lini f. 118 DE VEIDE Ir, WilsM 53-E5. Ilissiip. filet 10. PtsInlnDi 00201 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd ep Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads-en Proviacieuieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER SPORT FAILLISSEMENTEN KLEINVEETEELT |>eien 46*/248, 38 37>/240, 34—36, |>5, 52>/2—56, 40— [71/2—30 ct. Iger veeMelfc- Ien 120—490 paarden 195— 10—230; hitten -ƒ 135 fok nuch- slacht nuchtere eien 190—350; sen 180—210 per week 1.50 |ssen williger han- hoogerstieren (sterschapen en !zen als gisteren handel, pryshou- feien luien handel, vee willigen han- nuchtere kalveren Ihoogervaarzen ijk te handhaven; n duur. |RG. 3. 1 H. H. Kik, 25 j. L. v. d. Valk, 24 j. v. d. Hooft, 23 J. Weel, d. M. J. |!N. M. Broeke. tG ni 1931. fD. Ij. en A. de Rycke, N. is, z. N. J. de I. P. Dourleyn, I Smeets, geb. Ka- keb. Hoevenaar, z. proeck, z. M. E. - A. de Hullu, geb. tyn, geb. Manneke, uw, z. N. touw van T. van l J. van Roo, 90 R. J. F. M. rilJNEN Aug. Sagres (te Londen Aug. Kaap Guar- Bermuda Buenos-Ayres ■ug. te Marseille lig. te Mombassa [ig. van Tanger 1 Aug. van Sabang Aug. Galle IAug. v. Port Said Aug. Perim S' te Antw. g. Lizard p. 9 Aug. Lizard Manilla Batavia v. Amst. patavia n. Amst. Aug. Galle ILUg. v. Colombo w-York v. Rott. pg. Gibraltar Ig. v. Mozambique 72.8 te Biarritz. 1754.5 te Stenseler. nd van 12 Augus- oord-Westelijke of - tot halfbewolkt. warmer. Iigsdienst. Bilt om 10.15 uur ein neer I lelijkheden, enz. Dinsdag, Donder- |ag Thé Dansante, e dansante. Jiereii middag en Woensdag- en Jiisante, Dageiyks soirée- londags Thé-dan- Groot gecostu- Britannia. 8 uur ïo's,4 Fietsen 'gen. uur 9.02 IVLISSINGSCHE COURANT IAB0NNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f 3.80. Voor de ove- ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger p.09 .38 12.53 13.55 Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Voetbal en muziek. not de V. C. Vlissingen inderdaad niet stil sit zu'len we niet alleen Zondag a.s., doch reeds Zaterdag t.v., dus op 15 Augustus «varen. Op dezen dag arriveert hier ïeer 1 uur een pleizierboot uit Tubize (Bel- eië) met de voetbalclub „Espéranee", de noo dle supporters, benevens de harmonie Royale t Concorde". Spelende begeeft men such mar het lokaal van de V. C. Vlissingen aan Badhuisstraat, alwaar de lunch genuttigd daarna gaat het weer met muziek Z iet terrein aan den Koudekerkschen sr, waar aanvangende half drie een inter nationale match gespeeld zal worden. Het muziekgezelschap zal den wedstrijd opluiste ren tot na half time alsdan verlaat de harmonie de kampplaats en begeeft zich na- tuurlijk weer al musiceerend, naar hotel .Britannia" om vervolgens via Boulevard, het I Park Badhuisstraat enz. naar het E.llamy te trekken, waar op de tent van 4 tot 530 uur een kunstconcert gegeven zal worden. De muziekmaatschappij, welke naar wij ver- een goeden naam heeft, voert het vol- gende program uit Ouverture Guillaume Tell Rossim 12 Cavalleria Rusticana S. Tourments d'amour et Habanena Wesly f. Sérénade pour Cor et Flute f 5. Duo pour Clarinettes I 6, Ballet de Faust Zooals men ziet zal er dus Zaterdag en Zondag kunst en sport in onze tadplaate ge bracht worden, waarvoor wij de V. C. VUssm gen terecht dank verschuldigd zijn. Als het zonnetje nu maar schijnen wil l De groente- en fruitveiling» Naar ,het Volk" meldt hebben Burg. en Weth. hét voornemen den raad binnen or voorstellen te doen om het groente- -en fruit veilingbedrijf op te