NOOTJES In de week van 13 tot-18 Juli werden in ons land uitgesproken 37 faillissementen. In de buurtschap Klein Amsterdam bij Voorst hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag vele personen een lichte aardbeving geconstateerd. Het geleek op een golvende beweging in den grond. De bewoners kregen het gevoel alsof de woningen werden opge beurd. De toestand van notaris Morra te 's-Gra- venhage, op wien verleden week een moord aanslag gepleegd is en die in het Roode Kruis-ziekenhuis wordt verpleegd, is naar omstandigheden bevredigend. In de haven van Hamburg liggen thans '435.000 bruto registerton opgelegd, waaronder 80 moderne groote zeeschepen. Van deze tonnage is ongeveer een derde deel van vreemde nationaliteit. Zooveel opgelegde schepen zijn er sedert het einde van den oorlog daar nog niet geteld. De Ver. Staten zucht weer onder een hitte golf. De thermometer staat op vele plaatsen boven de 90 graden in de schaduw. Er zijn reeds meerdere personen aan de gevolgen van de hitte bezweken. Tijdens den dienst in de kerk te Loando in Portugeesch Angola stortte gisteren het middenschip van het kerkgebouw in, waardoor een deel der gemeentenaren werd bedolven. Tot nog toe werden 20 dooden geborgen en 200 personen werden gewond, waarvan 80 zoo ernstig, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. werd buiten mededinging deelgenomen door mej. F. Prins, die twee achtereenvolgende jaren den eereprijs, zilveren wisselkrans, aangeboden door de dames Detmar en Van der Jagt, wist te veroveren. Het vorige jaar is om dezen krans, wegens ongesteldheid van de houdster, niet gekampt. De veran derde positie van mej. Prins, die thans in- structrice is van de V.Z.C., deed het blijvens bezit van dit eereteeken voor haar verloren gaanzij maakte immers den gunstigsten tijd1 nu 44.6 sec. Mej. Van den Heuvel zal deze tropee het komende jaar dus moeten verdedigen. De heer Van den Burg legde voor de eerste maal beslag op den eereprijs, zilveren wissel beker, aangeboden door dr. Staverman, door het winnen van de 100 M. schoolslag heeren. Aan dezen wedstrijd namen slechts twee heeren deel. Een spannend gebeuren was als steeds de 600 M. vrije slag, waarbij 13 rivalen zich in het zilte nat stortten. Mej. Klaassen, de eenigste dame, kwam nog nr. 10 aan. De heer Visser won den eereprijs, zilveren wis selbeker aangeboden door de firma Van Dalsum, voor den eersten keer. Bij de estafette dames werd door een der deelneemsters een moment te vroeg gestart, wat strikt genomen tot een diskwalificatie had moeten leiden. Over de concurreerende ploeg was echter een sportieve geest vaar dig zij had er geen bezwaar tegen, dat de andere den prijs ontving. De edelmoedige grootmoedigheid siert de vrouw leg den het parcours af in 3 m. 54 sec. 's Avonds vond in „de Oude Vriendschap" de prijsuitdeeling plaats. Nadat de voorzitter der V.Z.C., de heer J. J. van der Jagt, de geheel gevulde zaal een hartelijk welkom had toegeroepen, bracht hij allereerst dank aan de marine, den rijkswaterstaat en de politie voor de wederom welwillend betoonde medewerking, waardoor de wedstrijden een vlot en aangenaam verloop hadden kunnen hebben. In deze hulde betrok hij voorts de jury en de tijdopnemers. Met een voor ieder toepasselijk woord en felicitatie reikte de heer Van der Jagt daar- fcp aan de winnaars de prijzen, bestaande, behalve uit de wisselbekers en wisselkrans uit medailles en kunstvoorwerpen, over. Deze maal had de vereeniging zelf in haar beloo ningen voorzien, doch eigener beweging hadden de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen en dr. A. Staverman, fraaie me dailles aangeboden, waarvoor de voorzitter hun nog speciaal dank betuigde. Nog verklaarde de heer Van der Jagt zich buitengewoon