1000 500 300 150 100 25 KSEMA erven 'erscn oppen n 2 x 24 uur! f4.00 t f4.00 ersen f 2.50 f 1.25 Stoomen Telefoon 452. - Telef. 121. Advertentiën IVO. 126t 69e Jaargang 1931 liddelburgsche nnii v. Stoomvaart iVIAANDAG Firma f. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 1 JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen eerste blad Stads- en Provincienieuws g^jsT^HETSSANDENl SPORT flevering en thuisbezorgd. een OPJONGEN. VDB, Beilamypark 56. in het Gaslhuis een DIENSTBODE jaar. Aanmelden bij reau PIETERSE VAN te koop een Heeren- :nsion en een Burger- ip mooien en gezeili- "E KOOP: rrijwiel 4lU P.K. f85. hulpmotor f25, ijdinghal „Vliss. Crt." er(s) met eenvoudig taagd van 22 juni tot lissingen, So burg ot ensionprijs f250 f3 10945MES 1 DAGH's OUD1G LOGIES gezin met 3 (event.4) n 25 Juli 11 Aug. in omgeving. Brieven en zonder pension ;en letters O. S-, bur. ant". TE KOOP nodern ingericht HUIS en moestuin. Aan- de betaling. Adres: beele C 250, Souburg. :d onderhouden he Kinderwagen AdresEedestraat7. nieuw gebouwde )ON HUIZEN :n prijs, gelegen tus- ekerke en Vlissingen enburg). ;en bij J. HUIJSMAN, Koudekerke. agazijn alhier vraagt VINKELJUFFROUW 8 jaar. Eigenhandig brieven letters O. W., >s. Courant". en MET POORT j 't Wissel. Adres te Boekhandel VAN te Souburg. liddelburg-Rotterdani engelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE v.Midd. v. Rott Juni v.m.uur vm.uuf 1 8 2 9 4 8 5 9 8 8 9 9 tiën te bekomen: ST.V. Transport- en EMJ h. Erven G. VOS, Telel 52018, B. EENHOORN, Tel. 1» DOSTERHOUT, Tel. SM ITENHEK, Telef. 101. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 1 JU NL De provincie en de werkloosheid. De heer L. Onderdijk, lid van de Prov. Staten, heeft de volgende vragen tot Ged. Staten gericht: Kunnen Ged. Staten mededeelen in hoe verre het in de zitting van 30 December 1930 uitgetrokken crediet van 15000 voor bijdra gen in de gemeenten in de kosten van werk- I verschaffing en werkloozenzorg toereikend is gebleken in verband met de aanvragen van I gemeenten Zoo het crediet niet toereikend is gebleken, zijn Ged. Staten dan bereid, gezien de nog groote bijna niet verminderde werkloosheid, vooral ten plattenlande, in de a.s. zomer- ziting een voorstel te doen tot verhooging van het verleende crediet Zijn Ged. Staten bereid in de a.s. zomer- zitting aan de Prov. Staten een voorstel te doen tot het verleenen van een crediet ten einde hen in staat te stellen reeds bij het begin van de winterperiode op dezelfde wijze steun te blijven verleenen Een zeldzaam afscheid. Voor het beëindigen van den werktijd Za terdag vond een afscheid plaats van 2 bazen van de afdeeling koperslagerij van de Kon. Maatschappij „de Schelde", die wegens pen sioengerechtigden leeftijd deze maatschappij gingen verlaten, nl. de heeren Harting en Groen enberg. Nadat door beiden de voor hen gereser- l veerde plaatsen waren bezet, richtte de nieuw I aangestelde baas dier afdeelingv de heer J. Abrahamse, zich tot de beide scheidenden I met de volgende woorden Daar de tijd is aangebroken, dat u beiden I van ons afscheid gaat nemen, gevoel ik mij gedrongen om namens mijn collega's en ver der personeel der afdeeling koperslagerij een kort woord tot u te richten. In de eerste plaats, haas Harting, het is ruim 54 jaar geleden dat u als jongen in dienst der Kon. Maatsch. „de Schelde' 'te werk kwam, waarvan u circa 28 jaar als baas in de afdeeling koperslagerij werkzaam was. heeft er velen zien komen en gaan, in ver schillende werkplaatsen heeft u gearbeid, o.a. nog in een oude Doopsgezinde kerk en ofschoon u zich daar zeer gebrekkig moest behelpen, heeft u steeds getracht om de werkzaamheden goed en op tijd ten uitvoer te brengen. Ook de gaïvaniseer-inrichting is voor u een groote factor geweest. Dag en nacht