1000 500 300 25 DINSDAG 23 JUNI EERSTE BLAD No. 145 69e Jaargang 1931 LIJNEN iSEN LISSINGEN Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Illalstraat 58-60, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen sssm g sets e"6c Bet»samS Stads- en Provincienieuws Gemeenteraadsverkiezingen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER BUITENLAND oncert. 5.35 Kinder O Lezing. 7.05 Reel, 5.05 Concert, orkest, ervolg'concert. 9.20 20.00. Opera-uitzen- 1725 M. 8.05 en imofoonplaten. 8.20 .25 en 10.35 en 12.30 )rkestconcert. 5.10 8.20 Johannifeier. 12.20 Orkestcon- declamatie. 5.20 8.20 Orkest. 9.05 0.35 Solistenconcert Godsdienstig uur- Gramofoonplaten, ag. 9.05 Causerie, 338.2 M. 5.20 Or- urtje. 6.35 Gramo- dansorkest, Kees Grt mofoonplaten. nofoonplaten. 1.15 iplaten. 3.20 Lezin. ngen. 8.20 St. Hans Vervolg St. Hans VEILIGHEID OP OBAKENS. den zeeman, de 1 een schip steeds bij de navigatie, ïding met de kust- jare loods voor den die speciale tee- radiobakens voor drukke scheep- ït om den dikken gt. De kapiteins en wachten tot de rna hun reis voort rop aangedrongen, Idystone of Penlee worden gebouwd, huwbare wijze hun ricaten. CUR IN 24 UUR N. ie zendstation van een zolderkamer- erkplaats en labo- 1 niet vermoeden, 'oor de verbinding eld. met een normaal >ereiken, hebben idamateurs, Carl >nlangs gedurende ;ation W5AUG te :kt. De „American hieromtrent mede tde dien tyd ver- :t alle Staten van met Chint Cuba, icaragua, Hawaii, >rto Rico. nijpen, welk een o-amateurisme is jke rol het bij het nale verbindingen Ouessant >raltar van Colombo Batavia n. Rott. Juni Pantellaria te Duinkerken 19 Juni Kaap Juni Ouessant van Boulogne Bombay New-York naar te 2 Juni 1931, des lopen 48(4Londen 59.01—59.03 'ijs 9.72—7.94 nden 12.0714— -ƒ 59.10; Belgi- 4.75Fransche 51 20.07 56 21.16 »'s, Fietsen ren. uur 9.54 9.54 A tibheden, tag „het Betoo- >ouw, 7 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 1 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.KIeire advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS"' Dit nummer bestaat uit 2 bladen «el?©eaas©s voor het 3e kwartaal 1931 ontvangen de nog in Juni verschijnende nummers der GRATIS Abonnementen worden aangenomen door onze administratie te Vlissingen en in de verschillende plaatsen door onze agenten. VLISSINGEN, 33 JUNI. Vragen van raadsleden. Door den heer Rorye zijn na mens de S. D. A. P.-raadsfractie de navolgende vragen aan Burg. en Weth. gesteld le. Zijn Burg. en Weth. bereid de volledig gevoerde correspondentie inzake de abattoir kwestie voor de leden van den raad ter inzage te leggen 2e. Zijn Burg. en Weth. genegen mede te deelen of uw college het bestuur van de Vlissingsche Slagerspatroons in kennis heeft gesteld met het schrijven van Ged. Staten van Zeeland aan het gemeentebestuur, waar in o.m. mededeeling gedaan wordt dat het bestuur van het te stichten coöperatief slachthuis den bouw wel kan aanvangen, doch geheel voor eigen risico 3e. Zijn Burg. en Weth. bereid te bevorde ren, dat de raad zoo snel mogelijk ander maal gelegenheid krijgt zich over deze zaak uit te spreken Militaire vliegtuigen. Zooals wü eenige weken geleden hebben gemeld zullen hier dezen zomer gedurende 3 weken militaire vliegoefeningen plaats heb ben. De eerste groep, bestaande uit 12 vlieg tuigen, is hier gisteren aangekomen. De oefe ningen worden gehouden door 12 vlieg-offi- cieren benevens 25 onderofficieren. Hedenmorgen zijn de oefeningen aange vangen. Voortdurend hoorde men de motoren ronken. De oefeningen worden niet alleen