1000 500 300 25 DEUKT M IE CEELLESTE Till ZOIEGLOKEN MAANDAG 27 JULI PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING IVO. 174 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. IfAH 8E VELDE Jr., Walsfraat 58-60, Viissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads-en Frovincsemeuws dat zich achter den aaien kwam Daan. besliste Luuk. kaas van gegeten „Er is nogal wat alleen iets van at hij 't nummer al tte op het gegeven •en kant van de lijn, rei'der. Maar dat hy uk ook wel eens be nd vast uuk opeens. „Hier is et ons drieën en we Ik zal u de kleintjes Anders worden ze u even van zijn oor weg. raasde hij tegen p had gegeven, om- jes" had gebruikt, wachten. En spreek antwoord zijn tong laarna, toen hij den „Hallo vader, is u Wat zegt u vader O Daan Berkema, me- Dank u wel weer aan den haak. r hij i.:t tegen Luuk, aan te kijken, „Je ngeslotenDat was Zeg nog eens, dat van telefoneeren „En jij stond maar hier met z'n drieën ir even de kleintjes het vader niét was. voor je gezwaaid om mde Daan. kwam Luuk. „Voor- an ik vader eindelijk verbinden met een itrooppakhuis, hè Ik r J" uit Daan's handen vader's nummer al spreekt met Daan staan hier met z'n r en we hebben u Of we wat lek- u willen laten be ets veel fijnersWe evoeligen stomp van allebei verontwaar- „Uit zijn naam be- fluisterde Luuk aal in de war en in herstellen, riep hij me, vader Ik be- ;rgegaan.... Neen, iet.... Ja, die zijn Miek verschrikt en rn buigend, gilde ze: niet blijven zitten overgegaan de Luuk t tusschen voor Engelsch, va- or wiskunde snriep Daan. or schrijven.'" gilde tje voor de telefoon. :r weg te dringen en de kruidenier niet was komen kijken, tseling allemaal een stellig het eind van Nu zwegen ze alle an geglegenheid va- Calm aan, kalm aan, ïblieftDus, jij bent eleciteerd, jongen er En ik heb vier een voor rekenen k kr.eg vader den ooren. Hij beloofde men om met eigen ïeid van zijn „jon en. imen, stond de kof midden prijkte een ie rustte op een wit langs den rand met geschreven stond >lleboozen waren hierover zoo Jedans om de tafel die binnen was ge- oote kan melk had ook van de partij (Wordt vervolgd). )p ruitjespapier. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regei meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" HET PETITIONNEMENT. Het is zeker verstandig geweest dat de Ne derlandsche Dagbladpers de gelegenheid tot teekening van het petitionnement met een week heeft verlengd. Deze tweede week is een groot succes geworden, want het aantal hand tekeningen is van 800.000 gestegen tot 1.750,000, dus bijna met één millioen. Wü zullen nog enkele malen het formulier waarop handteekeningen kunnen worden ge plaatst, opnemen. Zij die tot nog toe ver zuimden het petitionnement te teekenen, krijgen daartoe dus nog gelegenheid. Moeten wij daartoe nog krachtig opwek ken Dit achten wij geheel overbodig, omdat nu toch wel het doel van de actie voldoende bekend is. Alleen verzoeken wy hun die tot nog toe achterbleven, niet langer te aarzelen, doch hun namen op het formulier te zetten. Er zijn ruim Mfa millioen personen boven de 18 jaar in ons land. Tot nog toe teekenden een kleine 2 millioen, zoodat nog ongeveer 60 niet hun handteekening zijn achterge bleven. Dit is veel te veel en daarom valt het toe te juichen dat de Nederlandsche Dagblad pers de actie nog niet heeft stopgezet. De lauwen en onverschilligen moeten nog eerst wakker worden geschud. Daaraan dient iedereen mede te werken die het edele en sympathieke doel van de Nederlandsche Dagbladpers