:oop 500 100 John van Brück JU ING donderdag a juli iiiiii:iiiEiinii!ii[i| K 1 EERSTE BLAD No. 153- 69e Jaargang 1931 OY \t7 I1HI1IIIIII1III1I111Ü elburssche v. Stoomvaart :n en vee UitgaveFirma F. VAH 0E VELDE Ir., Matraat 58-60, Viissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR Stads- en Pro vincienieu ws KERK- EN SCHOOLNIEÜWS tiogelijk zijn, tal artikelen en zijn onze geen goed. .89-1.79 oord 1.29 i voor 2.59 rde stuk 59 ct. opjes doen. 50 nu 1.25 69 ct. nu 2 99 fs nu 3.79 sorteering. u 32 cent iu 15 cent maf 89 ct. goedkooper, lt. Etalage NDERWAGEN Glacisstraat 176. evraagd, gedurende of derde kersbediende or Ijs en Slagroom, el OOSTERHUIS, tsen. aagt N TER LEEN nte. Vlugge aflos- tters R. B., bureau evraagd een MEISJE. jisstraat 3. MEISJE uding. Hoog loon ighal „Vliss. Crt." velijk der tegen- lagd, 1 Augustus, iUIENSTBODE. 7 uur. Adres bij het Gasthuis. lelburg-Rotterdaffl elegen plaatsen N PASSAGIERS, v.Midd. v. Rott. (li v.m.uur vm. uur 8 n 8 y 9 8 9 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- j kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger S AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen te bekomen: Transport- en Exp. rven G. VOS, Telef. 18. ENHOORN, Tel. 153 rERHOÜT, Tel. 282 1HEK# Telef. 101, VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stembu- reau voor de verkiezing van de leden van den i Gemeenteraad maakt bekend, dat voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is nedérgelegd het besluit van den 26en Juni I j.l., waarbij door hem wegens het niet aan nemen zijner benoeming door den heer W. DE RIDDER, is benoemd verklaard tot lid I van den Raad dezer gemeente, de heer M. VAN DER BEKE CALLENFELS. Vlisingen, 2 Juli 1931. De Voorzitter voornoemd, VAN WOELDEREN. VLISSINGEN. Tegenspraak van een hardnekkig gerucht. Vanmiddag werden wü herhaaldelijk opge beld om te vernemen of ons iets bekend was van een ongeluk dat met den „goedkoopen trein" gebeurd zou zijn, die heden van hier naar Rotterdam en Den Haag is vertrokken. Vanzelfsprekend hebben wij direct een on derzoek ingesteld. Bij navraag aan de stations te Rotterdam en Den Haag was van een ongeluk niets be kend. Ons werd medegedeeld, dat de reis op normale wijze is verloopen. Wij kunnen de geruchten, die niet alleen in Viissingen, maar ook in Souburg en Mid- delburg harnekkig de ronde doen, dan ook met de meeste stelligheid tegenspreken. Door aanplakking aan ons bureau hebben wij reeds van deze tegenspraak kennis gegeven. De werkloosheid. Aan den raad der gemeente is het volgen- de ad-es gezonden Geven met verschuldigden eerbied te ken- nen ondergeteekenden, handelende namens en in opdracht vanden Vlissingschen Be- I stuurdersbond, den Roomsch Katholieken Volksbond, de Syndicalistische Vakcentrale te Viissingen dat het zal voorkomen tijdens deze crisis, hetzij door langdurige werkloosheid, hetzij op andere wijze, dat de gezinnen van de getrof fenen in groote moeilijkheden geraken, dat het gewenscht is, dat de op deze wijze ge troffen hulp wordt geboden door een uitkee- ring waarmee in bedoelde gezinnen de ont stane achterstand aangevuld kan worden zonder dat de getroffenen in directe aanra king komen met de openbare organen van i armenzorg. Reden waarom zij uwen raad beleefd ver zoeken de wenschelijkheid te willen uitspre ken tot het instellen eener commissie, be staande uit vertegenwoordigers der plaatse lijke vakcentrales, zoo noodig aangevuld door een of twee anderen, die tot taak zal hebben, in samenwerking met