NOOTJES GEMENGD NIEUWS Wollen kleeding, ook voor den zomer. De ontvangst der Nederlandsche spoorwe gen over April heeft bedragen ƒ14.165.408 tegenover f 14.698.609 in 1930 en over het tijdvak JanuariApril resp. 52.434.814 en 55.469.005. De ontvangst per dagkilometer bedroeg resp. f 118.12 en 124..75. De gemeentetram te Amsterdam vervoerde van 1 Januari31 Juli 82.866.500 passagiers tegenover 84.237.197 in hetzelfde tijdvak van 1930, Het vervoer loopt geleidelijk iets terug. Ten gemeentehuize te Zeist werd gisteren de geboorte aangegeven van de 25.000e Inge zetene van die gemeente. In den toestand van den 84-jarigen uitvin der Thomas Alva Edison is wederom een groote verbetering ingetreden. Hy mag het bed reeds verlaten en heeft weer een kleine wandeling gemaakt. Een militair vliegtuig, dat in samenwer king met een regiment artillerie te Goeding een oefenvlucht moest maken, stortte bij Grossparlowitz neer v~ een hoogte van on geveer veertig meter. Het vliegtuig vloog in brand, en beide vliegers werden gedood. Van de 46.000 metaalbewerkers te Barce lona hebben er gisteren 38.000 het werk neer gelegd. De groote dijk nabij Hankau, die het wa ter van het merencomplex nabij de stad keert, is doorgebroken, zoodat in de geheele stad ongeveer 4 vcet water staat. In sommi ge wijken staat het water nog hooger. De bevolking heeft de huizen moeten verlaten. Ten Noordwesten van Haselgehr in het Lech-dal is de bliksem in een hut met stroo- dak ingeslagen. Hierbij werden drie boeren gedood en twee personen gewond. Toen gisteren in de negerwijk van Chicago een woning moest worden ontruimd, ont stonden bloedige botsingen tusschen politie en negers. Vier negers werden gedood en 3 politiebeambten ernstig gewond. BÜ een te Manchester gehouden volks stemming of de bioscopen des Zondags zou den geopend mogen worden, hebben 30.700 vóór openstelling gestemd en 235.721 daar tegen. ging van het systeem der machthebbers te Moskou, die door hun tot in details uitge- werk spionnagestelsel, volkomen op de hoog te zijn en blijven van de wijze, waarop de groote massa reageert op de verschillende maatregelen van hoogerhand genomen. ZITTING VAN HE DUITSCHE RIJKSKABINET. Het Dultsche rijkskabinet heeft gisteren middag de Vrijdag aangevangen beraadsla gingen met de vooraanstaande leden uit het bedrijfsleven voortgezet. Aan de besprekingen die eenige uren duurden, werd behalve door de leden van het kabinet en den president van de rijksbank, dr. Luther, deelgenomen door geheimraad Sehmitz van de I.G. Far- benindustrie, geheimraad Bücher van het Reichsverband der Duitsche industrie, staats secretaris dr. Dernburg als president van de Accept- Garantiebank, den vroegeren mi nister van financiën dr. Hilferding, zoomede door prof. Warnbold* als landbouwkundig expert. By de besprekingen werd het rijkskabinet op de hoogte gesteld van de meening der ge noemde persoonlijkheden. De beraadslagingen, welke de volgende da gen door de economische commissie uit het kabinet tezamen met de deskundigen van de daarvoor in aanmerking komende kringen zullen worden voortgezet, betreffen de voor bereiding van het economisch noodplan, waarover rijkskanselier dr. Brüning heden avond in een radiorede uiteenzettingen zal geven. Onderzocht werd welke maatregelen zou den kunnen worden genomen tot wijziging van de kartel- en prijspolitiek, tot het finan cieel herstel der gemeenten, tot eventueele verlaging der huishuren, enz. Men zal er zich toe beperken bepaalde voorstellen te formu leeren, Besluiten zullen eerst worden geno men na den terugkeer van den rijkskanselier uit Rome. DE ENGEL SCHE MIJNINDUSTRIE. Volgens den industrieelen medewerker van de „Daily Telegraph" is men in de kringen der mijnnij verheid ten zeerste ongerust over de plannen der reorganisatie-commissie ten aanzien van de steenkolenmijnen, meldt de Londensche correspondent van „de Tel." Men meent, dat door de voorgestelde amal- gamatie