1000 500 300 25 A/iAANDAO 3 AUGUSTUS EERSTE BLAD IVo. S80< 69e Jaargang 1931 AT. Uitgilt: Firmi F. VAH Dl ïllDUr, ftlstrul SISO, Ilisiinp.Itltl. 10. Pnrlrefcening G628T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING ^lgoed mee te nemen Iras het onnoodig. Ze •t zooals moeder zei r naar boven bren- eder. „Zoek hier nu je mee wilt hebben. op. Met moeder's En gauw ook. Bin- t zaakje opgeknapt. J;ht van zijn mecano- en opeens wist hij, niets anders. [maar weer naar je ■Maar doe het in ge- I kans, dat weer de i komt duikelen." Irs klaar. Om twaalf ageri van Van Gend juuk de reusachtige een grapje. „Kennen ien jongen, die een eindigde op loos d de meester juist eind van een woord pesten allemaal een leen zei zinloos, de I een ander waarde- laatste jongen van Van Gend Loos, bromde Daan, maar ichen. (Wordt vervólgd) •ingen. •je springen, zingen, in de maat! ooi dat gaat. ^K>gjes maken, tjes rap iet raken pel, trap Jftje springen, zingen. kijk wat vlug terug ouw weer keeren. niet knap te leeren. iel, trap tir de auto. oest je eens voor je Ja, daar sta je t is toch zoo, je maken. Ga maar Èn cartonnen schoe- euwe schoenen ge- In de doos ziet er Ee!i buitenkansje, [csel maar weg, dat we gebruiken alleen hippen we een der tdden tot aan den baar, waar de twee rbonden zijn, geven aan de zijwanden je nu hebtZoo- s de doos met den grond zet, kan je enten uit je spaar- een een boekwinkel waarmee je de beplakt. De deuren of bruin laten of en. zich een oplossing Door verwarming [ijktijdige afkoeling verdampt een ge uit het water en |n cylinder. omgekeerd en de :oeld. Het water de ammoniak op fmmoniak uit den en wordt in den het water opge- van de ammoniak •enoodigde warmte d onttrokken, zoo- (riespunt komt en wand bevindende met behulp van dakje, waarin de juist de hoeveel- et maken van ijs ning aanmerkelijk van den ammo- or dezen cylinder aal water uit de gebouwd voor ge ldie hiermede niet pde soorten room- ;h tevens met be es verfrisschende twaren tegen be- lelk in de zomer- indien deze voor 'ijst dit apparaat VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk j 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN. V. R. B. De motorwagens der electrische tram voer den Zaterdag aan den beugel de brigadekleu- ren rood-wit bedrukt met de inititalen V.R.B., ten teeken dat de demonstratie van onze reddingsbrigade doorging. Buitengewoon prachtig weer begunstigde deze bijna jaar- i lijks terugkeerende betooging, waarvoor steeds en ook nu weer een zeer groote be langstelling bestond. Ettelijke duizenden toe schouwers hadden zich aan de gepavoiseerde boorden van den „vijver" tusschen Keersluis en Keersluisbrug genesteld ook aan di verse vaartuigen ontbrak het niet en heb ben met zeer veel instemming en ambitie de prestaties, welke een leerrijk en opgewekt karakter droegen, gevolgd. Het werken der brigade kenmerkte zich immer door keurige organisatie ook nu, alleen werd de pauze te lang gerekt. De beperkte kleedgelegenheid was hieraan echter niet vreemd misschien wordt de brigade nog wel eens zóó kapitaal krachtig, dat zij deze moeilijkheid afdoende uit den weg kan ruimen. Rond half drie riep de voorzitter der V.R.B., dr. A. staverman, den aanwezigen per mega foon een hartelijk welkom toe. Spr. deelde mede, dat de brigade ruim 100 leden telt en dat een aantal jongeren van deze jaarklasse 1 aan de demonstratie zouden deelnemen. Hij acht het een verblijdend teeken, dat, nu voor de zesde maal in zeven jaar, het zwemmend redden gedemonstreerd zal worden, de be- langstelling nog onverflauwd blijft. Dit wijst I op sympathie voor de brigade en haar werk en spr. durft