De „olijf- en palmolie" methode NOOTJES fJluxJr (I) SPORT INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS LAATSTE UIT DRAAD De opbrengst der Nederlandsche Spoorwe gen over de maand April bedraagt ƒ13.835.250 en sedert 1 Januari ƒ51.465.713.82 tegenover 55.469.005.36 in hetzelfde tydvak van 1930. Bij daarvoor gunstige weersgesteldheid zal de heer A. Veraart morgen met medewer king van de K. L. M, een demonstratie hou den boven de Noordzee te Scheveningen. Daarbij zal hij trachten aan te toonen, dat meteorologische processen van vliegtuigen uit technisch kunnen worden beïnvloed. In een winkel aan den Schiedamschensin- gel te Rotterdam is ten nadeele van mevr. S. B. uit Middelburg een tasch met 60 ge stolen. Gisterenavond volgden in de cocqueril- fabrieken te Seraing 3 benzol-ontploffingen met korte tusschenpoozen elkaar, op, waar door groote materieele schade werd aange richt. Bovendien liepen 13 arbeiders verwon dingen op. Volgens mededeeling van het Duitsche Rijksinstituut voor Arbeidsbemiddeling be droeg het aantal werkloozen die ingeschre ven waren per 15 Mei j.l. aan de Arbeids beurzen 4.211.000, hetgeen 147.000 minder is dan per 30 April j.l. De verschillende bloempjesdagen, het vorig jaar te Londen gehouden, hebben in totaal 3.175.572 opgebracht of gemiddeld 150.000 per week. In het gehucht Lassodie in het Schotsche graafschap Fife zijn alle mannen, ten getale van 300, werkloos. Het gehucht bezat één kolenmijn, die echter gesloten moest worden, daar zij niet meer rendeerde. 'Naar de „Saarbrücker Zeitung" verneemt zijn de mijneigenaars in het Saai-gebied voor nemens dezer dagen opnieuw 6000 mijnwer kers te ontslaan in verband met den slechten economischen toestand en den geringeren afzet van steenkool. verkeer tusschen de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsehe Eilanden met Zuid-Holland en Noord-Brabant werd aan den minister van waterstaat door ons een schrijven gericht, waarbij op de verwezenlijking van het in het rapport voorgestelde plannen voor zoover onze provincie betreft, werd aangedrongen. In deze vergadering zal een lezing worden gehouden door den heer mr. J. Everts, voor zitter van het Centraal Archief en Inlichtin genbureau inzake Maatschappelijk Hulpbe toon voor Nederland, te Amsterdam, over misbruiken bij het houden van collecten, ver lotingen, inzamelingen op lijsten enz. Herbenoeming burgemeester. Bij Kon. besluit is met ingang van 21 Juni herbenoemd tot burgemeester der gemeente Rilland—Bath mr. P. A. Schwartz. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogens (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hulst 159.50 bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 22.20. Gemeenteraad van Ter Neuzen. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad waren afwezig de heeren Dekker, wegens uitstedigheid, en Ha melink, die een brief had ingezonden, waarin hij te kennen gaf ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad, daarbij voorts mede- deelende, dat hij 23 April 11. ontslag heeft genomen van de S.D.A.P., voor welke partij hij zitting had en had gemeend zijn zetel te moeten beschikbaar stellen aan de afdeeling, daaraan verbindende de medeeling, dat hij in September a.s. los van de afdeeling in den raad hoopt terug te keeren. Eerst op 19 Mei 11. heeft men hem een besluit der afdeeling meegedeeld, waarin zijn zetel binnen 24 uur werd opgeëischt. De voorzitter wilde zich niet mengen in de Interne kwestie, die hiermede in verband staat, doch meende dat een woord van dank, voor al hetgeen de heer Hamelink op zijn wijze tijdens hij zitting had in dit college in het belang der gemeente heeft te moeten ver richten, op zijn plaats is. Door den heer Colsen waren schriftelijk VTagen gesteld omtrent het rechtstreeks aan- koopen van klinkers door de gemeente bij een