500 300 25 FIETS VRIJDAG 3 JUNI EERSTE BLAD ORWERPEN UCHT VLISSINGEN No. 13© 69e Jaargang 1931 Firma F. VAM DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd ep Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads-en Provincienieuws Naar het Kantoor op een MARINE EN LEGER SPORT ntstaan en het is industrie, om zich f te toonen. nnissen op dit ge. ran electrische toe. kt en aan den fa- ellen, yoor het sto. •ten te zorgen, xoote fabriek van a in Mannheim i ertoe overgegaan ran een inrichting komen storingvry .NAUTILUS". en zal de duikboot Hubert Wilkins een pool gaat onderne- ijn. Hiermede zal de verbinding blijven die tegelijktijd een dernemen. er veel waarde aan, en met de radio- de eerzucht van de inspanning in het en het doen van zooals reeds bij vele n dien aard is ge. de zendamateurs hun geregeld ver- >m snel een verbin- berichten tot stand lafkantoren dit zou- o.m. te noemen de „Italia", waarbij de rezen luisterpost op signalen van de be hoorde, terwijl een ze wel opving, aan boord van de iding van den zend- den zender W3AJZ are. Ook deze keuze vertrouwen in de ikkeling van het esteld. OP RADIORAILS. het vliegverkeer zijn eproefd, doch in de ebleken. Het voort radiosignalen con- idstation, brengt de rich, dat de piloot ip het hoofd moet immerend is. •aar systeem uitge- lechts de aanwij zin ent behoeft te con- :oeden koers te kun- een gerichte anten- het land, waarvan aling juist in de te ingebracht. Elke ge. koers door het de wijzers van een illijk aangetoond, •n geconstateerd of dan wel naar rechts eet Kansas City— :elte vormt van de /er het Amerikaan- iteem worden toege- •litie te Vlissingen evonden is gedepo- ilen snoertjekin oud mantelcein- tje (los) band van met kettingje, sleu- ihorloge, en dat in- ijn omtrenteen meester, Slijkstraat ij Houterman, Bou- apluie (tompouce), Kerk 7rozen- tstraat 12 kinder- traat 7rol ge- Irikse, Glacisstraat met inhoud, bij Van damesportemonnaie Resedalaan 3gou- der Schaft, Singel gut, Bonedijkestraat mband, bij Boone, mutsje, bij Nederlof, kinderportemonnais s, Paul Krugerstraat ij Mabelis, Van der Ibelastingplaatje, bij B 360, Oost- en bij Van Wezel, Ver- 6 koperen gewicht, an 53 handschoen, ilaiaan 36Avro- ig, Spuistraat 581 eeuwenburg, Schot- lingplaatje, bij De nikkelen heeren- rntrale tram. ad 774.7 te Leylis- 747.3 teHaparanda avond van 5 Junt elijke tot Zuidelijke ing. waarschijnlijk 5.30 17.46 6.17 18.34 7.07 19.32 VUSSINGSCHE ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct-, iedere regel meer 15 ct 0e abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 5 JUNI. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende publicatie van Burg. en Weth. om in verband met de weldra te houden gemeenteraadsverkiezing stipt aangifte te doen van alle verhuizingen binnen en buiten de gemeente, vestigen wij er de aandacht onzer lezers op, dat het tengevolge van het verzuimd hebben om aangifte te doen op het stadhuis nog steeds voorkomt, dat de aan wijzing in het bevolkingsregister niet over eenkomt met de werkelijke samenstelling der gezinnen en dat dit juist met het oog op de verkiezing van veel belang is. Afgescheiden van de straf, waaraan men zich onwillekeu rig blootstelt door niet voor de aangifte te zorgen, doe men alzoo zijn best om alle ver anderingen zoo spoedig mogelijk op de se cretarie te melden. Vooral ten aanzien van inwonende dienst- en werkboden en kostgan gers, ga men eens na, of reeds opgave ge schiedde. Het Zeeuwsche wegenvraagstuk. Door „de Zeeuwsche Polder", maandblad gewijd aan de belangen der polders en water schappen in Zeeland, tevens officieel orgaan van den Zeeuwschen Polder- en Water- schapsbond, is een extra