dan ook op de medewerking als lid of het zich verbinden door een jaarlijk- sche bijdrage de aandacht te vestigen. Dat de brigades practisch resultaat boeken, bewijzen wel de verdrinkingsgevallen, welke in ons land van 1000 per jaar tot 700 zijn terugge lopen. En in Vlissingen kwam sporadisch een ongeval voor en verschillende personen danken er aan een lid van de V.R.B. het be houd van hun leven. Spr. besloot met een woord van oprechten dank aan alle autori teiten en aan iedereen, die medegewerkt heeft om deze demonstratie, mogelijk te ma ken. Gemakkelijk Is het ongetwijfeld niet om het program van zoo'n demonstratie steeds zoodanig in te kleeden, dat het aantrekkelijk blijft. Laten we direct vastleggen, dat de hui dige technische leiders, mej. C. van der Schaaf en de heer P. J. Gillissen er met hun leden in geslaagd zijn wederom iets appetij telijks voor te zetten. Of de heer De Ruijter óf de heer P. J. Gillissen hebben de verrich tingen megafonisch geëxpliceerd, wat voor contact met en ten gerieve van het publiek bij soortgelijke gelegenheden zeer zeker aan beveling verdient. Er werd begonnen met f ónder water zwemmen. De tijden, die als hoogste in de ver schillende ploegen gemaakt werden, ver toonden een pracht-climax en wel van 30 sec. (de 14-jarige Frits van Anraad) via 35 (Auer) en 39 (Steenhard) naar 45 sec. (Schou- wenaar). In het popduiken, na hurkval van de 3 M, plank en 5 M. zwemmen, op 3 M. diepte bleken vele leden van beiderlei kunne zeer vaardig. De aandacht zij er hier op ge vestigd, dat de zwemmers niet pardoes in het Tvater sprongen, doch den hurkval bezigden gedachtig aan den raadduikt nimmer in onbekend water De moeilijkheid, om bij den sprong het hoofd boven water te houden, Werd door velen overwonnen. Een extra swaar nummer popduiken werd gedemon streerd met het zgn. auto-ongeval. De pop bevindt zich dan in een met een knevel ge sloten kist, welke den auto bedoelt te zijn. Dien drenkeling te redden is werkelijk geen sinecureDoch Steenhard wist deze opgaaf in 10.2 sec. uit te voerenBravoNadruk kelijk zij er nog eens op gewezen, dat de pop 65 70 K.G. weegt, alzoo het gewicht van een doorsnee volwassen persoon. Voorts werden nog door vier paren, twee „nat" en twee «.droog", een serie bevrijdings- en vervoergre- pen gedemonstreerd en door den brigadelei der toegelicht. Het behendigheidszwemmen bracht van alles wat: een vrouwelijke ster- figuur, spiegelzwemmen, bruinvisschen, brandspuiten, een 4 riemsgiek, een trein, duikboot- en ladderzwemmen, het vroolijke raö- Inderdaad een nummer ter opluistering faarbij vlugheid en vroolijkheid hand aan nand gingen en ook aan aesthetica een plaats was ingeruimd. Van vroolijkheid gesproken. Naast den **hst, (jie bij het werken van de V.R.B. wordt betracht,, heeft men er toch gelukkig altijd ook nog een flinke dosis humor tot zijn be schikking. Dit bleek weer uit de voordracht Hoe het niet en hoe het wel moet". De twee waterartisten, die in waterplankenland de hoofdrollen vervulden waren eenig. Op ironische wijze hebben zij de onverschillig heid onwetendheid en achterlijkheid ten op zichte van het brigadewerk aan de kaak ge steld doch daarbij vooral niet vergeten te wijzen op de richtingverandering van een lauwe, wanneer hü eenmaal zelf slachtoffer is. Dan aan beloften en goede voornemens geen gebrek Zeer juist kwamen in het twee de bedrijf een paar V.R.B.'ers eens bew«zen wat oefening en studie gepaard aan mensch- lievendheid vermogen. Een ir.edemensch red den van een wissen dood Dat is niet ha f wat. Neen, dat is heel wat Het gecostumeerd hinderniszwemmen was wel een nummer om den gezelligen