De aanstaande Herhalings-oefeningen NOOTJES MIDDELBURG. BIGGEKERKE. GOES. SPORT KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER Een persconferentie met den Minister van Defensie „Zij" Crème LUCHTVAART DE KANKERBESTRIJDING. In de klompenindustrie der Meier!) wordt In de machinale bedrij-ven den laatsten tijd slapte waargenomen. Enkele klompenfabrie. ken zijn stopgezet, tor-ijl b(j andere fabrie ken sluiting overwogen wordt. In verband met een andere werkverdeeling wordt de Philips-fabriek te Leuven tijdelijk gesloten. Tengevolge van dezen maatregel Is aan 3 a 400 arbeiders ontslag aangezegd. Het aantal werkloozen is in Duitschland sedert Januari vermindérd van 4.886.925 tot 4 millioen. Onder de kantoor- en handelsbe dienden neemt de werkloosheid echter toe en is sedert Januari gestegen van 322.423 tot 360.835. Te Manresa is een aantal personen met de revolver in de vuist een bankgebouw binnen gedrongen en met een buit van 100.000 pe setas ontkomen, zonder herkend te zijn. storm zijn perfect. Een film, die aan den goeden ouden tijd herinnert, uitmuntend van typeering, met felle en rake contrasten, realistisch tot en met. Zie büv. zoo'n wilde sledevaart over de onmetelijke sneeuwvlak ten Frisch als de morgen, zijn kracht be wust Een propaganda-kunstavond. Wij vestigen nog eens de aandacht op den propaganda-kunstavond welke Maandag a.s. door den Ned. Blindenbond in het Grand Hotel „Britannia" wordt gegeven. Een goed verzorgd programma zal door verschillende blinde kunstenaars worden uitgevoerd, terwijl het orkest van ,3ritannia" zijn medewerking verleent. Als spreker zal optreden de heer Joh. van den Berg, bondspropagandist. De kermis. De kermis, die Maandag geopend wordt, zal niet zoo heel veel van haar voorgangsters af wijken. Ook nu een stooüicaroussel, een iuchtschommel, een auto-caroussel, 'n cham pion palace, als groote inrichtingen op de markt, naast gewone caroussel, en verschil lende gelegenheden om iets voor den inwendi- gen mensch te koop en. Op den Dam staat een schouwburgtent, waar Maandag en Dinsdag een comediestuk wordt opgevoerd en de volgende vier dagen een re vue. Op het Molenwater krijgt circus Van Bever een plaats, in den Schouwburg speelt het gezelschap van Louis de Vries, in het Schuttershof eerst drie dagen een revue en vervolgens vier dagen variété. Men begint daar namelijk Zondag reeds. Zitting van den gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering werd medegedeeld, dat aan Middelburg 322.92 verschuldigd is voor het Nijverheidsonder wijs en dat het aandeel in het nadeelig slot van den vleeschkeuringsdienst bedraagt 28.90. Inzake de winkelsluitingswet zal door Burg. en Weth. de meening van de winkeliers wor den gevraagd, hoe zij staan tegenover de voorgenomen sluiting om 8 uur. Besloten werd geen adhaesie te betuigen aan de actie tot overbrugging van het Hol- landsch Diep. Het Burgerlijk armbestuur verleent een bij drage van ƒ90 in de kosten der werkver schaffing. Het bekende verzoek van de Pzem om ont heffing van art. 54 van het motor- en rijwiel reglement wordt ingewilligd. Ingekomen was een verzoek van J. Dorleijn om plun. 210 M2. vroongrond te koopen voor bouwterrein a 1.75 per M2. Burg. en Weth. meenen dat thans 2 moet worden gevraagd, daar bovendien ook het mooiste stukje is uitgekozen. Besloten wordt hierover alsnog te onder handelen. Aan de Landbouwvereeniging wordt 10 vergoeding verleend voor den landbouwcursus. Besloten werd nog enkele strookjes grond aan te koopen, voor wegsverbetering in de kom, van J. Wisse, M. Wisse en C. Wiele- maker Cz. Aan Gebr. de Kam wordt opdracht ver leend tot aanleg der electrische verlichting in het gemeentehuis. Besloten wordt den uitkomenden steen van den weg naar Zoutelande te bestemmen tot verbetering van het eerste gedeelte van den keiweg naar Krommenhoeke en de oude keien te verkoopen voor minstens ƒ0.40 per M2. Overgegaan werd tot het nazien van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, welke in orde