BRIEF UIT AMERIKA. Nieuwe Avctiluren van «sea* @im{selmans GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK HOOGWATER TE VLISSNGEN AGENDA --IVo.S Firma F. VAK BE EERSTE Stads-en Provii terwijl ook de heer Damstra, die een lichte schouderfractuur had bekomen, na te zijn behandeld uit het ziekenhuis kon worden ontslagen. De heer Stilma, die klaagde over Pijn in de borstkas, is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Op den Wouwscheweg te Bergen op Zoom had een ernstig auto-ongeval plaats. De heer B., die met zijn auto naar daar kwam om de Pinksterdagen bij zijn familie door te bren gen, kwam door tot nog toe onbekende oor zaak met zijn auto tegen een boom. Door deze botsing vloog de auto in brand en was in korten tijd nog slechts een ruïne. De be stuurder werd gewond en met eeriige brand wonden bedekt naar Bergen op Zoom ver voerd, waar spoedig geneeskundige hulp aan wezig was. De toestand is nogal ernstig. (Van onzen Amerikaanschen briefschrijver) DE INTERNATIONALE GOUDHANDEL. New-York. Onlangs bevatten de financieele pagina's van alle Amerikaansche kranten en de hoofd artikelen van menige krant bovendien, slag zinnen als „16 Millioen dollars ongewenscht goud op weg "an Frankrijk naar de Ver. Staten". Dit bericht zal voor menigeen on verwacht zijn gekomen, want nog slechts en kele weken geleden haalde Frankrijk groote hoeveelheden goud uit Londen weg en liet zich daarin door niets en niemand weer houden. Nu voerde zij het uit en de Ameri kaansche circulatiebank deed dadelijk het noodige om meer van die goudzendingen in de toekomst te voorkomen. Zij wilde het goud niet hebben. Waarom dit alles Omdat, zoo als de deskundigen zeggen, het koersniveau tusschen Parijs en New-York het goudpunt had bereikt. Wat het goudpunt eigenlijk is, kan ik u het beste duidelijk maken door een voorbeeld. Een man gaat met een biljet van 100 francs naar de Banque de France en krijgt er op zijn verzoek 100 gouden francs voor. Nu reist hij naar Amerika en wisselt de francs in bij de Amerikaansche circulatiebank, de New-York Federal Reserve Bank. Die geeft hem voor elke gouden franc de contante waarde van 3.92 dollarcenten. Als hij papieren francs bij die bank had gebracht, zou men naar den koers hebben gekeken, maar nu doet men dat niet. De pariteitswaarde van 3.92 dollarcent ligt echter nog iets boven het goudpuntbij goudzendingen moet men n.l. scheeps- vracht, assurantie en renteverlies in rekening brengen. Dit goudpunt ligt nauwkeurig be rekend bij 3.908.75 dollarcenten. Amerikaansch geld zal in Frankrijk nooit meer waard worden, want dan zou men van Parijs naar New-York goedkooper geregeld kunnen verschepen dan een wissel op de bank nemen. Dit is dan ook de reden, dat de Franschen plotseling goudgeld naar Amerika begonnen te zenden. Om de zaak goed te be grijpen, moeten wij voor oogen houden, dat er in de theorie twee goudpunten zijn, het is immers ook mogelijk, dat het Fransche geld ten opzichte van het Amerikaansche zoo in waarde stijgt, dat de Amerikanen goudgeld naar Frankrijk gaan verschepen. Ert door die twee goudpunten worden ook de schommelin gen in den wisselkoers begrensd. Geld is evengoed een handelsartikel en een voorwerp van speculatie als het een of an dere product. Eenige dagen voordat Frank rijk goud begon te verschepen, zou een Fransche bankier nog geld naar New-York hebben overgemaakt voor 3.91 dollarcenten per franc. Waarom geeft hij meer dan zijn klant voor de gouden francs zou krijgen bij verscheping Omdat anders de klant den wis sel niet zou koopen. Zijn bank heeft al bij de een of andere Amerikaansche bank een be drag in dollars staan en