1000 500 300 25 PUROL MAANDAG 29 JUNI EERSTE BLAD HYPOTHEKEN No. ISO 69e Jaargang 1931: Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 OP en Stads- en Provincienieuws DE KOSTER Co. Door de zon verbrande huid rlevenhoekje maar als je moei- goede uitkomst hebt ïeeste voldoening van. Zwemmen dit t 'gezet, dat je die jumper 3l eenvoudig. Als je patroon goed is, is heerlijk, jaar nog niet ge- ook een flinke in- vooral den eersten >u te vatten. Is die e-jurk? Als ik nu tegen kom in een denk ik vast: Ja, in een druip- geweestde grot van is 't daar, soms lijkt ben ik blij met dat leker een beetje be- >ms licht bij de film .n ik jullie gezichtjes zitten jullie daar ge- Ja, ik kan begrijpen, Iet huiswerk mag er nschieten en vader's Hij zal wel blij zijn ;t. Hebben jullie ook it Indië Als je dit /el van het turnfeest maar dankbaar voor z denk. >u en je viervoetigen ten, en tante Truus k bij. n heerlijkheden in 't jouw plaats was, kon van slapen ie weet of je me niet net de mededeeling, zwemkampioen bent el voor dien mooien prachtig gebruiken, oeken en heb er wel handen. Wat heb je ent zeker een van de •beid. Ik deed het je dat is jammer, dat lus niet meer in ons 'k Hoop hartelijk, •lem goed mag gaan. goed. 't Is een mooie 2 and voort, 'k Zal het ïog eens iets van je altijd schrijven naar it, waar steeds voor vordt. Dag Padden- mmen doe ik graag, het niet, omdat ik shad en me daarvan [aar zoodra ik weer eem ik een duikje, vol bloemen staat? dag pluk ik er bou- )innen op te fleuren. boeken zullen wel houd er niet zoo erg >ngerig bent, vind ik lie dit jaar ook weer ember een lang ver- Knuffel het kleine ne. llie geschrokken zijn ir vonden jullie hem ir een beetje beter ers zou moeder jui- durven uitsturen, en '1 't allernaarst zijn. kaart stuurt. 'kVind lie zoo aan me den- m naar het bureau mij wel weer wordt e wel voor dat aar euren? Neen, hoor, k al krijg ik er een, oo mooi is. Je bent n je zus, hè Dat met moeder Heeft ik je graag als me- je maar niet be- oene Trijntje er van ntKrijg je een Pas maar op, dat Want ik weet niet e dan wel zou op- id zou ze misschien buiging voor haar at moet Je in den Je zult zien, dat je /[ijn tuintje staat al hier was, kreeg je ne. Hoe is het met ;eeft je een pootje >nneschijnTot in maar dat ls leuk dam bent, met een Ik ook Ik ga Za- Zondagmorgen ma- Sullen we elkaar in wat we hebben op* trtelijk gefeliciteerd kind, wat hebben bijna een winkeltje au wel als je op je >is aan en bij je? sou aanraden? Mij od wel erg lief zal jurk. 't Is ook een net iets voor den harte gefeliciteerd >op ik maar, dat de id je weer spoedig toveren. Maar zelf ink te eten en...» likken, hoor I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regei.KIeine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 29 JUNI. N.V. Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". Zaterdagmiddag hield bovenstaande N.V. haar gewone vergadering van aandeelhouders in het Grand Hotel „Britannia". Aanwezig waren 11 aandeelhouders, vertegenwoordigen de 4877 aandeelen, uitbrengende 60 stemmen. Nadat de voorzitter, de heer T. H. de Mees ter, de geldigheid der vergadering ingevolge de wettelijke bepalingen had vastgesteld, kwam het reeds gepubliceerde jaarverslag aan de orde, waarbij geen opmerkingen ge maakt werden, zoodat het zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. Bij de verlies- en winstrekening en de ba lans stelde ook geen der aanwezige aandeel houders vragen, zoodat ook deze ongewijzigd werden vastgesteld. De vergadering vereenigde zich ook met het voorstel om 5 dividend over 1930 uit te keeren, en deelde de voorzitter mede dat dit dividend betaalbaar wordt gesteld vanaf 1 Juli a.s. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Russen hoe het komt, dat in het verslag wordt ge zegd, dat het resultaat van het vergelijk met de regeering inzake de te vergoeden cumu latieve rente van 6 in de rekening is op genomen, en dat de p.m.