ViissingsGhs Courant DERDE BLAD Nieuws uit Filmland. PUROL 5r in geslaagd helderder en n water niet kleine zeep» crachtige be- pinde vezels «overstaan. ende Radion 'bgoed komt soda, bleet- >eter, sneller van de van Zaterdag 25 Juli 1931. No. 173. DE SPORT EN DE BADPLAATS. Ongetwijfeld ls er te Vlissingen de laatste jaren meer activiteit en vooral ook meer initiatief in het belang van de badplaats en het vreemdelingenverkeer te waardeeren. Steeds beter gaat men inzien, dat een druk vreemdelingenbezoek niet sleóhts enkelen particulieren instellingen ten goede komt, doch ten slotte ook vooral den gemeentelijken finantiën en talrijken bedrijven en daardoor middellijk ieder bewoner. Ook het platteland heeft een ruimer afzetgebied, wat in dezen tijd van malaise niet te onderschatten is. En last not least, tegenover den stroom van geld, dien wij, Nederlanders, over de grenzen bren gen, behoort een minstens even groot bedrag te komen, dat ons land binnen vloeit, willen wij op den duur niet verarmen. Het bevorde ren van het vreemdelingenverkeer is dan ook niet slechts een stedelijk- of gewestelijk be lang, het is een nationale plicht geworden. De gegevens, die hier zijn, moeten wij zoe ken te exploiteeren en te verbeteren. De ap preciatie van onze ligging aan de druk beva ren Schelde, het zeldzame uitzicht van de boulevards, een trip door Zeeland's tuin, de goede hotels, de modemiseering der stad in plantsoenen en huizen blijkt uit toenemend vreemdelingenbezoek, ondanks den crisistijd. De dadendrang, die moeilijkheden over wint, en de moed, die nieuwe wegen doet gaan, knoopen relaties aan en voeren een sterke propaganda voor onze Scheldestad. Het is toch maar een feit, dat door werken druk ker bezoek niet alléén des Zondags, doch ook in de week, is verkregen. Dit geldt groote groepen buitenlanders, waaronder ook een regelmatig wekelijksch bezoek van Amerika nen. Ten slotte komt dit de geheele stad ten goede, mits de stad medewerkt. De V.V.V. heeft herhaaldelijk met betrok kenen overlegd in den laatsten tijd om de diverse bedrijven in de stad voor vreemde lingenbezoek, indien mogelijk, te doen profi teered Ze heeft daarmee succes en hoopt met dit overleg voort te gaan, al moet men willen inzien, dat de stad zelf nog veel te weinig biedt. Het geheel, dus Walcheren met Vlissingen als uitgangspunt, vormt de attrac tie tot een bezoek van buiten. Een allereerste eisch blijft het dat bijzon dere aandacht wordt geschonken aan de bou levards, Vlissihgen's voornaamste charme. Daarnaast strevë men algemeen naar een aantrekkelijke, moderne architectuur en aan genaam stadsbeeld, dat zich ook uit in het aandacht schenken aan tallooze details. Jam mer is het doodsche stadsbeeld ('s avonds na de winkelsluiting). Het kleine Domburg dient zijn belangen door in het seizoen open te zijn en dus het aspect 's avonds ook te verleven digen. Wil men verdienen, dan moet men er ook moeite voor willen doen, mede door, evenals in andere badplaatsen, vroolijke win kelstraten, opvallende winkelpuien, aanlok kelijke etalages. De burgemeester is voorgegaan in het aan_ toonen en organiseeren van sportdemonstra- ties, die model genoemd kunnen worden. Ook hierin is een opwaartsche tendenz te prijzen. Wat men geeft, moet onberispelijk zijn, zoo- DE GELUIDSFILM EN „DIE WOCHE". Beslist, ook u hebt wel eens een goed idee voor de geluidsfilm gehad U hebt het niet alleen niet op papier vastgelegd of het nog niet ingestuurd, omdat u den juisten weg niet wist of vreesde dat het toch zonder succes zou blijven. Maar de prijsvraag van het Duitsche tijdschrift „Die Woche" zal u aanmoedigen. De Ufa en de Tobis hebben gemeenschappelijke