500 25 MAANDAG e juni EERSTE BLAD IVO. 133 ©9e Jaargang 1931 firma F. VAK GE I/EIBE Jr., Kfalstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws SPORT VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. Be abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden hij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 8 JUNL De gemeenteraadsverkiezingen. Door het bestuur der afdeeling Vlissingen van de S.D.A.P. is aan het bestuur der anti- rev. kiesvereeniging alhier het volgende schrijven gericht Evenals het bestuur van de afdeeling Vlis singen der S.D.A.P. zal ook uw bestuur onge twijfeld van oordeel zijn, dat het vrijwel on mogelijk, althans zeer moeilijk is, de politieke geschiedenis over een vier-jarig tijdsverloop in een of meerdere verkiezingsorganen te behandelen. Waar een vruchtbaar debat over het gevoerde beleid in een krant niet tot zijn recht kan komen, neemt ons bestuur de vrij heid U beleefd uit te nocdigen tot het beleg gen van een openbare debatvergadering tus- schen uw lid wethouder P. G. Laernoes en onzen partijgenoot J. de Meij. Plaats en uur op een datum in den loop dezer week laten wij gaarne aan uw bestuur over. Aangaande de regeling dezer te houden vergadering stelt ons bestuur voor den spreektijd voor beide sprekers gelijk te ver- deelen, terwijl de leiding beurtelings bij beide besturen zal zijn met dien verstande, dat de leiding bij U berust, wanneer ons lid De Meij spreekt en bij ons wanneer de heer Laernoes spreekt. De beschikbare plaatsen zullen voor beide partijen gelijk zijn, terwijl de kosten voor ge zamenlijke rekening zouden kunnen worden genomen. Mocht dit laatste een eventueel bezwaar voor uwe kiesvereeniging zijn, dan is ons bestuur wel bereid de geheele kosten voor zyn rekening te nemen. Ons bestuur vertrouwt, dat uw bestuur be reid zal zijn onze uitnoodiging te aanvaarden ziet uw antwoord dan ook met belangstel- g tegemoet. Speelwerk St. Jacobstoren. Op het speelwerk van den St. Jacobstoren zullen de volgende nieuwe melodieën gezet wordenHeel uur„Gavotte aus Iphigenie aus Aulis", Chr. v. Gluck. Half uur„Da Costa's Volkslied", J. de Liefde. „Zij zullen het niet hebben, Ons oude Nederland". Kwart vóór„Geluckig Vaderland", Valerius. Kwart over„Vogeltje, wat zingt gij vroeg 1", J. Worp. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand Mei 1160 inlagen, gedaan tot een bedrag van 97.421.01 en 605 terugbetalingen tot een bedrag van 107.823.25. In die maand wer den 95 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 6825 en hun tegoed werd gebracht op 2.366.728.40. Er werden 87 spaarbusjes ter lediging aan geboden inhoudende 1408.25 en met 4009 spaarzegels werd bespaard 200.41, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor Zeeland. Zaterdagmiddag werd alhier in het gebouw Voor Chr. Sociale Belangen de 17e jaarver gadering gehouden der Coöperatieve Spaar en Voorschotbank voor Zeeland. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en bracht, na lezing der notulen der vorige jaarvergadering door den secretaris, verslag hit van de balans, winst- en verliesrekening over het jaar 1930. Hieruit bleek, dat de toe stand der Bank bevredigend is te noemen, alhoewel het bedrag der ingelegde spaargel den iets minder is dan het vorige. Gezien de crisis in het landbouwbedrijf is dit echter toet te verwonderen. Spreker bracht dank aan den hoofdadmi nistrateur der Bank, den heer C. C. Mantz Middelburg, en aan de kassiers der ver schillende bijkantoren voor de betoonde krachtige medewerking. Door de heeren mr. Van Dusseldorp en tor. Woldrlng van der Hoop