rond Walcheren gehouden, dooh strekken zich ook tot andere deelen van onze provincie uit. Het spreekt vanzelf dat er thans een heele drukte op het vliegveld Vlissingen valt waar te nemen, welke drukte zal voortduren tot 11 Juli, Gemeentelijke Arbeidsbeurs. By den Gemeentelijken dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werkzoe kenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boek drukker, 5 grondwerkers, 1 loodgieter, 1 op perman, l schilder, 23 timmerlieden, 1 vlech ter, 1 waterbouwkundig-opzichter, 1 politoer- der, 3 meubelmakers, 1 leerling-kapper, 1 coupeuse, 1 schoenmaker, 1 teekenaar be kend met werktuigkunde en bouwkunde, 235 metaalbewerkers (w.o. 114 tijdelijk werkloos), 1 boekdrukker, 1 banketbakker, l bakker, 2 magazijnbedienden, 2 chauffeurs, 1 kellner, 10 transportarbeiders, 20 kantoorbedienden (w.o. 7 vrouwelijke), 1 teekenaar, 1 werk vrouw, 1 dienstbode, 3 portiers, loopers enz., 21 varensgezellen (matrozen, stokers, machi nisten, enz.) en 64 losse arbeiders. Voorts zijn 112 personen by de werkver schaffing werkzaam (vorige week 102). Totaal 520 ingeschrevenen, vorige week 437 personen. Alzoo een vermeerdering van 83 werkzoekenden. Nehalennia, De vereeniglng „Nehalennia", vereenlging tot behoud van Walcheren's natuur- en ste denschoon, hield gisteren haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer L. J. van Voorthuysen, die aan zyn^welkomst- woord enkele beschouwingen vastknoopte en er o.a. op wees, dat men den heer ir. H. van Oordt als bestuurslid heeft moeten missen. Spr. herhaalde in warme bewoordingen de reeds verleden jaar gebrachte hulde voor het geen de scheidende in het belang van „Ne halennia" heeft verricht en wiens adviezen door het bestuur steeds zeer op prijs werden gesteld. Met algemeene stemmen besloot de ver gadering wegens de verdiensten, welke de heer Van Oordt voor „Nehalennia" heeft ge had, hem tot eerelid der vereeniging te be noemen. De secretaris, de heer C. Barentsen, bracht het jaarverslag uit, dat ongewijzigd en zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. De voorzitter bracht dank aan den heer Barentsen voor zijn arbeid voor „Nehalennia" en voor zijn ijver en lust, waarmede hij voor alle vraagstukken der vereeniging werk zaam is. Gemeroreerd werden de restauratie van gevels op de kade en op het marktplein te V?ere het geïllustreerds jaarverslag en ver schillende adviezen door het bestuur gegeven, o.a. de aanwijzingen en verbeteringen aan de gevels van het nieuwe raadhuis te St. Laurens. Voor de molens op Walcheren kon de heer Vernhout wegens uitstedigheid op deze ver gadering niet op de bres staan, waarom de heer Barentsen verslag deed van de werk zaamheden der molencommissie. Op een ingekomen verzoek van het Leger des Heils om een bijdrage voor de restauratie van het lokaal van het Leger aan de Hoog straat te Middelburg werd goedgunstig be schikt. De vergadering besprak uitvoerig den slech ten toestand, waarin de hekposten verkeeren van het 18e eeuwsche inrijhek van de hof stede „Zwanenburg" te Serooskerke. De heer mr. H. F. Lantsheer schonk een bijdrage van 25 voor de restauratie en „Nehalennia" zal alle pogingen in het werk stellen om te trachten dit inrijhek voor het landschaps- schoon te behouden. Op voorstel van den heer Unger, besloot de vergadering tot Burg. en Weth. van Middel burg het verzoek te richten om het afsluit hek van de Vischmarkt niet te verwijderen, doch waar ten behoeve van de brandweer garage verbreeding van de straat noodig is, het hek slechts eenige meters