men 500 is a.s. *KE. MAANDAG ÏO AUGUSTUS EERSTE BLAD wnrnrnm n cies )wel xor" rvan apen irto. 1S6| 69e Jaargang 1931 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen HEVEA jaar ;d in de maand ;eveer 14 dagen randhuisje met :genheid. Briev. au „Vliss. Crt". gd Jovenwoning. X. R., bureau rant". jvenhuis, :r, centrale Ver- op mooisten ile condities. X. O., bureau rant". ON1NG jr. teeistr. 90, bov. ESRIJW1EL en voor f 14. dsch BUFFET es Pioenlaan 8, ON1NG Te bevragen! :g 49. I WIJCK, Bel- te koopeen rger Woonhuis veg en bij de teer mooi vèr- rdere gegevens allen tijde en Ie bekomen, bij Woningbureau IJCK.Vlissingen. 'LEUGEL evraagd, door n met metk en handel GEBRS. Iddelburg. IE ijk of om en Haag. Vliss. Crt." EZOCHT personen, van liefst aan zee. per dag. Aan- DEN BRAVE, 15b, Rotterdam. Stoomvaart mrg-Rofferdam gen plaatsen PASSAGIERS, EN VEE v.Midd. v.m.uur 7.30 8 8 v Rott. vm.uur 9 9 9 ansport- en E*p. n G. VOS. Telet. HOORN. Tel. 153 ïHODT, Tel 282 EK, Telet. 101. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et lillin: Firma F. 119 DE HEIDE Ir.. Kristal it-i), (lissinp. Islsl. ID. Postrekening GE26I ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. Nieuwe perspectieven voor Zeebad. Vlissingen Dat de geest ven meerdere personen steeds werkt en tracht iets te bereiken of te verwe zenlijken, waardoor de belangen van de bad plaats worden gediend, moge vit het volgende blijken. Dezen winter zeide ons de directeur van hotel ,3ritannia" de heer E. van Dijk Soe- rewijn „Het moet voor menschen uit Noord- Brabant en uit de streken langs de Zeeuw- sche lijn toch wel aangenaam zijn, wanneer zjj eens een uitstapje kunnen maken naar een zeebadplaats en alzoo een dagje aan zee kunnen vertoeven en genieten van strand, duin, bosch en zeelucht. De Hollandsche bad plaatsen liggen voor zoo'n trip te ver, maar Walcheren ligt toch bijzonder gunstig. Als nu de directie van de Nederlandsche spoor wegen op de Zondagen eens een specialen trein liet loopen van Roosendaal bijv. 's mor gens om 10 uur naar Vlissingen, welke des avonds om 10 uur den bezoekers de gelegen heid gaf hunne penaten op te zoeken, welk een leuke dag was er dan niet op ons mooie eiland en speciaal in Zeebad-Vlissingen te passeeren Aansluiting uit Tilburg, Eind hoven enz. ware wellicht ook nog te overwe gen, terwijl van dergelijke bezoeken de ge heele stad zou profiteeren. Natuurlijk zou het reizigerstarief de prijzen van autobussen niet mogen overtreffen". Eenige weken geleden brachten ongeveer 360 personen uit Breda per touring-cars een bezoek aan Walcheren en inzonderheid aan Vlissingen. Meerderen, w.o. de leiders, kwa men in persoonlijk contact met den directeur van „Brit", waar het geheele gezelschap ook dineerde. Zij waren dermate enthousiast over Zeeland's tuin en onze Scheldestad met strand en verdere geneugten, dat het denk beeld van den heer Soerewijn tot een vast plan gewerd en hij richtte dan ook een schriftelijk verzoek ter sake aan de directie der Nederlandsche spoorwegen te Utrecht. Dit had tot gevolg, dat Zaterdag jl. een in specteur namens die directie naar Vlissingen kwam, ten einde van den inspecteur van den civielen dienst der stoomvaart-maatschappij „Zeeland", den heer J. van Rheenen, nadere inlichtingen betreffende deze aangelegenheid te bekomen. Uit den aard der zaak heeft dit onderzoek niet tot positief resultaat geleid. Laten we echter de hoop uitspreken, dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen ter men aanwezig acht om het verzoek, zij het bij wijze van proef, in te willigen. Meerdere verkeersmogelijkheid naar Vlis singen en omgeving per spoor tot voren om schreven doel, is werkelijk geen overbodige luxe. In rustig afwachten en vertrouwen zal onze kracht bestaan. Het drukke