500 25 CHIEF WHIP ZATERDAG Nog een reden waarom Chief Whip 1 de beste voor Uw gezondheid is No. 179 69e Jaargang 1931 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD UITSLUITEND LANGE STREN GEN ZUIVERE TABAK Juist dit en de verdere uiterst zorgvuldige behan deling der tabak garandeeren, dat Chief Whip een gelijkblijvenden smaak heeft en nooit op de tong kan branden of de keel kan prikkelen. Dus— altijd 100% genot van het eerste tot het laatste trekje van Uw VIRGINIA Stads- en Provincienieuws VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct UitgaveFirma F. ffl DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. lelef. 10. Postrekening 66287 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen BINNENLAND De Sigaretten-belasting. Ooor den heer Eoon waren aan den minis ter van financiën eenige vragen gesteld^ be treffende het nemen van maatregelen* ter voorkoming van het meer dan eenmaal ge bruiken van dezelfde belastingbanderolles voor sigaretten. De vraag, of het den minister bekend is, dat de banderolles onbeschadigd van de pak- s of doosjes kunnen worden verwijderd, dat zulks veelvuldig geschiedt en dat er reeds een vrij omvangrijke handel tegen ongeveer halven prijs in dergelijke banderolles plaats vindt teneinde ze zoo een tweede maal te ge bruiken, wordt door minister de Geer wat het misbruik aangaat, ontkennend beant woord. Een dergelijke omvangrijke handel in gebruikte sigarettenbanderolles is ook nau welijks denkbaar, daar het den met het toe zicht belasten ambtenaren niet zou ontgaan, indien op een sigarettenmerk van fabrikant of importeur A een banderolle, voorzien met den naam van fabrikant of importeur B, zou zyn geplakt. Het antwoord op de vraag, of tie minister bereid is te bevorderen, dat zoo spoedig mo- ijk een regeling worde getroffen, waarbij verplichtend wordt gesteld de banderolles op het pakje of het doosje zelf te doen aanbren- op zoodanige wijze, dat zonder beschadi- ig van de banderolles het pakje of doosje niet kan worden geopend, luidde dan ook ontkennend. Een hooge Britsche onderscheiding voor burgemeester De Vlugt. De koning van Groot-Brittannië en Ier land heeft den heer W. de Vlugt, burgemees ter van Amsterdam, benoemd tot Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire. De Britsche gezant by ons Hof, sir Odo Russell, heeft den heer De Vlugt de versier selen overhandigd. Het „Hbld." voegt aan dit bericht het vol gende toe De Most Excellent Order of the British Empire is in 1917 ingesteld. Grootmeester der orde is de prins van Wales. De orde wordt verleend voor de diensten, bewezen aan het Britsche rijk, zoowel in het rijk zelf als daarbuiten. De hoogste rang in de orde is Knight Grand Cross; daarna volgt Knight Commandervoorts zijn er commanders, officieren en leden. Het motto van de orde s: „For God and the Empire"; de kleur van de versierselen is purper. De korte aanduiding van den rang, welke den heer De Vluet in deze orde is verleend, is K. B. E. Denzoden rang bekleedt ook dr. H. Deterding, die in Engeland sir Henry wordt genoemd. Als de heer De Vlugt een Engelschman was, zou hy zich mogen noemen sir Willem de Vlugt. Daar de Grondwet zegt, dat vreemde adel dom door geen Nederlander kan worden aangenomen, kan de heer De Vlugt dezen titel niet officieel voeren. De hem thans verleende onderscheiding staat met het* recht op dezen titel echter gelijk. Federatie-examens. De uitslag der in Juni gehouden examens der Federatie is als volgtBoekhouden aan gemeld 1694, geslaagd 724Nederlandsche handelscorrespondentie zijn deze cijfers 259 en 147, voor Fransche handelscorresponden tie 419 en 193, yoor Duitsche handelscorres pondentie 999 en 421, voor Engelsche han delscorrespondentie 1578 en 618, voor Spaan- sche handelscorrespondentie 44 en 