hooge premies voor de beste geluidsfilm-ideeën uitgeloofd en beslo ten, bovendien de rechten tot het samenstel len van een scenario van de bekroonde in zendingen te verzekeren. Op deze wijze wil men den modernen dichter, den filmdichter, voor de geluidsfilm ontdekken. De filmin dustrie maakt jacht op hem. Hierover schrijft Robert Liebmann, uit rijke dramatische her inneringen puttend, #een van humor tinte lende bijdrage. Doch laten we beginnen met den omslag. We wonen hier een geluidsfilmopname bij. Maar maak niet te veel leven, wees doodstil s.v.p. De microfoon, die daar boven aan een galg hangt, zou onverbiddelijk elk geluid registreeren en de heele opname zou bedor ven zijnDaar staat de regisseur, die de opname met handbewegingen dirigeert. De krachtige schijnwerpers belichten den galan ten cavalier, die juist zijn dame de hand kust. Zoo ziet het er uit in een modern film atelier, in de centra van de filmindustrie, in Neu-Babelsberg, Hollywood, Elstree of Join- viUe. We verbazen ons over het wonder van de geluidsfilm, klagen soms over deze of gene technische onvolkomenheden, waarmede de uitvinders in hun laboratoir te kampen had den voor zij hun ontdekking aan de open baarheid prijsgaven. Maar herinnert u zich misschien nog de kinderjaren van de film Ach, we vergeten alles zoo gauw en daar- tusschen ligt bovendien nog het chaotische tijdvak, door den grooten wereldoorlog ver oorzaakt. Doch door dit nummer zal u den tijd van de eerste film weer levendig voor de oogen komenwij volgen den weg, dien de als onze badplaats, ondanks sleur, naar het beste in alles moet streven. Voor eigen fou ten moet men niet blind zijndoch opborn wende critiek doen verbeteren. Moge samen werking nog eens brengen een modern- geoutilleerd sportveld met toegang voor iede- ren sportbeoefenaar van verschillende takken en moge ook de muziek samenwerken om gedurende het seizoen vreemd en eigen te doen concerteeren aan het strand en ook in de stad. Met samenwerking en goeden wil is toch heel, heel veel te bereiken De V.V.V. heeft dit seizoen dadelijk samen werking vooruitgeschoven en ongetwijfeld zullen betrokken autoriteiten en clubs daar naar streven in het belang van het geheel. Onlangs kwam ze in vriendelijk contact met bestuursleden uit de voetbalwereld, die kwamen praten over het organiseeren van internationale voetbalwedstrijden. Bravo Deze richting moet het uit. Dezen winter kan dan een heel plan de campagne opgezet wor den, opdat, evenals in de zwemwereld, zich ook hier een groeiende beweging ontplooit. Op 9 Augustus dus speelt Vlissingen I te gen Turnhout F.C. I, welke Belgische vsree- niging in de hoogste af deeling (eere-divisis) is ingedeeld. Op 16 Augustus speelt Vlissin gen I tegen S. S. Hallois I (Hal bij Brussel), welke vereeniging een Ilde klasser is. Zeer aangenaam is, dat die laatste wedstrijd zal opgeluisterd worden door een gezelschap van 80 man, terwijl talrijke supporters de clubs vergezellen. De V.V.V. heeft de mogelijkheid geopend vóór den wedstrijd nog een haf uurtje te con certeeren in het Bellamypark en misschien na den wedstrijd nog even aan het strand. Medewerking der autoriteiten wordt natuur lijk verleend en ook „Vlissingen Vooruit" zal gaarne steunen. Want, indien deze poging slaagt, is het begin gemaakt tot grootere mogelijkheden. Het initiatief om internationale voetbal wedstrijden hier te krijgen is alleszins te apprecieeren. Ongetwijfeld zal succes en ver dere samenwerking dit streven tot volkomen heid brengen. Men zorge echter vooral voor stipte organisatie aan belangstelling zal het niet ontbreken VAN AMSTEL EN IJ Amsterdam gaat met dubbeltrams rijden. Og> bezoek