NU OF NOOIT! FL 257.50 NOOTJES LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Fl. 50.- PREMIE OP BETERE NIET-BUREN STORENDE ONTVANGST RADIOTOESTEL 2634 In de week Tan 18 tot 23 Mei werden in óns land uitgesproken 72 faillissementen. Het Vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is tot nadere aankondiging voor pu blieke bezichtiging opengesteld. Alle zon- en werkdagen van 2 tot 4 uur. Het voorjaarsfeest in den Dierentuin te 's-Gravenhage is in de afgeloopen weken be zocht door ruim 80.000 menschen (vórig jaar 850Ö0). Op de beide Pinksterdagen zijn ruim 43000 personen in den Dierentuin geweest. De netto-productie der Limburgsche mijnen over April bedraagt 1.060.315 ton tegen 977.466 ton in dezelfde maand van het vorige jaar. Het aantal arbeiders in de mijnen werk zaam bedroeg op 1 Mei jl. 27.252 ondergronds en 11.201 bovengronds. In het eerste kwartaal van dit jaar is te Rotterdam aan werkloozenuitkeering uitge geven 1.969.967 en voor huur- en brand- stoffentoeslag resp. 116.931 en 125.812. Deze sommen zijn in totaal byna 1 millioen hooger dan in 1930. Het tramvervoer te Amsterdam gedurende de Pinksterdagen was weder belangrijk. Za terdag werden 233.000, Zondag 287.000 en Maandag 407.000 passagiers vervoerd. Het verleende crediet van 1.058.000 voor den bouw van het nieuwe raadhuis te Hilver sum zal, naar Burg. en Wet'n. aan den raad mededeelen, met 208.000 worden over schreden. De heer C. der Braber te Steenbergen hoopt 12 Juni zijn lOOsten jaardag te herden ken. Hij is nog goed gezond en leest zonder bril. Bij de jongste Statenverkiezingen ver vulde hij nog zyn stemplicht. Gedurende de Pinksterdagen zijn, voor zoo ver valt na te gaan, in Frankrijk door ver keersongevallen 31 personen gedood en ruim 100 gewond. 9 Gedurende 't jaar 1930 reisden in Duitsch- land niet minder dan 93.6 der reizigers in de derde klasse. Het aantal reizigers per trein is van gemiddeld 112 in 1929 gedaald tot ge middeld 102. Volgens berichten uit Romeinsche bron zijn tijdens de jongste onlusten in Spanje 40 gebouwen en 200 eigendommen van de Domi nicaner- en andere orden geplunderd of in de asch gelegd. gen, dat haar trainingsprogram hierdoor weer verder afwerkte. De goede resultaten der aangevangen oefeningen onder leiding van trainer Van Halme beginnen zich steeds meer af te teekenen. Ondanks de voor voetbal zeer ongunstige weersomstandigheden (er woei een orkaanachtige bries) was het combinatie spel dezen middag bij Vlissingen zeer te lo ven. Indien het tempo nu nog wat wordt op gevoerd en de combinatie-bewegingen wat sneller uitgevoerd, zijn we waar we wezen moeten. Vanzelfsprekend was Roosendaal, dat den storm voor de rust mee had, toen bijna steeds in den aanval. Toch wist de Vlissingen-ach- terhoede de score nog lang blank te houden. Na een half uur eindelijk moest Kats zwich ten voor een al te hard schot, dat in den uiter sten hoek verdween. De mid-voor der Roosen dalers was de maker van dit doelpunt (0—1). Nog vóór ingang der rust vergrootten de gasten hun voorsprong door een ver schot van den linksbinnen, dat Kats te machtig was (0—2). De Vlissingen-aanvallen waren vóór rust niet zeer talrijk eenmaal kreeg Kokelaar een goede kans, maar zijn schot vloog rakelings langs de paal. Een zeer hard schot van Ver hulst werd door den Roosendaalschen doel man goed gestopt. Na de hervatting was Vlissingen, gesteund door den wind, geregeld voor het Roosendaal- sche doel. Al spoedig wist Verhulst de ach terstand te verkleinen (1—2). De doelman werd geregeld aan het werk gehouden. Een schot van Sinke, als voorzet bedoeld, vloog door den wind in het doel en bracht zoodoen de voor Vlissingen de gelijkmaker (2—2). Het duurde vrij lang eer Vlissingen het winnende punt scoorde, mede doordat er slecht gescho ten werd en Butz verschillende kansen -voor doei verknoeide. Deze speler is te