heffen. De steeds toene mendé tekorten op dit bedrijf moeten hiervan wel de grootste oorzaken zijn. Wij hebben omtrent dit bericht nadere In lichtingen ingewonnen en werd ons med - gedeeld, dat het minstens zeer voorbarig is. Er staat nog niets omtrent dergelijke plan- nen vast. Kunstkring „het Zuiden'*. De tentoonstelling van den kunstkring „het Zuiden" is Vrijdag a.s. gesloten en wordt Za terdag 15 Augustus weder geopend met een verzameling schilderijen van den heer Ger. Jacobs en mevr. Hendrlckx. De bezichtiging van deze kunstwerken kun nen wij warm aanbevelen. De toegang is vrij. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der bemiddeling alhier staan als ingeschreven1 letterzetter, 1 1 behanger, 9 grondwerkers, 1 metselaar, opperlieden, 2 schilders, 1 st®e°h0™e^, leerling-timmerman, 21 timmerlieden, 5 TC vers, 3 meubelmakers, 4 politoerders, la maker, 1 halfwas-coiffeuse, 1 schoenmaken 1 teekenaar hekend met werk'ul®^"^L, bouwkunde, 1 takelaar, 176 metaalkf"er/f' (w.o. 132 tijdelijk werkloos), 1 leerling-bak ker, 1 tuinman, 1 magazijn-bediende, 1 win kelbediende, 2 kenners, 2 chauffeurs, 2 transportarbeiders, 20 kantoorbedienden 4 vrouwelijke), 1 teekenaar, 3 por ieJa' pers, enz. 17 varensgezellen (w.o stokers, machinisten enz.) en 56 losse arbei ders en 1 dienstbode. Voorts zijn 176 personen bi) de werkver schaffing geplaatst (vorige week 189). Totaal 518 ingeschrevenen, vorige week 565 personen. Alzoo een vermindering van 47 werkzoe kenden. De treinvertragtag. Het ls ons gebleken dat de groote tre1»™*" traging op Zaterdagavond toen de sneltrein van 18.52 ongever 50 minuten te laat van hier is vertrokken, niet toe te schrijven is aan dienst van tractie. De vertraging-is door een samenloop van omstandigheden on aan, doch de dienst van tractie heeft hieraan geen schuld. Een mijn opgevischï. Het visschersvaartuig „Vli. 24", schipper L. Schroevers, heeft hier een mijn aangebracht. Een Sloep van de marine heeft deze ter demontage akn boord genomen. Een Fransche onderscheiding;. Onze oud-stadgenoot, de heer Albert H. Polak, Industrieel te Rotterdam is door den president der Fransche republiek benoemd tot ridder in het Legioen van Eer. BREEKT MET DE OUDE SLEUR Heeft U al geprobeerd het MACHINAAL GESNEDEN BROOD Hygiënisch gaaf, glad en gelijkmatig gesneden In zak bewaard blijft langer versch. Verkrijgbaar bij J. BEUN, Nieuwendijk 53. MIDDELBURG. Beeedigd. Ter openbare burgerlijke zitting der recht bank te Middelburg zijn heden beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand resp. te Ritthem en te Biervlietde heeren p. W. ter Haar, burgemeester van Ritthem en A. P. Kostense te Biervliet. OOST- EN WEST-SOUBURG. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Christelijke Muziekvereeniging „Vlijt en Volharding" alhier, wordt Donderdag 13 Aug. а.s., 's avonds te 8 uur, een concert gegeven op het Oranjeplein. Programma 1. Comines-Marche G. Gadeune. 2. Jeanne d'Arc, ouverture, Joh. Kessels. 3. Midsummer, wals, M. Marigold. 4. La Folatré, fantaisie Caprice, J. Werkman. Pauze. 5. Mereédès, ouverture fantastique M. J. H. Kessels. Martha, fantasie, D. Bauwens. 7, In der Waldschmiede, Characterstück, R. Eilenberg. 