bij de directie. Reorganisatie en verkeersbelang. De nieuwe coalitie. Bij dr. Wibaut's afscheid. Veilig verkeer. Sloo ping Dubbele Buurt. Naar Parijs voorzichtig met reisbureaux Het Amsterdamsche trambedrijf staat in den lande niet ongunstig aangeschreven. De buitenman roemt het vlugge af- en aanrijden van onze trams in alle richtingen en waar deert het, dat men hier èt 10 ct. de meest af- •gelegen stadsgedeelten kan bereiken. Door het nieuwe overstapsysteem is het zelfs mo gelijk dubbel-ritten te maken over een af stand van anderhalf uur rijtijd. Des ondanks is de tramdienst voor den stedeling nog verre van Ideaal, omdat de te genwoordige uitbreiding van het tramnet geen gelijken tred houdt met den snellen aanbouw van nieuwe wijken of van straten- complexen achter reeds besta-ande buurten. Naar het ons voorkomt zal men deze klacht echter bij den meest geperfectionneerden tramdienst blijven vernemen. Intusschen is de tramdirectie op verbete ring bedacht zooals wij onlangs reeds ver meldden en bestaat de mogelijkheid, dat op de Amsterdamsche lijnen binnenkort een voor Nederland geheel nieuw systeem zal film heeft genomen vanaf de „Photographies vivantes" van de gebroeders Lumlère tot de première van een der nieuwste geluidsfilms, de ontwikkeling van de filmstrook van 20 meter tot een lengte van bijna 3000 meter. Wij maken den groei mee van de bioscopen vanaf de eerste tentjes tot de huidige film paleizen. En aan de hand van dit nummer wordt het verleden weer het heden, de groote artistieke prestaties van een Lubitsch.... We herinneren ons weer zijn „Dubarry" en zijn ,Anna Bolyn", Lang's „Nibelungen" en „Me tropolis" staan ons weer levendig voor den geest. Door dergelijke meesterwerken heeft de Ufa zich aan de spits van de Europeesche filmindustrie gesteld. De maatschappij groei de. Wie herinnert zich nog haar kinderjaren. Leest „Die Woche" en u zult kennis maken met de moielijke tijden, die deze jonge on derneming gedurende den inflatietijd het hóófd had te bieden. U zult weten, hoe Hu- genberg nog ter juister tijd ingreep en daar mede een der grootste industrieën voor Duitschland redde. Want de film is niet al leen kunst, doch ook een industrie, vooral de geluidsfilm, ze is een nieuwe economische factor geworden, die, zooals uit de bijdrage van den director-generaal duidelijk zal blij ken, met talrijke andere industriegroepen nauw tezamen hangt. Dr. Kafmann wijst met recht op de groote toekomst van de geluids film voor de wetenschap en het onderricht. Wie heeft eenig idee van het werk, dat een film met zich brengt, wie daaraan denkt, als hij met spanning het gebeuren op het witte doek volgt? Wie bezit de vereischte organi satorische en artistieke gaven om dit geheel te kunnen overzien Het is de productielei der over wiens moeizamen arbeid E. H. Co- rell uit eigen ervaring schrijft. Vermoedt het na.ar actualiteiten hunkerende publiek, wan neer het in de fauteuils uitgestrekt, toe schouwer is bij een geweldige catastrophe, die gisteren de wereld teisterde, ook maar iets van de gevaren, die den modernen film reporter bedreigen? Een artikel van H. von Lichber schetst u de moeilijkheden, waaraan deze cameralieden gedurende de uitoefening van hun beroep zijn blootgesteld. Ook het amusante hoekje ls niet vergeteneen worden toegepast, nl. de dubbel-tram. Wij zijn gisteren het trampaleis aan de Stadhouderskade, het ruime directiegebouw met zijn circa 60 dienstvertrekken, eens bin nengestapt om iets naders omtrent deze no viteit op tramgebied te vernemen, waartoe we de directie welwillend bereid vonden. Zij het onder zekere reserve, aangezien het plan nog niet in details is uitgewerkt en