500 25 eerste blad MAANDAG IS MEI No. 11S 69e Jaargang 1931 Uitgave: firma F. ÏAH DE VELBElr., Iflalslml 58-60. Vlissingei.Iele). 10. PisliehniniEiiOl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws SPORT de verlosplaats. „Kom •m maar uit je hok!" 3ert is al gevonden men de spelers aanhol- rt aan je neus hangen •uit, beginnen we nóg hier eens eerst thee tellen, hoor stlachte Elsje, ig, veertig...." begon m weer in verschillen- n eerst een beetje rond m ze nog geen schuil, e Mies een openstaan» waschmanden ston- raarschuwde ze haastig, dauterde ze naar bin- o. Ze hadden zich net schmanden verscholen ïon....derd riep. vast nietglunderde e auto hier een reuze- kunnen we er telkens Mies, „Ik geloof, dat hy ze voetstappen, maar een kreet van schrik, harden slag en zaten sr. Een moment later aar en voelden ze, dat ing had gezet. :o verschrikt, esloten," beefde Mies' e beginnen Wie weet ar toe gaan wand bonken," stelde bij het woord voegend, isten tegen den muur, ur moest zitten, al. Het geronk van den er geluid. Ook roepen het ook deden, i tot woede van Nico, tranen geen steek op- ,n doen," snikte Mies. ar toe gaan t ding nog wel ergens 3 uit te laden." s vanhuilde Mies. lal niets vanDe wa- garage gaan en eerst uitrijden. Den heelen lier misschien blijven, ïoor Ik doe het niet ief uit, in volle vaart, schelen riep Nico. Hij greep tenminste dat meende chteruit. Maar hij tui- »n hij kreeg iets zachts Wat is dat riep hij. ij op zich had gekre- goed, en de gedachten, ïs had gehouden, deed een lach schieten, u' 1" huilde Mies. „Ife is het werkelijkheid of dat de wagen lang- in angstige spanning, ragen sta. Ze wachtten de chauffeur den wa in de deuren en eens- eep helder licht. Nico, te voorschijn ian de hand?" klonk deuren had geopend, stapje achteruit. stamelde Nico, „we oenwe deden het speelden schuilhoekje >en zijn we in dezen jullie als vrachtje bij !ur lachend aan. ,,'t Is lenis. En waar wonen meneer." broertje en zusje." ïllie elkaar gezelschap n half uurtje hebben loopen. We zijn hier en jullie den weg en uit en voelden zich ter. maar een schuilplaats een paar wielen van- de chauffeur toen hij lies. allebei hetzelfde. I» zij naar huis terug, straat vonden zij Gijs, elkaar. Nico beduidde u-ken. Op hun teenen plotseling schreeuwde ik ben er al I" de anderen zich om. ;bben jullie gezeten en van hun avontuur de gedachte aan de die ze hadden door- ze zich gestreeld door Gijs en Bert, maar ch nooit meer in een ndentie. postdienst op He rgaven der raadsels gekomen van tante dus een week geduld worden opgenomen Mei. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1-25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine adve'rtentiesbetreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 18 MEL De opening van de Vlissingsche haven. In onze Filmrubriek in ons vorig nummer hebben wij onze verontwaardiging uitgespro ken over de wijze waarop in de Fox Movie tone Journaal de opening van de Vlissing- sche haven op den celluloidband is vastge legd. Men verzoekt ons thans te willen melden dat dit op een vergissing berust en dat de Fox-maatschappij de onopzettelijk gemaakte fout onmiddellijk zal herstellen en door een communiqué door het persbureau Vaz Dias fe publiceeren hiervan de Nederlandsche pers nader zal inlichten. HöfeleïnBekker's muziekonderwijs. Het groot aantal leerlingen van de zang- klassen van dit instituut maakt het noodza kelijk, dat thans twee uitvoeringen gegeven moeten worden. Zangklasse A zal Donderdag as, opvoeren de kinderoperette van Geer- trulda van Vladeracken „Goudhaartje en de Troubadour", zangklasse B komt eerst in Juni voor het voetlicht. Het eerste bedrijf speelt op het versierde dorpsplein, waar te midden van groen en bloemen het