8. Finale. Een eïectrische broodmachine. Ook bij den heer J. M. Deurwaarder, Ka naalstraat 50, is een eïectrische broodmachine geplaatst. De voordeelen van een dergelijke machine hebben wij reeds uiteengezet in ons nummer van 4 Augustus. Wij verwezen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie. VEERE. Voetballen op Zondag. De gemeenteraad van Veere heeft in zijn laatste vergaderingen langdurig gediscusseerd over de kwestie van het beschikbaar stellen van een gemeenteterrein voor voetbalveld, en dit speciaal met het oog op het spelen op Zondag. Ten slotte heeft de raad met 5 tegen 2 stemmen besloten het spelen op Zondag alleen toe te laten voor inwoners van Veere zelve, dit om het houden van wedstrijden op den rustdag te voorkomen. De burgemeester had met kracht gewaar schuwd tegen aanneming van dit voorstel, omdat hy meent als hoofd der politie zulk een besluit niet te kunnen handhaven, daar het dikwyis moeiiy'k is uit te maken of alle spelenden inwoners zijn, en dan ook tijdelijk vertoevenden niet kunnen spelen. De burge meester meent dan ook, dat men moet zeggen spelen of niet, maar zegt men ja, dan kan men geen beperking opleggen. Na het geno men besluit heeft spr. medegedeeld in beroep te zullen gaan by Ged. Staten en heeft hij dit'ook reeds gedaan, omdat hij niet hand having van een besluit ook beschouwt als in stryd met het algemeen belang. GOES. Antwerpen's oudheidkundige kring naar Zeeland. De Oudheidkundige Kring van Antwerpen zal op 6 September een autotocht naar Zee land ondernemen. De kring zal in den mor gen te Goes aankomen en daar door het ge meentebestuur ontvangen worden. Vervolgens zal de Zuid-Bevelandsche Oudheidkundige Kring den Antwerpenaren de merkwaardig heden van Goes laten zien. Daarna vertrek naar Middelburg, waar het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen de bezoekers zal ontvangen en rondleiden. Ten slotte wordt een rit naar Veere ge maakt. GROEDE. De alhier tijdelijk geplaatste onderwijzeres mej. J. M. Leenhouts, is met ingang van 17 Augustus a.s. benoemd tot onderwijzeres te Berkenwoude, 1JZENDIJKE. De rekening van den gewonen dienst over het jaar 1930 bedraagt aan inkomsten 73.165.52 en aan uitgaven 70.552.44 met een goed slot ad 2.613.08 en voor den ka- pitaaldienst aan inkomsten 7106.14 en aan uitgaven 6.884.84 met een goed slot ad 221.30. Autobusdiensten. Bij Ged. Staten van Zeeland is een aan vrage ingekomen van Gebr. de Rooy te Ber gen op Zoom om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst van de Noord-Brabantsch-fZeeuwsche grens over Rilland-Bath, Krabbendijke, Kruiningen, Kapelle en Kloetinge naar Goes en omge keerd, alleen op werkdagen. Bij de polderbesturen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan „de Tijd" In snel elkaar opvolgende gevallen is den laatsten tijd in Zeeuwsch-Vlaanderen een reeks malversaties bij ontvanger-griffiers van polderbesturen aan den dag getreden. IJzen- dijke eerst, daarna Hoofdplaat, tenslotte Philippine circuleerde door de pers en ging over de tong. Het is op geen parten na onze bedoeling iets te schrijven, dat op sensatie ook maar zou gelijken, maar als men de in Zeeuwsch-Vlaanderen gebleken malversaties van ontvanger-griffiers zelfs maar oppervlak kig in haar substantieelen ondergrond gaat beoordeelen, kan men moeilijk ontkomen aan het schrijven van dingen, die min of meer een sensationeel karakter dragen. Wie de za ken wil beschouwen, strikt ontdaan van al'e aangelegenheden en omstandigheden, betrek king hebbende op de personen, by de onre gelmatigheden betrokken, ergo, zuiver objec tief vanuit den gezichtshoek van het admini stratieve polderbeheer als zoodanig, ook hem kan de indruk van iets sensationeels, van iets „hoe-is-het-toch-mogelijk" niet ont gaan. De beteekenis der kwestie, niet