wegennummer uit gegeven. Voor dit nummer werden bijdragen gele verd door de heeren jhr. mr, J. W. Quarles I van Ufford, Commissaris der Koningin A van der Weijde en mr. P. Dieleman, leden van Ged. Staten, dr. B. D. H. Tellegen Az., grif- I fier der Staten ir. J. J. van Leeuwen, hoofd- 1 ingenieur van den prov. waterstaat en verder door de heeren W. H. Starink, T. Huitema en dr. ir. M. J. W. Roegholt. Het Zeeuwsche wegenvraagstuk wordt door den Commissaris der Koningin met een inlei dend woord geopend, dat wij in zijn geheel overnemen Het mag een goede gedachte van de redac tie van „de Zeeuwsche Polder" worden ge noemd om een nummer van dit maandblad speciaal te bestemmen voor het Zeeuwsche wegenvraagstuk en gaarne ben ik bereid aan haar verzoek te voldoen en een kort woord ter inleiding te schrijven. Heeds spoedig na mijn komst in Zeeland in 1921 viel het mij op, dat in deze provin cie de toestanden op verkeersgebied zooveel te wenschen overlieten en dat niet alleen het verkeer over onze Zeeuwsche stroomen, maar ook het verkeer per voertuig in alle deelen van dit gebied dringend verbetering behoefde. Wat de middelen van communicatie te wa ter betreft, zijn er in de laatste jaren aanmer kelijke verbeteringen aangebracht, terwijl het vaststaat, dat ook in de naaste toekomst hier en daar nog verdere doeltreffende maatrege len zullen worden getroffen, zoodat, al zullen te dezen opzichte nog gerechtvaardigde wen schen blijven bestaan, er een groote vooruit gang bij dezen tak van dienst valt te consta- teeren. (In het bijzonder voor de Westerschel- de is dit het geval). Een bevredigende oplossing van het wegen vraagstuk laat echter nog steeds op zich vrachten, niettegenstaande daarbij zulke groo te belangen zijn betrokken. In een provincie als Zeeland, welke zoo bij uitstek op den land bouw is aangewezen, is een goedverzorgd en uitgebreid wegennet 'een der eerste vereisch- ten voor een krachtige ontwikkeling van het Platteland. Maar ook voor de stedelijke ge meenten is het van groote beteekenis, indien zij langs goede verkeerswegen gemakkelijk te bereiken zijn. Handel en nijverheid, vreem delingenverkeer, ja, er is wellicht geen stoffe lijk belang te noemen, waarbij de algemeene Vrelvaart zoozeer betrokken is, als bij behoor lijke verbindingen. En vooral in onzen tegen- Woordigen tijd, nu de door mechanische kracht voortbewogen voertuigen steeds in Aantal toenemen, is een welverzorgd, breed- Vertakt wegennet onmisbaar. Met het oog op de groote uitbreiding van bet verkeer moeten er, wat constructie en breedte betreft, aan onze wegen eischen wor den gesteld, waaraan voorheen nimmer werd gedacht. Het behoeft geen betoog, dat men het bijzonder voor de wegen, welke voor het doorgaand verkeer zijn bestemd, een open °°g moet hebben voor de toekomst en zich biet al te angstvallig behoort af te vragen, 01 de gestelde normen niet overdreven zijn. Met al te groote zuinigheid te dezen opzichte Z&1 men wellicht spoedig bedrogen uitkomen. Een drukke verkeersweg is nog nimmer te breed aangelegd. Dit neemt niet weg, dat bij wegen, waar over slechts een matig verkeer kan worden verwacht, met eenvoudiger constructie en ge ringere afmetingen zal kunnen worden vol staan, al verdient het toch steeds aanbeve ling, dat men ook bij aanleg of verbetering van die wegen, waarbij ik de zgn. tertiaire wegen op het oog heb, met een vooruitzienden blik te werk gaat. Hoewel men eenerzijds dankbaar had moe ten erkennen, dat de overheid in enkele deelen onzer provincie met voortvarendheid op wegengebied is werkzaam geweest en dat niet alleen rijk en provincie, maar ook som mige gemeenten en polders of waterschappen de verbetering