506 25 WOENSDAG ÏO JUNI EERSTE BLAD de natuur «SS No. 534 69e Jaargang i 1931 Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6S28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws Vrijzinnige kiezers, brengt op 17 Juni Uw stem uit op den oud-Wethouder van Onderwijs SPORT HE MODEBRIEP jgst modern. kringloop der mooe, raaraan we al reeds erpand hebben, blij- r in den smaak. Al- ileiner dan in vorige t klein, dat men ze heel dichtbij komt. graag zwart en wit. iit genre is bijv. van ntjes en een wit of len met volants zal ledrukte foulardzijde twintig jaar geleden ok nu weer zeer ge- i-zijde. We bewonde- een rok van zwarte soort keursje beves- van salonkleurig sa- s. Hierover viel een ïoiré. transformatie-japon, eend om hun zuinig- is graag mooi ge- ïiet al te veel kosten, nkel ander land dan leeren en ondergoed ;d worden als juist le der langere en rui_ zoo veel meer stof veel duurder is, be- Soms wordt van een e de blouse vervangen en vormt men op deze transformaties zeer een groote besparing, el rekening mede te parte strook, die men aanbrengt om een toilet te veranderen, euwer en frisscher uit ge gedeelte van het tenslotte al spoedig t. WILHELMINE. ;al van andere merken >r 25 het mooiste op bouwt hem eenvoudig die in bouwdoosvorm kinderwerk geworden, is al wat we bij den Died worden voor onze Dhriftelijk beantwoord ;eur W. Peeters. lezers geheel gratis erige beschrijving met Luidspreker, waarover ra de vorige week ge- igen te richten aan de (afdeeling radio) met portovergoeding. ARTLIJNEN Rott. van Batavia 7 Juni Dakar 7 Juni Kaap del Armi 7 Juni van Sabang sr.) p. 7 Juni Gibraltar Juni van Algiers ïi van Bombay 8 Juni te Alexandrië 7 Juni van Padang 8 Juni te Rott. van uni van Colombo ii te Sabang \)p. 5 Juni Gibraltar te Hamburg van Rott. 'uni te Port Said 7 Juni Lizard 8 Juni te Hamburg Juni 6 u. te Marseille r.) 6 Juni van Dover TE VLISSINGEN 10.01 11.04 22.23 23.26 Auto's, Fietsen ertuigen. runi uur 10 9.48 11 9.49 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN Bij HET BUREAU VOOR PUBLICJTEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 10 JUNI. De oproepïngskaarten voor de raads verkiezing. Nu met de verzending der oproepingskaar- ten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Raad, welke, zooals bekend Is, op 17 Juni a.s. zal plaats vinden, een aan vang wordt gemaakt, behoeven degenen, die voorshands geen kaart hebben ontvangen, zich daarover niet ongerust te maken, aan gezien de verzending, die per post geschiedt, stemdistrictsgewijze plaats heeft en dus eerst langzamerhand elk stemgegrechtigde in het bezit eener oproepingskaart zal komen. Drie dagen vóór den dag der stemming zullen alle kaarten bezorgd zijn. Wie dan nog geen kaart mocht hebben ontvangen en meent er een te moeten heb ben, kan ter gemeente-secretarie (3e afdee- ling) daaromtrent inlichtingen verkrijgen. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond hield bovengenoemde ver- eeniging in „de Oude Vriendschap" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van ds. J. S. Hartjes, die de niet talrijke aanwe zigen welkom heette en mededeelde, dat de voorzitter, dr. A. Staverman, plotseling ver hinderd was de jaarvergadering bij te wonen. Zooals reeds uit het jaarverslag is gebleken hebben wij een klein overschot over het af- geloopen jaar. In het begin van het jaar gaf dit eenige zorg, maar nu gaat het weer be ter. De oorzaak hiervan was dat een zeer ruim gebruik gemaakt wordt van de zieken- hulsverpleging. Spreker hoopt dat alleen wanneer dit werkelijk noodig