25 dinsdag a juni 509 EERSTE BLAD KE STAND IVo. 137: 69e Jaargang 1931 rubriek I Uitgave: firma f. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening6B287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen artlijnen koersen ERICHT e vlissingen Stads- en Provincienieuws lOES. .TROUWD j. en M. m. 26 j. oziasse Bruggeman, ft. en C. w. van 29 j. en VLISSINGSCHE C0URAN1 jm ALLEN, geb. Jansen, d. ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rjge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. ig 2 Juni. 8.00 Gramofoonpla. rgenwij ding. 10.30 C011- Gramofoonplaten. 1.00 2.00 Lezing. 3.00 Knip. luetten. 4.30 Kinderuur- en refreinzang. 6.15 On- aart. 6.45 Vervolg dans. 7.30 Muziekhalfuurtje. 9.00 Gramofoonplaten. 10.15 Vaz Dias. 10.50 ifoonplaten. LR.O. 8.00 en 10.00 Gra- k)dsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert, trio, 1.45 Vrouwenuurtje. 3.00 :,00 Gramofoonplaten. ng. 7.00 Lezing. 7.30 Po. irbondskwartiertje. 8.00 te pauze Vaz Dias en foonplaten. 10.35 Morgenwijding. .20 Licht orkestconcert. 4.50 Orkestconcert. 5.35 inoconcert. 8.05 Orkest- .00 Kamermuziek. 11.20 1725 M. 8.05 en Gramofoonplaten. 8.20 :ten. - 12.20 en 3.50 Or, ette-uitzending. Daarna 7.25 en 10.35 en 11.20 laten. 1.25 en 5.20 Or- concert, orkest en so- 5.20 Engelsch concert. 6.20 Jazz-avond. 9.35 538 M.5.20 Orkestcon- mofoonplaten. 8.20 Or- irt. 7.00 Gramofoonplaten. Gramofoonplaten. 1.15 ifoonplaten, 3.10 Lezin- Concert. 10.20 Lezing, ïcert. 30 Mei te Colombo 29 Mei v. Marseille 29 Mei van Genua lei te Sjanghai 30 Mei Ouessant isr.) 29 Mei te Suez p. 29 Mei Kaap Bon 50 Mei van New-York lei van Barbados 7 Mei Perim Mei Perim 29 Mei v. Singapore 29 Mei te Suez 9 Mei Gibraltar 29 Mei Ouessant 0 Mei Gibraltar 1 Juni 1931, des nam, koersen. Verkoopen -ƒ 2.48% Londen rlijn 59.00—59.06 Parijs 9.749.75 iapier. 491/2 Ponden 12.08 58.94—59.12 Belgi- 34.80 Fransche ind 774.2 te Janmayen ,nd 753.2 te Visby. 1 avond van 2 Juni: d-Westelijke tot Wes- swaar bewolkt tot be- weinig of geen, later -einig verandering in avonds 29 tot 30 Mei 1 30 op 31 Mei in Zee- ligheden gunstig ge- n van aardappelziek- ewolking in het mid- n 30 op 31 Mei en in etmalen van 27 tot 3.07 15.29 3.55 16.17 Vuto's, Fietsen tuigen. uur 9.40 9.41 De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen i^—1mmm VLISSINGEN, 2 JUNI. Manoeuvres met militaire vliegtuigen. Wij vernemen dat de manoeuvres met de militaire vliegtuigen uit het vliegkamp Soes- terberg dezen zomer te Vlissingen zullen ge houden worden. De zeer gunstige ligging van het vliegveld Vlissingen voor deze manoeu vres werd onder de aandacht van den minis ter van defensie gebracht en deze heeft, na een ingesteld onderzoek, zyn toestemming gegeven dat deze manoeuvres hier zullen plaats hebben. Aan deze manoeuvres wordt iedere week deelgenomen door 12 vliegtuigen, met 2 chefs, 12 officieren en 25 onderofficieren. De ma noeuvres duren on e'-eer 4 weken en zullen aanvangen op Maandag 22 Juni. Dan zal des middags 12 uur hier het eerste escadrille vliegtuigen aankomen. De oefeningen zullen voor alle deelnemers één week duren. In het geheel worden 3 of 4 I groepen van vliegeniers verwacht. De officieren en onderofficieren zullen hier ter stede intrek nemen. Deze manoeuvres zulen zeker wel de alge- I meene aandacht trekken en zijn werkelijk I interessant. De vliegtuigen zullen op het vliegveld l Vlissingen worden ondergebracht en van hier uit zullen de manoeuvres worden geleid. Het zijn legeroefeningen die tot nog toe op I het vliegveld De Mok en bij Harskamp wer den gehouden en de proef wordt nu geno men of van het vliegveld Vlissingen af deze jaarlij ksGhe oefeningen ook hier kunnen plaats hebben. Dat het oog thans gevallen is op het vlieg- veld Vlissingen is het bewijs dat de deskun- 'n dit vliegveld daarvoor bijzonder ge- schikt achten en wij spreken de hoop uit dat proeven in elk opzicht mogen slagen. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende publicatie van Burg. en Weth. in verband met de weldra te houden gemeenteraadsverkiezing stipt aangifte te n van alle verhuizingen binnen en buiten I de gemeente, vestigen wij er de aandacht onzer lezers op, dat het tengevolge van het verzuimd hebben om aangifte te doen op het I stadhuis nog steeds voorkomt, dat de aan- dng in het bevolkingsregister niet over- I eenkomt met de werkelijke samenstelling der gezinnen en dat dit juist met het oog op de verkiezing van veel belang is. Afgescheiden van de straf, waaraan men zich onwillekeu- blootstelt door niet voor de aangifte te I zorgen, doe men alzoo zijn best om alle ver anderingen zoo spoedig mogelijk op de se- cretarie te melden. Vooral ten aanzien van Tonende dienst- en werkboden en kostgan- s. ga men eens na, of reeds opgave ge- I schiedde. Vereeniging „Het Groene Krols". Gisterenavond werd bovengenoemde ver gadering gehouden met een zoo gering aan- I tal bezoekers een constant verschijnsel in et vereenigingsgebouw dat de voorzitter, e heer C. A. van Woelderen er op zinspeel- e. dat de leden blijkbaar niet verwachtten, at er iets zeer belangrijks zou behandeld borden. Na het welkom aan de aanwezigen te heb- ten toegeroepen, gaf hij het woord aan den secretaris, <jen heer D. A. Dronkers, tot het n der notulen, die, onder dankzegging aan I titularis voor de keurige redactie, onver- anderd werden goedgekeurd. Na eenige in gekomen stukken, bericht van verhindering I fieldend en een, waarbij zuster E. A. Swit- 1 zich weer bereid verklaarde voor een goeder-cursus, werd voorlezing gedaan van het volgende jaarverslag. Het ledental onzer afdeeling bedroeg op 31 J december 1930 2096 tegen 2069 op 31 De cember 1929. Ho wij kziekenverpleging werd door zuster en zuster De Goeyer met ijver en groote ^wjjding uitgeoefend, waarvoor haar wel- Terdiende dank toekomt. |h totaal werden 8218 ziekenbezoeken af- geleSdin 1929 7786. He verplegingsartikelen werden 1344 maal h bruikleen gegeven tegen 1461 maal in 1929. °orts werd 180 maal ijs verstrekt, in het Vor% jaar 187 maal. IJs k altijd in het magazijn in voorraad 11 voor dringende gevallen ook des nachts Vetk%baar. aantal verplegingsartikelen werd, waar noodig, aangevuld en uitgebreid, alsook de ruststoelen, ledikanten en baby-weegschalen. Op het terugbezorgen der in bruikleen ge geven voorwerpen werd nauwlettend toege zien. De magazijnmeester en ontsmetter C. M. Amadio verrichtte zijn taak op lofwaardige wijze. De zorgvuldige en hygiënische verpleging door onze Groene Kruis bakers wordt steeds gewaardeerd. In 1930 werden door onze bakers 147 kraam- verplegingen uitgevoerd (waaronder 9 in ver schillende andere plaatsen der provincie), terwijl het aantal geboorten in Vlissingen het afgeloopen jaar 360 bedroeg. Ieder kan van de diensten onzer bakers gebruik maken, daar wij dank zij de ge meentelijke subsidie in staat zijn ook min- en onvermogenden van kraamhulp te voor zien, tegen zeer geringe vergoeding en, waar noodig, zelfs kosteloos. Van de 147 kraamverplegingen in 1930 wer den 49 kosteloos behandeld en 40 tegen de geringe vergoeding van 5 of minder. De verplegingen buiten de stad waren bij meer gegoeden, waar de bakers intern zijn. De leiding der kraamverpleging wordt met de meeste zorg door zuster Algra, Badhuis straat 87, behartigd. Alle aanvragen voor een Groene Kruis baker moeten aan haar gericht worden, waarvoor zij steeds voor ieder te spreken en ook per telefoon te bereiken is. In het afgeloopen jaar waren twee meisjes in opleiding voor Groene Kruis baker. Meisjes, welke hiervoor in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich hiervoor eveneens tot zuster Algra wenden. Zij kun nen in het bezit van het Rijksdiploma komen. Voor het eerst werd hier een moedercursus gehouden, voor de leiding waarvan zuster E. A. Switters zich gaarne beschikbaar heeft