van wegen hier en daar krach tig hebben ter hand genomen of bevorderd, zoo moet toch ook anderzijds worden toege geven, dat er nog een groot arbeidsveld braak ligt en dat voor de overheid nog een zware taak is weggelegd. De achterstand in onze provincie was zoo groot. Het algemeen belang eischt daarom nog veel hooger activiteit. Edoch de moeilijkheid om tot een spoedige dragelijke oplossing te komen, vormt het financieele bezwaar. Onophoudelijk stuit een noodzakelijke verbetering van een op het provinciale we genplan voorkomenden weg of van een ter- tiairen weg af, op de onmogelijkheid om een voor alle betrokken partijen aannemelijke verdeeling der kosten te bewerkstelligen. De provinciale geldmiddelen zijn, zooals bekend, weinig rooskleurig en telken jare drukt een vrij groot bedrag voor verbetering of onder houd van wegen de provinciale begrooting. De gewestelijke overheid dient er daarom voor te waken, dat, wil zij zich niet op een hellend vlak begeven, zoo min mogelijk worde afgeweken van de door haar voor hare finan cieele medewerking gestelde regelen. Het is prijzenswaardig, dat de gemeenten, de pol ders en waterschappen daarnaast de gepaste zuinigheid trachten in acht te nemen, maar toch rijst wel eens de vraag, of deze lichamen niet al te zeer het belang van anderen en speciaal dat van hun buurman bij de voor bereiding van een noodzakelijke wegsverbete- ring overschatten en hun eigen belang te ge ring achten. Daarbij komt nog, dat men som wijlen gelijktijdig te doen heeft met tal van bestuurscolleges, waardoor het nog moeilijker wordt om tot overeenstemming te komen. Deze omstandigheid brengt mede, dat ook uit dien hoofde een samenvoeging niet alleen van kleine gemeenten, maar ook van polders en waterschappen, welke gelijksoortige belangen nastreven, aanbevelenswaardig moet worden geacht. Ook de oprichting van waterschap pen, die zooals bijv. in Friesland, uitsluitend het bevorderen van de verkeersgelegenheid binnen hun gebied ten doel hebben, zou m.i. een stap in de goede richting kunnen zijn. De Zeeuwsche Polderbond zou een nuttig werk kunnen verrichten, indien hij hieraan zijn aandacht eens zou willen wijden en voor dit geenszins nieuwe denkbeeld de noodige propaganda zou willen voeren. Intusschen, ik geef toehet middel, het welk ik hier aan de hand doe, werkt niet ter stond doeltreffend en „deliberante sena- tu...." etc. Daarom eindig ik met een an deren wensch. Moge iedere overheidspersoon in onze provincie meer en meer beseffen de groote waarde van een goed wegennet ook voor de openbare instelling, welke hij of zij vertegenwoordigt en moge er niet te langen tijd meer beraadslaagd worden de tijd tot handelen is zoo lang reeds aangebroken welvaart spruit voort uit daden, niet uit woor den of geschriften, hoezeer die ook tot han delen kunnen opwekken. Vlisslngsche Kinderspeeltuinvereeniging. Door bovengenoemde vereeniging is het volgend adres aan den gemeenteraad gezon den Bij dezen hebben wij de eer uwen raad te verzoeken de door ons in de maanden Sep tember en December 1930 ingediende adres sen le. om beschikbaarstelling van het terrein achter de Kazerne Koning Willem III voor kinderspeelplaats voor de kinderen van de bewoners uit de zgn. oude stad 2e. om garantie van een geldleening voor het stichten van een clubgebouw op een ter rein van „Levenslust" aan den Singelweg wel in behandeling te willen nemen. Wh deelen u mede, dat op 1 Juli a.s. de termijn eindigt waarop de Kon. Maatsch. „de Schelde" den grond voor het clubgebouw ter onzer beschikking heeft gesteld, terwijl door ruim 100 gezinnen uit de zgn. oude stad aan ons is verzocht de plannen voor een speeltuin in dit