-post van vorige jaren daardoor is vervallen, terwijl daarvan op de balans niets blijkt. De president-commissaris antwoordde, dat dit in de rekening is verwerkt. Na de gewone werd een buitengewone ver gadering van aandeelhouders gehouden, waarin hetzelfde aantal aandeelhouders aan wezig en hetzelfde aantal aandeelen verte genwoordigd waren. Hierin was aan de orde de behandeling van de voorgestelde statuten-wijziging, voor een deel aldus de president-commissaris een gevolg van de nieuwe wet op de N.V., voor een ander deel omvattende wijzigingen, die de directie en commissarissen gewenscht achtten. De regeerlngscommissaris, de heer W. C. J. Smit, diende namens de regeering enkele amendementen in, die inhielden, dat beslui ten tot wijziging der statuten of tot ontbin ding der vennootschap, niet verbindend zijn, tenzij zij de goedkeuring van den minister van waterstaat hebben erlangd. Verder, dat de regeeringscommissaris be voegd zal zijn ten kantore der vennootschap en aan boord der stoomschepen en in de werkplaatsen en magazijnen zoodanig onder zoek in te stellen als hij ter vervulling van zijn taak noodig mocht oordeelenwaarbij hij zich door deskundigen kan doen verge zellen. Ook zal de regeeringscommissaris ambtshalve deel uitmaken van den raad van commissarissen, alleen zal hij geen vergoe dingen ontvangen. De heer Smit wees er o.a. op, dat de re geeringscommissaris thans wel de bestuurs vergaderingen kan bijwonen, doch daarin geen stemrecht heeft, wat de regeering zeer gewenscht achtte. De commissarissen namen deze amende menten over. De heer Van Russen wees er op, dat vol gens de nieuwe statuten voor ieder aandeel een stem zal kunnen worden uitgebracht en dat de regeering dan toch de meerderheid heeft. De president-comissarls wees er op, dat dit door de mogelijkheid van uitbreiding van bet kapitaal van 2.020.500 tot 5.020.500 wel eens anders kan worden. Spreker maakte van deze gelegenheid gebruik te zeggen, dat het geenszins in de bedoeling ligt direct tot uitgifte van aandeelen over te gaan, maar men alleen bij deze statutenwijziging daartoe de mogelijkheid wilde scheppen, zooals ook andere vennootschappen wel doen. De heer Van Russen meende, dat het rijk et 1000 stemmen toch voldoenden invloed heeft. De president-commissaris zeide, dat dit toch niet het geval zal zijn als eens tot uit gifte van de volle vijf millioen was besloten. De heer Van Russen vroeg nog eens nader of de commissarissen en directie ook plannen tot uitbreiding hadden. De president-commisaris zeide, dat dit niet het geval is en herhaalde dat het slechts in de bedoeling lag mogelijkheid van kapi taalsuitbreiding te scheppen. De statutenwijziging werd hierop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en com missarissen gemachtigd tot het aanvragen der Koninklijke goedkeuring en het aanbren- Voor goede posten geld beschik baar tegen een rente van 41/, Voorwaaiden op aanvrage. gen van eventueele wijzigingen als dit van de zijde van het departement van justitie mocht worden verlangd. Nog stelde de voorzitter aan de orde een schrijven van twee aandeèlhouders, waarin deze voorstellen, nu de bepaling is vervallen dat commissarissen tantièmes krijgen als minstens 5 dividend is uitgekeerd, wat in alle 40 tot 50 jaar nog slechts zelden is voor gekomen, doch bepaald is, dat de commissa rissen een jaarlijksche vergoeding ontvan gen, waarvan het bedrag door de algemeene vergadering van aandeelhouders wordt vast gesteld, om voor den president-commissaris dit bedrag te bepalen op 2000, voor de commissarissen, belast met het dagelijksch toezicht op 1500 en voor de overige com missarissen op 1000. Ook dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De verkiezing van Ged. Staten. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het bericht door ons overgenomen uit de „N. Z. Ct." betreffende de houding der Chr. Hist. Statenfractie bij de verkiezing van Ged. Sta ten geheel onjuist is. De Chr.-Hist. fractie heeft nog slechts één maal over deze aangelegenheid vergaderd. Dat in die vergadering is besloten dat men een geheel rechtsch college van Ged. Staten wil, is absoluut onwaar, en hier uit volgt dus ook dat het bericht dat de Chr.