erkentelijk voor de wijze, waarop de heeren Prins, De Jong en Van den Heuvel de wedstrijden hadden voorbe reid, mitsgaders voor de activiteit van den starter, den heer De Ruijter. Mej. Prins en de heeren Pantus, De Ruij ter, Van Eek, De Vries en van Poelje ont vingen een stoffelijk blijk van waardeering voor hun arbeid. Een heel aardige attentie van den zwem meester, den heer Pantus, mag het genoemd worden, om een bloemtuil te schenken aan de twee jongste deelneemsters. Van de „hee ren" kwam hiervoor Dikkie Vermeulen in aanmeridng, van de „dames" Willy Zoete. Staande de vergadering bleek echter, dat Miesje Toussaint nog jonger was. Dat was een pijnlijk moment, doch de voorzitter hak te ras den knoop door en zeide, dat het meisje Toussaint bloemen van de V.Z.C. zal ontvangen. Het ligt voor de hand, dat men in een feestelijke stemming niet direct naar huts gaat. Fluks was dan ook de noodlge dans ruimte beschikbaar gemaakt en welhaast zweefden de paren onder het pittige rhyth- me van een band onder leiding van den heer P. de Rooij, over den vloer. Het was een prettig besluit voor den geslaagden zwem wedstrijd der V.Z.O. Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. Het bestuur van de V. Z. C. had den heer J. W. van Doorn, secretaris van de techni sche commissie van den N. Z. B. uitgenoö- digd tot het in oogenschouw nemen van het parcours van den Scheldezwemwedstrjjd, wel ke geleg.nheid tevens benut zou kunnen wor den om meerdere zaken met den wedstrijd verband houdende met dezen expert te be spreken, vermits de kamp thans gestreden zal worden onder auspiciën van den N. Z. B. De heer Van Doorn had deze uitnoodiging zeer gaarne aanvaard en was Zondag dan ook hier vergezeld van den heer O. Hoogesteijn, con sul N. Z. B. voor Noord-Brabant (het Zui den). Per motorboot „Onder Ons" van P. He- melaar hebben deze heeren, met bestuurs leden van de V. Z. C. en leden van het co mité van bijstand, benevens twee loodsen, het traject Vlissingen—Breskens en omgekeerd gevaren. (Op verzoek maakte ook de Vlis- singsche pers den tocht mede). Door beide genoemde heeren werden waardevolle advie zen en inlichtingen verstrekt, welke de ver dere voorbereiding en uitwerking van de grootsche plannen ongetwijfeld ten goede zul len komen. De heer van Doorn betuigde zijn hulde voor alles wat reeds tot stand is ge bracht en voor de keurige wijze waarop or ganisatie en opzet in groote lijnen bereids zijn uitgestippeld. Hij adviseerde tot instel ling van een z.g. wedstrijdcommissie over te gaan. Wij vernamen nog dat mej. Y. Lauwereins toch aan den wedstrijd zal deelnemen. Vlissingsche Boulevardestafette. Voor de Zaterdag a.s. te half acht te hou den Boulevardestafette, uitgaande van de Vlissingsche Athletiekvereeniging „Mara thon", bestaat ditmaal een bijzonder groote belangstelling. Er hebben zich 44 deelnemers aangemeld, onder wie een 20-tal uit Rotterdam en Den Haag. Onder deze bevinden zich de meest bekende lange-afstandsloopers van Neder land. Start en finish zijn ditmaal voor het hotel Noordzee-boulevard. Non Stop Variété en Cabaret. De Oude Vriendschap. Weer staat Vlissingen in het teeken van de kermis. Weer staan er kramen en allerlei inrichtingen van vermaak op straten en plei nen. Weer staan in de vaste schouwburgzalen artistengezelschappen op de planken. Zondagavond ging in „De Oude Vriend schap" de première van een echt leuk ker- misprogram, waar tranen om gelachen zijn. Als men kermis houdt wil men plezier, ge noegen, pret, lol, leut of hoe men het ken merk van een juiste kermisstemming ook wil betitelen. Nu in die geestesgesteldheid kan men, neen moet men, in deze zaal met deze artisten wel geraken. Zij hebben er alle flink slag van en dienen hun levenwekkende elixers met