1000 500 300 150 100 25 CHIEF WHIP EERSTE BLAD No. 183 69e Jaargang 1931: ICHT TLIJNEN DA VLISSINGEN Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Nog een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw ge zondheid is! OP VOLMAAKTE WIJZE GEFABRICEERD U weet elke sigaret, die onze fabriek verlaat moet in alle opzichten „af" zij'n en vol doen aan de hooge eischen, die U stelt aan Uw Chief Whip! Bak voor bak siga retten wordt zorgvuldig ge controleerd en onderzocht om zeker te zijn van de volmaaktheid van Uw VIRGINIA 7.20 Orkestconcert. .25 Morgenwijding, tconcert. 4.50 Con- Vie werde ich reich ;erie. Daarna dans- - 12.20 Orkestcon- n. 3.20 Orkestcon- .20 Zang en voor- •t. 11.05 Dansmu- Orkestconcert. 6.35 phie Arnould". 9.20 Orkestconcert. :ert. 6.35 Gramo- rdracht. 9.20 Or- CHTEN VnDDELBURG 1931. gehouden veiling i besteed 2130 ct.perzik ct.St. Jantjes 6 ct.earley Victoria 8 ct.Koningin jpels 614 ct. 336 ct.Noord- 7 ct.roode sui- trévoux 518 ct. zerin peren 4 ct. ier louwtjes 7—12 Westfries peren 11 ct.madame en 28 ct. n 826 ct.witte ;e bessen 6—7 ct. t.witte kruisbes- -10 ct.frambozen n 38 ct.blauwe ije pruimen 31—38 ct.blauwe ho- ce pruimen 38 ct., loenen 1548 ct. 7 ct.ananas me- oenen 2341 ct. er stuk. E MARKT. 1931. 'aren 35.000 eieren iren kipeieren 54 ■58 K.G. 4.24— 4—4.97 60—52 K.G. 5.27 brui- -62 K.G. 5.17— eendeieren f 3.57, oeneieren 6 ct. per 764.9 te Isafjord. 747.3 te Skagen. rond van 8 Augus- Toord-Westelijke tot n tot zwaar of half :nige regen. Weinig nr. iekte. tvond van 5 tot den in Zeeland, Fries ons land de weers- geweest voor het ilziekte. te Marseille Aug. de Azoren van Las Palmas ug. Gibraltar Aug. te Dar es 5 Aug. Perim te Antw. 1 van Coruna atavia van Amst. (uitr.) 6 Aug. te .ug. 14.50 u. te Ply- ig. van Genua \ug. te Hamburg Aug. te Kaapstad g. van Padang ikeiykheden, Dinsdag, Donder dag Thé Dansante, ée dansante, ederen middag en Woensdag- en ansante. Dagelijks soirée- Zondags Thé-dan- Groot gecostu- el Britannia, 8 uur. ito's, Fietsen ligen. uur 9.09 9.07 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct 8.46 10.00 21.14 22.33 De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Arbeidsinspectie. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Oc tober 1931 benoemd resp. tot electrotechnisch adviseur en electrotechnisch ingenieur bij de arbeidsinspectie ir. A. H. O. W. de Bats, electrotechnisch ingenieur by de arbeids inspectie en ir. J. M. Kerkmeyer, adjunct inspecteur van den arbeid, beiden te 'e-Gra- venbage. De rijks werkverschaffing. Het „Hbld." verneemt, dat in de eenigen tijd geleden ingestelde contactcommissie het voorstel is gedaan, om aan de te werk ge stelden bij de rijkswerkverschaffing een be drag in eens uit te keeren, teneinde tegemoet te komen aan de behoefte van aanschaffing van kleeren en schoeisel, hetgeen niet of bij na niet bekostigd kan worden uit de uitkee- ringen. Indien de regeering in dit voorstel treedt, zou, althans dit is de opzet, aan te werk ge stelden, die gedurende een bepaalden termijn of langer bij de rijkswerkverschaffing zijn, een bedrag van 50 worden uitgekeerd. De uitkeering zal eventueel natuurlijk al leen dan geschieden, als de behoefte, waar van hier voor sprake is, aanwezig is. Is het genoemde blad wel ingelicht, dan zou de regeering intusschen vrij afwijzend tegenover dit voorstel staan op grond o.a. van verschillende bezwaren van practischen aard. Autopeds op den weg. Wij hebben melding gemaakt van de be zwaren die in het „Hbl." werden geopperd tegen het verbieden van autopeds op den weg. De „Nieuwe Ct." laat een geheel ander ge luid hooren. Van Breda begint de victorie, zoo juicht het Haagsche blad in een bespre king van het Bredasche verbod. 