zoo grootsch mo gelijk wil maken l Een afscheid. Zaterdagmiddag had in de inspecteurska- rner op het politiebureau alhier het afscheid plaats van den. majoor der rijksveldwaeht, den heer S. Nijeboer, brigade-commandant van dat korps alhier, die den dienst met pensioen gaat verlaten. De inspecteurskamer, vrijwillig door het zusterkorps voor deze plechtigheid ter be schikking gesteld, was voor deze gelegenheid op stemmige wijze versierd met enkele pal men, welwillend afgestaan door de firma Witte en Zonen alhier, welke firma tevens een bloemstuk had gezonden als attentie voor mevr. Nijeboer. Aanwezig waren het korps rijksveldwach ters in dit district, gemeente-politie van ver schillende dorpen, het korps Kon. mare chaussee, militaire politie en voor zoover de dienst het toeliet, inspecteurs, rechercheurs en politie-beambten van onze gemeente. Van verschillende autoriteiten was bericht van verhindering ingekomen, o.a. van de burgemeesers van Vlissingen, Souburg, Rit- them en Koudekerke en van den comman dant der Kon. marechaussee. Nadat te ruim 3 uur de heer en mevrouw Nijeboer door een commissie waren binnen geleid en zij op de voor hen bestemde zetels hadden plaats genomen, nam allereerst de districts-commandant, inspecteur in het 5e district der rijksveldwaeht, de heer Van der Lely te Middelburg, het woord, die zeide, dat nu majoor Nijeboer met 1 Augustus a.s. met pensioen gaat, hij het zeer op prijs stelt af scheid van hem te kunnen nemen. Spreker bracht dank voor de beschikbaarstelling van deze kamer en stelt het buitengewoon op prijs, dat alle korpsen door een groot aantal aanwezigen blijk van belangstelling geven. Een goede verstandhouding tusschen alle dienaren van het gezag blijkt hieruit en dit is ook een landsbelang. Spreker schetste in korte trekken den le vensloop van den scheidenden majoor en wees er op dat hij steeds een voorbeeld is ge weest van nauwe plichtsbetrachting voor al len. Ook deze hooge opvatting van zijn plicht doet hem nu den dienst verlaten, daar zijn gezondheidstoestand hem verhindert zich ten volle aan zijn taak te kunnen geven. Spreker eindigt met den wensch, dat de rust hem een volledig herstel moge geven en hij nog lange jaren daarvan mag genieten. Hierna voerde de heer A. O. F. W. C. Ga- sinjet, commissaris van politie alhier, het woord, die kon verstaan dat majoor Neijboer hierheen is gekomen met gemengde gevoe lens, bij het zien van al deze verschillende ge zichten. Immers, het betreft hier een af scheid en dit doet weemoedig aan. Met veel genoegen heeft spreker zijn bureau voor deze plechtigheid beschikbaar gesteld, want hier uit blijkt de nauwe samenwerking. Nu gaat de majoor den dienst verlaten en spreker wil hem dank brengen voor de hulp, indien noodig, aan het politiekorps steeds betoond. Hij wenschte hem in zijn nieuwe woonplaats het beste toe. De opperwachtmeester der Kon. mare chaussee, de heer G. Westland, bracht naar voren de aangename samenwerking met den scheidende, met handhaving van eigen ter rein,wars van kleinzieligheid, waarvoor spre ker den heer Nijeboer dank bracht. Hierna sprak majoor M. de Valk van de militaire politietroepen in gelijken geest. De oudste brigadier-titulair der rijksveld waeht, de heer P. de Moor te Biggekerke, vertolkte de gevoelens der brigade voor hun chef met zijn leedwezen te betuigen, dat ma joor Nijeboer heengaat. De brigadier-titulair de heer G. van Belzen te Vlissingen, wees er op dat er is een tijd van komen en van gaan voor allen. De komst van majoor Nijeveld