frappante zekerheid toe. Voor den groot sten zuurmuil hebben zy een recept, wat baat en resultaat geeft. Daar is dan het duo Busch (Max en Pine) wat pittige, rake liedjes zingt, deels als per siflage, deels recht op den man af. Beschaafd en correct van voordracht en terminologie, is het een genot naar vader en dochter te luis teren. „Het jaar 2001" sloeg danig in en met het „Kermislied' op de populaire wijze van „Adieu mijn kleine garde-officier" konden zij de zeer goed bezette zaal al flink mede krygen. Is Max bovendien een prettig causeur, ook zijn collega Willy Kreeveld is een gezellige snapper, die van stonden aan het vereischte contact weet te bewerkstelligen en dit ook weet te behouden. Zijn „Sie hören jetzt" is heel aardig van vinding en ligt als potpourri, welke gemeen goed is geworden, in ieders ge hoor. Een stemmingsmoment, wat altijd ge wild is, gaf hij in de beschrijving van den levensloop'van den gevangenisbewaarder, die zijn zilveren jubileum herdacht. En een on betaalbare vertolking genoot „Het wordt ver velend" van Dumas. Mimisch is deze humo rist excellent. Blijven we ons bepalen tot het voordracht genre dan vragen we thans aandacht voor Pauline Hervé, een soubrette en revuespeel ster, die over capaciteiten beschikt, welke met eere genoemd mogen worden. Haar transfor matie bliksemsketch „Zoo gaat ie goed" is iets bijzonders. Hoe buitengewoon goed wist zij de fanatieke voorzitster van de vrije vrouwenvereeniging te suggereeren en welk een allergrappigste vondsten en slagen gaf zij daarin ten beste. Het oratio pro domo der vrouw, die een moord beging, stemde tot ern stig nadenken, doch fluks deed zij den ker- misgeest weer in ons varen met haar trans formatie en uitbeelding van de hoog-Haar- lemmerdijksche schoone. Het optreden van deze tooneelkrachten werd afgewisseld door de buikspreekster Flo- rametta met haar pop Bobby. Ook hier aan kwinkslagen geen gebrek. Bobby was zelfs bepaald ondeugend en moet hoog noodig ge corrigeerd worden Voor het werk van deze artiste ook alle lof, evenals voor „The May- Sisters", die in haar dans-fantasieën (o.a. op Weber) zoowel wat costumeering als bewe gingen betreft, zeer veel te genieten gaven. Een projectielantaarn, die een overweldigen de kleuren- en beeldenpracht op het witte doek wierp, ter omlijsting van een vrouwen figuur, bracht een reeks verrukkelijke aspec ten, die inderdaad aan een sprookjesland de den denken. Iets aparts is de telepaath Maloïtz. De prestaties van dezen „politie-speurhond" zijn beslist belangwekkend en demonstreeren wel, dat eenheid van denken, bij elkaar aanra kende of van elkaar verwijderde personen, mogelijk is. In verschillende experimenten, waarbij alle fraude ten eenenmale uitgeslo ten was, heeft Maloïtz getoond vlug en ac curaat de opdrachten te kunnen uitvoeren. Nadrukkelijk zij er echter op gewezen, dat de geleider door en door op de hoogte moet zijn van de opdracht, opdat niet de geringste twijfel mogelijk zij. En dan handelt deze tele paath met onfeilbare zekerheid en ongekende snelheid. Hij heeft ook gewerkt zonder con tact, d.w.z. zonder aanraking, en mede een experiment zingende ten uitvoer gebracht. Hierbij hebben we tevens zijn sympathieke stem kunnen beluisteren. Na de pauze ging de dolle kermisklucht „Hela Hola Ssstjing Tarata gespeeld door een viertal artisten. Dit was één aan houdende distributie van lachgas en lach- bommen. En die lachende schare in de zaal was even vermakelijk als de oer-komische ta- fereelen, welke zich op het tooneel afspeelden. Gaarne laten we de verrassingen en de intrigue voor de bezoekers. Maar dat ze lachen, gieren, ja brullen zullen, daar staan we borg voor I Men zal er gewis niet „room- ijsachtig koud" onder blijven Summa summarum een