kan daar nu voor den klant een wissel op trekken. Maar de bank heeft dat Amerikaansche deposito na tuurlijk genomen om er winst mee te behalen. Evenals bij andere handelswaarden heeft men ook bij geld de kans om winst te maken door de wisselende prijzen, die beheerscht worden door de wet van vraag en aanbod. Er wordt geld aangeboden en gevraagd bij al die talrijke financieele en handelstransacties tusschen verschillende landen, die het over maken van geld noodig maken. De Fransche bankier uit ons voorbeeld, die enkele dagen tevoren nog geld naar Amerika overmaakte tegen den koers van 3.91 doldarcenten kreeg plotseling een groot aantal klanten, die allen geld naar New-York moesten overmaken en daarvoor wissels wilden koopen. Die wissels werden daardoor te duur, het goudpunt werd bereikt en de klanten konden voordeeliger goedgeld verschepen. Het goud wordt verzonden. Het verzenden van goudgeld omdat het goedkooper is, komt herhaaldelijk voor. Ja renlang zijn ladingen goud over de wereld heen en weer gezonden als weefspoelen, doch langzamerhand zijn verscheidene van die la dingen opgezameld in de Vereenigde Staten en in Frankrijk en wel tot bedragen van resp. 4700 en 2200 millioen dollars. Dit is samen heel wat meer dan de helft van al het ge munte goud ter wereld. Deze onevenredige verdeeling is gaandeweg ontstaan door in gewikkelde en niet altijd verklaarbare econo mische verschijnselen. Het is eveneens zeer moeilijk om uit te maken waardoor de Fran sche wisselkoersen het goudpunt hebben be reikt. Wel kunnen wij constateeren dat de handelsbalans van Frankrijk met andere lan den dè laatste jaren steeds slechter is ge worden, wat ons niet behoeft te verwonderen, want een al te groote opeenhooping van goud doet dikwijls de prijzen in het land stijgen, waardoor de invoer toeneemt en de uitvoer wordt belemmerd. De redenen der ommekeer. De groote invoer van goud in Frankrijk, Vooral die van de laatste twee jaar, is gedeel- door G. TH. ROTMAN. 61 De melkboer Jan vond Willemijn Een meid zoo proper, net en rein Zij had zijn hart in vlam gezet, Dus vroeg hij, tikkend aan zijn pet, Of zij bij 't rijzen van de maan Met hem uit wandelen wou gaan. (Nadruk verboden) 62 Ook Willemijn vond onzen Jan Een degelijken, flinken man Ze spaarde dus haar laatste centen Om zich te laten permanenten Ze dacht„Als Jan vanavond komt, Staat hij hier zeker van verstomd 63 Des avonds was het werk gereed, En 't eerst wat Willemijntje deed, Was, naar den keukenspiegel stappen Om zich eens extra nog te kappen.... O Willemijntje, geeft toch acht Had jij maar aan die lamp gedacht Donderdag vervólg. telijk veroorzaakt door het terugbrengen van Fransch kapitaal, dat door de eigenaars in het buitenland werd belegd, toen de franc steeds in waarde daalde. Tenslotte werd de franc echter gestabiliseerd door de gouden franc als basis te nemen en toen begonnen de Franschen hun kapitaal terug te halen. Wanneer er weinig of geen Fransch kapitaal meer overblijft, dat nog naar Frankrijk moet worden overgebracht, zal er minder vraag zijn naar Fransch geld en dalen de wissel koersen. Op een gegeven moment worden de rollen omgekeerd en begint het goud het land uit- in plaats van in te stroomen. De plotse- lingen ommekeer in Frankrijk's financieele positie is een van de meest dramatische ge beurtenissen van den laatsten tijd. Dit is het einde of kan althans het einde zijn van een beweging van het goud, die alle landen be halve Amerika ongerust maakte en deed vree zen voor gebrek aan goud. Hoe Amerika reageert. Hoe reageert Amerika hierop Het heeft zelf al te veel goud en heeft nu den goud stroom uit Frankrijk