NOOTJES SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAI Batavia. (Aneta- De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" zal op 26 Mei a.s. haar vijf-en- twintig-jarig bestaan vieren. 0 Boven Wevelghem bij Brussel is een mili tair vliegtuig neergestort. De twee inzittenden bleven op slag dood. Groote zwermen sprinkhanen hebben Sar dinië geteisterd. In het Zuiden van het eiland zijn heele velden kaalgevreten. De zwermen waren zoo groot, dat zij zelfs het autoverkeer belemmerden, daar de auto's in de brei van vermorzelde sprinkhanen steken bleven. W. J. Bommeljé, behaalde in de ,1e afdeeling den eersten prijs, terwijl „Soli Deo Gloria" uit Souburg, directeur de heer G. de Ru, den tweeden prijs verwierf in de derde afdeeling en promoveerde naar de tweede afdeeling. Het concours werd geopend door ds. Van Selms van Hansweerd en gesloten door ds. A. Scheele van Kapelle. De jury bestond uit de heeren Leo Mens te Leiden, Joh. J. Ponse te Rotterdam en Joh. H. Caro te Middelburg. Sclieepvaartberichten. Hedenmiddag liep om half vijf bij het bin nenkomen der Oosthaven te Terneuzen de Belgische geladen motorspits „Spera" door den ebstroom omhoog. De sleepbooten „Ray mond", „Lizette" en „En Avant" waren di rect ter plaatse. Om kwart voor vijf kwam de motorspits vlot met behulp van de sleepboot „En Avant" en is in de buitenhaven gebracht. Het schip heeft oogenschijnlijk geen schade bekomen en heeft zijn reis naar Gent voort gezet. Even later liep de leege klipper „Zeven Ge broeders" op den Westberm der Oosthaven omhoog. Door de sleepboot „Raymond" werd assistentie aangeboden. Het sch;'. kwam ech ter met eigen kracht vlot. Landarbeidersstaking te Stoppeldijk Aangezien de R.-K. Boerenbond te Stoppel dijk weigert het loongeschil aan arbitrage te onderwerpen, zal de R.-K. Landarbeiders- bond genoodzaakt zijn de staking af te kon digen, aldus de „Volkskr.". Te Boschkapelle, Terhole, Graauw, West- dorpe en Zuiddorpe aanvaarden beide par tijen arbitrage en is aan den rijksbemiddelaar verzocht een voorzitter voor de arbitrage commissie te willen aanwijzen. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen kinderportemonnaie met inhoud, bij Sohier, Oranjeplein A 11. BIGGEKERKE. Dinsdagavond had een bijeenkomst plaats, idie onder leiding stond van den burgemeester, den heer L. Simonse en waar tegenwoordig waren de heeren ir. de Regt en Beun van de P. Z. E. M., teneinde de noodige inlichtingen te verschaffen omtrent de thans spoedig tot stand komende electrificatie der gemeente. Er was voor deze hoogst nuttige bijeenkomst matige belangstelling. Op zeer eenvoudige en duidelijke wijze zette ir. de Regt het nut en de voordeelen van electrisch licht uiteen en toonde hierbij aan dat het verbruik niet duur der uitkomt dan petroleum, terwijl het licht veel beter is, het gevaar tot het meest geringe is beperkt en het gemak en de zuiverheid ver boven de petroleumverlichting uitsteekt. Hij raadde vooral aan in den aanvang niet te zuinig te zijn met het aanleggen der lichten en stopcontacten, daar al heel spoedig het gemis hiervan wordt gevoeld. Hij wees voorts op het nut van electriciteit voor het bezigen van huishoudelijke apparaten, terwijl ook het groote nut naar voren werd gebracht van de toepassing van medische hulpmiddelen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Ir. de Regt deed de toezegging, dat begin Augustus wel stroom kan worden geleverd. De burgemeester sprak een woord van dank tot den spreker yoor diens duidelijke uiteenzetting. Een po ging, om een commissie te vormen, teneinde de ingezetenen tot aansluiting aan te sporen, had nog geen succes. Er zijn thans reeds on geveer 25 perceelen die onmiddellijk zullen aansluiten. Dit getal moet evenwel nog aan zienlijk worden verhoogd, wil de stroomprijs kunnen worden verlaagd. BRESKENS. Het dividend van de N.V. Van Melle's con fectionery Works te Breskens is bepaald op 60 per aandeel, betaalbaar vanaf 18 Mei a.s. De heer J. J. Brugge alhier deed met goed gevolg examen voor het diploma der make laardij in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën van de Nederlandsche broe derschap van gediplomeerde makelaars onder toezicht van de Kamer van Koophandel voor 't Gooiland., GROEDE. Dinsdagnacht omstreeks 2 uurvis op den Groede-Buitenlust een auto-ongeluk gebeurd en