stadsgedeelte te verwezenlijken. Wij verzoeken uwen raad dan ook thans wel een beslissing te willen nemen. Ook willen wij hier nog mededeelen, dat de heer Hugo Andriessen, wonende te Brussel bij zijn bezoek aan Vlissingen op 31 Mei jl. onzen speeltuin in oogenschouw heeft genomen en waardeerende ons werk, besloot een bedrag ter onzer beschikking te stellen voor uitbrei ding van de speelwerktuigén met twee zweef molens en een kegelbaan. StrandconcerU De Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag 7 Juni, 's avonds 8 uur, een concert in de kiosk aan den Boulevard Evertsen. Programma: „Le Drapeau d'Eindhoven", pas redoublé, Ant. van Leest ,La Dame de Coeur", ouverture, Gerh. Duval „Juanita", Grande Valse de Concert, Jos. Bauwens „Dona Flora", fantaisie dramatique, Ch.deCarmont Pauze. „L'Entrée Joyeuse", marche, Ant. van Leest „Duizendschoon", ouverture, J. R. v. d.Glas „Une Nuit d'Eté", Grande Valse de Concert, Jos. Bauwens „L'Aurore d'un beau jour", fantaisie, J. Martin Finale. Mijnen gelegd in de Westerschelde. Tusschen 51° 24' 50" N.b., 3° 37' 44" OJ.Gr. en 51° 24' 43" N.b., 3° 37' 46" Oi.Gr., in den Westingang van het 'Schaar in de Spijker plaat, tot ongeveer half Juli, mijnen gelegd. Deze plaats is daardoor ongeschikt om te ankeren en te visschen. Abdij-concert. Het eerste Abdij-concert in dit seizoen door het Middelburgsch muziekkorps, dat reeds tweemaal moest worden uitgesteld, is thans bepaald op Zondag a.s., des middags van 12 tot 1 uur. P. T. en T, Met ingang vari 6 Juni a.s. is benoemd tot besteller by den post, telegraaf en telefoon dienst J. A. Versé, thans hulpbesteller ter post- en telegraafkantore te Goes. Zeeland naar Utrecht. Het gemeentebestuur van Utrecht, dat het plan heeft op Zaterdag 27 Juli een folklo ristisch feest te organiseeren, heeft zich daartoe gewend tot het bestuur van de V.V.V. te Goes om ook Zeeland daarbij tegenwoordig te zien. Eenige paren ringrijdsters en ringrijders met paard en sjees zullen aan de feestelijk heden deelnemen. Ook de diverse kleederdrachten uit ver- schillendé deelen der provincie zullen gede- monsteerd worden door een 7-tal paren boe rinnetjes, terwijl ook op het programma staat het gaaischieten. Samenvoeging van gemeenten in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar wordt gemeld, heeft de dubbele raad der gemeente Boschkapelle zich uitge sproken vóór samenvoeging der gemeenten Boschkapelle, Hengstdijk, Stoppeldijk en Os- senisse in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. SOUBURG. Opgave van gevestigde en vertrokken per sonen te Souburg, over de 2e helft der maand Mei 1931. Gevestigd: Mej. W. P. de Wijze, Marnixplein C 56, van Vlissingen. Mej. Franken, Vlissingsche straat E 5, van Baarn. Mej. A. Corveleijn, Kanaalstraat A 51, van Domburg. Mej. A. Moens—Bliek, De Deckerstraat E 31, van Nieuw- en St. Joosland. M. Reijnhoud en gezin, Braamstraat B 40b, van Helmond. Vertrokken: C. P. Kaufman en gezin, Vlissingschestraat E 5, naar Woensdrecht. Pa. Polderman, Middelburgsche straat M 97f, naar Haarlem. Mej. P. LokkerSeijnstra en kind, Van Teijlingenstraat B 223, naar Vlissingen. P. Goozen, Braamstraat B 108, naar Oost- kapelle. M. Vader Cornelissen, Nieuwstraat B 57, naar Middelburg. Pa. van Splunder, Ritthemsche straat B 87, naar Domburg. W. van Sluijs, Noordstraat A 10, naar Kou dekerks. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn de bekomen omtrenteen fiestplaatje, bij Louws, Middelburgsche straat A. 282. 