18 en voor Esperantische handelscorrespondentie 2 en 2. tlït de metaal-industrie. De Metaalbond heeft Donderdag te Utrecht vergaderd. De vergadering heeft het ont- werp-collectief contract, dat het bestuur had voorgesteld, goedgekeurd. In dat contract worden o.a. de uurloon-minima met 5 ver laagd. Men weet, dat de besturen der arbeiders organisaties de loonsverlaging hebben afge lezen, in hoofdzaak om de loonsverlaging, maar zij heben de eindbeslissing overgelaten aan de leden. Die beslissing is nog niet be kend Zij moet, volgens afspraak, in het be gin van de volgende week aan den Metaal kond worden medegedeeld. Mochten de arbeiders de C.A.O. niet aan vaarden, dan komt een contractloos tijdperk. -t AROATH LONDOM Voor dat geval heeft de Metaalbond voor zijn leden een landelijke regeling vastgesteld, welke eveneens om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn Donderdag is goedge keurd. De oude C.A.O., welke op 17 Juni was ge ëindigd, was voorloopig verlengd tot na de definitieve beslissing over het nieuwe con tract. Daling van de kosten van het levens onderhoud in Indië. Indië past zich snel aan. Bijna tegelijk met de salaris-korting der Indische ambtenaren en het grooter worden van het leger der werkloozen trad een vrij belangrijke daling van de kosten van het levensonderhoud in, aldus schrijft de Indische correspondent van het „Hbld.". Zoo is er een duidelijk merkbare daling van de huishuren. De Chineesche langganan, de algemeene leverancier voor alles wat eet- en drinkbaar is, overlaadt zijn klanten met de aankondiging van allerlei prijsverlagingen en de Europeesche bakkers te Batavia hebben dezer dagen de broodprijzen verlaagd. Ook ervaart men een vry belangrijke ver sobering in de levenswijze vergeleken met een maand of zes geleden. Vermaaksgelegenheden schynen niet meer die aantrekkingskracht uit te oefenen als tot tegen het eind van het vorige jaar het geval was. Vele bekende ge legenheden des kolonialen vermaaks, zijn ge sloten, andere hebben een publiek, dat zicht baar geringer in aantal is dan voorheen. Het bezoek aan de bioscoop is misschien het minst beïnvloed, maar de befaamde Indische danswoede, die te pas en te onpas by allerlei gelegenheden wordt botgevierd, heeft een aanzienlijk geringeren omvang aangenomen. Er is dus winst, want om het zoo maar uit te drukkenhet kon best een beetje minder. Een buitengewoon gelukkige omstandigheid is, dat de ruime oogsten van het vorige en dit jaar, het weerstandsvermogen van de Inland- sche bevolking zeer hebben verhoogd. Na tuurlijk treft de prijsdaling ook de Inland- sche producten, maar zij leidt tegelijkertijd tot een zoodanige daling van het Inlandsche levenspeil, dat voordeel en nadeel tegen el kaar opwegen. Zóó gezond is zelfs de econo mische weerbaarheid der bevolking, dat In landsche werkloosheid practisch niet voor komt. Wat in de cultures geen plaats meer vindt, wordt blijkbaar vry gemakkelijk geab sorbeerd. Wel doet zich in tal van streken de moeilijkheid voor, dat de bevolking niet over contant geld beschiktzij zal nergens van honger omkomt*!, maar zij heeft de grootste moeite, om aan haar verplichtingen te vol doen tegenover den fiscus. Dat bezwaar geldt niet alleen voor Java, maar ook voor de bui tengewesten, in het bijzonder daar ,waar de bevolking in min of meer belangrijke mate exportcultures drijft. Op Java is men, wat dit betreft, nog altijd aan den veiligen kant. De A.N.W.B. Heden werd te 's-Bosch de algemeene ver gadering gehouden van den A.N.W.B., Toe ristenbond voor Nederland, Daarin werd het 48e jaarverslag uitgebracht, waaraan het vol gende is ontleend Het aantal leden bedroeg op 1 Juni jï. 88583, waarvan 78881 gewone leden. Op 1 Juni 1930 bedroeg het totaal aantal leden 83109. Er zijn 3278 wegwijzers