ernstige nieuwe problemen worden opgeworpen. Hoewel de commissie de bevoegdheid bezit om het plan tot amalgamatie aan onwillige mijneigenaren op te leggen, hetgeen in over eenstemming is met de bij de laatste verkie zingen door de regeering omlijnde mijnpoli- tiek van fusionneering op groote schaal, ziet het er toch naar uit, dat de Tegeering zich, evenals de werkgevers, verontrust gevoelt over de mogelijkheden, die zich daarby voor doen. Van beteekenis is in dit verband de verklaring van Shinwell, den minister van inijnwezen, afgelegd in de Lagerhuiszitting van 25 Juli jl., toen hij ongetwijfeld reeds hekend moet zijn geweest met de bijzonder heden van het onderhavige voorstel. Hij sprak zijn bezorgdheid over de amalgamatie uit met de volgende woorden„Indien de reorganisatiecommissie te snel haar opgave uitvoert en een amalgamatie vormt, die tot uitwerking heeft, dat uitgestrekte steenkool- velden verlaten achterblijven, dan hebben we slechts een probleem opgelost om een an der te scheppen." Er zal zich ongetwijfeld nog veel moeten afspelen, alvorens het plan der reorganisatie commissie in zijn huidigen vorm in de prac- tijk wordt toegepast. HET CREDIET AAN ENGELAND. Met groote voldoening bespreekt de Fran- sche pers het tot stand komen der crediet- overeenkomst tusschen de Bank van Frank rijk en de Bank van Engeland. Men wijst er vooral op, dat deze uiting van internationale solidariteit zeker niet zonder psychologisch effect zal blijven. De juiste modaliteiten van het verstrekte crediet vindt men in enkele bladen. Frankrijk en Amerika zouden elk 122 millioen dollar in de te verstrekken credieten bijdragen, terwijl het crediet een herdiscontocrediet is, dat voorloopig' is verstrekt voor den duur van drie maanden tegen een rentevoet van 3.3 percent. Zoo noodig kan de duur van het crediet verlengd worden. Parallel met deze overeenkomst loopt een overeenkomst tus schen de Bank van Frankrijk en de voor naamste particuliere Parijsche banken, die ongeveer de helft van het door de Bank van Frankrijk aan Engeland verstrekte crediet voor haar rekening nemen. In financieele Fransche kringen is men van meening, dat de Bank van Engeland slechts van een be trekkelijk klein gedeelte van het te harer be schikking gestelde crediet gebruik zal maken. De „Intransigeant" meent, dat in de eerste plaats Duitschland met den goeden afloop der onderhandelingen gebaat is, aangezien Duitschland thans niet meer een in nood verkeerend schuldeischer voor zich ziet, die moet aandringen op een zoo spoedig moge lijke terugbetaling van zijn credieten. Duitschland kan thans rustig aan het herstel van zijn financiën werken om spoedig weer zijn plaats in te nemen in de internationale geldwereld, welke plaats het tijdelijk heeft verloren. De „Ere Nouvelle" verklaart, dat op de Londensche conferentie erop gewezen is, dat de financieele positie van Engeland niet toe liet, dat Engeland zou kunnen meedoen aan een internationale hulpactie voor Duitsch land. Eerst dienden de Engelsche financiën gesaneerd te worden, alvorens aan deelne ming aan een internationale actie gedacht kon worden. Thans is alles geschied om de Engelsche financiën te redden. Met spanning kan men thans uitzien naar de actie tot uit voering van het hulpplan voor Duitschland. EEN REDEVOERING VAN MR. VAN CAUWELAERT. Staatsminister Van Cauwelaert, burge meester van Antwerpen, heeft een redevoe ring gehouden, waarin hy de meening uit sprak, dat de katholieke Vlaamsche parle mentsleden het minimum-programma thans dichtbij zijn integrale oplossing hebben ge bracht, er op wijzende, dat degenen onder de Vlaamsche nationalisten, die vooral van Bel gië niet willen hooren, meer anti-Belgisch zijn dan pro-Fransch. Zy willen vooruit hol len op de puinhoopen van het bestaan van België en van de katholieke partij, zonder te weten waarheen. Het zijn dezelfden, die ook de onderteekenaars van het federaal statuut voor ploerten