Lentefeest wordt gevierd. De Troubadour noodigt het liefste meisje uit hem op zijn verre reizen te vergezellen. Dit meisje moet fraaie gouden haren hebben, doch daar geen der kinderen deze bezit, ver trekt hij alleen in de hoop over een jaar bij zijn terugkeer zoo'n meisje aan te treffen, ille meisjes hopen dan de uitverkorene te Ajn. Zij roepen te dien einde de hulp in van het Toovervrouwtje ditmaal geen heks maar een goedmoedige persoonlijkheid, of schoon ze inheemsch is uitgedost dat de meisjes aanraadt gedurende een jaar steeds goed te zijn tegen alle menschen, dieren en dingen, die ze ontmoeten. We zijn dan in het tweede bedrijf, wat handelt in het bosch bij maneschijn te middernacht. Dwaallichtjes, Paddestoelen en Elfjes verschijnen. In het «Jende bedrijf is de Troubadour terug. In het dorp wordt een gecostumeerd feest gehouden. Goudhaartje blijkt den raad van het Too vervrouwtje verstaan te hebben en er naar te hebben geleefd. Zij heeft dan ook een pracht gouden haardos gekregen en ïs alzoo de uit verkorene van den Troubadour. Aan costumeering en ensceneering, aan zang en dans is wederom zeer veel zorg be steed, zoodat wij niet twijfelen of deze uit voering zal als steeds een volle zaal trekken. Verder verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. Eerste Vlisslngsche Accordeon-Vereeniging „Crescendo". Britannia. Ter gelegenheid van de verloting ten bate Van het instrumentenfonds van deze ver eniging wacht ons nog een uitvoering, welke voor houders van loten gratis toegankelijk is. In dit feit zal de oorzaak wel schuilen, dat «ie belangstelling voor de uitvoering van Za terdagavond maar matig was. De accordeonis ten hebben zich hierdoor echter niet laten ontmoedigen en met veel animo hebben ze het aardige programma vertolkt. Aan nuan ceering en voordracht werd goede aandacht besteed, de ensemble-klank in het iage regis ter is mooi (b.v. de breede inleidingsaccoor- «fen van de ouverture Marie Henriëtte van L. Montagne) doch in het hooge register is «te stemming minder zuiver, wat wel aan het verschil in instrumenten zal liggen. Moge ..Crescendo" door de resultaten van haar ver- toting er in slagen hierin verbetering te brengen. Bij voortgezette studie en oefening 2*1 men dan ongetwijfeld ook aan klank- kracht winnen. Ee keuze van de nummers mag gelukkig genoemd worden. Als opening de bekende, Pittige marsch van Herzer „Hoch Heidecks- burg", de begeesterende Strauss' wals „Du tad Du", een fantasie van Deneufbourg „La wupe d'Or" (in het Allegro was de le partij goed op dreef), de Suspinul-wals van Ivano vo en tot slot een frissche marsch van J. de Wolf „Le Congo", waarin de figures- van het P^sagespel echter vervloeiden. Een kwartet speelde nog Kurt Noack's „Heinzelmanchens Wachtparade"rhythme en techniek waren hierin nog niet op het goede peil. 't Getuigt in Jeder geval voor den goeden wil en den moed van de executanten, dat zij afwisseling in het program willen brengen en de mogelijk heden van het accordeonspel willen demon- streeren. Oefening baart kunst, zal ook hier mettertijd wel bewezen worden. Aan den ijverigen directeur, den heer M. P. Ventevo- gel, die deze uitvoering leidde, zal het niet liggen. Van zijn doorzettingsvermogen en liefde tot de muziek gaf hij immers reeds bewijzen te over. Na de pauze onthaalde Kees de Ruyter op een zeer afwisselend program van ernst en luim, aan de piano uitstekend gesecundeerd door den heer P. de Rooij. De aanwezigen waren dankbaar en vol daan en beloonden alle uitvoerenden dikwerf met spontaan applaus. Een onderscheiding. De heer W. P. Edelman werd bij gelegen heid van zijn zilveren jubilé als kerkmeester van de parochievan den H. Jacobus den Meerdere alhier, door Z. H. den Paus ver eerd