werd gerappor teerd dat alle bescheiden van den admini strateur in orde waren bevonden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. J. Mommaas en tot commissaris de heer M. J. Khig, beiden te Vlissingen. Het percentage voor spaargelden werd vastgesteld op 3y4 voor voorschotten op 6 en, dat der hypotheken op 5 P. T. en T. Tot kantoorbediende le klasse is bevorderd de kantoorbediende I. P. de Bert van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen. Tot besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst is benoemd de hulpbesteller J. A. Montaan en te werk gesteld ten post-, telegraaf- en telefoonkantore te Middelburg. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. In de vergadering van 23 Juli 1930 stelde de raad in handen van Burg. en Weth. om advies een voorstel-Mes, strekkende le. tot bepaling van het minimum voor elke jaar lijks door weduwen uit het Alg. Weduwen- en Weezenfonds van gemeente-ambtenaren en -bedienden te genieten portie op f 25 en 2e. voor zoover de middelen van het fonds niet toereikend mochten zijn tot het doen van bedoelde minimum uitkeering, tot beschik baarstelling van het ontbrekende uit de kas der gemeente, een en ander met terugwer kende kracht tot 1 Januari 1930. Kwamen Burg. en Weth. bij de overweging van het gedane voorstel tot de slotsom, dat er geen enkele redelijke grond aanwezig was om de lasten, verbonden aan een eventueele verhooging der minimum-uitkeering, weder ten volle op de schouders der gemeente te leggen, zooals onderdeel 2e. metterdaad be doelde, daarmede was niet gezegd, dat ook onderdeel le. door hen verwerpelijk werd ge acht. In verband met een en ander verzochten Burg. en Weth. dr. W. A. Poort, wiskundig adviseur der Friesche Levensverzekerings- Maatschappij en contribuant aan het fonds om advies over de vraag of de gemeente niet de verplichtingen van het fonds zou kunnen overnemen, met bepaling der minimum-uit keering per portie op 25, waartegenover dan de gemeente het geheele fonds zou overne men. Dr. Poort verklaarde zich geheel be langloos bereid van advies te dienen en een becijferde toelichting te geven en gezien het vele werk door hem er aan besteed, stellen Burg. en Weth. den raad voor hem daarvoor bij zonderen dank te betuigen. Dr. Poort komt tot het eindresultaat, dat bij vaststelling der portie op 25, het fonds momenteel een batig saldo van 28249.31 aanwijst. Doch later schrijft hij, dat bü een fonds van slechts 86 personen, wier aantal aanhoudend vermindert en ten slotte nul wordt, het toeval een zeer groote rol speelt. De resultaten kunnen medevallen, maar ook vooral hier waar het uitsluitend rentever zekeringen betreft zeer tegenvallen. Voor de gemeente schuilt hier dus een niet te on derschatten risico, dat niet onder cijfers is te brengen. Vooral dit heeft Burg. en Weth. ervan doen terugschrikken voor te stellen de verplichtin gen van het fonds over te nemen, zij zijn van meening, dat de gemeente ten deze geen risico op zich mag nemen. Ook voelden Burg. en Weth. niet voor de door dr. Poort uitge sproken mogelijkheid om het fonds met alle baten en lasten over te dragen aan een groote, soliede levensverzekeringsmaatschappij. Im mers zou daardoor voor goed een einde wor den gemaakt aan het bepaalde bij art. 5 2e lid van het reglement voor het fonds en de gemeente voor goed afzien van de kans om uiteindelijk nog eenig fondskapitaal te ver werven. Voor Burg. en Weth. scheen dus de eenige mogelijke en ook wel aannemelijke weg om het bedrag per portie tot een minimum van 25 op te voeren, dat de daarvoor noodige middelen