binnenwaarts te doen plaatsen. Voorts besloot de vergadering ter bevoeg- der plaatse pogingen aait te wenden tot ver betering van de boombeplanting aan den Blauwendijk, waarbij dan tevens gewezen kan worden op den slechten toestand van de be strating. De vergadering herkoos den heer dr. W. S. Unger tot bestuurslid en koos in de vacature- dr. van Oordt, den heer mr. J. H. C. Heijse, met wien de heer P. de Bruijne was aanbe volen. Inspecteur directe belastingen. De inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen J. D. Hamstra Pz. te Ter Neuzen, is als zoodanig benoemd te Vlaardingen. Dragen van een vreemd ordeteeken. Bij Kon. besluit is aan T. Benard, te Ter Neuzen, technisch ambtenaar van den rijks- waterstaat, verlof verleend tot het aannemen van het ordeteeken van ridder, in de orde van Leopold n, hem door den koning der Belgen verleend. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 53.08, 30.22, 16.02 en 12.49 wegens te weinig betaalde successierechten, by den ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg 200. KOUDEKERKE. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 22 Juni. Voorzitter de heer A. Bakker. Afwezig mevrouw Beneker. Van den Middelburgschen Bestiyirdersbond was een verzoek ingekomen om met het oog op den door de werkloosheid ontstanen nood toestand van gemeentewege een toeslag van 20 uit te keeren op den steun uit de werk- Ioozenkassen. Burg. en Weth. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar de werkloozen- zorg door deze gemeente niet slecht kan ge noemd worden. Zonder hoofdeiyke stemming wordt alzoo besloten. Overgelegd werd het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1930. Hierna werden geregeld de voorschotten kosten van instandhouding byzondere scho len. Gevraagd wordta. Geref. school (dorp) 2400, 157 leerlingenb. idem ('t Zand) 650, 4934 leerlingc. Herv. school (dorp) 2000, 82 leerlingen; d. idem ('t Zand) 1200, 80 leerlingen. Voor de openbare school is uitgegeven per leerling 17.53, waardoor vastgesteld wordt a. 1967 b. 597 c. 964 en d. 931. Zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Van P. Besuijen, landbouwer te Oost- en West-Souburg, was een verzoek ingekomen om het onderhoud van den door hem voor 11 jaar aangelegden klinkerweg, welke' een bedrag van 11.000 heeft gekost, door de gemeente met de gemeente Souburg te wil len overnemen. Daar de commissie voor de wegen nog geen rapport heeft uitgebracht, stellen Burg. en Weth. voor dit verzoek aan te houden tot de volgende vergadering. De heer Moens had verwacht dat dit rap port er reeds zou zijn. De heer Verhage geeft als lid der commis sie inlichtingen, waarom er nog geen rapport is, waarop de voorzitter tot spoed aanmaant. De heer Moens zegt dat de zaak moedwil lig gerekt wordt. De heer Lorier hoopt, dat de heer Moens het woord „moedwillig" zal intrekken. De heer Moens zegt dat hij bedoelt dat door aanhouding moedwillig de zaak wordt aangehouden. Besloten werd tot aanhouding tot de vol gende vergadering. Een verzoek was ingekomen van C. A. Kameraad, molenaar, om door verplaatsing van het bord aan den ingang van den weg en door aanvulling in de verordening met uitzondering voor den molen, den toegang tot zijn molen weder te bevorderen. De heer De Rijke vraagt wat er toe geleid heeft het bord daar te plaatsen. Bij de plaatsing is aan Kameraad onthef fing verleend. Nu is later gebleken dat dit voor anderen bezwaren oplevert en wordt voorgesteld het bord te verplaatsen, waarmee de raad zich vereenigt. Ingekomen zijn goedgekeurde