is, men bij de vereeniging zal aankloppen en wijst op de gift van 50, welke ontvangen is van een gezin dat van de ziekenhuisverpleging heeft gebruik gemaakt, maar niet het volle bedrag wilde hebben. Spreker hoopt dat dit voor beeld navolging moge vinden. De notulen der^ vorige jaarvergadering werden gelezen en goedgekeurd. De controle-commissie, in de vorige verga dering benoemd tot het nazien van de be scheiden van den penningmeester, rappor teerde bij monde van den heer Machgeels, dat alles in de beste orde is bevonden, ter wijl hij namens de commissie dank bracht aan den heer De Meij en mej. Van Hal voor de uitstekende wijze waarop zij hun taak hebben verricht. Door den secretaris-penningmeester, den heer J. de Meij, werd alsnu het jaarverslag uitgebracht, hetwelk wij reeds hebben gepu bliceerd. Het jaarverslag gaf geen aanleiding tot besprekingen en werd goedgekeurd. De voorzitter wijst er nog dat, dat het op merkelijk is, dat door de leden van onze ver eeniging veel meer gebruik van de zieken huisverpleging is gemaakt, dan te Middel burg. Dit groote aantal heeft van de finan ciën onzer vereeniging veel gevraagd, doch op het oogenbhk zijn wij dit weer te boven. Het blijkt echter wel, döt onze vereeniging Voor zeer velen die van ziekenhuisverpleging gebruik moeten maken de financieel© zorgen verlicht, zoodat de in de ziekenhuizen ver- Pteegd wordende leden der vereeniging niet ^oo spoedig naar huis verlangen, maar zoo veel mogelijk wachten tot zij geheel hersteld zün, wat op zichzelf een gelukkig verschijn sel is. Het bestuur stelde vervolgens voor de ver eniging te doen aansluiten bij de Federatie Van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging Nederland. Een der voordeelen hiervan is dat een naar een andere plaats vertrekkend 8esin of personen direct in volle rechten ^nnen worden overgeschreven, wanneer ook daar een vereeniging voor ziekenhuisverple- 8tog bestaat. "tojdeiyk elders vertoevende leden kunnen ^gesloten blijven bij onze vereeniging. Met algerheene stemmen werd tot toetre ding besloten. Het aan de beurt van aftreding zijnde be stuurslid, de heer L. P. van Oorschot, werd Tot lid der controle-commissie werden be noemd dezelfde heeren als het vorige jaar, to. de heeren'P. L. Abrahamse, B.^Hubregtse CQ C. Machgeels. Naar aanleiding van een gedane vraag deelde de voorzitter mede, dat binnenkort de leden een reglement en statuten zul- en morden verstrekt. ^n der aanwezigen klaagde nog over de ^rïnge opkomst,, waarbij werd opgemerkt dat dit een verschijnsel is hetwelk zich bij al dergelijke vereenigingen voordoet, en ook kan beschouwd worden als een bewijs van ver trouwen der leden in den gang van zaken. Hierna werd de vergadering gesloten, na dat de voorzitter een woord van hartelijken dank had gebracht aan den heer De Meij en mej. Van Hal en de boden der vereeniging voor him verrichten arbeid in het belang der vereeniging. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekdrukker, 11 grondwerkers, 2 metselaars, 3 opperlieden, 2 schilders, 1 stucadoor, 12 timmerlieden, 1 waterbouwkundig opzichter, 2 meubelmakers, 1 schoenmaker, 1 teekenaar bekend met werktuigkunde en bouwkunde, 149 metaal bewerkers (w.o. 93 tijdelijk werkloos), 1 ban ketbakker, 2 magazijnbedienden, 2 chauf feurs, 1 kellner, 12 transporarbeiders, 18 kan toorbedienden (w.o. 7 vrouwelijke), 1 teeke naar, 1 werkvrouw, 15 varensgezellen, 1 ma chinist, 3 portiers en 61 losse arbeiders. Voorts zijn 94 personen bij de werkver schaffing geplaatst (vorige week 82). Totaal 400 ingeschrevenen, vorige