fabrikant, met voorbijgaan van de ingezete nen leveranciers. De wethouder, de heer Geelhoedt gaf hierover uitvoerig inlichtin gen de fabrikanten hebben een syndicaat gevormd en in verband met hun leverings voorwaarden is het voor de gemeente veili ger rechtstreeks van het syndicaat te koopen dan door tusschenkomst van een particulier, aangezien die particuliere handelaar niet in de gelegenheid is bij eventueel afkeuren van steenen terstond andere te leveren, hetgeen bij het syndicaat wel het geval is, en alsdan het gevaar van stagnatie in het werk ont staat. Ook was er in dit geval noodzaak van terstond te koopen wegens gevaar voor stij gende markt, waaraan de gemeente ook nog ls ontkomen. De heer Colsen was wel overtuigd, dat men in het belang der gemeente had meen en te handelen, doch acht het jammer, dat de eigen handelaars op deze wijze de winst die zij van de fabrieken als tusschenpersoon krijgen hadden moeten derven. Hij had zich daaromtrent om inlichtingen gewend tot het syndicaat. Hetgeen de heer Colsen meedeel- „Geert vrouw is een gezonde, aantrekkelijke huid'waardig, indien zij dit belangrijke voorschrift -voor het behoud van haar teint verwaarloost: tweemaal daags gezicht en hals te masseeren met een overvloedig schuimsamen gesteld uit Palmolive zeep en warm water." Groene verpakking, zwarte banderolmet in gouden letters PALMOLIVE cent per stuk wordt ook door de groote Italiaansche experts warm aanbevolen! Van het grootsteedsche Milaan tot het zonnige Napels heeft de Italaaansche vrouw ingezien, dat zij de natuur terzijde moet staan om haar aantrekkelijke, olijfkleurige teint te behouden. Zij weet thans, dat zaij den raad der beroemde schoonheidsexperts ails Pezza van Napels, Eugenio van Milaan of Salvino van Venetië moet opvolgen, wil zij blijven behooren tot de millioenen vrouwen, die terecht trotsch zijn op haar jeugdig en gezond uiterlijk. Niet alleen de Ita liaansche schoon heidsexperts, doch mèt hen 24.592 collega's uit alle landen, zijn over tuigd dat er ter be scherming van de huid geen verzach- tender, zuiverder zeep bestaat dan Palmolive. Zij al len raden hun cliëntèle aan, de volgende methode tweemaal daags toe te'passen: „Maak uit warm water en Palmolive zeep een overvloedig schuim. Masseer hiermede gedurende twee minuten flink gezicht en hals. Daarna afspoelen met warm, vervolgens met koud water." Bedenkt wel, dat ook U dit voorschrift dient op te volgenvóór alles heeft de huid een gron dige reiniging noodig, die de in de poriën aan wezige stofdeeltjes te eenenmale verwijdert! „....de olijfkleurige teint der Italiaansche blijft aantrekke lijk door Palmolive zeep de, week wel eenigszins af van de mededeelin- gen van den heer Geelhoedt, die den heer Colsen verzocht het door hem ontvangen schrijven ter beschikking van Burg. en Weth. te stellen om deze kwestie by het syndicaat ten finale te onderzoeken. De heer Colsen was echter niet bereid aan dit verzoek te voldoen, hij heeft geen vrijheid dit schrijven, dat hij van een bij het syn- dikaat aangesloten fabrikant kreeg, uit han den te geven. Een adres van den voorzitter en den secre taris der afdeeling Ter Neuzen van den Ned. Transportarbeidersbond om in verband met den noodtoestand der gezinnen aan de werk loozen met de e.k. feestdagen een bijzondere gave te verstrekken, werd uitvoerig verde digd door den heer Van Driel. De heer Colsen kon zich daarmede wel vereenigen, indien de gift alleen zou ten goede komen aan gezinnen die het werkelijk noodig hebben. De heer Van Aken gevoelde ook voor dit denkbeeld. Burg. en Weth. stelden voor afwijzend te beschikken, omdat de tijdsomstandigheden thans niet kunnen worden vergeleken, met die omstreeks Kerstdag. De heer Scheele maande ook tot omzichtig heid aan, aangezien toch alles moet betaald worden en we hier een steunregeling hebben ingevoerd, die democratische fracties elders als een voorbeeld aanhalen. