500 300 25 Mm CHIEF WHIP 23 MEI Nog een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw gezondheid is I delburgsche ij v. Stoomvaart 69e Jaargang 1931 lil!» Fin F. ÏAH DE VElDEIr., Mslnal Sl-iO, (lissinp.Itltl. ID. Poslriktiini 6(281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen EERSTE BLAD GEMEENTEBESTUUR UITSLUITEND LANGE STREN GEN ZUIVERE TABAK juist dit en de verdere uiterst zorgvuldige behan-» deling der tabak garandeeren, dat Chief Whip een gelijkblijvenden smaak heeft en nooit op de tong kan branden of 'de keel kan prikkelen. Dus altijd 100% genot van het eerste tot het laatste trekje van Uw VIRGINIA. Stads- en Pro vincienieuws I 'X L I FT Heeren Rijwielen Jen met één jaar nantie. j| Krugerstraat 12. l pracht sorfeerine iERENKLKEDINO, leeliger dan nieuwe 11 (gesl. magazijn iar vraagt f 100. tien procent rente, van drie maanden. :rs M. T., Bureau t". ste een net iMElSJE JD, Nieuwendijk 35. 'delburg-Rotterdam gelegen plaatsen \N PASSAGIERS, !EN EN VEE Mei v.Midd. v.m.uur 8 8 v.Rott. vm.uur 9 9 j te bekomen Transport- en EXP' Erven G. VOS. Xelel !018. 3ENHOORN, Tel. 153 5TERHOUT, Tel. 283 3NHEK, Telel. 101. No. l^O- VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood r^ior een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" pit nummer bestaat uit 4 bladen Wegens het Pinksterfeest zal de„VI5ssingsche Courant" Maan- 25 Mei niet verschijnen. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP DEN 3DEN PINKSTERDAG. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- en brengen ter algemeene kennis, dat, inge volge het Ambtenarenreglement, op den 3en pinksterdag, Dinsdag 26 Mei a.s^ de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van den Burgerlijken Stand, welk kantoor voor het doen van aangiften van geboorten of over lijden zoo noodig op dien dag zal zijn ge- 1, indien de noodzakelijkheid daartoe door de belanghebbenden des daags te voren den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt aangetoond. Het kantoor van den Vee- en Vleeschkeu- rlngsdienst is op dien dag geopend van 9 tot 10 uur v.m., terwijl de keuring tot 1 uur n.m. van dien dag kan plaats hebben. Vlissingen, 22 Mei 1931. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- fen; gelet op artikel 12 der Drankwet, doen te [eten dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift fan Jan Geschiere, om vergunning tot ver loop van sterken drank in het klein voor ge- irulk ter plaatse van verkoop in de beneden- loorlocaliteit van het perceel Palingstraat ar. 15; dat vanaf heden, gedurende veertien dagen, schriftelijke bezwaren tegen het verleenen der gevraagde vergunning kunnen worden inge bracht bU Burgemeester en Wethouders voor noemd. Vlissingen, 23 Mei 1931. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 27 en zoo noodig t 29 Mei 1931, zal worden geschoten met geschut te Den Helder, door batterijen van het fort Erfprins. De schietoefeningen zullen te 9 uur aan vangen. Op of nabij de battery vanwaar geschoten wordt, zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag geheschen zijn. De sector, waarin geschoten wordt, strekt zich uit tusschen de peilingen 40° en 150° van het fort Erfprins, tot op een afstand van 6.5 K.M. uit de kust. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon der noodzaak in bovenbedoelden sector op te houden. Vlissingen, 23 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. AANPLAKKEN VEKIEZINGSRECLAME. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen, brengen ter openbare kennis, dat het bij de artikelen 51 en 52 der Alge meene Politieverordening dezer gemeente verboden is a- binnen de bebouwde kom op den open hen weg op zichtbare wijze eenige reclame hl te brengen of te hebben, indien hierdoor, naar het oordeel van Burgemeester en Wet houders, het stadsschoon wordt geschaad b. een aanplakbiljet, drukwerk of geschrift ^ers dan op eigen of daartoe door den eige- of den gebruiker beschikbaar gestelde Panden aan te plakken of te bevestigen c- aan andere dan de daartoe bevoegde -rsonen, op een gemeentebord of op een °Penbaar gebouw een aanplakbiljet, drukwerk of geschrift aan te plakken, of te bevestigen dat het in verband hiermede alleen geoor- ofd zal z\jn met verkiezingsreclame voor de as- stemming voor de leden van den Ge- ®eet>teraad behalve de gemeentelijke aan plakborden, waartoe men zich tot den pach- ARDATH LONDON ter J. A. Pieterse vail Wijck dient te wenden te beplakken le. den tuinmuur van het schoolgebouw aan de Arsenaalstraat 2e. den muur van de speelplaats van de openbare scholen H, I en K aan de Verkuijl Quakkelaarstraat nabij de Scheldestraat 3e. den grondkeerenden muur aan de West straat 4e. de deuren toegang gevende tot de ach terplaats van de voorm. Kazerne Koning Willem III en den muur van het brandspuit huis aan het Prinseboschje 5e. het brandspuithuis aan de Glacisstraat. Vlissingen, 23 Mei 1931. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. PINKSTERGEDACHTEN. Pinksteren, dat de trits van groote christe lijke feestdagen besluit, is een feest van kracht en sterkte, gelijk Kerstmis het feest van de Belofte was en Paschen dat van de vervulling. Als we thans de natuur beschouwen, dan zien we er alles in de kracht en grootheid van een jeugdig, vernieuwd leven. Boomen en planten pronken met rijke bruidsbouquetten, noodend de bevruchting, die méér en nieuw leven moet wekken. De vogelen tieren en tsjilpen van louter levenslust en haar groot ste vreugd is de verzorging van het talrijke jonge kroost. Nu, met Pinksteren, heeft alles wat leeft de kracht in zich om het leven rijk te leven, om met geestdrift te werken voor eigen on derhoud en dat der toevertrouwden. Niet tot op alle plekjes dringt de zon door ook is er op de aarde naast vetten grond de magere bodemdaar zijn zelfs woeste gron den, waarop elke vegetatie onmogelijk schijnt. Schijnt I Want wie met liefde de natuur be ziet, die zal ook op de armste gronden nog leven ontdekken, leven, dat juist déétr groeien moet en zich slechts dé&r kan ontwikkelen, omdat het bijzondere eischen stelt. Op de magere gronden groeien en bloeien zelfs de zelfde boomen en planten, die zwaren grond het verkiezelykst vinden. Ze mogen op den zandbodem wat kleiner blijven, maar ze zijn even gezond en bloeien er even schoon. Plan ten kunnen, als ze maar gezond zijn, zich bijna overal ontwikkelen ze passen zich aan de omstandigheden aan. Het leven der menschen wortelt ook niet altijd in den besten grond, maar als we ons weten te schikken, dan is er toch altijd iets moois van te maken. Dan moeten we krach tig en sterk zijn in het geloof en het ver trouwen. Materieele zorgen, of geestelijke ar moe, mogen ons al eens doen zuchten, we mogen toch niet wachten met iets van ons leven te maken, tot we op anderen en beteren bodem zijn gesteld. Werken moeten we, gelooven en ver trouwen, dat is leven. En dan zal de bodem vanzelf beter worden. Een boom kan als jonge plant groeien op zand de plant werpt haar bladeren af en die worden 'ooi' mest, die het hernieuwde leven voedt. Dan vallen weer de bladeren.... De boom wordt hooger en hooger en de bodem steeds beter. De bodem, waarop we staan kan beteren door de vrucht van eigen arbeid en leven, Voor degenen, diè de beteekenis der groote christelijke feesten verstaan, zijn het dagen van vertroosting en opbeuring, die ons een stimulans zijn in den strijd, dien we allen hebben te voeren. Werden de apostelen, de discipelen van Jezus, op het feest van Pinksteren niet bege nadigd met de sterkte en het vertrouwen van het geloof Pas nog hadden