de daarvoor bestaande gemeentelijke instellingen, den door deze crisis ontstanen achterstand in de gezinnen van de getroffenen aan te vul len, opdat zij voor de ergste inzinking zullen worden behoed. Bezoek van den minister van defensie aan Viissingen. De minister van defensie, mr. dr. Deckers, vergezeld van zijn adjudant, luitenant ter zee le klasse Bozuwa, vertoefde heden alhier om de inrichting van marine, speciaal van de opleiding van het personeel, in oogenschouw te nemen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overzicht over de maand JuniHet aan tal bezoeken aan de leeszaal bedroeg 366, nl. 61 van vrouwen en 305 van mannen. Voor Juni 1930 waren deze getallen resp. 571, 117 en 454. Uitgeleend werden 1276 banden aan 687 personen. In Juni 1930 1499 banden aan 834 personen. Oefeningen met vliegtuigen. Nu de tweedè groep aan het maken van oefeningen bezig is, hebben we onze schreden weer eens gewend naar het vliegveld aan den Souburgschen weg. En evenals de vorige maal, vonden we den commandant, dat is ditmaal kapitein Raland, bereid ons inlich tingen te geven. Evenals de eerste groep, oefent deze ploeg met de types CI, IV en VI. De vliegers en waarnemers omvatten twee categorieën beroeps- en reserve-officieren en beroeps- en reserve-sergeants. Deze laat ste groep der twee categorieën blijven in dienst gedurende twee jaren. Vervolgens gaan ze over tot de groep zgn. maandvliegers (en waarnemers). Deze term is gekozen omdat deze personen elke maand zes uren in de lucht moeten zijn. Het tijdstip, waarop ze zich van deze verplichting kwijten, is geheel naar eigen keuze, terwijl ook geen dwang wordt uitgeoefend op de plaats, waar de ver plichting vervuld wordt. Daar er sprake was, dat een nachtoefening zou worden gehouden, hebben we daarnaar geïnformeerd. We kregen ten antwoord, dat het plan bestond, hierheen Donderdag een 3 motoren-vliegtuig te expedieeren. Na zich hier een weinig te hebben georiënteerd, zou waarschijnlijk Donderdagavond een nacht vlucht worden gehouden. Als deze groep klaar is met oefenen, dat is dus deze week, komt er een week rust in de lucht. Van den 13en Juli tot het einde dier week komt hier een groep jachtvliegtuigen, waarmee allerlei toeren worden gemaakt. Terwijl we op het terrein waren, maakten zich juist een vlieger en waarnemer gereed om op te stijgen. We konden ons toen over tuigen, dat er voor beveiliging, bij mogelijk ongeval in de lucht, zorg gedragen werd, daar beide personen voorzien waren van één parachute, waarvan bevestiging en gebruik eenigszins werden uitgelegd. Tot slot maken we melding van de aanwe zigheid op het vliegveld van een radio-sta tion, waardoor men steeds in verbinding kan blijven met Soesterberg. Hier was het aangename met het nuttige vereenigd, want er was een aanhangwagen bijgeplaatst met loudspeaker, waardoor men onder de bedrij ven door van vroolijke muziek kon genieten. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Deze vereeniging heeft een kleine Gids van Viissingen uitgegeven in de Nederiandsehe en Duitsche taal, welke in enkele duizenden exemplaren zal worden verspreid. De gids geeft alle gewenschte inlichtingen omtrent de bezienswaardigheden van Viissingen en bevat een zeer lezenswaardige beschrijving van de stad. Vele mooie illustraties sieren den tekst. Verder komt er in voor een pro gramma van tochtjes welke in het reissei- zoen van Viissingen uit gemaakt kunnen worden, terwijl de gids ook een zeer duide- lijken plattegrond van onzen gemeente en een kaartje