met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Een gouden jubileum als musicus. Wij hebben reeds gemeld dat de heer C. G. Govaarts te Bergen op Zoom, op 1 Juni zijn gouden jubileum als musicus hoopt te her denken. Het muziekgelschap „Ons Genoe gen" alhier, waarvan de jubilaris reeds ja ren directeur is, zal zich Zondag 31 Mei naar Bergen op Zoom begeven, teneinde zijn di rigent te huldigen en tevens een concert aanbieden aan de gemeente. Ook zal door de harmonie „Excelsior", van Nieuw-Borgvliet, waarvan de heer Govaarts <x>k directeur is, des middags om 12 uur een aubade aan den jubilaris brengen. De harmonie „Hosanna" van Goes geeft ook blijken van medeleven met haar direc teur en zal op Maandag 1 Juni des avonds de reis naar Bergen op Zoom maken voor het aanbieden van een serenade. Laffe baldadigheid. Herhaaldelijk komt het den laatsten tijd voor, vooral in de nachten van Zaterdag op Zondag of van Zondag op Maandag, dat de politie des morgens constateert dat veel jonge boompjes zijn omgetrokken of afge kraakt. Opmerkelijk is het dat zulks vooral ge schiedt op den Prins Hendrikweg of wegen welke leiden naar het zgn. Eiland. Tegen een dergelijk laf baldadig optreden staat de politie natuurlijk machteloos. Hedenmorgen werd wederom waargenomen, dat in de Gravestraat twee jonge boompjes, welke reeds mooi in blad stemden, waren om- geknakt. Scheepvaart-berichten. Het Noorsche stoomschip „Realf" dat hier een lading melasse voor Bergen op Zoom heeft gelost, is gisteren naar Nakskov (De nemarken) vertrokken. Onbestelbare brieven. Hjst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Mei 1931. Brieven (binnenland) i I.I. Claesen, Vlis singen J. P. Henti, Voorburg. Briefkaart ^ir-.enland) Mej. J. Groen, Amsterdam. Brieven (buitenland) M. van Bennekom, Bergum (België) F. O. 196, Essen-RuhrL. Multhaupfc, Berlin. Briefkaart (buitenland) Mej. L. Hense- laars, België. District Zeeland van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In de zaal van de Confrère in het Schut tershof te Middelburg vergaderde Zaterdag middag bovengenoemde kring onder voorzit terschap van den heer A. van der Have uit Kapelle. Spreker betreurde het dat geen afgevaar digden uit Schouwen en Duiveland en Noord- Beveland aanwezig waren, wees er op, dat in aansluiting op besprekingen in vorige verga deringen aan de vergadering museumbezoek is verbonden en zeide ten slotte, dat de alge- meene secretaris verhinderd was de vergade ring bij te wonen. Uit de door den secretaris, den heer Tolle naar overgelegde ingekomen stukken, bleek o.a., dat in den kring Leeuwarden het vraag stuk van het museumbezoek speciaal aan de orde is gesteld en dat de kring Noordelijk Groningen nog eens de achterstelling van het platteland aan de orde stelt, wat de verga dering wel eenigszins verwonderde. De secretaris las daarop het verslag voor van een vergadering van districtvertegen woordigers, ook door hem voor Zeeland bij gewoond. De voorzitter maakte daaruit op, dat men over het algemeen niet tevreden is over het bezoek aan de districtsvergaderingen en de resultaten van het district-werk. Spreker meende, dat men in Zeeland geen reden tot ontevredenheid heeft. De heer Oom uit Ièrseke meende, dat dit vooral te danken is aan de attracties, die het bestuur aan de vergaderingen weet te ver binden. De voorzitter meende, dat voor een opge wekt vereenigingsleven goed werkt, dat men zorgt voor het opnem&i van jeugdige krach ten in de departementsbesturen, en vond ook gelegenheid te wijzen op de bijeenkomsten, die mejuffrouw Bos leidt voor bevordering van het jeugdwerk. Hierna was weer het woord aan den heer Tollenaar naar aanleiding van het rapport van 't nut over het vervolgonderwijs ten plat- telande. Spr. heeft 23 jaar het