en verraders schelden. Het is uit dezen hoek, dat de verstijving van de Vlaamsche jeugd is gekomen. De werke lijkheid moet aan de Vlaamsche jeugd duide lijk worden gemaakt. Zy moeten leeren inzien dat Vlaanderen geen belang heeft bij het uiteenvallen van den Belgischen staatdat de eenheid van gezag en wetgeving, de een heid van het politiek bestaan van België, de beste grondslag is voor Vlaanderen's veilig heid. Van Cauwelaert moedigde vervolgens het werk van de Vlamingen te Brussel aan en onderzocht wat de katholieke Vlaamsche Kamergroep heeft willen verwezenlijken. Tot slot sprekende over het door de Fron- ters ingediende federaal statuut, verklaarde mr. Van Cauwelaert, dat Vlaanderen's veilig heid en onafhankelijkheid, zijn politieke kracht en prestige door dit stelsel worden prijs gegeven en zelfs toenadering tot Neder land mogelijk zou worden gemaakt. Interna tionaal zou Vlaanderen zonder positie staan, terwijl het internationaal belang van Vlaan deren en België hetzelfde is. Dit ligt in de gemeenschap van de kleine staten van het Noorden, het herstel van hun cultureele zelf standigheid en van hun historisch gebied. In het kader van België is de weg, dien de Vla mingen te volgen hébben. De redevoering van Van Cauwelaert werd op een langdurige ovatie onthaald. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Op grond van artikel 48 van de Rijksgrond wet is Zaterdag een zeer uitvoerige veror dening door de Duitsche rijksregeering uit gevaardigd, die de reeds aangekondigde be paling over den handel in deviezen en over het bezit van buitenlandsche fondsen enz. •regelt. In 1 van deze verordening wordt aange geven, dat deze bepalingen niet gelden voor de Rijksbank en de Gouddiscontobank, De aan- en verkoop van buitenlandsche deviezen en buitenlandsche fondsen die niet op de Duitsche beurzen werden genoteerd, mag slechts geschieden door de Rijksbank of door de Gouddiscontobank, of nog nader door de Ryksbank aan te wijzen instellingen. Voor den aankoop van buitenlandsche de viezen is steeds een schriftelijke goedkeuring van het deviezenbureau vereischt. 3 der verordening regelt de behoefte aan buiten landsche betalingsmiddelen op grond van vorderingen in buitenlandsche valuta. Officieel wordt medegedeeldOm iederen twijfel uit den weg te ruimen, of de Dresde- ner bank in staat is ook na het hervatten van het betalingsverkeer aan hare verplich tingen te voldoen en om den beleggers de grootste zekerheid te geven, neemt de rijks regeering aan de Dresdener bank deel met een volgestort kapitaal van 309 millioen mark Voor dit bedrag reemt het rijk een gelijk be drag aan preferente aanfleelen, die een cu mulatief preferent dividend van 7 geven. Daar ook de toestemming van den raad van toezicht tot het uitgeven van preferente aan- deelen is verkregen en de meerderheid voor de doorvoering der besluiten van de algemeene vergadering zeker er vóór zal zijn, stelt het rijk de voor de aandeelen noodzakelijke gel den reeds thans ter beschikking van de bank. De leden van de directie van de Dresdener bank hebben met het oog op het feit, dat het allergrootste gedeelte van de aandeelen bij het rijk zal zijn, zich bereid verklaard hun functies ter beschikking te stellen. Het rijk heeft daarover nog geen beslissing genomen. Volgens een mededeeling van de Dresdener bank gaat het rijk uit van de gedachte, dat het niet blijvend in het bezit zal zijn der aandeelen. Veeleer is men voornemens van deze aandeelen gedeelten onder te brengen bij geïnteresseerde kringen. De Dresdener bank bestaat reeds 60 jaar en werkt met een eigen kapitaal van 100 mil lioen mark bij 34 millioen mark reserves. De verhouding tusschen eigen kapitaal en cre diteuren was volgens de laatste tusschentijd- sche balans 114. De koers der aandeelen, dk nog in het begin van het jaar 110 be droeg was op 11 Juli gedaald tot 100 De noteering kon zich slechts op pari hand haven door steun-aankoopen, die