gesteld. Deze cursus, is begonnen 14 October 1930 met 30 leerlingen. De opkomst was geregeld. De geheele cursus bestond uit 10 lessende dames waren zeer belangstellend. Aan de afdeeling kraamverpleging en zui gelingenzorg is verbonden het consultatie bureau voor zuigelingen onder leiding van den districtskinderarts dr. J. van Maren Bentz van den Berg. Kosteloos worden hier inlichtingen ver strekt en adviezen gegeven voor de verdere voeding en verzorging der zuigelingen, terwijl gewichtstoeneming nauwkeurig wordt nage gaan en afwijkingen worden geconstateerd, zoodat tijdig medische hulp kan worden in geroepen. Het aantal verleende consulten is wel stij gende, doch jammer genoeg beseffen vele jonge moeders nog niet voldoende, het goede werk, dat van dit bureau uitgaat, waarvan zij voor zichzelf en hun kind met weinig of geen opoffering kunnen genieten. In het jaar 1930 was het aantal der nieuw ingeschreven zuigelingen bij dit consultatie bureau 124, in 1929 100. Het aantal gehouden zittingen bedroeg 99. In het geheel -/erden 1174 consulten verstrekt. Wat de voeding betreft (borstvoeding of fleschvoeding) was deze (berekend voor de, bij het bureau ingeschreven kinderen, die in 1930 één jaar oud werden) van de 106 zuigelingen: uitsluitend borstvoeding 40 gemengde voe ding 11uitsluitend kunstmatige voeding 39 en onbekend 16 (beoordeeld op de gebruike lijke wijze naar de voeding, die de zuige ling had op den leeftijd van 3 maanden). Evenals het vorig jaar werd op het con sultatiebureau hulp verleend door de districts- huisbezoekster bij de zuigelingen-bescherming zuster E. A. Switters. Nog eens zij groote dank gebracht aan het bestuur van het Gasthuis voor de verleende gastvrijheid. De welwillendheid de lokalen elk jaar weder voor de zittingen van het bureau beschikbaar te blijven stellen, ondanks de be zwaren hieraan, en aan het vrij drukke be zoek van het bureau, verbonden werd, als immer, zeer op prijs gesteld. In opdracht van de provinciale vereenlging „Het Groene Kruis" zorgt onze vereeniging voor den ontsmettingsdienst. Niet alleen voor Vlissingen, doch ook voor andere plaatsen in Zeeland werden ontsmettingen uitgevoerd in totaal 77 ovenontsmettingen en 15 huis ontsmettingen. Alle ontsmettingen staan onder controle van een geneeskundige, bestuurslid onzer vereeniging. Over 1930 bedroegen de totale ontvangsten onzer vereeniging ƒ8475.95 en de uitgaven 7432.73. Het voordeelig saldo werd gevoegd by het fonds voor aankoop van nieuwe verplegings artikelen. In de algemeene vergadering werd de heer G. J. M. de Greef, die aan de beurt van af treding was, als bestuurslid herbenoemd. Tevens werd in deze vergadering mede gedeeld, dat de heer M. M. Franke zeer tot leedwezen van het bestuur ontslag heeft ge nomen als secretaris der vereeniging en werd hem dank gebracht voor de wijze waarop hij gedurende een aantal jaren de belangen van „Het Groene Kruis'' heeft behartigd. Tot secretaris werd. benoemd de heer D. A. Dronkers. Het door de heeren Abrahamse en Franke met groote zorg, na uitgébreide informaties, samengestelde uitvoerige rapport over de wijze waarop alhier een behoorlijke bad inrichting tot stand kan komen, waarmede het bestuur zich geheel heeft vereenigd, werd 3 Maart 1930 bij Burg. en Weth. ingediend. De beslissing over dit voor de volkshygiëne zoo belangrijke vraagstuk wordt thans met groote belangstelling afgewacht. Aan het einde van dit jaarverslag moge wederom de aandacht van ieder, die geen lid van „Het Groene Kruis" is, gevraagd worden, voor het zich steeds uitbreidende werk in het belang van „allen". De vereeniging verheugt zich in het bezit van een groot aantal ledentoch is dit aan tal voor een gemeente als Vlissingen nog veel te klein. De minimum contributie van 2 per jaar mag hiervoor geen bezwaar zijn. Het vertrouwen zij hier uitgesproken, dat in 1931 velen als lid zullen toetreden om krachtig te kunnen