traag voor een snelle voorhoede als momenteel die van Vlissingen. Een voorzet van Quellerie brengt den bal hoog voor het doelde twee backs loopeh hun uitloopenden keeper in den weg, zoodat de bal in het doel rolt (3—2). Nog ont staan verschillende kansen, welke niet benut worden. Eenmaal brengt de bovenlat redding bij een hard schot van Quellery. Dan fluit scheidsrechter Bliek einde van dezen wed- stijd, die door vrU veel publiek werd bijge woond. Vlissingen speelde in dezelfde santen- stelling als in den wedstrijd tegen Breda. INSIDER. De Singelloop van E. M. M. Ten vierde male hield de Middelburgsche Athletiekvereeniging E. M. M. Zaterdag middag haar Singelloop. Het aantal deelnemers was minder groot dan vorige jaren, van de 15 ingeschrevenen kwamen er 14 aan de start bij den Veerschen weg, waar zij, precies op tijd ae 4 uur op het startschot afzetten en bjj gelukkig weer droog, maar voor een loop als deze warm genoeg weer er direct een flinken gang inzetten. Van het begin af was het te zien, dat de hans voor J. Kemp van D.O.S. te Rotterdam, die ook het vorig jaar den wisselbeker be haalde, om één te zijn, zeer groot was, bijna geen oogenblik heeft hij in gevaar verkeerd «n de vrij velen, die langs den weg den wed strijd gade sloegen, door gemeente- en rijks politie op keurige en kalme wijze tot stil blij ven staan genood, zagen hem steeds aan het hoofd der loopers. Natuurlijk was de belang stelling ook nu weer het grootste aan het einde van den Poeledalesingel, waar de finish v;as. Ook hier zag men Kemp met een groo- ten voorsprong aankomen, hij had de onge veer 3700 M. afgelegd in li min. 12 sec. Een v/arm applaus was de welverdiende hulde voor dezen kranigen athleet. Zijn opvolger was J. Arnold van B.A.C. te Breda, die ook geen onbekende hier is en die 11 m. 31 1/5 sec. liep, gevolgd door een nog meer bekende looper in deze omgeving, A. A. de Wolf van „Vlug en Lenig" te 's-Graven hage, die 11 m. 40 sec. maakte, weder ge volgd door A. Kambier van E.M.M. in 11 m. 48 1/5 sec.vijfde was C. J. Aerssens van „Marathon" te Vlissingen. Tot zoover de loor pers, die voor een prijs in aanmerking kwa men. Ook de volgende loopers bereikten nog het eindpunt in de na te noemen volgorde r D. van Maris, C. van Sorge, I. Lefebsr, J. G. de Jager, allen van „Marathon" W. J. de Wolf, J. van Dijke van E.M.M. Drie deelnemers gaven het tuschentijds op. In het clubgebouw, de melksalon „de Nieu we Landbouw" had te 5 uur de prijsuitdeeling plaats. De voorzitter van E.M.M., de heer J. van de Plasse, bracht dank aan Burg. en Weth. voor het verleenen van toestemming voor den vierden singelloop. De heer R. van Roo, voorzitter van de technische commissie van den Zeeuwschen Athletiekbond, reikte daarop de prijzen uit. Eerst bracht hij hulde aan E.M.M. voor het houden van dezen wedstrijd en hoopte hij dat ook het geringer aantal deelnemers geen reden mag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Bij den eersten prijs wees spreker er op dat de heer Kemp thans twee maal achtereen den beker heeft gewonnen en deze nu zijn eigendom wordt. E.M.M. zal nu moeten trachten een nieuwen beker te krij gen om te laten verloopen. Ieder der prijswinners had woorden van gelukwensch in ontvangst te nemen. De heer Van de Plasse bracht den heer Van Roo dank voer het uitreiken der prijzen en deelde mede, dat op 20 Juni groote natio nale athletiekwedstrijden op het gemeentelijk sportterrein zullen plaats hebben, maar voor dien, op Zondag 31 Mei de greote wandel tocht, waarvoor reeds 130 dames en heeren zijn ingeschreven en waarvoor de inschrijving nog openstaat bij den secretaris, den heer Imanse. De deelneemsters vertrekken te half negen, de deelnembers te 9 uur van „de Nieuwe Landbouw" en moeten des middags te half vijf daar terug zijn om voor een diploma in aanmerking te komen. Bestrijding van schurftziebte