worden bevonden, zoodat tot hun toelating wordt besloten. Besloten wordt voor de betaling der kosten van electrificatie een geldleening aan te gaan van hoogstens ƒ3500 tegen hoogstens 4y2 en het restant uit den gewonen dienst en van de opbrengst van grondverkoop te bestrijden. De voorzitter deelde mede, dat een bespre king heeft plaats gehad tusschen Burg. en Weth. en de brandmeesters, waarin verschil lende wenschen zijn gedaan, welke kunnen worden uitgevoerd. Burg. en Weth. vragen een bedrag van ƒ25 voor het houden van 4 oefeningen met een gedeelte van het per soneel, hetwelk zonder hoofdelijke stemming wordt verleend. Goedgekeurd werd de rekening van het Burgerlijk armbestuur over 1930 met een goed slot van 2056.08 /2 de begrooting van dat bestuur voor 1932 met een totaalcijfer van 4305.58^. De gemeenterekening werd nagezien en yoorloopig vastgesteld met een goed slot van 2739.6514 voor den gewonen dienst en ƒ185 voor den kapitaaldienst. Aan de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Land storm werd een bijdrage van 5 verleend voor een schietwedstrijd. By de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat aan Ged. Staten is verzocht, in plaats van een sprink een huizenrij te leggen bij het voorterrein van de begraafplaats, omdat de toestand daar ter plaatse minder goed zal worden. De heeren Coppoolse en P. Janse wijzen op het gevaar van hard rijden en het nemen van een verkeerde richting in de kom van het dorp door automobielen en vragen hier voor bijzondere aandacht, desnoods met op legging van een verbod om langs een anderen kant te rijden. Ook de heer Moens vraagt meer toezicht op de naleving der maximum snelheid. De heer P. Janse vraagt de begraafplaats open te stellen voor bezoek. Aan deze wenschen zal de noodige aan dacht door Burg. en Weth. worden ge schonken. Aan het eind der vergadering dankt de voorzitter de leden voor hun werkzaamheden in het belang der gemeente verricht in hun bijna afgeloopen zittingsperiode en brengt in hartelijke bewoordingen dank aan wethouder Dekker voor de vele en goede diensten, door hem in zijn 27-jarig raadslidmaatschap be wezen en spreekt zijn beste wenschen uit voor een rustigen levensavond. Alle leden en de secretaris spraken ook den scheidenden wethouder hun diepgevoelden dank en sympathie uit, waarvoor de heer Dekker allen zeer dankte met zijn beste wen schen voor allen. De vergadering wordt hierna gesloten. Van de 61 candidaten voor plaatsing leerling op het Zeeuwsch Technisch Insti tuut te Goes zijn er 32 toegelaten. P. T. en T. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot toezichthoudster bij den telefoondienst de telefoniste le klasse J. M. van Riet van het post- en telegraafkantoor te Goes en ge plaatst ten kantore te Helmond. Vereenigingen. Met de „Staatscourant" no. 147 zijn ver zonden de statuten van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te Serooskerke (W.), gevestigd te Serooskerke en van de naamlooze vennootschap A. van der Straa- ten Jr.'s Aannemersbedrijf N.V., te Hans weert, gemeente Kruiningen. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 20—27 Juli werd bij het bureau der Kamer opgaaf gedaan van de volgende Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Burgerlijke Maatschap „Weegbrug Geers- dyk", Wissekerke, Geersdijk C 38a, wegen van landbouwproducten. Burgerl. maatschap ontb. Zaak omgezet in Kon. goedgekeurde vereen. VoorzitterM. F. Zuijdweg. Secr.- penningm W. C. Noordhoek. Comm.J. de Kam Jac.zn., S. Breure en J. de Kam Dzn. P. A. H. Pieterman, Goes, Lange Kerkstr. 