van Walcheren bevat. Een volledige lijst van hotels en pensions geeft inlichtin gen omtrent de kosten van een korter of langer verblijf in onze badplaats. Behalve deze gids ié door Vreemdelingen verkeer een dienstregeling uitgegeven van de vervoermiddelen in onze provincie. Dat de uitgave van dit reclame-materiaal heel wat geld kost ligt voor de hand. De vereeniging beschikt slechts over bescheiden middelen, want het ledental groeit niet. Daarom moet op andere wijze getracht wor den de vereeniging financieel te steunen. De gemeente mag ook wel eens een steentje bij dragen, want een druk vreemdelingenbezoek is een algemeen gemeentebelang en werpt voor de gemeente zelf ook baten af. Wü be hoeven daarvoor slechts te wijzen op de op brengst van de baden. Zondag jl. werden door de zeer vele Belgische plezierreizigers, die een bezoek aan het strand brachten, niet minder dan 1000 baden genomen. Hieruit vloeien toch directe baten uit voor het ge- meentelyk badbedrijf. De verschillende middelen van vervoer, e electrische tram en de prov. boot zouden itoch ook wel een subsidie aan de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer kunnen toeken nen. Wij zijn er zeker van dat deze büdragen dubbel en dwars in den vorm van drukker bezoek zullen worden terugbetaald. Wij kregen inzage van een schrijven dat de secretaris van Vreemdelingenverkeer heeft ontvangen van een echtpaar, dat eenige da gen hier ter stede heeft vertoefd en daarover zeer opgetogen was. Het slot van het schrij ven luidt„Wü kunnen U dan ook met stel ligheid de verzekering geven, dat wü het schoone Walcheren en in het bü zonder Viis singen als vacantieoord zullen aanbevelen." De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer stelt zulk een schrijven natuurlijk op den hoogsten prijs. Hiermede kan reclame wor den gemaakt, doch dan dient zü daartoe in staat gesteld te worden door flinke büdra gen. Daaraan mankeert het echter en daar om wekken wü nogmaals krachtig op als lid de V. V. V. toe te treden. C. K. W. O. Gisterenavond vergaderde het uitvoerend comité der C.K.W.O/ter vaststelling van het program voor het a.s. winterseizoen. De voorzitter, de heer J. Marys, wees in zijn openingswoord met blijdschap op het feit, dat niettegenstaande de ongunstige tüdsomstandigheden het ledental der veree niging stationnair blijft nog steeds boven de 1000 en blijkbaar de vereeniging in een groote behoefte voorziet en dat hetgeen ge boden wordt over het algemeen by de leden voldoening vindt. Ook de verschillende sport- afdeelingen geven een bevredigenden voor uitgang te zien. Het programma werd daarna als volgt samengesteldIn de maand September zal begonnen worden met een Japanschen avond (Japansche historie, zeden en folklore) welke zeer interessant zal zijnOctoberlezing door ds. Kamsteeg, vroeger te 's-Heer Hen drikskinderen November oud-Hollandsche liederenavond Januari filmavond met de film „Het verlaten Eiland" naar Jules Ver ne FebruariSportfeestavond, aangeboden door de sportafdeelingenMaartlezing door dr. Stegenga over een werk van Ibsen April: feestavond. De „Kota Nopan". Het motorschip „Kota-Nopan", het nieuwe motorvrachtschip voor rekening van de N.V. Rotterdamsche Iloyd te Rotterdam gebouwd op de werf der N.V. Kon. Mij „de Schelde" alhier, heeft gisteren met goed succes zijn proeftocht naar Rotterdam volbracht. Openlucht-samenkomst. In het Oude Gasthuis wordt hedenavond 8 uur een openlucht-samenkomst gehouden, waarin als spreker zal optreden ds. A. de