bij vrnchtboomen. De Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen deelt mede Na de bespuiting met Bordeausche pap vóór den bloei is het, om schurftvrij fruit te kweeken, noodzakelijk na den bloei nog eeni- ge malen de boomen te behandelen. Ofschoon koperhoudende middelen tegen schurftziekte de beste resultaten geven, kun nen de meeste na den bloei niet meer aan gewend worden, omdat zij, vooral bij appels, maar ook bij sommige peren, te veel bescha diging veroorzaken. Voor de bespuitingen na den bloei gebruikt men daarvoor in den regel Californische pap of daarmee gelijkstaande middelen (Solbar). Een 25 oplossing (verdunning 1 40) is de meest gebruikelijke bij sterk zonnig weer gebruike men een 2 oplossing (verdun ning 150). De tweede bespuiting (eerste bespuiting na den bloei) kan tevens gebruikt worden voor bestrijding van wormstekigheid en tegen bladetende insecten (rupsen, bastaardrupsen en kevers). Aan de Californische pap moet dan loodarsenaat toegevoeged wordenper 100 L. 3000 gr (3 ons) poedervormig of 500 gr. 55 ons) pastavormig loodarsenaat. Wil deze bespuiting tegen wormstekigheid effect hebben, dan moet binnen een week na 't afvallen der blaadjes gespoten zijn. In den laatsten tijd is ook een stof in den handel (Nosprasit) die het groote voordeel heeft, dat zij na oplossing in water direct een spuit- vloeistof levert, welke zoowel koper als arse nicum bevat en daarom geschikt is zoowel ter bestrijding van schurft als van insecten (o.a. wormstekigheid). Bij in 1930 genomen proeven waren de resultaten op peren heel goed, doch er is nog te weinig ervaring met deze stof opgedaan, om haar nu reeds zonder voorbehoud te kunnen aanbevelen, met name over het al of niet veroorzaken van eenige beschadiging. In plaats van spuitmiddelen begint men in ons land ook stuifmiddeïen tegen de schurft ziekte te gebruiken. Op het oogenblik zijn daarvoor alleen nog maar beschikbaar kolodust (zeer fijn zwavel- poeder) en kolotex (fijn zwavelpoeder, ver mengd met een arsenicumverbinding). De Nederland—Indië-dienst. Donderdag vertrekt het KLM-vliegtuig PH-AGR van Amsterdam naar Batavia met als eersten bestuurder Th. Wiersma, tweeden bestuurder W. C. van Veenendaal en den boordwerktuigkundige J. F. C. W. Kotte. Als passagier zal de 64-jarige heer Jac. J. Kal- ker, directeur der firma B. van der Tak Co.'s Sigarenfabriek, die een reis van 10 maanden naar Indië maakt, den tocht mede maken» Postduif en vliegtuig. Te New-York werd een zekere Michael Cus- hing ontvoerd, met de mededeeling aan zijn familie, dat hij alleen tegen een flink losgeld weer in vrijheid zou worden gesteld. De ma nier waarop het losgeld moest worden over gemaakt, was echter nogal origineel. Een broeder van den ontvoerden man kreeg na melijk een telefoontje meldende, dat er in een winkel in een der buitenwijken van New-York een paar postduiven te vinden waren. Wat men had te doen, was niets anders, dan aan elk der duiven een biljet van 1000 dollar vast te binden en de beestjes vrij te laten. De broer deed hiervan mededeeling aan de politie die naar het opgegeven adres ging en daar inderdaad een paar postduiven in een mandje vond. De winkelier wist van niets en kon alleen vertellen, dat de mand hem den dag te voren door een onbekende zou worden afgehaald. De politie liet nu een der postdui ven los, terwijl op hetzelfde oogenblik een po- litievliegtuig over het huis vloog. Dit zette de postduif na, en de bemanning van het vlieg tuig hield het dier een half uur lang in het oog, totdat er ineens een heele troep duiven kwam opzetten, waarin de bewuste duif ver dween. De duiven streken neer op het dak van een groot appartementhotel. De plaats van het hotel werd van uit het vliegtuig di rect draadloos aan het hoofdbureau van den politievliegdienst opgegeven. Het onderzoek dat men instelde, leidde tot niets. De eige