week 410 personen. Alzoo een vermindering van 10 werkzoekenden. Vreemdelingenbezoek. Heden werd onze gemeente bezocht door ongeveer 500 Belgische schoolkinderen, die een wandeling door de stad maakten. De jongens waren vergezeld van een muziek korps, dat in een touringcar had plaats ge nomen en er lustig op los blies. Naar wij vernemen zullen dezen zomer ge regeld Belgische schoolkinderen uitstapjes naar Vlissingen en Walcheren maken. De marinekapel. Hedenmiddag heeft de marinekapel met de matrozen der opleiding een wandeling door de stad gemaakt, voorafgegaan door de tam boers en pijpers. De kapel heeft er lustig op los geblazen en het militaire schouwspel trok groote belang stelling. Hedenavond wordt op den boulevard Evert- sen de taptoe uitgevoerd. Gemend H Tidge-concours te Scheveningen. Dit concours, gehouden in de groote Kur- zaal te Scheveningen op Zaterdag en Zondag jl., was inderdaad internationaal door de deelname van verscheidene buitenlandsche speelsters en spelers, Engelsche, Duitsche, Fransche en zelfs een Amerikaansche, de be kende Mrs. Kerwin. De 180 deelnemers speelden in 5 groepen, ieder van 9 tafels, volgens het principe als uitgelegd in de „Vliss. Courant" van Zater dag jl. Na de eerste 9 ronden op Zaterdag werden de deelnemers weder opnieuw ingedeeld in 5 groepen, in verband met de dien middag be haalde resultaten. Zondagmiddag werd de wedstrijd voortge zet. Na 9 ronden was de uitslag bekend. In klasse C waren winnaars de heer en mevr. J. J. van der Jagt alhier en in klasse E de heer C. Ouwehand alhier en mevr. J. M. van der Schalk. Kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kanton rechter-plaatsvervanger in het kanton Ter Neuzen P. J. Callenfels en in het kanton Goes mr. J. H. M. Stieger. De verbinding met de Belgische kust. De zomerdienst tusschen Breskens en Knocke wordt op 1 Juli ingevoerd. Er zal dan op werkdagen zevenmaal rechtstreeks ver binding worden gegeven tusschen Breskens en Knocke vice versa. Op Zondagen viermaal in beide richtingen. De dienstregeling zal te zijner tijd in onze Tijdinghal worden opgehangen. KOUDEKERKE. Onder groote belangstelling heeft gisteren middag op de algemeene begraafplaats al hier de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer M. Speijer, gemeente-veldwachter. De lijkkist, bedekt met twee kransen, waarvan één van de afdeeling Walcheren en omstreken van den Bond van Christelijke Politieambtenaren in Nederland, werd door collega's grafwaarts gedragen. Nadat de kist in de groeve was nedergela- ten, herdacht de burgemeester, de heer A. Bakker, den overledene als mensch en als ambtenaar» die steeds door zijn eerlijk en rond karakter zich deed kennen als een op recht mensch, die in de kracht van zijn le ven werd opgeroepen. M.J.HARTS, No.1 vanLijst4 De heer A. P. van Aalst, voorzitter van de afdeeling Walcheren van den Christ. Politie- ambtenarenbond, sprak namens het hoofdbe stuur en schetste den overledene als lid en medebestuurder. De heer Van Belzen sprak namens de rij ksveld wacht. Ds. R. ten Kate sprak eenige woorden van troost, waarna een familielid bedankte voor de belangstelling. BRESKENS. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad werden op de navolgende lijsten en personen onderstaan de stemmenaantallen uitgebracht Lijst 1 (Neutrale partij) P. J. van de Sande 76 W. de Smidt 10. Totaal 86. Lijst 2 (R. Kath.) P. J. van Ooteghem 47 S. Visser 1 J. F. de Paauw 5. Totaal 53. Lijst 3 (Vrijz.