wijzigin gen, tijdens of na behandeling in den raad, mogelijk blijven. In antwoord op onze eerste vraag naar de resultaten met het overstapsysteem, meende de directie met voldoening te mogen consta- teeren dat dit, nu de eerste moeilijkheden overwonnen zijn, uitstekend werkt. Ruim 25 van de trampassagiers maakt er ge bruik van. De bedoeling met de voorgestelde twee verdieping- 0f dubbeltram is allereest bezui niging. Men stelt voor een ruim, gerieflijk tramtype met twee verdiepingen, de tweede verdieping langs een wenteltrap op het ach- terbalcon te bereiken en geheel afgesloten. Voordeelen zijn o.m. de mogelijkheid een grooter aantal passagiers in één rijtuig te vervoeren, minder stroomverbruik en een be langrijke ontlasting van het verkeer. Wat dit laatste betreft is het van geen, geringe beteekenis of de centrumlij nen met één tramwagen dan wel met tramtreinen van twee of drie rijtuigen worden bereden, zooals thans. Op onze vraag of een en ander niet een algeheele vernieuwing van het bestaande stroomnet tengevolge zal hebben, deelde de directie mede, dat de belangrijke hoogte van het net gelukkig elke verandering overbodig maakt, zelfs wanneer men met trams van drie verdiepingen zou willen rijden. De tram beugels worden slechts ietwat ingekort. Alleen zullen de vele hier bestaande scherpe bochten uitgelegd moeten worden, zulks met het oog op de elkaar passeerende trams en om het kantelen te voorkomen op zich zelf natuurlijk geen onbelangrijk v/erk. De eventueel in dienst te stellen proef lijnen zullen moeten aantoonen in hoeverre het publiek op het nieuwe type reageert, nl. door vlug in- en uitstappen, want de rijtijden moe ten belangrijk woeden bekort, ook door het vergrooten der halte-afstanden. Dit is dan de eerste schrede op den weg naar bezuiniging. Het trambedrijf, eertijds winstgevend, werkt nu met verlies, ofschoon de directie het percentage daarvan (7 niet zoo be langrijk acht, gezien de malaise en de be- drijfsverplichting om telkens wanneer nieuwe stadsgedeelten verrijzen, de lijnen in die rich ting te verlengen. Deze uitbreidingen vooral, die in ongunstige verhouding staan tot het, aantal nieuwe passagiers, zijn van funesten invloed op de rende liteit van het bedrijf. Tot zoover de directie. De raad wordt dus binnenkort voor het dilemma gesteld-eenige millioenen te votee- ren voor de reorganisatie of efficiency van het trambedrijf, of de lijnverhouding zoo danig te wijzigen, dat de met verlies werken de'lijnen zullen wórden "opgèhe'Vèn het overstapsysteem maakt dit mogelijk even tueel belangrijk minder zullen worden bere den. Naar we vernamen heeft de dubbeltram echter goede kansen. In ieder geval staat de nieuwe raad in Sep tember a.s. voor een belangrijke beslissing, want de beihandeling van het voor Amster dam zoo gewichtig tramvraagstuk kan geen langer uitstel lijden. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand bloemlezing uit brieven, zooals deze dagelijks bij de verschillende filmmaatschappijen bin nen komen. De uitstekende bijdragen worden ondersteund door instructieve illustraties, foto's van filmstars, scènes uit films, tee- keningen van de ateliers, tabellen, enz. De tweede vraag van dit geluidsfilmnummer baseert zich op foto'sWer liebt wen Maar daarvan verraad ik u niets En nu nog ietsDuitschland heeft per jaar 150 goede filmideeën noodig. Hebt u er ook één BUSTER KEATON IN VROUWEN- KLEEDING. Buster Keaton, die optreedt als Russische schoonheid bij een amateur-voorstelling in zijn nieuwste Metro-Goldwyn-Mayer film, verklaart, dat vrouwenkleeding als hulp in een klucht bezwaren heeft. „Als de rokken te nauw zijn, kan men zeer veel succes