zoowel voor deze als trouwens voor andere banken, zeer groot moeten zijn geweest. Aangezien van particuliere zijde geen vol doende initiatief aan den dag werd gelegd meende het rijk zelf te moeten ingrijpen. Aanvankelijk heeft men getracht steun te bieden door middel van de dezer dagen opge richte Akzept- und Garantie Bank, doch dit schijnt niet voldoende te zijn geweest. Het rijk moest wel ingrijpen aangezien de rijks bank niet bereid was, voldoenden steun te verleenen. SOMBERE VOORUITZICHTEN IN AMERIKA. Uit goede bron wordt aan de „Daily Tele graph" gemeld dat, ondanks alle optimisti sche verklaringen van generaal Dawes, Hoo ver en zijn omgeving van meening zijn dat de aanstaande winter een van de moeilijkste zal zijn in de geschiedenis van de Vereenig- de Staten, welke maatregelen men ook moge nemen om verbetering te brengen in het za kenleven. In vele gevallen hebben de industrieele leiders zich verplicht gezien de loonen te ver lagen ondanks de adviezen van de regeering. Dit heeft tót stakingen geleid, met de hier mee gepaard gaande ontbering. De vereeni- gingen voor het verleenen van steun hebben aan de regeering medegedeeld, dat hun geld middelen uitgeput raken. Moest de toestand dit noodig maken, dan zou de minister van oorlog militaire levens middelen en kleederen aan de behoeftigen laten uitdeelen. Onweer. Gisterenmiddag is de bliksem ingeslagen in het pakhuis van Jan- sen's eieren-, zuivelproducten-, wild- en ge- vogeltehandel, gelegen aan den Roermond- schen weg te Venlo. Het pakhuis met inhoud, jonge haantjes, emballage e.d. brandde ge heel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Een vechtpartij. In een café te Scheveningen is gisterenavond omstreeks ruzie ontstaan tusschen den 20-jarigen C. G. en den 23-jarigen G. K., die een paar flinke schoppen tegen de beenen kreeg. In woede heeft hij een aardappelmesje genomen en G. in den buik gestoken. De laatste werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De dader is door de politie in- rekend. Een inbre ker aan een verkeerd adres. Er was in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een inbreker op het pad, die zijn slag dacht te slaan in een boerderij aan den Paterswoldschen weg te Groningen, bewoond door den veehouder H. ten .Cate. Het zal ongeveer half twee zijn geweest, toen den heer ten Cate een verdacht ge- druisch in de kamer hoorde, grenzende aan de kamer, waar hy en zijn gezin zich te bed bevonden. Hij zag de verbindingsdeur open ipan en sprong, onraad vermoedende, direct uit bed. Dat vermoeden bleek juist. Hij zag een man zich haastig uit de voeten maken en door het raam, dat opgeschoven stond de hor was terzijde gedrukt naar buiten verdwijnen. De veehouder, die blijkbaar niet heel bang is uitgevallen, werkte zich ook door het raam naar buiten en achtervolgde den ongenooden gast, dien hy in den tuin bezijden het huis te pakken kreeg en voor alle zekerheid tegen den grond wierp, om hem vervolgens goed vast te houden. Inmiddels waren de knecht en de andere leden van het gezin ook toegeschoten. Een hunner waarschuwde een buurman, die op zijn beurt de politie alarmeerde. Deze liet natuur lijk niet lang op zich wachten en weldra kon den een aantal agenten den bewakingsdienst overnemen. De inbreker, de 34-jarlge D. S„ een goede bekende van de Groningsche politie, werd vervolgens geboeid naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar hij gratis nacht- logies kreeg. Een goede vangst dus, dank zfl het moedige en kordate optreden van den heer des huizes. -Ongelukken.