33, boek-, muziek- en kunsthandel. Overleden eigenaar P. A. H. Pieterman. De zaak wordt op denzelfden voet voortgezet. Handelsnaam luidt thansJ. de Jonge, voorheen P. A. H. Pieterman. Nieuwe eigenaar J. de Jonge. De voetbalwedstrijd BelgiëNederland. De Antwerpsohe correspondent van het „Hbld." meldt Gisterenavond werd te Antwerpen een bij zondere vergadering belegd van de Belgische „Entente" om te bespreken de misverstan den, die gerezen zijn tijdens de laatste alge- meene vergadering van den Belgischen Voet balbond. Nadat alle geschillen bijgelegd wa ren, kwam men overeen om een nieuwe bui tengewone algemeene vergadering van den B. V. B. op 30 Augustus bijeen te roepen en dan aan de orde te stellen de netelige quaes- tie van de wedstrijden België—Nederland. Er bestaat nu een strooming om deze ontmoe tingen toch in Antwerpen te doen spelen. Do algemeene indruk van de deelnemers aan de ze vergadering is, dat op 30 Augustus offi cieel besloten zal worden dat België—Neder land in Antwerpen zal blijven worden ge speeld. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kt ik. In de vorige vergadering hebben de stem men gestaakt over het tweede voorstel van de commissie, welke een rapport heeft inge diend over het vreedzaam samenwonen van de richtingen. Dit tweede voorstel strekt om in de laatste afdeeling van het reglement op de vacatures, welke handelt over predikan ten voor bijzondere werkzaamheden, een ar tikel op te nemen, dat voor een bepaalde groep in een gemeente de gelegenheid opent een predikant te krijgen van haar richting. Thans was de heer Wolffensperger tegen woordig, die verklaarde, zich met dat voorstel niet te kunnen vereenigen. Daarentegen deelt de president mee, dat, hoewel techni sche bezwaren vooral hem zouden verhinde ren het voorstel te steunen, hij niettemin terwille van het beginsel zijn stem ten gunste daarvan zal uitbrengen. Het werd nu aangenomen met 10 tegen 9 stemmen (tegen waren de beide praeadvl- seurs, de secretaris en de leden Te Winkel, Addink, Barbas, Sneep, Van Oeveren, dr. Van de Meene, Van der Veen, Van Zwet en Wolf fensperger). Intrede en bevestiging. De beroepen predikant der Geref. kerk te Goes, ds. W. H. v. d. Vegt te Bergum, hoopt Zondag 6 September a.s. aldaar intrede te doen. Op Zondag 16 Augustus hoopt cand. J. van de Guchte bij de Geref. kerk te Veere zijn intrede te doen. Als bevestiger hoopt op te treden ds. P. van Strien van Haarlemmer meer O.Z. Examens. Voor het examen handelskennis lager on derwijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heer H. J. Wesselink te Middelburg. Voor het examen nuttige handwerken Is te Rotterdam geslaagd mej. L. A. M. Weeda te Middelburg. Voor de akte Fransch lager onderwijs slaagde mej. J. A. Cijsouw en voor Engelsch mej. C. Siebenga, te Goes. Voor de acte Engelsch L.O. is geslaagd de heer N. L. Brandes, onderwijzer aan de Muloschool te Kortgene. Ned. Onderwijzersgenootschap. De 85ste algemeene vergadering van het N. O. G. te Tiel was den tweeden dag vrijwel geheel gewijd aan de behandeling van het fusievraagstuk en dat van het beginsel- en het werkprogram. Ten aanzien van het eer ste punt hield de vader der fusiegedachte, afgevaardigde Rijfkogel uit Zwolle, een uit voerig betoog, waarin hij aantoonde, dat de openbare school ontzaglijk benadeeld wordt door den strijd tusschen het N. O. G. en den Bond van Nederlandsche Onderwijzers. De kwestie Krimpen a. d. Lek noemt hij daar het bewijs van. Hij verstaat onder het com promis een wil tot samenwerking, terwijl hij geen fusie wil, die niet blijvend is. Het beginselprogram en het werkprogram werden nog uitvoerig besproken en daarna aangenomen. De hierna volgende moties, de eerste betreffende de gelijkstelling van ziek teverloven der onderwijzers met die van de rijksambtenaren en de tweede, betreffende de ancienniteitsactie, werden met algemeene stemmen aangenomen. De beschrijvingsbrief werd bijna geheel afgewerkt. Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse der ma rine-reserve J. M. Moerrijk, van het toezicht op de visscherij in de Noordzee, te Nieuwe- diep teruggekeerd. Bij beschikking van den minister van de fensie is de met 1 Augustus 1931 benoemde of ficier van gezondheid der 2e klasse E. W. Creijghton, met dien datum geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord. De luitenant ter zee le klasse J. J. A. Scha- gen van Leeuwen, wien vergund is uit Oost- Indië te repatrieeren, is 22 Juli aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt" van Tandjong-Priok vertrokken. De luitenant ter zee 2c klasse M. S. Wijte- ma wordt 10 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Nes", aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heems- kerok" te Nieuwediep. Op 19 Augustus vertrekt met het motor schip „Chr. Huygens" een detachement van de koloniale reserve naar Ned. Indië, ter sterkte van 1 onderofficier en 19 brigadiers- titulair. Als commandant is aangewezen de sergeant der infanterie W. J. Bottermann. Bij Kon. besluit is bevorderd tot officier van administratie der le klasse die der tweede klasse L. A. van Houte De „Jacob van Heemskerck" te Kopenhagen Men meldt uit Kopenhagen, d.d. 27 Juli, aan de „N.R.Ct." Vanmiddag zijn de leden van de Neder landsche kolonie en eenige Deensche autori teiten aan boord ontvangen. Onder de vele aanwezigen bevonden zich luitenant De Jong, die voor de K.L.M. in Kopenhagen is, de Deensche havencommandant, de Deensche generaal van de landmacht enz. Zij werden door kapitein Wittman van het Nederland sche gezantschap voorgesteld aan comman dant Scalogne. Te 4 uur kwam de Deensche vlce-admiraal Amdrp in een sloep langszij. Hij werd met het Deensche volkslied en tromgeroffel van de mariniers begroet. Kort daarop kwam ook de Nederlandsche gezant, ridder Van Rap- pard met zijn echtgenoote, die met het Ne derlandsche volkslied begroet werden. Er werd veel gedanst en het was een buitenge woon geslaagde middag. Over het verblijf van onze oorlogsschepen valt nog het volgende op te merken. Na de kleine voorvallen tijdens het bezoek van de Amerikaansche marine, zagen de Denen wel wat tegen buitenlandsch marinebezoek op, maar onze jongens zijn hier gezien. Ze heb ben vrij entrée in Tivoli. De Deensche kran ten schrijven opgetogen zij lijken zooveel op onze jongens. Het is aardig om onze matro zen hier rond te zien loopen. Ze interesseeren zich voor alles en fotografeeren veeldit maakt hier een zeer goeden indruk. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de eerste luitenant der infanterie E. E. de Kanter zijn benoemd tot 2e luitenant bij het 8e regiment infanterie B. F. M. Wijtenburgbij het 5e regiment J. P. van de Graafbij het 11e regiment O. J. M. Naas bij het 22e regi ment J. F. A. Kersjes bij het 3e regiment E. C. van Hootegem bij het 13e regiment H. G. M. Bouwman bij het 3e regiment G. Het Nederlandsche leger is niet geoefend en bewapend voor den aanvalsoorlog. Oefeningstijd teruggebracht op 5)4 maand herhalings-oefeningen op 17 dagen.Geen eenzijdige ontwapening De weermacht een den Staat te „dienen" orgaan. De herhalings oefeningen vormen een sluitsteen van het oefeningsstelsel. Vermindering van den druk der herhalings-oefeningen. In 1930 uitstel verleend aan 3400 personen7400 vergoeding-trekkenden. In een bijeenkomst met journalisten uit alle deelen van het land, gehouden in Huize Voorhout te 's-Gravenhage, heeft de minis ter van defensie, dr. L. N. Deckers, die deze bijeenkomst leidde, eenige voorlichting ver schaft omtrent het doel en den aard der wettelijk voorgeschreven herhalingsoefenin gen, zoomede omtrent de noodzakelijkheid daarvan ook onder de huidige tijdsomstan digheden. Deze bijeenkomst werd mede bij gewoond door den kolonel H. G. Winkelman, chef van den staf van het veldleger, den lui tenant-kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, hoofd van de afdeeling generale staf van het departement van defensie en den heer P. W. Oosterhoff, administrateur, hoofd van de afd. dienstplicht, van 't departement. Er is, zoo zeide minister Deckers, eenige grond voor het vermoeden, dat in sommige kringen de meening al te zeer post vat, dat, nu wij als het ware aan den vooravond staan van de groote ontwapeningsconferentie Ge- nève 1932 er niet meer zooveel reden zou zijn, dit jaar herhalingsoefeningen te houden. Daarmee wordt wel zeer op de uitkomsten van de conferentie vooruitgeloopenmen weet geenszins