door het fonds zelf zouden worden gefinancieerd. In dien gedachtengang richt ten zij d.d. 6 Januari een schrijven tot de 44 contribuanten, van wie 42 zich tot ondertee- kening van het gezonden formulier bereid verklaarden, voor één had het geen zin meer, en één blijft, ook na herhaalde briefwisseling niet bereid te teekenen. Het wil Burg. en Weth. voorkomen, dat tot wijziging van het fonds-reglement kan worden besloten en be paald, dat zoodanig gedeelte van het kapitaal kan worden gebruikt als noodig is om de portie op 25 te brengen en dat het mini mum bedrag eener portie is 25 en het ma ximum 50. De commissie van financiën vereenigt zich met dit voorstel. Een lid heeft overwogen of men niet tot een maatschappij moest gaan, waardoor de portie 37 zou worden. Voor hem geldt het argument, dat voor de gemeen te kans op kapitaal verloren gaat, niet omdat de deelnemers allen betaald hebben, maar voor deze gaat de kans verloren, dat de portie boven f 37 komt. Wat dus de tegenwoordige weduwen zouden winnen, kunnen de toe komstige verliezen. En wanneer een solide verzekeringsmaatschappij de portie op 37 wil garandeeren dan kan het voorstel van 25 niet gewaagd zijn. Bovendien mocht het te genvallen, dan is herziening weer mogelijk. Volledigheidshalve merken Burg. en Weth nog op, dat zij in overweging geven 't voorstel - Mes verder buiten behandeling te laten. Abdij-concert Middelburg. Met de breede, sonore accoorden van een Koraal (Psalm 25) opende gisteren het Mid- delburgsch Muziekkorps, onder de suggestie ve leiding van den heer Joh. H. Caro, het eerste Abdij-concert in dit seizoen. Bestuur en directeur hadden het er maar op gewaagd, om de uitvoering, welke reeds twee maal was uitgesteld, thans trots Pluvius' dreigend ge baar, te laten doorgaan. En gelukkig. Want de regengever Jupiter, heeft zich over ons ont fermd en zoo hebben we in deze unieke om geving, "met haar sierlijk looverdak en im- poneerende gebouwen, kunnen genieten van een concert, waarvan als steeds bijzondere wijding, stemming en loutering uitging. Inderdaad, we zouden ze niet gaarne mis sen, deze korte Zcndagconcerten van dit korps, al is een middaguitvoering onvermijde lijk een mede-show annex flirtation. Terwille van pecunia kiest men een enkele maal het middaguur. Moge dan ook de waardeering van de schoone muziek zich niet geuit hebben in knoopjes en waardelooze munten. Na Piccolomini's „Ora pro nobis", hoorden we Wagner's „Einzug der Götter in Walhall" uit „Rheingold", waarin de goden over den regenboog op den burcht met schitterende tinnen, door de reuzen gebouwd op een hooge rots, toeschrijden. Heerlijke mystieSke muziek. De beide elegische melodieën van Grieg „Herzwünden" en „Letzter Frühling" blijven immer mooi evenals von Blon's herderslied „Siziliëtta". De solo voor gestopte trompet zal echter aan klank winnen, indien als demper een doorboorde houten kegel gebezigd wordt zooals nu is het geluid te veel van jazz-tim- bre. In het „Ave Maria" van Bach-Gounod mochten we de houtblazers waardeeren in „Aïda" van Verdi troffen de soli voor clarinet en euphonium mitsgaders de stralende luister van de trompetten. Gaarne voegen we daar nog bij den mooien, vollen, ronden klank van het groot koper. Als laatste nummer werd nog een van die wonderschoone koralen gespeeld (Gezang 96) als een lof- en danklied, dat in deze ure de gewenschte geest en kracht en liefde over dirigent en executanten vaardig waren ge weest. En daarmede heeft het ensemble ook ongetwijfeld de gevoelens van het talrijke auditorium vertolkt. Ook dit was, blijkens de spontane