gekeerd door het dis conto te verlagen eerst van V/2 tot 1% en een paar dagen later tot 1% De in ternationale geldmerkt leeft van achtste en zestiende percenten, want het gaat om mil- lioenen. Daarom had de manoeuvre ook suc ces, althans tijdelijk. Wat is daarvan het ge volg Dat er geen goud meer vei'scheept wordt, doch dat men voor het betalen van zijn verplichtingen het goedkoops Ameri kaansche geld leent. En in de tweede plaats zal een bankier, die plannen had om goud naar New-York te zenden, en daar geld mee te maken, het nu liever naar Londen sturen, waar hij 1% meer kan maken. De machtige wereldstroom van het goud kan zoo door oen goed idee van een bankier worden gekeerd. In levensgevaar in een slaapvertrek. Een echtpaar, wo nende aan het Damrak te Amsterdam, is op het nippertje aan den verstikkingsdood ont snapt. De heer des huizes bezigde sinds eeni- gen tijd een electrisch verwarmingskussen, dat echter reeds een paar jaar oud was. Alvorens hij ter ruste ging heeft hij het kussen op zijn schouder aangebracht, waar bij hij het inschakelde op den hoogsten warmtegraad. Terwijl het echtpaar rustig sliep, schijnt er door een defect in het kus sen, een kortsluiting ontstaan te zijn, waar door een begin van brand ontstond en zoo wel het beddegoed als de kleeren van den persoon in kwestie, begonnen te smeulen. Op een gegeven oogenblik het was toen 4 uur 's nachts werd de bewoner van het perceel wakker en toen hij den verstikken- den rook in de slaapkamer ontwaarde, gaf hij een luiden schreeuw van schrik, waar- Goor zijn vrouw eveneens gewekt werd. On middellijk rukte zij. het koord van het elec- trische kussen los en trok haar man het smeulende goed van het lijf. Met emmers water wisten man en vrouw het smeulende vuur te dooven. Wonderlijk genoeg was degene, die op zoo'n onvoorzichtige wijze zich ter ruste had be geven, ongedeerd gebleven, Anna Pavlova's zwanen weigeren voedsel sedert den dood huner meesteres. In de tuinen van Anna Pavlova's buitenplaats te Hampstead, was een kunstmatig meertje aan gelegd, waarin een tweetal zwanen zwommen, welke de beroemde danseres hebben geïnspi reerd tot haar beroemde dansen „De sterven de zwaan". Een dezer zwanen, Clara geheeten, was bui tengewoon gesteld op de danseres. Zij is er dikwijls mede gefotografeerd. Sinds den dood van Anna Pavlova in Januari, waren de die ren aan het kwijnen. Clara weigerde voedsel tot zich te nemen, en Jack, de oudere zwaan, nam alleen nog voedsel, als het hem gegeven werd door den Russischen tuinman, die deze zwanen al vijftien jaren verzorgd heeft. Maandag is de zwaan Clara dood aan den rand van het meertje gevonden, den kop on der een vleugel gestoken. Jack is met zijn smart alleen achtergebleven. De huisbewaar der vertelde van de groote liefde van Anna Pavlova tot haar zwanen het volgende Wan neer zij thuis was, voedde zij de vogels zelf. Als zij haar stem op het terras hoorden, ver lieten zij het water en kwamen over het gras veld naar haar toe, brood en ander voedsel uit haar handen nemende. Zij kon met de dieren doen wat ze wilde, terwijl zij tegen over andere menschen vijandig waren. Toen de danseres gestorven was, wandel den zij niet meer door den tuin, doch bleven in het water en bliezen en sisten tegen ieder die hen naderde. Clara is door gebrek aan voedsel gestorven en Jack is er erg naar aan toe. Vooral nu hij zijn kameraad ook nog mist. Wildbescherming ln I n - d i Bij een onderhoud, dat het „Soer. Hbld." de vorige maand heeft gehad met den heer Ledeboer, den bekenden Indischen ja ger, die al 30 jaren jaagt en in dien tijd op Java en Sumatra o.a. een honderdtal tijgers heeft