geplaatst, waarvan in Zeeland 170, waarschuwingsborden 592 en 11, hulpkisten 112 en 4, voetpompen 2014 en 127 en plaatsnaamborden 5538 en 332. De propaganda voor den A.N.W.B. werd in het afgeloopen jaar voor een deel in nieuwe banen geleid. Er wordt door de bondsbureaux veel propagandistisch werk verricht, dat by oppervlakkige beschouwing niet als zoodanig opvaltvele uitgaven en bondsvoorwerpen, vele uitgeschreven tochten, vele publicaties in de pers van het geheele land en andere bondsbemoeiïngen hebben voor een groot deel een propagandistische strekking. Het aantal bondshotels in het binnenland steeg van 956 op 985, dat der bondscafé's van 509 op 521, terwyl het aantal van de belangrykste andere bondsinstellingen (her stellers, garages, bewaarplaatsen e.d.) even eens uitgebreid werd. De buitenlandsche bondshotels stegen in aantal en wel met niet minder dan 132 stuks tot 1009, een duidelyke aanwijzing voor de groote vlucht, welke het buitenlandsch toerisme neemt. Het politiecorps te Amsterdam. De politie te Amsterdam droeg nog steeds den helm by officieele bezoeken van H. M, de Koningin en enkele andere belangrijke gebeurtenissen. In het corps zyn stemmen opgegaan, om den helm, welke niet passend meer geacht wordt bij de nieuwe uniform, voorgoed af te schaffen. Het orgaan van den Alg. Bond van Politiepersoneel bericht, dat een schrijven gericht is tot den hoofdcom missaris met verzoek tot de afschaffing over te gaan. In een daarop gevolgde conferentie is een toezegging tot inwilliging van het ver zoek gekregen. Zoo verdwynt dus voorgoed de helm bij de Amsterdamsche politie. Voorts heeft het bestuur van den bond den korpschef verzocht, uitvoering te willen ge ven aan het voornemen een proef te nemen met de afschaffing van de sabel. Wat het verkeerswezen betreft, is de proef bereids in gevoerd. Binnenkort zal ook de proef voor het geheele korps worden ingevoerd, maar voorloopig alleen in den ochtenddienst. In de bedoelde commissie mag, volgens het voorstel van den heer Van Huut, geen per soneel van de firma Wm. H. Müller en Co. en geen lid van den raad van advies zitting hebben. Een natte Julimaand. Voor verschillende plaatsen in ons land en Europa is de maand Juli 1931 veel te nat ge weest, aldus een mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituut. Hieronder volgen eenige plaatsen met den regenval voor Juli 1931 in ons land en daar achter het cyfer van den normalen regenval in dezelfde maand. Groningen 193 74 Vlissingen 153 65 De Bilt 128 78 Den Helder 98 57 Amsterdam 85 76 Maastricht 56 30 Scheepvaartbeweging. Gedurende Juli 1931 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1185 schepen, metende 1.997.077 netto reg. ton, waarvan 8 zeelichters met. 5689 netto reg. ton. Voor Botterdam waren hiervan bestemd 921 schepen, metende 1.485.404 netto reg. ton. In Juli 1930 kwamen den Nieuwen Water weg binnen 1346 schepen, met. 2.216.345 netto reg. ton, waarvan 3 zeelichters, metende 1198 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hier van bestemd 1042 schepen, metende 1.681.522 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zyn aangekomen Schepen N. R. T. Nieuwe Waterweg 1931 7895 13.443.054 1930 8881 4 14.839.832 Rotterdam 1931 6346 10.342.013 1930 7192 11.932.040 Firma Wm. H. Müller en Co. De heer Th. van Huut, oud-agent van de Chinese Engineering and Mining Company te Manilla schrijft, dat hy aan den raad van advies der firma Wm. H. Müller en Co. een voorstel heeft doen toekomen ter behande ling op de vergadering van preferente aan deelhouders op 7 Augustus a.s. te 's-Graven- hage, van de volgende strekking „dat door de vergadering van preferente aandeelhouders een commissie van drie leden worde benoemd, met opdracht, de activa der firma Wm. H. Müller en Co. te