alleen bin nen het beperkte kader van het bestuur van polders, maar, naar het ons voorkomt tevens als element ten opzichte der algemeene volks moraliteit, is van dien aard, dat het noodig mag worden geacht haar iets meer van nabij te beschouwen. Men kan, waar men in Zeeland en ook elders in het Zuiden over de jongste gevallen van polder-corruptie hoort spreken en er wordt veel over gesproken en lang niet intra muros overal een sterken terugslag op de volkspsyche bemerken. Dit is prychologisch volkomen te begrijpen. De beteekenis van dit verschijnsel telle men niet licht. Vooral niet in dezen tijd van economische crisis en maat schappelijke ongunst. Gevallen als deze zijn, het is goed het openlijk te constateeren, een publieke volksergernis. En dit is véél erger dan het verloren gaan der gelden, die bij het administreeren van polderzaken zijn zoek ge raakt, ook al befceekenen zy een schade van tienduizenden guldens voor de betrokken ge dupeerde ingelanden. Er moeten, dat zal na de recente gebeur tenissen wel de algemeene opvatting zyn, maatregelen worden getroffen om voor de toekomst zooveel mogelijk dergelijke betreu renswaardige feiten te voorkomen. De controle dient in de eerste plaats ver beterd te worden. Jaarlijks geschiedt in een vergadering van ingelanden de administra tieve en geldeiyke verantwoording. In de ge westelijke bladen worden deze polderverga deringen „polderrekeningen" noemt de volksmond ze naar een altyd hetzelfde stereotype per advertentie aangekondigd. Over het algemeen kenmerkt, wat juist niet het geval moest zyn, de financieele ver antwoording zich door een uitermate groote gemoedelijkheid. Er is immers geen enkele reden om aan de deugdelykheid en eerlykheid van den ontvanger-griffier te twijfelen. De hoofdaandacht der ingelanden gaat veeleer naar den copieusen maaltyd, die de „clou" van de „polderrekëhing" vormt en waar Lu- cullus, vooral in vroegere tijden, groote tri- umfen pleegde te vieren. Tot eer van een aantal polderbesturen kan echter worden gezegd, dat men wegens de malaisetyden der laatste jaren hier en daar deze maaltyden heeft doen vervallen. Alles bijeengenomen blijkt uit het voor gaande wel, dat de administratieve chaos en de financieele ontreddering, die thans weer in zoo verbysterende gevallen aan den dag getreden zijn (er zijn malversaties by van meer dan 20.000) dringend om maatregelen roepen, die tegen corruptie en verregaande slordigheid een beteren waarborg vormen. Ger. Kerken. Beroepen te Nieuwerkerk (Schouwen) M. Heuseveldt, cand. te Rotter dam. Nood of achterstand Met heel weinig woorden verzoekt het Zen dingsbureau ons melding te maken van den achterstand der financiën. Volgens de raming had op 31 Juli moeten binnenkomen 611.300. Op dien datum was echter eerst binnengeko men 385.000 dat is dus 226.300 minder dan geraamd werd. Dat het gaat spannen met de kasmiddelen behoeft nauwelijks be toogd te worden. In de maand Augustus is tot op heden, den tienden, slechts ontvangen 6000. Dat het naar een noodtoestand gaat durven de besturen, op grond van vroegere ervaringen, niet aan te nemen. Dat de ach terstand voor zware zorgen stelt spreekt even wel voor zich zelf. Christelijk Nederland betoone deze maand ook wat liefde, toewijding en offer vermag. Examens. Geslaagd voor esperanto diploma A, afge nomen door „La Estonto estas nia" kaj „Ne- derlanda Katoliko" te Nijmegen, de heer C. Sanderse alhier, leerling van den heer P. Zeegelaar te Souburg. Aan het examen werd deelgenomen