hebben, maar loopt men kans zijn nek te breken.... en zijn ze te wijd, dan kan men alle mogelijke acrobatische toeren ver richten en toch geen lachje verwekken", ver klaart de filmartist. „Het geheele succes van het dragen van vrouwenkleeding door een man wordt veroorzaakt door zijn onhandig heid in bewegingen en indien de kleeding werkelijk de bewegingen belemmert, loopt men steeds een zekere risico, vooral als het werk eenigszins acrobatiek Is." Buster Keaton en Oliff Edwards brengen een Russisch drama in de nieuwe film „Side walks of New-York" (Trottoirs van New- York), waarin Anita Page de vrouwelijke hoofdrol vervult. EEN NIEUWE FILM VAN GRETA GARBO. De opnamen voor de film „Susan Lenox, her fall and Rise", waarin Greta Garbo de hoofdrol vervult, zijn begonnen. Welk een groote beteekenis heeft dit korte berichtje voor de film-enthousiasten over de geheele wereldEn ook voor de geschiedenis van de film-kunst. Want Greta Garbo neemt een zeer bijzon dere, zelfs unieke plaats in op het witte doek. Van de honderden begaafde artisten, die hun krachten geven aan de film-kunst, heeft Omtrent de samenstelling van het nieuwe wethouderscollege is momenteel nog niets be kend. Er werd reeds herhaaldelijk geconfe reerd en op de hoofdpunten is overeenstem ming verkregen, maar eenige kwesties van financieelen aard beletten alsnog de tot standkoming van het compromis. In anti-rev. kringen is ernstig verzet gere zen tegen verdere deelname aa nde coalitie, hoewel wethouder Douwes deze alsnog bepleit. De heer Douwes staat bekend als een zeer vooruitstrevend anti-rev., maar een groot aantal zijner partijgenooten deelt diens ge voelens niet en vreezen bij verdere samen werking voor verslapping der beginselen. Zoodat de anti-rev. vermoedelijk wel zullen uitvallen. Noode ziet Amsterdam den wethouder van financiën, dr. Wibaut, die wegens leeftijd en om gezondheidsredenen heeft bedankt, voor altijd heengaan. De vele hartelijke en waardeerende woor den, in en buiten den raad tot hem gericht, waren geen beleefdheidsvorm, maar oprecht Amsterdamsch gemeend. De heer Wibaut heeft getoond onze stad lief te hebben en er krachtig toe medegewerkt haar bloei te be vorderen. Dat hij, ondanks zijn erkende repu tatie als uitnemend financier, de stad niet voor een enormen schuldenlast heeft kunnen behoeden, daarvan dragen alle partijen in den raad schuld, want in de laatste jaren heeft zoowat iedere partij-groep door be paalde eisehen den last der gemeentefinan- ciën helpen verzwaren. De heer Wibaut was en is nog steeds te Amsterdam een populaire figuur, wien nie mand passeert zonder hem aanstonds te herkennen. En dit wil in Amsterdam Iets zeggen, want wie kent hier Miranda, Romme, Kropman of Ter Haar Het gerucht gaat, dat de heer De Miranda dr. Wibaut als wethouder van financiën zal opvolgen. Een plaatsvervanger zal gevonden moeten worden en gevonden worden, doch hoe dit ook zij, op 't Prinsenhof laat dr. Wi baut een ledige plaats achter, óók als mensch, wiens correct beheer en kundige financieele adviezen zeer gemist zullen worden. Na den veilig-verkeer-dag er zijn ook dien dag nog heel wat ongelukken voorgeval len is het een rage geworden aan deze propaganda mie te doen. Onze fietsjongens. w.o. de beruchte slagersjongens - berucht nl. om hun recordtijden voeren het be kende motto „Veilig verkeer. Bent u al lid triomfantelijk mee. Zelfs de voor het veilig- verkeer zoo lastige auto-peds en vliegende Hollanders, ook wel kinderwagens, tooien zich met de mottovlaggetjes, hetgeen onwillekeu rig den lachlust opwekt, hoewel de aange legenheid er eigenlijk te ernstig voor is. Zondag zagen we langs den druk bereden Hoofdweg