Tusschen kooper en verkooper loopt het pad der advertentie-reclame KINDEREN. llllllllllilllllllllll!lilll!lll!lllillllllllllllllllll!lllll|||!!l!i!l!f||||||!llll!llll!l|lli|j!l!l!||ji|||||||||||||||||||l|[j|i||||||||||||j||||||||||||||||||||||||||||||||||||||i| lill!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllilllllllllllllll!lllllllllllllll)llll!l!lll!llllll!l!lllllllllll!!!ll!lllll jlill!NIII!IHIIIill!!lll!llllll!l!l!H!!!ll!lll!illi!ll!il!lij|||||||jji)M BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN DAMSPEL GE ILL. ZONDAGSBLAD STOOMVAARTLIJNEN HOOGWATER TE VLISSNGEN Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. AGENDA NDSDAG. ittiende Mei de dag, n ons volk wordt ge il dat ons land heeft iding, verbetering en Volkenbond, de dag „igstelling wordt ge- eweging. Nu zou men innemen, dat men niet moet spreken, ,an toe zijn, de ellen- overzien, te begrijpen zijn en hoe moeilijk ïen. Er leven evenwel 'an die zuivere, een- •ent wat den mensch begrippen, die plei- heid en wijzen in de en het is goed, op kinderlijke gevoelens ken en onze jongeren Tijkheid van de vre- n te doen inzien, dat iter zelfs een belang- c zijn en dat dus ook of ons volk in dezen lang blijven op de euwen, zoo niet altijd, de menschen en de tijd tot tijd met el- ir een kind kan mee- 3e menschen geschil door elkaar te lijf te Lng past, dat men bij iil politie en justitie kind kan begrijpen, verkeerd doen, elkaar m, als hun belangen den sterkste, is het oehoeft niet volwassen :unnen meevoelen. Ik oen, telkens als een echt" heeft verschaft oruiken, daartegen fel vooral in die van en naar het romanti- ndering voor helden- ar roem. Nu is er een enfeiten bijna alleen irdeerd werden op het geweest, dat men het de krachtigsten en de ïldige vermogens be ng van anderen, van Elke jongen maakt de )ij het woordje „held" met den voet op het agen vijand zijn wa- ïoog heft. Mede door het kind het inzicht held zijn heroïsche !t tot vernietiging van van zwakkeren en in In alle tijden zijn er goede soort geweest, 'erre in de minderheid aftigheid van zooveel jongeren moeten dat irnemen en doen goed, ikken voor figuren als son, Fridtjof Nansen >oortegrond en tot het uitmaakt is een ieder t daarvan „geen last" eens eenige jaren in Onze kinderen zullen ïen voor al het mooie rouwde van ons eigen hen tevens leeren, dat nden op dezelfde ma- uden van hun land en •landsliefde, zullen wü voor andere volkeren, zullen vinden, dat hij ed en zijn eigen boe- voor zorgt, maar on9 iw omspringt met het ïen. al weer zoovele jaren ïgeren van thans niet neringen hebben aan lie wij toen doormaak- tnd niet direct in den ons, die de jaren degemaakt, heeft het vat meer inhoud dan ïze dagen, zooals het >umatraanschen dessa- klank heeft dan voor r. Waar we dan ook nationale eer" en „oor- :htvaardig hooren ge- e goed doen, eens een den sluier, dien den tijd over al de ellende van veel meer is er in de toekomst v. doen zijn een één dag in het En toch is gezinnen, op v^dag niet ne- aanleiding spreken, natuur- ïde met den de kinderen, dat velen ....i, want het is er een van binnenland- nische voor de donkere boven onze overscha- invloed moet de is van straks» m nog m, om ïeer 1 jt op legenheid in onze 0,_ kenbondsdag re ons g