-Hist. fractie een afwijkende houding zou aannemen ten opzichte van de R. Kath. en Anti-Rev. fractie, onjuist is. Met geen dezer beide fractie's is nog over deze zaak overleg gepleegd. HöfeleinBekker's Muziekonderwijs. Het betooverde klokje. Juni is de maand van de kracht. Den 24en vieren we het feest van Sint Jannatuur bereikt dan haar hoogtepunt en prijkt in vollen tooi, pracht en luister. Mogen de laat ste dagen van zomermaand zich feitelijk niet meer leenen voor een zaaluitvoering, omdat het eigenlijke seizoen daarvoor verstreken is, in aansluiting met onzen aanhef kunnen we de opvoering van het moeilijke sprookjes zangspel in drie bedrijven voor volwassenen en kinderen, van Jac. Wilson en E. Koning „Het betooverde Klokje" door klasse B der afdeeling zangschool van opgemeld instituut, Zaterdagavond voor een volle zaal in het Concertgebouw gegeven, evenzeer beschouwen als een ontplooiing en uiting van kracht, door schoonheid gesierd. Want met de weer gave van deze operette hebben Theo Höfelein c.s. wederom bewezen tot mooie dingen in staat te zijn. OberbayernLand van romantiek en schilderachtigheid. Hoe uitstekend kwam dit tot zijn recht in de sublieme aankleeding van het eerste bedrijf, waarin het „lustiges Zusammensein der Landleute", uitgedost in hun typische, kleurrijke, bekoorlijke dracht. En lustig ging het er toe. Het dansen van den Oberbayrischer Schuhplattler, waarbij de Pfelfers zich niet onbetuigd lieten, werd een glanspunt, wat herhaald moest worden. Een heerlijk, ongekunsteld volksbeeld. Zoo vroolijk bleef het echter niet op de keurig geïmiteerde boerderij van boer Hans. De boosdoener Grimmig, die zijn macht ont leent aan een betooverde klok, welke uit een kapel gestolen werd, weet Carl, het zoontje van den boer en diens logeervriendje Wil- hlem, tot echte deugnieten te maken, die hij ten slotte ontvoert. Alle slechte eigenschap pen, gesymboliseerd door zes kwelduiveltjes ongehoorzaamheid, baldadigheid, leugen achtigheid, luiheid, snoepzucht, plaagzucht die een demonischen dans perfect vertolkten, zijn in de jongens gevaren. Groot is de on rust op de boerderij. Eenig die spookgeschie denis Vermakelijk dat nachtelijk avontuur in nachtgewaad, wat zich afspeelde in de echte boerenhuiskamer met haar hoogen schoorsteen. Geheel in overeenstemming met den Zuid-Duitschen volksgeest en als uitle- ving van de volksziel nemen de bedroefde ouders hun toevlucht tot den berggeest Rü- benzahl, die de vriendinnen goedhartigheid en voorzichtigheid tot zijn beschikking heeft. Grimmig wordt door zijn toedoen door een rotsblok verpletterd en de jongens worden teruggevoerd in de armen van hun ouders. Alzoo zegeviert ook hier het goede over het kwade. Vermeldenswaard is uit II nog het snoezige „Kikkerlied" en de dans der elfjes uit III met het tableau- Verdere detailleering zou ons te ver voeren. Er was ook zooveel te loven en te prijzen. Costumeering en enscèneering waren als steeds in de puntjes, solisten en koren gaven veel te genieten (fraai dat bromstemmen- koor!), en er werd heel aardig door hoofd en bijfiguren geacteerd. De muziek kweet zich loffelijk van haar begeleidingstaak, ter wijl de onweersscène buitengewoon geslaagd mag heeten. De waardeering is niet uitgebleven. Menig maal daverde de zaal van het spontane ap plaus der enthousiaste aanwezigen. Tot slot ontvingen alle leiders en leidsters souvenirs en werden zij in de bloemetjes gezet. De heer Dert droeg zorg, dat deze uitvoering niet al leen in de herinnering, doch ook in beeld bewaard zal blijven. Besluiten we met een woord van oprechte erkentelijkheid aan alle medewerkenden inzonderheid tot den heer en mevrouw Theo Höfelein—Bekker voor dezen bij zonderen avond. O. Een tentoonstelling. Evenals het vorig jaar bereikte ons nu weer een uitnoodiging om de tentoonstelling van werk te bezichtigen der leerlingen van de Neutrale school alhier. Zaterdagmiddag heb ben we aan de uitnoodiging