voortwerken ter bevor dering van de volksgezondheid. De voorzitter vond het een aangename taak den nieuwen secretaris dank te zeggen voor zijn eerste jaarverslag, daarbij den nadruk leggend op het feit, dat in alle onderafdee- lingen groei is, dat er gewezen kan worden op het meer en meer zich inburgeren van de Groene Kruisbakers en de hoop uitsprekend, dat de opwekking in de laatste alinea van dat verslag zich moge verwezenlijken door het toetreden van een groot aantal personen. Nadat het schriftelijk advies van de com missie bestaande uit de heeren Jansen, Toussaint en Brand welke de rekening van den penningmeester had nagezien, was voorgelezen, waaruit bleek, dat den heer Abrahamse hulde werd gebracht voor zijn buitengewoon correcte en overzichtelijke boek houding, vermeldde de voorzitter, dat het be stuur zich gaarne aansluit bij deze hulde. Waar deze rekening, in ontvangsten en uit gaven, in het jaarverslag opgenomen, ver melden we haar niet afzonderlijk, maar dee- len mee, dat een begrooting is opgemaakt, sluitend in ontvangst en uitgave tot een be drag van ƒ7320. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn omvangrijken en correcten arbeid. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. C. Paap en D. A. Dronkers werden met algemeene stemmen herkozen. De rondvraa bracht eenige zuiver interne zaken ter tafel, waarna de vergadering werd gesloten. Openbare C.A.M.B.O.-vergadering. Het in de C.A.M.B.O.-bonden georganiseer de marinepersoneel hield op 29 Mei jl. in de zaal van de „Oude Vriendschap" een goed bezochte openbare vergadering, waarop door den heer De Nijs het voornemen van de In dische regeering, om de soldijen voor binnen de keerkringen van het marine-personeel te verlagen, werd besproken. De heer De Nijs gaf een historisch over zicht van de salarieering van het marineper soneel, wanneer dit binnen de keerkringen dient, en ging daartoe terug tot de tijdspe riode van voor den oorlog. De toen bestaande lage loonen, welke in die jaren aan het per soneel beneden den rang van officier werden betaald, gaven ook toen reeds alle aanleiding aan de Cambo-bonden om daar tegen met klem op te komen, met als gevolg dat in 1920 een beter tijdperk intrad, dat echter in 1925 weder geheel ongedaan werd gemaakt. De in 1924 door het departement van ma rine te Batavia buiten het personeel om in elkander gezette soldij regeling, gaf weer alles, zins reden tot groote ontevredenheid, vooral onder dat deel van het personeel, dat niet met een belangrijk aantal dienstjaren of den hoogsten rang gezegend was. De gevoerde actie voor verbetering heeft er toe geleid, dat de minister van defensie by de behandeling van de begrooting van defensie voor het dienstjaar 1931, te kennen gaf, dat voor en kele categorieën gehuwden met kinderen ver betering noodzakeiyk was en hy daartoe met zijn ambtgenoot van koloniën in overleg zou treden, hetgeen er dan ook op wyst dat de salarieering niet voldoende is en dat dus ver laging van deze salarissen met eenigen rede lijken grond niet is door te voeren. Nadat spreker gewezen had op het groote nut van zich organiseeren, besloot hy zijn zeer uitvoerige rede. Hierna werd een motie gesteld welke door de vergadering met algemeene stemmen werd aangenomen. De motie luidt als volgt f De openbare vergadering van marineperso neel enz. gehoord een uiteenzetting van de plannen van de Indische regeering om de salarissen van de binnen de keerkringen dienende amb tenaren, die meer dan 50 per maand ver dienen, te verlagen, nl. met 1 Juli met 5 en met 1 Januari 1932 nog eens met 5 dat deze verlaging van de tractementen al leen gegrond is op het feit, dat er een tekort op de begrooting in Indië is dat volgens med^deeling van den vloot voogd te Batavia de soldijen van het marine personeel ook wel onder deze verlaging zullen vallen dat de söldyen van het marinepersoneel voor binnen de keerkringen echter van