IERN0ES 1000 500 300 150 100 25 >.A.P. EERSTE BLAD IVo. 140 69e Jaargang 1931 *AR allen op I, IVo. 1 dak door vernield» Jmaking. WOENSDAG Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walslraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 17 JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereenioing „de nederlandsche daobladpers'; Stads- en Provincienieuws EEN ABATTOIR VOOR HET EILAND WALCHEREN. •HIHHH: otlenmarkt Uw zaak! e belangen hem veilig, e Winkeliers. n een boerderij in de) ernaar vertoonde aan) oote gaten, die door oorzaakt Ten eindef ;naar een proef met) evolg dat hij 's mor-, ie ratten vond en na meer heeft gehoord' sje Rodent heeft hem-' 'uldens reparatiekost aat Uw eigendommen' hadelijke ongedierte' voor goed een eind g door aanwending rekt ratten en muizen» tan. Koop nog heden ct of'n dubbele doos lie drogisten. - Imp.: a - Den Haag. E 41 skende maakt jnCafé wegens den MORGEN GESLOTEN is. RVELEIJN Café „Suisse". VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 17 JUNL Ged. Staten van Zeeland verzoeken het I oordeel te mogen vernemen van Burg. en Weth. en van den gemeenteraad te Middel burg over de eventueele totstandkoming van één abattoir voor het geheele eiland Wal cheren. Met name doen zij daartoe een 3-tal oplos singen aan de hand, te weten I. Voortzetting van den bouw te Vlissin- I gen, desnoods op breederen grondslag, met ontneming daaraan van het nu coöperatieve karakter, en op volgende gemeenschappelijke exploitatie door Vlissingen en Middelburg n. Staking van den bouw te Vlissingen, bouw van eennieuw gemeenschappelijk slachthuis op de plaats, voorheen aangewe zen door de desbetreffende commissie, zijnde de Nieuwe Vlissingsche weg bij de volkstuin tjes, en eventueele regeling der reeds voor het coöperatief abattoir te Vlissingen ge maakte kosten in dien zin, dat óf de exploi tatie van het nieuwe abattoir daarmede wordt I belast óf zij geheel of ten deele, gelijkelijk dan wel in een zekere verhouding ten laste I van Vlissingen en Middelburg komen III. Als sub II, doch bouw op een plaats, I nader aan te wijzen door een nieuwe daar- voor uit te noodigen commissie, Voor wat de oplossing sub I betreft, deelen I Eurg. en Weth. mede, dat zij haar ten sterk ste moeten ontraden en beslist onaanvaard baar achten voor de gemeente Middelburg. Voor zoodanige oplossing achten zij geen en- I kelen redelijken grondslag aanwezig na de vroeger aanvankelijk geslaagde, later toch nog weer mislukte samenwerking met de ge- meente Vlissingen. De oplossing sub II achten Burg. en Weth. I alleszins aannemelijk, met deze restrictie echter, dat een regeling der reeds voor het coöperatief abattoir te Vlissingen gemaakte kosten daarbij volkomen buiten beschouwing blijft. Aldus immers zou de vroegere samen werking op oude basis weder hersteld worden. Voor de oplossing sub Hl gevoelen zij al leen dan, wanneer de oplossing sub II, zoo- als zij haar denken, niet uitvoerbaar zou I blijken, en zou vaststaan, dat Vlissingen en Middelburg samen het nieuwe abattoir zou den exploiteeren en alle Wachersche, of al thans een groot gedeelte der plattelandsge meenten zouden bereid zijn gebleken mede te werken aan zijn totstandkoming. Onder die omstandigheden zou er, naar de meening van Burg. en Weth., ook geen bepaald be zwaar tegen behoeven te bestaan om de reeds voor het coöperatief abattoir te Vlissingen gemaakte kosten zelfs ten volle op de exploi tatie van het nieuwe abattoir te doen druk ken. Men zal immers alsdan voor een geheel nieuwen toestand komen te staan en dan zou ook advies van een nieuwe commissie en eventueele keuze van een nieuwe plaats zeer zeker verdedigbaar zyn. In