1000 500 300 150 100 25 IIIIEEI IS IET TUUT!! REVUE COCKTAIL JOOP LEEUWEN Dus allen naar het „CONCERTGEBOUW" WOENSDAG 22 JULI EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING DB 3 NELSONS W DE VIOLETS Mr. LE COQC ANN Y RUGER No. !70 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 en aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers': vlissingen. goes. breskens. Nog maar slechts 4 avonden kunt U profiteeren van het schitterend Programma, wat gegeven wordt in het „Concertgebouw", in hun prachtdansfantasiën AKIMOTO, de Chineesche Tuinman. 6COCKTAIL-GIRLSinhun Revuedansen. In één woord 100 procent amusement! H VLIS8IN0SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand. voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen HET PETITIONNEMENT VOOR ONTWAPENING. Het bestuur der Vereeniging „De Neder landsche Dagbladpers" deelt mede dat giste ren 21 Juli 212.502 ondertekeningen voor het petitionnement voor internationale ontwape ning binnen kwamen. Dit is het hoogste totaal van één dag dat op heden werd be reikt. Het totaal generaal overschrijdt thans aanzienlijk L300.000. Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. In het sigarenmagazijn „De Valk" in de Walstraat (voorheen Hillen) is thans de Scheldebeker, als wisselprijs uitgeloofd door den burgemeester, den heer C. A. van Woel- deren, voor den grooten internationalen zwemwedstrijd over de Schelde op 29 Augus tus a.s. geëtaleerd. We hebben dezen schitte renden zilveren beker,welke hoog uitgaat boven de rondom geschaarde prijzen van „Marathon" en die er toch ook terdege wezen mogen, bewonderd en kunnen ons indenken dat een kampioen-zwemmer (zwemster) een dergelijke tropee volgaarne in bezit heeft. Vlissingsche Boulevard-estafette. Een keur van prijzen, tentoongesteld in het sigarenmagazijn „De Valk" in de Walstraat, is voor de Zaterdag te houden Boulevard- estafette, uitgaande van de Vlissingsche Ath- letiekvereeniging „Marathon" beschikbaar. Namen de vorige maal 24 personen deel, thans zijn er 44 deelnemers, waaruit blijken moge, dat ook deze vereeniging een plaats in de sportwereld inneemt en hare reputatie groeiende is. Start en finish zijn voor het hotel „Britannia". Burgemeester Van Woel- deren zal het startschot lossen. Door de wel willende medewerking van het badbedrijf kunnen de cabines als kleedkamers worden gebezigd. De prijsuitreiking zal plaats hebben in het Strandhuis. Radem's Variété- en Revue-Gezelschap. De indruk, dien we gekregen hebben van de tweede opvoering in het Concertgebouw, gegeven door bovengenoemd gezelschap, heeft zich nog wat verdiept. Vooral hebben wij genoten van de werkzaamheden der 3 Nel sons, die, zonder noemenswaardige hulpmid delen of toestellen, heel wat krachttoeren verrichtten. Ook de schaduwbeeldkunstenaar Le Cocq heeft zich een plaatsje in de herin nering der aanwezigen veroverd, die, vooral door zijn „smakelijke pijp" en „de betooverde preekstoel" algemeene hilariteit verwekte. Tot het succes van den avond heeft niet minder bijgedragen Akimoto, die door zijn verschillende bewijzen van vingervlugheid, waarbij hij uitstekend gesecondeerd werd door zijn partnerin, de zaal in onophoude lijke spanning hield. Vermelden wij ten slotte nog even den goed-geïmiteerden Apachendans in de Caba ret- en Revue-schets, die na de pauze ging, om te eindigen met een opwekking om ook eens een bezoek te brengen aan het Con certgebouw, waar bovengenoemd gezelschap zijn best doet om de kermis-vroolijkheid en stemming er in te brengen, wat gisteren avond weer vrijwel gelukte. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad te Goes onder voorzitterschap van den oudsen wethouder, den heer A. L. van Melle. Aanwezig 12 leden. Eén vacature. De heer Van Bommel van Vloten deelt mede, ontslag te moeten nemen als lid van den raad, wegens zijn benoeming tot lid van Ged. Staten. Hij vraagt tevens ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De geloofsbrieven van de her- en gekozen raadsleden worden nagezien door een com missie. Alles is in orde bevonden. Tot toela ting wordt besloten. Behandeld wordt een voorstel tot over dracht in eigendom aan de provincie Zeeland van den Westhavendijk, welk voorstel werd aangenomen. Wijziging verordening op het houden van mestvaalten. De heer Potter wijst op een geval in de Julianastraat, waar een mestvaalt op erger lijke wijze stank verspreidt. De voorzitter zegt onderzoek toe. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Onderhandsche aanbesteding der vernieu wing van twee ovens in de gasfabriek. De heer Van Poelgeest vraagt of het te le veren vuurvast materiaal van Nederlandsch fabrikaat is. De voorzitter kan hierop niet antwoorden. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Wijziging begrooting gasbedrijf voor 1931. De heer Van Poelgeest wil het bedrag voor de ovenvernieuwing niet brengen op den ka- pitaaldienst, maar als onderhoudskosten be schouwen. De heer Crucq is het hiermede niet eens. De hier bedoelde ovens zijn reserve-ovens. De heer Van Poelgeest meent, dat er dan te meer alle reden is, om ze direct af te schrijven. Wethouder Goedbloed acht dit niet noodig. Het bedrijf is gezond. De heer Van PoelgeestJuist, als het be drijf goed is, kan geheele afschrijving best lijden. Ten slotte heeft wijziging plaats van de rooilijn aan de Middelburgsche straat en Voorstad. Rondvraag. De heer Buijs wil bouwwer ken, als uitbreiding van het gasthuis, zooveel mogelijk in de periode van werkloosheid doen uitvoeren. Als alles in den zomer gebeurt, wordt de werkloosheid des winters hoe lan ger hoe grooter. De voorzitter zegt toe hiermede rekening te zullen houden. Verder wijdt de voorzitter enkele sympa thieke woorden van dank en waardeering voor de zeer serieuse wijze, waarop de heer Van Bommel van Vloten het raadslidmaat schap heeft uitgeoefend. Zijn heengaan is ongetwijfeld een verlies voor den raad. Moge by als lid van Ged. Staten heel veel in het belang van ons gewest en ook van Goes kun nen tot stand brengen. De heer Simons sluit zich hierbij als lid der financieele commissie aan. Steeds heeft spreker in deze commissie met den heer Van Bommel van Vloten op prettige wijze samen gewerkt. De commissie verliest in hem een buitengewoon goede kracht. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwape ning der naties zullen leiden. Naam: Naam: Adres Adres Naam Adres Naam Adres u Van 1 tot en met 3 Augustus zal te Bres- kens een muziekfeest worden gegeven, waar aan verschillende gezelschappen zullen deel nemen, zoowel muziek- als zapggezelschappen. Niet alleen vereenigingen uit. Zeeuwsch- Vlaanderen, doch ook uit andere deelen van de provincie hebben zich tot deelneming aan dit feest aangemeld. Keuring van dekhengsten. Bij beschikking van den minister van Staat, minister van binnenlandsche zaken en landbouw, is bepaald a. dat de gewone keuringen van tot dek king bestemde hengsten in het najaar 1931, welke alleen door de stamboekcommissiën zullen