te ;eenkomende ;ling van d> uitspreken, sullen voelen, >f vrede >elangrijk en in, eiging worden n zen iet volk ■»6uJa economische zoodra zich vijzen urén re we kennis der Noordhoff op de serie en kunst", menschheid Gronin- XROPISCH NEDERLAND OP DE PARIJSCHE TENTOONSTELLING. Na de pech der voetbalschoppers, Waar heel Nederland om treurt, Zegt de Fransche Expositie „Pays-Bas niet meer getreurd". Wat je hier tentoongesteld hebt Nee maar zeg c'est magnifique piOs que ga c'est voor den drommel C'est en vrai- c'est bien unique. Julder zijn kolonialen, Zooals men ze nergens vindt. Bruin en blank wordt blank en bruin zèg Onder julder wijs bewind. Tropena^el gaat hier samen Met beschaving uit de West. 't Is op deze Expositie Pays-Haut al op zijn best. Nederland 'k wil u iets zeggen Weet ge wel wat mij beviel Dat uw Fransche Expositie Uiting draagt van Neêrland's ziel. Voor het oog van heel de wereld, Spreidt gij daar een kunst ten toon, Overweldigend en machtig Waardig aan een neêrlandsch zoon. Kunst en arbeid gaan hier samen. Met regeerings wijs beleid. „Blank" en „bruin" zijn saamgevlochten, „Handel" weer met „Nijverheid", 't Wonderschoon der tropenlanden, Insulinde's tropenpracht, Java Bali en Sumatra „namen" vol van stille kracht Namen, die de ziel beroeren Die een sprookje u vertelt In een lijst van tropenweelde Hebt ge daar tentoongesteld. Déar verkondigt gij der wereld, Hoe een vreemde volksaard, Gloedvol bruischend en vulcanisch, Zich met koudbloed Holland paart, i Vol bewond'ring staart de wereld Naar de „Nederlandsche Maagd", Die de allerschoonste gordel „Gordel van Smaragden" draagt. HA-VEE-WEE. azijn-essence stond in de keukenkast op de bovenste plank, zoodat de kinderen er zelf niet bij konden komen. Men vermoedt, dat, terwijl de moeder aan het wasschen was, het I meisje de speen op de flesch met azijn-essen ce heeft gezet en de kinderen zoo heeft laten drinken. Later heeft zij om haar daad te ver- bergen, de speen weer op de melkflesch jgezet. -Lastige passagi ers. Gis terenavond is in den treinenloop Amsterdam -Haarlem een vrij belangrijke stagnatie ont- ittan, doordat in een der treinen beschonken Menten zaten, die onderweg vier maal aan de noodrem getrokken hebben. Toen de trein uit Haarlem zou vertrekken, werd opnieuw tweemaal aan de noodrem getrokken. Er zijn toen 10 studenten uit den trein gezet. Door de groote drukte kon het treinpersoneel niet beletten, dat zij door hun vrienden door de coupéraampjes weer naar binnen werden ge- heschen. Tenslotte is de politie er aan te pas gekomen, die eenige studenten in arrest heeft gesteld. De trein kon daarna met een uur vertraging weer vertrekken. -Een auto op hol. Woensdag avond wilde een chauffeur in de Wijde Kerk straat te Rotterdam zijn motor aanslaan. De startmotor weigerde, waarna de chauffeur uit den wagen stapte, o^i de electrische leiding na, te zien. Daarbij maakte hij opeens con tact, de startmotor zétte den motor in be rging, de wagen stond in een versnelling ge schakeld en tegelijkertijd begon de auto te rijden. De chauffeur sprong op de treeplank, om het stuur te grijpen, maar hij botste daarbij tegen een lantaarnpaal, waardoor hij van den wagen viel. De auto is er toen alleen vandoor gegaan. De chauffeur holde achter het voertuig aan, om door schreeuwen de voorbijgangers op het gevaar opmerkzaam te toaken. De wagen reed de Wijde Kerkstraat hit en stak de drukke Hoogstraat dwars over, schoot het trottoir op en reed dwars door de etalageruit van de firma H., waar de auto in de uitstalkast strandde. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet gebeurd de materieele schade is vrij groot. -Bouillon trekken. Bouil- kn trekken is een tamelijk langdurig werk «n daarom is het goed, de regels goed in acht k nemen, teneinde zoo weinig mogelijk nioeite en kosten verloren te laten gaan. Men trekt bouillon van zoogenaamd runder- of kalfsschenkelvleesch en neemt op elk pond vleesch V/2 liter water, een platte eetlepel ®®t, en verder wat selderij en peterselie. Het vleesch moet men vooraf goed wasschen, ^darna men het in alle richtingen kerft, ten- e'nde zooveel mogelijk openingen te krijgen, daardoor de sappen bij het koken naar bui- kunnen treden. Men zet het op met het joude water, de kruiden en het zout en laat hot dan aan de kook komen, waarbij men er ZorB voor moet dragen, dat de pan goed ge goten blijft. Neem de pan zoo klein mogelijk. z°odra de boel kookt, moet de pan op een Jacht pitje gezet worden, waarop de bouillon ton verder kan trekken gedurende eenige üren. Vooral niet hard laten koken, want dan otltwijken alle geurige bestanddeelen in den Jorm van stoom. De pan moet maar net aan e kook blijven, en natuurlijk goed gesloten. a een uur of drie vier trekken, zeeft men e boilion door een paardenharen zeef of een .^k. Om de geur nog te verhoogeri, kan men uau nog een paar theelepeltjes vleesch- of B^ntenextract bij doen. Deze bouillon kan men drinken met een stukje oud brood, toast of beschuit erbij, terwijl het tevens de be langrijkste grondstof is voor het maken van soepen en sausen. Men moet wel bedenken, dat bouillon, vooral in den zomer, meteen verwerkt moet worden, omdat ze gauw zuur wordt. Op een koele plaats bewaren dus. Opgravingen in Egypte. Bij de opgravingen te Sakkara is een be langrijke ontdekking gedaan. Er waren na melijk op de muren van de grafkamer van koningin Neills, dochter van Pepi den eerste, acht honderd regels geschreven tekst gevon den. welke van het grootste gewicht worden geacht voor de studie van de Egyptische taal en voor de godsdienstige overlevering. Een loods jol overvaren. Tijdens het afhalen van een loods van het uitgaande Fransche stoomschip „Fort de Vaux", is gisterenavond voorgaats van den Nieuwen Waterweg de jol van de loodsboot no. 18 overstoomd. De inzittenden zijn gered. Moord in een geheime speelzaal. Te Anderlues in België heeft in een geheime speelzaal een drama tusschen twee van de gasten zich afgespeeld. Een van de spelers, die een groote som geld verloren had, haalde plotseling een revolver voor den dag, waarmede hij een anderen speler, die meer geluk had, doodschoot. Al de bezoekers namen de vlucht. De dader is later in hechtenis genomen, terwijl de eige naar van de speelzaal vervolgd zal worden. De herleving van de we reldwelvaart. De correspondent te New-York van de „Sunday Times" meldt, dat ds conferentie van de Internationale Kamer van Koophandel, die daar vergadert, een nieuwen stap heeft gedaan op den weg naar