dien aard zijn, dat daarvan absoluut niets af kan en daarom reeds door zijne excellentie den minister van defensie, by de behandeling van de laatste defensiebegrooting, is toegegev°n dat het voor enkele categorieën schepelingen noodzakelijk is de soldijen te verhoogen, voor zoover het geldt de soldijen voor binnen de keerkringen dat de door het marinepersoneel in de tropen te verrichten diensten zoodanig zwaar en afmattend zijn, en het lichaam dermate sloopen, dat het alleszins gewettigd is dat het geheele marinepersoneel binnen de keerkrin gen een behoorlijke soldijregeling behoudt, waarvan de bedragen een aanmerkelijk ver schil behooren te vertoonen met de soldijen voor buiten de keerkringen. Verzoekt den minister van defensie dan ook met klem te willen bewerkstelligen dat de sol dijen van het marinepersoneel- binnen de keerkringen niet worden verlaagd, integen deel, dat ze verhoogd worden waar het ge- wenscht is en waarop de toezegging, welke zijne excellentie destijds gaf, doelde. Draagt de bondsbesturen op alles in het werk te stellen om de genoemde voorstellen tot verlaging van de soldijen voor binnen de keerkringen van het marinepersoneel niet te laten doorgaan. Brengt deze motie ter kennis van den mi nister van defensie, de Tweede en de Eerste Kamer der Staten-Generaal en de pers. Gouden jubileum. Zondag vierde de heer C. G. Goovaerts te Bergen op Zoom zijn gouden jubileum als musicus. Te 12 uur bracht bij deze gelegenheid de harmonie „Excelsior" uit Nieuw Borgvliet, waarvan de heer Govaarts directeur is, een aubade, en werden niettegenstaande het op dit tüdstip minder gunstig weer een aantal vroolijke marschen gespeeld, die heel wat volk op de been brachten, aldus meldt „de Zoom". Te half twee arriveerde de harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen, waarvan de heer Govaarts gisteren juist 20 jaren directeur was, uit Vlissingen en marcheerde al spelen de naar de woning van den jubilaris, waar eveneens een aubade werd gebracht. De voorzitter dier vereeniging de heer F. van Hoorn, die met het bestuur van „Ons Genoegen" ter receptie kwam, huldigde in warme bewoordingen den heer Govaarts en bood hem namens de vereeniging een cadeau onder enveloppe aan. Daarna trok „Ons Genoegen" al spelende naar „de Korenbeurs", waar de jubileerende directeur en zijn familie, alvorens men aan tafel ging, hartelijk werd toegesproken door den heer A. Frenks, voorzitter van het hul digingscomité uit „Ons Genoegen" en werd mevrouw Govaarts een prachtig bloen^tuk aangeboden. Van 4 tot 6 uur concerteerde „Ons Genoe gen" onder directie van den heer Govaarts op de kiosk Groote Markt. Dit concert trok zeer veel belangstelling door de keurige wijze, waarop de diverse muzieknummers ten ge- hoore werden gebracht. Om 10.45 vertrok „Ons Genoegen" wederom naar Vlissingen. In den loop van den dag ontving de heer Govaarts ook bezoek van den heer A. Dui- venwaardt, voorzitter der Christelijke mu ziekvereniging „Hosanna" te Goes, die na mens zijn vereeniging den jubileerenden di recteur een cadeau in den vorm van een prachtige pendule aanbood. Tot groot leed wezen van het bestuur en alle werkende leden van „Hosanna" is deze vereeniging door ern stige familie-omstandigheden van een tweetal der beste krachten uit dit korps heden ver hinderd de voorgenomen aubade by den heer Govaarts te brengen en daarom meende „Hosanna" op de bovengemelde wijze van haar groote sympathie voor den jubilaris blijk te moeten geven. Gedurende den loop van den dag mochten de heer Govaarts en zü'n familie van vele zyden biyken van sympathie en felicitaties ontvangen. Schriftelijke gelukwenschen kwa men o.m. in van de harmonie „Oranje" (Fort)' en van de fanfare „Arbeid Adelt". Onbestelbare brieven. Lyst van aan het postkantoor alhier gedu rende de 2e helft der maand Mei 1931 terug ontvangen brieven en briefkaarten, van wel ke de afzenders onbekend zyn. Brieven binnenland P. Nonnekes, Rotter dam Raad van Arbeid, DelftJ. Vermaas, MiddelburgNieuws van den Dag, Amster dam. Briefkaarten binnenlandChr. Bosman, MillingenWielmarschen, Bergen op Zoom. Briefkaarten buitenlandHennemann, Dasserort; L. Bossert, Magdenburg (2 stuks) I Frisch, Hagen R. Mirre, Hannover K. Lainbach, SolingenT. Wenig, Antwerpen. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Hedwig Fisher", dat sinds Januari in de binnenhaven heeft gelegen, omdat beslag op het schip was ge- leg, waarna de gerechtelijke verkoop plaats had, is heden, gesleept door de sleepboot „Heros" naar Hamburg vertrokken. Technisch ambtenaar rijkswaterstaai. Voor het examen voor technisch ambte naar van den rijkswaterstaat, gehouden te 's-Gravenhage, slaagden de volgende oud leerlingen van het Zesuwsch Technisch In stituut te Goes S. W. Blok, Den Haag, D. J. Blom, Vlissingen, L. M. van Damme, Utrecht, Jac. Geluk, Tholen, J. W. Moelker, Goes, B. J. van Ooteghem, Zoutelande, H. J. Poppe, Breskens. In totaal werden 15 candi- daten gediplomeerd. Vereeniging van directeuren van hypotheekbanken. De Vereeniging van directeuren van hy potheekbanken hield Zondag, onder voorzit terschap van mr. B. C. L. van den Steen hoven, directeur der N.V. de Stedelijke Hy potheekbank, haar 26e algemeene vergadering te Middelburg, welke vergadering door 44 le den werd bijgewoond. Blijkens" het jaarverslag van den secretaris telt de vereeniging thans 70 gewone leden, directeuren van 39 hypotheekbanken, 22 bui tengewone leden en 3 eere-leden. Als resultaat van de bestuursverkiezing kan. worden medegedeeld, dat in plaats van mr. B. C. L. van den Steenhoven, die aan de beurt van aftreden en niet terstond herkiesbaar was, tot lid van het bestuur werd gekozen mr. F. W. J. A. del Campo, directeur van de N.V. 's-Gravenhaagsche Hypotheekbank voor Ne derland, te 's-Gravenhage, mr. L. J. van Tou lon van den Koog, directeur der N.V. Alge meene Hypotheekbank te Amsterdam, werd als voorzitter aangewezen voor het vereeni- gingsjaar 19311932. Misdrijf Hedenmorgen werd door eenige personen aan den zeedijk te Westkapelle gevonden, het lyk van een ongeveer 25-jarige vrouw, slechts gedeeltelijk gekleed, dat blijkbaar uit zee was aangespoeld. Het lijk vertoonde een drietal snij wonden aan den hals over het strotten hoofd en een snede over een der polsen. De inmiddels gewaarschuwde politie heeft het lijk op grond dat hier ernstig vermoeden aan wezig is dat hier misdrijf is gepleegd, in be slaggenomen en naar het lijkenhuis doen ver voeren in afwachting van door de justitie na der te nemen maatregelen. Het lyk verkeerde nog in goeden staat en had blijkbaar nog maar eenige uren in het water gelegen. Van andere zijde meldt men ons het vol gende Op het Noorderstrand te Westkapelle is het lyk van een vrouw van ongeveer 20-jari- gen leeftijd aangespoeld. Het had slechts kor- in het water gelegen en de dood moet voor ongeveer 12 uur zijn ingetreden. De vrouw had verwondingen aan het hoofd, aan de keel en de polsen, zy heeft donker zwart haar en was gekleed in een wit hemd, een witte broek, een wit nachthemd en een bruine buikband. Op het lijk werd een lint gevonden met een zakmesje. De politie onderzoekt of hier wel licht moord in het spel is. Diefstal. Dezer dagen zyn van een tweetal personen, die onder de gemeente Vrouwepolder aan het strand verbleven en hun bovenkleeding in de duinen ter plaatse hadden neergelegd, uit ieders vest een waardevol gouden heerenhor loge en ketting met daaraan bevestigde gou den sieraden, gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Vüwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/ofvermogen (gewe- tensgeld) is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven 475.10 Oostburg 20.50 Zierikzee 70.43; bij den ontvanger der registratie en domei nen te Middelburg 249.60, 59.85.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1