7 RITTHEM. In de Donderdagavond gehouden algemeene vergadering der Coöp. Boerenleenbank werd Verlaagde prijzen - Stokvis fabrikaat in de plaats van den heer M. Barentsen (overleden) uit de voordracht J. Meliefste en C. Wisse Pz. tot lid van het bestuur benoemd de heer J. Meliefste. Daar deze lid van den raad van toezicht was, werd in de ontstane vacature uit de voordracht W. Boogaard en A. Tange tot lid van den raad van toezicht benoemd de heer W. Boogaard. WESTKAPELLE. In verband met de verwondingen gecon stateerd op het Dinsdag aangespoelde lijk te Westkapelle, zijn Woensdagmiddag gearri veerd van de justitie uit Middelburg de rech- ter-commissaris en de griffier met dr. Hulst uit Leiden, tot verrichting van de lijkschou wing, ook de gemeentegeneesheer dr. Huy- gens was daarbij tegenwoordig. Het schijnt, dat men hier vermoedelijk met zelfmoord te doen heeft, en dat de ongeluk kige, na de niet levensgevaarlijke wonden aan hoofd, hals en polsen, toegebracht, zich daar. na door verdrinking om het leven heeft wil len brengen. Vastgesteld werd, dat het lijk slechts 4 5 uren in het water heeft gelegen. Heden zal het slachtoffer op de begraaf plaats te Westkapelle ter aarde worden be steld. SCHOONDIJKE. Maandag had in de Landbouwschool te Schoondijke de openbare eindles plaats in verband met t eindigen van het cursusjaar. Aanwezig waren de rijkslandbouwconsu- lent voor Zeeland, de heer Stevens, verschil lende bestuursleden, leden van de commissie van toezicht en een aantal belangstellenden. De leerlingen der verschillende klassen werden achtereenvolgens onderzocht, ten einde de resultaten van het onderwijs na te gaan. Na afloop werden de leerlingen der eerste, tweede en derde klas naar de volgende klasse bevorderd, uitgezonderd één leerling der eer ste en een der tweede klasse, terwijl aan alle leerlingen van de hoogste klas het einddiplo ma kon worden uitgereikt. Dit geschiedde, bij ontstentenis van den voorzitter, met eenige toepasselijke woorden door den heer Bleiker. Daarna werden de gediplomeerde leerlin gen toegesproken door den heer Stevens, rykslandbouwconsulent voor Zeeland, die zoowel de leerlingen als het hoofd der school, den heer Van Dijk, met het behaalde succes geluk wenschte. Spreker wekte de oud-leerlingen op het diploma niet te beschouwen als het einde, doch als het begin van hun landbouwkundige ontwikkeling en op den ingeslagen weg voort te gaan door het volgen van cursussen, het lezen van vaklectuur enz. Verder wekte hij alle aanwezigen op pro paganda te maken voor het landbouwonder wijs en meende, dat Zeeuwsch-Vlaanderen zich gelukkig mag prijzen met het bezit van een landbouwschool als die te Schoondijke en de manier, waarop aldaar het landbouwon derwijs wordt behartigd. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer Van Dijk nog een afscheidswoord tot zijn leerlingen. Daarna dankte de oudste leerling met eenige toepasselijke woorden den heer Van Dijk en bood hem namens hen allen een stoffelijk blyk van waardeering aan. Hoofdingenieur der marine. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus 1931 aan den hoofdingenieur der marine jhr. ir. C. Rappard, belast met de be trekking van directeur der Rijkswerf te Hel- levoetsluis, op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, en de ingenieur der marine ir. O. van Dam be last met de betrekking van chef der afdee ling scheepsbouw bij de Rijkswerf te Willems oord, bevorderd tot hoofdingenieur der ma rine. De Kon. Marinekapel uit Den Helder heeft gisterenavond in het Lange Voorhout te 's-Gravenhage een taptoe geblazen in samen werking met de tamboers en pijpers van het corps mariniers te Rotterdam. Reeds gerui- men tijd voor het aangekondigde uur stom den duizenden menschen om deze, in de resi dentie weinig voorkomende, muzikale uitvoe ring bij te wonen. Op het uur van den aan vang was het in het