-Dem.) I. W. Vasseur 73 Ji. van Luyk 6A. L. van Overbeeke 19. To taal 98. Lijst 4 (Vrijheidsbond) W. C. Carels 142 L Bruijnooge 21S. Tazelaarde Hullu 36 A. J. Cambier 40 J. M. van Donk 8 D. Mookhoek 3 J. Verschelling 1J. Leenhouts Sr. 13 I. de Hullu 61. Totaal 325. Lijst 5 (S.D.A.P.) P. J. Notebaart 343 C. de Kruijter 8H. w. Brand 1J. J. Quaars 1A. J. Vermeulen 3 J. M. van de Sande 5 H. J. de Baare Jr. 4. Totaal 365. Lijst 6 (Christ.-Hist.) W. Luteijn Az. 109 Iz. Cappon 130L. Lijk 27A. Monjé 89 J. Verduijn 13 A. I. van Melle Jr. 3 J. Dierings 2 P. A. Basting 2 M. P. Meeusen 4 Totaal 379. Gekozen zijn de heerenVasseur, Carels, Bruijnooge, de Hullu, Notebaart, de Kruijter, Brand, Luteijn, Cappon, Lijk en Monjé, zoo dat de raad thans als volgt samengesteld zal zijn Vrijz.-Dem. 1Vrijheidsbond 3 S. D. A. P. 3 Christ.-Hist. 4. Totaal 11. Momenteel is de samenstellingS.DA.P. 2, Vrijheidsbond 2, Christ.-Hist. 3. Totaal 7. Bij de verkiezingen in 1927 waren 1072 stemmen uitgebracht en verkregen de Christ, historischen 392 stemmen, de S.D.A.P. 248, de vrijheidsbond! 216, vrijzinnig-democraten 65 en andere partijen 166 stemmen. De N.V. Stoomtram-maatschappij Bres kensMaldeghem zal eerstdaags een vracht- autodienst laten loopen door Zeeuwsch- Vlaanderen Westelijk deel voor het bestel len en afhalen van goederen. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam ds. E. H. Blaauwendraad te Vlissingen. Een predikants-jubileum. Ds. D. J. Lazonder, Ned. Herv. predikant te Werkendam, viert heden zijn zilveren ambtsjubileum. Hij werd 9 Mei 1879 te Schoonhoven geboren. Hij studeerde te Utrecht. In 1905 werd hij candidaat in Over ijssel, om 10 Juni 1906 te Zoutelande in het predikambt te worden bevestigd. Achtereen volgens was de jubilaris predikant te Giesen- Nieuwkerk (1911); Ankeveen (1918); Tuil (1920); Oppenhuizen (1923) en hij verbond zich 9 September 1928 aan zijn tegenwoor dige gemeende. Aanvaarding van subsidie door de Geref. Kerken. De Geref. Kerken te Lutterade, Maas tricht, Roermond en Tilburg hadden ieder een gift ontvangen van de burgerlijke ge meente ter plaatse voor den bouw van een nieuwe kerkdie te Eindhoven was door de N.V. Philips gesteund in den vorm van goed koop verstrekten grond en de id. id. te Tree beek had een gebouw van de Staatsmijn ten gebruike gekregen. Deze aangelegenheid is ter sprake gekomen in de classis 's-Herto- genbosch, die volgens „De Heraut" o.a. heeft uitgesproken I. Dat ons bezwaar tegen zuivere subsi die van staat, provincie of gemeente, van welken vorm ook, principieel is, en dus in het vervolg een dergelijke steun van over- heidscolleges niet meer dient te worden aan genomen of aanvoard n. dat bij het aanvaarden van steun door buiten het Gereformeerde kerkelijke leven staande personen, door bedrijven of instel lingen, de grootste voorzichtigheid dient te worden betracht, nimmer eenige bezwarende voorwaarde mag worden aanvaard en in geen geval zóó mag worden te werk gegaan, dat door de wijze van aanvaarding of gebruiken van steun de kracht van getuigenis tegen over den gever of geefster, noch tegenover de buitenwereld, ook maar eenigszins mag wor den geschaad. Evangelisatie. Het hoofdbestuur der Evangelische Maat schappij heeft een rondschrijven gericht aan de classicale vergaderingen met een dringend verzoek, het werk van de Evangelische Maatschappij te willen steunen. In het rondschrijven wordt er op gewezen, dat men zijn kracht niet moet zoeken in een hol anti-papisme, maar door positieven Pro- testantschen arbeid. Wat het Internationaal Verbond tot Verdediging en Bevordering van het Protestantisme in de wereld tracht te doen, dat moet