reizen, Niettegenstaande het slechte weer is het verkeer toch nog belangrijk te noemen. Za terdag vertrok de mailboot met circa 500 passagiers, terwijl de binnenkomende mail boot ruim 600 passagiers naar hier bracht, daarvan ongeveer 500 met den trein zijn ver der gereisd. Aan het station heerschte een groote drukte en vertrokken de treinen met Veel vertraging. Zaterdagavond op de Zeeuwsche stations Vlissingen, Middelburg, Goes en Vlake. Vele reizigers wachten op den sneltrein, die om 6.52 van Vlissingen moet vertrekken en er is van de slechts drie sneltreinen, die dagelijks de reizigers van de Zeeuwsche sta tions naar elders vervoeren en behoorlijke aansluiting geven naar de andere deelen des lands. De mailtrein, die den sneltrein vooraf moet gaan, is reeds te laat. Te Middelburg davert bij 6.55 voorbij. Het is dus te voorzien, dat °ok de sneltrein eenige vertraging zal heb ben. Tien minuten later passeert nog een °xtra mailtrein. Het wachten begint al wat lang te vallen, maar er is nu toch een stille boop, dat de sneltrein nu direct volgen zal. Weer gaat het sein omhoog. Maar opnieuw een teleurstelling. Tot groote verbazing van bet mopperend publiek wordt een "goederen- treiitje de eer waardig gekeurd den sneltrèin vooraf te gaan. Misschien verdienen de Spoorwegen meer aan de goederen dan aan de menschen Nu duurt het lang eer er weer beweging bomt in de seinen. De minuten kruipen voorbij. De vertraging wordt al 20, 30, 40 mi- tuten. Eindelijk, vijftig minuten over tijd Verschijnt de lang verwachte trein. Het is meer dan zes uur geleden, dat de vorige snel trein reizigers uit Zeeland vervoerde. Wat moppert men in Zeeland toch, dat de spoor wegen deze provincie stiefmoederlijk be- deelen Maar het mooiste komt nog. wij vernamen dat de oorzaak der vertraging is Er waren in Vlissingen geen locomotieven bij de hand, doordat de extra-mailtrein er een meer dan gewoonlijk vroeg. Gewacht moest worden op de locomotief van een trein, die uit Roosen daal te Vlissingen arriveerde Zooiets schijnt mogelijk te zijn op een zoo belangrijk eind station als Vlissingen. Kanowedstryd aan het strand. Het was wel zeer te betreuren, dat de weersgesteldheid Zaterdagmiddag nu niet di- recht aangenaam genoemd kon worden. Bij heerlijk, zonnig zomerweertje was de kano kamp bij het baüstrand bepaald een aardige attractie geweest voor stand- en boulevard bezoekers, terwijl Vlissingen een sportevene ment rijker was geworden. Doch het heeft niet mogen zijn. Weliswaar was het op het aanvangstijdstip bij krachti- gen wind droog en scheen er ofschoon misleidend eer zonnetje, maar van ideaal was het verre. De wedstrijdcommissie en burgemeester Van Woelderen, die natuurlij k weer aanwezig was, hebben dan ook ernstig beraadslaagd over het al dan niet doorgaan, waarbij het zwaartepunt gelegd werd op het „safety first", en besloten ten slotte van elke klasse een heat te laten proef-peddelen. Deze kanoërs hebben iets kranigs gepresteerd en bleken, trots het spel van wind en golven, zeer behendig over het algemeen, in het ma noeuvreeren met hun ranke vaartuigjes. Het weder werd echter allengs ongunstiger, don kere wolken pakten saam aan den horizont en bij wassend getij bruiste en kookte de branding. Commissie en burgemeester acht ten het, in verband met „veiligheid vóór al les", gewenscht den wedstrijd te verdagen, waartoe in overleg met de inschrijvers dan ook werd gedecideerd, mede gelet op het feit, dat onder dergelijke omstandigheden van een snelheidsrecord geen sprake kan wezen, om dat het evenwichtsvraagstuk ten eenenmale overwegend is. De wedstrijd zal thans gehouden worden Zaterdag 15 Augustus a.s. Nadrukkelijk wij zen wij er nog op, dat alleen kan worden deelgenomen door geoefende zwemmers en zwemsters. Onmiddellijk