een gedwongen samenwerking, op grond van de bepalingen der herziene Gemeente wet, om tot bouw en inrichting van één abattoir te geraken zien Burg. en Weth. hoe genaamd geen heil. Het wil hun toeschenen, dat het trouwens op die wüze een zeer slecht begin zou betee- kenen van een aangelegenheid, welke van baar oorsprong af door den steun en de sym pathie van alle samenwerkende en medewer kende gemeenten behoort gedragen te wor den. Aan het vorenvermelde voegen Burg. en Weth. nog toe, dat het hen in het als bijlage tot het schrijven van Ged. Staten toegevoegd uittreksel van den minister van binnenland sche zaken en landbouw treft, dat daarin de bouw van h~f coöperatief abattoir te Vlissin gen wordt betreurd, nu destijds geen termen zÜn gevonden tot inwilliging van het verzoek om vernietiging van het betrokken raadsbe sluit wegens strijd met het algemeen belang. 2y zijn verder van meening, dat het bedoel de abattoir zoo ongeveer voltooid zal zijn Jog vóórdat te voeren voortgezette onder handelingen eventueel tot één der <|por Ged. Staten aangegeven oplossingen zou hebben Kunnen leiden. Burg. en Weth. zijn voornemens het bo venstaande ter kennis van Ged. Staten te jeiigen als antwoord op him missive en s ellen voor daaraan toe te voegen, dat ook e raa<i zlch daarmede vereenigen kan, Aan het van 22 Mei dateerende schrijven van Ged. Staten ontleenen wij, dat in de vergadering op 13 Mei jl. gehouden met de colleges van Burg. en Weth. van Middelburg en Vlissingen en enkele andere autoriteiten besprekingen zijn gehouden nopens de uit voering van de Vleeschkeuringswet, meer in het bijzonder nopens de vraag, of zal worden overgegaan tot de stichting van een of meer abattoirs op het eiland Walcheren, doch dat deze besprekingen niet hebben geleid tot on middellijke, alzijdige overeenstemming. Wel is daarbij tot uiting gekomen, althans door verschillende der aanwezigen als hun per soonlijk gevoelen kenbaar gemaakt, dat in theorie de stichting van één abattoir voor het geheele eiland de meest wenschelyke op lossing wordt geacht. Ged. Staten deelen deze opvatting ten volle en achten deze aangelegenheid, van zoodanig groot belang, niet alleen voor de beide, on middellijk er bij betrokken gemeenten, doch ook voor het geheele eiland, dat zij zich niet verantwoord zouden achten, indien niet nog maals die voordeelen in het kort, doch met nadruk in het licht warden gesteld en indien niet getracht werd, alsnog tot de meest be vredigende oplossing te geraken en te han delen in den geest van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. By de beantwoording van de vraag, of op Walcheren één dan wel twee of meer abat toirs zullen worden opgericht, zijn zoowel de belangen van de vleeschproducenten en -con sumenten, als van den tusschen beide groepen bemiddelenden handelsstand (veekoopers, slagers, enz.) betrokken. Zonder tegenspraak kan dus gezegd wor den, dat de geheele bevolking van het eiland belang heeft bij een zoo economisch en af doend mogelijke oplossing. De belangen van de vleeschproducenten laten zich in het kort aldus samenvatten. Teneinde het door hen gefokte of gemeste vee zoo voordeelig mogelijk van de hand te kunnen doen, dient de veehouder bekend te zijn met de behoefte aan vleesch, die in het door hem te voorzien gebied op een gegeven oogenblik bestaat. Eerst wanneer hij in het bezit van die wetenschap is, zal het hem mogelijk zijn, voor zijn vee zoowel als voor de verschillende kwaliteiten vleesch den hoogst mogelijken prijs te bedingen. Eerst dan kan de wet van vraag en aanbod, waar door het economisch leven wordt beheerscht, zich ten volle doen gelden. De handel in vee en vleesch zal