naar van de duiven bleek een volkomen ach tenswaardig man, die niets met de ontvoering had uit te staan. Toen werd de tweede duif losgelaten, die eveneens door een vliegtuig werd achter volgd. Dit beestje verloor de politie uit het oog boven een groot kerkhof buiten New- York, waar duizenden witte grafsteenen het onmogelijk maakten den duif nog langer te zien. Michael Cushing is intusschen nog steeds niet terecht. In Duitschland heeft de politie, toen ze voor eenige jaren geleden voor een gelijksoor tige achtervolging van postduiven werd ge steld, betere resultaten mogen bereiken. Daar had men aan de pooten der postduiven een lint gebonden, zoodat ze goed in het oog konden worden gehouden. DE KABINETSCRISIS IN BELGIE. Terwijl de koning nog doende is, de fractie leiders te raadplegen, krijgen de beschouwin gen over de crisis en hare oplossing vasten vorm. Langzaam teekent zich af wat er niet zal gebeuren, meldt de Brusselsche corres pondent van „de Tijd." Er komt geen kabinet uit de drie groote partijen, geen liberaal-socialistisch kabinet, en ook geen katholiek-socialistische samen werking, want de socialisten willen er Aiet aan5 De Gentsche „Vooruit" gaf de opvatting weer van de leider^ der Belgische Werklieden party» wanneer zij schreef „Daarover be staat in onze rangen niet het minste mee- ningsverschil. Katholieken en liberalen heb ben samen den verkiezingsstrijd van 1929 tegen ons gevoerd zij hebben daarna vrij willig hun ministerie gevormd, niet alleen zonder ons, maar vooral tegen ons zij heb ben beweerd dat zij alleen de groote vraag stukken konden oplossen. Welnu, tot het einde toe zullen zy het spektakel hunner egoïstische onmacht geven. De socialisten zullen niet in de regeering treden zoolang er geen nieuwe verkiezingen hebben plaats gehad." Overigens geven ook de katholieken de voor keur aan een regeering, steunende op twee partijen, omdat de goede werking van het parlementair stelsel zonder een oppositie, die de daden van de regeering controleert, niet mogelijk is. Een onmiddellijke ontbinding van het par lement is evenmin te verwachten, omdat zelfs de socialisten vreezen, dat de Vlaamsche na tionalisten temidden van de heerschende ver warring een te groote zetelwinst zouden bin nen halen. Zooals de zaken nu staan, zou men trach ten een kabinet te vormen, dat het tot de periodieke verkiezingen in 1933 zou moeten uithouden maar dat zal niet gemakkelijk zijn. De liberale en de katholieke conserva tieven willen wel andere menschen, maar geen ander program. De opvolger van Jaspar zal wel moeten komen met belastingverhoo- ging plus een leening, om het groote tekort te dekken. De keuze der nieuwe belastingen zal wel geen aanleiding geven tot groote moeilijk heden. Maar anders staat het met het for tenplan en met de Vlaamsche kwestie. Over deze twee kwesties zijn de liberalen en de katholieke democraten hopeloos verdeeld. Een compromis lijkt zeer moeilijk. Ten slotte bestaat de mogelijkheid, dat er een liberaal-katholiek zakenkabinet optreedt om de loopende zaken af te doen, waartoe ook het herstel van het financieel evenwicht be hoort. De militaire kwestie en het taalvraag stuk blijven dan rusten tot na de verkiezin gen, die ln het najaar zouden gehouden worden. MAC DONALD OVER HET BRITSCHE RIJK EN DEN WERELDVREDE. In een rede voor de microfoon uitgespro ken bij hem thuis te Lossiemouth in Schot land, bij gelegenheid van den Rijksdag, heeft Mac Donald gezegd, dat er tegenwoordig in de wereld te veel afscheidingskrachten be staan, die met het verleden willen breken door revolutie, in plaats van, zooals hij zou willen, door evolutie. Na uitvoerig de proble men van het Britsche rijk te hebben uiteen gezet en zijn capaciteit om te leven onder nieuwe vormen, sprak de premier de hoop uit dat er een dag zal komen, waarop alle naties van de wereld elkaar te Genève kunnen