een herziening van de schuldregeling. De con ferentie heeft nl. Zaterdag een motie aan genomen, waarin zij een nieuw onderzoek van de oorlogsschuldkwestie vraagt. De corres pondent voegt er aan toe, dat de bankiers van New-York meer en meer bekeerd wor den tot de zienswijze dat herziening van de oorlogsschuld noodzakelijk is voor een herle ving van de welvaart. De bankiers zijn even eens van meening, dat de invoertarieven in de Vereenigde Staten moeten worden ver- Hieraan kan worden toegevoegd, dat de regeering van de Vereenigde Staten zich als steeds op het standpunt blijft stellen, dat van kwijtschelding of gedeeltelijke kwijtschelding van oorlogsschuld geen sprake kan zijn, even min als van een verlaging van het bescher mingstarief bankiers, economen en zaken lieden verwachten onder deze omstandighe den geen spoedig wereldherstel van zaken en zij betoogen dat het gevolg daarvan moet zijn dat Duitschland zijn rechten zal opeischen, daar aan dit land onder het Young-plan is toegestaan, zijn herstelbetalingen op te schorten, terwijl andere landen ten aanzien van de oorlogsschulden aan de Vereenigde Staten een moratorium zullen moeten aan vragen. Daardoor zouden de economische en financieele moeilijkheden van de wereld slechts worden verergerd en Wallstreet helt daarom over naar de zienswijze dat geen her stel van den wereldhandel kan worden ver wacht, voordat zoowel oorlogsschuld als ta rieven zijn herzien. Het verliefde paartje in oen trein. Hevig knarsten ter hoogte van den overweg aan de Vierde Kade te Gou da de remmen van den sneltrein, welke om 15.24 van Gouda naar Utrecht was vertrok ken. Er werd heel hard geremd, zeer vlug stond de trein stil. Het plotseling stoppen en het lawaai van het remmen trokken de aandacht van de omwonenden en voorbijgangers, die in de verondersteling leefden, dat er iemand was overreden. Van alle kanten stroomden nieuwsgierigen toe en in een oogwenk was het zwart van de menschen. Er was evenwel geen ernstig ongeluk ge beurd, het incident had zelfs een komisch tintje, aldus ,de Tel." Een jeugdig paartje, dat op weg was van Rotterdam naar Gouda, ha.d heelemaal niet gemerkt, dat de trein in Gouda stilstond. Ze zaten alleen in dén coupé en zoo had ook niemand hen kunnen waarschuwen. Nauwelijks had de trein echter het station verlaten, of de jongelui kregen in de gaten, dat ze Gouda voorbij waren gere den. Hij was een dapper man en daar ze nu eenmaal in Gouda moesten zijn, trok hij re soluut aan de noodrem. Met een schok kwam de trein tot staan. Angstige gezichten ver toonden zich aan de portierraampjes, de ma chinist was al van de locomotief -geklauterd om te onderzoeken waar de rem was aange zet, terwijl de conducteurs haastig den trein afliepen. De consternatie was algemeen. Lang behoefde men op de ontknooping van het drama niet te wachten. Reeds werd een portier geopend, waarin zich vastberaden de jonge man vertoonde. „Ik ben te ver gereden, ik wil d'r uit", zoo sprak hij het treinperso neel toe. ,,'t Zal niet gaan", antwoordde de hoofdconducteur, en hij voegde er, toen hem duidelijk werd wat er aan de hand was, aan toe: „Meerijden naar Utrecht". Dit was even wel niet naar den zin van den jeugdigen held, die, gesteund door zijn lieftallige