geest er in te houden; de malste evoluties zag men door dat travestiekluwen verrichten bij het nemen van de hindernissen. Doch het hoog tepunt bereikte de pret bü de gelukkige ont moeting, die ongelukkig eindigde. Ja, ja, van je familie moet je het maar hebben Senio res en juniores dwarrelden door elkaar en ieder speelde zijn rol op voortreffelijke ma nier, Men was motiel en paraat en deed den waterwolf niet het geringste succesje behalen. Zoo werd het toch nog een gelukkig slot, dank zij de V.R.B. Na de pauze hebben we het jongste ori- gadelid Mies Toussaint zij is 8 jaar in actie gezien. Gekleed volgens de voorschrif ten, d.w.z. volledig, sprong zij van de 3 M. plak en zwom daarna een baan van 50 M. Knap, niet Dat belooft wat voor de toe komst In een interview verklaarde zij „dat het wel zwaar was met die schoenen 1" Een tweetal politieagenten in volledig uniform en een brigadelid in volslagen marechaussée- tenue met kolbak demonstreerden nog even, dat men ten allen tijd op hen rekenen kan. Voorwaar kranige prestities zij zwommen ook onder water in die zware lakensche kledingstukken En met den sprong van de Keersluisbrug bewezen een negental leden, dat ieder brigadelid steeds onverwijld hande lend zal optreden. Diverse beroepen, rangen en standen (volledig gekleed) waren hierbij vertegenwoordigd, zoodat hiermede treffend het doel, de kracht en de betrouwbaarheid van de V.R.B. werden gesymboliseerd. Een bonte reeks sprongen en duiken vormde het sluitingsnummer. Hierbij onderscheidde zich o.m. ook de 11-jarige Leendert Gazan. Een echte waterrat De demonstratie werd o.a. bijgewoond door bestuursleden van de Middelburgsche en Goesche Reddingsbrigades en zwemclubs. De burgemeester, die te Rotterdam ver toefde, gaf wederom een bewijs van mede leven, door aan dr. Staverman, voorzitter Reddings-Brigade Terrein Keersluis een te- gram te zenden van den volgenden inhoud „Door uitstedigheid verhinderd, zend ik u mijn beste wenschen", Onze badplaats. Hoewel het weer gisterenmorgen niet al te gunstig aanstond en af en toe een vlaagje regen neerviel, is het na den middag verruk kelijk zomerweer geworden. Het was dan ook buitengewoon druk aan onze badplaats en honderden hebben een verfrisschend bad ge nomen. Men kon goed merken dat het gis teren een Zondag in het hoog-seizoen was, want het aantal vreemde auto's, dat hier ver toefde was zeer groot. Ook verbleven hier thans vele logé's, waaruit blijkt dat het toe ristenverkeer steeds toenemende is. Een pakkende reclame. Reclame is een eisch des tijds. Wie geen re clame maakt geraakt op den achtergrond. Het is nu maar de kunst steeds iets nieuws te vinden, waardoor de aandacht op een be paald artikel wordt gevestigd. Zoo pas is een nieuw waschmiddel in den handel gebracht „Radion" geheeten. In groote advertenties is dit nieuwe product al onder de algemeene aandacht gebracht. Zaterdagmiddag is voor dit nieuwe product op pakkende wijze recla me gemaakt. Een vliegmachine cirkelde hoog in de lucht en vloog boven Vlissingen en Middelburg en op die zeer groote hoogte was het woord „Radion" dat op een groote witte lap aan da vliegmachine was bevestigd, dui delijk leesbaar. Voorwaar een pakkende reclame» |p|Tn Een recórd-reis. De eerste Maandag in Augustus Is het ïn Engeland „bank holiday". Dan trekken dui zenden en duizenden naar alle richtingen om eenige dagen vacantie te nemen. Dat ook velen een uitstapje maken naar ons land is bekend. Met de mailboot „Meck lenburg" kwamen Zaterdag niet minder dan 862 passagiers mede, dit is een record aantal. Vele Engelschen zijn hier gebleven. En groot aantal zetten hun reis voort naar Holland en in de richting Amsterdam is zelfs een extra- trein vertrokken. Zonnegloren. De speldjesdag van „Zonnegloren", die hier Zaterdag jl. gehouden werd, heeft 644.3114 opgebracht. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling dat dit mededeelt, is wel zeer dank baar voor dit schitterend resultaat. Er zijn gelukkig altijd zoo veel vriendelijke men- schen, die het collectecren tot een prettige bezigheid maken. Dat mochten de dames, die op den warmen zomerdag zich hebben moe ten inspannen, met blijdschap constateeren. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is toegekend, de zilveren eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan E. Nijeboer te Vlissingen, brigadier-majoor der rij ksveldwacht. Bezichtiging van de brouwerij „de Meiboom". Op uitnoodiging van de N.V. Bierbrouwerij „de Meiboom" werd Zaterdagmiddag door een tiental leden van den technischen staf van de N.V. Pzem de brouwerij bezichtigd. De heer Smit, adjunct-directeur van de brouwerij, leidde de heeren rond en gaf uit voerige uitlegging over de inrichting en wer king van de verschillende aldaar opgestelde apparaten, waarvan de meeste van electrische aandrijving voorzien zijn, waardoor de grootst mogelijke hygiëne gewaarborgd is. Eén en ander werd met veel belangstelling gevolgd en voldaan over het interessante overzicht keerden de bezoekers huiswaarts. Een auto tegen een paal gereden. Gisterenavond omstreeks 9 uur is een auto uit Zuid-Holland opgereden tegen 'n paal van het electrisch net op den boulevard Bankert hoek Coosje Buskenstraat. Eenige draden braken daardoor terwijl schade werd aange richt aan den paal. Van den auto werd de benzinetank ingedrukt. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken yoor. De schade aan de draden van het electrisch net werd her steld. Laf optreden. Gisterennacht zijn opzettelijk eenige ruiten vernield in een woning in de Hobeinstraat, terwijl eenige dagen tevoren opzettelijk de zelfde baldadigheid werd gepleegd in de centrale aan den Koningsweg en in de voor malige fabriek van „Fijnwerk", MIDDELBURG. Niet toelaatbaar als lid van den gemeenteraad Er bestaat nog eenige twijfel of mevrouw Weijl (V.D.) toelaatbaar is als lid van den gemeenteraad van Middelburg, niettegen- genstaande de raad reeds met algemeene stemmen tot toelating besloot. Het gaat om de vraag of het feit, dat haar man, die ge meentearts is, doch alleen belast met de ar menpraktijk, door het wel eens geven van medische adviezen aan Burg. en Weth., moet beschouwd worden als ontoelaatbaar, waar door ook mevr. Weijl, die reeds 8 jaar zitting had door de wijziging der gemeentewet, haar zetel in den nieuwen raad niet zou kunnen innemen. Thans heeft de heer mr. baron van der Feltz, Christ.-Hist. lid van den gemeen teraad, die in de jongste raadsvergadering niet aanwezig was, beroep bij Ged. Staten te gen het toelatingsbesluit ingesteld. Het Lustrum van .Medïoburgum", De feestviering van „Medioburgum" heeft thans meer een vast omlijnd plan gekregen. Het voornemen bestaat thans om op Vrij dag 28 Augustus, des middags om 3 uur tot 5 uur, een receptie te houden in het Schut tershof. Na de receptie zullen de eere-leden, donateurs en contribuanten der vereeniging en de contribuanten van het Middelburgsch Muziekkorps, waarmee „Medioburgum" het feest in den tuin gezamenlijk viert, een tuin feest worden aangeboden. Het Middelburgsch Muziekkorps zal onder leiding van den heer Joh. Caro de verschil lende nieuwe dansen en uitbeeldingsgroepen voor deze gelegenheid geschreven door den heer Christ. Mazure, begeleiden. De tuin zal voor deze gelegenheid een extra