is door het korps met blijdschap gezien en hoewel geen Zeeuw zijnde, heeft hij zich toch spoedig aan de Zeeuwsche toestanden aangepast. Spreker dankt hem voor de wijze waarop hy met het personeel omging en hoopt dat God hem in zijn nieuwe woonplaats te Katwijk verder nabij zal zijn. Voor al deze toespraken dankte majoor Nijeboer telkens met een kort woord. Tenslotte nam de heer Jansen te Souburg, als jongste brigadier-titulair, het woord, die zeide, dat het korps rijksveldwachters het plan had opgevat den scheidenden majoor een blijvend aandenken te geven. Maar al spoedig bleek, dat alle korpsen er prijs op stelden aan die huldeblijk mede te doen. Dit mocht niet worden geweigerd en spreker dankt voor zooveel medewerking. Hierna bood spreker den heer en mevrouw Nijeboer een prachtige electrische schemer lamp aan, als bewijs van hoogachting van alle korpsen, de hoop uitsprekende dat zij nog lange jaren deze lamp mogen gebruiken. Majoor Nijeboer zegde ontroerd dank voor dit mooie bewijs van sympathie, waarna allen met een handdruk van majoor en mevrouw Nijeboer afscheid namen. Van alle aanwezigen werd daarna nog een foto genomen, waarmede de plechtigheid was beëindigd. De kermis. De kennis behoort weer tot het verleden. De laatste dag is niet erg gunstig geweest. Het was reeds 3 uur eer Zaterdag de inrich tingen de zeilen konden oprollende regen hield zelfs de jeugd binnen. Ondanks den re gen, die ook nog in de avonduren neerviel, was het 's avonds druk op de Markt, in de buurt van de parade-tent en de automobiel- van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid. die maatregelen te nemen die tot ontwape ning der naties zullen leiden. Naam t. Adres: Naam Adres Naam:. Adres Naam Adres:.. tjes, waar stevig gehost en gedanst werd op de maat van de muziek. Maar ook op som mige plaatsen in het Bellamypark was het zoo vol, dat men moeite had om er door te dringen. Toch ,als we nu achteraf de reke ning eens opmaken, valt die niet mee, want we hebben heel wat klachten gehoord van de kermismenschen zelf. Vooral de laatste dag is sterk tegengevallen door het weer, dat tot in de middaguren ongunstig is gebleven. On danks het feit, dat er niet zoo heel veel is verteerd, is er genoten en op een nette, kal me manier. Wel was de menigte luidruchtig en vroolijk, maar niet ruw, wat aan een vreemdeling, een Amsterdammer, die toch ook wel eens hospartijen en feestelijkheden heeft meegemaakt, de opmerking ontlokte de menschen kunnen hier gezellig, netjes feestvieren, ze worden niet ruw. Van politiezijde vernemen wij ook dat de kermis een beslist kalm verloop heeft gehad. Er zijn wel enkele arrestaties verricht, maar dat betreft personen, die ook onder gewone omstandigheden wel eens met de politie ken nis maken. Zaterdagnacht tegen het sluitingsuur heeft een flinke slagregen de kermis letterlijk „schoongeveegd". 7-Uc X c M C i Uit den zweefmeflen is Zaterdagavond om streeks half negen een man geslingerd en tegen de straat geslagen. Hij werd in een naburig café binnengedragen, waar dr. Det- mar den man heeft verbonden, waarna hij per auto naar huis kon worden gebracht, c Z.i'4, cWnyJ Grand Hotel Britannia. 