5! CHIEF WHIP Nog een reden waarom Chief Whip de beste yoor Uw gezondheid is l Uitgave: Firma f. Hl DE HIDElr„ Wiltlml SI-EI), Vlissingen.Tilel. It. Fislnkiiiii E628T 18 JULI EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws VIRGINIA Verklaring van den Schrijver ERICH MARIA REMARQUE, PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. No. 167- 69e Jaargang 1931 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" ALLE STELEN WORDEN ZORGVULDIG VERWIJDERD! De gelegenheid tot inteekening blijft open- jpr gesteld tot Maandag a.s. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van I5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener A ft} gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- IIII lil lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voorJLUlJlJ heid tot werken. rngu gulden b'j dooci Oflfl £u,den bij verlies i (juii een ongeluk. {juu hand, voet of oog. j gulden bij verlies J An gulden bij verlies O f* van 11111 van een M *1 3 een duim 1UU wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 3 bladen VLISSINGEN. De kermis. Hoewel reeds jaren geleden voorspeld werd dat de kermissen wel spoedig tot het verleden zouden behooren, weten zij zich nog steeds te handhaven. Er is wel eens getracht er iets anders voor in de plaats te stellen, doch deze pogingen liepen steeds op een mislukking uit. Op groote tentoonstellingen, men denke aan de Nenijto te Rotterdam, aan de wereldtentoonstelling te Antwerpen en nu weer op de koloniale tentoonstelling te Parijs, vindt men groote kermissen. Zij kregen dan wel een anderen naam, bijv. Lunapark of iets dergelijks, doch het zijn echte kermissen met al de gewone verma kelijkheden, welke men op alle kermissen kan vinden. Het hier ook jaarlijks terugkeerend festijn staat weer voor de deur. Maandag zullen de amusements-inrichtingen worden geopend. Men mag dit jaar gerust van een groote ker mis spreken. Op de Groote Markt hebben voor het eerst sinds vele jaren ook verschil lende inrichtingen hun tenten opgeslagen, mede een gevolg van het feit, dat in de Gra- vestraat de ruimte beperkter is geworden, doordat daar een blok huizen is bijgebouwd. Houtachtige stelen in de tabak veroorzaken branden op de tong en prik keling van de keeldat is de reden waarom ze zorgvuldig uit de tabala voor Uw Chief Whip verwijderd worden, teneinde er zeker van te zijn, dat de zachte, onveranderlijke smaak en het prachtaroma van del zuivere Virginia-tabak behouden blijft! ARDATH LONDOW naar aanleiding van het Petitionnement der Nederlansche Dagbladpers. Ik beveel het Petitionnement der Nederlandsche Dagbladpers ien krachtigste aan. Het streven er van is immers ook mijn levenswerk. Bovendien is het op het psychologisch juiste oogen- blik ondernomen. Er zon geen sprake meer kunnen zijn van een „volgenden oorlog", wanneer de menschen thans beseften, hoe die zijn zou. Een volgende oorlog zou niet de oorlog der loopgraven zijn, maar de oorlog tegen de bevolkingen in het „Hinterland", tegen de mannen, vrouwen en kinderen in de steden en dorpen, ver achter het front. Londen, Parijs en Berlijn zouden door middel van de moderne oorlogstechniek van de aarde weggevaagd worden. Niemand zou zich storen aan het verbod van het gebruik van gifgassen en andere duivelsche uitvindingen. Laten wij ons niet meer in gedachten ophouden bij den vorigen oorlog. Laat ons beseffen wat een volgende oorlog voor de menschheid zou beteekenen. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwape ning der naties zullen leiden. Naam: Adres Naam:.. Adres:- Naam Adres Naam: Adres Als wij een overzicht geven van de ver schillende etablissementen, tenten, kramen, enz., welke op de kermis zijn geplaatst dan krijgen wij de volgende opsomming Groote Markt; een paradetent, een vroolijk rad en een zgn. skoter. Bellamypark: een draaimolen, dierentent, schiettent, enkele oefeningsspel- len, een kijkspel, een ponnybaan, een zweef molen en verder verschillende gebak-, nou gat-, paling- en andere kramen. Nieuwendij k: een stoomcarroussel, luchtschommel, dierentent, schiettent, fiets- caroussel en enkele gebak- en andere kra men. Zeilmarkt: Champignon-paleis, ge bak- en suikerkram. Gravenstraat: Vergenoegingspa- leis, beignetskraam en circus Van Bever. Buiten het kermisterrein zullen in „de Oude Vriendschap" specialiteiten-voorstel lingen worden gegeven, terwijl in het Con certgebouw een revue wordt opgevoerd. De beide bioscopen bieden ook bijzondere programma's aan. Alles bijeen genomen is er op deze kermis voor liefhebbers van dit aloude volksvermaak zeker „elck wat wils". Het circus-Van Bever. Het circus-Van Bever geeft gedurende de kermis een reeks voorstellingen. Als stand plaats is aangewezen de Gravenstraat, hoek Hendrikstraat. De openingsvoorstelling is bepaald op Maandag a.s., des avonds 8 uur. Het „Eindhoven's Dagblad" geeft omtrent de prestaties van dit circus een zeer gunstige recensie, waaraan wij het volgende ontlee- nen De inrichting van het circus-Van Bever maakt een keurigen indruk en ziet er goed onderhouden uit, zoowel van buiten als van binnen. De heer Van Bever is zoo bleek ons gisterenavond er schitterend in ge slaagd om het publiek een vroolijken avond te bezorgen, want van het begin tot het einde der voorstelling waren de lachsalvo's niet van de lucht en men kon al spoedig zien dat men hier met eerste rangs-artisten te doen had, die allen, zonder uitzondering zéér verdienstelijk werk hebben geleverd, en na elk nummer van harte werden toege juicht. Het laatste nummer van het pro gramma was de troep leeuwen en wij kun nen niet nalaten over het werk van den nog jongen dresseur, onze bewondering te uiten. De circusliefhebbers die eens een prettigen avond willen hebben, verzuimen niet een be zoek te gaan brengen aan de circus-mena gerie Van Bever. Zij zullen zich ten volle beloond achten. Zeebaden. In de week van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 Juli werden in het gewone bad genomen 1895 zeebaden, waarvan 965 door dames en 930 door heeren en in het volksbad 1014 baden, waarvan 512 door dames en 502 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 70 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 64 graden. Degelijke opzet en organisatie. Medewerking en enthou siasme van den „N. Z. B." en „De Revue der Sporten". Safety first. Een sport - annex Vlissing's belang. Hooggespannen verwachtingen voor 29 Augustus. By het ten vorigen jare voor de eerste maal verzwemmen van den zilveren Schelde beker, uitgeloofd door onzen burgemeester den heer C. A. van Woelderen, is wel geble ken, dat een internationale Scheldezwem- wedstrijd heusch geen sinecure is. Met alle respect voor het werken der V.Z.C., beschou wen we die demonstratie dan ook als een proef, welke ons zeer veel geleerd heeft. Alle begin is nu eenmaal moeilijk. Waar de bur gemeester als voorwaarde heeft gesteld, dat deze beker drie achtereenvolgende malen of vijf keer in het geheel gewonnen moet wor den om hem in eigendom te verkrijgen, ligt het voor de hand, dat dit jaar wederom een zwemwedstrijd om den Scheldebeker plaats zal vinden en wel op 29 Augustus a.s. Daar degelijke opzet en organisatie hoofdvereischte zijn, begaf de burgemeester zich naar Am sterdam voor een onderhoud met den voor zitter van den N.Z.B., den heer Kellenbach, die voor de plannen enthousiast bleek, be reids toezegde den wedstrijd persoonlijk te zullen bijwonen, en alle mogelijke medewer king te zullen verleenen. Aangeteekend zij, dat de V.Z.O. in 1930 nog niet aangesloten was bij den N.Z.B., wat tengevolge had, dat leden van dien bond niet aan den wedstrijd mochten deelnemen/Thans is dit wel het geval de V.Z.C. gaf als eer ste vereeniging in Zeeland een prijzenswaar dig voorbeeld, wat navolging