heeft u er voor opgeofferd om de ton nen werk klaar te krijgen, en ofschoon er ook wel eens tijden geweest zijn dat er eenig ver schil bestaan heeft tusschen u en de werk lieden, kunnen wij toch u als chef hoog hou den, daar er weinigen zullen zijn die reden tot klagen hebben. Om nu nog verder in bij zonderheden uit te wijden, zou te veel van uw geduld vergen en dus eindig ik met den wensch, dat het u gegeven moge zijn uw Verdere levensjaren in gezondheid te mogen doorbrengen, al valt het afscheid voor u zwaar. Ten tweedeBaas Groenenberg, ook voor u is deze dag, na een diensttijd van circa 52 jaar, moeilijk. U heeft ook in die jaren veel meegemaakt. U heeft ook uw beste krachten in het belang der maatschappij opgeofferd. Ook de samenwerking als werkman en als onderbaas heeft steeds een humaan karakter gedragen. Jammer dat u door ziekte verhin derd geweest bent om dit tot het einde te volbrengen. Ik spreek ook hier den wensch uit, ofschoon voor u ook het scheiden moeilijk valt, dat u nog vele jaren van de rust die u geschonken wordt, moogt genieten. Baas Harting en baas Groenenberg, ik hoop dan ook dat het blijvend aandenken, hetwelk u zal worden aangeboden, dankbaar zal worden aanvaard. Verder dank de heeren Matzinger en De Vries en baas Lodder voor hun tegenwoor digheid. Door den heer W. de Ridder werd vervol gens de volgende toespraak gehouden Baas Harting en baas GroenenbergAan de vriendelijke woorden, welke baas Abra hamse namens ons allen tot u ^gesproken hooft, is niet veel toe te voegen. Wij willen u beiden een blijvend aanden ken schenken. Gij, die de maatschappij „de Schelde" hebt zien groeien, hebt ook wel eens gedacht, nu de schepen hoe langer hoe groo- ter wordenzal de tijd aanbreken dat wij Net aan opdrachten kunnen voldoen, die ftan den eisch des tijds gesteld worden. Welnu, ook gij hebt het mogen aanschou wen dat „de Schelde" uit haar isolement is verlost. Het motorschip „Dempo", waar allen trotsch op mogen zijn, zoowel grooten als kleinen, dat zij aan den bouw van zulk een zeekasteel, thans varende onder Hollandsche vlag, hebben mogen arbeiden, heeft onze Maatschappij kunnen verlaten om te komen in het element, waarin het thuis behoort. Welnu, van onze nieuwe sluis, die den doorgang daartoe mogelijk maakte, bieden wij u beiden een foto aan, met de „Dempo" ir. het midden. Moge het u beiden vergund zijn om nog vele jaren van uw rust te kunnen genieten en u steeds met voldoening zult kunnen terug zien op dezen voor u zoo gewichtigen dag. Zij dan dit blijvend aandenken voor u steeds een herinnering aan onze jarenlange samen werking Baas Harting dankte met eenige welgeko zen woorden ook namens baas Groenenberg voor alles wat door de afdeeling koperslagerij is gedaan bij het neerleggen hunner func- tie's en gaf de verzekering dat alles wat nu is geschied door hen op hoogen prijs wordt gesteld en in dankbare herinnering bij hen zal blijven. Nadat door ingenieurs en verder personeel persoonlijk afscheid was genomen, behoorde ook dit afscheid weer tot het verledene. Toelating R.H.B.S. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffende toelating tot de R.H.B.S. T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten". De Zaterdag gehouden bloempjesdag voor het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht de som van 567.72 /2. Het bestuur brengt hartelijk dank aan de ingezetenen voor hun offervaardigheid en aan de ruim 40 jonge dames,'die zich voor den verkoop hadden beschikbaar gesteld. Eerste Vliss ingsche Accordeon-vereeniging Crescendo". •Onder groote belangstelling en controle vanuit het publiek, vond Zaterdagavond in de concertzaal van het Grand-Hotel Britannia de trekking plaats van de verloting ten bate van het instrumentenfonds van bovenge noemde vereaniging. Alvorens