bijvalsbetuigingen, zeer erkentelijk. O. Drinkwatervoorziening op WaïcHeren. Reeds geruimen tijd voelt men ook op Walcheren de behoefte aan drinkwatervoor ziening ook van het platteland. De plannen voor het deel van het eiland ten Westen van het kanaal en die voor het deel ten Oosten daarvan zijn vrijwel als twee afzonderlijke eenheden te beschouwen. Ten Oosten van het kanaal is sedert verleden jaar Souburg aan gesloten aan de Vlissingsche Duinwaterlei- dingmaatsc' ~opy. Volgens een mededeeling van den burge meester van Arnemuiden zullen besprekingen gevoerd worden door de gemeenten Arnemui den, Nieuw en St. Joosland en Ritthem met den directeur der Zuid-Bevelandsche Water leidingmaatschappij over de mogelijkheid van aansluiting bij het buizennet dier maat schappij. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij Naar wij vernemen, bestaan er plannen om de tramdiensten op enkele lijnen van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij gevestigd te Ter Neuzen, nog meer in te krimpen. Diverse diensten zouden alsdan voor personenvervoer onderhouden worden door autobussen. Ook een andere maatschappij, die zich meer op de exploitatie van autobus-lijnen toelegt, wil een uitgebreiden dienst, meer speciaal in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen instellen, zoowel voor personen- als voor goederenvervoer. Nu de verkeerswegen in dit deel aanmerkelijk verbeterd zijn, bestaat er goede hoop, dat voor vele dorpen een goede verbinding tot stand gebracht wordt. GROEDE. In de vergadering van den gemeenteraad was een verzoek ingekomen van het bestuur der afdeeling Groede van Volksonderwijs, om by de a.s. wyziging der verordening op het schoolgeld, rekening te willen houden met hun naar voren gebrachte wenschen. Op voorstel van Burg. en Weth. werd besloten dit stuk voor kennisgeving aan te nemen en t.z.t. daaraan te zullen schenken. De voorzitter deelt mede, dat het college van Burg. en Weth. tot verbetering van een gedeelte rioleering in de Schuitvlotstraat is moeten overgaan. De oude rioolbuizen bleken gezakt en van een te kleine afmeting. Thans is het werk zoo goed als klaar en worden de kosten van uitvoering geraamd op ongeveer 150. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren M. E. M. Waelput, A. J. van Lare en A. J. Risseeuw, terwijl voor de vacature Verhage werd benoemd de heer K. C. W. van der Maden. y Het volgende punt der agenda betrof een zevental ingekomen verzoeken van ouders van schoolgaande kinderen om ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 een vergoeding uit de gemeentekas voor het bezoek der R. Kath. school alhier. Het voorstel van Burg. en Weth. hield in te bepalen, dat de tegemoetkoming zal be dragen bij een afstand tusschen de 4 en 4«/2 K.M. 25 tusschen de 4i/2 en 5 K.M. 26 tusschen de 5 en 5i/2 K.M. 27 tusschen de 5'/2 en 6 K.M. 28 tusschen de 6 en 6f2 K.M. 29 en boven de 6«/2 K.M. 30, ieder bedrag te vermeerderen met de helft der toe gestane som voor ieder kind meer uit een gezin dat de R. Kath. school bezoekt. Dit voorstel werd aangenomen. Van de N.V. PZEM te Middelburg is een verzoek ingekomen om ontheffing van het bepaalde in art. 44 sub d van het Motor- en Rijwielreglement. De voorzitter leest het adres voor en deelt mede, dat Burg. en Weth. adviseeren het verzoek in te willigen. Nadat de heeren De Milliano en Brakman hierover het woord hadden gevoerd en nog nader daarover door den voorzitter waren ingelicht, werd het voorstel van Burg. en Weth. met algemeene stemmen aangenomen. Ter tafel wordt gebracht het punt „aan besteding levering kolen