500 300 25 DINSDAG 9 JUNI EERSTE BLAD DINGEN E VLISSINGEN No. 133 69e Jaargang 1931 Kmen in noord- Rika. firma F. II AH QE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Pro vincienieuws RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER SPORT FAILLISSEMENTEN INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND [al woord van dank den burgemeester, lissingen een goede aan den onder voor het gratis be et sportlokaal voor tie van het Grand het gratis beschik- aan de jurryleden tich ook geheel be lden, aan alle deel- vereenigirigen,, aan r zijn woorden van kt, nu de heer Haits- |nnen deelnemen, hij Boulevardloop pro per spreekt de voor aan den heer Lap, ,n Marathon want ban boulevardloopen [lichamelijke training iek die de kunst en de resultaten te it onder de deskun- ïr Lap het resultaat eerste plaats. Ver- ;n woord van dank doet tot bevordering Inedokter, dr. Coupe- [d van dank voor de voor de start, wat ook een heel voor- li het hart zeer veel |er Termeulen kreeg dank, die, hoewel hij fciekleedt, toch steeds staat. ijst de. voorzitter er i-penningmeester van |gaarne nieuwe dona- deze prettige sport- Irleden. INSIDER. I ide het uitvoeren van den rijksweg no. 61 Sas van Gent-grens, ilgische grens, aisme. Ter Neuzen gelegen :en en ander met bij- de Maagd te Honte- n rijksweg Nieuwlana lijkswaterstaat gegund kouwer te Goes voor 9.02 10.01 21.19 22.23 Auto's, Fietsen (rtuigen. uur 9.47 9.48 Braziliaansche car- van een Japan- fe, terpentijn, worden fnst wordt geschilderd, aan den Rijn, waar aakt, wordt tevens de (roducten, Z00als boen- T VERTRAGING. fe groote sensatie-film traging" vond enkele U.T. Kurfürstendamm een uitverkochte zaal bliek enthousiast ont- n_ en achtervolgings- d geënsceneerde bios- )ommenaanslag in een itwerking niet op het een levendig applaus lolkers Charlotte Suza, (tor Schwannecke, ter- plfred Zeisier ten volle Jna werd de eerste ge- nieuw door de Ufa (twee-acters vertoond, van Portici". Ook deze jk applaus incasseeren 'onaangevende theater- 'ds langen tijd ontbre- afstand van Fez, in de men met een To- ppnamen gemaakt voor gentlemen", die voor Delac maatschappij, opgenomen wordt, peditie naar Fez, waar groote Afrikaansche vastgelegd werdende jnkelstraten), Ieerlooije- met de voeten be- rassen en men- fvreemde werelddeel, opnamen gemaakt in een godsdienstig een bedevaart- een daar begraven üf vier nog kïe vele l van d Idriss laar pen hier in de woestij g heel ïoeten i een nier ui ae geluidsfilmopnamen andere moeilijk* worden dan bü film in een van VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreflende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden" bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat u!t 2 bladen VLISSINGEN, 9 JUNI. De gemeen teradsverkiezin gen. Door het bestuur der anti-rev. kiesvereeni- ing is het volgend schrijven aan de afdeeling Vlissingen van de S.D.A.P. In tegenstelling met de meening van Uw bestuur aangaande een debatavond, is het be stuur der Anti-Rev. Kiesvereeniging van oor deel, dat een dergelijke vergadering nuttig noodig is, aangezien ieder meelevend in woner van Vlissingen, van de Anti-Rev. Raadsfractie weet, wat ze wil en wat in de afgeloopen vierjarige periode door haar is tot stand gebracht. Men weet tevens, wat de Soc--Dem, Raads fractie wil. Bovendien is ons bestuur, in te genstelling met uw bestuur, van meening, dat politieke geschiedenis over het laatste vierjarig tijdvak, met vruchtbaarheid behan deld kan worden in een verkiezingsorgaan, etgeen wij ook hopen te bewijzen. Het oordeel is nu aan de kiezers. Wat ons betreft, wij wachten dat oordeel rustig af. Uit de debatten in den Raad is voldoende ïbleken, de meening der twee partijen. Wij achten het onnoodig, deze debatten nog eens ie herhalen. Redenen, waarom wij dan ook op uw ge- lan voorstel, niet zullen ingaan. Rijkspostspaarbank. Vlissingen: ingelegd 42.285.01 terugbetaald - 40.752.12 meer ingelegd 1532.89 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 27. Op de staatsschuldboekjes werd ingelegd nominaal 1250.