3 JULI Stads- en Pro vincienieuws E STAND GRAND HOTEL „BRITANNIA", VLISSINGEN EERSTE BLAD John van Brück and his Band. GEMEENTEBESTUUR RECHTSZAKEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER RIJNEN fNGEN 1-2 Juli 1931. )R O U WD: pn G. J. Woltering, 22 I en N. M. Groen, 22 j. t j. en M. N. van Ma- 23 j. en J. Th. Heme- BONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen ende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, tanco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ge landen bij wekelijksche verzending^ 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels J 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreftendeHuur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct [ïïWD: n. en J. P. van Boven, pij, 24 j. en P. C. van k. M. Ossel, 29 j. en e abonné's in 't bezit eener oils, zijn GRATIS verze- :rd tegen ongelukken voor gulden bij verlies van eiken anderen vinger gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. t. L E N ierx, z. D. A. G. - A. van der Welle, F. Gunning, geb. van N. Huibregtse, geb. rsenaire, geb. van der AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 3 bladen pand, dat grenst aan den tegenwoordigen winkel. Met deze verbouwing is voldaan aan alle eischen welke aan moderne winkel panden gesteld mogen worden. De verbouwing werd uitgevoerd door den heer B. M. J. Schmelzer, terwijl het schilder werk werd verricht door de heeren A. de Landmeter Zoon. hulde voor mevrouw Kosten toevoegden. De heer Zandijk overhandigde namens twee oud-leerlingen nog een ets en de heer J. M. Harthoorn, het woord voerende namens een groep oud-leerlingen der H. A. S, en leerlin gen en oud-leerlingen van de vervolgcursus sen, schetste hoe die school steeds het troe telkindje van den heer Kosten was, en hoe groot nut die school heeft afgeworpen, door dat het geleerde goed in de praktijk te pas komt, doordat het onderwijs op hoog peil staat. Men wilde den heer Kosten dan ook niet zoo laten gaan en spr. bood dan ook een fraaie gekleurde teekening van het Stadhuis aan. De heer Kosten gaf de verzekering, niet te hebben durven denken, dat hij op dezen dag zooveel bewijzen van sympathie zou ontvan gen. Spr. bracht dank aan het bestuur voor den steun voor vele jaren ondervonden en vooral aan de heeren Dieleman en Boasson, die van het begin af met hem samenwerkten. Dank bracht spr. aan „Ons Huis", dat hem destijds gelegenheid gaf lessen te geven, aan de afd. van de vereeniging van Chr. Han dels- en Kantoorbedienden voor de in den aanvang ondervonden steun. eden: Ivan E. M. Steendam. P J- L. M. Verheul, Kruijsse. d. J. J. Ic. J. w. Lichtenberg, man van J. Jakobse. I-, wed. van J. G. Ph. pst, 54 j., vrouw van Zaterdag 4 Juli a.s. Diner-Concert, Soiree-Dansante Zondag 5Julia.s.Matinée,Diner-Concert,Soirée-Dansante te geven door DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- jgen gelet op artikel 12 der Drankwet, doen te kweten dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Antonia Amscheidt geboren Broere, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Droogdok nr. 12 J dat vanaf heden, gedurende veertien dagen, schriftelijke bezwaren tegen het verleenen der gevraagde vergunning kunnen worden ingebracht bij Burgemeester en Wethouders ■ybornoemd. i» Vlissingen, 3 Juli 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. 