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aan genomen met 7 tegen 4 stemmen, die der heeren Van Aken, Colsen, Van Driel en Van den Bulck. De steunregeling voor werkloozen, die in middels de goedkeuring van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft ver worven, werd verlengd, tot 1 November a.s. Besloten werd medewerking te verleenen aan het Genootschap tot opvoeding te Roo sendaal voor den bouw van een 3-klassige R.-Kath. meisjesschool. Bij de besprekingen kwam een stukje schoolstrijd naar voren. De heer Van Driel gaf te kennnen, aan zulke verzoeken niet meer te kunnen medewerken, zoolang de belangen van het openbaar onder wijs hier niet beter behartigd worden. Dit komt in het gedrang. Hij noemde geen feiten. Er werd op gereageerd door de heeren Schee- Ie en Bedet, terwijl de voorzitter, er op wij zende dat de afdeeling onderwijs onder hem ressorteert, te kennen gaf, zich niet bewust te zijn, dat er iets hapert. Hij somde ver schillende voorzieningen op, acht de gebou wen in de kom voldoende en deelde mede, dat door Burg. en Weth. plannen aanhangig zijn gemaakt voor het bouwen eener nieuwe openbare school te Sluiskil die een halve ton zal kosten. Dit laatste scheen voor den heer Van Driel een lichtpunt, althans het voor stel voor medewerking aan de R.-Kath. meis jesschool ging er met algemeene stemmen door. SOUBURG. Lijst van ingekomen of vertrokken perso nen gedurende de le helft der maand Mei. INGEKOMEN: Mej. L. T. Pikkaart, Groote Abeele A 222, van Wemeldinge. J. B. Palmkoek, Nieuwe Vliss. weg C 190, van Curasao. Mej. M. Vader, Vrijburgstraat C 41, van Oostkapelle. C. Snoep en gezin, Nieuwe Abeele C 252a, van Ede. J. Puijpe, Ritthemsche straat B 413, van Vlissingen. I. van As en gezin, Vlissingsche weg C 180, van Zierikzee. Mej. J. van Hemert, Spoorstraat A 114, van Hilligersberg. A. Joosse, Parklaan C 22, van Middelburg. L. Tange, Groote. Abeele A 255, van Rit- them. J. C. van Ekeren en gezin, De Deckerstraat E 33, van Heerlen. W. Moens, De Deckerstraat E 31, van Vlis singen. C. Vermeulen, Tuindorp D 62, van Koude- kerke. D. Stroo, Brugzicht, van Biggekerke. P. Luitwieler, Schroeweg A 207, van Vrou wepolder. A. T. K. Francke, Spoorstraat A 114a, van Gameren. D. Blom, Vlissingsche straat B 314P, van Den Helder. VERTROKKEN. I. M. de Vrieze, Nieuwe Vlissingsche weg C 162, naar Warns veld. C. Joziasse, Vrijburgstraat C 41, naar Grijpskerke. Mevr. R. J. Ch. Laeyendecker, Groote Abeele A 244, naar Vlissingen. A. Franse, Nieuwstraat B 75, naar Vlis singen. J. de Bree, Nieuwstraat B 75, naar Vlis singen. j. Roelse, Ritthemsche straat A 149, naar Middelburg. C. van Zweden, Van Turnhoutstraat E 42, naar St. Maartensdijk. P. S. Kodde, Zandweg C 36, naar Koude- kerke. Het Marine-sanatoriumfonds houdt Dins dag 26 Mei (3en Pinksterdag) een bloempjes dag. Dames, die zich met den verkoop van deze bloempjes willen belasten kunnen zich opgeven bij den heer J. de Smit, Lampsins- straat 4 te Vlissingen. GOES. Naar de „Goesche Crt," verneemt, zal de villa „Ma Retraite", vroeger bewoond door de familie Claus, binnen korten tijd worden gesloopt. „De Zeeuw" kan, na informatie ter be- voegder plaatse meedeelen, dat dit bericht geheel onjuist is. Het blad werd verzekerd, dat omtrent de bestemming van deze villa nog geen enkel besluit is genomen. Trouwens zulk een besluit zou de raad moeten nemen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Vrijzinnig Hervormden te Middelburg. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg, die ruim twee jaar geleden, toen zij zich noodgedwongen geheel buiten het kerkelijk verband zag geplaatst, nog geen 300 leden telde, heeft Donderdag- het 500ste lid ingeschreven. Spraaklessen voor studenten, In de vergadering van de Algemeene Sy nodale commissie der Ned. Herv. kerk, kwam aan de orde een schrijven van twee theologi sche studentenverenigingen, waarin de aan dacht der Synode werd gevestigd op de nood zakelijkheid' aan de studenten de gelegenheid te verschaffen tot het ontvangen van spraakr lessen. Na het advies der kerkelijke hoog leeraren te hebben ingewonnen, besloot de algemeene synodale commissie aan de Syno de voor te stellen een zekere som beschik baar te stellen voor de kerkelijke hoogleera ren, opdat zij in de gelegenheid zijn, aan die studenten, voor wie zulks noodig is, spraak lessen te doen geven en voordrachten te doen houden over uitspraak en voordracht. „Avondstilten". Te Amsterdam zijn in de Oude Kerk der Ned. Hervormde Gemeente begonnen de „Avondstilten", die op Donderdagavonden in den zomer geleid worden door dr. M. J A. de Vrijer, aldaar. De kerkelijke statistiek van Zwitserland. In Zwitserland wonen thans 2.320.762 Pro testanten, nog geen twee derde deel der be volking. In 1920 bedroeg dit getal 2.230.597, zoodat er een toeneming is van ongeveer 90.000. De Roomsch-Katholieken tellen nu 1.670.551 zielen tegen 1.585.311 in 1920. Het getal Israëlieten liep in denzelfden tijd ach teruit van 20.969 op 18.478. Het aantal leden van andere confessies of tot geen kerkgenoot schap behoorenden steeg van 43.433 op 72.718. Percentsgewijze is de toestand Protestanten 56.85 Katholieken 40.92 Joden 9.45 overi gen 1.78. Examen voor hoofdonderwijzer (es). De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van belang hebbenden, datle. het schriftelijk gedeelte van het in 1931 af te nemen examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid, be doeld in art. 77b van de wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878, zal plaats hebben op Donderdag 2 Juli a.s.2e. de monderinge examens zullen aanvangen ip Donderdag 16 Juli a.s.3e. de commissie ting zal hebben te Rotterdam voor de inspec ties Goes, Middelburg en Ter Neuzen en is tot voorzitter van deze commissie benoemd A. Smit Jzn., inspecteur van het lager onder wijs te Rotterdam. Benoeming onderwyzer Oranjeschool. Tot vast onderwijzer aan de Oranjeschool alhier is benoemd de heer H. G. J. de Meij te Ritthem, thans tijdelijk aan de school ver bonden. RECHTSZAKEN Overtreding der Ongevalenwet, Voor den kantonrechter te Amsterdam stond terecht de koopman J. S., wegens overtreding van de Ongevallenwet. Hij had een aantal arbeiders niet op de loonlijsten vermeld en daardoor ongeveer 1000 te weinig aan premie betaald. De ambtenaar van het O. M. eischte 2000 boete, waartoe de kantonrechter verdachte conform veroordeelde. Hardhandige leeraar veroordeeld. De rechtbank te 's-Gravenhage veroordeel de den 31-jarigen leeraar S. T., die terecht stond wegens mishandeling van leerlingen eener bijzondere school te Scheveningen, tot 60 gulden boete subs. 60 dagen hechtenis. De eisch was 8 dagen hechtenis. Het drama te Bilthoven, De Inlandsche bediende Sono, die, zooals men zich zal herinneren voor korten tijd de dame, bij wie hij in dienst was, benevens haar beide kinderen vermoordde en die door de rechtbank te Utrecht werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar, zal hoogstwaarschijnlijk 18 Juni voor het Am- sterdamsche Hof in hooger beroep terecht staan. MARINE EN LEGER Hr. Ms. politievaartulg „Nautilus" is, on der bevel van kapitein-luitenant ter zee H. J. van der Stad, van Nieuwediep naar de Noord zee vertrokken, tot het hervatten van het toezicht op de uisscherij. Onder leiding van kapitein G. Stürm, van het regiment wielrijders, zal van 13 tot en met 18 Juli voor jongere reserve-officieren van dat korps te 's-Hertogenbosch een ge comprimeerd cursus worden gehouden. De cadetten der genie van het eerste stu diejaar, bestemd voor den dienst hier te lan de en voor dien in