program wat wel in zal slaan en evenals den eersten avond een storm van applaus, een groot succes zal oogsten. Ten slotte nog een woord van hulde aan den heer P. de Rooij voor de verzorging van het muzikale programma-deel. Luxor-Theater. Das Land des Lachelns. Moge de firma Erven Smits, wat de exploi tatie van haar hotels en auto-garage annex touring-car-bedrijf betreft den polsslag des tijds verstaan, ook op bioscopisch gebied ver zuimt zij niet zich steeds te moderniseeren. Ook dit is in het belang van onze stad en haar reputatie te achten. Immers de vele vreemdelingen vinden nu ook hier de laatste v/onderen welke de techniek ons heeft ge bracht, hetgeen njet anders dan een zeer goeden indruk kan vestigen. Al zijn we wat moderne verkeersmogelijkheden betreft nog niet geheel en al uit ons isolement, in vele opzichten zijn wc wel up to date. En een van die feiten is de geluidsinstallatie via den band (Magna Fox twee luidsprekers), welke thans ook Luxor bezit. Der directie, die kos ten noch moeite ontziet, ons compliment. De sfeer in dit theater, waar l'art silen- sieux tot voor kort nog heerschte, is wel in eens veranderd nu de sprekende, zingende en musiceerende film ook hier haar intrede heeft gedaan voor een zeer goed bezet huis. 't Is in het begin wat onwennig, doch men is er vlug mede verzoend. De kunst gaat toch ver, want het geluid is op den band ge fotografeerd (Photo-fone) en deze zwakke bron wordt door lampen op de vereischte sterkte gebracht. Zoo'n Ufa-journaal krijgt nu een zeer bijzondere bekoring. Men ziet bv. negers dansen maar hoort tevens het typi sche rhythme en de eigenaardige klankeffec ten van de dansmuziekgeluidslawines, ge produceerd door een millioen toeschouwers bij de OxfordCambridge roeiwedstrijden treffen ons oor bij een gracieusen dans klinkt een charmeerend Allegro van Mozart of streelt Schumann het gehoororgaan. We kunnen zoo doorgaan, 't zijn enkele grepen uit vele. Het uitgebreide bijprogram vergast voorts op van alles en nog wat. Daar zijn de Engel- sche school en de leerlingenuitvoering, aller leukst en grappigde koloniale tentoonstel ling te Parijs naast schitterende opnamen van Duitschen bloesemtooieen Zuid-Beve- landsche klompenmakerij, waar een klant zich van een nieuwe bekleeding van lijn 2 komt voorzien. Dan wordt er toch een snaar in hefl&g^noed in trilling gebracht als men de w^gecËne boerin hoort zeggen „Ze bin goed oor. Wè, koste die En ook Louis Da vids, met zijn uitgelezen repertoire, draagt er toe bij om ons met de moderne geluidsfilm spoediger vertrouwd te doen geraken. Een teekenfilm blaakt van originaliteit. De hoofdschotel van het sublieme kermis- program wordt gevormd door het kostbare filmproduct „Das Land des Lachelns", een verfilming van de gelijknamige operette van Franz Lehar met den wereldvermaarden zan ger Richard Tauber. Een phenomenale film vol schoonheid en pracht, een onvergetelijk schouwspel, een streeling voor oog en oor de Chineesche decoraties zijn alleraardigst. Aan de operette werd een voorspel toege voegd over een jong meisje en een Ooster ling, die een vurige liefde voor elkaar hebben opgevat. Na het zien van de operette beslui ten zij van elkander af te zien. Een blanke vrouw kan zich niet thuis gevoelen in de Chineesche omgeving en onder de wetten van het land. Met den typischen glimlach van den Oosterling neemt prins Sou afscheid van Liesa. Franz Lehar dirigeert zelf het orkest, de kamerzanger Richard Tauber vervult de dub belrol van vorst en prins en blijkt behalve eminente zanger ook een goed tooneelspeler. Hij zorgt dat de melodie „Dein ist mein ganzes Herz" bewaard blijft. De verloofde van den Oosterling wordt gespeeld door Mary Lossef; in de operette is Margit Suchy, Lisa. Hella Klirty