taxeeren en over deze zelfstandige taxatie binnen een maand rapport uit te brengen aan den raad van advies, die volgens aanbeveling van dit rapport zal handelen", VLISSINGEN. Opcenten Tabaksaccijns Sigaretten. Naar wij vernemen heeft de Minister van Financiën de ontvangers der accijnzen ge machtigd te beschikken op verzoeken van be langhebbenden om teruggaaf van de accyns- waarde van overtollige ongebruikte aanvul lingszegels. Na 10 Augustus a.s. worden echter geen overtollige zegels meer verrekend. Verdere inlichtingen worden verstrekt aan het belastingkantoor Zeilmarkt 8 alhier. Zeebaden. In de week van Zaterdag 25 tot en met Vrijdag 31 Juli werden in het gewone bad genomen 2161 zeebaden, waarvan 1072 door dames en 1089 door heeren en in het volks- bad 1321 baden, waarvan 624 door dames en 697 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 70 gradeif en de gemiddelde temperatuur van het water 65 graden. Luxor-Thealer. Liefde op hevel De gele hel. Na het gebruikelijke journaal, maken wa kennis met liefde op bevel, een kennismaking welke van de alleraangenaamste soort blijkt te zijn. In deze satyrieke, oer-komische film- comedie uit de diplomatenwereld vertolken Johannes Riemann en Olga Tschechowa met distinctie, gratie en raffinement de hoofdrol len. Het amusante scenario is een bewerking van het succesrijke blyspel „Die Republik befiehet". De tweede hoofdfilm is in haar soort niet minder interessant. Wie van echte soldaten- romantiek houdt kan hierin zyn hart opha len. Drie soldalen van de Amerikaanschei marine, Wiljiam Calhoun, Joseph Hanton en Otto Schmidt, op raadselachtige wijze gede serteerd, verschynen plots weer in him kamp in China, zij het de een geheel op, de tweede krankzinnig en de derde.... dood. De eerste, Tex, komt voor den krijgsraad en vertelt een ontroerende geschiedenis, welke zich afge speeld heeft. Hij heeft n.l. zijn vrouw Tanya verloren, doordat zy ontvoerd werd door een' kapitein, die zich als vriend voordeed. Getui genverklaringen ontbreken, en de hoogste straf zal gevraagd worden. Dan komt een ge tuige om de waarheid van het verhaal te be- wyzen en wel.Tnaya. Het einde laat zich begrijpen. Een film van opofferende vriend schap en zonnige liefde, rijk aan avonturen, goed en vlot gespeeld. De muzikale illustratie is zeer te loven. Een programma, waarmede men zich uit stekend vermaken kan Alhambra-Theater. Zijn grootste race Troika. Na een goed verzorgd journaal draait als eerste hoofdfilm een schitterende Wild-West met Ken Maynard en het bekende paard Tarzan in de hoofdrollen. Het hoogtepunt is een spannenden cross-country, waarin ver bluffende staaltjes van ruitersport, die, trots alle mogelijke dwarsboomery en malversaties van de eene party, toch door de andere ge wonnen wordt. Als steeds trekken in deze cow-boy-film van de beste soort fraaie na- tuuropnacen de aandacht en is er ook nog van een andere overwinning, als op hippisch gebied, sprake. De andere hoofdfilm speelt zich af in een Russische stad en in de eindelooze besneeuw de steppen. Een braaf Troika-koetsier, Adal bert van Schlettow, valt in de netten van een adellyke verleidster, Olga Tschechowa. Zyn gezinsleyen wordt verwoest, zyn kind sterft, zyn vrouw wil in een klooster. De gemeene behandeling door de sirene maakt, dat hy wraak neemt. Hy rijdt met zyn slede in het water, de vrouw verdrinkt, hy weet zich te redden. En een verzoening met zyn vrouw, Helen Steels, volgt. Prachtig spel wordt in deze aangrijpende en artistieke rolprent te zien gegeven. De muzikale Illustratie is ex cellent (de film werd achteraf gesynchroni seerd) en brengt Russische liederen, dansen en Kerkelyke gezangen, ook de overige ge luidsreproducties als byv, van den wervel-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1