na het vallen van de uitstel beslissing ontlastte zich een zware regenbui, het water pijpesteelde suit de lucht en het werd een algemeen „sauve qiu peut", niet in het minst voor de toeschouwers, die zich door het i ti-seizoenweder niet hadden laten weerhouden, en van hun belangstelling voor dezen kanowedstrijd wilden getuigen. Moge uitstekend weer dit tournooi de vol gende maal begunstigen, opdat de pogingen van de comnvTSie voor het Badbedryf, om vreemdeling en inwoner afwisseling, amuse ment en ontspanning te bezorgen, met goeden uitslag bekroond mogen worden. Vreemdelingenbezoek. Hoewel het weer gisteren allesbehalve gun stig was te noemen wij zijn trouwens dezen zomer allesbehalve verwend is toch nog een plezierboot uit België met circa 300 pas sagiers aangekomen. Ook is nog een boot met een groot aantal passagiers naar Middelburg doorgevaren. Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. Voor deelname aan den op 29 Augustus te houden zwemwedstrijd om den Scheldebeker, kwamen tot nu toe 10 inschrijvingen bij den secretaris van de V.Z.C., den heer J. Prins, binnen. De houdster van. den beker, mej. Y„ Lauwereins te Ostende zal de tropee niet verdedigen. Vertrouwd wordt, dat de meeste inschrijvingen op het laatste moment ge beuren zullen. Een droeve plechtigheid. Door de sombere natuur schreed Zaterdag het 10-tal schepelingen langzaam voort over het kerkhof om naar zijn laatste rustplaats te brengen het stoffelijk overschot van den kwartiermeester der stoomvaart-maatschap pij „Zeeland" C. M. van de Kop, die, door een droevig ongeval om het leven was gekomen. Achter de baar, die gedekt was met de drie kleur, liep de 83-jarige vader met andere familieleden, de commandant van de „Prin ses Juliana", de heer Ree, met zijn eersten officier, de inspecteur van den technischen dienst, de heer Van den Broeke, het dage- lijksch bestuur van de afdeeling Vlissingen van het N.A.S. en een groote schare belang stellenden. In den stoet werden verschillende bloemstukken meegedragen, o.a. een groot anker met witte lelies en kransen van de S. M. „Zeeland", van de „Prinses Juliana", de „Oranje Nassau", de „Mecklenburg" en de Federatie van Transportabieders. Nadat de lijkkist in de groeve was neerge laten, nam de heer Van den Broeke het woord om den overledene te herdenken en te huldigen namens de directie der S. M. „Zee land". De heer Ree sprak als oudste com mandant en roemde Van de Kop als iemand, die plichtgetrouw, gelykipatig, evenwichtig en kalm was. Hij was een goede scheepsmak ker, wiens nagedachtenis in aangename her innering zal worden gehouden. Met een „rust in vrede" besloot de heer Ree zijn toespraak. De heer Beks sprak namens het N.A.S. Hij schetste Van de Kop als een van de beste kameraden, als iemand, die was, zooals strij ders moeten zijn. Hem, die gevallen is in het vervullen van zijn rechtmatige plichten, roe pen we een „rust zacht in vrede" toe. Nadat de aanwezigen aarde op de kist hadden gestrooid, dankte een zwager van den overledene voor de betoonde overgroote be langstelling. Baldadigheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een groote ruit in een woning in de Kanaal straat ingegooid, terwijl ook eenige boompjes vernield bleken te zijn. Vermoedelijk hebben zich matrozen aan deze baldadigheid schul dig gemaakt, althans kort voor de vernieling zijn meerdere schepelingen, die onder drank invloed verkeerden, door de politie, op het Eiland surveilleerend, tot behoorlijk gedrag aangemaand en een eindweegs gevolgd. Toen de politie haar verdere surveillance heeft voortgezet, hebben de baldadigheden vermoedelijk plaats gevonden. Opgepast. Een ingezetene klaagde by de politie dat een man zich te zijnend had vervoegd en hem manufacturen en heerenkleeding