hiertoe werd overgegaan, werd de „Crescendo-marsch" van Lijnberg met elan uitgevoerdna afloop der trekking werd een herhaling van het vorige concert-programma gegeven. Er werd met veel animo en succes gespeeld onder leiding van den heer M. P. Ventevogel. Een gezellig bal besloot den avond. Vereënibinb Ziekenhuisverplegïng op Walcheren. Zaterdagmiddag hield bovenstaande ver- eeniging een algemeene vergadering in de kleine zaal van het Schuttershof te Middel burg onder voorzitterschap van den heer mr. W. J. Woldringh van der Hoop, die voorlezing deed van de vertegenwoordigde afdeelingen en het aantal stemmen, welke ieder mocht uit brengen. Uit het toegezonden jaarverslag is geble ken, dat alles goed gaat en weder een kleine uitbreiding aan het uit té geven bedrag kon worden gegeven. Toch waarschuwt spreker tegen een te groot optimisme, want de ver- eeniging moet tegen een stootje kunnen. In de eerste 5 maanden van dit jaar is reeds veel meer opname geweest dan verleden jaar en de premie is dan ook niet te hoog. De jaarverslagen van den secretaris-pen ningmeester, den heer L. Onderdijk, waren reeds aan de afdeelingen toegezonden en zijn ook reeds eerder door ons gepubliceerd. Naar aanleiding daarvan vroeg de heer De Meij om in het vervolg op te geven hoeveel patiënten uit iedere gemeente zijn opgenomen en met hoeveel verpleegdagen. De heer Onderdijk zegde dit gaarne toe, want er zit zeker propaganda voor aanslui ting in. Men merkt het direct als er uit een plaats iemand van de vereeniging geprofi teerd heeft aan het stijgend ledental. Een der afgevaardigden van Souburg wees er op, dat in een aan het verslag toegevoeg- den staat van percentage van in iedere ge meente in verhouding tot het aantal ingeze tenen, aangesloten leden, vermeld is, dat dit voor Souburg 39 is, doch dan is vergeten, dat er onder de spoorwegmannen, het per soneel van de Zeeland en van de marine velen zijn, die reeds verzekerd zijn en die wonen er zeer velen in Souburg. De voorzitter zeide, dat men natuurlijk al leen rekening kan houden met hen, die bij de vereeniging zijn aangesloten. De heer Van der Bijl, zeide, dat de spoor wegmannen juist niet tegen ziekenhuisver- pleging zijn verzekerd. Moeten zij opgenomen worden, dan probeert de directie dit op het Armbestuur af te wentelen, lukt dit niet, dan eerst komt zij eenigszins in de kosten te ge- moet. De afgevaardigde van Souburg merkte op, dat men dan toch wel de families in de ver eeniging opneemt, terwijl toch bepaald is, dat een gezin in zijn geheel moet zijn aan gesloten. De heer Onderdijk zeide, dat het nu blijkt, dat de spoormannen ten onrechte meenden reeds verzekerd te zijn, zij moeten trachten de directie te bewegen collectief bij de ver eeniging aan te sluiten. Souburg geeft een goed voorbeeld, het aantal leden steeg van 1325 tot 1777 in één jaar. Het jaarverslag werd ongewijzigd vastge steld. Dit zelfde geschiedde met de rekening over 1929, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat men het gewenscht heeft geacht een ac countant met de ddiemaandelijksche controle der boeken en kas te belasten. Voor de verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren dr. C. Orbaan en H. Oldeman had het be stuur de volgende aanbevelingen ingediend 1. dr. C. Orbaan en H. Oldeman en 2 H. Ol deman en dr. C. Orbaan. De heer Castel uit Veere had bezwaar tegen het alleen candidaat stellen van aftredenden en zou gaarne zien dat het bestuur tegenover aftredende bestuursleden andere personen aanbeval. De voorzitter zeide, dat het voor het be stuur zeer lastig bleek dubbeltallen op te maken, omdat véle personen het niet aange naam vinden voor strooman te dienen. Elke afdeeling heeft echter volkomen recht namen te noemen. Hierna werd tot stemming .overgegaan en werden van de 