beeldt het Chineesche meisje Mi uit. Ook de verdere rolverdeeling is met zorg gemaakt. De regie is van Max Reichmann. In alle opzichten is het program van deze week uitstekend verzorgd. Alleen Richard Tauber te hooren is een ware attractie. Aan belangstelling zal het Luxor deze week wel niet ontbreken. Dat Vlissingen de primeur heeft van Zee land en Noord-Brabant met deze moderne apparaten, moge een spoorslag zyn om de moderniseering van onze bioscopen naar de juiste waarde te schatten. En dat doet ge het beste door in uw kermisplan ook „de cine ma's" op te nemen. Winkelnieuws. In het Groenewoud nr. 65 is de moderne schoenmakerij „de Centrale" geopend, waar alle reparatie onder garantie gemaakt wordt. Aan deze zaak is tevens een handel in le der en fournituren verbonden. Per touringcar naar Rotterdam. De touringcar van den heer W. Francke zal Dinsdag 21 dezer (dus morgen) een rit naar Rotterdam maken. Concertgebouw. Van heden tot en met Zaterdag treedt in het Concertgebouw op Radem's variété- en revue-gezelschap. Het programma is zeer gevarieerd en bevat verschilliende eerste klasse nummers. Een bijzondere attractie mag zeker ge noemd worden de revueschets „Cabaret Cocktail", in scène gezet door Joop van Leeuwen. Dergelijk werk is aan Joop van Leeuwen uitstekend toevertrouwd en waar bij zelf aan de revue medewerkt is succes bij voorbaat reeds verzekerd. MIDDELBURG. N.V. West Javasche Landbouwmaatschapptf te Middelburg. In de Zaterdag gehouden vergadering van aandeelhouders van bovengenoemde N.V. werden het jaarverslag, de winst- en verlies rekening en de balans goedgekeurd. Volgens het jaarverslag bedroeg de oogst 1930 419.440 KG. rubber bij een raming van 410.000. In 1929 was de oogst 342.648 KG. Voor 1931 is 470.000 geraamd. De kostprijs, die in 1930 nog 28.2 cent per y2 KG. bedroeg is reeds tot 21.4 terug gebracht en de directie hoopt tot 21 cent te kunnen dalen. De netto- verkoopprijs was in 1931 47.4 cent. De verlies- en winst-rekening geeft een winst aan van 57.042.18, die naar nieuwe rekening wordt overgebracht. De verdere uit gaven waren exploitatie 118.491.08, intrest 10.885.06, Indische tantièmes 8536.20 en kosten sluiting consignatie-contract 4262. De ontvangsten waren -. rubberoogst 1930 199.009.75, inventaris 16.95 en rijst 190. Abdijconcert. Gisterenmorgen was men reeds bezig met de eerste toebereidselen voor de muziekuit voering in de Abdij, toen weer eens een re genbui zich boven de stad ontlastte. Men durfde het toen niet meer aan en de vlag getjes verschenen op toren en tram als tee ken dat de uitvoering niet door ging en nu waarschijnlijk op Zondag 2 Augustus zal plaats hebben. Politie-rechters. Bij beschikking van den minister van ju stitie zijn aangewezen in de enkelvoudige kamer voor de vereenvoudigde behandeling van strafzaken van de arrondissements rechtbank te Middelburg a. tot lid mr. W. N. Jolles, vice-presidentb. tot plaatsvervan gend lid mr. J. W. Zijlstra, mr. Th. Por- theine, mr. J. H. Bybau, mr. A. van der Hoop, allen rechter. Werkloosheidsbesluit 1917. De gemeenten Nieuwerkerk (Schouwen) en Ossenisse zijn toegetreden tot de regeling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Bevestiging en intrede. De cand. Joh. v. d. Wiel te 's-Gravenhage, is voornemens Zondag 20 September zijn in trede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Oostkapelle. Als bevestiger hoopt op te treden dr. E. J. W. Posthumus Meyes, van 's-Gra venhage. Begrafenis ds. W. de Kam. Onder veel belangstelling is Zaterdagmid dag op de tweede algemeene begraafplaats te Utrecht ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Os. W. de Kam, in leven predikant bij de Ned. Herv. kerk te De Lier. Nadat de lijkbaar, gedekt door vele bloem stukken uit