in welke richting de uitkom sten van de ontwapeningsconferentie zullen gaan hoezeer van Nederlandsche zijde ook het doen slagen van de conferentie zal wor den bevorderd. De ontwerp-conventie van December 1930, opgemaakt door de voorbereidende ontwape ningscommissie, spreekt zich, wat het perso neel betreft, uit voor beperking van de vre- dessterkte, derhalve van het aantal militai ren, dat in werkelijken dienst is of moet ko men. Dit wordt wel door den oefeningstijd beïnvloed, doch over den graad van geoe fendheid laat het ontwerp zich niet uit. In ons land kwam men reeds tot vermindering van de lichtingssterkte, tot vermindering van den duur van den eerste-oefeningstijd en ook tot vermindering van het aantal herhalings oefeningen van drie tot twee. Overigens ligt het voor de hand, dat een soldaat naar behooren geoefend moet zijn, met het oog op de taak welke voor hem kan zijn weggelegd hij heeft recht op goede oefening. Als er één leger is, dat door organisatie, oefening en bewapening volkomen beant woordt aan hetgeen wordt beoogd met het verbod van den aanvalsoorlog, voorzien in het Kellogg-pact, dan is het wel het Neder landsche. Zelfs voor de zuiver verdedigende, behou dende en preventieve taak, welke voor onze weermacht gelden, is de oefeningstijd tot een minimum teruggebracht. Waar in Frankrijk de eerste-oefeningstijd van het grootste ge deelte der dienstplichtigen, nl. voor de infan terie, 12 maanden duurt, en in België van 3 12 maanden, is deze, zooals bekend, te on zent voor de infanterie sinds den grooten oorlog teruggebracht tot 5l£ maand. Niettegenstaande dit verschil acht men In Frankrijk en België herhalingsoefeningen noodzakelijk. In Frankrijk drie van 2 tot 3 weken en één van 7 dagen in België een van niet minder dan 6 weken en twee van 8 dagen. Voor ons duren beide herhalingsoefeningen 17 dagen. De vraag, waar het om gaat, stelde de mi nister als volgtGelet op het feit, dat wij onder de huidige omstandigheden om veler lei redenen een weermacht hebben, moeten dan de leden daarvan al dan niet aan zekere eischen van geoefendheid voldoen Gaat men nog verder, dan komt men op de vraag of een weermacht überhaupt voor ons land noodzakelijk is en of niet tot eenzijdige, zgn. ontwapening moet worden overgegaan. De minister meende tegenover beide Kamers der Staten-Generaal uitvoerig te hebben betoogd dat van eenzijdige ontwapening geen sprake kan zijn. Spreker meende ook, dat de tijds omstandigheden hem gelijk geven, want al- lerwege komt thans de drang tot uiting om tot gelijktijdige algemeene vermindering der bewapeningen te geraken in gemeenschappe lijk overleg. De weermacht vormt een den Staat die nend orgaan. Hieruit volgt dat evenals ieder staatsorgaan de weermacht naar be- hooren aan de voor haar geldende taak moet kunnen voldoen. Zij mag noch door innerlijke zwakte, noch door gebrek aan pa raatheid te kort schieten. In het oefeningsstelsel nu van het Neder landsche leger vormen de herhalingsoefenin gen als het ware den sluitsteen van het ge heel. Weliswaar moet de man in het gelid na de 51/2 maand eerste-oefening een bruikbaar soldaat worden geacht, maar hij zou op de verworven kennis tenminste 15 jaren moeten teren. Om verschillende redenen gaat dit niet aan, hetgeen de minister nader toelichtte. Maar wat vooral belangrijk is de herha lingsoefeningen bieden de gelegenheid om in verbanden, die wat hun indeeling en sterkte betreft meer overeenkomen met de oorlogs eenheden dan de schooleenheden van de ge wone organisatie, de reserve-aanvoerders en het verlofs-administratieve personeel te oefe. nen. Alleen door de herhalingsoefeningen is het mogelijk, in grooter verband dan de compagnie te oefenen en dus den comman danten van de bataljons, regimenten enz. de gelegenheid te geven tot oefening met troe pen. Tenslotte vormt de periode van de herha lingsoefeningen als het ware een mobilisatie- oefening in het klein. Doordat daarbij uit de schooleenheden van de regimentsschool be paalde