door een zooveel mogelijk doorgevoerde concentratie gediend zijn, doordat in mindere mate van de diensten van tusschenpersonen gebruik gemaakt zal behoeven te worden en tevens door dat een grootere hoeveelheid een betere selectie mogelijk zal maken. De consument tenslotte zal in de eerste plaats de voordeelen plukken van den onge twijfeld prijsdrukkenden invloed van het hiervoor vermeldevoorts kan het slechts in zijn voordeel zijn, indien het aantal op te richten abattoirs zoo klein mogelijk wordt gehouden, immers de in werkingstelling van verschillende gelijksoortige inrichtingen op een betrekkelijk klein gebied, als hier be doeld, moet noodzakelijk tengevolge hebben verhooging van kosten, een verhooging, die behalve wellicht door de meerdere stichtings- kosten, voornamelijk veroorzaakt wordt door de omstandigheid dat, bij meer dan één abattoir, verschillende werkzaamheden door verschillende personen worden verricht, die wanneer er slechts één abattoir aanwezig was, gevoegelijk door één, althans door een kleiner aantal personen zouden kunnen ver richt worden. Resumeerende meenen Ged. Staten te mo gen zeggen, dat de voordeelen zijn voor de producenten grootere zekerheid, dat zij hun vee ook inderdaad met winst van de hand kunnen doen, voor de slagers c.s. grootere keuze met mindere moeite, voor de consu menten tenslotte eveneens grootere keuze met waarschijnlijk minder kosten. Al deze voordeelen zijn inhaerent aan de stichting van één abattoirhet spreekt toch wel vanzelf, dat de omstandigheid dat het vee naar één centraal punt ter slachting en keuring moet worden vervoerd, tevens zal leiden tot concentratie van den handel in vee en vleesch. Erkent men evenwel het voorafgaande als juist, dan ontkomt men bezwaarlijk aan de erkenning, dat de opge somde voorbeelden noodwendig moeten stij gen met de daling van het aantal abattoirs. Ten hoogste zou men, in concreto, kunnen twijfelen, of de opofferingen die men zich eventueel zal moeten getroosten om tot de stichting van één abattoir voor geheel Wal cheren te komen, voor zoover op geld waar deerbaar, zoodanig zijn, dat zij verantwoord zijn tegen de in de toekomst te verwachten voordeelen. i 11| Wijzende op een bestaanden toestand er kennen Ged. Staten, dat deze oogenschijnlijk moeilijkheden oplevert om te komen tot de door hen meest gewenscht geoordeelde op lossing. Het abattoir te Vlissingen, dat bovendien geen gemeentelijke instelling is, is in wor ding, het wordt gebouwd op een andere plaats dan die, destijds aangewezen door de commissie van deskundigen, aan welker oor deel de gemeenten Middelburg en Vlissingen bij voorbaat verklaard hadden, zich te zullen onderwerpen. Ged. Staten wenschen zich niet te begeven in de vraag, waarom destijds bet advies dier commissie niet is opgevolgd, doch .meenen zich te mogen bepalen tot de opmer- v/ing, dat, gelijk de zaken thans staan, een oplossing, als door hen gewenscht, niet wel mogelijk schijnt, dan ten koste van een offer, te brengen óf door Middelburg, óf door Vlis singen óf door beiden. Aanvankelijk oordee- len zij de genoemde drie oplossingen moge lijk. Zij wijzen er nog op, dat zij, alvorens met den bouw van het slachthuis te Vlissin gen een aanvang werd gemaakt, er de aan dacht van het gemeentebestuur op hebben gevestigd, dat de gevolgen van de eventueele gunning van den bouw geheel voor rekening van de leden der betrokken coöperatieve vereeniging kwamen. Ged. Staten zouden behalve over deze punten ook gaarne de meening van den raad over een mogelijke toepassing van art 138 der Gemeentewet vernemen. Een gelijk schrijven is door Ged. Staten gericht tot Burg. en Weth. van Vlis