verdient waardoor alle Nederlandsche zwemmers kun nen mededoenja zelfs voor niet-leden ver leende de N.Z.B. dispensatie. Een schitte rend standpunt Voorts bereikte de burgemeester, dat de heer Strengholt, redacteur van ,4e Revue" der Sporten", zijn machtig persorgaan in dienst van het beoogde doel zal stellen. In het blad zullen foto's verschijnen van den Scheldebeker en de herinneringsmedailles, welke de heer Van Woelderen naast een kleinen beker als persoonlijk aandenken ieder jaar offreert, terwijl de heeren Strengholt en Kellenbach een artikel aan het groote ge beuren zullen wijden. Alzoo een pracht- reclame voor de zwemsport in het algemeen en voor Vlissingen in het bijzonder. Een niet te onderschatten feit Het organisatie-talent van den burgemees ter ging echter nog verder en wist in onze stad een eere-comité te constitueeren, wat nu eens geen franje (excusez le mot) beoogt te zijn, doch daden verrichten zal en van zich zal laten spreken als comité van bijstand. Al wordt, op verzoek van den burgemeester, de wedstrijd uitgeschreven door de V.Z.C., een dergelijke gebeurtenis eischt meerdere be kwame en bevoegde persoonlijkheden, die op organisatiegebied hun sporen hebben ver diend. Een internationale Scheldezwemstrijd is nu eenmaal geen peulschilletjeBereid om in vorengenoemd tweeledig-college zitting te nemen verklaarden zich de navolgende heeren C. A. van Woelderen, burgemeester van VlissingenD. H. van Zuijen, burge meester van BreskensC. Ruhl, onder-com mandant der marine te VlissingenR. H. Arntzenius, directeur Ned. Loodswezen E. L. M. T. Stroobants, inspecteur Belgisch Loods wezen A. O. F. W. C. Gasinjet, commissa ris van politiedr. A. Staverman, chirurg, voorzitter V.R.B., G. A.Waller, directeur S.M. „Zeeland" J. J. van der Jagt. directeur gas fabriek, voorzitter V.Z.C.K. E. Bartstra, leeraar ZeevaartschoolW. de Graaf, gym nastiekleraar, voorzitter zwemclub en red dingsbrigade „Luctor et Emergo", Middel burg J. P. van Bel, official Kon. Ned. Voet balbond D. W. Toussaint, hoofdinspecteur van politie. Was het vroeger iets heel bijzonders als iemand de Schelde overzwom, sinds deze prestaties in organisatorisch verband ge schied zijn, raakt men er meer mede ver trouwd, doch tevens wordt op de schouders van de regelaars 'n groote verantwoordelijk heid gelegd. De leuzesafety first moet dan tot in de kleinste kleinigheden in toepassing worden gebracht. Een middel daartoe was allereerst den veel omvattenden arbeid te verdeelen en zoo werden diverse commissies geformeerd, welke onder leiding staan der leden van het comité van bijstand. We ken nen nutwee commissies van ontvangst, t.w. één voor het station, één vopr hotel Bri tannia een regelingscommissie Breskens een medisch-, een veiligheids-, een politio- neele-, een pers-, een sein-, een financieele- en prij zencommissie een ordecommissie aan het strandeen tijdopnemerscommissie met jury, waarin twee officials uit Rotterdam (grootscheepseen commissie voor motor en roeibooten. Men ziet het, aan alles is ge dacht Gedurende den wedstrijd zal het bad- bedrijf gesloten zijneen maatregel, weke een ordelijk verloop alleszins in de hand zal werken, temeer, daar weer als eindpunt de duiktoren genomen wordt. Daar de wedstrijd ingericht zal worden naar de allerongunstigste omstandigheden hij gaat in ieder geval beslist door zal iedere deelnemer (-neemster) vergezeld wor den van een volgboot, waarin behalve de roeiersbemanning, een lid van de V.R.B. be nevens een loods zullen plaats nemen. Mo menteel wordt reeds over 25 vaartuigen be schikt; bij ruime deelname zal getracht worden, dit aantal c.q. vanuit Middelburg uit te breiden. By zeer groote animo zal men, in verband met de absolute veiligheid, tot selec tie moeten overgaan (hoe deze toe te passen wordt nog nader onder het oog gezien), wy-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1