gevolg gegeven en vonden in het gymnastieklokaal der school werk uitgestald, gerangschikt naar de klassen. Tusschen 't werk in lag verspreid het vervaar digde van handenarbeid, waar wij naast klei- vormen ook linoneumafdrukken zagen, waar van de vervaardiging niet zoo heel weinig tijd zal hebben gevergd. Nu weten wij, dat, in tegenstelling met andere scholen, waar de handenarbeid niet als leervorm wordt aange wend, doch slechts als middel om de kinde ren handigheid en nauwkeurigheid te leeren, op deze school als leervorm wordt toegepast. Het zal natuurlijk zijn voordeel wel hebben, maar we kunnen onsnog niet voorstellen, dat de tijd hieraan besteed, niet nuttiger zou kunnen gebruikt worden .voor de leervakken zelf. Waar we er geen ondervinding mee hebben opgedaan, zullen we er ons geen oor deel over aanmatigen, maar slechts deze vraag plaatsen als veronderstellende opmerking. Tusschen het schriftelijk werk lagen de handwerken der meisjes, ook weer gesorteerd naar de klassen. Het werk zag er goed uit. Als opluistering en daardoor gezellig ma ken der tentoonstelling was een tafel ge plaatst, waarop eenige door de leerlingen 's morgens aangekleede poppen, terwijl de firma Wolters uit Groningen—'s-Gravenhage een keurige collectie boekwerken ter opluis tering had gezonden. Toen we het bezoek trachten was de be langstelling vrij goed, wat igenlijk ook wel niet anders verwacht kon worden. Zonnestraaldag. De Zaterdag alhier gehouden bloempjesdag voor den Nationalen Zonnestraaldag heeft 674.57 opgebracht. Te Middelburg heeft deze bloempjesverkoop 624 opgebracht. Scheepvaartberichten. Begin volgende week wordt te Ter Neuzen verwacht het Poolsche stoomschip „Krakow", komende van Gdyna met 2800 ton losse Poolsche kali. Dit belooft een zeer belangrijk artikel te worden. Het stoomschip is be stemd voor de N.V. Aug. de Meyer Zonen's Expeditie en Agentuur Mij. Rijksarchief in Zeeland. Verschenen is een door mej. dr. D. A. Felix samengestelde inventaris van de Zeeuwsche rechterlijke archieven (18111838) en nato- rieele archieven (18111842), welke krach tens Koninklijk besluit van 28 Augustus 1919 naar het Rijksarchief in Zeeland zijn overge bracht. Twee inleidingen bevatten o.m. pa ragrafen over de Fransche wetgeving in Zee land en over de periode tot 1838, toen de wet op de rechterlijke organisatie in werking trad, benevens een overzicht van de overge nomen archieven en hun geschiedenis. Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. Onder leiding van den heer mr. P. Diele- man hield het dagelijksch bestuur der Z.L.M. zijn gewone maandelijksch evergadering. De secretaris deed uitvoerige mededeelin- gen omtrent de uitvoering der Tarwewet 1931 en zette de werkwijze in Zeeland uiteen, waarna enkele vragen gesteld werden. Het dagelijksch bestuur nam kennis van het besluit van de crisiscommissie om niet in te gaan op de voorstellen van de plaatselijke commissie te Krabbendijke, en ging met de opvatting der crisiscommissie accoord. De crisisactie zal in de eerste plaats geleid die nen te worden door de centrale organisatie, waarmede geregeld contact wordt gehouden. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de verdere punten, die op het urgentie programma zullen worden geplaatst. Besloten werd den minister te verzoeken dit jaar de eendenjacht zoo vroeg mogelijk open te stellen opdat schade aan de veld vruchten tot een minimum worde beperkt. Met instemming werd kennis genomen van het adres van de drie centrale landbouwor ganisaties die op verlaging der kalizouten aangedrongen hebben. •Voor kennisgeving werd angenomen een adres der drie centrale landbouworganisaties aan den minister om 5000 beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de afzetge bieden van Nederlandsche aardappelen. Met instemming werd kennis genomen van het adres der drie centrale landbouw organi saties om uitvoercontrole op pootgoed van toepassing te verklaren. Directe belastingen enz. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur der directe belastin gen enz. J. D. Hamstra Pik, hoofd van de inspectie Ter Neuzen, verplaatst naar Vlaar- dingen en aangewezen als hoofd van de in spectie der directe belastingen enz. aldaar. Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden. God. Staten van Zuid-Holland hebben thans aan Provinciale Staten een voorstel ge daan betreffende de verbetering van het ver keer tusschen de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden met Zuid-Holland en Noord-Brabant. Ged. Staten gaan accoord met de bedragen, die krachtens het voorstel van de desbetreffende commissie voor reke ning der provincie zouden komen en brengen verslag uit over de onderhandelingen, die ten deze hebben plaats gehad met de gemeenten op Goeree en Overflakkee. Alle 13 gemeenten op het eiland hebben zich verbonden tot het toekennen van de door Ged. Staten gevraag de bijdragen, voor elk harer berekend in ver band met het aantal inwoners. Daarbij werd algemeen als voorwaarde gesteld, dat het aandeel in de kosten voor het veer van Helle- voetsluis op Middelharnis niet zou worden betaald zoolang niet vast stond, dat het veer van Oltgensplaat op Dintelsas werkelijk tot stand zou komen. Voorts bedongen verschil lende gemeenten, dat het aantal Zondags diensten bij eerstgenoemd veer niet zou wor den uitgebreid en dat dit bij hot nieuwe veer tot op de helft van het door de commissie voorgesteld aantal zou worden teruggebracht. De eerste voorwaarde bracht eenige onze kerheid in den stand van zaken, omdat nl. inmiddels bekend was geworden, dat van rijkswege ter verbetering van het Hellegat bij Ooltgensplaat in dat water een dam zou worden aangelegd en het werd nu een vraag of daarmede geen verandering zou worden gebracht in het ontworpen plan voor het veer op Dintelsas. Nu heeft in haar vervolg-ver- slag de commissie geconcludeerd, dat onder alle omstandigheden de verbinding van het eiland met Dintelwas moet tot stand komen. Wanneer nu, naar schijnt te mogen worden vertrouwd, de minister van waterstaat met deze conclusie accoord zal gaan, mag worden aangenomen, dat dus aan die eerste voor waarde van de localiteit voldaan zal zijn. Wat de tweede voorwaarde betreft, die overigens niet door alle gemeenten werd ge steld, gaven Ged. Staten als hun meening te kennen, dat wanneer de localiteit zelf in haar meerderheid op meer uitgebreide Zondags diensten geen prijs zal blijken te stellen, er, afgescheiden reeds van andere overwegingen, geen reden kan zijn om de uitbreiding, ver mits die alleen het belang van de streek zelf zou moeten dienen, toch door te voeren. Ged. Staten hebben de in verband met bo vengenoemd voorstel noodige aanvulling der provinciale begrooting 1931 aangeboden. KOUDEKERKE. Zaterdagmiddag half 5 werden de bewoners van het dorp in hun rust gestoord door het luiden van de brandklok. Een stapel hooi, af komstig van 15 gemeten, staande op de hof stede van P. de Potter in den Breeweg, een half uur van het dorp, stond in lichte laaie. Naast dezen stapel lagen op enkele meters een nieuwe stapel hooi en een stapel stroo, alles voor het enkele meters daarvoor in hout opgetrokken en door pannen gedekte wagen huis. Op zeer korten afstand bevindt zich de met riet gedekte schuur en het woonhuis. De bewoners waren tijdens het uitbreken van den brand allen afwezig. Te vier uren waren de dienstboden nog met kar en paard langs den stapel gereden om te gaan melken in de op eenigen afstand gelegen weide. De brandweer heeft kranig werk verricht. In minder dan geen tyd was door den waar nemend burgemeester, den heer Contant, een opperbrandmeester Van Noppen en den rijksveldwachter de spuit met behulp van en kele personen op een vrachtauto geplaatst en reed in snelle vaart naar den brand. De per rijwiel volgende spuitgasten vonden bij aankomst de spuit al in volle werking met verzacht en geneest men met Doos 30.Tube 80 ct. Bij Apoih. 