voor de scholen en het gemeentehuis". De voorzitter zegt dat de raad verleden jaar bij wijze van proef heeft besloten de leverantie aan te besteden en bij gunstig verkregen resultaten ieder jaar met aanbesteding door te gaan. Daar de verleden jaar gehouden aanbesteding met gunstig gevolg plaats had, stellen Burg. en Weth. voor ieder jaar de aanbesteding te doen plaats hebben onder de alhier woonachtige kolenhandelaars. Dit voorstel werd met alge meene stemmen aangenomen. Thans kwam aan de orde de bespreking aanleg speelplaats school Kruisdijk. Het ad vies van Burg. en Weth. waarom in de vorige vergadering is gevraagd, hield in niet tot den aanleg over te gaan, omreden de uitgaven voor de gemeente te groot zullen zijn, terwyl een te geringe ruimte aan het doel niet be antwoordt. Zij stellen voor op twee punten in de onmiddellijke nabijheid van de schoolbor den te plaatsen, met het opschrift „School". De heer Becu vindt een tweetal borden te weinig. Wanneer besloten wordt tot het plaat sen van die borden zouden er 3 aangeschaft moeten worden, waarvan een te plaatsen na bij C. van de Wege, een naby De Ruijsscher en een naby Verplanke. De heer Herman kan zich met het voorstel van Burg. en Weth. niet vereenigen. Het college geeft als motief aan te hooge kosten en 'n raming is niet gemaakt. Er is niet naar grond uitgezien of die werkelyk wel niet in de buurt te koop is, zoodat hij zyn stem aan het voorstel niet kan geven, zoolang niet is uitgemaakt of de mogelijkheid bestaat. Is er geen grond te koop of wordt de koopsom te hoog, alsdan kan op die gronden het verzoek afgewezen worden. Hy zag gaarne dat Burg. en Weth. deze aangelegenheid nog eens on derzochten. Spreker maakte hiervan een voorstel, dat ondersteund werd door den heer Van Haneghem, welk voorstel werd verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Thans kwam het voorstel van Burg. en Weth. in stemming, aangevuld met dat van den heer Becu. Dit voorstel werd aangeno men met 5 tegen 2 stemmen. Van de rondvraag werd door den heer Brakman gebruik gemaakt, die informeert waarom de banken nog niet in het plantsoen zyn aangebracht, waarop de voorzitter ant woordt dat binnen afzienbaren tyd het ge meentewerk aanbesteed wordt, waaronder ook de bedoelde banken. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: C. M. Risseeuw—Cijsouw, van Ambt-Har- denbergM. Versluis en gezin, van Nieuw- vlietS. S. J. en A. J. P. Lako, van Schoon- lijke P. J. de Back en gezin, van Oostburg F. Dominicus en gezin, van Wemeldinge A. J. Gys en^gezin, van BreskensM. T. van Tatenhove, van Breskens J. W. van Kooten en gezin, van HeinkenszandP. J. Versprille, van Schoondykej. P. Cruson en gezin, van NieuwvlietJ. Cruson, van NieuwvlietJ. C. Verhage, van OostburgJ. J. van der Hooft, van Schoondyke A. Louret en gezin, van DomburgM. S. Buize, van Ryswyk P. J. Lako en gezin, van BreskensH. J. R. Roedts, van Eede F. F. Spiessens, van Bres kens S. S. Verhage en C. Verhage, van NieuwvlietR. de Smet en gezin, van Sas van Gent; J. F. van den Broeke, van Schoon dijke J. J. Ocké, van Breskens P. J. En gels, van IJzendykeM. Leenhouts, van Breskens. V ertrokken: W. M. Jansen van Rosendaal en gezin, naar Nieuwvliets. M. C. Buize, naar Bres kens S. M. de WindtsMaene, naar Oost burg P. J. Leenhouts, naar Breskens J. Hennekeij, naar SchoondijkeL. van der Hooft, naar Schoondijke M. J. Faas, naar Waterlandkerkje C. van Belois, naar Cad- zand V. Dusarduijn en gezin, naar Oost burg J. H. Cijsouw, naar Nijmegen R. den Dekker, naar NieuwvlietH. C. S. Bouwens, naar Schocrl. J. de Kraker, naar