De Lier en uit Zoutelande, in het koepelgebouw was binnengedragen, hebben de heer Van Delft namens den kerkeraad van de Herv. gemeente in De Lier, ds. Evers, predikant te Zoutelande, de vroegere stand plaats van den overledeneds. Ybema, pre dikant te Doorn, van waar ds. De Kam af komstig wasde heer Cresée, burgemeester van De Lierde heer A. C. Rochat te Utrecht als vriend en namens badgasten te Zoutelande, woorden van waardeering en sympathie gesproken, terwijl nog verschil lende andere sprekers het woord voerden. Aan de groeve heeft ds. Nicolaï, hervormd predikant te Jutphaas, studievriend van den overledene, namens de familie voor de be toonde belangstelling bedankt. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. In de zitting van Zaterdag werden de fi- nancieele aangelegenheden ten einde ge bracht. Aan den heer Smit werd opgedragen een circulaire op te stellen voor de Generale Kas. In verband met dit onderwerp merkte de president op, dat de Generale Kas niet langer hoofdzakelijk behoort te dienen voor het steunen van bouwwerken, maar veeleer voor geestelijke doeleinden, welke met de groote belangen onzer kerk in betrekking staan. Hij heeft het oog op den arbeid in de veenkoloniën, in de mijnstreek, in het indus triegebied van Eindhoven, op het werk in het Zuiderzeegebied, waarvoor wij ook een eigen commissie hebben, op de belangen van onze landgenooten in Duitschland, in België en Noord-Frankrijk en op zooveel meer waar voor thans nauwelijks genoegzame steun kan worden verleend. Men bedenke wel, dat van de zijde der beheerscolleges steeds angstvallig wordt gewaakt tegen eenigen invloed van de Synode op het beheer. Welnu rijke kerkvoog dijen behooren de armen te steunen uit haar rijk© plaatselijke fondsen. En de Algemeene Synodale commissie behoort de voordrachten voor steun aan pastoriebouw en kerkherstel uit de liefde-fondsen der Kerk aanmerkelijk te beperken, om voor geestelijke doeleinden als de bovenbedoelde, middelen over te laten. De president wil echter thans hierover geen besluit van de Algemeene Synode uitlokken. Zijn inzicht wordt steeds gedeeld door den heer Eilerts de Haan, die er bovendien op wijst, dat de Kerk veel meer voor de Gene rale Kas zou kunnen en moeten opbrengen. Ook andere leden namen het woord over de ze aangelegenheid. Er werd gesproken over de moeilijkheid, welke aan het innen van de bedragen is verbonden, en de heer Barbas wees bepaaldelijk op den waan, dat de Syno de over groote bedragen de beschikking zou hebben en dat men het recht zou hebben deze op te eischen voor restauratie van ker kelijke gebouwen. De Synode heeft een in het Latijn opge stelde uitnoodiging ontvangen ter bijwoning van het vierhonderdjarig gedenkfeest van het Collegium reformatorum te Papa (Hon garije). De heer prof. dr. W. J. AaldWs zal worden uitgenoodigd als afgevaardigde der Synode daarheen te gaan. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk. Morgen vangt te Rotterdam de generale Synode aan van de Chr. Geref. Kerk, die om de drie jaar pleegt te worden gehouden. Aan de Synode gaat hedenavond een bidstond vooraf, welke zal worden geleid door ds. J. W. Geels van Hilversum, praeses van de laatste Synode, die in 1928 te Apeldoorn werd ge houden. Het agendum vermeldt behalve rapporten voor de kerkelijke kassende buitenlandsche zencing de inwendige zending, voorstellen van de particuliere synoden van het Midden en het Zuiden wijzend op de noodzakelijkheid van evangelisatie-arbeid in het Zuiderzee gebied van het Midden inzake de wensche- lijkheid van de wederinvoering van de dood straf van die van het Noorden inzake vast stelling van de liturgische formulieren van het Midden inzake de kerkelijke archieven van het Midden om de herdenkikng van de