Nederland-Indië, zullen van 20 Juli tot en met 29 Augustus worden gedetacheerd bij het Ie bataljon (pioniers) van het regiment genietroepen te Utrecht en van 3 tot en met 29 Augustus worden gele gerd in de legerplaats by Zeist tot het mede maken der oefeningen van dat bataljon. Denemarken—Nederland. Het bestuur van den K.N/V.B. heeft zich met het voorstel van den Deenschen Voet balbond accoofd verklaard om een Zweed- schen scheidsrechter te nemen voor den lan. denwedstryd op 14 Juni a.s. te Kopenhagen. Deze zal worden bijgestaan door twee Zweed- sche grensrechters. Oefenwedstrijd Nederlandsch elftal. Een voorloopig Nederlandsch elftal zal op Donderdag 28 Mei des avonds 7 uur een oefenwedstrijd spelen op het terrein van Sparta te Rotterdam. Luton F.C. komt niet, doch gepoogd wordt een andere Engelsche profclub naar Rotterdam te krijgen. Mocht dit niet gelukken, dan zal tegen een B-ploeg worden gespeeld. De samenstelling van het Nederlandsch elftal is DoelVan der Meulen (H.F.C.)achter- Van Run (P.S.V.) en Wanders (Wagenin! gen) midden Paauwe Sr. (Feyenoord) driessen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord)* voor: Wels (Unitas), Van der Vaart (For! tuna), Lagendaal (Xerxes), Van den Broek I (P.S.V.) en Van Nellen (D.H.C.) Postduiven. De postduivenver. I eeniging „de Posthoorn" alhier hield Zoiu._B jl. een wedvlucht met oude duiven vanuit I Quivrain, afstand 112 K.M. Aankomst eei duif 10 uur 20 min. 57 sec. De laatste prys I werd gewonnen om 10 uur 30 min. 9 sec. De prijzen werden als volgt behaaldle, 2e e 36e pr. N. van Hoorn 3e pr. W. Izebout 4e on 18e pr. J. Kort5e pr. A. A. van de. Berge6e, 12e en 32e pr. B .de RidderI 10e, 17e, 19e, 23e, 26e, 27e, 29e en 31e pr. j' van Akkeren8e pr. J. Eiff 9e en 22e pi J. Hanszen11e en 21e pr. L. van Sorge 13e en 28e pr. W. de Nooyer14e en 30e pr'. J. Stroo 15e, 16e en 25e pr. P. Schenkel 20e pr. J. van Wezel24e pr. A .de Voogd; 33e pr. A. de Bree 34e pr. A. de Visser35^ I pr. L. Izebout. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copïe wordt niet teruggegeven RIJWIELPAD WALCHEREN. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing voor ond staande regelen, bij voorbaat mijn dank. Nu de feestdagen voor de deur staan en het I weer werkt mee, zal er van genoemd pad een druk gebruik worden gemaakt door fietsers en wandelaars. Daar het pad verbreed wordt, is het voor de wandelaars een lusthof geworden, de fietser ruimschoots kan passeeren. Met Hemelvaartsdag reden er meerdere I Üswagens over het pad, en daar is een rijwiel, pad niet voor aangelegd en nergens 1 baar. Het is zaak, dat het bestuur in deze onmid- I dellijk ingrijpt, anders verwacht ik zeer spoe-1 dig een razzia van handwagens op het 1 bestuurd door handelaren in allerlei con* sumptie-artikelen, natuurlijk zeer ten onge- rieve van de fietsers. EEN LID VAN HET RIJWIELPAD, föj tMÜMJeUnnkflJ <4 verhnfoan./ Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer.... pardon van „De Waarheid" verzoek ik nog éénmaal wat plaatsruimte in Uw blad. Het verheugt my dat „De Waarheid" nog I al wat verzachtende omstandigheden kan I vinden voor de feiten (die ik nog wel met enkele aan kan vullen.) Sommige verzachtende omstandigheden zal menig lezer toch wel van bedenkelijken aard vinden dunkt mij. Zoo b.v. dat krabbetje pie pen. „Waarheid" ik weet niet hoe dat gaat en heb het ook nog nooit gezien, maar als ik I uw schrijven goed begrijp, dan worden die beestjes levend verbrand. Ik kan dit niet als een kinderspel te-1 schouwen en volgens myn meening is dan de I mentaliteit vèr beneden peil. Ik vind Uw voorbeeld niet gelukkig g< zen, want brengt U nu hiermede niet het één of ander groot kind op een verkeerd idee? Intusschen mijn dank voor de vele goede raadgevingen. Als ik goed tusschen de regels doorlees d is de toestand op het Eiland nog erger