ierman 500 300 25 21 mm eerste blad DONDERDAG No. 118 69e Jaargang 1931 liddelbwgsche «raii v. Stoomvaart 9 Uitgave: firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen i Stads-en Provincicnieuws KERK- EN SCHQOIMEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND 1 „WALCHEREN" MEI. ,AD te Vlissingen. t. Joosland. ïpolder. Kinderen 10 cent). itram Walcheren" 2.30 1.— 1.30 5.45 6.15 6.45 ir het Feestterrein. ivraagd een NKELHUIS of Souburg. Brieven Bureau „Vliss. Crt." egens zielcte-omstan- een goed onder- ORBOTTER ;ntaris, 26 P.K.Krom- dles in prima staat. 163. Prijs ƒ5600.-. te bevragen bij den C. KORF, Wijk 3-49, e zoekt betrekking i nacht, voor direct, tters M. F., Bureau ant". .AAPKAMERTJE rieven letters M. V., :s. Courant". ct of met 1 Juni een DAGMEISJE Ires Koningsweg 7. VAN WIJCK, Bella- leeft voor ieder aan- te koop, wegens ver- België, een solied IS, een PENSION- een BURGERWOON- en EENGEZINSWO- n besten en mooisten onze stad. Meerdere n alle hulp zijn te n geheel kosteloos te het Zeeuwsche Wo- ITERSE VAN WIJCK. iet 3 kinderen van 2, r zoekt per 1 Juli a s. eubileerde Kamers, isje, liefst in omgeving der Boulevards voor If jaar met of zonder letters M.K., bureau ant". Widdelburg-Rotterdaffl rengelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, •EREN EN VEE v.Midd. v.Rott. Mei v.m.uur vni-uur 21 8 22 9 26 8 27 9 28 8 29 atiën te bekomen N.V. Transport- en E*P< .h. Erven G VOS- Tele* t52018. B EENHOORN. Tel. 1® OOSTERHOUT. Tel. 2" riTENHEK. Telel. 1M. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid fot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" I pit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 21 MEI. StrandLconcert. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de I heer C. G. Govaarts, geeft Vrijdag 22 Mei, 5 avonds 8 uur, een concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen. Programma: jIohenzollern-Ruhm",marsch C. L. Umath 2de Grand Ouverture" Langlois I ,In lauschiger Nacht", walzer (aus der Operette )(Die Landstreicher) C. M. Ziehrer I „Atilla", fantaisie sur l'opera Verdi, A. J. Roeien Pauze. I „Elekta", ouverture Franz Springer 1 .Berceuse de Jocelyn" (bariton-solo) B. Godard I „Serenade Rococo" E. Meyer 1 „Die Fledermaus", fantaisie, aus de operette Strauss I „Marsche Gala" Voussure De N.V. Vlismar. In de gisteren alhier gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. ilngsche Mineraalolie en Asphalt Raffi- I naderij, werden de balans en de winst- en I verliesrekening goedgekeurd en besloten het I dividend over 1930 vast te stellen op 8 De heer E. D. W. Faber te 's-Gravenhage I werd als commissaris herkozen. Danspaviljoen Wilhelmina, De officieele opening van het danspaviljoen (ffilhelmina" is bepaald op Vrijdag 22 Mei. Voor dezen zomer is geëngageerd een jasz-, dans- en schouwband. Dit ensemble is sa mengesteld uit verschillende instrumenten, alsaxophoon, viool, accordeon, piano enz. Het nl de nieuwste dansmuziek ten gehoore bren gen, terwijl de verschillende instrumenten ook Mlistisch kunnen optreden, lederen avond bestaat van 8 uur af gele genheid tot dancing en des Zondags ook van 3 tot uur des namiddags. De Pzem* In „Ons Electriciteitsblaadje", orgaan voor electriciteits-verbruikers in Zeeland, worden de volgende mededeelingen gedaan Sedert de vorige meddeelingen zijn de net ten in de gemeenten Driewegen-Ovezande- Ellewoutsdijk op Zuid-Beveland in gebruik genomen. In de laatste gemeente vooral bleek veel vraag naar electriciteit te zijn. Op Noord-Beveland werd de kom Kam perland aangesloten, zoodat geheel Noord- Beveland nu van electriciteit voorzien