-- Een 38-Jarige fabrieksarbeider is, toen hij per fiets den rijksweg Nuland-Vinkei overstak door een auto gegrepen en aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag zijn de twee gebroeders S., oud 16 en 19 jaar, die Zaterdagavond met een woonwagen in het kamp te Schoon hoven waren aangekomen, in de Lek gaan ba-ien. 7, ij g daarbij in een draaikolk PARI JSC HE M ODEBRIEP OKDELC De meest practiscbe kleeding voor dames die op reis of met vacantie gaan. Als u een zomerreis je gaat maken, wil er dan op bedacht zyn, dat u ook in streken waar het klimaat milder en bestendiger is dan in ons lieve vaderland, tochtige treinen, koele avonden en gure regendagen zult aan treffen. De groote voorliefde van de mode voor al lerlei wollen stoffen, komt daarby aan de practiscbe behoeften van de reizende dame bijzonder tegemoet, want zij kan enkele harer reiscostuums van wol nemen. Het is immers niet „het wol" van vroeger, dat ruig, stijf en onverslijtbaar als het was, moeilijk met het begrip „elegant" samen te noemen was, integendeel de tegenwoordige weeftechniek is thans zoover gevorderd, dat er bijna geen stof meer bestaat, die losser, zachter en soepeler is dan juist wol. En toch heeft de stof daardoor niets van haar stevig heid verloren, een factor, die vooral op reis van zeer groot belang is. Immers op reis wordt een oostuum niet ontzien, terwijl de stof er toch niet meteen verfromfaaid en on- frisch mag uitzien. En geen enkele stof heeft deze eigenschappen zoozeer als juist wol. Bij de keuze van een kleur voor haar reis- costuum, zijn er heel veel dames, die alleen de practische zijde Hiervan bekijken. Van zelfsprekend zal zoo'A pakje tamelijk een voudig van snit moeten zijn en zullen opval lende kleuren moeten worden vermeden, doch anderzijds moet men zich /oor eento nigheid wachten. En dat kan men niet beter en gemakkelijker bereiken dan door een wol len stof te kiezen waarbij verschillende kleu ren of een Schotsch ruitje goed harmoniee ren. Bij een mantelpakje kan men de meest verschillende blouses dragen van wol, batist, waschzijde, tricoline of georgette, en in plaats van den bij 't jasje behoorenden rok, ook wel een Schotscli rokje, of, wanneer het niet zoo zeer een mantelpakje dan wel een mantel be treft, ook wel een Schotsche japon bij eea donkeren reismantel. Men kan het beste zoo doen, dat men bij het mantelpakje ook nog een bijpassenden mantel heeft, die bij koud weer nog over het jasje gedragen wordt. Men heeft dan met enkele blouses (waaronder er ook voor war mere dagen een of twee met korte mouwen kunnen zijn), misschien twee rokken en een wollen japon, een reisuitzet die zeker toerei kend is, uitgezonderd dan enkele meer ge- kleede toiletjes. Wij geven hierboven een tweetal practische mantels, die tevens op regendagen goede diensten zullen bewijzen. Deze mantëls zijn vervaaaardigd van bruine gewerkte wollen stof met bijpassende leeren ceintuur. Het is voor de meeste vrouwen een genoe gen te zorgen dat de verschillende benoo- digdheden voor de reis niet alleen practisch en comfortabel, maar ook mooi en aantrek kelijk zijn. We beelden hierboven af twee reisdekens iet bijbehoorend taschje, die men zonder al te veel moeite zelf kan maken. De eerste bestaat uit beige en bruine kasha, de tweede uit lichtgrijze wol, met stiksels in gelijke kleur versierd. WHJHELMINE. en verdronken. Nabij Beilen is de heer D. G. uit Bedum met zijn motor in het Oranjekanaal gereden. Hij kon slechts met groote moeite worden gered en is, na voor- loopig door 'n tweetal doktoren te zijn be handeld, met ernstige verwondingen, vooral aan het hoofd, naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Een 55-jarige arbeider, die bij het verplaatsen van eer. heimachine op den Kattensingel te Gouda een ijzeren koevoet tegen de borst kreeg en ernstig werd gewond, is aan de bekomen verwondingen overleden. Te Uden viel een 17-jarige boe renknecht in een kar rogge. Een gaffel drong hem daarbij diep in het lichaam, waardoor hij zeer zwaar gewond werd. Te Cuijk viel een vrouw in een kelder en kwam op het hoofd terecht. Zij werd ernstig gewond. Te Nieuwer Amstel is een 2-jarig kind in een onbewaakt oogenblik in een naast de woning gelegen sloot geraakt en verdronken. -- Te Losser is een schildersknecht uit Enschedé bij het baden