bataljons, ingedeeld in oorlogscom pagnieën, worden gevormd en ook de staven worden samengesteld, ontstaan by de ver schillende wapens, in het bijzonder by de infanterie, de artillerie en de hulpwapens verbanden, welke oefening der verbonden wapens mogelijk maken. Eerst by dergelijke oefeningen kunnen ook hulpdiensten als ge neeskundige dienst, treinen, de verplegings dienst, de aan- en afvoer van oorlogsmidde len, enz. behoorlijk in werking worden ge bracht en kunnen ook oefeningen met vlieg- tuigverbanden meer tot hun recht komen Niettemin streeft het legerbestuur ernaai om den druk van de herhalingsoefeningen, binnen de grenzen van het mogelijke, te ver minderen. Daartoe worden, waar dringend noodig, vrijstellingen of uitstel verleend dan wel bepaalde vergoedingen toegekend. De heer Oosterhoff, die als leider van de betreffende afdeeling aan het departement, daarmee dagelijks heeft te maken, gaf een overzicht van de werkzaamheden, die aan de behandeling van alle verzoeken om vrijstel ling of uitstel van oefeningen verbonden zijn en waarby er steeds voor gewaakt moet worden, dat de dienstplichtige na zyn eerste- oefeningstijd niet te veel aan geoefendheid verliest. Vrijstelling van herhalingsoefenin gen wordt o.a verleend' aan dienstplichtigen, die in het buitenland hun broodwinning heb ben en meer dan 15 KM. van de Nederland sche grens wonen. Voor het overige moet op het gros dezer aanvragen afwijzend worden beschikt. Met uitstel-aanvragen die voor de mili taire belangen niet zoo nadeelig zijn wordt iets ruimer te werk gegaan. Het vorig jaar bedroeg het aantal uitstel-genietenden 3400, per aantal opgeroepenen van 30.000, terwijl het aantal vergoedingtrekkenden voor zooveel de herhalingsoefeningen betreft, per jaar on geveer 7400 beloopt. Nadat kolonel Winkelman nog had mede gedeeld, dat dit jaar in Augustus één en in September 3 divisies aan de herhalingsoefe ningen zullen deelnemen, had een gemeen schappelijke lunch plaats, waarbij namens de journalisten de heer Vink woorden van er kentelijkheid tot den minister' richtte. werkt zacht en weldadig als een Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. Oppenhuizenbij het 21e regiment J, H. Heimeibij het 9e regiment J. W. Pikbij het 20e regiment H. H. Janssens en A. van der Werf en bij het 12e regiment infanterie M. H. F. Hakbylbij het regiment kustartil- lerie R. G. Lemstra en M. P. Feith. Zweefvliegen op Schouwen. Behoudens goedkeuring van de betrokken autoriteiten, met wie onderhandelingen dien aangaande worden gevoerd, bestaat het voor nemen in de tweede helft van Augustus al daar een opleidingskamp voor zweefvliegers te houden. Het oog is gevallen op het duin- en strand- terrein van het eiland Schouwen, omdat dit door zijn Jigging daarvoor bij uitstek ge schikt is, aangezien aldaar practisch bij elke windrichting kan worden gezweefd. Een Nederlandsch arts, dr. Bendien te Zeist, heeft verklaard dat hij na langdurige onderzoekingen een middel tegen kanker heeft ontdekt. De „Avondpost" vraagt, waar het hier geldt een zoo bij uitstek belangrijk medisch vraagstuk, het niet op den weg van het Ned. Kankerinstituut zou hebben gelegen, om eerst een grondig onderzoek naar het middel in te stellen. Al zou men vijf keeren tevoren geen succes hebben bereikt, wanneer de zesde keer resultaten geeft, is immers alle moeite beloond Leest, hoe dr. Bendien zich, blijkens „het Volk", heeft uitgelaten tegen den correspon dent van de „Daily Herald" „Tot voor enkele weken liet de wereld me alleen bij mijn studie en mijn proeven, die ik dag en nacht verrichtte. Maar van de vorige week af rinkelt de te lefoon den geheelen dag en tot middernacht. Mijn rust is weg. Ze zijn allemaal gek, ging dr. Bendien voort. Natuurlijk ben ik trotsch op mijn suc ces. Maar intusschen laten ze me rustig al leen staan, mijn medische collega's inbegre pen. Ze halen allen hun schouders op en niet één enkele Hollandsche krant publiceerde

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2