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 1. Oost-Souburg: ingelegd 5781.40 terugbetaald - 4543.18 Meer ingelegd 1238.22 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 4. Koudekerke: ingelegd 1390.16 terugbetaald - 541.28 meer ingelegd 848.88 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 2. Breskens: ingelegd 4543.71 terugbetaald - 9986.29 minder ingelegd 5442.29 Het iaantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 5. 0 r o e d e ingelegd 3724.70 terugbetaald - 2835.12 meer ingelegd 889.58 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- &choondijke: ingelegd 3465.68 terugbetaald - 4672.16 minder ingelegd 1206.48 W z e n d Ijk e ingelegd 5360.50 terugbetaald - 5103.87 meer ingelegd 256.63 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be joeg 2. Oostburg: ingelegd 4982.91 terugbetaald - 2012.95 meer ingelegd 2969.96 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- Iroeg 4. Op de staatsschuldboekjes werd ingeschreven nominaal 500. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld bedroeg 1. „Alhambsa"-theater. He film „de Zingende Dwaas, het meester werk van Al Jolson en Sunny Boy, is van zoo Duitengewone attractie, dat deze nog steeds ^°ote belangstelling blijft trekken. In Rot terdam werd „de Zingende Dwaas" in één heater in 3 weken door 14700 personen be kocht. Morgen en Donderdagavond zal men deze boeiende en pakkende film nog eens kunnen bewonderen in het Alhambra-theater. Dit zijn onherroepelijk de twee laatste voorstellingen en wie met dit technisch film-wonder wil kennis maken dient de gelegenheid daartoe niet te verzuimen. Lichamelijke oefening. In den gemeenteraad van Arnemuiden heeft de voorzitter medegedeeld, dat reeds 405 gemeenten adhaesie hebben betuigd aan het verzoek om de verplichting tot invoering van vak J op alle scholen, op te schorten. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd in de pro vincie Zeeland, met ingang van 18 Juli, tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Al-te-Kleinpolder (Noord-Beveland) P. de Regt, te Kats. BRESKENS. Het eere-comité voor de Eerste Zeeuwsch- Vlaamsche Jaarbeurs, van 213 Juli te Bres kens te houden, bestaat uit de heeren D. H. van Zuijen, burgemeester van Breskens J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten, voorzit ter van de Kamer van Koophandel te Ter NeuzenP. Erasmus, burgemeester van Oostburg, lid der Prov. Staten Iz. van Mel- le, lid der Kamer van Koophandel, industri eel te Breskens. Op Donderdag 18 Juni a.s. wordt alhier de eerste bloemenmarkt gehouden. In de eerste helft van de maand Juli a.s. zal de afdeeling Breskens van „Floralia" een wedstrijd in gevelversieringen houden. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Breskens organiseert voor de a.s. jaarbeurs een winkelweek. OOSTBURG. Aan de oudheidskamer te Oostburg werden geschonkendoor P. Aers te Oostburg twee oude weegwerktuigen, door Jan Aers te Oostburg een zilveren Zeeuwsche munt van 1602, door I. Wesdorp te Oostburg twee schoorsteengarnituurtjes en twee glazen schaaltjes, door M. W. Sterrenburg te Oost burg een almanak van 1829 en in bruikleen van S. Serlé te Waterlandkerkje een militair zakboekje van 1860. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld F. F. J. W., 58 jaar, opzichter te Sas van Gent, verdacht van beleediging van K. v. d. Bunder te Sas van Gent, 15 Maart jl., en E. Malschaert, vrijgesproken. B. V., 23 jaar, arbeider te Zuidzande, ver dacht van diefstal van aardappelen te Zuid zande op 10 April jl., ten nadeele van J. van Nieuwenhuize, 10 boete subs. 15 dagen hechtenis. C. D., 34 jaar, werkman te Hoek, verdacht van beleediging van een rijksveldwachter te Philippine op 19 April jl., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. C. D., 48 jaar, werkman te Hoek, verdacht van verzet tegen de politie te Ter Neuzen op 7 Mei jl., f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. A. J. F., 43 jaar, hotelhouder te Biervliet, verdacht van vernieling van een kersenboom te Biervliet, ten nadeele van J. Thomaes, 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. J. C. v. D., 59 jaar, te Wissekerke, verdacht van diefstal van een emmer te Wissekerke op 26 September jl., ten nadeele van Th. de Loof, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. A. A., 35 jaar, landbouwer te Koudekerke, verdacht van beleediging van J. Koole te Vlissingen op 24 April jl., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. R., 31 jaar, landbouwer te 's Heer Arends- kerke, verdacht van mishandeling van een rund te 's Heer Arendskerke op 2 Mei jl., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. P. A. d. W., 43 jaar, koopman te Goes, ver dacht van beleediging van een keurmeester te Goes op 12 Mei jl., f 15 boete subs. 15 da gen hechtenis. V. v. E., 40 jaar, commissionair te Hulst, verdacht van huisvredebreuk in het café van P. van de Velde te Hulst op 11 Mei jl., 15 boe :e subs. 15 dagen hechtenis. A. J. v. D., 38 jaar, koopman te St. Jan steen, verdacht van diefstal van tarwestroo te Graauw op 15 Mei jl. ten nadeele van J. van Damme, 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. Veiligheidswet. Wegens overtreding van de Veiligheidswet was A. C., directeur van een N.V., die in Zeeuwsch-Vlaanderen een groote ammoniak- fabriek bouwt, door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot twee geldboeten van 50. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot vernietiging van het vonnis en verwijzing der zaak naar het ge rechtshof te 's-Gravenhage. Arrest 22 Juni. Poging tot doodslag in een trein. Men zal zich het geheimzinnige geval nog herinneren, dat eenigen tijd geleden plaats had op het station van Den Bosch. Een rei ziger kwam uit den trein, ernstig bloedend aan den hals gewond, wankelde naar een bank op het perron, waar hij vrijwel bewus teloos ineen zakte. Later wist hij van zijn verwonding geen verklaring te geven, sprak eerst van een „aardigheidje", deelde daarna mede dat een aanslag op hem gepleegd was doch, toen hij hoorde dat zijn medereiziger gearresteerd was, werd het weer een verwon ding „uit aardigheid" toegebracht. De zaak is thans voor de Bossche recht bank in behandeling geweest. De medereizi ger, een timmerman uit Eindhoven, had zich te verantwoorden terzake van poging tot doodslag, i.e. „zou hij op 20 Maart jl. een medepassagier in een trein met een mes in den hals hebben gestoken", aldus stond in de dagvaarding vermeld. Het misdrijf zou niet voltooid geweest zijn, doordat de trein op dat moment juist het station binnenreed en stopte,' terwijl de aawezigheid van het pu bliek een voltooien van de misdaad zou heb ben verhinderd. Ter terechtzitting verklaarde verdachte, die daags voor het gebeurde