singen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw bericht volgens gemeld uittreksel, dat ook naar zijn "meening de door het ge meentebestuur van Vlissingen gekozen op lossing moet worden betreurd op de door Ged. Staten aangevoerde gronden. Ten deze bestaan er alleszins termen nogmaals een poging te ondernemen om het gemeentebe stuur van Vlissingen tot andere gedachten te brengen, teneinde te komen tot samen werking tusschen die gemeente en Middel burg voor zooveel betreft de slachthuisexploi tatie. Nu inmiddels de wijziging der Gemeen tewet in werking is getreden,zou, in ver band met de nieuwe bepalingen dier wet op het stuk van intercommunale samenwerking het aanbeveling verdienen, indien omtrent de onderwerpelijke aangelegenheid ander maal overleg wordt gepleegd door Ged. Sta ten met de beide gemeentebesturen. Blijft het bestuur der gemeente Vlissingen de voorkeur geven aan exploitatie van een eigen slachthuis, dan zou kunnen worden gewezen op de artikelen 138 e.v. der Gemeentewet, welke de mogelijkheid openen dat bij weige ring van de eene gemeente de andere ge meente de procedure zou kunnen beginnen, waarbij de regeling voor samenwerking op gelegd frordt. Concert Bellamypark. De harmonie „Ons Genoegen geeft ter ge legenheid van fiet 20-jarig jubileum van den directeur, den héér C. G. Govaarts, op Vrij dag 19 Juni, des avonds 8 uur, een concert in de kiosk in het Bellamypark. Programma: 1. „Vereinte Fahnen", marsch Max Gabriel 2. Ouverture ,,Ein Morgen, ein Mittag, eind Abend in Wien", Fr. v. Suppê 3. „Tes Jolis seins Rorés", grande valse, F.Andrieu 4. Fantaisle „Faust" sur l'opera de Gounod„ MJ. H. Kessels Pauze. 5. Ouverture 2 Op. „Si j'etais Roi", C.A.Adams 6. „Avondlied", F. Abt 7. „Spanische Rhapsodie", J. Richardy 8. „Artila", fantaisie sur l'opera de Verdi, A.J. Roeien 9. Finale. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven2 letterzetters, 1 boekdrukker, 5 grondwerkers, 1 loodgieter, 1 metselaar. 2 opperlieden, 1 schilder, 1 stucadoor, 13 tim merlieden, 2 jjzervlechters, 1 waterbouwkun dig-opzichter, 1 meubelmaker, 1 coupeuse, 1 schoenmaker, 1 teekenaar bekend met werk tuigkunde en bouwkunde, 167 metaalbewer kers (w.o, 93 tijdelijk werkloos), 1 boekbin der, 2 slagers, 2 banketbakkers, 2 magazijn bedienden, 2 chauffeurs, 1 kellner, 11 trans portarbeiders, 19 kantoorbedienden (w.o. 7 vrouwelijke), 1 teekenaar, 1 werkvrouw, 1 dienstbode, 15 varensgezellen, 73 losse arbei ders en 3 portiers enz. Totaal 436 ingeschrevenen, vorige week 400 personen. Alzoo een vermeerdering van 36 werkzockc iden. Voorts zijn 102 personen by de gemeente lijke werkverschaffing geplaatst (vorige week 93 personen). Openluchtbüeenkomst. Op het Oude Gasthuis organiseert de Ver- eemging voor Inwend'ge Zending ook dit ■Jieri b'izondere vullingen jaar weer enkele openluchtsamenkomsten. De eerste daarvan is bepaald op morgen, Donderdagavond a.s. De voorzitter der ver eeniging, ds. De Voogd, zal er spreken. Gemeenteraad van Ter Neuzen. In de Maandagavond gehouden vergadering werd o.a. mededeeling gedaan van een schrij ven van Ged. Staten, dat geen aanleiding be staat tot verlaging der jaarwedden van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. Door de leden Colsen, De Bakker, Van Driel en Van den Bulck was aan den voor zitter het verzoek gericht spoedeischend een vergadering te beleggen, teneinde een be slissing te nemen over het leggen van een trottoir voor de woningen langs den kanaal- weg te Sluiskil. Door Burg. en Weth. werd leedwezen uitgesproken, dat, nadat in de vorige vergadering een verzoek der buurtver- eeniging te Sluiskil deswege in hun handen is gesteld om bericht en raad, een groep