1 De Secretaris, F. BISSCHOP. MIDDELBURG. Het bestuur der middenstandsvereeniging Handelsbelang heeft zich met een adres tot Burg. en Weth. van Middelbürg gewend met het verzoek, gedurende het zomerseizoen (bv. van 15 Juli tot 15 September) de winkelslui tingsverordening buiten werking te stellen. Made, 's-Heer Arendskerke, L. L. Meijler, Dj A. J. Risseeuw, A. J. Sonius, Souburg, F. G< Sprenger, R. Tonsbeek, Kamperland. Niet be, vorderd 4. Bij wie geen woonplaats genoemd wonen tei Middelburg, Tot hoofd der gemeente-Fröbelschool té Kruiningen is benoemd mej. N. J. Stroosnij* der alhier. Examens. Voor het examen nijverheidsonderwijs aktd H IV is gevraagd de heer A. A. Nagelkerke te Vlissingen. Voor het examen als eersten stuurman is geslaagd de heer A. Vos, leerling van de De» Ruijterschool. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg zijn geslaagd voor Handenarbeid (Slöjd) dé» dames L. C. Thomasse en J. J. Mantz te Mid, delburgA. F. Appel, M. E. Smits, S. Bor tei Vlissingen en de heeren L. Goedbloed, Vlis singen, W. van den Ende, Kapelle en C. E. M. Schutijzer, Souburg. Te Rotterdam slaagden voor het Christ, praktijk examen hoofdakte Fröbelonderwijs de dames A. Grashuis te Souburg en M. Bom te Ierseke. Leeraren R.H.B.S. tc Ter Neuzen. Bij Kon. besluit van 27 Juni zijn aan dei R.H.B.S. te Ter Neuzen benoemd tot leeraar, G. A. den Decker, tot tijdelijk leeraar H, Bruch en M. Klok en tot tijdelijk leerares. mej. W. A. Zijlstra, allen thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. De bietencultuur in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan „de Tijd" In verband met het feit, dat Zeeuwsch- Vlaanderen een der voornaamst© suikerbie tenstreken van ons land is, hebben wij voor „de Tijd" een onderzoek ingesteld naar de vermoedelijke suikerbietcijfers voor het cam pagnejaar 1931 en ons van bevoegde zijde doen inlichten omtrent het in verband daar mede vast te stellen economisch beeld. Ziehier wat ons daarbij bleek Normaal worden in Zeeuwsch-Vlaanderen circa 12.000 H.A. land met bieten bezaaid, dat is ruim 20 van den Zeeuwsch-Vlaam- schen bodem. De gemiddelde opbrengst is in ronde cijfers 400.000.000 K.G. Ingewijden meenen, dat de bezaaide oppervlakte dit jaar slechts ongeveer 5000 H.A. zal bedragen met een productie van ongeveer 170.000.000 K.G. Dit beteekent (in ronde cijfers) een ver mindering van landarbeid 1.000.000 loo- nen en honoraria van land naar transport middel 115.000 transportkosten per spoor, tram en schip 450.000, totaal 1.565.000. Wat den fabrieksarbeid betreft, deze komt in Zeeuwsch-Vlaanderen normaal op circa 450.000 aan loon. Daar de normale bieten productie dezer streek echter doorgaans voor ongeveer 40 a 50 naar België werd uitge voerd, zal de fabrieksarbeidsgelegenheid be langrijk minder dan de landarbeid van de zoo sterk gedaalde bietenproductie te lijden hebben. De vermindering der Zeeuwsch- Vlaamsche bietencultuur zal de gezamenlijke fabrieksloonen met ongeveer 100.000 ver lagen. Alles bijeengenomen komt de achteruit gang van den Zeeuwsch-Vlaamschen bieten uitzaai neer op een geraamde derving van land- en fabrieksarbeidsloonen en transport kosten ad 1.650.000. De tot nu toe met bieten bezaaide opper vlakte zal dit jaar in hoofdzaak voor den verbouw van tarwe en peulvruchten worden benut. In aanmerking genomen, dat aan deze gewassen zeer belangrijk minder dan aan suikerbieten „verloond" wordt, mag de ge slonken bietenuitzaai voor het Zeeuwsch- Vlaamsche volksinkomen worden geraamd op een netto-verlies van 1.000.000 a 1.100.000. p D E N j., geh. met P. Jobse. red. van A. J. van de pp, 74 j., geh. met P. meek, 55 j„ geh. met Een afscheid. Tegen gisterenmiddag drie uur vereenigden zich in de groote benedenzaal van de