zij, in de iy- densdagen van hun Meester, slechts in angst geleefd Petrus, de eerste der apostelen, had getwijfeld, toen de vervolgers van Christus ook hem belaagdenPaulus kende het hem geleerde nog zóó weinig, dat hy den God- Mensch met wapengeweld had willen verde digen. Maar ziet, op Pinksteren werden zy allen vervuld van den Heiligen Geest, het ge loof was als een rotsvaste overtuiging in hen gevaren en daaruit putten die eenvoudige visschers toen de kracht om de hun geleerde Waarheid te gaan verkondigen aan de mach tigen der aarde, aan de bekwamen en ge leerden, en aan de heidenen, in afgoden dienst verstard. De apostelèn slaagden, omdat ze het ge loof hadden na byna 20 eeuwen beheerscht het christendom, als een hechte burcht God's, de wereld. De genade van het geloof is niet alleen den apostelen gegeven, maar in hen werd ze ons aller deel. Laten we die genade niet in eigen zinnige verwatenheid van ons werpen, want daarmee zouden we een kostbaar geestelijk goed verspelen, dat ons hier reeds tot steun en troost strekt, en het eenige is, wat ons biyven zal, als al het vergankeiyke straks in de eeuwigheid zal zyn opgelost. Laten we evenmin versmaden de leering, die het feest van Pinksteren ons by de ver vulling van onze maatschappeiyke taak biedt. Ook in onze aardsche ondernemingen, by het vervullen van onze plichten van staat, kunnen we het geloof niet missen, het geloof in de genade en het geloof in eigen vermo gen, als hetgeen we ondernemen goed en ge oorloofd is. „Het geloof kan rotsen verzetten!" Moge ook dezen keer de overdenking van de beteekenis van het Pinksterfeest aller harten weer met een verlevendigd godsdien stig bewustzyn vervullen, tot heil van ons zel ve en onze naasten. VLISSINGEN, 23 MEI. Electrische tram stadstation* Met ingang van Woensdag 27 Mei zal de electrische tram van en naar de stad ryden door de Spuistraat. De halten Kleine Markt en Nieuwendijk komen dus te vervallen. Strandconcert. Gisterenavond werd het eerste concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen gegeven door de harmonie „Óns Genoegen", onder leiding van den heer C. G. Govaerts. Waar het weer al een paar dagen niet erg warm was geweest, was het niet te verwonderen, dat de temperatuur nog al wat te wensóhen o\erliet voor het bijwonen van dit eerste concert. Hoewel niet direct leeg, was de ruimte rond de kiosk toch niet zoo bezet als we dat gewoon zyn, wanneer „Óns Genoe gen" blaast. Ondanks de temperatuur was het er, by de laatste nummers vóór en de eerste nummers na de pauze toch vry druk. Dit viel niet te verwonderen, want de num mers in dien tyd uitgevoerd, hebben we met geqpegen gehoord, vooral de Berceuse de Jo- celyn voor bariton-solo en de Serenade Ro coco hebben ons sterk geboeid. Met een frisch geblazen „Hohenzollern-Ruhm" van Umath werd het concert geopend, dat met den be kenden Marche gala van Voussure gesloten werd. Danspaviljoen „Wilhelmina". The Rythen Troubadours. De IJsheiligen schynen him al te lang ge rekt verbiyf beëindigd te hebben. En geluk kig Want deze tyd van het jaar en de naderende Pinksterdagen vragen instede van koude, mooi weer. En als het zonnetje schü'nt in Vlissingen, leeft onze badplaats op. En dat is een heel voorname factor, waar we het van moeten hebben. *t Was dan gisteravond bereids milder. De wassende koningin van den nacht en de flon kerende sterren voorspelden veel goeds. We zyn geen weerprofeten, maar 't komt nog al eens uit. Het toevluchtsoord van den Vlis- singer, zyn onvolprezen Boulevard, werd ge frequenteerd, zóó zelfs dat het een heele tour de force was, om by „Wilhelmientje" binnen te komen. Als dat zoo doorgaat, voor ziet een verkeersagent in een noodzakeiyke behoefte. Vanwaar dat verkeersobstakel? Het „Pa lais de danse" werd officieel geopend