te koop aanbood. Er wordt dan een voorschot op de te leveren goederen gevraagd. Met reden wordt vermoed dat men na het voorschot te hebben betaald, verder niets meer van de zaak hoort. MIDDELBÜRG. De kermis. Zooals steeds de laatste jaren kan ook nu weer alleen van den laatsten dag van de Mid- delburgsche kermis gesproken worden van een drukken dag en dat dan feiteiyk nog maar alleen gedurende de laatste avonduren en dit mede dank zü het frissche doch droge weder. Het sluitingsuur, 12 uur, kwam ook nu voor de kermishouders en zeker ook voor de ex ploitanten te vroeg, want e* werd toen met hoogere entrée-prijzen nog een aardige duit binnengehaald. De politie heeft door kalm optreden ge zorgd, dat het sluiten der inrichtingen en een half uur later van de café's zeer rustig ver liep, zooals trouwens de geheele kermis rustig verloopen is, OOST- EN WEST-SOUBURG. Zaterdag werd alhier by het ringryden de door den burgemeester van Souburg geschon ken zilveren wisselbeker afgereden door P. Baljeu voor de eerste maal. Een beker ge schonken door den heer J. Willemse viel ten deel aan P. de Visser. Trots het buitengewoon slechte weder was er veel belangstelling by het ringryden. RITTHEM. Ringryden. Zaterdag werd den geheelen dag met veel animo door een 20-tal ruiters naar den ring gereden. Des voormiddags bracht de burge meester den toegezegden wisselbeker, die by monde van den heer Joh. de Visser dankbaar door de ringrijders werd aanvaard. Des na middags werd om den beker gekampt. De winnaar was D. Polderman met 5 ringen in 3 ronden of 6 beurten. De verdere uitslag van de ringrijdery was le prys 19 ringen Jac. Schout2e pr. 19 r. Joh. de Visser3e pr. 19 r. P. de Pagter Jz 4e pr. 18 r. D. Polderman5e pr. 18 r. I. de Visser6e pr 15 r. J. D. Koppejan7e pr. 15 r. J. de Pagter8e pr. 14 r. Abr. Marys 9e pr. 13 r. And. Breel10e pr. lï r. C. Cor- nelisse 11e pr. 11 r. L. Pouwer 12e pr. 10 r. I. Cevaal13e pr 8 r. A. Barentzen14e pr. 8 r. H. Barentzen 15e pr. 8 r. D. Verstraate 16e pr. 7 r. W. de Visser; 17e pr. 7 r. L. Osté; 18e pr. 7 r. J. Cevaal19e pr. 6 r. J. van Keulen 20 pr. 1 r. G. de Bart By geiyk aan. tal ringen werd om den voorrang geloot. De meeste volgringen (5) werden behaald door I. de Visser, die daarvoor een taart in ont vangst nam. De pollepel viel P. de Pagter Jz. ten deel. BIGGEKERKE. Ringryden. Zaterdag had de jaarlijksche rlngrydery plaats welke niet zonder hindernissen verliep. Een der deelnemers viel van zyn paard, en kwam op een paal terecht, waarbij hij zyn 'K>r verwondde. Een ander, de landbouwefs- knecht J. J., viel eveneens en kreeg daarbij van zijn paard zulk een klap, dat zijn been brak. KOUDEKERKE. Uitslag ringrydery voor gehuwden op 8 Augustus le prijs C. de Witte, 2e pr. P. Flipse, 3e pr. G. Renierse, 4e pr. L. Brasser, 5e pr. Jac. Vos, 6e pr P. Roose, 7e pr. I. Job- se, 8e pr. A. de Pachter, 9e pr. J. de Potter, 10e pr. I. Kluijfhout, lie pr. P. Barentse, 12e pr. P. Verhage, 13e pr. P. A Verhage, 14e pr. J Jobse, 15e pr P- J. de Potter, 16e pr. J. Verhage, 17e pr. A. Kluijfhout, 18e pr. Joost Vos, 19e pr. L. Renierse Jz., 20e pr. C. H. Maas, 21e pr. C. Joziasse, 22e pr. C. Jobse, 23e pr. M. Joziasse, 24e pr. C. Bosschaart Az. De medaille, geschonken door den heer Dert, werd gewonnen door P. Renierse en de potlepel door P. Roose. VEERE. Oude munten. Bq het verbeteren van den weg van Veere naar Middelburg zyn 25 zilveren oude Zeeuw sche munten gevonden. Deze zyn aan de oudheidskamer te Veere geschonken. TERNEUZEN. Een feestweek. Toen vóór eenige jaren te Ter Neuzen een vereeniging tot bevordering van vreemdelin genverkeer werd opgericht, bleek dat deze zich in haar werk niet zou kunnen bepalen tot het inrichten van een informatiebureau voor toeristen uit den