herhalingsonderwijs ten plattslande gediend en sloot zich aan bij het rapport, dat o.a. inhoudt dat dit onder wijs te veel een zuivere herhaling was van het gewone lager onderwijs, en dat bleek, dat zij, die daarvoor kwamen, reeds heel veel van het op school geleerde hadden vergeten. Het ver volgonderwijs werd veelal nagelaten omdat het te duur werd voor de kleine plaatsen. Het is noodzakelijk, dat het onderwijs afwijkt van het gewone lagere, omdat het slechts enkele uren per week wordt gegeven en dit meestal in den avond en aan personen, die reeds ten deele met het volle leven in aanmerking ko men. Bij het vervolgonderwijs moeten de onder wijzers zich zoo noodie met de leerlingen ieder afzonderlijk kunne^bemoeien, zij moe ten niet zoo zeer alléén een klasse voor zich zien en het leerplan moet op iederen cursus afhankelijk worden gesteld van de soort van leerlingen en ook van den bijzonderen aanleg van de leerkrachten. De kringafvaardiging op de algemeene ver gadering te Amsterdam werd opgedragen aan het departement Ierseke. De beschrijvingsbrief voor die vergadering gaf geen aanleiding tot discussie. Bij de rondvraag roenide de heer De Jonge uit Kapelle zeer het* optreden van den heer L. A. Stofkoper uit Midelburg en beval andere departementen aan hem ook te vragen. De voorzitter wees ook op mevrouw Van den Broecke uit Aardenburg, terwijl nog meer na men van goede sprekers, vooral voor de plat- telandsdepartemehten werden genoemd. De heer Pleijte gaf een korte toelichting over hetgeen de leden dezen middag te zien zou worden gegeven, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De aanwezigen brachten daarop eerst een bezoek aan het gerechtsgebouw ter bezichti ging van de gobelins en daarna aan het mu seum van het Z-eeuwsche Genootschap der Wetenschappen. Met groote belangstelling werd van dit alles kennis genomen. Zeeuwsche landbouwersorganisaties en de crisis. Onder leiding van den heer mr. P. Diele- man hield de commissie uit de Zeeuwsche Landbouworganisaties een vergadering te Goes, waarin uitvoerig gesproken is over den toestand van den landbouw. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat er krachtig doorgewerkt moet worden en bij voortduring op betere steunmaatregelen moet worden aangedrongen. De vergadering sprak zich uit om het plat teland mobiel te maken door middel van de centrale landbouworganisaties. Tuschen deze dient de samenwerking zoo goed mogelijk te zijn. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de wijze, waarop een nieuw urgentie-pro- gram dient te worden opgesteld. Besloten werd een nieuw ontwerp samen te stellen en dit aan de organisaties voor te leggen. Daar in zal o.m. aandacht worden geschonken aan de voorziening van de binnenlandsche markt, nu 't buitenland ons telkens nieuwe moeilijk heden in den weg legt. De steun aan de sui kerbietenteelt dient belangrijk hooger te wor den. Voor andere producten dient een pro ductiepremie of een verbruiksverplichting te komen. Storing in de electriciteitslevering Zaterdagavond ontstond te Middelburg een storing in de electriciteitslevering en wel om ongeveer half negen. Door den zomertijd be merkten aanvankelijk slechts een deel van de aangeslotenen het gemis aan stroom, doch later op den avond, was ook in de winkels, die met den Zaterdag tot half tien geopend bleven, het niet branden der lichten een last. Zoo spoedig het personeel van het electrisch bedrijf van de storing kennis had gekregen, werd onder leiding van den opzichter een onderzoek ingesteld en kon binnen drie kwar tier begonnen worden met voorloopig sommige groepen in te schakelen, men moest echter zorgen, dat de groep, waarin de oorzaak van de storing was gelegen, niet weder tot een algeheele lichtdooving aanleiding