ontmoeten in de overtuiging, dat de oorlog tot het verleden behoort, om samen te spre ken over hun problemen, hun aangelegenhe den, en. bezien en geleid door het bewustzijn van een grooter eenheid, van eer, rechtvaar digheid en verantwoordelijkheid. Mac Donald zeide tenslotte, dat de expan sie van het Britsche rijk meer en meer moet worden een expansie der constitutioneele vrijheid, die nieuwe vormen vindt en nieuwe methodes van uitdrukking. OVER DE BETEEKENIS VAN DEN VOLKENBOND. Naar aanleiding van den aanval van de „Daily Express" op den Volkenbond en op de Engelsche Volkenbondsvereeniging, heeft de Britsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, uit Genève een telegram gezon den aan de liberale „News Chronicle", waarin hij o.a. zegt, niet te kunnen gelooven, dat het Engelsche volk van de onontbeerlijkheid van den Volkenbond voor de geheeele wereld als ook voor de welvaart van Engeland overtuigd behoeft te worden. Alle politieke partijen, zegt Henderson ver der in dit telegram, zijn het erover eens, dat de Volkenbond een grondpeiler van de Engel sche buitenlandsche politiek is, zooals ook mijn voorganger, sir Austen Chamberlain, heeft gezegd. De onevenwichtige aanvallen op den Volkenbond zouden in het buitenland een geheel verkeerden indruk kunnen wek ken. De meerderheid van het Engelsche volk, zegt Henderson tenslotte, staat geheel achter den Volkenbond en bij de komende ontwape ningsconferentie moet de Engelsche regeering da ook het gevoel heben, dat het geheele volk gesloten achter haar staat. MUSSOLINI VAN ZIJN PAARD GEVALLEN Naar de „Tribunia" mededeelt, is Mussolini Zaterdag tijdens zijn morgenrit van zijn paard gevallen. Hij bekwam lichte schaaf wonden aan het gelaat. Het ongeval geschiedde, toen hij in den tuin van zijn villa een hindernis wilde nemen. Paard en ruiter stortten ter aarde, doch Mus solini kon onmiddellijk weer opstaan. De moord te Utrecht. Omtrent den moord aan de Muntkade op de 37-jarige vrouw S. vernemen wij nog, dat zij het laatst gezien zou zijn aan den Leidsche- weg te half tien Donderdagavond in gezel schap van een man. Zij begaven zich in de richting van de Muntkade, waar later het lijk van het slachtoffer is gevonden. De po litie verstrekte het volgende signalement van de vrouw leeftijd 37 jaar, doch zij ziet er jonger uit. Lang 1.75 M., gekleed in blauw mantelcostuum, grijzen jumper, blauw ge vlochten stroohoed, gele kousen en beige schoenen bleek gezicht en blond haar. Toen men het lijk vond, ontdekte men op het voorhoofd een buil, terwijl het aan de wangen en langs den hals kleine wondjes had. Dit wettigt het vermoeden, dat aan het misdrijf een hevige worsteling is voorafge gaan. De vrouw was eerst sinds korten tijd getrouwd. Het had geen aandacht getrokken, dat zij reeds sinds Donderdagmiddag niet thuis was geweest, daar zij dikwijls langeren tijd weg was. Ongelukken. Een 2-Jarig knaapje is in de Zeilmakerstraat te Rotter dam onder een vrachtauto geraakt. Een van de wielen is het kind over het hoofd gegaan, waardoor het kind op slag dood was. Een 27-jarige werkman heeft op een werf aan de Waalhaven te Rotterdam een ijzeren plaat op het hoofd gekregen. Met een schedel breuk en inwendige kneuzingen is hij in een ziekenhuis opgenomen. Naar het Juliana- ziekenhuis te Amsterdam is vervoerd een 9-jarige jongen, die in de Bilderdijkstraat door een vrachtauto was overreden. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Een 9-jarige jongen te Schie dam is bij het zwemmen verdronken. Te Cromvoirt kreeg een 1-jarig knaapje een pan kokend water over het lichaam. De kleine is aan de gevolgen overleden. Te Valther- mond wist een tweejarig meisje in een on bewaakt oogenblik een fleschje met worm olie machtig te worden. De kleine dronk er uit en is kort daarna aan de gevolgen over leden. Hedenmorgen is ter hoogte van de spoorlijn Hooge-Zwaluwe in een drinkput op een weiland gevonden het lijk van een 42- jarigen slager uit Lage-Zwaluwe. De man had gisterenavond met zijn rijwiel zijn woning verlaten. Het rijwiel werd staande tegen de afrastering van het weiland gevonden. De verdronkene laat een vrouw en 7 kinderen achter. Muur ingestort. Den eersten Pinksterdag heeft te Greieswald een ernstig ongeluk plaats gehad. In een clubhuis hield een sportvereeniging een bijeenkomst, na af loop waarvan de leden zich verzamelden om naar het sportpaleis te marcheeren. Op dat oogenblik stortte een muur van het bouw vallige belendende perceel in en het puin en steen viel op de sportlieden. Vier hunner werden op slag gedood en acht zwaar gewond van onder de puinhoopen te voorschijn ge haald. Een groot aantal anderen werd licht gewond. Als tragische bijzonderheid kan nog ver meld worden, dat onder de zwaar gewonden ook een vrouw is, wier man, die per motor de reis maakte, by een spoorwegovergang door een trein werd verpletterd. De parapluie en het ka rakter der vrouw. Een Engel sche schrijver beweert, dat men het karakter eener vrouw kan beoordeelen naar de wyze, waarop zij gewoon is haar parapluie te dragen. Zoo is een dame, die haar parapluie op gestoken biyft houden al heeft het opgehou den met regenen, zonder eenigen twyfel een goede, zindeiyke, practische en zuinige huis houdster. Daarentegen zal een meisje, dat haar nog vochtige parapluie oprolt, nooit trouwen. Zij, die haar parapluie nooit oprolt, zal nim mer ryk worden, zelfs al ontbreekt het haar 'NA I JUNI BLIJFT DE PRIJS VAN PHILIPS' 2634 ONVER. LAAGD Fl. 257.50 Nog slechts een paar dagen hebt U gelegen heid, Fl. 50.- te ontvangen voor Uw oude, niet selectieve en storende, doch noa function- neerende 3- of meerlamps toe stel, bij aankoop van een Philips Radiotoestel 2634. U kunt deze Fl. 50.- ook gebruiken als eerste termijn, wanneer U hel toestel op gemakkelijke betolingi- voorwaarden wilt koopen. PHILIPS Toestel en Luidspreker inéén niet aan geld. Zij is een verkwistende vrouw, die altyd meer zal uitgeven, dan zij bezit. De vrouw, die haar parapluie achter zich. aansleept, heeft een boosaardig karakter. Zy, die haar parapluie altyd gesloten onder I den arm draagt, is een vroollijk wyfje, van lachen houdt. Als een vrouw haar parapluie draagt, zooals I een lansier zyn wapen hanteert,, geeft zy blijk van een doortastend karakter. Laat een meisje haar parapluie schomme len, dan kan men er zeker van zyn, dat ztf oppervlakkig, wispelturig en lui is. Ten slotte is de vrouw, die met de punt van haar parapluie by iederen stap op de straat- steenen stampt, beminnelyk, eerlyk, trouw en liefhebbend. De Engelsche schryver, die dezen vreemden I barometer, waaraan de behoefte sterk gevoeld werd, heeft uitgevonden, heeft recht op standbeeld. Een bruidegom van 101 jaar. Mannen van boven de honderd jaar zyn er in elk land wel enkele te vinden. Maar een bruidegom van 101 is, gelooven wij, eenl? in zyn soort. Op dien eerbiedwaardgen leef tijd. is de vorige week te Melbourne een ze- j kere Robert Stevens in het huwelyksbootje gestape met een Jongedochter van 68. Hy had haar leeren kennen bij een bezoek aan de in richting, waar hy sinds vele jaren verpleegd wordt. Stevens, wiens gezondheidstoestand j den laatsten tyd te wenschen overliet, w met bed en al naar een ziekenzaaltje overge bracht, waar zyn bruid hem wachtte en hier werd de merkwaardige huwelyksplechtigheid voltrokken. Een millloenen erfenis.