met gezellin, volhield, dat hy in Gouda moest zijn, nog in Gouda was en daarom makkelijk den trein kon verlaten. Maar zijn protesten hadden geen succes. De hoofdconducteur stapte bij het paar in, klapte het portier dicht en riep uit het raampje „RijdenDe andere passagiers maakten zich reisvaardig, het publiek trok zich op het fluiten van de locomotief terug en langzaam zette zich de trein in beweging, met een flin ke vertraging Utrecht tegemoet. De reis van Gouda naar Utrecht was lang niet zoo leuk als van Rotterdam naar Gouda. In de Domstad heeft men de jongelui uit den trein gezet. Het proces-verbaal lag al klaar en de boete zal wel volgen. En wat het erg ste was 't reisje GoudaUtrecht en terug moesten zij r.:j betalen op den koop toe. Uit de geschiedenis der k a n t. Te allen tijde hebben de vrouwen kant gedragen, het fijnste weefsel, dat de schoonheid zoo goed doet uitkomen. Uit de teekeningen, die men in oud-Egyptische gra ven heeft gevonden, blijkt dat de Egyptische vrouwen reeds kant droegen. Aan de soort kant is gemakkelijk te zien, in welken tijd het gemaakt is. Tot 1550 werd de zgn. mid- deleeuwsche kant vervaardigd met de zinne beeldige figuren, bloemen, bladeren en dieren uit het Gothische tijdperk. Tot 1630 krijgt men den geometrischen stijl met cirkels, vierkanten en driehoeken en daarna zijn tot 1720 de kanten der renaissance in de mode met ingewikkelde blader- en bloempatronen, die op een ongelijk net als grondstof goed uitkomen. De stijve bloemruikertjes in het Rococo-tijdperk (1720—1770) kenmerken hun tijd op het eerste gezicht. In den tijd dei- revolutie, tot ongeveer 1810, werden op een gelijkmatigen grond losse bolletjes en bloem pjes gewerkt. Men kan de verschillende stijlen met ze kerheid herkennen aan den gebruikten grond. Deze kan gelijkmatig zijn met even groote oogjes of ook ongelijke grootte en vor men der oogjes vertoonen zg. guipure. De oogjes op zichzelf zien er in de verschillende tijden ook weer heel anders uit en eigenlijk geven zij het karakteristieke aan de kant. „Echte" kant is gewoonlijk de benaming voor alle met de hand gemaakte kant. Deze kant is vooral Fransche guipure-kant uit Alengon, Argentan en Brussel, maar Vene- tiaansche kant en Reticella kant worden ook in groote hoeveelheden gemaakt. Dan heeft men geheel met de naald gewerkte kant, die reeds in de 16e eeuw in Frankrijk, Duitsch land en Italië gemaakt werd, eerst door adel lijke dames, later door kloosterzusters. Er was veel tijd en geduld voor noodig. Daarom droeg Nicolo d'Aristotile detto Zapina zijn in 1529 uitgegeven boek met kantpatronen ook aan de adellijke dames op en een bloedver want van Titiaan, Cesare Vevellio, gaf een dergelijk boek uit onder den titelKroon der adellijke en deugdzame Vrouwen". De beroemde Venetiaansche reliefkant werd uit losse stukjes samengesteld en heeft later tot voorbeeld gediend voor het Iersche haakwerk, dat in het begin van de 19de eeuw ontstond. Ook in Frankrijk heeft men getracht de Venetiaansche kant na te bootsen. Reeds in de 17e eeuw stichtte Cathérine de Rohan, hertogin van Longueville, scholen om kant te maken, waarvan die te Chantilly, waar men zwarte kant voor rouwsluiers maakte, het bekendst is geworden. Kloskant werd reeds in