leden op deze wijze trachten een beslissing te forceeren. Zij stellen op grond van finan- cieele en technische bezwaren voor een be slissing omtrent deze kwestie uit te stellen tot bij de begrooting voor 1932. De zware offers die van de gemeente reeds worden gevraagd voor verschillende onderhanden werken en bovendien de groote bedragen die noodig zul len blijken voor ondersteuning van werkloo- zen, maken het, bij de onzekerheid over het vloeien /der middelen, gewenscht hoogst be dachtzaam tè zijn bij het voteeren van be langrijke uitgaven buiten de begrooting. De heer Colsen verdedigde het aanvragen eener spoedeischende vergadering. Hij vond daarin aanleiding in het onderzoek, dat hij persoonlijk omtrent het maken van een trot toir heeft ingesteld en waarbij bleek dat de in de vorige vergadering van Burg. en Weth. gegeven cijfers, zoowel voor wat de lengte als de kosten betreft, aanmerkelijk verschil op leverden. Tegenover een lengte van 3 K.M. verkreeg hij slechts 1124 M., tegenover een begrooting van 18.000 heeft hij een aanbie ding voor het leveren van de materialen van 3658, zonder het leggen, en een voor het leggen inbegrepen, daar de Waterstraat het zandbed wil gereed maken voor 6150, terwijl de betrokkene voor ƒ500 meer ook het ver anderen van de perceelen op zich wil nemen. Nu lag er bij de stukken een begrooting van 12.000, doch daar blijft dit bedrag nog aan merkelijk beneden. Dat hij een spoedeischende vergadering heeft aangevraagd vindt zijn oor zaak in het aanvangen met de wegsverbree- ding door den Rijkswaterstaat. Wordt het werk tegelijk uitgevoerd, dan zal het veel goedkooper zijn, dan wanneer de gemeente het later zou doen. Het voorstel van den heer Colson is ten slotte verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren De Bakker, Colsen, Van Driel en Van den Bulck tegen de hee ren Dekker, Verlinde, Van Aken, Bedet, De Jager, Geelhoedt, Scheele. Aan de N.V. P.Z.E.M. werd ontheffing ver leend van art. 44 sub d van het motor- en rijwielreglement. Aan C. B. Emmanuel werd 83.75 toegekend in verband met art. 13 der Lageronderwijswet. Bij de rondvraag vroeg de heer Scheele maatregelen tegen z.g. wereldreizigers e.d., zooals die in den laatsten tijd de stad en om geving bezoeken. Vooral voor de buitenwijken acht hij die lieden een gevaar. De heer Scheele beklaagde zich vervolgens over het verleenen door den voorzitter van vergunning voor het houden van den optocht op jl. Zondag tot het inhalen met muziek van een club voetballers. Hij betoogt, dat de over heid heeft te zorgen voor de Zondagsheiliging en moet zorgen dat de rust op de openbare straat niet wordt verstoord. Het gebeurde grieft spreker en zijn geestverwanten ten zeerste. De wethouder, de heer De Jager, achtte zich verplicht mede te deelen, dat, hoewel hij de laatste dagen waarnemend burgemeester was, de zaak buiten hem om is gegaan, daar de vergunning bereids door den burgemees ter was verleend, en deze daarvan aan de wethouders niets heeft gezegd. De voorzitter erkende dat hij verzuimd had er met de wethouders over te spreken. Overi gens staat hij omtrent dit onderwerp, dat hier reeds meermalen aan de orde was, nog steeds op hetzelfde standpunt, dat hy als burge meester, onafhankelijk van zijn persoonlijk beginsel, rekening heeft te houden met de verschillende geestesstroomingen die er in de gemeente zyn. En dan is het wel bekend, en het is naar hetgeen hy er van hoorde jl. Zon dag bevestigd, dat een meerderheid in de ge meente een dergelijke gelegenheid wenscht. De optocht met muziek had plaats op een tijdstip dat de godsdienstoefeningen afgeloo- pen warendeze werden dus niet gehinderd en alles is ordelijk