't Was noodig, zegt de „Nieuwe Ct." dat er zoo'n verbod kwam. Een paar jaar geleden strompelde nu en dan een jongetje met zoo'n plankje op wiel tjes over de straat. Thans kan men een heir- leger van autopedberijders en -rijdsters zien slierten over de trottoirs en die onnoozele plankjes van weleer beginnen steeds meer op fietsen te gelijken met rubberbanden, stuur- toestel en bel. Het gaat er niet enkel om zoo hard mogelijk voort te komen, liefst onder gehuil, dat doet denken aan een losge broken indiaan, maar de prettigste kunst is om vlak langs een voetganger te glippen en hem een schrik op het lijf te jagen. Dat er kans bestaat op een ongeluk wil er natuurlijk by zoo'n deugniet niet in. Toch zijn er onge lukken door veroorzaakt, gelijk onlangs nog een geneesheer heeft getuigd. Bovendien is het, zoo zegt het blad, uit orthopaedisch oogpunt een verwerpelijk stuk speelgoed, omdat een kind de natuurlijke nei ging heeft om steeds hetzelfde been er bij te gebruiken, zoodat scheefgroeien er het gevolg van kan zijn. Daarom zou de „Nieuwe Ct." willen, dat in alle gemeenten in de politieverordening een artikeltje werd ingevoerd, waarbij het verbo den wordt met een autoped de trottoirs en voetpaden te berijden. Dan is het meteen uit met dat onpractische stuk speelgoed. Wrak van de „Admiraal Tromp" ontdekt 7 Naar Reuter meldt heeft het begingsvaar- Luig „Yantlet" van het Londensch havenbe stuur nabij het Nore lichtschip aan den mond Van de Theems een wrak ontdekt, waarvan tóen gelooft dat het is van het Nederlandsohe oorlogsschip „Admiraal Tromp" dat daar in 16d*7 is gezonken. Duikers hebben vastgesteld dat de balken voor een groot deel nog in uit stekenden toestand verkeeren. Anker en ka- tel zijn echter geheel door roest verteerd. Het schip zal worden opgeblazen. Bona van Chr. Geref. Mannenvereenlgingen. De Bond van Chr. Geref. Mannenvereeni- Bhigen heeft onder voorzitterschap van den heer R. Vrugte van Amsterdam zijn eerste Blgemeene vergadering gehouden te Rotter- öaQ1. De vergadering was goed bezocht. Na pP de gebruikelijke wijze de vergadering te hebben geopend, heeft de voorzitter een har- fetyk woord van welkom gesproken tot de af gevaardigden en in het bijzonder tot die van hog niet aangesloten vereenigingen. Een voorstel—Vlissingen tot contributiever- hooging werd niet aangenomen. De vergade rs vereenigde zich met een voorstelDor- ^cht om viermaal per jaar in de vereeni- Btogen een collecte te houden. Een voorstel— Vlissingen om over te gaan tot de uitgifte van een eigen orgaan, werd ondanks een af wijzend praeadvies van het bondsbestuur, aangenomen. Als bestuurslid werd herkozen de heer Feij uit Vlissingen en gekozen werden tot be stuursleden de heeren Van Huis uit Utrecht en Van Spronzen uit Rotterdam. Een jubileum. Op Maandag 10 Augustus zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer J. J. van der Sanden in dienst trad bij de N.V. cacao- en chocola defabrieken A. Driessen. Aanvankelijk op het kantoor werkzaam, werd hij later reiziger en is thans sedert vele jaren hoofdvertegenwoordiger der firma. Als zoodanig zal de