is. Op Walcheren werden de gemeenten Koudeker- te en Aagtekerke aangesloten. Op Walcheren werden met de gemeenten Biggekerke en Zoutelande onderhandelingen gevoerd over den aanleg van het netbeide gemeenten besloten tot aanleg van een on- dergrondsch net. Op Zuid-Beveland werden besprekingen gevoerd met de gemeenten Oudelande, Nisse, Hoedekenskerke en Baarland. De eerste twee van die gemeenten besloten reeds tot aanleg van een ondergrondsch net. Intusschen is reeds begonnen met den aan- kg der hoogspanningskabels van Kloetinge over 's-Heer Abtskerke naar Nisse en werd het bouwen van een viertal transformator- huisjes uitbesteed. Vlissingen is met een belangrijke uit breiding van het stadsnet begonnendeze uitbreiding was noodig om te voldoen aan hat groote aantal aanvragen om een huur- hoopinstallatie (289). °°k in Goes vinden -«belangrijke uitbreidin- 8an va,n het plaatselijk net plaats. Tevens kan nog medegedeeld worden dat door ons in overleg met de Landbouw- vereeniging te Souburg genomen proef om door electrische belichting het ontijdig uit kopen van pootaardappelen te voorkomen, buitengewoon goed geslaagd is. °P de Jaarbeurs 1931 te Breskens, van 2 wt en met 13 Juli te houden, zal .de PZEM toet een stand vertegenwoordigd zijn* De ombouw van het electriciteitsnet te Ter T^en nadert snel zijn voltooiing. Het is hans zoo goed als geheel ingericht voor de everlng van de nieuwe stroomsoort (wissel stroom). Ook in de Zuidgroep gaan steeds meer aan- °tenen den stroom volgons het vastrecht tarief afnemen. Het aantal afnemers volgens dat tarief bedraagt in die groep thans ruim 1140. Zangersfeest voor Kinderkoren. Op Dinsdag 26 Mei a.s. (3en Pinksterdag) zal het 1ste Zangersfeest voor Kinderkoren, uitgaande van den ring Zeeland (afdeeling van den Bond van Chr. zangvereenigingen in Nederland) gehouden worden in 't Schut tershof te Goes. Aan dit zangersfeest wordt door 11 kin derkoren. deelgenomen. De Christ, zangver- eeniging „Hosanna" alhier, waarvan het ini tiatief is uitgegaan om een ring van Christ, kinderkoren in Zeeland op te richten, neemt deel aan dit zangersfeest met het zoogenaam de middelkoor of zangklasse B. Er zullen door elke vereeniging 2 nummers naar eigen keuze gezongen worden. „Zeeuwsche mosselen" uit de Zuiderzee. Op de vragen van den heer Kersten be treffende het nemen van maatregelen tegen het uitzaaien van consumptiemosselen van de Zuiderzee op Zeeuwsche gronden, heeft mi nister De Geer geantwoord, dat de aanvoer geschiedt op gronden, die aan anderen dan den Staat toebehooren en dus niet op de gronden, die door den Staat voor de mossel cultuur zijn verpacht, De consumptiemosselen kunnen niet wor den aangevoerd in hoeveelheden, welke bij gelijke qualiteit, voor de Zeeuwsche mosselen een gevaar zouden opleveren. Vooreerst is het vrije terrein in de Waddenzee sterk inge krompen, maar bovendien moeten de Zeeuw sche visschers, die daar mosselen gaan vis- schen, een reis van twee of drie dagen maken. Het uitzaaien van, van elders afkomstige, voor de consumptie geschikte mosselen is, op de door den Staat voor de mosselcultuur ver pachte perceelen verboden. Op de handhaving hiervan wordt nauwlettend toegezien. Een dergelijke maatregel voor andere dan de Staatsvisscherijperceelen kan door den mi nister niet worden genomen. Besmettelijke ziekten. In de week van 10 tot en met 16 Mei zijn in. onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk en wel 1 geval in ieder der ge meenten Oostburg, Ter Neuzen en Vrouwe polder en 5 gevallen van diphterie, nl. 3 te Goes, 1 te 's Heerenhoek en 1 te Oostkapelle. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is aan mevr. D. van der Weyde—Blankwaardt op haar verzoek, met ingang van 1 September 1931, eervol ontslag verleend als leer ar es aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee. Een nieuwe raadsverkiezing noodzakelijk. In de gemeente Hengstdijk was voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad slechts een lijst ingediend, waarop 6 candi- daten voorkwamen. Daar de gemeenteraad 7 leden telt, zal een nieuwe verkiezing moeten worden uitgeschreven, omdat geen lijst of lijsten met een voldoend aantal candidaten voor de te bezetten zetels zijn ingeleverd. Scheepvaartberichten. Gisteren is van Sluiskil naar zee vertrok ken het Noorsche s.s. „Alstadt". Dit schip was reeds sinds October 1930 opgelegd. Te Terneuzen zijn eveneens opgelegd de s.s. „Magdalena" en „Terneuzen" van de reederij C. A. Lensen. Het derde schip van dezelfde reederij, nJ. „Helena", wordt volgende week ook binnengewacht om op te gaan liggen. WATERLANDKERKJE. Aan de gemeente-universiteit te Amster dam is bevorderd tot arts de heer W. J. van der Hooft te Waterlandkerkje. Provinciale Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden in Zeeland. Gisterenmiddag hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in het ge bouw der Vereeniging van Vrijz. Herv. te Middelburg. De secretaris, ds. H. J. Bamouw uit "Zie rikzee, bracht het jaarverslag en de penning meester, de heer J. C. Paap, de rekening over 1930 uit. In plaats van de heeren A. Mijs te Oost burg, ds. D. A. Hoekstra en ds. J. H. Kastein, welke beide laatste heeren de provincie ver laten hebben, koos de vergadering tot leder, van het bestuur de heeren ds. D. Faber te Oostburgds. A. W, Pijnacker Hordijk te Zierikzee en ds. A. Landstra te Middelburg. De besclirij vingsbrief voor de algemeene vergadering van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden in Nederland, die te Zutphen zal plaats hebben, gaf aanleiding tot enkele op merkingen, in het bijzonder voor wat betreft de pers-kwestie. De vergadering benoemde tot lid van het hoofdbestuur van genoemde landelijke ver eeniging- ds. Barnouw en tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering ds. Landstra en ds. Pijnacker Hordijk. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeeling Middelburg betreffende kringvor ming volgens de geografische ligging van Zeeland, besloot de vergadering op advies van den voorzitter, dat in de verschillende districten de bestuursleden bijeenkomsten zul len houden ter bespreking van de toestanden in het betrokken district. Na behandeling van een tweede voorstel van Middelburg, dat van huishoudelijken aard was, sloot de waarnemende voorzitter 4e vergadering. Ger. Kerken. Tweetal te Watergraafsmeer ds. W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom en ds. P. Ch. van der Vliet te Utrecht, vroeger te Vlissingen. Huwelijksbevestiging of -inzegening In „de Bazuin", orgaan der Geref. Kerken, schrijft prof. dr. H. Bouwman over de vraag of men spreken moet over huwelijksinzege ning of -bevestiging. Ten voordeele van het eerste woord merkt prof. Bouwman op, dat iu het opschrift boven de formulieren gespro ken wordt van de „inzegening des huwelijks". Dit geldt echter slechts buiten de Geref. ker ken in de Geref. kerken immers heeft de jongste synode deze uitdrukking opzettelijk vervangen door de uitdrukking „bevestiging" des huwelijks. Dat het dus beter is in elk geval in de Geref. kringen -tt- om te spreken van bevestiging des huwelijks, is duidelijk en wordt gesteund door de volgende gronden, nl. dat het Christelijk huwelijk in het nauwste verband staat met het