sociëteit „St. Joris" te Middelburg, het bestuur der vereeniging voor Handelsonderwijs, leeraren, leerlingen, oud-leerlingen der dag- en avond handelsscholen en verdere genoodigden om afscheid te nemen van den heer W. Kosten, die als directeur zijn ontslag heeft genomen. Even 3 uur werden de heer en mevrouw Kosten, die per auto van hunne woning wa ren afgehaald door een haag van leerlingen binnengeleid, waarbij mevrouw Kosten een fraai bouquet werd aangeboden. Nadat de genoodigden gezeten waren, nam de heer mr. P. Dieleman, voorzitter van de vereeniging, het woord en heette speciaal wel kom den inspecteur van het Handelsonderwijs en den heer M. G. Boasson, eere-lid der ver eeniging, die uit Den Haag was overgekomen. Zich richtende tot den heer Kosten, zeide spr. dat het voor dezen een belangrijke dag was, het einde van een langen werkkring, want het is de heer Kosten, die het Handels onderwijs ingang heeft doen vinden en zijn beste krachten er aan heeft gegeven. Spreker wees op de groote beteekenis van den handel in ons land, en op het aan de spits staan van ons volk door zijn karakter. Daarna ging spr. na hoe in 1909 voor het eerst een comité werd gevormd voor het geven van handelsonder wijs, dat in November den heer Kosten tot directeur benoemde van de te openen han delsavondschool, in 1916 kreeg de vereeniging haar eigen gebouw, in 1917 werd na veel moeilijkheden de Handelsdagschool geopend, in 1921 de Hoogere Handelsschool en sedert 1 September is dit de Hoogere burgerschool A. Hij mag dankbaar terugzien op grooten ar beid, die voortgezet zal worden tot heil van de jeugd en van de geheele maatschappij. Spr. wenschte den heer Kosten een rustigen en gezegenden levensavond toe, en zeide hem dankbaar terug te zien op Middelburg Zeeuw te blijven, daar hij steeds het Luctor et Emergo heeft toegepast. Daarvoor is het bestuur hem dankbaar. De inspecteur van het H.O., de heer dr. S. Elzinga, zeide dat ofschoon hij slechts 4 jaar met den heer Kosten heeft samenge werkt, hij behoefte gevoelde aanwezig te zijn en te getuigen van de aangename samenwer king en van de toewijding van den heer Kos ten. Spr. biedt den heer Kosten een boek werk aan. Bij ontstentenis van de andere leden van Burg. en Weth. sprak de heer mr. M. G. W. van der Veer, gemeentesecretaris, namens dat college en dankte den heer Kosten voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan. De heer Dieleman nogmaals het woord ne mende bood nu namens het bestuur een mak kelijken leeren stoel aan den scheidenden di recteur aan. De heer L. A. Stofkoper, sprak bij ontsten tenis van den heer Eoudewijnse, voorzitter der Kamer van Koophandel, als voorzitter van de onderwijscommissie uit die Kamer en verzekerde, dat men de werkzaamheden van den heer Kosten steeds op hoogen prijs heeft OOST- EN WEST-SOUBURG. Opgave van personen die zich In deze ge meente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de 2e helft der maand Juni. Ingekomen: T. J. de Roode, Van Tumhoutstraat E 44, van Ned.-Indië. Mej. G. E. de RoodeWagenvoort, Van Turnhoutstraat E 44, vaii Zeist. Mej. J. de Wijze, Marnixplein C 11, van Sittard. Mej. Worrell—Bakker, Nieuwe Abeele C 260, van Den Helder. C. Vos en gezin, Buteuxstraat O 209, van Kloetinge. Vertrokken! J. C. van Ekeren en gezin, de Deckerstraat E 33, naar Vlissingen. C. Holthuijzen en gezin, N. Vliss. weg C 216, naar Koudekerke. A. Mannie en gezin N. Vliss. weg O 193, naar Vlissingen. G. J. ten Voorde, Nieuwe Abeele C 260, naar Vlissingen. P. Suurmond, Vlissingsche straat B 300, naar Rijswijk. Wed. BoogaartWaeJJenberg en gezin, Groote Abeele A 245, naar Bergen op Zoom. J. v. d. Weele, Nieuwstraat B 71, naar Vlis singen. J. A. Hoogesteger, Groote Abeele A 223, naar Wieringen. A. Adriaanse, Van Teylingenstraat B 238, naar Wieringen. Mej. L. M. Luijk, Vliss. straat B 278, naar Vlissingen. I Juli. I 6.45 en 7,30 Vara, inofoonplaten. 