geschoten, zeide deze omtrent de wild bescherming o.a. het volgende „Er zijn in Indië te veel schieters, te weinig jagers. De schietersdat zijn nagenoeg alle inland - sche jagers gaan alleen op vleesch uit. De wildstand laat hun koud. De echte jagers zijn immer wildbeschermers, doch zij zijn zeld zaam. De Jachtwet geeft niets. Iedere Jacht wet zou geen nut hebben, omdat men er im mers toch de hand niet aan houdt. Het groote bezwaar is, dat ieder hier met een geweer rond loopt. Men moest beginnen met een verbodsbepaling tegen het dragen van een geweer, zonder jachtacte, op den openbaren v/eg. Enorme afgelegen streken zijn onmoge lijk te bewaken en als de man met zijn ge weer op den weg mag loopen kan hij er ook mee in 't bosch verdwijnen zonder dat iemand hem snapt. Verder is noodig afsluiting van het reser vaat Djonkoelon Java's uiterste westelijke schiereiland aan straat Soenda en bewa king daarvan. Hiervoor zijn slechts een paar man noodigde afsluiting behoeft slechts 1 K.M. lang te zijn. Dan is noodig opheffing van het ondeugdelijk reservaat in den Zuid oosthoek van Banjoewangi N.O. punt van Besoeki dat gemakkelijk kan worden af gesloten en bewaakt. Dit gebied heeft aan de zeezijde den vorm van een cirkelde koorde, welke ruw aangeduid de landgrens van het Baloeranreservaat aanduidt, zal niet zoo lang worden." Geef mij volmacht, zeide hij ten slotte, in zake den Baloeran en in tien jaren hebt gij er een enormen wildstand en flinke groepen bantengs wilde runderen. Met twee flinke lui voor de bewaking kan ik volstaan. In die reservaten hooren ook de roofdieren thuis en de natuur zelve zal er voor zorgen, dat er harmonie bestaat tusschen den wildstand in het reservaat en de roofdieren. In de overi ge gedeelten van Java kunnen de roofdieren desnoods worden uitgeroeid." Een bruidegom die zich bezon. De 20-jarige Jeannette P., doch ter van een aanzienlijk koopman in Parijs, heeft tegen den man, waarmede zij op het punt stond in het huwelijk te treden, bij de rechtbank te Parijs een eisch tot schadever goeding ingesteld groot 200.000 francs, wegens schending van de huwelijksbelofte. Jeannette was gelukkig verloofd en tot den trouwdag verliep alles in goede orde en re gelmaat. De bruiloft zou met praal en pracht gevierd worden. Talrijke kennissen en familie leden waren uitgenoodigd. Men huurde een groote zaal in een uitstekend restaurant, be stelde muziek, bediennig en de smakelijkste delicatessen van Parijs. Tegen den vastge- stelden tijd verschenen alle gasten. De hu welijksplechtigheid zou des namiddags plaats vinden, waarna het paar een reisje zou on dernemen. Gelukwenschen werden uitgespro ken, geschenken in ontvangst genomen. Wel ontbrak de bruidegom nog, maar men koes terde geen argwaan. Hij was wel meer wat verstrooid en weinig punctueel. Toen echter het eene uur na het andere verliep, werd het gezelschap wel wat opgewonden. Men stuurde iemand er op af, om den bruidegom te gaan halen. Plotseling verscheen er een vriend van den huwelijkscandidaat, die uit zijn naam ver klaarde Hy wil niet meer trouwen, hy heeft zich bezonnen. Begrijpeiykerwys stichtte deze verklaring heel wat ontsteltenis en verwarring. De in den steek gelaten bruid bleef echter kalm. Zy stelde zich onmiddellijk met haar advocaat in verbinding. Het resultaat was, dat tegen den ontrouwen en wankelmoedigen bruidegom een eisch tot schadevergoeding van 200.000 francs werd ingesteld wegens schending van de hu- welyksbelofte. Men is nieuwsgierig, hoe het vonnis van de Fransche rechtbank in dezen eigenaardigen eisch zal zyn. Dubbele moord te Los Angelos. Herbert Charles Spencer, de uitgever van een