2<3\ Fair week-end. Op krachtige wijze is het attractie-vraag- stuk in ,3rit" ter hand genomen. En het succes is niet uitgebleven. Nu we John van Brück and his boys meerdere malen hebben medegemaakt, nu de lieering met het publiek een volkomen feit is geworden, mogen we Vlissingen gelukkig prijzen met hét bezit van dezen inderdaad „famous" band. Onver woestbaar is de rhythmiek, onuitputtelijk het repertoire, een echten komiek telt deze band onder zijn musici, terwijl de band-leader met alle stroomingen rekening houdt. Zoo ooit, dan is deze greep wel een zeer gelukkige geweest. Ter gelegenheid van the fair week-end was voor een extra attractie zorg gedragen, in den vorm van een internationaal-cabaret- programma, ter afwisseling van de dans muziek. Daar was dan de tooneelspeelster Senta Predöhl, die ons uit het „gevoelige" genre verhaalde van het lot van den zeeman en daarbij den juisten toon wist te treffen. Haar lofzang op de mannen van boven de dertig jaar werd guitig voorgedragen evenals „Mijn kleine luitenant", met de ondeugende paral lel. Jammer, dat zij uitsluitend de Duitsche taal benutte, waar Vlissingen hoofdzakelijk op het Engelsch is ingesteld en het interna tionale karakter toch ook nog ruimte liet voor een enkel Hollandsch nummertje. Eenige compensatie gaf Barney Meely, the American excentric dancer, met zijn zang en dans. Zijn slangenmenschachtige evoluties, sterke mimiek en gebaren, weergalooze jong leurs-experimenten met zijn hoofddeksel en zijn bovenal geestvolle parodie op de verrich tingen van een snelvingerigen ballen-presti- digitateur, in één woord z'n groteske optre den, droegen zorg, dat de lachsalvo's niet van de lucht waren. De slagwerker van den band moge hier afzonderlijk genoemd worden voor do voortreffelijke begeleiding en geestige illustratie van de spotnabootsing, evenals John van Brück voor het accompagneeren van de voordrachtkunstenares en de gerouti neerde band in zijn geheel, voor de pittige, accurate Amerikaansche dansmuziek, met een geheel eigen sfeer boeiend gespeeld. Prof. Ben-Oli-Libi is een phenomeen van vingervlugheid. Hij goochelde met kaarten, geldstukken, een ei, getallen enz. en liet daarin ook het publiek deelen. De professor gaf college. Of de leerlingen echter veel wij zer zijn geworden is de groote vraagt Zal er wel mede gegaan zijn als met zijn touw- truc. Deze is nog een mysterie evenals de lei, die de uitkomst van een optelsom vermeldde. Op humoristische wijze bracht de goochelaar de toeschouwers in spanning en vergrootte daardoor de raadselachtigheid van zijn sug gestief repertoire. Britannia mocht zich in een druk bezoek verheugen. De artisten oogstten veel instem ming en er hing een leuke, gezellige sfeer. Dat de veerendè dansvloer bovenmate werd beheerscht, ligt vanzelf voor de hand. Blijft maar eens zitten als John van Brück and his boys fox-trott, tango of wals doen weer klinken De kano-wedstrijd. Door dr. Staverman worden voor den kano- wedstrijd aan het badstrand als 1ste prijs 2 medailles voor de tweepersoons kano's be schikbaar gesteld. Albambra-Theater. Broadway Babies. De wraak van Rin Tin Tin. Naast het uitgebreide geluids-journaal bevat het een zang- en dansfilm „Footnotes", en een zingende film „In den kloosterkelder", waarin we de prestaties van een mannen- kwartet alsmede van den bas-solist bewon derd hebben. Dat verdient een compliment Als eerste hoofdfilm draait een negenacter met Alice White in de hoofdrol. Dit verhaal uit de revue- en sterrenwereld van Broadway, waar alle meisjes droomen éénmaal aan het firmanent te schitteren, handelt over een koormeisje, Dee Forster, wat twee aanbid ders heeft: Billy, een jonge tooneelmeester, die haar naam wil laten maken en de han delsman, Gessant, die het, in strijd met zijn gewoonte, plots te pakken heeft gekregen. Billy is haar uitverkorene tot hy door een ander meisje gezoend wordt. Dan