39 stemmen, ér 39 uitgebracht op den heer Orbaan en 38 opr den heer Olde man. Bij acclamatie werd tot lid van de controle commissie benoemd in de vacature van den heer Van Doeselaar te Arnemulden, die niet herkiesbaar was, de heer C. Louwerse te Domburg, thans plaatsvervanger en tot plaatsvervanger de heer J. Geldof te Oost- kapelle. Zonder discussie of hoofdelijke stemming vereenigde de vergadering zich met het be stuursbesluit om vanaf 1 Januari 1931 tel kens voor een jaar, de volgende uitbreiding aan art 1 te geven a. Waar staat tot ten hoogste 105 te le zen ten hoogste 112.50, wat dus wil zeggen, dat voor één lid zoonoodig tot 112.50 aan verpleeggeld in één jaar wordt uitgekeerd. b. Bij verpleging in een barak voor besmet telijke ziekte wordt een toeslag op den ver- pleegprijs gegeven tot een maximum van 15 's jaars. c. Voorts worden vergoed de kosten voor gebruik van operatiekamer 3e klasse-tarief tot een maximum van f 15 's jaars. Bij de rondvraag kwam een der afgevaar digden van Souburg terug op het antwoord dat het bestuur verleden jaar schriftelijk heeft gegeven op de vraag om de afdeelings- penningmeesters een vergoeding voor hun werk te geven en niet alleen de bodes. De voorzitter en andere bestuursleden wij zen er op, dat het werk van de bodes, die geheel verantwoordelijk zijn aan den alge- meenen secretaris-penningmeester niet door de afdeelingsbesturen moet worden overge nomen die afdeelingsbesturen zijn alleen voor controle op het werk der bodesvoor het onderhouden van de banden met de al gemeene vereeniging, voor het doen behan delen van voorstellen enz. Dat nu zooals voor Souburg wel mutaties en dergelijke aan het bestuur zijn gezonden, is, omdat men dat daar nu eenmaal zoo heeft ingesteld, doch dit is niet overeenkomstig den opzet der ver eeniging, die doelt op een centraal financieel beheer. De heer Van Aartsen uit Middelburg, heeft in de afdeelingsvergadering reeds den wensch uitgesproken, dat ook de kosten van het ne men van foto's, bestraling enz. voor rekening van de vereeniging komen, en dit achtte spr. destijds beter dan het uitbreiden van het aantal ligdagen, waar voor betaald wordt. De voorzitter zeide, dat het bestuur dit zeker gaarne in overweging wil nemen, maar dan toch niet voor 1 Januari 1932, men moet voorzichtig zijn, want in vier maanden is dit jaar reeds ruim 4000 meer aan verpleeg- kosten uitgekeerd dan in dezelfde maanden van 1930. Wellicht ook, omdat door vergoeding van de vervoerkosten, men ook eerder van het platteland naar een ziekenhuis komt voor observatie enz. De heer Van Doeselaar uit Arnemulden, vroeg of het bestuur er niet toe kan mede werken, dat de verpleegkosten in het gast huis te Middelburg worden verminderd en er meer gelijkheid komt met Vlisïngen, want nu profiteeren zij, die in de buurt van Vlissin gen wonen, terwijl bijv. uit Arnemulden het bezoeken der zieken te Vlissingen veel kost baarder is dan te Middelburg. De heer Reijnhout, hoofdbestuur, zeide ge hoord te hebben, dat Bethesda en St. Joseph ziekenhuis reeds tot overeenstemming zijn ge komen om 3 te berekenen. De heer Van Doeselaar zeide, dat dit dan voor St. Joseph ziekenhuis juist duurder wor den beteekent. De voorzitter zeide, dat het bestuur ten deze diligent zal blijven. De heer Van Doeselaar wees er op nog op, dat het bewaren van een lijk in het gasthuis te Middelburg f 5 per dag kost en vroeg of dit ook niet als een verpleegdag kan worden uitgekeerd. De heer Ludikuse zeide, dat hij een geval weet van 1 per dag. De voorzitter zegde een onderzoek ten deze toen en waar het niet als liggeld kan worden vergoed, zal overwogen worden of het in aan merking komt voor uitkeering uit een te stichten fonds voor bijkomende kosten. De afgevaardigde van St. Laurens zeide, dat velen gaarne meer