Voorhout voor het pa leis van de Koningin-Moeder stampvol. Men heeft de marinemannen met een har telijk applaus voor hun uitvoering bedankt. Na afloop marcheerde de kapel onder het spelen van vroolijke marschen langs de wo ning van mr. Jager, die "de taptoe ook had bijgewoond, en langs de woning van minis ter Deckers. De troep werd door veel honderden bege leid, zoodat de politie handen vol werk had om het verkeer in goede banen te leiden. Bevordering bij de marine. Korporaal-monteur A. L. M. den Haan tot sergeant-monteur. Korporaal-vliegtuigmaker M. W. Groven tot lergeant-vliegtuigmaker M.korporaal der mariniers I. M. Mersie tot sergeant der mari niers. Sergeant-ziekenverpleger M. F. Tronchet tot majoor-ziekenverpleger. Bevordering in Oost-Indië. Matroos-telegrafist B. Booij tot korporaal telegrafist stoker-olieman J. H. Bruijn tot korporaal-machiniststoker-olieman H. J. de Rooij tot korporaal-telegrafistkwartier meesters C. Schoonenwolf, J. B. Heijdens, M. Valkhoff tot bootsman sergeant-konstabel C. W. Christiani tot majoor-konstabelsto ker-olieman L. Zwaaf tot korporaal-machi nist bootsman J. J. P. v. d. Spek tot schip per bootsman H. Boelsma tot schipper sergeant-konstabel H. F. Arnoldus tot ma joor-konstabel stoker-olieman P. J. Eve- raard tot korporaal-machinist. Hr. Ms. wachtschip „Koningin Emma der Nederlanden" zal op 's rijkswerf te Willems oord een belangrijke herstelling moeten on dergaan, in verband waarmede het oplei dingsschip voor zeemiliciens „Buffel" gedu rende dien tijd als wachtschip zal dienst doen. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den 24en Juni a.s. per stoomschip „Johan de Witt" naar Oost-Indië te worden uitgezondensergeant-vliegtuigmaker D. Meijers, sergeanten-torpedomaker E. A. Herlaar, J. Schutten en A. W. Jongman, ser geant-machinist H. W. Baanstra, sergeanten monteur J. van Ekelenburg en H. F. A. Wag ner, matroos-konstabel H. J. Hassing, korpo raal-vliegtuigmaker W. Kooyman, kwartier meester J. Noorland, korporaals-torpedoma ker J^ L. van Kouwen, A. W. Ringelberg en S. G. de Rijke, korporaal-vliegtuigmaker G. A. Dijkstra, korporaal-hofmeester L. Wieden- hoff, majoor-konstabel R. Haak, kwartier meesters A. Bokkers en P. Snel, korporaal- torpedomaker C. H. A. Rison, korporaal- vliegtuigmaker C. F. Stolk, matrozen 2e klas se H. J. Engelaar en J.J. Kruithof, korporaal der mariniers P. Sinke, De luitenants ter zee J. J. L. Willinge, der le, V. Nederost en B. van den Berg, der 2e klasse, alsmede de officier van den marine stoomvaartdienst 2e klasse M. A. Weiter, worden binnenkort uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Mutaties in de hoogere militaire rangen. Naar „het Vad." uit welingelichte bron ver neemt, zyn op 1 November a.s. eenige be langrijke mutaties in de hoogere legeraan voering te verwachten, terwijl zeer vermoe delijk in het voorjaar van 1932 een zeer groote promotie in de verschillende hoogere rangen zal plaats hebben. Turnfeest te Goes. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Goesche Gymnastiekvereeniging „Vol harding" zal de Kringuitvoering van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring dit jaar: te Goes worden gehouden. Zaterdag 27 Juni is de dag der eigenlijke uitvoering, die op het terrein aan De Ruy- terïaan zal plaats hebben. Den avond te vo ren zal, in het Schuttershof, een eere-avond voor genoodigden gegeven worden, terwijl, als slot van den Zaterdag, eveneens in het Schuttershof, een feest-avond volgt. Naar wij verwachten zullen de feesten een grootsch verloop hebben, daar op deelnam^ van een duizendtal turner (sters) kan gere kend worden,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1