genadeverbond, dat bruidegom en bruid als leden, der gemeente door het sluiten van hun huwelijk in een be paalde verhouding tót de. kerk komen en dat, al erkent de k®rk „de huwelijkssluiting door de overheid voor wettig, zij ook overtuigd is, dat het huwelijk nog niet ten finale voltrok ken is vóór ook zij haar stempel heeft ge drukt op het gesloten huwelijk. De kerkelijke huwelijkssluiting is een bevestiging op het terrein der genade van hetgeen reeds plaats vond op natuurlijk gebied". Ds. A. Grappen. Naar „de Rotterdammer" verneemt, is ds. A Grappen, Chr. Geref. predikant te Zwaag- westeinde, vroeger te Vlissingen, reeds gerui- men tijd ongesteld. Na een ernstige griep- ziekte is hij wederom ingestort. Aanvankelijk herstel deed goede hoop koesteren. J.l. Zon dag echter openbaarden er zich andere ver schijnselen, welke een oogenblik het ergste deden vreezen. Gelukkig, dat de krankheid een gunstige wending nam. Naar het zich thans laat aanzien, is er alle hoop op herstel. De patiënt is uiterst zwak en moet absolute rust houden. Japan en het Christendom. Dr. Nitobe, die jarenlang Japan vertegen woordigd heeft in het secretariaat van den Volkenbond, heeft met betrekking tot de in vloeden, die thans de zedelijke idealen van Japan bewerken, het volgende gezegd „De voornaamste dezer invloeden is het Christendom. Langzaam aan vindt het zijn weg in den stroom der Japansche cultuur het Protestantisme treedt meer aan den dag; het Roomsch-Katholicisme werkt stiller, maar solide. Zij hervormen de maatschappij. Ook al belijden we het Christendom niet of al spreken we het zelfs tegen, het Nieuwe Testament vindt zijn weg in de verste uit hoeken van het familieleven, al is het niet steeds als religie, dan toch als een zedelijke kracht. Ik vind de bewijzen voor dit feit, waar ik ook in mijn land reis". Vereeniging voor Christ. Volksonderwijs Blijkens het 40e jaarverslag van de Ver eeniging voor Christ. Volksonderwijs steeg het aantal aangesloten scholen in het laatste jaar van 462 op 489. Er zijn 5 Herv. kweek scholen, terwijl 2 of 3 nieuw zullen opgericht worden. Tumult in de rechtszaal. In de zitting van 6 Mei heeft voor het ge rechtshof te 's-Gravenhage de gedetineerde colporteur G. F. M., in hooger beroep terecht gestaan van een vonnis, waarbij hij wegens oplichting tot 3 maanden gevangenisstraf is veroordeeld. Verdachte ging toen op de zit ting zoodanig te keer, dat de president hem oed verwijderen en de zaak buiten zijn te genwoordigheid behandelde. Gisteren was verdachte aanwezig om de uitspraak van het hof te vernemen. Aanvan kelijk was hij zeer kalm, totdat de president de bevestiging van zijn vonnis voorlas en hem mededeelde, dat hij 8 dagen tijd had om in cassatie te gaan. Dat zal ik wel doen ook riep verdachte toen luid en voegde daar een groot aantal scheldwoorden, doorspekt met vloeken, aan toe. Door de rijks veld wacht weggeleid, schreeuw de verdachte zoo hard hij kon „Moorde naars Dieven Roovers Ik steek jullie al lemaal dood Het kostte nogal eenige moeite, verdachte door de op dat oogenblik volle wachtkamer naar de cel te leiden. Eenmaal ingesloten, maakte hij daar hevig ramoer, door tegen de deur te trappen. Tijdens zijn overbrenging naar het huis van bewaring ging M. voort met voortdurend vloeken en schelden. Hr. Ms. „Noord-Brabant". Heden is Hr. Ms. „Noord-Brabant" op haar vaste ligplaats in de eerste binnenhaven al hier weder teruggekeerd. Het schip had hier ongeveer 5 jaar gelegen en moest voor onder houd der huid gedokt worden. Dit is ge schied te Hellevoetsluis, vanwaar de sleep boot „Drente" en Hr. Ms. Mijnenveger 4 het schip, dat