ook vele auto's passeeren, waarop een kleurig etiket was aangebracht met de woorden„Geen alcohol". *£en handje ver wees naar de zitplaats van den bestuurder. Ongetwijfeld -ook. een goede_j?rop.aganda voor veilig verkeer. Inmiddels ondergaat de verkeersweg Over toom—Stadion een belangrijke verbetering, waardoor het bezwaar van den nauwen door gang bij de Dubbele Buurt geheel wordt op geheven. Alle oude huizen aan de zijde Von delpark zijn reeds gesloopt en ook de achter tuinen met hun fraai geboomte opgeruimd. Hiermede verdwijnt, tot ergernis der oer- Amsterdammers, een bekend gedeelte van deze eeuwenoude buurt. De noodzakelijkheid dwong er echter toe. Thans is de ruime verkeersweg Leidsche- plein Hoofdweg OvertoomAmstelveen, waarin de 2 meter breede Dubbele Buurt een gevaarlijk obstakel vormde, een der fraaiste toegangswegen naar het Stadion geworden. slechts zij in gedachten der millioenen bios coop-bezoekers de hoogste volmaaktheid be reikt. Het eenvoudige bericht, dat zij in een nieuwe film zal optreden maakt veel meer indruk op de meeste bioscoop-bezoekers dan de aankondiging van een heel Jaar's pro ductie, niet alleen van een andere „star", maar zelfs van een geheele maatschappij kan doen I Waarom dit zoo Is heeft de pennen in be weging gebracht van vele schrijvers, laten wij ons daarom terevden stellen met het een voudig aannemen van een onbetwistbaar feit! Voor de filmkunst is het opnemen van „Susan Lenox her fal and Rise" niet alleen belangrijk door het wederoptreden van Greta Garbo na een langen tijd van rust, maar ook omdat zij terugkeert tot de films van het genre van „Anna Christie", welke film vol gens vele critici de beste in de film-geschie denis is. En zelf meer nog dan „Anna Chris tie" is „Suzan Lenox, her fal and Rise" een aangrijpende geschiedenis van een afge dwaalde vrouw, die slechts een kort moment van liefde gekend heeft en de herinnering hieraan steeds blijft behouden tot het einde, dat een overwinning is ondanks alles. De geschiedenis begint in de ruwe, kille atmosfeer van een farm in den winter. Hier zien we een jong meisje onder de hoede van haar ruwen half idioten oom. De eerste icènes geven een kort doch levendig beeld van de vele jaren van verdrukking die vooral zijn gegaan. Zal ook zij opgroeien tot het zelfde type onmensch als haar oom en zoo vele geslachten farmers voor hem Alles schijnt tegen haar. Maar zy verzet zich. zy loopt weg van huis in een hevigen winterstorm. Nooit heeft Greta Garbo een sterkere scène gespeeld dan deze, haar vlucht van de farm Dan dwaalt zij haar weg door het leven, tot zy alles ongeeft voor dengene, die haar eerst verstooten heeft. Met Greta Garbo treden In de film „Suzan Lenox, her fall and Rise" op Clark Gable. Marjorie Rambeau, John Miljan, Jean Hers- Met de a.s. interland-wedstrijden zal de waardeering hiervan wel algemeen zijn, doch voor 't oogenblik geldt de belangstelling meer de richting Parijs, waar lederen dag heel wat autobezitters en busondernemers seen trek ken. De Amsterdamsche verkeersbureaux maken enorme reclame voor dit uitstapje en zelfs een theaterbureau, dat zich anders uitslui tend bezig houdt met het bespreken en be zorgen van plaatsen, organiseert nu onder den wijdschen naam van „propaganda-bu reau voor de internationale koloniale ten toonstelling Parijs 1931" excursies naar Parijs waarvan de prijzen overigens niet mee vallen. Het theatraal gesteld prospectus, waarvan de post ons ongevraagd een exemplaar bracht, verraadt duidelijk zyn herkomst. „Naar Parijs" zoo lezen we „is thans het parool. Naar de grandlooze mondaine, lokkende Lichtstadhet kloppend hart van romantisch Frankrijk tooneel van