de 16e eeuw vervaardigd in Italië, vooral te Genua, wat in de 17de eeuw werd nage volgd in de Duitsche kloosters langs den Rijn. Daarbij zij er aan herinnerd, dat het maken van kloskant eerst mogelijk was na de uit vinding der.... spelden. Kleine oorzaken hebben soms groote gevolgen. MIDDELBURG. OVERLEDEN. P. Zandboer, 78 j„ ongeh. z. M. N. Visser, d. 7 mnd. ONDERTROUWD. E. J. Maas, 42 j. en W. Tange, 35 j. GETROUWD. A. Nederhand, 25 j. en N. Gerreman, 27 j GOES BEVALLEN. C. E. Ticheler, geb. Melieste, z. Vlissingen, 16 Mei 1931. Op de gisteren gehouden groente- en fruit veiling werden de volgende prijzen besteed Nieuwe aardappelen 33—39 ct.poters 2232 ct.spinazie 111 ct.witlof 21—29 ct. i postelein 22—26 ct.asperges I 6085 ct.asperges II 31—48 et.gele kool 6 ct., alles per K.G.kipeieren 37 ct. per 10 stuks bloemkool 5—31 ot.sla 5—10% ct.kom kommers 19—23 ct., alles per stuk raapste len 2% ct.radijs 1—2 ct.selderie 31 ct. prei 3—5 ct.uien 2—2% ct.peen 13—22 ct.rabarber 1%—2 ct.ramenas 3%1 ct. seringen (witte) 5—10 ct.idem (blauwe) 3%—8 ct.lelies van dalen 1521 ct.tul pen 19—23 ct.narcissen 6—6 ct.flieren 24 ct.iris 16 ct., alles per bos geraniums 21 ot. per potpeterselie 817 ct.zuring 7—8 ct., beiden per mandjeaardbeien 33—51 ct. per doosje. Middelburg, 15 Mei 1931. Aanvoer 70.000 eieren. De prijzen waren Kipeieren ƒ3.54—3.71, dito bruine ƒ3.21— 3.80 eendeieren 3.11, alles per 100 stuks ganzeneieren .7 ct., kalkoeneieren 6 ct. per stuk. Correspondentie en oplossingen te zenden onder motto „Damrubriek" aan het bureau der „Vlissingsche Courant", Walstraat 58—60. Redacteur L. GOEDBLOEP Jr. PROBLEEM No. 55. (Wedstrijdprobleem No. 11) AuteurA. Admiraal, Canada. Stand Zwart 15 schijven op 4, 6, 9, 11/13, 16, 18/23, 36, 45. Wit 15 schijven op 10, 27, 29, 31, 32, 34, 37, 39/41, 43, 46/49. Wit speelt en wint. Oplossingen in te zenden vóór 26 Mei. OPLOSSING PROBLEEM No. 53. (Wedstrijdprobleem No. 53). Auteur J. van Eenennaam. Zwart 1, 3, 5/10, 12/15, 17/19, 21, 22, 24. Wit: 25, 26, 28, 31/35, 37, 39, 40, 42/45, 47, 50. Wit Zwart 31—27 22X31 42—38 31X42 25—20 14X25 28—23 19X37 3430 25X34 39X19 13X24 35—30 24X25 44—39 35X44 38—32 37X28 33X4 44X33 26X8 3X12 4X48 en wint. Goede oplossingen ontvangen .van J. I. de Waal, C. van Biemen, Corn. Spuü, v. d. M., Th. J. van Duijn, p. F. Streefkerk, M. Maas, Jac. Boogaard, allen te Vlissingen G. Stolk t? Breskens P. Risseeuw Jr., J. J. Poisson- nier te Schoondijke J. Walraven te Souburg. RECTIFICATIE. J. C. W. te Souburg. U wordt alsnog 2 punten toegekend voor Probleem No. 52 (8e wedstrijdprobleem) wfo ros- WM i Wmw.wtefrib VZW/,. In bovenstaande stelling heeft wit de hek steling ingenomen, hetgeen zeer sterk is. Wit is hier aan zet en wint een schijf of de partij. 34—30 Nu heeft zwart te kiezen tusschen de na- vogende voortzettingen, nl. 2—8, 3—8, 13— 19 of 24—29. Ie voortzetting 2-8 30 19 13X24 27—21 16X27 33—29 24X33 39X28 22X33 31X4 met 2 schijven winst en bovendien een dam die alleen kan worden afgenomen voor nog 2 schijven verlies. 2e voortzetting 3-8 volg hetzelfde als bij de le voortzetting aan gegeven. 