uit de gevangenis was ontslagen, dat hij onschuldig was. Het slachtoffer, een stucadoor uit Eindho ven, wist niet hoe hem de steek was toege bracht, want hij had zitten slapen. Politie-autoriteiten verklaarden, dat ver dachte bekend had te hebben gestoken. De officier van justitie vorderde ten slotte wegens poging tot doodslag vier jaar gevan genisstraf. De rechtbank zal op 19 Juni a.s. uitspraak in deze zaak doen. Hr. Ms. „Sumatra". Het onderzoek in het droogdok te Soerabaja heeft uitgewezen, dat de scheepsbodem en de voorspanten van Hr. Ms. „Sumatra" als ge volg van het op een rif loopen door genoemd oorlogsschip op 4 Mei jl., ernstige schade heb ben geleden. Het schip zal te Soerabaja wor den gerepareerd. De duur van de reparatie wordt op drie maanden geschat en de kosten op ƒ220.000. Het oefenverband, bestaande uit Hr. Ms. „Heemskerck", de torpedobooten Z 7 en Z 8 en de onderzeebooten A 9 en A 10, zal van 1 Juli7 Augustus een reis maken naar de Oostzeevan 1016 Juli zal men te Tra- vemünde en van 24—30 Juli te Kopenhagen verblijven. Het bqvel over deze divisie is op- gedragen aan den kapitein ter zee D. Sca- longne, commandant van de „Heemskerck". De luitenant ter zee 2e klasse P. C. Wou ters, de le luitenant der mariniers W. A. J. Roelofsen en de officier van den marine stoomvaartdienst 2e klasse M. Kraal, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zijn aan boord van het motorschip „Sibajak" van Tandjong-Priok vertrokken en worden 10 de zer te Marseille verwacht. De officier van gezondheid Ie klasse J. W. Vos is 22 Juni a.s. geplaatst te Willemsoord de luitenant ter zee le klasse G. Th. J. Roor- da is 15 Juni a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen". Door de voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde lichting 1925 van het re giment kustartillerie, zal op 16 en zoo noodig op 17 en 18 dezer een schietoefening met ge schut worden gehouden vanaf het verdedi gingswerk te IJmuiden. KORFBAL. Wegens het beëindigen van den studietijd van de leden der Korfbalclub Zeevaartschool, heeft deze ter gelegenheid van haar laatsten wedstrijd die zij zal spelen, seriewedstrijden uitgeschreven tegen a.s. Zaterdag. De wedstrijden, die in 2 af deelingen ge speeld worden, zullen gehouden worden op het „Schelde"-terrein aan het Eiland, waar twee speelvelden in gereedheid zijn gebracht, en aanvangen om 2 uur. Zij zullen onder lei ding staan van de heeren L. van der Steen en J. C. Everaers, alhier. Voor de le afdeeling hebben ingeschreven E.L.T.O., Kloetinge D.O.S., Middelburg en Zeevaartschool, Vlissingen. Daar voor deze afdeeling drie vereenigin- gen hebben ingeschreven, zal een halve com petitie gespeeld worden en wel als volgt D.O.S.ZeevaartschoolE.L.T.O.D.O.S. ZeevaartschoolE.L.T.O. Voor de 2e afdeeling schreven in H.B.S. en C.K.W.O. uit VlissingenV.S.O.S. en De Musschen uit Middelburg. Deze zullen als volgt uitkomen H3.S.De Musschen C.K.W.O.—V.S.O.S. Voor deze wedstrijden is een zilveren lau werkrans beschikbaar gesteld door den heer Sorgedrager als le prijs de le afdeeling een verguld zilveren medaille door de heeren Agterberg en Van der Steen, terwijl de Z.K.B. en de korfbalclub Zeevaartschool eveneens een medaille ter beschikking stelden. Door de rechtbank te Middelburg is failliet verklaardW. A. Bruijnooge, schilder te West-Souburg. Rechtercommissaris mr. J. W. Zijlstra, rechter. Curator mr. W. H. F. C. Baron thoe Schwartsenberg en Hogenlands- berg, advocaat te Middelburg. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Hiermede verzoek ik U beleefd onderstaand stukje in uw veelgelezen dagblad te willen plaatsen. Hiervoor bij voorbaat reeds m'n hartelijken dank. Aan Bestuur en leden van de Athletiekvereeniging „Marathon". Langs dezen weg voel ik me gedwongen na mens alle jongens, die van uw gastvrijheid om van Zaterdag op Zondag te overnachten gebruik hebben gemaakt, nogmaals onzen hartelijken dank te betuigen. Wel wisten we vooruit dat we hartelijk zouden worden ont vangen (dat is van „Marathon" bekend), maar zoo, nee dat had niemand van ons ver wacht. Men heeft ons, letterlijk gesproken, verzorgd van Zaterdagmorgen (aankomst) tot Zondagmiddag toen we weer naar de Sticht- sche muren trokken, zonder ons ook maar één monuut aan ons zelf over te laten. Waar vindt men dat Daarom aan allen die hiertoe bijgedragen hebben (namen ga 'k niet noe men, 't zou te lang worden) nogmaals onzen hartelijken dank voor alles wat u allen voor ons gedaan heeft en hopen wij op een spoe dig weerzien. Aan U geachte Redactie mijn hartelijken voor de aan mij toegestane ruimte. Namens allen, L. J. LAVEN Jr. Lid van de Utrechtsche Athletiek vereeniging „Hellas". Mijnheer de Redacteur Op 17 Juni zullen de kiezers uitmaken op welke wijze voor de volgende vierjarige peri ode onze gemeenteraad zal zijn samengesteld. Wij hebben het meest democratisch kiesstel sel dat denkbaar is. Daarom is het in strijd met dit democra tisch kiesstelsel dat de eene partij de andere ter verantwoording wil roepen. Iedere partij moet haar eigen boontjes maar doppen. Er valt in eigen tuin voor elke party genoeg te wieden. Met de opname van deze regelen verplicht U ten zeerste EEN KIEZER. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ikU een kleine plaatsruimte om mijnheer den Donateur te kunnen ant woorden bij voorbaat mijn dank. Mynheer de donateur, wat zljt u toch roe keloos met uw pen om dergelijken onzin neer te kladden. Als medebestuurder van één der grootste postduiven-organisaties in Zeeland is mijn oog reeds enkele jaren op die plage rijen gevestigd. Ik wil U echter de volgende vragen stel len Ten eersteHeeft U al eens een Buks gezien Ten tweedeHeeft U al eens met zoo'n wapen geschoten Ten derde JVeet U de draagwijdte van dergelijke wapenen Ten vierdeKent U de trefkans van zoo'n wapen met vuren in de lucht? Ik constateer van néén, anders zou U nooit tot schrijven overgegaan zijn. Ten vijfdeIs U bekend welke activiteit de politie en maréchaussees in dezen aan den dag legden Tot driemaal toe hebben deze menschen naar den onzin van schieten ge luisterd en bij betrokkenen of liever verdacht gèmaakten huiszoeking gedaan. Doch niets hoor I Neen mijnheerde politie staat niet mach teloos tegenover ingebeelde of gefantaseerde schietpartijen, maar wel tegenover lage prak tijken van menschen, die ingebeelde schiet- gedachten hebben. Dagelijks constateer ik op welke minne wijze deze menschen geplaagd worden en waar zeer zeker de politie mach teloos tegenover staat, omdat die heeren, die zich dierenvrienden noemen, precies weten hoever zij mogen gaan om menschen het le ven zoo triestig mogelijk te maken. Ik voor mij ben ook donateur der Politie* dierenbescherming, dus in dezelfde organisa tie als U. Doch ik heb my even geschaamd dat ik daar nog menschen aantrof, die niet beter de zaak onderzochten eer zij schrijven en daarom betwijfel ik dat deze (zoogenaam de) donateur een dierenvriend is. Ik voor m$ en met mij velen kennen dan ook wel schrij- ver's mentaliteit en zullen hem naar deze wel beoordeelen en zal ik ook daarom hier niet meer op terugkomen. Alleen wil ik het lezend publiek van Vlissingen en omstreken gerust stellen, dat vele onzer