10.00 lordracht. 10.30 Voor lonplaten. 12.15 Avro. looluitzending. 2.30 lara. Orgelspel. 4.30 poneert, orkest. 5.55 lolg concert. 6.45 Ac- Irvolg concert. 7.30 [concert. 8.00 V.P.R.O. |o Lezing. 10.00 Pers- Itie. 10.45 Gramo- pramofoonplaten. meen programma. platen. 11.30 Half- Een van dagen. 12.00 (amofoonplaten. 3.00 I 4.30 Gramofoon- |n speelt. 5.15 Con- g, 7.15 Lezing. 7.45 bncert, orkest. 11.00 VLISSINGEN. 3Een waarschuwing aan belastingschuldigen. In verband met de gewijzigde Gemeentewet Hrordt btf vervolging van gemeentelijke be lastingen, geen waarschuwing meer afgege ten. De nalatige belastingschuldigen kragen dadelijk een aanmaning, waarvan de kosten 25 cent bedragen. Ter voorkoming van kosten maken wij be langhebbenden er op attent dat met 1 Juli de eerste termijn voor de straatbelasting en van de zakelijke belasting op het bedrijf zijn vervallen. Een ouderavond. Gisteren werd in school B aan de Groote .Markt alhier een ouderavond georganiseerd. De opkomst was goed te noemen, doch had beter kunnen zijn. Na afdoening der loopende zaken werd door het bestuur besloten, naar aanleiding van vele klachten, die wederom werden geuit door de ouders over de speelplaats dier school, zoo spoedig mogelijk een verzoek schrift, vergezeld van een petitionnement der ouders, te richten aan het gemeentebestuur om alsnog in deze zaak verbetering te bren gen. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Nu de stroom vreemdelingen weer dag aan dag toeneemt en ons mooie Zeeland voor velen een groote attractie biedt en kunste naars van naam op het gebied der schilder kunst ons mooie Walcheren weer kiezen als object hunner werkzaamheid, dacht het be stuur van de afdeeling van het Instituut goed te doen zijn leden eens uit te noodigen tot een wandeltocht onder leiding van den kunst schilder, den heer Jacobs, om te trachten hen een indruk te geven van het mooie en bij zondere in deze omgeving, dat den kunste naar vooral, altijd maar weer opnieuw trekt en inspireert. Immers iedereen die dagelijks in deze omgeving vertoeft, beleeft dit mooie werktuigelijk en velen van ons zouden er ze ker meer nog van kunnen genieten, wanneer op verschillende dingen de aandacht door ter zake kundigen werd gevestigd. Hopen we dat velen aan den oproep in achterstaande ad vertentie gehoor zullen geven en de schoon heid van ons eiland door zijn bewoners zelf worde gezien en gevoeld, waar deze wande ling, hopen we, het zijne toe zal bijdragen. Eerste hulp bü ongelukken. In den afgeloopen winter is onder leiding van dr. Grippeling een cursus gehouden in eerste hulp bij ongelukken, waaraan een 7-tal leden van de V. R. B. hebben deelgenomen. Gisteren hebben deze leden examen gedaan voor diploma C, waaraan zeer zware eischen worden gesteld. Het examen werd afgenomen ten overstaan van de artsen Staverman, de Mooij en Grip peling. Alle candidaten zijn geslaagd, nl. mej. C. van der Schaaf en de heeren P. J. Wolf, K. de Kat, S. P. Reijne, J. de Jong, B. van Anraad en P. J. Gillissen. Nog is geslaagd mej. F. Prins, die opleiding heeft gehad te Rotterdam. 10.35 Morgenwijding, rt, sopraan en harp. 11.50 Gramofoonpla- I 5.35 Kinderuurtje. I-tennis-wedstrijden. |45 Lezing. 