vreemde of het geven van leiding by vreemdelin^nbezoeken. Wel is waar biedt ook het vlakke land van Zeeuwsch Vl.anderen vooral in den zomer veel schoons met zijn ryke bouwlanden, op verschillende plaatsen en door mooie boomenryen be grensd verschiet en levert ook de omgeving van Ter Neuzen veel van dat schoons, doch men mist er hetgeen veelal het doel is van toeristen oudheid, historische gebouwen, het is geen openlucht-museum. Dit is een gevolg van de geschiedenis der stichting in de latere jaren. Aanvankelijk bestaande uit een paar visschershutten aan den-mond der haven naar Axel, is Ter Neuzen van lieverlede ge groeid, werd het later tot afzonderlijke ge meente verklaard, en is het pas uitgegroeid na het aanleggen van het kanaal van Ter Neuzen naar Gent in het jaar 1825, is het, opnieuw en belangryk in bevolking toegeno men na 1870, toen het door de spoorwegen naar Gent en Mechelen met het Europeesch spoorwegnet verbonden werd en een zeeha ven werd. Wel is Ter Neuzen meer en meer het doel geworden van dag-toeristen uit het Zuiden, die ook gaarne eens aan „de zee", zooals zy den breeden Scheldestroom noemen, willen vertoeven. En dezen kunnen er volop genie ten van het prachtige uitzicht dat men hier kent. Ook de sluizen .en het op- en afschut ten der schepen trekt de belangstelling, evenals het mooie waterwerk dat het kanaal van Ter Neuzen naar Gent vormt, en waarop de groote stoomers byna geregeld op- en af varen. Maar een stroom van vreemdelingen krygt men er nog niet. De opgerichte veree- niging is er zich daarom op gaan toeleggen om door het inrichten van muziek-, gymnas tiek- of andere feesten minstens eens per jaar een stroom van vreemdelingen naar de stad te trekken. Ofschoon over bescheiden middelen be schikkende, is haar dat tot hiertoe vrywel gelukt en geniet de vereeniging de twee laat ste jaren den steun van de gemeente voor het inrichten van den climax van zoo'n feestvuurwerk, dat steeds velen trekt. Maar zy heeft bovendien een anderen, krachtigen steun gekregen, waardoor de feestdag is uitgedyd tot een feestweek. Het mag gezegd worden, dat de winkeliers stand zich flink heeft ontwikkeld, dat deze over het algemeen met zyn tyd is meege gaan, dat is aangebouwd en verbouwd naar de eischen des tyds, maar dat men zich ook bovendien er op heeft toegelegd door kwali teit en prys de koopers te lokken, hetgeen tot gevolg heeft gehad dat ook de bevolking uit de omgeving er meer en meer komt win kelen. Toch bestond er nog geen goede geest onderling, dat wil zeggenieder leefde nog op zichzelf. Daarin kwam het vorig jaar ver andering, toen ter gelegenheid van het door Vreemdelingenverkeer ingerichte feest ter viering van den jaardag der Koningin, de winkeliers onder leiding van den heer A. van den Bruele, de hoofden by een staken en plannen beraamden om in verband met dat feest een winkelweek te organiseeren. Dat plan, spontaan ontstaan, op korten tyd in eengezet, werd een overweldigend succes. Er 1 /icfitloopend werd byv. 's Woensdags een optocht met pdaalwagens, reclamewagens en -groepen, met schilden ineengezet die ieder verraste en aller bewondering had. Ook de aan het eind der week ontstoken verlichting op de Markt met lichtzuilen was een verrassing. Met al het andere dat daaromheen werd ge organiseerd was het een succes-week, en was het bewijs geleverd dat er voldoende actie in de bevolking leefde om „iets te doen" en logenstrafte de bewering van pessimisten dat er voor dergelijke onderneming geen durf of lust meer in zat. En.... nu had men er den smaak van te pakken. De winkeliers hadden zich na afloop van het feest en afdoening van zaken weer ieder in hun eigen burcht teruggetrokken, maar blykbaar toch op den uitkyk of ze niet zouden worden opgeroepen. Tenminste, nu