heer Van der Sanden bij velen in den lande bekend zijn. De jubilaris is heden, ten kantore der firma gecomplimenteerd en mocht nog van vele andere zijden blijken van belangstelling in ontvangst nemen. VLISSINGEN. AAN ALLE FRONTEN. Een groote bedrijvigheid en activiteit heerscht aan alle fronten dezen zomer. Be hoorlijke muziek in de établissementen, di verse wedstrijden op zwemgebied, journalis- tenbezoek, kanowedstrijd, schilderijenten toonstelling van den kunstkring Het Zuiden, waarbij zich thans nog voegen komt de V. O Vlissingen met internationale voetbalwed strijden en muziek, terwijl de V.V.V., waarin nieuw bloed gevaren is, waar noodig van raad en advies dient en op verschillende wijzen reclame maakt voor Bad-Vlissingen. Zoo ko men we er wel, ja, van diverse zijden verna men we reeds, dat er tastbare resultaten zijn. Volhouden zij dus het parool Zondag 9 Augustus speelt de F. C. Turn hout tegen de V. C. Vlissingen. Deze ver- eeniging stelde zich in verbinding met het reisbureau „Onabelt", een samenwerkende maatschappij te Brussel met agenten in alle landen der wereld. Is het bezoek van Turn hout het eerste succes, een nog mooier ge volg zal ons Zondag 16 Augustus brengen. En het volgende jaar komen de voetballers uit het Britsche eilandenrijk, werd ons voor speld Bravo Blijft actief en zorgt bovenal voor een vlekkelooze organisatie Wat Zondag 16 Augustus betreft het vol gende. Rond 12 urn: zal te Vlissingen een boot arriveeren met ongeveer 300 Belgische naburen, w.o. het elftal, le ploeg, van de C. S. Hallois Van Nimmen, Merckx Ch., Nerinckx M., Verleysen P., De Bruijn L., D'Haeze Em., Verstraeten L. Hellinckx A., Verheven P., Verheven J., Itterbeek H. en de Phalange Instrumentale van Hal. Deze Phalange artistique geeft van 14 tot 14.30 een kunstconcert in het Bellamypark en voert het volgende programma uit: 1. Hercule, Concertmarsch, J. Fucik. 2. Cortège solemnel, J. Strauwen. 3. Feuilles d'automne, Elegie, J. Steenenbrugen 4. Danse des Plébéiens, Sartarelle, H. Maquet, 5. Finlandia, Poème Symphonique, J. Sibélius. 6. Brabangonne. 7. Wilhelmus. Onmiddellijk na het concert gaat het mu ziekkorps naar het voetbalterrein. Van de autoriteiten werd voor het gebruik van de muziektempels en het houden van de muzi kale wandelingen door de stad, de grootst mogelijke medewerking verkregen. Vóór den aanvang van het tournooi, zal de kapitein van C. S. Hallois, nadat de twee ploegen aan het publiek zijn voorgesteld, aan den kapitein van V.C. Vlissingen een vaandel overhandi gen, een en ander onder het spelen van de Volksliederen. Na de match staat vrij bezoek aan de stad op het programma, terwijl het in de bedoeling ligt, dat het muziekkorps nog een oogenblik zal concerteeren in de tent op den Boulevard Evertsen. Met betrekking tot de Phalange Instru mentale kunnen wij nog vernielden, dat deze een flinke maatschappij is. Zij werd gesticht in 1880 en verwierf talrijke le prijzen in de eeredivisie. Het korps werd dikwerf uitgenoo- digd kunstconcerten te geven in den Ant- werpschen dierentuin en ondernam kunst reizen naar Duitschland in 1904 en naar Den Haag in 1913. De vereeniging telt 90 uit voerders en staat onder de buitengemeen knappe leiding van den heer J. Strauwen, leeraar aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel, bestuurder van het conservato rium te Njjvel en virtuoos-cellospeler. AROATH LONDON Wanneer een dergelijk