dan een kwartje en- tréegeld zouden willen betalen, als de termijn van 6 maanden, die men lid moet zijn om recht op uitkeering te hebben korter kon worden. De voorzitter zeide, dat dit onmogelijk kan, dit zou de risico te groot doen worden. Op een vraag van den heer De Meij ant woordde de voorzitter, dat dq afdeelingen vrij zijn in het maken van een huishoudelijk reglement, als het niet in strijd is met de sta tuten der vereeniging. De heer De Rijke uit Koudekerke ziet in de afdeelingsbesturen meer een propaganda- commissie en men moet z.i. niet over allerlei kleinigheden praten, maar krachtig mede werken, opdat binnenkort het aantal leden de 25.000 zal overschrijden. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Een dronken chauffeur. Vrijdagmiddag werd de rijksveldwacht te 's Heer Arendskerke gewaarschuwd, dat onder die gemeente op den openbaren weg een auto reed op een zoodanige wijze, dat er uit moest worden opgemaakt, dat de chauffeur dronken was en daardoor het vrij drukke verkeer op dien weg ernstig werd in gevaar gebracht. De majoor der rijksveldwacht Van Antwerpen ging daarop onmiddellijk op onderzoek uit, bij welk onderzoek hij gebruik mocht maken, van een particuliere auto, waarmede het ver der onderzoek kon plaats hebben. Rijdende in de richting Middelburg en gekomen zijnde bij het Sloe, ontdekte men een kleine vee auto, die kalm over den weg reed. Verschil lende personen kwamen den politieman even wel mededeelen, dat de chauffeur van die auto stomdronken was en dat hij in de buurt met zijn auto tegen een paal was gereden. Men is toen de achtervolging van die auto begonnen en na hem te hebben ingehaald, plaatste de politieman zich midden op den weg, een stopsignaal gevende. De chauffeur stoorde zich daar evenwel niet aan, doch gaf vol gas en zou den rijksveldwachter hebben aangereden, indien deze niet tijdig was opzij gesprongen. Weer werd de achtervolging in gezet en weer herhaalde zich hetzelfde spel letje. Tenslotte is de auto onder de gemeente 'sHeer Arendskerke met een andere auto in botsing gekomen, waardoor deze aan spat bord en benzinetank werd beschadigd en de chauffeur genoodzaakt was te stoppen. In den auto bleek toen te zitten een zekere V. uit Heinkenszand, die zoodanig onder den invloed van drank was, dat hij niet op zijn beenen kon staan, en het noodzakelijk was hem ter ontnuchtering op te bergen in een arrestantenlokaal. Verdachte werd Zaterdag jl. aan de justitie te Middelburg voorgeleid. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij In de te Ter Neuzen gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-maat schappij werd het dividend bepaald op 3/2 In de vacature van commissaris, ontstaan door het overlijden van den heer K. J. A. G. baron Collet d'Escury, werd voorzien door be noeming tot commissaris van den heer H. A. A. baron Collet d'Escury. Tevens is besloten, een drietal andere vacatures in den raad van commissarissen voorloopig niet te vervullen. RITTHEM. Een landbouwer kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat een zijner jonge schapen dood in de weide lag. Bij nader onderzoek bleek, dat een kwaadwillige het dier had doodgeslagen. ZOUTELANDE. Zaterdagmiddag werd bij den heer Entink de eindles gehouden van den cursus in koken en huishoudkunde voor meisjes. In de zaal stond een keurig versierde tafel met ver scheidene door de meisjes zelf bereide scho tels. De heer Versteeg opende de vergade ring, sprak er zijn blijdschap over uit dat er op Zoutelande zoom cursus gehouden was en gaf hierna het woord aan mej. Crijns de lecrares. Deze begon de aanwezige cursisten te examineeren. Nadat dit examen was afge- lichtloopend f loopen werd aan alle 8 cursisten een diploma uitgereikt en wel aan de damesL. Simonse, A. S. Samuelse, K. van Sluijs, W. van Sluijs de Wolf, Cé. Mesie, Joha. Koppejan, K. Kop- pejan en L. Geschiere. Hierna werd nog het woord gevoerd door den burgemeester, den heer D. Kodde den heer P. Geschiere en mej. Samuelse namens de cursisten, die de beide leeraressen harte lijk dankte voor hun gegeven onderwijs. Tevens werd den beiden leeraressen een foto in lijst van Zoutelande aangeboden ter herinnering. Mej. Crijns 'en mej. Kome dank ten voor dat mooie aandenken. VOETBAL. Internationaal. Arnhem: Oost NederlandOost-Duitschl'. 