in den loop van dezen zomer de heer Van den Bruele hen ter vergadering riep en een plan ont vouwde, zóó fantastisch en stout dat het ve len duizelde, sloot men zich thans als „Ter Neuzensche Winkeliersvereeniging Klimop" aaneen, om samen te werken voor aller eco nomische belangen, en daaronder ook in de eerste plaats om iets oorspronkelyks daar te stellen dat aan Ter Neuzen bekendheid zou geven, dat de vreemdelingen zou trekken en daardoor strekken tot bevordering van aller economische welvaart. De heer Van den Bruele is de geschiede nis der stad gaan bestudeeren en uit de in lichtingen, verkregen by oudheidvorschers, bleek dat de naam zijn ontstaan te danken heeft aan het stichten op den neus in de Schelde, zooals er blykens een kaart van 1274 door Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen 3 werden gevormd. Aanvankelyk lag mee? binnenwaarts een stad, „Triniteit" geheeten, ter plaatse waar nu de buurtschap 't Zwaan tje ligt. Die stad is verwoest. De schorren benoorden Triniteit werden 650 jaar geleden ingedykt en op dat land aan de Schelde de tegenwoordige stad gesticht. Op een huldiging der voorvaderen, die de landtong waarop Ter Neuzen is gesticht aan de onstuimige baren der Schelde hebben ont worsteld, die daartegen steeds hebben gestre den, tot het land er veilig ligt in zijn tegen- woordigen staat, is het vyfjarig plan der winkeliersvereeniging „Klimop" gebouwd. Vandaar„Nose sonder Nose", „Ter Neuzen Een monument is reeds ontworpen door den heer K. J. Huineman, zijnde een zuil, op voetstuk met beelden die symbolisch den stryd tegen het water zullen voorstellen. Deze heeft tevens ontworpen een „Nose-vlag", en zyn verkrygbaar gesteld Nose-insigne's, No- sefietsvlaggetjes, een „Neuzenlied" is uitge geven en aangeleerd en nog verschillende andere zaken, die strekken zullen tot het ge ven van bekendheid aan het Ter Neuzensch plan, aan de heden geopende winkelweek, die telken jare zal worden herhaald, naar men zich voorneemt met telkens stygenden climax. Door de winkeliersvereeniging zyn voor de koopers tal van fraaie pryzen uitgeloofd, te winnen door de bons die men by het koopen van artikelen krijgt. Speciale pryzen kunnen worden gewonnen door koopers buiten de gemeente. Hedenmorgen is de winkelweek geopend door een rondgang van gecostumeerden met Thibetaansche trompetten, die de reveille bliezen, 's Avonds is er optocht met muziek, Dinsdag wielrydersfeest, Woensdagnamiddag de groote optocht met het symbolische Neu- zenmonument, verschillende praalwagens en reclamewagens en des avonds met verlichting herhaald. Donderdagavond wedstrijd van geblind- doekten en daarmede is dan het programma voor de winkeliersvereeniging beëindigd. Vry. dag komt Vreemdelingenverkeer aan de beurt welke een rlngrydery te paard heeft georga niseerd, die men hier sinds jaren geleden niet meer heeft gehouden. Het muziekgezel schap „De vereenigde werklieden" zal dien avond een concert geven aan boord van de „Luctor", door de directie van de Z.V.T.M, welwillend beschikbaar gesteld en Zaterdag namiddag is het muziekfeest, waaraan mede door de gezelschappen van Hoek, Sas van Bent, Biervliet, IJzendijke en Hoofdplaat zal worden deelgenomen, met als slot een schit terend vuurwerk. Van af Maandag zal de Markt des avonds schitterend verlicht zyn door de lichtzuilen die door Vreemdelingenverkeer met mede-» werking van de PZEM en het gemeentebe stuur weer zyn geplaatst. In de afgeloopen week is met een karavaan auto's door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen re clame gemaakt. Te Sluis trof men het ook dat daar vele buitenlanders tegenwoordig waren, welker aandacht in het bijzonder ge trokken werd door de gecostumeerde trom-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1