gezond, frisch bad plaatsleven ons 's Zondags beschoren zal zijn, ligt het vermoeden voor de hand, dat er ook meer bezoek uit de beide Vlaanderens te wachten is. De directeur van den prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde zorgde voor een schitterende regeling op de Don derdagen zoowel voor heen- als terugreis der touristen en auto's ideaal zou wezen een tweede ferry-boot en non-stop veerdienst misschien zullen we eerlang ook beleven, dat de vertrekuren van hier, vooral 's Zondags, op latere tijdstippen worden bepaald. En als Vlissingen dan nog meer modern geoutilleer de pensions zal tellen en we zullen kunnen bogen op een geregelden electrischen tram- dienst StationBad Vlissingen en omgekeerd, alles tot gemak en gerief van den vreemde ling niet alleen maar tevens als eisch des tijds, dan twijfelen we niet, of het vreemde lingenverkeer zal nog meer toenemen ten gunste van Walcheren in het algemeen en Vlissingen in het bijzonder. Zeebaden. In de week van Zaterdag 1 tot en met Vrijdag 7 Augustus werden in het gewone bad genomen 3947 zeebaden, waarvan 1957 door dames en 1990 doorheeren en in het volksbad 2475 baden, waarvan 1210 door da mes en 1265 door heeren De hoogste temperatuur van de lucht was 80 graden en de gemiddelde temperatuur vaü het water 66 graden. Watrstaatswerk. De rijkswaterstaat heeft het leveren van ijzerwerken (naald-afsluitingen) voor de schut sluis in het Bossche veld en de schutsluis in het Julianakanaal te Roosteren (Limburg) opgedragen aan de N.V. Kon. Mij. „de Schel de" alhier, voor 17.078. ALhambra-Theater. Generaal CJH.A.C.K, Zij kon geen „neen" zeggen. Een film vol pracht van costumes en vol veldslagen en vechtpartijen goed gespeeld en spannend gehouden tot het laatste, is de historische roman uit de achttiende eeuw met haar romantische mogelijkheden van koninkrijken en hertogdommen op de spits van een zwaard. „Generaal C.R.A.C.K." (deze eigenaardige naam is ontstaan door samen voeging der hoofdletters van den oorspron- kelijken naam). Er is een reeks van gezellige, ouderwetsche oorlogen en wonderlijke intriges, onbehouwen generaals en listige vorsten. In den chaoti- schen tijd, dat een koning zich met zijn troepen door Rusland heen naar Turkije sloeg, dat Polen op een gegeven moment drie koningen bezat, dat Czaar Peter in den goe den, ouden tijd, die voor onderdanen nu niet zoo goed was, uit boeren soldaten wist te houwen, laat de auteur een denkbeeldigen hertog van Koerland leven, een jongmensch, dat sprankelt van vitaliteit. En dus ook van liefde. Voor een zigeuner-beauty. De gunst van den Oostenrijkschen keizer, die aan zijn jongen generaal zijn troon dankt, gaat zoo ver, dat ook de zigeunergemalin in de keizer lijke begenadiging deelt. De keizer moet vluchten en met hem zijn dochter, welke laatste ook al een zwak voor den koenen generaal heeft. Wat dus tot een edel besluit voert, terwijl op afdoende wijze met de bar- baarsche Russen wordt afgerekend, die het oude slot bezet hadden. Bij hoopjes zwieren de Russen uit de vensters van den burcht. Exit. Dan de opruiming en het romantische einde, als de aartshertogin haar held op zoekt om niet meer van denzelve te scheiden. „She could n't say No" is een muzikaal drama van een vrouw, die hopeloos liefheeft en wier liefde beantwoord wordt, wanneer het te laat is. Op den achtergrond de Ameri- kaansche onderwereld en het society-leven. Amerika's