is het uit en ze stuurt haar ring terug. Gessant maakt nu een goede kans, doch na een reeks span nende avonturen komt zij toch tot'jde conclu sie, dat zij oprecht alleen van Billy houdt. Gessant is een gentleman, brengt haar naar Billy terug en deze geeft haar een prachtige hoofdrol in een Broadway-revue, zoodat ook haar wensch een „Broadway-ster" te worden, in vervulling is gegaan. Schitterende ballet ten trekken in deze film de aandacht. De be geleidende muziek is buitengewoon goed ge kozen en wordt uitstekend gespeeld. Dit is ook het geval in het andere hoofd nummer, waarin de schatrijke Dav Lee (Sunny Boy) optreedt. Begrijpelijkerwijs worden eenige treffende fragmenten door Sunny.Boy-motieven uit „The Singing fool" begeleid. En met succes. In deze rolprent van door goudkoorts bevangen, die voor niets terugdeinzen, speelt de hond Rin Tin Tin zijn rol van beschermer der onrechtvaardig behandelden en bedreigden op zoo'n schitte rende wijze, dat men perplex staat over dres suur en instinct. Is dit laatste woord nog wel juist De trouw en de speurkwaliteiten van den hond bewaren en behoeden de mishan delden voor erger en aan zyn kracht en hulp is het te danken, dat een gelukkige oplossing niet ontbreekt. Spannende momenten heeft deze mooie sensatiefilm te over, terwijl daar naast ook goed spel b.v. door den ouden goudzoeker, gegeven wordt. Bijzonder fraaie natuuropnamen sneeuwlandschappen zijn een lust voor het oog. Al met aleen programma, dat liet zien en hooren overwaard is. Zondag ging het voor een uitverkocht huis. Luxor-Theater. Zeden van het Oosten. Een ongeluk in een klein hoekje. Nu de geluidsinstallatie in dit theater en kele dagen oud is, hebben we geconstateerd, dat de directie dezen tijd benut heeft om de kracht van den weergever in harmonie te brengen met de zaal, zoodat het geluid op den band naar den eisch isde apparaten zijn thans, accoustisch goed ingesteld. De première-avond van Zondag bracht als eerste een belangrijke geluidsjournaal, daar na een romantische liefdesfilm uit het Chi- neesch-Amerikaansohe leven. Wing Foy, een kittig Chineesch meisje, wordt door haar va der, een arme landbouwer, verkocht aan Lo Sang Kee, den leermeester van den jongen Amerikaanschen handelsman Billy Benson. Lo Sang vertrekt met zijn aangenomen doch ter Ming Foy naar Amerika, Benson zal later volgen. Ming Foen amuseert zich in Dollar- land heel best, doch een streng voorzitter van de emigratie-commissie ergert zich aan haar gedrag en eischt, dat zij binnen vier en twin tig uur naar China zal terugkeeren. Ten ein de raad wordt ze door haar pleegvader aan den verwaanden Chineeschen vrouwengek Charlie Youg verkocht. Aangenaam vindt ze dat niet, doch ze heeft te kiezen tusschen Charlie en China. Dan komt Billy terug. Hij ontvoert de kleine Ming naar het huis van zijn ouders, wordt verliefd zij was dat al lang en wil met haar trouwen. Doch Ben son's ouders hebben bezwaar tegen een Chi- neesche schoondochter en ook Charlie zint op wraak. Alles keert echter ten goede. Ming blijkt geen Chineesche te zyn en Youg's wraaikplannen loopen op niets uit. Alzoo voor echtverbintenis p-een verdere bezwaren. Lupe Velez (Ming) en Lewis Ayres (Benson) spe len de hoofdrollen in deze genoeglijke film. Als tweede hoofdnummer een dol-grappige en hoogst amusante film-comedie met Dou glas Fairbanks Jr. en Anita Page in de hoofd rollen. Een aardige jongen, die in het huwe lijksbootje zal stappen, neemt afscheid van het vrijgezellenleven, maar komt tevens tot de ervaring, dat