Waterland kerkje J. A. Guerand, naar Zuidzande. IJZENDIJKE. Loop der bevolking over de Maand Mei. Ingekomen: P. Leenhouts, van Schoondijke. C. C. van Opdorp, van Hoofdplaat. C. de Vrieze, van Watervliet. P. F. Heirman, van Watervliet. R. Dhuijvetter Wa—Oudeman, L. de Blaey en gezin, van Schoondyke. C. de Dobbelaere en gezin, van Waterlandkerkje. Ad. Lauret, van Ter Neuzen. J. H. Dees, van Hoofdplaat. W. H. van J3wartelé, van Schoondijke. A. Quist, van Schoondijke. L. van Opdorp, van Hoofdplaat. Jac. Vermeulen, van Breskens. A. de Boeij, van Hontenisse. B. Quist, van Borsele. A. Eoeij, van Biervliet. Th. Cornells, van Hoofdplaat. Vertrokken: E. J. Gillis, naar Vlissingen. E. Suurmond, C. Suurmond, naar Vlissingen. R. E. J. Dhaenens, naar Watervliet (B.). J. de Jonge en gezin naar Waterlandkerkje. S. S. Sae- laert naar Watervliet (B.). G. de Boever en gezin, naar Sas van Gent. J. de Bert, naar Retranchement. S. Willemsen, naar Schoon dijke. P. Onderdonck, naar Knocke (B.). H. de Ruijsscher en gezin, naar Axel. C. Onder donck, naar Knocke (B.).T. E. de Pape, naar Watervliet (B.). B. Dhuijvette, naar Waerl. Oudeman. W. Bertou, naar Biervliet. E. Teu gemans, naar Watervliet (B.). p.Engels, naar Groede. C. van Gilst en gezin, naar Schoon dijke. R. Cousijn naar Schoondijke. M. M. Dusarduin naar Sluis. A. de Snet naar Oost burg. E. de Boek naar Middelburg. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Eindhoven P.S.V.Ajax 25 Groningen VelocitasGo Ahead 3—3 Promotie 2e klasse. Roermond Roermond—Bleyerheide 1—3 Dongen DongenWilhelmina 01 De wedstrijd Alliance-Ter Neuzen, welke gisteren te Goes werd gespeeld, is na 20 mi nuten gestaakt wegens den regen. De stand was toen 10 voor Ter Neuzen. Vlissingen I speelde aan den Koudekerk- schen weg een vriendschappelijken wedstrijd tegen Nieuw-Borgvliet, welke door Vlissingen met 40 werd gewonnen. Postduiven. Zondag hield de post- duiven-vereeniging „De Vriendenkring" haar wedvlucht van uit Nymegen. De pryzen wer den als volgt behaald le, 9e en 12e pr. P. Lippens 2e en 15e pr. Gebr. Wisse 3e en 6e pr. K. van Belzen 4e pr. F. Ots 5e, 11e en 13e pr. G. Jacobs 7e pr. A. Peeters 8e pr. P. C. Aarssens 10e en 16e pr. H. Peeters 14e pr. W. B. J. Visser. Stand kampioenschap voor de eerste vyf deelnemers luidt als volgtG. Jacobs 294 punten P. Lippens 294 punten F. Ots 272 punten w. B. J. Visser 267 puntenK. van Belzen 228 punten. Zondag a.s. wedvlucht van uit Arnhem. LUCHTVAART Het grootste luchtschip ter wereld. Uit Akron in den staat Ohio wordt gemeld, dat de doopplechtigheid van het luchtschip Akron", het grootste bestuurbare luchtschip ter wereld, dat voor de Amerikaansche mari ne door de Goodyear Zeppelin Corporation gebouwd wordt, tegen het einde van de maand Juli zal plaats hebben. Het geraamte van dit luchtschip, dat belangryk grooter is dan de „Graf Zeppelin" en driemaal zoo groot als het Amerikaansche luchtschip „Los An gelos", is reeds klaar en voor meer dan de helft van bekleeding voorzien. By de doop plechtigheid wordt een groote massa belang stellenden verwacht. Men rekent op meer dan 100.000 bezoekers en een parkeerterrein van 25.000 wagens wordt in gereedheid gebracht. De proefvluchten met het nieuwe lucht schip zullen worden gehouden onder bevel van commandant Charles E. Rosendahl, vroe ger commandant van de „Los Angeles" en een van de eerste autoriteiten op lichter- dan-lucht-gebied in de Vereenigde Staten. De proefvluchten, die van Akron uit gemaakt zullen worden, zullen van vier tot vierentwin tig uur duren.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1