geliefde cabaret-artiste zingt met haar songs, niet naar onzen smaak, evenmin als haar acteeren. Bij het journaal spreekt professor Plccard over zfjn tocht, manoeuvreert een allermo dernste duikboot, geeft een Zeeuwsch koor een houterige vertooning, staren wij vreemd naar een zonderlinge spring-processie of ge boeid naar schitterende paardendressuur „Luxor"-theater, De straatmuzikant. Misdadigers volgens de wet Na een actueel journaal, draait een Fox film, waarin George O'Brien en Sue Carol op onnavolgbare wijze de hoofdrollen vervullen. Een echte cow-boy film met fraaie natuur opnamen, staaltjes van ruitersport en dik werf pakkende muzikale illustratie, indien de geluidsinstallatie haar werk maar naar be- hooren verrichten wil. De tweede hoofdfilm alleen Is een gang naar het theater waard. Zij is goed van con ceptie en verhaalt van een jong mensch. Luitje genaamd, die in de Italiaansche buurt in New-York verliefd geraakt op een aller charmantst kindje, Marguerita geheeten. Ernstige ziekte van zijn vader noopt hem naar het land der macaroni terug te keeren. get paartje zweert elkaar eeuwig trouw, zooals te doen gebruikelijk is. Inmiddels heef6 Italië zich ook in den grooten wereldbrand gemengd en Luigie zien we als soldaat aan het ItaliaanschOostenrijksche front. „Het krankzinnigenwerk der menschen" maakt ook hem tot slachtoffer, hij wordt blind en krijgsgevangen. In het land van over Hevo wacht het meisje en wacht tot.de doods tijding van haar verloofde haar bereikt. De verdere geschiedenis, de eigenlijke intrigue, beschrijven we niet verder want het is wel zoo aangenaam deze film zelf verder te ont wikkelen. Deze goed geslaagde rolprent wordt voor treffelijk gespeeld. Luigi, gegeven door George Jessel is een waar filosoof, doch tevens een zanger, die over een sympathieke stem be schikt. Zijn Duitsche liederen zijn buitenge meen duidelijk evenals het Oostenrijkschei soldatenkoor in het Kerstlied„Stille Nacht, heilige Nacht". Een film, die hen, die het pe titionnement voor internationale ontwape ning niet teekenden, het schaamrood naar de wangen zal doen stijgen, al is deze rolprent dan ook geen uitgesproken oorlogsfilm. Strandconcert. Het concert dat gisterenavond door het) harmoniegezelschap „Ons Genoegen", direc teur de heer C. G. Goovaarts, in de kiosk op. den boulevard Evertsen werd gegeven, heeft, vooral voor de pauze, veel belangstelling ge trokken. Aardig klonk de ouverture zur operette „Die beiden Savoyarden" van Jac. Offen bach de lustige tonen van „Interrompu", valse en van de Fantaisie Romantique, beide van L. Montagne. Na de pauze konden wij ge nieten van de ouverture Regina, de serenade Rococo en de suite de ballet „Les Millions d'Arlequin". Wat klinkt een fantasie op een bekende opera, zooals die van Carmen door M. J. H. Kessels toch altijd aangenaam Een marsch „Friedensglocken" besloot dit concert, Een aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks half drie heeft op den hoek van den Koningsweg en den Singel een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen de tram en een auto. De tram liep hierdoor uit de rails, terwijl de auto ernstig beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, Schéepvaartberichteii, Heden is hier aangekomen de Lettische viermastschoener „Eurasia", komend van Pa ramaribo met een lading groenhardbalken voor Middelburg.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1