6 Dtogisten E het nathouden van de naastbijzijnde stapels en het wagenhuis. Intusschen werd op en, aan de kanten druk gewerkt de hoop uit el kaar te halen, wat door den zwaren rook en de hitte zeer werd tegengewerkt. Van 8 tot 11 uur is door de spuit van 't Zand (een uitste kend werkend spuitje) krachtig hulp ver leend. Hierdoor kon de stapel uit elkaar ge haald worden en het hooi verbranden, waar door men omstreeks 11 uur den brand zoover meester was, dat de spuiten van 't Zand en. het dorp konden inrukken en vrijwilligers met een handspuitje achter bleven om op laaiende punten te dooven. Zondagmorgen half elf rukte ook deze in. De brand is, dank zij de afwezigheid van wind tot een stapel beperkt gebleven. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is opgehelderd. Het is nl. gebleken dat twee kinderen een doosje met lucifers hadden gevonden, welke zij aanstaken, waardoor het hooi vlam vatte. GOES. De tienduizendste. Neen, de gemeente Goes is nog niet aan de tienduizend toe. Maar de Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging voor Zuid- en Noord- Beveland mocht Zaterdag jl. haar tiendui zendste lid (onder no. 11178) inschrijven. Het is mej. A. G. M. v. d. Broeke, 'sHeer Hen- drikskinderenstraat te Goes. Dit lid is ge worven door den bode der vereeniging, den heer Huybrengtse te Goes. Het bestuur der vereeniging besloot in zijn Dinsdag jl. gehouden vergadering aan het tienduizendste lid drie jaar vrijstelling van contributiebetaling te verleenen. BRESKENS. De eerste Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs. De eerste Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs te Breskens, die Donderdag a.s. officieel door den Commissaris der Koningin wordt geo pend, wil aantoonen wat het 4e en 5e dis trict van Zeeland, zooals men het land over- de-Schelde nog meermalen pleegt te noemen, economisch voor Zeeland beteekend. De beurs vraagt aandacht voor dit gedeelte van ons land, wijst op de mogelijkheden voor landbouw, handel en nijverheid en ver keer, geeft volop gelegenheid met Zeeuwsche Vlaanderen handel te drijven, daartoe rela ties aan te knoopen, te hervatten of uit te breiden, aldus schrijft het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Breskens. In een voorwoord wordt de beteekenis van deze jaarbeurs uiteengezet door den heer J. N. Pattist te 's-Gravenhage, vroeger predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Aarden burg. Hij schrijft o.a.De eerste Zeeuwsch- Vlaamsche jaarbeurs wil laten zien, wat men hier te lande al vermag en wat voor moge lijkheden hier liggen. Voor dg Zeeuwsch- Vlamingen moge deze uitstalling een voldoe ning zijn, waarop ze met trots mogen zien, maar dan toch met de gedachte't is nog maar een begin. Voor het overige Nederland een bewijs van energie en kunnen, van nog half slapende gegevens, die waardeering en steun verdienen. De eerste Zeeuwsch-Vlaamsche jaarbeurs te Breskens, voor de bewoners dezer streken een prikkel tot voortarbeiden in rustige geestdriftvoor Nederland een bewijs van kunnen en een progrmma van mogelijkhe den De heer D. H. van Zuijen, burgemeester te Breskens, schrijft het volgende Het staat nu reeds vast dat het jaar 1931 voor de ontwikkeling en toekomst van de gemeente Breskens van een zeer bijzondere beteekenis zal worden door de belangrijke gebeurtenissen, die voor de deur staan. Het verbouwde en naar de eischen des tijds ingerichte Huis der Gemeente zal in gebruik worden genomende toegangsweg tot het strand en Bad Breskens wordt van'gemeen tewege in behoorlijken staat gebracht, terwijl de badexploitatie aan moderne (zij het eenvoudige) eischen zal voldoen. Bovendien zal een muziekkorps gedurende een paar da gen een zeer te waardeeren genot en aflei ding schenken. Maar meer dan dit alles zal van gewicht zijn de te houden Jaarbeurs, de eerste Jaar beurs voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die van 2 tot 13 Juli a.s. duizenden, zoowel vreemde lingen als inwoners binnen haar poorten zal zien. Mocht ik in 1925 bij de opening van de tentoonstelling van de Maatschappij van Ooft- en Tuinbouw er aan herinneren, dat

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1