feestkleed krijgen. De bijzonderheden zullen later met programmas worden bekend ge maakt. Voor deze feesten werd door den kunst schilder Louis Heijmans een groot affice ge maakt, linoleumsnede. Den volgenden dag Zaterdag om 2 uur wordt ter eere van „Medioburgum" door de Zebra een turnfeest gehouden op het sport terrein. Hieraan wordt deelgenomen door de vereenigingen „V.T/V." en „L.O." uit Vlissin gen, „Volharding" te Souburg, „Volharding" te Goes, „Olympia" te Kapelle, „Achilles", „Ons Huis" en „Wilhelmina" te Middelburg en vanzelf de feestvierende vereeniging, in totaal 750 medewerkenden. Nadere bijzonderheden zullen reclamebiljet ten weer vermelden. 1 1 De Zaterdag daarop volgen wedstrijden voor adspiranten en leden der jubileerende vereeniging. De groote zaaluitvoeringen zullen in het begin van October worden gegeven. Hiervoor is een jubileumrevue als spel geschreven. Voor deze „Spel en Dans-revue" zijn door den heer Mazure weer verschillende nieuwe rythmische dansen geschreven, die reeds in studie zijn. Meer dan 120 costumes worden naar ontwerp van mevrouw R. de Muijnck en onder haar leiding en die van den heer T. G. Stam vervaardigd. Nieuwe décors wor den gemaakt. Verschillende ideeën moeten echten nog worden uitgewerkt. Van de oud-leden namen later nog zitting de heeren C. A. Minderhout, A. Bliek, P. Krijger, G. Valk, A. J. Barto. Mr. W. F. E. Baron van der Feirz nam ook zitting in het eere-comité. Het Abdijconcert. Het is voor bestuur en directeur van het Middelburgsch muziekkorps vooral bij uit voeringen in den vroegen morgen meermalen zeer lastig over het al of niet doorgaan te beslissen. Zoo was het ook gisteren, toen het van kwart over zer tot kwart voor zeven re gende en op eenigen afstand onweerde. Men besloot tot doorgaan, maar het bezoek, voor al van buiten was door den regen toch heel wat minder dan verwacht had mogen wor den, terwijl er ook personen waren hoe is ons haast onbegrijpelijk die de groote vlag, ontplooid ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin-Moeder aanzagen als waar schuwing, dat de muziek niet door ging. Het was dus met dit al niet druk in de Abdij, al waren de zitplaatsen vrij goed be zet. De enkele honderden, die wel gekomen waren, hebben volop genoten van de ook nu weer schitterende muziek en vooral na de Fremersberg hebben zij door een luid applaus blijk gegeven van de dankbaarheid voor het gebodene. Een enkele druppel regen viel juist onder het „onweer" uit de genoemde Baden- sche legende, die naar velen hopen wellicht nog eens op een der volgende Abdijuitvoe ringen zal worden gegeven. OOST- EN WEST-SOUBURG. Zaterdagmiddag had hier een ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog goed is afgeloo- pen. In het Burchswegje is een broodkar door een bakkersauto aangereden, waardoor kar en bakkersjongen in de sloot langs den weg weg terecht kwamen, die ter plaatse vol water en vrij diep is. Gelukkig voor den jongen kon deze aan den anderen kant der sloot er spoedig uitkomen en kwam deze er met een nat pak maar zonder lichamelijk letsel af. De broodkar was geheel vernield en het brood dreef op het water een en ander wijst dus op een stevige botsing. De motor van den auto zat gedeeltelijk over den slootkant en de auto stond dwars over den weg. Daar de weg te smal is voor het passeeren van 2 voet- tuigen, is het vanaf de Ritthemsche straat verboden het Burchswegje in te rijden, wat bij waarschuwingsbord is aangegeven. Hier tegen schijnt de bakkersjongen gezondigd te hebben, wat echter nog geen reden behoeft te zijn voor een aanrijding. Dit laatste zal de politie wel onderzoeken. BIGGEKERKE. Loop