afscheiding in 1834 kerkelijk voor te bereiden en van het Zuiden, dat de synode blijve bij haar besluit van 1928 om de uitzending van radio-preeken op Zondag niet goed te kernen. Tenslotte vermeldt het agendum een vraag van de particuliere synode van het Zuiden, op welke gronden het besluit rust dat het hu welijk van oom en nicht verboden is, en een voorstel van de particuliere synode van het Noorden om den heer M. E. de Koningh (die ook zelve deel uitmaakt van de synode als afgevaardigd opderling), leerend ouderling te Emmer Compascum, vrijheid te verleenen om in geheel de Chr. Geref. kerk in den dienst des Woords voor te gaan. Mulo-examens. GOES. Geslaagd voor diploma A M. W. Schuilwerve te Kortgene L. P. Tazelaar te ColijnsplaatJ. Boot en W. J. K. Dieleman te AxelA. J. Geensen, J. v. d. Bent en V. P. Dieleman te Ter Neuzen M. P. de Pau te HoekN. Gast te Duivendijke J. J. Bierens en A. van Nieuwenhuijzen te Dinteloord C. Breas te St. PhilipslandH. J. Steenpoorte, M. N. Lammerse en C. W. Verkouter te Steenbergenvoor diploma B A. J. Heijli- ger te MiddelburgZ. C. Salomé en A. A. Markusse te Kortgene J. J. de Regt te Kats en J. J. Bak te Wissenkerke. Examens. Voor het examen Ned. Handelscorrespon dentie, afgenomen vanwege de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zijn geslaagd de heeren H. M. Harinck, J. Sohier en J. Ventevogel, allen alhier, leerlin gen van den heer I. Sinke. Voor het staats-examen fraaie handwerken zijn te Amsterdam geslaagd de dames M. J. W. van der Staal en T. Bakker, beiden alhier, leerlingen van de Industrie- en Huishoud school te Middelburg. Voor het eind-examen der R.H.B.S. te Bergen op Zoom zijn o.a. geslaagd de heeren W. A. Bierens, Tholen J. L. Blok en M. P. Bruijnzeel te RillandJ. A. Goedegebuure te St. Annaland; H. P. de Jager te Scherpe- nisse en J. L. Geluk en W. M. Rijnberg te Oud-Vosmeer. Onderwijzersbenoemingen. De heer G. Acda te Middelburg, oud-leer ling der Chr. Kweekschool, thans tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Breskens is tegen 1 September a.s. benoemd tot vast onderwijzer aan de Chr. school te Enter (O.) Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Nieuw- en St. Joosland is benoemd de heer J. Dekker, thans in gelijke betrekking te Zou telande. LUCHTVAART Ministerieel bezoek aan het vliegveld Haamstede. Zaterdagmiddag hebben de minister van waterstaat, mr. P. J. Reymer, de directeur van dein luchtvaartdienst van het departe ment van waterstaat, de heer E. Th. de Veer en de heer A. Plesman, directeur der K.L.M., per vliegtuig een bezoek gebracht aan het nieuwe vliegveld Haamstede op Schouwen. Tijdens het noenmaal, dat in het restau rant De Schouwensche Boer gebruikt werd, toonden de heeren zich vol bewondering voor hetgeen zij gezien hadden. De avonddienst der K.L.M. Naar wij vernemen kan worden vastgesteld dat de K.L.M. goed heeft gedaan met het inleggen van een avondddienst op de Lon- denlijn, want-meermalen zijn de vliegtuigen geheel volgeboekt. Het is zeker een groot voordeel, dat men nu na het sluiten der kan toren nog Londen kan bereiken. De HollandIndiëvluchten. Donderdag 23 Juli vertrekt het K.L.M.- vliegtuig PH—AGR van Amsterdam naar Batavia. Eerste bestuurder is Duimelaar, tweede bestuurder Tax, boord-werktuigkundi- ge Ruben. Misschien zal ook de radio-tele grafist de René de reis medemaken. De drie-voudige Pooltocht. Vrijdag zal de „Graf Zeppelin" starten voor haar tocht naar het Noordpoolgebied. De voorbereiding is in vollen gang en ten deele reeds beëindigd. Ondanks den kritieken financieelen toe stand in Duitschland, kan de tocht doorgaan zoo verklaart dr. Eckener daar de ex peditie grootendeels door het buitenland

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2