Voogd. Vreemdelingenbezoek. Kwamen verleden week plm. 1200 vreem delingen van de Belgische badplaatsen een bezoek brengen aan de Middelburgsche markt, heden was dit aantal 1350, terwyl "35 autos' met de ferry boot werden overgezet. Scheepvaartberichten. Heden binnengekomen het Duitsche stoom schip „Letsche" van Finland met een lading gezaagd hout voor Middelburg. MIDDELBURG. Prijsuitreiking Hoogere Handelsschool en Middelbare HandelsdagschooL Voor het eindexamen van de Hoogere Bur gerschool A (Hoogere Handelsschool) te Mid delburg zijn geslaagd J. Griep, Hansweert J. G. A. Timmermans, ViissingenW. A. Graafhuis, Middelburg P. van As en C. van Liere, Goes G. K. de Waardt, Viissingen J. P. Klompe, 's Heer ArendskerkeTh. Rechsteiner, MiddelburgA. A. S. Lodewyk, Middelburg A. F. Hanssens, Stavenisse J. Pik, GoesG. J. A. Heeren, Middelburg en D. Remijnse, Wolph&artsdijk. Afgewezen 5 candidaten. Voor het eindexamen van de Middelbare Handelsdagschool met 4-jarigen cursus te Middelburg zijn geslaagd J. A. Weststrate, Krabbendijke F. J. Mulder, Middelburg en A. Pols, Ierseke. Afgewezen 2 candidaten. De mededeeling dezer bereikte resultaten had plaats by monde van den directeur, den heer W. Kosten, die de jongelui met het be haalde resultaat geluk wenschte en er op wees, dat hij nu 10 jaar met dit onderwys bezig is en dat vele der geslaagden een goede betrekking hebben verworven. Spreker meent dan ook dankbaar op die jaren te mogen terugzien. Spreker hoopte, dat het de nu geslaagden ook goed zal mogen gaan en zij dankbaar zullen blijven het onderwijs te hebben gevolgd. Op de diploma's zal wel blijken dat men in sommige vakken nog iets te kort schiet en spreker wekt op dit alsnog in te halen. Het spijt spreker dat hij enkelen moet te leurstellen, doch alleen de eerste keer slaag den er 12 van de 12 candidaten. Dank brengt spreker aan de gecommitteer den en dit speciaal aan den burgemeester en den heer Berdenis van Berlekom, die nu ge durende al de 10 jaar deze functies hebben vervuld. Nog nimmer zyn moeilykheden voorgekomen en slechts een zeer enkele keer heeft spreker van zijn recht als directeur gebruik behoeven te maken om een eindbe slissing te nemen. De eerste keer wendde spreker zich met schroom tot den burge meester, maar later steeds met genoegen. Er zijn zeker wel eens fouten gemaakt, maar steeds hadden allen het belang van de leer lingen op het oog. Dank brengt spreker ook aan de leeraren, van wie hy in deze dagen wellicht wat veel heeft gevergd, maar dat steeds in het belang van de gecommitteerden, die uit hun werk moeten breken en van de leerlingen. De voorzitter van gecommitteerden, burge meester Dumon Tak, reikte de diploma's met enkele toepasselyke woorden uit en wenschte allen geluk met het resultaat van een langdurigen arbeid. Ook brengt spreker dank aan directeur en leeraren. Spreker hoopt, dat de geslaagden, al ia het geen schitterende tijd, spoedig een betrekking zul len vinden. Daarna richtte de burgemeester zich tot is de leider van het wereldvermaarde Symphonie- en Dansoikest, dat vanaf Zaterdag 4 Juli a.s. zal spelen in Grand Hotel „Britannia", te Viissingen. den heer Kosten, omdat hij heden by het officieele afscheid niet aanwezig zou kunnen zijn, en wees er op, dat dit alles het werk is van den scheidende. Daarvoor brengt spre ker hem dank namens het geheele gemeente bestuur. De heer Kosten heeft al zijn krach ten gegeven aan de baan, die hyzelf afgeba kend had, al heeft hij dit alles niet alleen kunnen bereiken en heeft hij steun noodig