der bevolking over de maand Juli. Vertrokken: J. Sinke naar Veere. L. de Wolf en gezin naar Meïiskerke. A. Maljaars en gezin naar Meliskerke. BRESKENS. Bondsdag van den Bond van Muziek- vereenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk Deel. Het tiende Bondsconcours, dat dit jaar te Breskens gehouden is, werd Zaterdag ingeluid met het geven van verschillende concerten op het Spuiplein. Het Westkappelsche Da meskoor onder leiding van den heer P. de Rooij opende dien dag met een keurige uit voering en werd gevolgd door een concert van de muziekvereeniging „Oefening baart Kunst" uit Hoofdplaat, directeur de heer P. de Paauw, terwijl daarna de Zangvereeniging Breskens, directeur de heer R. Hindrichs een concert gaf. Na afloop hiervan trok het muziekgezelschap „Uit het VolkVoor het Volk", directeur de heer Le Bleu met de vele menschen, die genoten hadden van de schitterend geslaagde uitvoeringen naar de Nieuwe Haven, waar een gondeltocht gehou den werd. Aardig was het te zien de ver schillende Breskensche visschersschepen, die met fleurige lampions versierd de Schelde op en de haven kwamen binnenvaren. Het geheel was een goed geslaagde dag, waar de commissie, die met vele moeilijk heden te kampen had, met tevredenheid op terug mag zien. Het weer heeft zich, gezien de zwakte waaraan het den laatsten tijd lijdende is, toch nog flink gehouden. Slechts een paar regen druppeltjes, waar men in dezen natten zo mer direct het ergste van verwachten kan, verontrustte wel een oogenblikje de feest vierenden, maar desniettemin werd de feest stemming er niet door bedorven. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat om met De Büdt nog eens op het weer terug te komen dat de Zondag zich in warmte en droogte van den Zaterdag onderscheiden zou, gelukkig reeds vrij spoedig dien dag trok ken de donkere wolken weg en onder de vroo lijke tonen marcheerden de verschillende mu ziekgezelschappen naar het terrein, waar het concours gehouden zou worden. Met eenige toepasselijke woorden opende de heer Van Zuijen, burgemeester der feest vierende gemeente, het concours. De jury bestond uit de navolgende heeren i Sam Vlessing, componist en toonkunstenaar, dirigent van het harmonie-orkest „Concor dia" en van het symphonie-orkest „De Kunst kring" te IJmuiden, voorzitterMax Guil- laume, componist en toonkunstenaar, diri gent van de Kon. Harmonie en van het Symphonie-orkest, oud-dirigent van de Fran- sche opera te Gent en te Rouaan, te IJmui den, secretarisJoh'. Zaagmans, toonkunste naar, oud-kapelmeester van het 7e reg. inf. te Amsterdam, wonende te Lochem, lid. De beoordeeling der stukken geschiedde in de volgende rubrieken 1. zuiverheid, 2. klank gehalte, 3. tempo, 4. dynamiek, 5. techniek, 6. opvatting. Voor den wedstrijd waren de volgende extra-prijzen beschikbaar gestelda. Zilve ren wisselbeker van de Kon. Drukkerij „Cad- sandria" te Breskens met de zilveren medaille van „Uit het Volk—Voor het Volk" te Breskensb. zilveren kruis van den heer Erasmus, burgemeester van Oostburgc, zil veren medaille van den heer Van Zuijen, burgemeester van Breskensd. zilveren me daille van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Breskens. Verder ontving elke prijswinnende vereeni ging een fraai diploma met vermelding van van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings. conferentie in Februari 1932 te Genève te houden» Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid. die maatregelen te nemen die tot ontwape ning der naties zullen leiden. Naam Naam Adres Adres:" Naam: Adres Naam:. Adres

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1