- Mrs. Whitelaw Reid, de weduwe van vroegeren Amerikaanschen gezant te Londen, heeft 3 millioen dollars nagelaten aan haar dochter lady Templeton Ward en een even- groote som aan haar zoon Ogden Mills Retó i en zyn kinderen. In haar testament wordt totaal 745.000 dol lars vermaakt aan liefdadige doeleinden en nog een millioen dollars aan de Barnsbury jongens- en meisjesclub te Londen, die door mrs. Reid is gesticht. Vrienden van de overledene kregen legaten tot een totaal van 62.000 dollars, terwyi i haar bedienden en vroegere bedienden totaal j 94.000 dollars werd geschonken, behalve gif" ten van 500 dollars elk aan de chauffeurs en bedienden, die in haar dienst waren op het oogenblik van haar dood. Alle juweelen, gouden schalen, kant, bont en andere persooniyke goederen zyn nagela ten aan de dochter, terwyi de zoon het groote huls aan Madison Avenue te New-York erft. dat vele kunstschatten bevat, benevens het weelderig ingerichte jachtverbiyf. Een romantisch huweltffcj Een jong Engelsch officier, die uit Iiefó® getrouwd en aan lager wal geraakt was, ver scheen dezer dagen voor de rechtbank we gens het vervalschen van kwitanties. Hy was nog heel jong toen hy zijn rang behaalde, raakte verliefd op een buffetjuf frouw en trouwde met haar toen hU doof een erfenisje financieel in staat meende w zijn tot den gewichtigen gaan. Het huwelyk waj spoedig lekte het uit weldigen uitbrander, w kreeg zelfs arrest in eei deling wilde hij zich ni< hij nam ontslag uit den vrouwlief, eenigen tyd v het erfenisje. Dit was, h en het echtpaar zag zie trekking te zoeken om ai Bij de heerschende echter zeer moeilyk, ma heiden: hij werd huisk meid, hoewel niet voo geen van beiden volc eischen en binnenkort st straat Nu werd het bittere hind werd geboren onder te gaan, vervalsch en eigende zich het gele de bedrag was zeer gerir hij al gauw betrapt. De rechter behandeld werd tot een voorwaar deeld. En, lest best, er hy weer een passenden v Hongaars schip in besl Een douanekruiser he wateren het Hongaarscl hor" aangehouden. Ai over te geven, gaf de bei waarna de ambtenaren De smokkelaars gaven boord van hun schip Spiritualiën. Dit is de coholica welke de l£ Zweedsche autoriteiten i Zal Chicagc tenworden ge nieuwe burgemeester va Cermak, is van plan kiezers, de stad in zest: van gespuis, gestand te ste plaats wil hij een onbeschroomde eischen de wasscheryen, stoomei Chicago 250.000 dollar i voor bescherming harer De crimineele elemenl dus burgemeester Cern druk krijgen hun eiger I schermen, dat zy gee zich te wyden aan ande Deze uitlating dient a I macht en respect, dat h dermijnen. Hy 'is niet g t jaren op deze w Onder de [wordt Cermak geen syn De industrie zal besch I politie, zegt hy. Wy zull< I industrieelen en handelc toekomst mogelijk is. 3V! stateeren, dat zy ten all I politie zal geen hulp vj niet die van band I missaris Alcock heeft I meer dan één. Deze is, i volverhelden uit te ro< I vlucht te arresteeren. Oi l mentaar overbodig, wy alleen veilig maken vo bezoekers, doch ook veili Cermak's woorden all' uitwerking gehad, dat g weken van zyn bestuur zichtbaar is afgenomen. De autoriteiten zyn b< naam van Chicago zal het bandietisme van in- bezoek aan de groote t men van plan is te hoi De hoeden woordige mode, die in lukkige combinatie van smaak brengt, schynt evenwicht geslagen, wan hoeden. Alle excentricit daarin te willen botviere trlciteit zeker niet in e. namenten, dodh wy woord vinden voor de 1 I len. Om nu maar te bhj' is, die geheel achte gezetmaken zy i plotseling alle vrouwen hadden gekregen, waai het geheel geen hoed verdragen? Toch staan v-'ijls ajour gewerkt zijn zien komt, voor sommig< dig. Maar voor de 1 Men moet er een zuive en een onberispelijk vo< Ook daaraan zyn de co komen door ze op byzon meren, daar in vele van het voorhoofd bee symmetrie te verbreken druk te verlevendigen. ven in overeenstemmir het haar, zy vertoone: fantasie in ajourwerk e °°k de beste couturie: slaagd, deze hoedjes meerderheid der vrouwe al kan men niet ontke algemeen aanvaard is e Gelukkig kunneh wy zomer weer als elk jaar verwachten. Randlooze kderdaad practlsch mei kagen, doch by de m Voorjaar zyn zy niet m

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2