verloopen. Zoolang hy in deze te beslissen heeft, zal men van hem geen andere gedragslijn kunnen verwachten. Bij de replieken die hierop nog volgden werden de gemoederen der verschillende par tijen warmer en het waren bij uitzondering ditmaal niet alleen de hamerslagen van den voorzitter die de groene tafel beukten om kracht aan argumenten of woorden bij te zetten. Buitenlandsche werkkrachten in Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. In den gemeenteraad te Westdorpe heeft wethouder Kalle uitvoerig het ^vraagstuk der buitenlandsche werkkrachten ter sprake ge bracht. Spreker wees erop, dat vele eigen Nederlandsche arbeiders werkloos zijn, terwijl Belgische arbeiders worden tewerk gesteld. In verband ook met de vragen, door het Tweede Kamerlid Lockefeer tot den minister gericht, opperde spr. het denkbeeld aan den minister te verzoeken aan de gemeente de bevoegdheid te verleenen om te bepalen, dat geen buitenlandsche werkkrachten meer mo gen worden te werk gesteld, zoolang in de eigen gemeente nog werkloozen worden aan getroffen. Spr. wees op het schandelijke van het feit, dat te Sluiskil bij het belangrijke werk van het afbreken der oude cokesovens Belgische werkkrachten worden gebruikt. Tegen zulke practijken moet worden opgekomen. RITTHEM. De gemeenteraad hield Maandagnamiddag een openbare vergadering onder voorzitter schap van den waarnemenden burgemeester, den heer J. Meliefste. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van den ge meenteraad van Oost- en West-Souburg was een schrijven ingekomen, dat accoord wordt gegaan met het voorstel van Ritthem tot het verbeteren van den Ritthemschen straatweg en de overname van een gedeelte in beheer en onderhoud na de verbeteringen over te nemen. Op een verzoek van de feestcommissie om een bedrag beschikbaar te stellen voor de feestelijkheden by de installatie van den bur gemeester, werd met algemeene stemmen be sloten 75 te geven. De raad besloot de raadzaal te doen her stellen volgens een door den heer Hoefkens opgemaakt bestek. Deze herstelling werd op gedragen aan den heer A. Poelman voor 1395. Door uitloting van een 5 pet. pandbrief Mij. tot Hyp. Crediet, groot ƒ1000, werd besloten dezen om te wisselen in een é/2 pet. pand brief dezelfde Maatschappij tegen een koers van 100 pet. Tot secretaris-penningmeester van het bur gerlijk armbestuur werd met algemeene stem men benoemd de heer J. Vader. Eenige wijzigingen in de begrootingen 1930 en 1931 werden vastgesteld. Na een breedvoerige bespreking over de kosten, verbonden aan een ondergrondsch net en het gevaar, verbonden aan een boven- grondsch net, werd besloten met algemeene stemmen door de P.Z.E.M. een ondergrondsch net aan te laten brengen. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Boo gaard of de grint by den ingang van 't ge meenteslachthuis vervangen kan worden door bestrating met klinkers. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer H. M. van de Putte vroeg of ge meentewerk, zooals schilderen enz. onder op zicht kan uitgevoerd worden. Dit zal ook worden onderzocht. Ook vroeg de heer van de Putte of het de bedoeling is van Burg. en Weth. weldra een oefening te houden met de brandspuit. Hierop werd bevestigend geantwoord. De heer J. de Visser zou gaarne zien, dat vanwege de P.Z.E.M. in de gemeente een lezing werd gehouden, waardoor de ingezete nen nader worden ingelicht omtrent den aanleg- en de verbruikskosten van het elec- trisch licht. De voorzitter zelde dat de P.Z.E.M. hiertoe gaarne bereid is. ZOUTELANDE. Tn de gemeente Zoutelande is Maandag voor het eerst stroom geleverd door de Pzem.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1