wyzigingen begrooting 1930—1931 het verslag van den toestand der gemeente over 1930 en goedge keurd besluit tot aankocp van grond van mr. P. Loeff voor verbreeding van een weg. Bij de rondvraag bespreekt de heer Ver hage het aanbrengen van een scheiding op Cj gedempte sloot in 't Weegje. De voorzitter zegt toe dat hiermede spoed zal worden betracht. De heer De Rijke heeft geruchten verno men over ontevredenheid onder de inschrij vers voor de steenen voor den weg en vroeg of het waar was dat die zijn gegund aan Van der Ven te Koudekerke voor 31 de duizend. Spreker meent dat de advertentie niet dui delijk aangaf wat er verlangd werd. De voorzitter zegt, dat de steen die meege nomen is werkelijk de beste bly'kt en dat hem van ontevredenheid der inschrijvers niets be kend is. De advertentie was zoo duidelijk mogelijk gesteld en inlichtingen waren te verkrijgen ter secretarie. De heer De Rijke wijst op den ingang van de duinen naar den Keiweg, die zoo uitste kend is verbeterd en vraagt, van wien die grond is en of die is onteigend of van de gemeente was. De voorzitter zegt dat dit met goedvinden van den eigenaar is geschied. De heer De Kr00 merkt op, dat dit eerst door den raad had moeten worden toege staan, daar nu feitelijk een richting is aan gegeven, wanneer later de weg moet worden verlegd. De heer Moens vraagt hoe het staat met de 1 Juli in werking tredende winkelslui tingswet. De voorzitter zegt, de volgende vergadering met voorstellen te zullen komen. GOES. Zooals bekend heeft de commanditaire vennootschap onder de firma Van Heel en Co. te Goes bij de rechtbank te Middelburg een verzoek om surséance van betaling inge diend. Tot bewindvoerders zyn benoemd de heeren mr. H. C. J. Zaayer en mr. J. A. A. Fransen van de Putte, beiden te Goes en ir. J. H. C. Kakebeeke te Kloetinge. De vergadering van schuldeischers om op het verzoekschrift te worden gehoord zal ge houden worden Woensdag 15 Juli te half 2 in het gerechtsgebouw te Middelburg. Surséance van betaling, zooals door de firma Van Heel en Co. is verzocht, houdt op zich zelf alleen in, dat de bank, tot daarover door de crediteuren nader is beslist, geen uitbetaling behoeft te doen van de gelden, welke by haar, tot aan den datum van sur séance-aanvrage, gestort zyn. De firma Van Heel deelt mede, dat zy a.s. Donderdag haar kantoren weder zal openen voor het inwisselen van coupons, chèques, aan- en verkoop van effecten, bezorgen van assurantiën enz. Aangezien aan haar voorloopïg uitstel van betaling is verleend, kan evenwel geen beta ling geschieden van, of op rekening van de vóór 20 Juni 1931 door haar verschuldigde bedragen. BRESKENS. De le Zeeuw- li-Vlaamsche Jaarbeurs, die te Breskens van 213 Juli a.s. gehouden wordt, zal op Donderdag 2 Juli door den Commissaris der Koningin officieel geopend worden. Het eere-comité bestaat uit de navolgende heerenD. H. van Zuijen, burgemeester van BreskensJ. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten, voorzitter van de Kamer van Koop handel, te Ter Neuzen Iz. Erasmus, lid van de Prov. Staten, burgemeester van Oostburg en Iz. van Melle, lid van de Kamer van Koophandel, industrieel te Breskens. Nu de jaarbeursgebouwen voltooid zyn, komt eerst goed uit wat een groote opper vlakte er noodig was om alle stands, in totaal pl.m. 100, plaats te geven. Men is reeds volop bezig de stands in te richten. Hoewel het grootste gedeelte oer stands ingenomen wordt door Zeeuwsch-Vlaamsche ondernemingen, is een niet onbelangrijk percentage door Hol- landsche firma's vertegenwoordigd. Zoo