en „The Rythen Troubadours" onder leiding van Chr. Draaisma lieten zich voor het eerst hooren. Met goede muziek in de ontspan ningsinrichtingen worden de belangen van de badplaats en het vreemdelingenverkeer ongetwijfeld gediend, 't Mag gezegd worden, dat de directie van deze dancing een up to date ensemble engageerde in dezen Jazz-, Tango- en Showband, die, aangezien de leden meerdere instrumenten vaardig bespelen, door wisseling in instrumentatie tot velerlei prestaties in staat is. Piano, violen, slagwerk, trompet, banjo, diverse saxophoons, clarinet, accordeon (prettig, onmisbaar instrument by Schrammel-muziek) maken diverse combina ties en variaties mogeiyk, waardoor men van steeds wisselende kleur verzekerd is. We kun nen daar nog bijvoegen, dat de per megafoon „uitgezonden" gezongen refreintjes de muziek bovendien nog opvrooiyken. De instrumen tale mogeiykheden van den jazz-band zyn vele, het suggestieve gesyncopeerde rhythme en de melodie zyn van een apart karakter, de harmonische effecten bijzonder typisch. En daar in onzen tijd het jazz-repertoire po pulair is geworden, zal men dus volop kun nen genieten van pakkende, moderne dans muziek, benevens van fox-trott, tango, blue, slowtrott, wals en wat dies meer zij. Ofschoon in de eerste plaats dans-orkest bevat de uitgebreide lijst van muzieknum mers van het ensemble, ook viool-, piano- soli enz., welke op verzoek gespeeld worden. Stemmingsmomenten zijn alzoo ook gega randeerd. „Wilhelmina" mocht zich reeds in een aar dig bezoek verheugen. Als nu de barometer maar „bestendig" of op zijn minst „mooi weer" wil aanwijzen O. Alh a mbra-Theater. On with the Show. Loet C. Barnstyn brengt een geheel ge kleurde dansende, zingende- en musiceeren- de revue-film, waarin de lieftallige Betty, Compsen, dansen van Hollywoodsche schoo- nen en songs, als „Am I blue", „Let me have my dreams" e.m. Met raffinement wordt een luxe van kleur en kleeding toegepast. Als achtergrond het tooneelleven van een Amorikaansch gezelschap, waardoor heen eeni vlotte liefdesintrige. Een gezelschap trekt met de „Phantom Sweetheart" door talryke provincieplaatsen, overal onbetaalde reke ningen achterlatende, op weg naar Broad way. Heden is de beslissende avond gekomen:' er op of er onder. De artisten weigeren te spelen, alvorens salaris ontvangen te hebben. Een deurwaarder scharrelt in de buurt van de kas rond om beslag te kunnen leggen. Het ziet er somber uit voor den theater-di recteur. In tegenstelling van andere avonden stroomt de zaal vol. Indien de artisten nu maar spelen wilden Als de artisten ten lange leste besluiten toch maar op te treden, weigert de vrouwe- ïyke ster, die eerst geld wil zien, Dan redt Kitty de voorstelling. Na afloop der show: blijkt, dat Kitty's vader de kas heeft gesto len, doch een huwelijk maakt alles in orde. Niet de inhoud, doch de Show is de be doeling der film, als by iedere revue. Waar een heele staf ingenieurs werkten en de vol tooiing een kapitale som kostte, kan men begrijpen dat de eene weelderige scène op de andere volgt, zoodat de liefhebbers wel hun hart kunnen ophalen. Men kan zich afvra gen, waarde regisseurs telkens die trouvilles en veranderende ensceneering met groote groepen vandaan halen. Op zich zelf is dit een prestatie, waartoe slechts enkelen fan tasie, organisatietalent en hersenen hebben. Het voorprogramma varia van journaal, klucht en muzieknummers. By de laatste een voortreffelijk duo met een aria uit „Maria" en een neger-ensemble met een typische film-visie weergegeven. Zomerfeest V.AJR.A. De afdeeling Vlissingen van de Vereeniging van Radio-Amateurs heeft een autotocht ge organiseerd met de bekende touringcars van de firma erven A. W. Smits, naar het groote

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1