in de diepte verdwenen en ver dronken. Na twee uur dreggen is het lijk op gehaald. Aan het strand te Scheveningen is een 13-jarige jongen verdronken. Gis terenavond is op den Rijksstraatweg te Lim- men een motorrijder met duo-passagier tegen een vrachtauto gebotst. De vrachtauto wilde een zijweg inslaan, hetgeen de bestuurder van het motorrijwiel te laat bemerktedaar deze met groote snelheid reed, kon hy niet voor komen, dat het andere voertuig tegen den radiator reed. De motorrijder, de ongeveer 31-jarige heer Velleman uit 's-Gravenhage en de pl.m. 28 jaar oude dame, die op de duo zat, werden van den motor geslingerd. Beiden bekwamen een zware schedelfractuur, de man bovendien een fractuur aan het linker bovenbeen en den linkeronderarm. Een ar beider die werkzaamheden verrichtte op een garnalendrogerij, werd door een losgewerkte riemschijf getroffen. De man is in het Acad. Ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen overleden. Op den Haagweg te Loosduinen is gisterenavond een 29-jarige verpleegster, die daar te fiets reed, aangereden door de Westlandsche stoomtram. Bij haar val be kwam zij een schedelfractuur. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is zor gelijk, - Valsche b e 1 a s t n 'g p I a a t - j e s. Een te iJmuiden woonachtig persoon is gisteren door de politie aldaar gearres teerd wegens verdenking van het maken van valsche rijwielbelastingplaatjes. Reeds waren eenige van die plaatjes door den gearresteer de aan rijwielbezitters verkocht. Naar de houders van deze valsche merken wordt thans door de politie gezocht. Wat moet de vinder doen? Eenigen tijd geleden vond de arbeider J. v. d. Duugen te Best, op de Sonsche Heide, bij het graven, een verweerd zakje dat een 25-tal oude munten bleek te bevatten. Bij nadere studie is gebleken, dat men de opschriften van een paar dezer munten kon ontcijferen. Aan het verzoek van den burgemeester van Best, om de vondst voorloopig ten gemeente huize te deponeeren, werd door den vinder aanvankelijk niet voldaan, naar aanleiding waarvan men hem gelast schijnt te hebben, de munten voor een jaar en 6 weken ten ge meentehuize te deponeeren. v. d. D. heeft zich tet een museum gewend, met de vraag, w houding hij in dezen heeft aan te nemen. Vreeselijk noodweer bo ven de Belgische kust. Een onweder zooals er zich bij menschen geheu gen in geen jaren heeft voorgedaan, brak gisterenavond ongeveer 6 uren boven de Bel gische kuststreek los. Onophoudelijk doorkliefden verblindende bliksemflitsen de lucht, onmiddellijk gevolgd van ratelende donderslagen. Van 6 uur tot 8.15 uur was de bliksem zoo goed als niet van de lucht. Te Oostende en omstreken was het noodweer bovendien vergezeld van een ware wolkbreuk. De regen gutste als bij emmers uit de dicht opeengepakte wolkenmassa's. De straten waren in een ommezien herschapen in beken. De riolen konden onmogelijk het overvloedig water verzwelgen en in de stad stonden in een ommezien alle kelders vol water. Alle verkeer was belemmerd en de te lefoon- en tramdiensten totaal ontredderd. Men heeft de pompiers opgeroepen om de kelders ledig te pompen. De bliksem is ge vallen op het station Ostende stad. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Ernstige verkeersonge lukken. Zaterdag zyn te Dortmund bij een wegkruising twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij de elf inzittenden zwaar werden gewond. Een der gewonden verkeert in levensgevaar. Voorts heeft een ernstig ongeluk plaats gehad doordat een chauffeur bij het uit wijken het stuur kwijt raakte en met groote snelheid tegen een boom opreed, waarbij de wagen tot puin ging. De bestuurder en de vijf inzittenden werden zwaar gewond. Verder is een motorrijder door een auto aangereden, waarbij hij en de duopassagier zwaar werden gewond. Bij Lennep is gisterennacht een vrachtauto met een 20-tal leden van een wielervereeni- ging uit Iserlohn in de buurt van Stossberg