wonder boven wonder aan geen personen het leven heeft gekost, noch iemand lichame lijk letsel heeft bekomen. De auto, waarin gezeten 4 personen en be stuurd door A. d. M. uit Breskens, reed over den weg door een aangrenzende sloot en kwam op een perceel bouwland ongeveer 30 meter verder tot stilstand, na eerst een paal van het electrisch hoogspanningsnet te heb ben afgereden. De auto is zeer beschadigd. Naar de oorzaak van het ongeval wordt door de politie een onderzoek ingesteld, ter wijl de auto in beslag is genomen. Een des kundig onderzoek zal worden ingesteld. KERK- EN SCHOOLNiEUWS Kerkelijke verkiezing. Woensdag heeft de stemming plaats gehad voor een aantal leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente te Middelburg. Er was een zeer drukke opkomst, nl. 1147 geldige stemmen en door de groote moeite waarmede sommige personen in de kiezerslijst al of niet konden worden gevonden, is er in plaats van tot 9 uur, tot kwart voor tien gestemd door hen die te 9 uur present waren. Het resultaat is, dat de candidaten van de beide rechtzinnige kiesvereenigingen gekozen werden met 803 en 807 stemmen. De candida ten der Vrijzinnig-Hervormden kregen 330 en 332 stemmen. Wij weten namens velen te spreken, als wQ den wensch hier aan toevoegen, dat bij een volgende verkiezing de kiezerslijsten even overzichtelijk zijn als bij de politieke verkie zingen. De kerk te Cadzand. Nog eenige weken, en de fraaie Ned. Herv. kerk te Cadzand zal weder in gebruik worden genomen, een f-sit, dat in het geheele land van Cadzand met vreugde wordt begroet. Het zal voor den predikant ds. T. A. Visser een ware feestdag zijn. De kerk zal plechtig in gebruik worden genomen, bij welke plechtig heid zullen worden uitgenoodigd de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. Quarles van Ufford, dr. J. Weyland, voorzitter der Herv. Synode te Veere, het provinciaal en classicaal bestuur benevens de vertegenwoor digers van de ryksmonumtenzorg en Burg. en Weth. van Cadzand. De kerk is door den aan nemer, den heer Bossaert, van Oostburg, on der toezicht van rijksmonumentenzorg voor 48.000 gerestaureerd. Het is een sieraad voor Zeeuwsch-Vlaanderens Westelijk deel. Oud-Gereformeerden te Colynsplaat. Een der correspondenten van „de Stand." meldt Door een groep Oud-Gereformeerden te Colijnsplaat is besloten over te gaan tot het stichten van een nieuw kerkgebouw, en zich dan aan te sluiten bij de kerkelijke groep van ds. Kersten. Deze groep wordt gevormd door de uitgetredenen uit de Oud-Gereformeerde Kerk, welke kerk hier ettelijke jaren geleden gesticht is. Men bouwde toen aan den Molen weg een kerkgebouw en verkoos toen een landarbeider, zekeren L. Francke, tot predi kant. Aangezien er geen predikant was bij die groep, bevestigde een ouderling den heer Francke in 't ambt van dienaar des Woords. De groep kreeg den naam van Frankianen. In het eerst wies deze kerkformatie tot een wonderboom, maar het duurde niet lang of het liep mis. Sommigen keerden naar de Ger. Kerk terug, anderen zochten in een huis, daartoe opengesteld, elkaar op. Wekelijks minderde het aantal en de „huisgroep" wies nu weer aan. Deze laatste groep wilde wel gaarne het nieuwe kerkje, doch de Frankia nen die soms met 5 a 15 man kerkten gaven het niet af. Ofschoon het voor sommi gen niet meevalt, moeten zy nu weer opnieuw voor een nieuw kerkgebouw in den zak tas ten. Ds. Francken heeft inmiddels het dorp verlaten. Een kenmerk van de „Frankianen" is ook nog, dat zy van de politiek van ds. Kersten niets willen weten. Examens. Voor het examen als derden stuurman'is geslaagd de heer J. K. Minderhoud en voor het voorloopig machinisten-diploma de hee ren J. J. Teutscher, M. P. de Wit en C. van Huizen, allen leerling van de De Ruyterschool. MARINE EN LEGER De kapitein-luitenant ter zee F. W. Coster, chef van den staf der zeemacht te Willems oord, wordt 26 dezer overgeplaatst naar de onderzeedienstkazerne aldaar en belast met het bevel over die kazerne. De luitenants ter zee 2e klasse B. C. M. Schouten, H. L. van Boven, F. van den Blink en G. B. M. van Erkel, die bestemd zyn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 19 dezer met het motorschip „Chr. Huygens" uit Amster dam derwaarts vertrekken. De kapitein der mariniers M. R. de Bruüne is aangewezen voor de functie van hoofd der