gehad. Maar de stichter was hij en hij gaf er zich geheel aan. Alom komen ontgoochelin gen voor, maar zeker hebben hier de licht punten de overhand gehad. De heer Kosten gaat nu een ambteloos leven leiden, maar daarom niet stil zitten, daar is spreker van overtuigd. Het is niet gemakkelijk het goede oogenblik te kiezen, maar gelukkig is hij, van wien men zegt, gaat hü nu al heen. Spreker hoopte, dat het den heer Kosten in zün nieuwe woonplaats goed moge gaan en bij nog jarenlang zal mogen terugzien op zijn werk. Namens de geslaagden bood mej. Graaf huis met enkele woorden den heer Kosten een fraaie mand bloemen aan, waarna de heer Kosten met enkele woorden dank bracht aan den burgemeester voor zijn woorden en de leerlingen voor hun bloemen en daarna de bijeenkomst sloot. OOST- EN WEST-SOUBURG. Ten bate van het Fonds tot bestryding dèr t.b.c. „Draagt Elkanders Lasten" zal a.s. Zaterdag 4 Juli een bloempjesdag gehouden worden. Ter bestrijding der tuberculose kan nooit teveel gedaan worden, hoe meer ver- eenigingen deze taak op zich nemen hoe grooter resultaat mag verwacht worden, dat zeer velen een bloempje zullen koopen. Gevonden voorwerpen. Belastingplaatje bü Hubrechtse, Marnix- plein C 13 idem bij Bassie, Vrijburgstraat C 84. ZOUTELANDE. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: M. Koets, van Melis- kerkeM. Louws, van RitthemL. D. Ver schuur, van WolfaartsdykC. C. Kodde en dochter, van Aagtekerke. Vertrokken: J. Kleinepier en gezin, naar KoudekerkeJ. Kodde, naar Bigge- kerke. Rechterlijke macht. By Kon. besluit van 27 Juni is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Goes mr. Ph. R. Hugenholtz en in het kanton Hulst B. A. Th. M. Truffino. Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 Juni zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, nl. 1 in ieder der gemeenten Axel, Middelburg en Stavenisse1 geval van diphterie te Goes en 1 geval van meningitis cerebrospinalis epidemica te Hengstdyk. Pzem mededeelingen. Met het oog op de moeilijke omstandighe den, waarin het landbouwbedrijf verkeert, is door de Pzem besloten om aan de verbruikers van stroom voor kleinkracht ten plattenlande over het jaar 1931 een reductie van 10 (te verrekenen na afloop van het jaar) toe te staan van het bedrag, dat zy verschuldigd zullen zyn voor den stroom, die buiten de lichturen wordt betrokken. Op deze wyze wordt door de Pzem getracht om naar ver mogen de gevolgen van de huidige crisis voor den landbouw en de kleine bedrijven ten plattenlande te verzachten. In de steden, waar reeds andere tarieven gelden, wordt deze maatregel niet toegepast. Voor het gebruik van electrische koelinstal laties blijkt bij verschillende Zeeuwsche sla gers wel belangstelling te bestaan. Behalve, dat enkelen reeds koelinstallaties in gebruik hebben, wordt door anderen ernstig overwo gen om tot aanschaffing van zulk een in stallatie over te gaan. Noordgroep. Inzake de overneming van het net der Coöperatieve Electriciteits- maatschappy te Scherpenisse door de Pzem moest door de algemeene vergadering van aandeelhouders der eerstgenoemde maat- schappü nog een definitieve beslissing worden genomen. Thans kunnen wy berichten, dat die vergadering tot de overdracht besloten heeft, zoodat deze thans een feit is. Ook tot de electrificatie van de gemeente Tholen is definitief besloten. Met het leggen van kabels in die gemeente is reeds begonnen. Met de gemeente Zierikzee zijn onderhan delingen gaande inzake electrificatie van de straatverlichting