3e voorzetting 13—19 nu kan wit op verschillende manieren een of meer schijven winnen aldus 27—21a 16X27 33—28 22X33 31X4 11-16 38X29 24X33 39X28 35X24 4—31 en de dam is u alleen te vangen voor 3 schijven a26—21 17X26 37—32 26X28 47—41 22X31 33X4 11-17 36X27 3-9 ONS bevat deze week o.a. PHOTO'S UIT HET BINNENLAND Het eerste ritje. Buiig weer. Vorstelijk be zoek. Lente in de hoofdstad. Een vreemde straataanleg. De nieuwe Gouver neur-Generaal. Bekende persoonlijkheden. Moderne woningbouw. Een oude stads poort te Haarlem. „Vader en zoon" te Am sterdam. Het vliegveld West-Schouwen te Haamstede geopend. Haringtrekken met de „zegen". De poort van het Rijksmuseum. PHOTO's UIT HET BUITENLAND Een vorstelijke verloving. De Belgische koning als aviateur. De Koloniale tentoonstelling te Parijs. Een tempelstad. Nieuwe mode. Toekomstige schaakmeesters. Een stad in Indië Generale repetitie. De kleine auto. Een uitvinding tegen torpedo's. Openluchtvoorsteling. De lichtende hoogte. Voor omgekomen schoolkinderen. Ook een schoonheidsrecord. Een vriendelijk ge zicht. Nieuwe tramwegwijzen De moder ne vrouw in China. HET GEHEIME DOCUMENT, een char mante dievegge. PAUL PATOFF, groot vervolgverhaal over een spoorlooze verdwijning. WETENSWAARDIGHEDENEen taai leven. Een beroemde viool. ALLERLEITijdverdrijf voor oud en jong. Oplossing van opgaven. Oplossing een lakenpuzzle. Opgave een gevaarlijk ge bied. Kent ge uw aardrijkskunde Si mon de hengelaar. Anecdoten. Humor in woord en beeld uit het buitenland. Nummers ter kennismaking kunnen gratis aan ons bureau worden afgehaald. 4X11 6X17 30—25 en wit wint minstens 2 schijven. 4e voortzetting 24—29 33X24 20X29 45—40 35X24 27—21 16X27 38—33 29X38 43X23 met één schijf winst. „Arendskerk" (uitr.) 13 Mei van Karachi „Bovenkerk" (thuisr.) 15 Mei van Calcutta ,3ali" (huisr.) 15 Mei te Genua „Djambi" (uitr.) p. 15 Mei Galle „Gelria" (uitr.) p. 15 Mei Freshwater „Giekerk" (uitr.) 15 Mei te Port Elisabeth „Johan van Oldenbarnevelt" (thuisr.) 15 Mei te Suez „J. P. Coen" (uitr.) 15 Mei te Genua ,Kota Agoeng" (thuisr.) 14 Mei v. Port Sudan „Kedoe" (uitr.) p. 14 Mei Gibraltar „Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) 15 Mei van Colombo „Nieuwkerk" (thuisr.) 14 Mei te Tanga „Nijkerk" (thuisr.) 16 Mei van Calais „Ouderkerk" (thuisr.) 12 Mei te Yokohama „Oostkerk" ((thuisr.) 14 Mei te Sjanghai „Patria" (uitr.) 15 Mei van Southampton „Poelau Tello" (uitr.) p. 13 Mei Gibraltar „Poelau Bras" (thuisr.) 14 Mei van Belawan „Rietfontein" (uitr.) p. 13 Mei Gibraltar „Rotterdam" (thuisr.) 17 Mei 8.20 uur te Ply mouth verwacht „Slamat" (thuisr.) 14 Mei van Marseille „Simon Bolivar" (thuisr.) p. 13 Mei de Azoren „Springfontein" (thuisr.) p. 15 Mei Perim „Sohiekerk" (thuisr.) p. 14 Mei Perim „Tawali" (thuisr.) 14 Mei te Marseille „Volendam" (thuisr.) 15 Mei van Vigo „Waalkerk" (thuisr.) p. 14 Mei Gibraltar „IJselkerk" (thuisr.) 14 Mei te Duinkerke „Zosma" (thuisr.) p. 15 Mei Perim Maandag Dinsdag Mei 18 19 2.36 3.10 14.58 15.35 Maandag Dinsdag Mei 18 19 9.20 9.22 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Zaterdag, 16 Mei. Openbare uitvoering Accordeon-vereeniging „Crescendo", Grand Hotel Britannia, 8 uur. Donderdag 21 Mei. Uitvoering van „Goud haartje van d<* Troubadour", Höfelein— Bekker's muziekonderwijs, Concertge bouw, 7 uur.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 7