de glorie der Bourbons en gruwelen der revolutieba kermat der damesmode stad van de „In valides", onder velks machtigen koepel Na poleon voor eeuwig rustwereldcentrum van kunst en beschaving thans ook de plek waar zich een Tooverland bevindt, zóó onvergete- iyk, zóó overweldigend in zijn weergalooze pracht, dat de nietige mensch sprakeloos toe schouwt, terwijl de gansche aarde daar a!s 't ware wentelt voor zbn oogen. De Interna tionale Koloniale tentoonstelling is een open baring, een aanschouwingsles, een inspiratie voor iederen mensch van verfyning en ont wikkeling. Verzuim dus niet" enz. enz. De ervaring leert, dat men met de excursies van dergelijke gclegenheidsbureaux, waarvan er thans te Amsterdam legio opduiken, voor zichtig moet zyn. Wanneer ter plaatse geen bekend reisbureau gevestigd is, reize men liever zelfstandig, en wage men zich niet aan het aanschouwen van een „aard-wenteling' onder auspiciën van bureaux, die hun be trouwbaarheid op dit gebied nog moeten be wijzen. De aarde kon voor het oog van den argloozen reiziger dan wel eens zóódanig gaan draaien, dat hy te Parys geheel de kluts kwijt raakte en later tot de conclusie kwam, dat hij in zeker opzicht ook finan cieel een wenteling heeft meegemaake. M.a.w.met veel geld in de Lichtstad begon en later berooid eindigde. Ten slotte nog een rectificatie. In een vo rige correspondentie leest men ergens on deraan, dat „werkloozen en oorlogsgevaar, be staan en leven der volken bedreigen". Be doeld was echter „de werkloosheid", zoodat de werkloozen, die het toch al hard te verant woorden hebben, hiermede van een stellig onverdienden blaam gezuiverd zyn. Corres Pondent. APOTHEEK GEOPEND Zondag 26 Juli is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Kleine Markt. holt, Hale Hamilton, Hilde Vaugh, Rose Dione en Alan Hale. DE SMALLE STROOK CELLULOID. Ieder bioscoop-bezoeker weet dat het beeld en het geluid afkomstig zyn van een smalle strook celluloid, maar slechts weinigen kun nen zich in een idee vormen van de enorme hoeveelheid celluloid, die gebruikt wordt in de filmindustrie. Eén enkele studio gebruikt reeds ongeveer 23.400.000 meter film per jaar voor hun op namen en voor de twintig afdrukken die per dag uit de werkplaatsen verzonden worden. Iedere afdruk wordt proefgedraaid en ge controleerd voor de verzending. In negentien projectie-kamers, waar gedurende tien uren per dag voortdurend gedraaid wordt, worden ook alle nieuwe opnamen direct gekeurd. Als men in aanmerking neemt dat voor het fabriceeren van de films duizenden ponden katoen en chemicaliën noodig zijn, terwyl werk gegeven wordt aan verschillende groote fabrieken, kan men zich een idee vormen van den invloed hiervan op de Amerikaansche industrie. Voor de opnamen worden per dag 15.000 M. film gebruikt en per week 90.000. Dit maakt een totaal van 4680 KM. per Jaar. Gemiddeld worden per dag 60.000 afdruk ken gemaakt, d.w.z. 360 KM. per week of 18.720 KM. per jaar. Zoodat Jaarlyks 23.400 KM. door een studio wordt verwerkt. Honderden wagon-ladingen katoen worden verwerkt in het film-materiaalterwyl ook een groote hoeveelheid zilver-zouten ge bruikt wordt. Slechts een klein gedeelte van lit zilver wordt teruggewonnen door het ver banden van oude films, NIEUWE JANNINGS-FILM. Emil Jannings heeft een interviewend journalist meegedeeld dat Siodmak, de ta lentvolle regisseur van „der Mann, der seinen Mörder sucht", in samenwerking met den auteur Liebmann te Parys het scenario schi-yft voor de nieuwe Jannings-film die door de Ufa uitgebracht zal worden. Begin Sep tem' x zullen de eerste opnamen plaats vinden.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9