tegen een tolhek gereden. Daarbij werden vijf personen zeer zwaar en negen minder ernstig gewond. Alle gewonden moesten in het zie kenhuis worden opgenomen. De wagen werd geheel vernield. De roofoverval bp den postauto. De politie te Dresden is er in geslaagd den auto, die gebruikt is by den roofoverval op den postauto op den straatweg van Dresden naar Dippolddiswalde, in een garage te Dresden—Cotta op te sporen. Het onderzoek heeft uitgebracht dat een chauffeur van een vrachtauto buiten mede weten van den eigenaar met den wagen een tocht heeft gemaakt. De chauffeur werd op gespoord en gearresteerd. Hy ontkende wel is waar debet te zijn aan den overval, doch bij confrontatie van den gearresteerde met een handelaar in benzine en twee bewoners van Wurgwitz herkenden alle drie hem als een der inzittenden van den vrachtauto. Be halve de 21.000 mark werden nog eenige brie ven en stukken van waarde buitgemaakt, doch het juiste bedrag van het geroofde is nog niet bekend. Bloedige gevechten.- Tusschen de twee vijandige stammen in Na- tal is opnieuw de strijd ontbrand, waarbij duizenden inboorlingen zijn betrokken. Er hadden bloedige botsingen plaats, waarbij naar men gelooft een groot aantal personen is gedood. Zekerheid omtrent het doodenctjfer bestaat er echter niet. Troepen en vliegtui gen zijn onderweg om de orde te herstellen. Gisteren deden 700 inboorlingen een aanval (De Spaans sloten alle Alle Spaansche r Afgeschaft, dat D'orde van de Sp Vlieg en grit Zelfs de hooge on 't Ridderkruis vai Alle nooble eeret Treft het zelfde 1 Elke knoopsgathel Voelt zich in dit Een onordelijke r Van de droevige Voor mij, wil ik w Is dit ook een ha Ook ik draag een Zij 't per jaar da Telkens ln begin Word ik, bij verhs Door mijn kind're Van Sint Nicolaa Brengt toekomstig Van die eer mij De gedachte doet Doch 'k riskeer h Overigens hoop ik Dat op Spanje's Nu de orde afges Toch de orde blij („Utri Dagbl") op de kraal van hun handelden vrouwen vijanden, die op de aanval werd ten slo zij acht dooden op he Bij het ochtendiglorei een aanval plaats, van 2000 inboorlingen komen verdreven dooi tot groote horden v onder het luide uits knten, kilometers vei De botsing is een ge langen tijd bestaande gelingen van Geba, bewind" in het distri tijganger van Muzak gent. Een kuns berg. Binnenko de inhuldiging van aan den voet van den nië. Ter opluistering men op een kunstma wenden berg in werk een weergave worden zich in 1914 heeft men in den krater laten ontploffen, wel zullen verwekken. De eerste uitbarstte dere 40 minuten volgd zijn van een een uur duren zal. N overgaan tot zware waardoor een onwede De gloeiende lavas bootst door een stroo Het schouwspel zal en eenmaal tijdens de Als de vuurberg ni partij zal willen zijn, het schoone wel eens Een reekf Twee bereden genda veillancerit naar het rugkeerden, werden esn hevig onweer. H< "werd tengevolge van wierp zijn berijder richting van Senlis. men, holde het op en gaf een soldaat hoofd, waardoor de dood werd. Het ong zelfde oogenblik doe -bliksem kortsluiting .trale ontstond, waai duister werd gehuld, sloeg blindelings om ook een tweeden sold wijl een onderofftciei danige verwondingei het ziekenhuis m< Toen het licht weer eindelijk in het paai Weer een in Roemenië bung" uit Boekarest een door communist een trein verijdeld, nabijheid van het -ontdekte een beambt een lengte van 50 n dolven en dat de ra vernield waren. Uit ken, dat men hier n aanslag op den trei had. Eén persoon i keer op dit traject „rooden" eersten j laatste dagen reeds stoord. Het einde Waardige s'n i Te Kaapstad is d maakt aan een ree waardevolle goudei reeds verschillende Deze snuifdoos was een koning van Wui baron Karl von Lu< ven. Ba^on von Lud land naar Kaapstad leden. Lange jaren kantore van de We< waard. Hier werd 1 -ontdekt door den a< testamentair in de rick von Ludwig, eer Ludwig. Deze Frede

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2