geen eigen voortstuwingsorganen meer heeft, hedenochtend hebben terug gesleept. Koninklijke marine-reserve. Dit jaar kunnen 10 jongelieden toegelaten worden tot opleiding tot luitenant ter zee bij de Koninklijke marinereserve. Inlichtings- boekje verkrijgbaar bij de Hde afdeeling A van het departement van defensie. De luitenant ter zee Ie klasse P. B. M. van Straelen, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 27 dezer met het stoomschip „ïnsulinde" uit Rotterdam derwaarts ver trekken. De luitenant ter zee 2e klasse P. C. Wou ters en de officier van den marine-stoom vaartdienst 2e klasse M. Kraal zijn 20 dezer aan boord van het motorschip „Sibajak" van Tandjong-Priok naar ons land teruggekeerd. De officier van gezondheid 2e klasse van het Ned. Ind. leger W. C. Spruitenburg, in gedeeld boven de sterkte bij de koloniale re serve, zal zijn bestemming naar Indië volgen per motorschip „Dempo", dat 17 Juni as. deswaarts vertrekt. Aan de dienstplichtigen van het I4e regi ment infanterie zal gedurende de Pinkster dagen verlof worden verleend vanaf 23 Mei a.s. 1 uur nam. tot en met 27 Mei d.a.v. eerste reisgelegenheid. Schietwedstrijd van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. Van 19 tot en met 22 Mei a.s. heeft op de garnizoensschietbanen van Breda, gele gen aan de Gelderscheheide in de gemeente Ginneken, een intergewestelijke schietwed strijd plaats voor de landstormkorpsen Ver band Zeeland, West Brabantsch Verband, De Meijerij en Limburgsche Jagers. Ruim 2500 schutters worden op dezen vierdaagschen wedstrijd verwacht. Voor de aangesloten re serve-officieren is een afzonderlijke wedstrijd in revolverschieten ingelegd. Gisterenmorgen bracht de minister van defensie mr. dr. L. N. Deckers een bezoek aan het terrein van den strijd. Dinsdagmiddag kwamen de autoriteiten en de Limburgsche jagers op de schietbanen bijeen, waar in een officieel opgeslagen tent het openningswoord werd uitgesproken door den voorzitter der Nationale Landstorm-com missie luitenant-generaal b.d. L. F. Duymaer van Twist. Met het spelen van het Wilhelmus en het Limburgsche Volkslied door het muziekkorps van het 6e regiment infanterie werd het of ficieele gedeelte besloten. De Limburgers, die den wedstrijd openden, begaven zich naar de geweerbanen, terwijl generaal Van Twist en eenige autoriteiten zich naar de revolverbanen begaven, waar de generaal de eerste schoten loste en blijk gaf een goed revolver-schutter te zijn. Woensdag en Donderdag schieten de vrij willigers uit de korpsen De Meijerij en West- Brabant, Vrijdag de Zeeuwen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Geachte Redactie, Nu de tyd nadert dat aan de Vlissingsche Waterleiding opnieuw concessie moet worden verleend, is het mogelijk dat door wijziging der concessievoorwaarden een groote onbil lijkheid tegenover de huiseigenaren wordt tegengegaan. Die onbillijkheid bestaat daarin dat, vóór een perceel water wordt verstrekt, de huis-* eigenaar moet teekenen. voor de richtige na koming der betaling van het watergebruik: der huurders. Bij niet-betaling door den eigenaar wordt de toevoer afgesneden. Deze concessievoorwaarde is even logisch als dat b.v. de slager, die een achterstalligen klant heeft, bij den bakker van dien klant op be taling gaat aandringen. De winkelier of een huiseigenaar kan toch ook niet voor betaling bij de Waterleiding Maatschappij aanklop pen als een van haar werkkrachten ln deze in gebreke blijft? Ik vertrouw dan ook, dat althans deze con cessievoorwaarde niet meer in de nieuwe zal te vinden zijn. Met dank voor de plaatsing, A. BOTTING. Mijnheer de Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken, naar aanlei ding van het schrijven van een Huismoeder, om ook eens te laten hooren dat het zoo erg niet is. In de eerste plaats mijn antwoord aan S.: de Kanaalstraat van de Piet Heinstraat tot en met de Sluizen is wel degelijk zindelijk, voor af de verbeterde trottoirs, hiervoor moeten de bewoners niet geblameerd worden. Dat bij vele regens water in de goten blijft staan, zijn praatjes. Wel langs het sierlijke muurtje, daar is ook geen riool of afwatering. Ook het plein waar de feestvereeniging „het Eiland"- muziek of kinderspelen geeft, is niet gedrai neerd, daar dit en ook het muurtje tot den rijkswaterstaat behoort. De gemeente zou bij den rijkswaterstaat kunnen aankloppen, mis schien gaf dat wel verbetering. Wat ons huismoedertje aanhaalt, pas maar op de politie. Wat een brandje op het strand aanbetreft, och in mijn jeugd piepten wij ook wel een krabbetje, maar medenemen vuilnis bakken Zet ze dan niet om 10 of 11 uur 's avonds van te voren buiten. Evenzoo met uw spionnetje haal het binnen. Al deza dingen staan of hangen in den weg, vooral zooals aan de Kanaalstraat, het schippers kwartier, waar ook onze marine passeert, welke jongelingen (als 't katje geweest is) nog al eens uitgelaten zijn, evenals andera schepelingen niet buitengesloten. De tijd is dan ook van het naar boord gaan ongeveer van li tot 1 uur. 't Gebeurt natuurlijk dat ze dan wel in bedenkelijken toestand zijn, zoodanig dat jonge boompjes het ook moeten ontgelden. Dan aanranden van dames Ik ben bijna 40 jaar en woon er 28 jaar van op 't Eiland. Ik heb er nog nooit van ge hoord. Maar toch wil ik de dames en vooral de jonge dames een goeden raad geven ont loop een dronken jongeling, geef zelf geen aanstoot en dan zullen ze U ook in vrede laten passeeren. Ik elk geval als men dan ia zoo'n vuile en slechte buurt woont, ga dan nooit later alleen als 9 uur over straat of nog beter, zie dat U dan verhuist naar een net tere buurt. Ik wil maar zeggen dat de klachten over het Eiland erg overdreven zijn. Dankend voor de plaatsing, DE WAARHEID. DE FRANSCHE ECONOMISCHE PLANNEN. In Duitsche kringen wordt gewezen opeen scherpe critiek, die heden door het Journal geoefend wordt op de economische plannen van Briand. Het blad schrijft, dat de Fran- sche plannen geenszins de thans door de ge heele wereld verwachte directe ontspanning kunnen brengen. Er is een algemeen gevoel van teleurstelling. Geconstateerd moet wor den, dat de Fransche plannen geenszins het sluiten van een tariefunie, gelijk die tus- schen Duitschland en Oostenrijk, van de baan schuiven. Zij behelzen slechts in den vorm van beloften een zekere verbetering van de positie van Oostenrijk en wellicht ook nog de mogelijkheid voor Duitschland om credieten op te nemen. In het algemeen werden hierdoor verschillende benauwende vraagstukken, verband houdende met de te genwoordige positie van Duitschand, op gee nerlei wijze tot oplossing gebracht. Geheel Europa heeft er heden ten dage veel belang by, dat brandende vraagstukken in snel tem po tot oplossing worden gebracht. Helaas is de situatie thans aldus, dat alle regeeringen er naar streven de crisis op te lossen, doch hierbij niet veel meer doen dan de belangen der afzonderlijke landen behartigen. UIT DE BELGISCHE KAMER. De Belgische Kamer heeft gisteren de be* raadslagingen over de militaire credieten, voortgezet. De minister vr- n landsverdediging. De Broc- queville, wees er op dat wanneer het in Duitschland om don bou,v van militaire ver sterkingen gaat, met de werkzaamheden

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1