heeft men, wat deze laatste betreft, inzendingen uit Eindhoven, Middelburg, Rotterdam, Am sterdam, Den Haag, Delft Utrecht (de Ne- derlandsche Jaarbeurs), Kampen, Amstel veen, Deventer, Dieren, Culemborg, Altena, Geertruidenberg, Goes, Vlissingen, Heinkens- zand, Tilburg, Zaandam, terwijl ook eenige Belgische firma's met inzendingen komen. Gedurende de Jaarbeursdagen zullen ver schillende feestelijkheden gehouden worden, die zeer zeker er toe medewerken zullen om het bezoek aan de Jaarbeurs aan te moe digen. Zoo geeft b.v. op Zondag 5 Juli de zang vereeniging „Den Tinelkring" te leper een concert, op Donderdag 9 Jul- de zang- vereeniging „Orelio" uit Axel, op Zaterdag 11 Juli de Breskensche Zangvereeniging, terwijl op Zondag 12 Juli er een groot turnfeest ge houden wordt. Medewerking aan dit laatste verleent de Vlissingsche Turnvereeniging en de vereeniging „Roest-Roest" te Brugge. El- ken avond, 10 uur, vertrekt een tram rich ting Schoondijke, terwyi de Zeeuwsch-Vlaam sche tramwegmaatschappy eenige extra trams heeft ingelegd, nl. op beide Zondagen alsmede op Donderdag 9 Juli. Door Burg. en Weth. is aanbesteed de ver betering van den boulevard. InschrijversDierings, vlamovenklinkers 3785, Waalklinkers 3410 I. Vergouwe 3675 en 3315 C. Daansen 3854 en 3486 de Winde-Pleyte Waalklinkers 3287; W. du Bois 3760 en 3400 J. Vergouwe 3630 en f 3280 Gebr. Maas Waalklinkers 3450 A. Cambier vlamovenklinkers 3175. Het werk is gegund aan den heer Cambier. ARNEMUIDEN. Uitgebrachte stemmen 1010. Van onwaarde 40. Geldige stemmen 970. Lyst I (Volksbelang) 85 stemmen lijst II (Vrye Lyst) 281 stemmen lyst in (Ge meentebelang) 283 stemmen lyst IV (St. Geref.) 96 stemmenLyst V (Anti-Rev.) 225 stemmen. Gekozen zyn L. Puype en J. K. Crucq (Vrije Lyst) B. Franse en S. S. van Eenen- naam (Gemeentebelang) P. A. Baayens (Stk. Geref.) A. Schuit en A. Cornelisse (Anti-Rev.). Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Delft door ds. A. de Voogd te Vlissingen. Beroepen te 's-Gravenmoer (fcoez.) cand. J. van Bootselaar te Poortvliet. Dr. J. H. Gunning J.Hzn. Dr. J. H. Gunning J.Hzn., te Bilthoven, de bekende predikant en redacteur van „Pniël" herdacht gisteren den dag, dat hij voor 50 jaar aan de Utrechtsche universiteit tot doc tor in de Godgeleerdheid promoveerde. In verband met dit jubileum heeft de Senaat der ryksuniversiteit te Utrecht dr. Gunning een allervereerendst schrijven gezonden, waarin op de hartelijkste en waardeerendste wyze over zijn levenswerk wordt gesproken. Doopsgezinde Gem. Aangenomen het be roep naar Groningen door ds. O. L. van der Veen te Vlissingen. Ger. Kerken. Aangenomen het beroep naar Rotterdam-Zuid ds. H. W. H. van Andel te Oudshoorn. Bedankt voor het beroep naar ïerseke door ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Vrouwelijke predikanten. Op de methodistenconferentie, die te Derby is gehouden, is een rapport ingediend over het vraagstuk (voor sommigen ook hier te lande een vraagstuk) van de vrouw als pre dikant. Het rapport acht in principe de vrouw zeer wel toelaatbaar tot het „wondere ambt", maar vraagt, dat de vrouwelijke pre dikant eerst 4 proef jaren doormaakt en in ge val van huwelijk aftreedt, daar het huwelijk een verantwoordelykheid meebrengt, die niet te combineeren is met de plichten van den vrouwelijken predikant. Examens. Voor het examen als machinist diploma C is geslaagd de heer L. J. ten Haaf, leerling van de De Ruijterschool. De lager onderwijswet 1920. Het wetsontwerp tot herziening van de lager onderwijswet 1920 is, naar „het Vad." verneemt, aan den Raad van State verzon den. De luitenant ter zee 2e klasse J. P. van Doorn is overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar de „Gelderland". By beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse jhr. C. J. P. von Mühlen den 25en Juni ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Z 7. De luitenants ter zee 2e klasse H. J. ten Cate, W. Kruys en H. Bos worden uit Oost- Indië terugverwacht met het m.s. „Baloeran", dat op 17 dezer van Priok vertrok. De officier der marine-stoomvaartdienst 2e klasse L. C. Lagaay wordt tydelyk overge plaatst van de „Van Speyk", te Nieuwediep, naar Rotterdam by den afbouw van de my- nenleggers „Prins van Oranje" en „Gouden Leeuw", in aanbouw bij de My. „De Maas". De le luitenant der militaire administratie F. A. Nieuwland, van het 14e regiment infan terie te Middelburg, wordt 1 September voor 3 jaren gedetacheerd by da hoogere krijgs school te 's-Gravenhage tot het volgen der intendance-studië" De zomerploeg der lichting 1931, van de in- fanterie-regimenten, die niet in garnizoen zijn in de standplaats van hun brigade-com mandant, zullen van 24 tot 29 Augustus in die standplaats worden gelegerd tot het deelne men aan de vervolgoefeningen. Het 3e, 6e en 14e regiment infanterie zul len, met hun zware mitrailleur- en mortier- opleidingen, van 27 Juli t.m. 1 Augustus de legerplaats by Harskamp betrekken tot het houden van schietoefeningen. HET VOORSTEL VAN PRESIDENT HOOVER. Het voorstel van president Hoover is giste renmiddag het onderwerp eener korte ver klaring in het Engelsche Lagerhuis geweest. MacDonald zeide, in antwoord op een des betreffende vraag van Baldwin, den leider der oppositie Z. M.'s regeering m het Vereenigd Koninkrijk heet de treffende verklaring van president Hoover van harte welkom. De re geering staat er op om onverwyld te verkla ren dat zy van ganscher harte het beginsel van president Hoover's voorstel onderschrijft en bereid is mede te werken aan het uit werken der byzonderheden teneinde er zonder dralen practisch effect aan te geven. Het Huis zal niet van my verwachten dat ik in het huidige stadium meer zeg. Baldwin sloot zich namens de conserva tieven en Lloyd George namens de liberalen by de woorden van den premier aan. Gisterenavond vergaderde de Belgische mi nisterraad. Hoofdzakelyk was aan de orde een uiteenzetting van den minister van buiten- landsche zaken, Hymans, over het voorstel van Hoover, speciaal wat de beteekenis voor België betreft. De minister deelde mede, da* by den Bel gischen ambassadeur te Washington om na dere inlichtingen heeft gevraagd. Een besluit is niet genomen betreffende de houding, die België zal aannemen. Na afloop van den ministerraad had de minister van financiën een onderhoud met den heer Frank, gouverneur van de Nationale Bank. Men neemt voorlopig een afwachtende houding aan in officieele kringen, alhoewel 't voorstel niet ongunstig worden ontvangen. Men maakt zich echter ernstig bezorgd over het Belgische begrootingsevenwicht, dat nu reeds slechts kan worden bereikt door nieuwe belastingen en dat door schorsing van de Duitsche betalingen nog meer in gevaar zal worden gebracht. Men schynt dan ook het standpunt te zullen innemen dat een wyzi- ging van het plan-Young alleen door een nieuwe conferentie zou kunnen worden ge regeld, welke ook rekening zal houden met de bijzondere positie van België. In verband hiermede verzekert men, dat België bezwaarlijk verder zou kunnen gaan

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1