aldaar.' Middengroep. De bouw van de distribu tienetten te Biggekerke, Meliskerke en Zou- telande vindt voortgang. In de laatste ge meente kwam een belangryke garantieleiding tot stand, waaraan de conditie verbonden was, dat vóór 1 Juli 1931 stroom geleverd zou worden, zoodat de badgasten dit seizoen van het electrische licht kunnen profiteeren. Voor de badgasten welke in villatjes en op trekjes wonen, is het tevens van belang, dat electrisch gekookt kan worden, zoodat petro- leumtoestellen aan den kant gezet kunnen worden. Intusschen kan nog worden bericht, dat met de stroomlevering aan de gemeente Zou- telande op 15 Juni is aangevangen. Ook Gapinge en Vrouwenpolder besloten tot electrificatie, jammer genoeg met een bovengrondsch net, zoodat tot heden op Wal cheren slechts twee gemeenten bovengrond- schen aanleg krijgen. In Walcheren blüven nog twee gemeenten over waar nog niet besloten is tot electrifi catie, nl. Ritthem en Westkapelle. Met de laatste gemeente worden onderhandelingen gevoerd omtrent de overname van het plaat- selyk net. In den zgn. zak van Zuid-Beveland besloten de gemeenten Nisse, 's-Heer Abtskerke, Ou- deïande, Baarland, Hoedekenskerke, Kwa- dendamme en 's-Cravenpolder, tot aanleg van ondergrondsche netten, welke netten deels reeds in uitvoering zijn. Voor het Oostelyk deel van Zuid-Beveland zyn de plannen in een vergevorderd stadium en zijn hier en daar reeds gronden aange kocht voor het plaatsen der transformator huisjes. Zuidgroep. Op Zaterdag 20 Juni 1931 is het electriciteitsnet in de gemeente Ossenisse of ficieel in gebruik genomen. Voor de landbouw-huishoudschool te Schoondyke zyn vanwege de Pzem apparaten ter beschikking gesteld voor het onderricht in electrisch koken. Gedenkteeken ds. J. H. Ruysch van Dugteren Er is een circulaire verspreid, waarin wij het volgende lezen Het plotseling overlijden van den legerpre- dikant ds. J. H. Ruysch van Dugteren heeft in breeden kring diepe ontroering gewekt. Zij, die zijn persoon en werk hebben ge kend, zullen beseffen wat in hem verloren wordt. Door zijn kameraadschappelyken om gang met militairen van alle rangen, was hij veler vriend. Onvermoeid heert hy zich gege ven voor den geestehjken arbeid onder de militairen en velen is hij tot rijken zegen ge weest. Inzonderheid had hy zün hart ver pand aan de koloniale reserve te Nijmegen. Vele jonge mannen, die aldaar voor den, militairen dienst in onze koloniën opgeleid worden, heeft hy op zijn innemende wyze toegesproken en velen zullen aan hem te danken hebben, dat zy den weg vonden, die voert ten eeuwigen leven. Echter strekte zijn vriendenkring zich verder uit dan tot dien der militairen en om welke redenen men hem om hulp vroeg, nimmer klopte iemand ver geefs bü hem aan. Het is daarom, dat zich uit die vele vrien den een comité heeft gevormd met het doel, ter nagedachtenis van dezen hooggeachten legerpredikant een eenvoudig gedenkteeken op zijn graf op te richten. Verzoeke beleefd by voorkeur te willen storten op postrekening 34018 van den pen ningmeester majoor R. G. G. Riegen, Breda. Een comité en een comité van aanbeveling, waarin vele bekende personen zitting hebben genomen, zü'n gevormd. Eindexamen R.H.B.S. 5 te Viissingen. Afd. A. Gelaagd de dames A. N. A. Bak-, ker en N. T Theune en de heerenJ. Broek, L. A. H. M. Klyberg en H. Pieterse. Examens. Voor het examen handenarbeid zijn aan de rükskweekschool te Oostburg geslaagd de dames K, M. Blok, CadzandC. van Laeck,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1