8.05 Ca- p Lezing. 9.55 Con- bedrijf uit „Tosca". Hardhandige onderwijzer. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft te* recht gestaan een hoofdonderwijzer te Vee- nendaal, aan wien was ten laste gelegd, dat hij een of meer van zijn leerlingen had ge slagen. De rechtbank te Arnhem had hemi evenwel vrijgesproken en daartegen was de officier van justitie in hooger beroep geko men. Het Hof vernietigde de gegeven vriji spraak en veroordeelde den verdachte als-i nog tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. (.25 en 11.00 en 12.20 brkestconcert. 5.20 pet en solisten. 8.20 [en hoorspel. 10.40 buziek. 12.20 Orkestconcerfc. [g. 8.20 Orkestcon- Viool-recital. 10.35 TERNEUZEN. Ned. Herv. gemeente te St. Phïlipsland. Acht leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente te St. Philipsland hebben protest aangeteekend tegen de stemming in de gecombineerde vergadering van kerkeraad en kiescollege dezer gemeente ter verkiezing van een predikant. Zij zeggen in hun pro test, dat „onwaardige en misleidende wijze" van handelen het heeft mogelijk gemaakt, dat het Kamerlid ds. Lingbeek beroepen werd met maar 5 van de^ 13 stemmen. Hoogere Burgerschool A (Hoogere Handels school) te Middelburg. Hoogere Burgerschool A (Hoogere Handels school) te Middelburg. Bevorderd van de le tot de 2e klasse C. Bongers, J. P. Dommisse, Vlissingen, F. A. van Elsacker, A. Hamelink J. J. van der Harst, J. Hollebrandse (m.), B. Koene, Oostkapelle, A. S. van Liere, Kapelle, A. F. J. Reekers (m.), E. H. v. d. Roost (m.), H. Vriesman (m.), C. H. van Weele, J. Wes tenburger, Domburg, D. J. Wesfcstrate, 's-Heer Arendskerke. Van de 2e tot de 3e klasseJ. J. Blok (m.>, Kapelle, J. A. Brakman, Nieuw- en St. Joos- land, C. Daniëlse, C. Groendijk, Vlissingen, J. R. Grool, Vlissingen, L. Henning, A. Heijstek, J. S. Janse, Nieuw- en St. Joosland, J. Kwek- keboom, Aagtekerke, C. Reijerse, P. Roose, C Tjaarda, A. Visch, J. Merk, J. Seymoer. Niet bevorderd 5. Van de 3e naar de 4e klasse: A. Blok, J. de Bree, J. Fastenau, J. Hoegen van Hooge- lande, Serooskerke, D. A. Huyse, C. A. Leijder Havenstroom, W. J. Kersten, Rotterdam, P J. Kousemaker, F. A. Minderhoud, L. C. var» der Moer (m.), Tj. Visser, Vlissingen, A. v. d. Weele, H. C. Baarens, Kruiningen, C. Faasse, J. J. Hesseling, J. v. d. Hoek, Souburg, W. P. Poppe, P. van de Woestijne. Niet bevorderd 7. Van de 4e naar de 5e klasseW. H. van Ballegooyen de Jonge, Goes, A. C. Beneder, 's-Heer Arendskerke, H. J. Blok, Kapelle, W Frederiks, P. Hamelink, R. H. W. Joppe, Ch. J. Lameijn, A. Lier, Vlissingen, G. J. van der Wegens bedrijfsslapte Is aan een honderd tal arbeiders der Ammoniakfabriek te Sluis kil ontslag aangezegd. Het ligt in het voornemen het reisplan van Hr. Ms. „Arend" als volgt te wijzigen Vertrek Curagao 9 Juli; aankomst San Juan 11 Juli, vertrek San Juan 14 Juliaan komst Ponte Delgada (Azoren) 25 Juli, ver trek Ponte Delgada 28 Juliaankomst Nieu- wediep 5 Augustus. Orkestconcert. 6.05 kestconcert. 6.50 en 0 Orkestconcert en 6.05 Orkestconcert. !0 Operette-uitzen- BRESKENS, Het Westkappeïsche dameskoor, directeur de heer P. de Rooij te Vlissingen, zal Zater dag 1 Augustus te Breskens een concert geven ter opening van een driedaagsch mu ziekfeest aldaar. Zondags heeft o.a. een mu- ziek-concours plaats van den Zeeuwsch- Vlaamschen bond. 725 M. 8.05 en mofoonplaten. 8.20 laten. Gramofoonplaten. mofoonplaten. 3.20 50 Lezingen. 