vogels in dezelfde buurt vliegen en nimmer aangeschoten thuis komen. Nu zou het kunnen dat die donateur een adreskaartje aan de pooten van zijn die ren hangt zoodat schieter ze kennen kan. Ik zou hem aanraden dat dan niet meer te doen, dan wordt hij even als wij ook gevrijwaard. Wel wil ik nog even vertellen wat een lid onzer organisatie in den nacht van 24 op 25 December j.l. overkwam, n.l. werden toen 20 vogels bij hem gestolen. Wie hier soms inlichtingen over kan geven, gaarne zal de politie die in ontvangst nemen. Wie dit de den of hoe ze weg kwamen, laat ik gaarne aan het oordeel der lezers over. EEN WERKELIJK DIERENVRIEND, HET KABINET RENKIN EN HET NEDERLAND SCH. De correspondent van „het Vad." te Brus sel meldt In de door de Vlaamsche voorzitters be stuurde departementen wordt verzekerd, dat de regeeringsverklaring van het kabinet— Renkin, Donderdag, in de Kamer en in den! Senaat, voor de eerste maal sedert het be staan van het koninkrijk België, behalve Iri het Fransch, ook in het Nederlandsch zal worden voorgelezen. Hoewel het Fransch de taal is van de minderheid der bevolking en, der parlementsleden, zal het voorloopig nog den voorrang hebben op het Nederlandsch. In 1925, bij het aan het bewind komen van! het democratische kabinet PoulletVander- velde, werd de regeeringsverklaring in de beide landstalen gedrukt en verspreid, maai» alleen in het Fransch voorgelezen. Dit ge beurde ook in December 1929, onder voor* zitter-president Jaspar. De Vlaamsch-natio* nale fractie, die toen juist met een verdub* belde ploeg in de Kamer was verschenen, drong met klem aan op een officieele Neder- landsche regeeringsverklaring, maar mocht geen voldoening bekomen. Verder wordt ook nog medegedeeld, dat twee der nieuwe ministersprof. Van Die voet en mr. Van Isacker, die beiden tot de katholieke Vlaamsche Kamerfractie behoo- ren, den gebruikelijken grondwettelijken eecf ten paleize in het Nederlandsch aflegden. De nieuwe ministers hebben gisteren on* der voorzitterschap van Renkin hun eerste bijeenkomst gehouden. De regeering zal het parlement verzoeken! zich in de eerste plaats bezig te houden met de nieuwe belastingen en met de machtiging tot uitgifte van een binnenlandsche leening van een milliard francs. Wat de kwestie der nationale defensie aangaat zal de regeering een crediet van 220 millioen francs vragen, d.w.z. 80 millioen francs minder dan hetgeen, het kabinetJaspar aanvankelijk had ge vraagd. In zake de taalkwestie zal de regeering uiting .geven aan haar wil om het probleem binnen het kader der nationale eenheid op te lossen. DUITSCHLAND HEEFT ZIJN DOEL BEREIKT. In politieke kringen te Berlijn is men vari meening, dat het bezoek der Duitsche minis ters aan Chequers volkomen zijn doel bereikt heeft. Tegenover de uitlatingen van de op positie-pers, waarin verklaard wordt, dat de besprekingen te Chequers geen enkel resul taat hebben opgeleverd, wordt van officieele zijde medegedeeld, dat men van den aanvang af steeds gewaarschuwd heeft tegen overdre ven verwachtingen en de hoop op beslissen de resultaten, terwijl er op gewezen is, dat er geen speciaal program en geen bijzondere agenda voor het onderhoud te Chequers was vastgesteld. Ook de houding van de Fransche pers, did sterk tegen Chequers ageert, bewijst blijk baar dat Duitschland zijn doel bereikt heeft. Men hecht speciale beteekenis aan het feit, dat Brüning en Curtius niet enkel gele genheid gehad hebben met den Britschen premier over den economischen toestand van Duitschland te spreken, doch dat de minister

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1