zeer verspreid weekblad en gewezen uitgever van het dagblad „Ex press", te Los Angeles, is in die stad door een onbekende dood geschoten, toen hij zich in het kantoor bevond van den bankier en poli tieker Charles Crawford. De moordenaar loste daarna ook nog een schot op den bankier, die later aan zijn ver wondingen is bezweken. Men heeft hier met een drama te doen dat groote opschudding verwekt in alle kringen. Spencer was namelijk van plan een reeks artikelen te publiceeren, waarin vooral zou worden gewezen op de verdorvenheid in Los Angelos en Hollywood. Hij zou hierbij ook den naam hebben genoemd van een persoon die als leider van de onderwereld in de stad een waar schrikbewind uitoefent, en die zou kunnen vergeleken worden met Al Capone. Het staat vast, dat de uitgever is van kant gemaakt om de openbaarmaking van deze artikelen te beletten. De moordenaar kon ont snappen in de drukte van Sunset Boulevard. Geen enkel van de slachtoffers heeft nog in lichtingen kunnen geven over den bandiet. De politie stelt thans een onderzoek in in de onderwereld. De broeder van Crawford lieeft aan de politie een verklaring afgelegd luidende dat hij den moordenaar uit een prachtigen heerenauto heeft zien stappen, die door een mooie blonde vrouw werd bestuurd. De vrouw was rijk gekleed en droeg veel ju- weelen, Moord. Toen de 56-jarige weduwe Fischer Vrijdagavond van haar arbeid terug keerde, vond zy in haar woning in de Peter straat te Maagdenburg het lijk van haar 26- jarige dochter G er trade in 'n grooten bloed plas liggen. Het lijk vertoonde sporen van wurging en ook een gapende wonde, die met een stomp voorwerp toegebracht moet zyn. De politie werd terstond gewaarschuwd en het gelukte haar, nog in den loop van den avond den vermcedelijken dader, een 23-jari- gen man, die vroeger bij de politie in dienst was, te arresteeren. O v e r s t r o o m i n g e n in Roe menië. Tengevolge van de wolkbreuk achtige regens der laatste dagen zijn ver scheidene deelen van Galatz overstroomd. Talrijke huizen moesten worden ontruimd. De redding der bewoners kon in vele gevallen slechts geschieden over noodbruggen en in kano's. Vele huizen zyn ingestort. In het district Nieuw Galatz hebben de overstroo mingen een catastrophalen omvang aange nomen. Hier staan niet minder dan 500 hui zen onder water. Ook in het centrum der stad is ernstige schade aangericht, terwyl voorts uit de provincie berichten worden ontvangen, dat talrijke dorpen onder water staan en ont ruimd moesten worden. Persooniyke onge lukken zijn niet voorgekomen, doch de ma-r terieele schade is zeer anzienhjk. De autoriteiten hebben reeds reddingsacties georganiseerd. Een noodlottige droom.— Te Sofia heeft zich dezer dagen een aanga pende gebeurtenis afgespeeld. Een zekere Trajko Petrow, een nog jonge man, die drie maanden geleden in het huweiyk was getre den, droomde, dat een van zyn naburen hem naar het leven stond. In zijn slaap stond hy op, haalde zyn geweer, dat aan den muur hing en loste al droomend een schot op zyn vermeenden buurman. De knal deed hem ont waken en tot zyn ontzetting bemerkte Pe trow, dat hy zün jonge vrouw had doodge schoten. „Ik wilde Marie met haar verjaardag wel een cadeautje geven. Het moet niets zoets zyn, of iets dergeiyks. Het moet iets zyn, waardoor zy aan my herinnerd wordt." „Nu, weet je wat? Geef haar dan zoo'n harlekyn-pop." Woensdag 27 Mei. Hilversum, 298 M8.00 Vara. Gramofoon, platen. 9.30 Orgelspel. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Onze keuken. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Lezing. 