gaf. Het bleek bij het zoeken, tijdens welke nog wel eens een groep op minder kracht kwam te staan of voor korten tijd geheel moest worden uitgeschakeld, dat de groep, waarin de Bree valt aanleiding was. Bij het graafwerk voor het leggen van wijdere waterleidingbuizen in die straat, is een defect ontstaan aan den daar liggenden kabel en Zondagmorgen is dan ook onmiddellijk begonnen met het herstel van dien kabel. Verdronken. Te Gapinge geraakte op de hofstede van Van K. het driejarig zoontje Vrijdagmiddag tri een vijver. De, kleine was spoedig op het droge gebracht, doch de ter hulp geroepen geneesheer kon ook na herhaalde pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, slechts den dood constateeren. C. Koert f Vrijdag is te Hees bij Nijmegen in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer C. Koert, van 1897 tot 1928 burgemeester van Wolphaartsdijk. SOUBURG. Van de gewone jaarlijksche runderkeuring welke hier wederom op het Oranjeplein plaats had, valt het volgende te melden De kwaliteit was zeer goed. Aangeroerd waren 6 stieren, 1 stuk jong vee en 24 koeien. Door particulieren en de landbouwvereeni- ging was een bedrag van 46.50 beschikbaar gesteld voor prijzen en 1 medaille. Een prijs verkregen J. Kodde en A. Tjaarda voor stie ren, J. Lorier voor jong vee, L. Maas, P. Wisse, C. Wisse, J. Kodde, J. Lorier, A. Lou- werse, L. Wis~e, J. Poppe en W. Koole voor koeien. Er was nogal belangstelling van het publiek. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. trok over onze gemeente een donderbui, welke gepaard ging met een paar hevige slagen en een heerlijk groeizaam regentje. Bij den landbouwer K. werd des morgens een kalf dood in de weide gevonden, vermoedelijk ge dood door den bliksem. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomenStalen meet band in café „De Zwaan" duimstok bij Willeboordse, Spoorstraat A 105 mantelband bij Melis, Oranjeplein A 20. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. gemeente te Rotterdam. De kerkelijke kiesvereeniging „Gemeente belang" (etisch) in de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam, beveelt het volgende drietal aan voor de vacatureScholtendr. H. van Oyen te Ritthem, ds. G. J. Waardenburg te Haarlem en ds. E. H. Blaauwendraad te Vlis- singen. Het kiescollege zal morgenavond bij eenkomen. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage heeft een voorstel aange nomen, om het college van kerkvoogden te verzoeken te willen overgaan tot stichting van een 18e predikantsplaats. Generale Synode Geref. Gemeenten. Te Rotterdam, waar Donderdag 21 Mei a.s. de Generale Synode van de Geref. Gemeen ten in Nederland gehouden wordt, heeft aan den vooravond een bidstond plaats, waarin ds. A. Verhagen, van Middelburg, de zgn. Synode-preek zal houden. Onder de ter Synode te behandelen onder werpen behoort de bespreking over het Ge- nadeverbond, naar de artikelen die ter Part. Synode van het Noorden vastgesteld zijn. Verwacht wordt, dat de Generale Synode hieraan haar goedkeuring zal hechten. Voorts is inzake de opleiding tot den dienst des Woords een voorstel van de commissie van toezicht bij de Synode aanhangig ge maakt, dat bedoelt de aanneming van hen, die opgeleid zullen worden, te vereenvoudigen, evenwel met behoud van de geldende ver- eischten. Tijdelijke dienst bij de Geref. Gemeenten In Noord-Amerika. De Kerkeraad der Ger. Gemeente te Brui- nisse heeft zjjn predikant ds. J. Vreugdenhil een verlof van een half jaar toegestaan, om in de vacante gemeenten in Noord-Amerika tijdelijk te dienen. Eenige maanden geleden heeft ook ds. A. van Dijke, van Nieuw-Beijerland, met verlof van zijn kerkeraad, voor gelijken arbeid Noord-Amerika bezocht. Eindexamens kweekscholen. Aangewezen