er nog een restantje uit zijn vorig leven valt op te ruimen. Hij stelt zijn huwelijk uit en dan ontspint zich een aan eenschakeling van grappige gebeurtenissen, die zich beter beleven dan vertellen laten. DENKT ER OM Rywielplaten Met twee gaten Ook al zijn ze stom, Hebben heel wat mee te praten Fietsers denkt er om 1 Augustus Brult de Fiscus Kijk eens kameraad, Wou jij zóó de plaat gaan poetsen Zonder rijwielplaat 'k Lever koper Spotgoed kooper 'k Lever contant Voor een riksje of tweevijftig Door het heele land. Rijwielplaten Rijwielplaten, Zonder één procent 't Gaat per stuk en niet per kilo, 'k Geef er geen present. Rywielplaten, Rywielplaten, Fietsers denkt er om Fiscus grijpt met lange vingers, Is nog niet zoo dom. Ha-Vee-Wee Ter geruststelling zij medegedeeld, dat alleg op zijn traditioneele pootjes terecht komt. Een program, wat wij kunnen aanbevelen en Zondag voor een uitverkocht huis met succes werd vertoond. Het voorprogramma biedt veel afwisseling, De „Zeemeeuw". Het zgn. mistbootje van den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde „do Zeemeeuw", gebouwd op de werf der N.V« Kon. Maatsch. „de Schelde'" heeft hedetf proefgevaren. Hierbij waren tegenwoordig de Commissar ris der Koningin, 4 leden van Ged. Staten' en de directeur van den provincialen stoom* bootdienst. De proeftocht had plaats onder zeer on* gunstige omstandigheden, want er stond veel zee. Het schip heeft in alle opzichten aan do gestelde eischen voldaan en bleek volkomen zeewaardig te zijn. Het schip is door de provincie overgeno* men. MIDDELBURG. Splitsing scholen. De Geref. school voor L. O. en U.L.O. té Middelburg (Heerengracht) zal met 1 Ja* nuari 1932 gesplitst worden in een school voor L. O., waarvoor een hoofd der school wordt opgeroepen, en een school voor U.L.O. z.g. kopschool, waarvan de heer J. IJsselstein, het tegenwoordig hoofd der gemengde school, hoofd zal zyn. Ook zal het aantal leerkrach* ten voor het U.L.O. met één vermeerderd worden. GOES. De Zuid-Bevelandsche bakkers en de Tarwe-wet. Vanwege den regeeringscommïssaris voor de uitvoering van de tarwewet is d.d. 24 Juli het volgend schrijven gericht tot de burge* meesters op Zuid-Beveland Hierbij heb ik de eer UEdelachtbare mede te deelen, dat de bakkers op Zuid-Beveland per advertentie in de bladen hebben bekend gemaakt, dat zij „wegens uitvoering der tar* wewet genoodzaakt zijn om ingaande Maan* dag 6 Juli de broodprijzen met 1 cent per acht ons te verhoogen." De bloem, welke de bakkers op Zuid-Beve* land, op een enkele uitzondering na, thans nog voor de broodbereiding bezigen, is de zelfde welke tot nu toe steeds door hen werd gebruikt. Bloem, waarin ingevolge de tarwe wet 1921 20 pet. van inheemsche tarwe is verwerkt, werd aan die bakkers nog niet verstrekt, zoodat de bakkers van een brood* prijsverhooging als gevolg van de tarwewet niet mogen spreken. Er was dus voor de be doelde bakkers naar mijn meening geen en kele aanleiding om tot broodprijs verhooging over te gaan. Ik heb gemeend, zulks onder de aandacht} van UEdelachtbare te moeten brengen, Verdronken; Zaterdagmorgen ongeveer 1 uur was in dé haven, bij het z.g. zwemplèkje, de 29-jarige A. van Hese met zijn 14-jarig broertje aan het zwemmen. Plotseling verdween eerstge noemde in de diepte. Toevallig kwam dé Utrechtsche agent van politie H. Olivier aan, die met vacantie te Goes was en ook wilde gaan zwemmen. Toen hij vernam wat er ge beurd was, is hy direct te water gesprongen.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1