nationaal in ieder land wor den gedaan. De Evangelische Maatschappij tracht dat in Nederland te doen. Het hoofdbestuur vraagt den steun der classicale vergaderingen allereerst hierdoor dat in elke gemeente een afdeeling der Evan gelische Maatschappij wordt gesticht en in die gemeenten, waar reeds afdeelingen bestaan, die krachtdadig worden uitgebreid. Vervol gens door het in het leven roepen van aller lei zuiver Protestantsche stichtingen, inzon derheid ziekenhuizen. De achterstand in deze 113 Roomsche ziekenhuizen tegenover 33 Protestantsche moet worden ingehaald. Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg. Aan de Handelsavondschool zijn gisteren bevorderd Van de voorbereidende klasse naar de le klasseF. de Boer, C. Joosse, D. Poppe, Ch. Overweel. Van de le naar de 2e klasse C. Bostelaar. P. Jongepier, Th. de Leeuwen, C. Mol, M. Schoenmakers, N. Suurmond, A. Verton, S. de Vos, B. Wafctel, S. Simonse, J. C. M. van Ber gen, A. Buijsse, P. J. Crucq, J. L. van Hoe ve, J. M. van Hoeve, J. Maartense, T. M. Nieuwenhuijse, N. Willeboordse, T. Schipper. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse J. Bakker (voorwaardelijk), J. A. Labruijère, P. Maar tense P. Petiet, L. Pieterse, C. Polderman, J. Sturm, A. Tilroe, W. Verstraate, C. Cas- tenmiller, A. de Rijke, J. Entink, J. Acda, A. Cevaal, J. Dammen, C. J. Kingmans, L. de Nooijer, J. A. van Pagé, J. J. de Reij, L. A. Willemse, L. W. Wakkee. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de leerlingen der derde klasse slaag den voor het eindexamen van afdeeling IJ. Gast, M. Breel, C. Huijbregsen, L. J. Breel, Ca. Kleinepier, C. Wouters, K. J. de Konink, J. Minnaar. Niet geslaagd 6 leerlingen. In de afdeeling n werden bevorderd van de 4e naar de 5e klassevoor boekhoudenA. Cornelisse, W. I. Daniëlse, J. P. Geertse, F. M. H. van Hal, J. C. Homburg, H. W. Lenselink. C. P. Maartense, W. Meerman, H. Mulders, C. A. Reekers, F. van Sparrentak en J. Step. Voor Fransch C. Maartense, J. de Boef, J. Labruijère en T. Coumou. Voor Engelsch J. de Froe, J. Labruijère, B. Bongers. Niet bevorderd 1 leerling. Van de leerlingen der 5e klasse behaalden een vakdiploma voor machineschrijven C. Reekers, K. van Hal, F. Verhage, J. Simonse, B. Slot, A. Sanderse, A. Verschoor de la Houssaye. Niet geslaagd 2 leerlingen. Stenografie C. Reekers, B. Slot, J. Simon se en K. van Hal. Boekhouden H. Schout, A. de Leeuwen, W. C. van Molenbroek, F. Alewijnse, M. P. Mat- thijsse, A. Sanderse. Niet geslaagd 4 leerlin gen. Voor Spaansche correspondentie P. J. Entink. Voor Engelsche correspondentieH. W. Lenselink, C. P. Maartense, J. Antheunisse. Niet geslaagd 1 leerling. Examen L. O. Aan de Christelijke kweekschool te Mid delburg slaagden gisteren voor het eind examen alle zes candidaten, nl. de heer G. Acda en de dames J. G. Kögeler, J. W. Reijnhout, allen te MiddelburgK. M. Schouwenaar te GoesJ. E. Varel te Vlis singen en A. A. van der Wal te Westkapelle. Examens. Voor het diploma van krankzinnigen-ver pleegster is geslaagd onze vroegere stadge noot©, mej. E. M. Marys te Santpoort. Examen-commissie. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van de commissie, aan welke in 1931 is opgedragen het afnemen van het examen, bedoeld in art. 12 der Hooger onderwijswet, dr. W. F. Stut- tenheimer, rector van het openbaar gymna sium te Middelburg. RECHTSZAKEN Raad voor de scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam deed uitspraak inzake den brand in de fankamer van het stoomschip „Prinses Julia na", liggende te Vlissingen. De Raad is van oordeel, dat het ontstaan van dezen brand niet tot klaarheid is geko men. De Raad acht de voorstelling, welks zoude medebrengen, dat een vonk zich van de vuren over een afstand van ongeveer acht meter zou hebben verplaatst om dan de aan wezige brandbare gassen tot ontbranding te brengen, moeilijk aanvaardbaar. Uitgesloten is deze loop van zaken evenwel niet. Er is echter nog een andere mogelijk heid, nl. dat van buitenaf door de jaloezieën van de fankamer op het sloependek, een vonk met de zich in de fankamer bevindende brandbare gassen in aanraking is gekomen. De aanwezigheid van brandbare gassen zou dan kunnen worden verklaard op de wyze als door den hoofdmachinist en den expert Schuringa is aangegeven. Dienstweigering. De 20-jarige gewoon dienstplichtige kanon nier van het 2e reg. veldartillerie te Utrecht, C. S., is door den krijgsraad te 's-Hertogen- bosch, ter zake van dienstweigering veroor deeld tot tien maanden gevangenisstraf, met aftrek van twee maanden voorloopige hech tenis, van welk vonnis verdachte in hooger beroep was gekomen bij het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage. Op een vraag van den president antwoord de S. appèl te hebben aangeteekend, omdat de opgelegde straf te zwaar was. De gewe tensbezwaren, welke hij heeft doen gelden, zijn door de commissie onderzocht, doch de ze erkende die niet. S. verklaarde onder geen voorwaarde mede te willen werken tot het instandhouden van het militair instituut, ook niet als hospitaal soldaat. Hij heeft de autoriteiten verzocht hem in een burgerlijke staatsbetrekking te plaatsen. De advocaat-fiscaal achtte geen redenen aanwezig hier verzachtende omstandigheden te doen gelden en meende, dat de opgelegde straf matig is. Spreker concludeerde tot be vestiging van het vonnis van den krijgsraad. Mr. Rutgers, voor verdachte pleitend, wees ■er op, dat S. tot de gematigde elementen in de S.D.A.P. behoort en ijverig lid van de A.J.C. is. Zoowel van de zijde van zijn ouders als van die van zijn kameraden is er bij hem op aangedrongen zijn houding te laten va ren. Pleiter zeide, dat hier wel degelijk ge wetensbezwaren gelden en verzocht oplegging eener zeer lichte straf. VOETBAL. Middelburg—Vlissingen 61. Ten bate van de vereeniging Walcheren, werd gistenavond te kwart voor zeven op de Nadorst te Middelburg op het Zeelandia- terrein tusschen Middelburg en Vlissingen een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld met bovenvermeld resultaat. De heer P. Koster was met de leiding be last. Er was vrij veel publiek voor een ge wonen avond in het midden der week, zoodat aan het doel, waarom het hier ging, nl. de vereeniging Walcheren te steunen, wel is be antwoord. Wat het spel betreft waren wei nige toeschouwers tevreden. Waarschijnlijk is het de ongewoonte om des avonds te voet ballen bij de meeste spelers of dat na een heelen werkdag de meeste spelers min of meer vermoeid zy'n van de dagtaak, vooral bij Vlis singen zat er bij de meesten weinig spirit in. Middelburg scheen hiervan niet zoo'n hinder te hebben en speelde dan ook drie kwart van den tijd stukken beter dan Vlissingen. Middelburg is zonder Leijnse, Suijkerbuijk en Steketee, terwijl bij Vlissingen Vader op het appèl ontbreekt. Er staat een vry sterke wind, die schuin- dwars over het terrein waait. Middelburg is het eerst in den aanval en is het eerst ge vaarlijk als Dirkse hard overschiet. Bij Vlis singen wil het in de voorhoede niet lukken. Verhulst is er hopeloos uit en tracht veel te

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1