door 194 candidaten. Afgewezen werden 43, zoodat 151 candidaten zijn Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Sergeant der mariniers A. van Brummelen en J. F. Ros 25 Augustus van Hr. Ms. „Arend" naar de Kazerne Willemsoord. Majoor-torpedomaker P. Groenenberg 26 Augustus van wachtschip Vlissingen naar „Schorpioen". Sergeant-torpedomaker O. van Os 26 Au gustus van „Schorpioen" naar wachtschip Vlissingen. Schipper P. A. Wilckens 29 Augustus van wachtschip Willemsoord naar kazerne Wil lemsoord. Sergeant-machinist A. J. Smith 26 Augus tus van wachtschip Willemsoord naar kazer ne Willemsoord. Bootsman C. N. de Rijk 2 September van Hr. Ms. „Arend" naar de kazerne Willems oord en bootsman H. Jongen 2 September van „Heemskerck" naar kazerne Willems oord. De reserve 2e luitenants Th. van Eekelen, J, Stallaert, W. Knap, H. van Oosterveen, M. Visser en N. Bruinsma, allen van het 3e reg. inf., komen 17 Augustus te Bergen op Zoom in werkelijken dienst voor den tijd van 40 dagen, tot het volbrengen van hun ver plichte herhalingsoefeningen. De mitrailleur-compagnie van het 14e reg. inf. uit het garnizoen Middelburg, onder commando van den kapitein A. F. Borren is tot en met 24 dezer te Bergen op Zoom gede tacheerd om, in vereeniging met het deta chement 14e reg. inf. aldaar de vervolgoefe- ningen bij te wonen. De dienstplichtige sergeant F. W. Snep vangers is benoemd en aangesteld tot vaan drig bij het 3e reg inf. te Bergen op Zoom Zeeuwsche Voetbalbond. Deze week was het 10 jaar geleden, dat de Zeeuwsche Voetbalbond werd opgericht. Be gonnen met 30 elftallen in het eerste seizoen, telde de Z. V. B. dit seizoen 44 elftallen met een ledenaantal van 1735. Vooral Zeeuwsch-Vlaanderen dankt veel aan de Z. V. B. en werd door haar uit haar voetbal-isolement verlost. De 2de klasser Terneuzen en verder de vereenigingen Axel. Hulst, Sinoto, Zxerikzee en de Zeeuwen heb ben alle hun begin in de Z. V. B. gevonden, Achtereenvolgens werd het voorzitterschap bekleed door de heeren J. de Nooyer, J. Gilde en den huidigen praeses M. Oele. Ter gelegenheid van het jubileum wordt op 16 Augustus een jubileum-wedstryd te Hulst gespeeld tusschen twee K. N. V. B.-elftallen, nl, één elftal samengesteld uit Walchersche spelers en één bestaande uit Zuid-Beveland sche spelers. Zeeuwsche Athletiekbond. De op 10 dezer gehouden estafettenloopen voor de competitie hadden tot uitslag4 m. 100 M. heeren1. E.M.M. 4 min. 32 2/5 sec. 2. Marathon 4 min. 33 2/5 sec.4 m. 80 M. adspirantenMarathon 49 sec, (alleen opge komen) De wedstrijden voor de kampioenschappen worden gehouden voor dames op Donderdag avond 20 Augustus 7.30 uur, op het gemeen telijk sportterrein te Middelburg en bevat 100 M., 4 m. 100 M. estafette, speerwerpen, kogelstooten, discuswerpen, hoogspringen en vèrspringen, terwijl die der heeren worden gehouden op Zaterdag 22 Augustus, des nam. 2.30 uur op het terrein aan den Koudekerk schen weg te Vlissingen en het programma zal bestaan uit 100, 400, 800, 1500, 5000 M., 4 m. 100 M. estafette, kogelstooten, speerwer pen, discuswerpen, hoogspringen, vèrspringen, polsstokhoogspringen en hink-stap-sprong. Dammen. De Fransche Dambond heeft besloten den wedstrijd om het wereld kampioenschap te laten doorgaan, ongeacht of men van Nederlandsche zijde wel of geen medewerking zal verleenen. De uitnoodigingen aan verschillende spelers zijn reeds verzonden en wij weten vrij zeker, dat onze ex-nationale kampioen J. H. Vos reeds een uitnoodiging heeft