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert, septet en gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 Lezing. 3.35 Maak het zelf. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 6.00 Mandolinecursus. 7.00 Lezing. 7.30 Con-, cert, solisten. 8.00 Concert, orkest en hobo. 8.45 Hoorspel „Ik heb een mensch gedood". 11.00 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.00 N.CR.V. Schriftje* zing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zieken- dienst. 11.00 Concert, solisten. 12.00 Politie berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.50 Con cert, solisten. 2.00 Middagvergadering van den 13en Bondsdag van den Bond van Meis- jesvereenigingen op Geref. grondslag. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Lezing. 6.30 Lezing. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Concert, mannenkoor. 9.00 Lezing. 9.30 Orgel concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonpla ten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwyding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramfoonplaten. 1.05 Or gelspel. 1.50 Orkestconcert. 3.50 Orkestcon cert en piano. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur tje. 6.35 Berichten. 7.00 Fluit-recital. 7.20 en 7.45Lezing. 8.05 Concert, fluit, clarinet en or kest. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraak. 9.55 Ka mermuziek. 10.50 Derde acte uit „Lohengrin". 11.50 Dansmuziek. Parijs* „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 1.25 en 6.20 Gramofoonplaten. 9.05 Tooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Brussel, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoonplaten. 6.35 Causerie, 6.50 Gramo foonplaten. 7.35 Causerie. 8.20 Piano en viool. 8.40 Militaire muziek. 9.05 Tooneel. 9.20 Con cert. 338.2 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Causerie. 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Lezing. 7.50 Berichten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.25 Kamermuziek, 10.20 Nieuwsberichten. Langenberg, 473 M. 7.25 en 11.00 en 11.35 en 12.20 Gramofoonplaten. 1.25 Orkestcon cert. 5.20 Concert. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Orkestconcert en voordracht. 10.20 Berichten, daarna orkestconcert. 11.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.30 Orkestconcert en voordracht. 6.10 Gra mofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9.40 Koor- en orkestconcert. 10.40 Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. 7.00 Gramofoonplaten. 5.50 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1.15 Berichten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.05 Lezin gen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Orkest concert. 9.50 Lezing en berichten, daarna dansmuziek. DE VERDEELING DER GOLFLENGTEN. De golflengtenood, die zich by de sterke toe neming van het aantal zendstations in Euro pa en de versterking hiervan gedurende de laatste jaren zoo heeft doen gevoelen, zal heden te Kopenhagen worden besproken in een zitting van het Comité voor Radio van de Radiotelegrafische Unie. De vraag, welke golflengten zich voor de verschillende takken van radiodienst het best zullen leenen, zal uitvoerig worden besproken. De resultaten dezer besprekingen te Ko penhagen zullen een basis vormen voor de Internationale Radioconferentie, die in 1932 te Madrid zal worden gehouden. Men zal echter alleen tot wyziging binnen beperkte grenzen kunnen overgaan, om niet in te groote onkosten voor verbouwing der be staande zenders te moeten vervallen. DE 298 M.