zijn tot gecommitteerden bij de in 1931 af te nemen eindexamens der rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweek scholen voor onderwijzers en onderwijzeres sen de volgende personen Voor groep 26H. van de Weijer te Ter Neuzen. Groep 30 Th. Brouwer, Gorinchem, voor zitter ir. F. J. Heyligers, Voorburgds. P. J. Steinz, Goesplvv. dr. A. C. de Koek, 's- Gravenhage P. Groen, Delftmevr. A. Was Ozinga, Vlissingen allen voor de rijks kweekschool te Middelburg. Groep 31 S. Brandsma, Rotterdam, voor zitter P. M. Vis, 's-Gravenhagemr. H. W. J M. de Jong, 's-Gravenhage plw.A. L. van den Berge, 's-Gravenhagemej. A. F. Houba, 's-Gravenhage, allen voor de rijks kweekschool te Zierikzee. Groep 33 C. Wit, Middelburg, voorzitter mej. M. Scholtens, Goes H. de Hullu, Rot terdam plvv. mevr. dr. G. M. Kooiman van Middendorp, Middelburg; J. A. van Bommel, 's-Gravenhage, allen voor de Chr. kweekschool te Middelburg en de rijkskweek- ichool te Oostburg. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken Poging tot diefstalE. L., 22 jaar, koop man te St. Laurens, vrijspraak. Onttrekken van. goederen aan faillisse ment J. J., 48 jaar, landbouwer te Haam stede, 2 maanden gevangenisstraf. Overtreding jachtwet r J. K., 29 jaar, land bouwer te Axel, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, 1 boete subs. 1 dag hechtenis en verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer of 26 boete subs. 5 dagen hechtenis. Overtreding provinciaal reglement op de wegen en voetpaden P. E., 41 jaar, werkman te Watervliet. Vernietiging van het vonnis waarvan beroep. Dagvaarding nietig ver klaard. Overtreding motor en rijwielwetA. S., 25 jaar, chauffeur te Ierseke, bevestiging vonnis waarvan beroep, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Overtreding motor- en rijwielwetPh. A. K. 49 jaar, autoverhuurder te Zaamslag, beves tiging vonnis waarvan hooger beroep, vrij spraak. MARINE EN LEGER Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. „Van Galen" op 16 Mei 's middags te 4 uur van Colombo ver trokken, met bestemming Sabang. Opga-e van overgeplaatste onderofficieren der marine sergeant-kok L. B. van Beek hoven van de kazerne te Amsterdam naar het wachtschip te Vlissingenmajoor-mon teur P. J. van Breugel van de onderzeedienst- kazerne naar de Kooij oppermonteur F. Maijs van het wachtschip te Willemsoord naar de onderzeedienstkazerne majoor-tor naar pedomaker D. A. C. de Maagd van de „Van Nes" naar de „Schorpioen" idem J. G. Kuijper van de „Schorpioen" naar de „Van Nes". De intergewestelijke schietoefeningen. De minister van defensie is voornemens zich morgen, vergezeld van zijn adjudant, luitenant ter zee le klasse Bozuwa, naar Breda te begeven, teneinde aanwezig te zijn bij de officieele ontvangst door het gemeen tebestuur van de autoriteiten ter gelegenheid van de intergewestelijke schietwedstrijden, georganiseerd door de landstormcommissies, die van 1922 Mei te Ginneken op de gar nizoensschietbanen te Breda worden gehou den. VOETBAL. Om het landskampioenschap. Groningen Velocitas—Ajax 2—2 Eindhoven P.S.V.—Go Ahead 5—2 HET ZUIDEN. Promotiecompetitie 2e klasse. Roerbond Roermond—Wilhelmina 11 Dongen Dongen—Bleijerheide 3—3 Promotie derde klasse. Terneuzen TerneuzenAlliance 4—1 3e klasse A. Vlissingen De Zeeuwen—Axel 2—2 Vlissingen I—Breda I 6—0 (onbeëindigd). Gisterenmiddag was er aan den Koude- kerksche - .g wederom een vriendschappe lijke wedstrijd. De gast w s nl. ditmaal de 2e klasser Breda. Ondanks het regenachtige weer, was er toch nog tamelijk veel belangstelling. De uitwerking van de training is bij Vlissin gen reeds goed merkbaar. Er is meer verband in het elftal gekomen, terwijl ook het afwer-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1