dan ik had durven denken, want met al uwrt gevingen enz. enz. geeft U m.i. te kennen dat I het Eiland geen nette buurt is (dat heb ik I toch niet gezegd en dat een dame er niet na 9 uur 's avonds alleen over de straat kan loopen. Wat zegt U daarvan beschermers van per sonen en goederen U spreekt zelfs over een slechte buurt. Deze woorden zou ik niet gaarne de mijne ma! Het is mijn bedoeling niet om het Eiland I naar beneden te drukken integendeel - I al wijs ik op verkeerde toestanden die daar heerschen. Het eerste gedeelte van uw schrijven is I meer gericht op het schrijven van S., toch mag ik U misschien wel dienaangaande één raad geven. Als U de Kanaalstraat zindeiyk vindt, ge tuigt dit niet erg voor uw zindelykheids-01 vattingen en als U het zand in de goot niet kan zien liggen, zorg dan op het eerstvolge spreekuur van uw oogarts present te zün, die U misschien nog bytyds kan helpen. Dankend voor de plaatsing, Een huisvrouw van de Kanaalstraat Een speelhol. Eenlgentijd geleden heeft een buitenman aangifte 8e' I daan, dat hy in een pand aan den Oppertte I Rotterdam by het spelen van een hazardspel I ruim 400 had verloren. Uit het onderzoek I is gebleken, dat in een pand in die straat een I speelhol was gevestigd. Toen de politie er kort geleden een inval deed, was er niemand aan wezig, zoodat men de deuren moest forcee-1 ren. In het pand is zoogenaamd een lampe-1 kappenfabriek gevestigd. In een van de ver-1 trekken vond men echter een roulettetafel-1 dobbelsteenen en andere voorwerpen, noodl? I voor hazardspelen. De politie heeft een 6111 ander in beslag genomen. Tegen de huurders l van het pand is proces-verbaal opgemaakt. I Ongelukken. Gisterenmiddag was een 43-jarige matroos op een stoomsc liggende in de Vulcaanhaven te VlaardingeJ» bezig met een stoomwinch de laadboomen stryken. Door onbekende oorzaak kwam bu I op de winch te vallen, draaide een halve I MmCFABRs&ï'JH. slag rond, waardoor hi schen de winch en de staaldraden. De ongeluk dellijk dood. Te Goj rig meisje tengevolge geloopen by het aanste foor, overleden. Een foort is van een dak in len. In zorgwekkenden een ziekenhuis overgebr jongen te Finsterwol gaan roeien. Eenigen het roeibootje leeg ro ging dreggen werd het gevonden. Te St vrouw bij het aanma brand geraakt. Zy kres en men vreest voor ha middag is op Roekei tu in een bocht, waar ee; belemmert, een botsing twee auto's. De heer W kwam uit de richting de bocht den auto van uit Apeldoorn, waarin en dochter zat, zag na was niet meer te voor was de auto van den Deze werd zwaar besch zittenden kregen erns1 dokter uit Otterlo ter had verleend, werden kenauto uit Harskamp voerd. Behalve eenige v drie eenige ribben geb: had bovendien een scl mevr. de G. den pols h v. d. S. bracht het er z< arbeider, werkzaam op Tilburg, geraakte groote stansmachine. toestand werd de mar 16-jarige jongen uit avond te Loosdrecht p< huis vertrokken en se gekeerd. Hoewel den den jongen is gezocht, hem of de kano terug b( Wolkbreuk Silezië. Gistere het district Leobschutz gepaard ging met een gebied van de Troj?, h hevlgen regenval te steeg het water een ha waarvan een dijkdo streek overstroomde, wordt de landbouw aan de te velde staand groote schade aangeri< meenten Badewitz, Menschenlevens werde gélukkig konden alle ii gered worden. Tengevc ming is het electricite gestoord, zoodat in den reddingswerk in het voortgezet. De overs grooteren omvang dan GEMEENTERAD In de hedenmiddag van den gemeenteraad Burg. en Weth. ter vei themschen weg, met aangenomen. BET KONINKLIJK B APELDOORN. (V.D H, K. H. Prinses J haar bezoek aan de hng te Parijs vergezel het voornemen een 1 'en. Dit bezoek vormt lüksche buitenlandschf Se Juli terugkeeren. HOFBE /S-GRAVENHAGE. Eln-Moeder heeft ti Velp vele plaatsen in

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2