geschieden, zullen worden gehouden in Zeeland (alleen voor type trekpaard) Dinsdag 27 October te Middelburg en Zie- rikzeeWoensdag 28 October te Kattendü- ke Donderdag 29 October te Hulst en te AxelVrijdag 30 October te Oostburg b. dat de gewone keuringen van tot dek king bestemde hengsten in het najaar 1931, welke zullen geschieden door de rijkscom missie voor de keuring van trekpaarden en door de betrokken stamboekcommissie, zul len worden gehouden in Zeeland, op Donder dag 29 October te Hulst en te AxelVrijdag 30 October te Oostburg. Wegenverbetering. De B.B.N., Bond van bedrijfsautohouders in Nederland, ontving op zijn desbetreffend schrijven bericht van Burg. en Weth. van St. Philipsland, dat de verbetering \an den weg van het veer Anna Jacoba-—Zijpe naar de Brabantsche grens de bijzondere aandacht heeft. Betreffende het deel in beheer bij het be stuur van het waterschap Rumoirt, deelde dat bestuur mede, dat de onderhoudskosten thans reeds meer dan 1/7 a 1/8 van de be- grooting bedragen en de lasten niet zwaarder gemaakt mogen worden voor de inwonenden van het waterschap. De B.B.N. vestigde alsnog de aandacht van het bestuur van het waterschap op eeni- ge methoden om zoo economisch mogelijk tot verbetering van het onderhoud te geraken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Breda door ds. J. C. Jorg te Steenwijk. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd ds. J. B. M. van Dalf- sen uit Diever (Dr.) als predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Aardenburg bevestigd door ds. C. Kunst uit Oisterwijk, naar aan leiding van Math. 23 10b. In den namiddagdienst trad ds. Van Dalf- sen voor zijn nieuwe gemeente op met een predikatie over Filippenzen 3 14. Aan het einde van zijn predikatie werden de verschillende kerkelijke colleges en per sonen toegesproken en voerden ds. Faber uit Oostburg als consulent en ds. F. van der Wissel als Doopsgezind predikant dezer ge meente, het woord. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Van het comité „Goede Vrijdag Herden kingsdag" is weer het verzoek ingekomen om dien dag te maken tot een feestdag. Op grond van de vroeger genoemde bezwaren, o.a. de vrees, dat deze dag zou worden tot een uitgaansdag, gaat men niet op dit ver zoek in. Kennis wordt genomen van de exploitatie rekening van het Weekblad der Ned. Herv. Kerk over 1930. De bate voor de Alg. Wedu wen- en Weezenbeurs bedroeg 728.28. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn werk als redactenur. De raad van beheer heeft in een schrijven aan de algemeene Synodale commissie over de vraag om bij de berekening der periodieke verhoogingen ook in aanmerking te nemen de dienstjaren, door Hervormde dienstdoen de predikanten doorgebracht jn dienst der Protestantsch Evangelische kerken in België aangetoond, dat dat niet kon geschieden, daar dan ten laste der Ned. Herv. gemeenten diensttijd werd gebracht, waarvan deze ge meenten niet de voordeelen genoten hebben. Ook is in 1920 bij de samenstelling van het reglement op de predikantstraktementen met opzet en op denzelfden grond in art. 4 daar van naast den diensttijd als predikant enkel en alleen opgenomen de diensttijd als hulp prediker bij een der Ned. Herv. gemeenten doorgebracht, omdat dit wat betreft de on derhavige kwestie, op één lijn te stellen is met het vervullen van diensttijd als Ned. Hervormd predikant. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Meliskerke door ds. W. C. Lamain te Ledden. namelijk de waarin JOOP VAN LEEUWEN de menschen van begin tot einde onbedaarlijk laat lachen. Dan noemen wij nog o.a. in hun ongeloofelijke sterke acrobatische toeren. met zijn Comisohe HANDSCHADUWEN. in haar internationale ZANGREPERTOIRE. en dan nog als Humorist met zijn nieuwste Liedjes. fSF Bespreekt tijdig uwe plaatsen Dagelijks van 10 tot 3 uur. Ook een dag vooruit. Generale Synode der Christ. Geref. Kerk. Dinsdagavond is in de Chr. Geref. kerk in de Jonker Fransstraat te Rotterdam, de wij- dingssamenkomst gehouden voor de Generale Synode der Chr. Geref. kerk, deze week al daar te houden. Ds. W. J. Geels, van Hilversum, ging als president der vorige Synode hierbij voor met een rede naar aanleiding van n Petrus 121. De Synode is samengesteld uit 18 predikan ten en 18 ouderlingen, terwijl als prae-advi- seurs zitting nemen de vier hoogleeraren der Theol. School, prof. De Bruin, prof. Ling- keek, prof. Van der Schuit en prof. Wisse. Tot praeses werd gekozen ds. S. van der Molen te Rotterdam centrum. Tot assessor werd gekozen ds. J. W. Geels. Tot eerste scriba verkoos de Synode ds. Joh. van der Vegt te Doesburg en tot 2e scriba ds. L. de Bruyne te Zwolle. In de voortgezette zitting der Synode be sloot de vergadering een telegram van hulde en aanhankelijkheid te zenden aan H. M. de Koningin. De Synode benoemde tot leden der perscommissie de heeren ds. L. H. van der Meiden te 's-Gravenhageds. J. Hovius te Nieuwe-Pekela en ouderling B. J. Boer- rigter te Deventer. Als secretaris van het curatorium bracht ds. J. W. Geels van Hilversum verslag uit over de Theol. School te Apeldoorn. Het ver slag herinnert aan den bloei der school en aan het zilveren professoraat van prof. P. J. M. de Bruin en het zilveren curatorschap van ds. R. E. Sluiter van 's-Gravendeel. De pen ningmeester heeft een batig saldo. Namens de redactie vari het officieel week blad der kerk „de Wekker", bracht de hoofd redacteur, prof. F. Lengkeek van Apeldoorn, verslag uit. Sinds de vorige Synode in 1923 heeft dit blad een winst afgeworpen van ruim 16.000. Industrie- en Huishoudschool te Middelburg Voorbereidende cursusbevorderd van de le naar de 2e klasseT. van Beers, A. Boo gaard, T. Bijl, M. Damman, J. Flipse.T. Jan- se, L. Melio, L. Onderdijk, A. Seijs, A. Steijn, M. van Tiel, L. van den Bunder, N. Goeman, S. Hillebrand, T. Klercq, T. Looise, J. Mal- jers, c. de Roos, T. Schoe, C. de Smit, R. v. d. Velde, S. Verstraete, J. Wagenaar, T. Ma- rinisse, M. Cornelisse, J. Davidse, L. Hozee, B. de Jonge, T. Lems, M. Molhoek, M. Noom, M. v. d. Rhijt, B. van Schijndel, J. Smaar- dijk, N. Willemse. Niet bevorderd 6. Van de le naar de 2e klasse costuum- naaisters J. v. d. Berge, S. Carol, B. Gide- onse, M. Grashuis, L. Hmer, T. Janse, J. Ka- ïelse, G. Kleijn, D. de Koning, J. van Loo, J. van Ouwerkerk, L. de Pagter, R. Sanderse, J Steijn. Niet bevorderd één. Van de le naar de 2e atelierklasse: N. Cor nelisse, T. Cornelisse, L. Dingemanse, L. Eiff, F. Gillissen, B. Landman, A. Mol. Van de le naar de 2e klasse hulp in de huishouding (oud prog.) B. Bals, C. Oreel, A. van Dijk, B. de Kam, T. Klaassen, M. Komejan, J. Monté, N. Mulder, A. Struijck. Van de le naar de 2e klasse hulp in de huishouding (nieuw program) T. v. d. Berg, C. Dekker, R. Har tog. Van de le naar de 2e klasse der huishoud sters T. de Breed, A. Daniëlse, J. de Hamer, L. Jans, C. van Kasteel, W. Niermans, T. van Nieuwenhuijzen, T. van Sluijs.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1