-GOLF WORDT BEDREIGD. Zeer binnenkort zal het geweldige Engel- sche krachtstation North Regional, dat met een energie van niet minder dan 70 KW. werkt, Van golflengte veranderen. Deze ver andering zou ons niet byster interesseeren, ware het niet, dat de nieuwe golflengte van dit station die van het oude station Aberdeen op 301 M. was, meldt „de Courant". Het is aan ingewüden reeds lang bekend, dat het minimum toelaatbare frequentieverschil van 9 Kilo cycles beslist onvoldoende is om twee krachtige zenders, die binnen elkanders wer kingssfeer liggen, behoorlijk gescheiden te houden. Nu heeft Aberdeen juist 995 K/cs en Hilversum 1004 K/cs. Dat dit kleine frequen tieverschil ons tot dusverre weinig last ver oorzaakte komt doordat Aberdeen slechts een energie van 1.2 K.W. bezat. Wat de gevolgen zullen zyn, wanneer op een zoo geringen af stand met 70 K.W. uitgezonden wordt, zullen de Nederlandsche luisteraars spoedig op een zeer onaangename wyze moeten ondervinden. Overdag zal de 298 M. golf mogelyk nog goed- hoorbaar doorkomen, doch te verwachten Is, dat Hilversum 's avonds zelfs niet meer met het beste toestel zal zijn te ontvangen. Mei Woensdag 27 9.33 Donderdag 28 9.34 Vrijdag 29 9.35 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Mei uur Weonsdag 27 10.44 23.04 Donderdag 28 11.40 23.56 Vrijdag 29 0.27 van publieke vermakelybheden, vergaderingen, enz. Vrijdag 29 Mei. Openbare vergadering Cambo, „de Oude Vriendschap", 8 uur. ABONNEMENTSPRIJS franco door het geheele rige landen bij wekelijkse De abonné's in 't bezit e Polis, zijn GRATIS v( kerd tegen ongelukken v AANGESLOTEN nummer bestaa VLISS] Prov. Statenverki In een afzonderlyk bijv is opgenomen een beslui Stembureau tot het vastst slag der verkiezing van de vinciale Staten in de prov Tramvervoer gedurende Gedurende de Pinksteri de electrische tram vervo: Maandag 11765 en Dinsda totaal 27391. Het vorig jaar Pinkstx vervoerd 6917, 13533 en 11 totaal 31883, terwyl gedur 1 in 1929 totaal 32303 werden. Verbetering van d< Nadat gisteren de laatste rit door de Walstraat heel hedenmorgen begonnen der rails, voorloopig in he van de Walstraat. Als de rails zyn wegge' straat opnieuw bestraat de bedoeling daarop ;dek aan te brengen, geschieden is nog nie dat onze hoofdstraat er v< tal staat vast. In onze Tijdi Heden viert de heer fi-jarig jubileum als bur leente Oudelande. De bi tltyd in Zeeuwsch costuui Het nieuwe vliegveld te ;en is met eenige feestelijk mze foto is te zien hoe he uto-parkeerplaatsen er Itzag vanuit de lucht ge In het Stadion te Amste iespel „De Triomf der 1 voerd ter gelegeneid van c vijfden Ned. Katholiekenc Wij etaleeren het portre sr, die benoemd is tot ch gerweeshuis te Amsterdan Rijwielpad Wa De vereeniging „Rijw heeft succes gehad met h£ de Pinksterdagen. Zij boek en het aantal leder heeft opgegeven heeft de Het is een verheugend ver van het rijwielpad gebrai vien, dat het niet meer ds een kleinigheid by dragen het onderhoud. De minim cent per jaar kan toch van het rywielpad profitee Onweer Hedennacht brak een teer geruimen tyd aanhi stralen, doorkliefden de 1 gevolgd door ver verwijde] door zwaardere slager gezeld van veel regen- Van ongelukken door oorzaakt hebben wy niets Zendingsfeest op de Gisterenmiddag hield dtogsvereeniging „Walche: leest op de Oranjezon Vrouwepolder. De voorzitter, ds. E. H dingen, wees in zyn JP den afval van het westersche landen in t( uitbreiding van het evan schynt of alles meei °P de wederkomst des H Ds. A. Burger van Nier ^ntwoordde de vragen jer? Wat moeten wij at Onze broeders zyn rjjtë. Wy moeten daar 1 vengen. Dat kunnen wy, ^fcterfeest hebben gev De heer D. C. A. Bout J^ea sprak op boeier rio onder de Papoea 0 vele moeilijkheden, m£

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6