8.20 10.40 Berichten en Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine Schipper P. J. Heerschap bevolen over plaatsing naar Hr. Ms. Douwe Aukes inge trokken. Schipper P. Ploojj 20 Juli van kazerne Wil lemsoord naar Douwe Aukes. Sergeant-geschutmeester M. T. Tienstra 27 Juni tijdelijke plaatsing te Helïevoetsïuis in getrokken. Sergeant-schrijver J. Overgaauw overplaat sing naar kazerne Willemsoord ingetrokken. Sergeant-schrijver J. H. Dubach 15 Juli van kazerne Rotterdam naar kazerne Wil lemsoord. GROEDE. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: A. M. Dhont, van Sint- Kruis A. K. de Pooter, van IJzendijkeJ. A. Luteijn, van SehoondijkeE. M. J. van den Hemel en gezin, van Amersfoort; J. J. Standaert, van SluisJ. Sonnevijlle, van Nieuwvliet; B. A. van Avermaete, van Sas van GentJ. S. Ocké, van Zuidzande. Vertrokken: L. J. de Martelaere, naar EindhovenM. de Hulster, naar Cad- zandIz. Risseeuw, naar AardenburgR. T. Mazure, naar Aardenburg; J. P. Salomé, naar BreskensM. J. M. Krocké, naar Vlis singen C. J. van Lare, naar ZuidzandeJ. M. Dierings, naar Bergen op ZoomC. A. Guiljam, naar Cadzand; M. A. J. de Rooij, naar Heijst (B.) P. de Kraker en gezin, naar Beemster. De heer E. P. Zandijk, sprak namens de leeraren en wees er eerst op hoe mevrouw Kosten veel goeden invloed achter de scher men heeft kunnen aanwenden. De heer M. G. Boasson, eere-lid der ver eeniging, gaf ook uiting aan zijn groote waar deering voor het werken van den heer Kos ten en bood zich gaarne aan om hem in Den Haag te steunen bij het leeren de zware taak van niets doen op de beste wijze te vervullen. De heer L. Leijdesdorff, sprak namens Han delsbelang en verzekerde hoe ook deze ver eeniging het werken van den heer Kosten waardeert. De heer Jobse, een der oud-leerlingen gaf uiting van zijn groote waardeering voor het onderwijs gedurende 4 jaar op de school ge noten, wat in de eerste plaats aan den heer Kosten is te danken. De heer J. Pik, sprak namens de leerlingen over de groote waardeering, die zij hebben voor de wijze, waarop de heer Kosten zijn taak heeft opgevat en bood hem een tuin- ameubJcmrnt aan, terwijl de twee jongste ViOü.. "V* .rlipgen daaraan een bloemen- mi v. Port Said Juni Perim 7uni v. Barbados Suez Suez van Padang ii van Marseille van Lissabon hdi 13 u. te Rot- Nederlandsch eskader naar Travemiinde, Het Nederlandsche eskader, dat onder lei ding van kapitein ter zee D. Scalogne in Juli in de Oostzee oefeningen zal houden, wordt op 10 Juli te Travemiinde verwacht en blijft aldaar tot 16 Juli. Het eskader zal bestaan uit Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heems kerk", de torpedobooten Z 7 en Z 8 en de onderzeebooten O 9 en O 10. Het bezoek van dit eskader valt samen met, of liever, maakt een deel uit van de aantrekkelijkheden, die naar aanleiding van het door de groote ste den aan de Oostzee op touw gezette „Ost- seejahr 1931", een talrijk publiek in het bij zonder naar Travemiinde zullen lokken, aldus wordt uit Hamburg aan „het Vad." geschre ven. De goede verzorging van iet eskader ligt in handen van den heer P. Alfred Mann, consul der Nederlanden te Lübeck, die met mede- 30 Juni Gibraltar Juli van Colombo (thuisr.) 1 Juli Gibraltar ni van Marseille a naar Rott. naar Batavia uni te Colombo uli *3 Santander i ce Belawan Antw. Juni Perim" IJZENDIJKE. Door Z.D.H. den bisschop van Breda is be noemd tot pastoor te IJzendijke de Weleerw. heer kapelaan W. J. van Gastel te Bergen op Zoom. YVinkelnïeuws. Het electro-technisch handels-installatie bureau W. B. van den Berg Zoon in het Bellamypark is uitgebreid met een nieuw

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1