03 Kampioenscompetitie. Rotterdam FeijenoordVelocitas 20 Amsterdam AjaxGo Ahead 2—0 AFDEELING IV. Promotie-2de klasse. Den Bosch Wilhelmina—Bleijerheide 13 Roermond Roermond—Dongen 26 Promotie 3de klasse. MiddelburgZeelandia—Terneuzen 2—9 Door deze overwinning heeft Ter Neuzen een gelijk aantal punten behaald als Alliance, zoodat een beslissingswedstrijd noodzake lijk is. Deze wedtrijd zal Zondag a.s. plaats vin den op het terrein van de vereeniging Goes, te Goes. Een veertig kiïometerafstandmarsch op Walcheren. Zondag heeft voor de eerste maal een af- standsmarsch van 40 K.M. over Walcheren, plaats gehad en de eer der organisatie daar van komt toe aan de Middelburgsche Athle- tiekvereeniging E.M.M., die door een en an der opnieuw een groot succes in haar an nalen kan boeken, dank zij de medewerking van de leden van vele athletiek-, turn- en sportverenigingen uit Middelburg, Goes, Vlissingen en Souburg. Al kwamen niet allen, die zich voor deel name opgaven, aan den start, toch heerschte er Zondagmorgen tusschen 8 en 9 uur op do Markt te Middelburg een voor dat uur onbe kende drukte en 't was precies half negen toen 24 dames en meisjes de wandeling begonnen en precies 9 uur, toen de 122 mannelijke deel nemers, na een rondgang rond het plein eveneens met zeer snellen pas de Langeviele introkken. Tot Vlissingen bleef men bij el kaar, eerst toen kon ieder zijn of haar eigen pas kiezen en nu ging het meer verdeeld over Koudekerke, Biggekerke, langs Meliskerke en Aagtekerke naar Domburg. De eerste ploeg dames, nl. de leden van Achilles, kwamen te 12.08 aan het café Wilhelmina aan, de eerste deelnemer was daar te 12.15, de laatste te 12.55. Hier werd gerust en de inwendige mensch versterkt en te kwart voor twee was het algemeene afmarsch. Van den regen in den morgen had men niet veel last gehad, en nu was het weer mooi weder geworden. In af wijking van het oorspronkelijk plan werd be sloten niet door de mantelingen te gaan, maar langs den weg tot Westhove en over dit buiten en Berkenbosch en Duinbeek weder naar den Noordweg terug. Bij het café West dorp was het nogmaals verzamelen en toen ving de laatste etappe aan. Het voorschrift was, dat de heeren te half vijf en de dames te kwart voor vijf weder op de Markt te Mid delburg moesten zijn, maar reeds te kwart over vier kwamen bijna alle deelnemsters en deelnemers van de eerste was geene, van de tweede waren er 6 afgevallen onderweg op de Markt terug en de enkele, die later de stad in kwamen waren toch ook nog ruim voor half vijf bij de Melksalon de Nieuwe Landbouw en hadden ook volkomen recht op een diploma. Zooals gezegd, er waren maar zes uitvallers, maar wel hadden de leden van de transport colonne van het Roode Kruis, die den tocht medemaakten, er 25 moeten verbinden, voor al voor .opengeloopen voeten. Er is dus door 140 dames en heeren een kranige prestatie geleverd en vooral de nestor, de heer S. P. Willems, had voor zijn groot uithoudingsvermogen een ovatie in ont vangst te nemen en hem komt de prijs voor oudsten deelnemer ten volle toe. Aan de volgende vereenigingen, die met 10 of meer deelnemers binnenkwamen, wordt een medaille toegekend athletiekvereeniging Marathon, Turnyereeniging V.T.V, en Zee-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1