ontvangen. De heer Rustenburg, kam pioen van Nederland, wien er naar werd ge vraagd, deelde mede, er nog niets van te heb ben gehoord. Van Fransche zijde heeft men de volgende personen reeds een uitnoodiging doen toeko men en zijn wy welingelicht, dan hebben zij de uitnoodigingen bereids aanvaard. Het zijn de heeren Weiss, Fabre, Bizot, Molimard, Bonnard, Ricou, Bélard en Dumont. Verder zullen worden uitgenoodigd de diverse kam pioenen der districten Noord-Frankrijk, Pa rijs, Oost-Frankrijk, Lyon en Bordeaux, waar bij dan ook nog zeer waarschijnlijk een aan tal spelers, die in bepaalde voorwedstrjjden met goed gevolg hun examen hebben afge legd. Vervolgens zijn uitnoodigingen verzon den aan de kampioenen van" Algiers, Marokko en Senegal. Op het oogenblik is de verhouding tot den Nederlandschen Dambond zóó, dat op mede werking van Nederlandsche zijde niet kan worden gerekend. Door de rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaardJ. Blok-—Kok, landbouwer te Kruiningen, Poldertje. Rechter-commissa- ris mr. Th. Porfcheine, rechter. Curator mr. J. w. Goedbloed, advocaat en procureur te Goes. Moeten we het ochtendvcer nat of droog geven In de laatste 10 jaren hebben er in de voe dersamenstellingen en ook in de voederme thodes belangrijke wyzigingen plaats gevon den. Eertijds gaf men de kippen uitsluitend graan, hetgeen de kleine liefhebber aanvulde met wat tafelafval, terwijl de grootere kip penhouder er een of ander mengsel aan toevoegde, samengesteld volgens eigen vin ding, dikwijls nog eens vermengd met een of ander slaehtafval-product, gekookte aard appelschillen, of iets dergelijks. De productie was er dan ook naar Vanuit Amerika kwamen toen de berichten over een meer wetenschappelijk samengesteld meelmengsel, het hoe en het waarom werd er by vermeld en daar zat zooveel aanneme- hjks in, dat men het ook in Europa ging na volgen, waarby ons land niet achterbleef. Men ging van dezen gedachtengang uit f Een kip heeft dit en dat aan groeivoer noo dig, zooveel voor dekking van de lichaams- slijtage, we willen er liefst zooveel eieren van hebben, van een bepaald gewicht. Daarvoor moet een hen dan zoo en zooveel van die en die stoffen kunnen produceeren, hetwelk ze in 't voer moeten kunnen vinden. We hebben ze dus een samenstelling te geven, welke die behoeften volkomen dekt en ook niet meer, omdat we dan iets overtolligs zouden ver strekken en dat is altyd te duur. Dat was dan de zoogenaamde chemische samenstel ling. Later en dit dateert eerst van de laatste jaren is men gaan inzien, dat een chemisch-juiste samenstelling niet voldoende is, dat er ook nog een zoogenaamde biologi sche factor bestaat en wel van een groote beteekenis, zoodat de vooraanstaande voe derfabrikanten toen kostbare proefstations zijn gaan inrichten, waar de wetenschappe lijke onderzoeker naast den praktijkman werkt en het resultaat daarvan is het tegen woordige zeer hoog staande meelvoeder, dat de vooraanstaande voederfabrikanten in den handel zijn gaan brengen en waar de vroe gere en nog wel bestaande eigen-mengers het glad tegen moeten afleggen, hetgeen door het vorenstaande zonder meer wel duidelijk zal zyn. Aanvankelijk gaf men die meelmengsels in een zekeren vochtigen toestand. Men maakte het dan zoogenaamd „rul" aan, d.w.z. men voegde er zooveel water aan toe, dat het korrelig bleef en vooral niet papperig werd. Heeft men het voer aangemaakt en men neemt er een handvol van, dan moet

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1