gymnastiek- en sportschool der marine te Willemsoord. By beschikking van den minister van de fensie is de eerste luitenant der mariniers W. Schuiling den 15en Juni geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De le luitenant C. van Boven, van de school voor reserve-officieren der genie te Utrecht, wordt 15 Juli overgeplaatst bij den staf der genie en werkzaam gesteld by den chef van den generalen staf te 's-Gravenhage. Intergewestelüke schietwedstrijd van den Büzonderen Vrijwilligen Landstorm. Van 19 tot en met 22 Mei a.s. zal op de garnizoensschietbanen van Breda, gelegen aan de Galdersche Heide in de gemeente Ginne- ken, een intergewestelyke schietwedstryd plaats vinden voor de landstormkorpsen Verband Zeeland, West-Brabantsch Verband, de Meyery en Limburgsche Jagers. Op den openingsdag, 19 Mei, zullen de ge- noodigde autoriteiten vanwege het gemeente bestuur van Ginneken officieel ten raadhuize worden ontvangen. De Limburgsche jagers komen schieten op 19 Meide vrijwilligers uit de korpsen de Meyery en West-Brabantsch Verband op 20 en 21 Meien de Zeeuwen op 22 Mei. Het ligt in de bedoeling voortaan vier ach tereenvolgende jaren voor verschillende dee- len des lands een dergelijken intergeweste- lyken schietwedstrijd te organiseeren en deze het vyfde jaar af te wisselen met een natio- nalen schietwedstryd voor den geheelen By- zonderen Vrijwilligen Landstorm op geiyke wijze als ten vorige jare te 's-Gravenhage (Waalsdorp) werd gehouden. Door deze indeeling wordt het voordeel verkregen, dat een veel grooter aantal vry- willigers in de gelegenheid wordt gesteld aan zoodanige wedsfcryden deel te nemen. Thans worden er ruim 2500 schutters op dezen vierdaagschen wedstryd te Breda ver wacht. Voor de aangesloten reserve-officieren is een afzonderlijken wedstryd in pistool-schie ten ingelegd. In het eere-comité heeft o.a. zitting geno men de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Uf ford, Commissaris der Koningin in Zeeland. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Deventer Go Ahead—P.S.V. 0—2 Amsterdam Ajax—Velocitas 70 KORFBAL. De uitgeschreven seriewedstrijden van de kolfbalclub „Elto" te Kloetinge werden gis teren gehouden. Voordat de wedstrijden aan vingen werd „Elto" door verschillende deel nemende vereenigingen ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan gehuldigd en werden bloemen aangeboden. Het sportveld beschikte over 3 speelvelden, waarop de clubs zich konden meten. Uitslagen der eerste ronde le klasseZeelandia, HansweertZee vaartschool, Vlissingen 02 H. M. S., Din- teloordV.I.O.S., Middelburg (niet opgeko men), waardoor H. M. S. direct 5 punten werden toegekend Elto, Kloetinge—Excelsior, Zierikzee 41. 2e klasse H.D.S., OuwerkerkDe Mus- schen, Vlissingen 100 C.K.W.O., Vlissin gen—Volharding, Ierseke 1—1 (Wegens gelyk spel werden strafworpen toegekend, waarmee Volharding won) Zeelandia H, Hansweert Seolto, Terneuzen 31. De winnende clubs moesten nu kampen, met de volgende uitslagen le klasse ZeevaartschoolH.M.S. 40 ZeevaartschoolElto 21. 2e klasse Volharding—H.D.S. 3—5 Zee landia IIRust-Roest, Zierikzee 03 H.D.S. Rust-Roest 03. Voor de verliezende clubs werd een ver liezersronde gegeven. Uitslag le klasse EltoH.M.S. 42 Zeelandia— Excelsior 11 (met strafworpen 4—3). 2e klasse De MusschenC.K.W.O. 00 (met strafworpen 2—3) Volharding—Zee landia II 31. De pry zen, die uit zeer fraaie medailles bestonden, werden als volgt toegekend le klasse le prijs Zeevaartschool, Vlissin gen 2e pr. Elto, Kloetinge3e pr. H.M.S., Dinteloord 4e pr. Zeelandia, Hansweert5e pr. Excelsior, Zierikzee. 2e klasse le prys Rust-Roest, Zierikzee 2e pr. H.D.S.Ouwerkerk3e pr. Volharding, Ierseke 4e pr. Zeelandia II, Hansweert5e pr. C.K.W.O., Vlissingen. Met strafworpen tusschen SeoltoDe Mus schen werd de 6e en 7e prys behaald 6e pr. Seolto, Terneuzen 7e pr. De Musschen, Vlis singen. Door den burgemeester van Kloetinge was een medaille beschikbaar gesteld voor het beste doelgemiddelde, dat door Rust-Roest gewonnen werd met 6 punten. Als scheidsrechters voor de wedstryden fun geerden verschillende leiders der deelnemende clubs en de heer Van Tiel, voorzitter Z. K. B. te Goes. De knobbelrlt van Scheldegouwen. De gisteren door de motorclub „Schelde- gouwen" vanuit Middelburg gehouden knob- belrit is een groot succes geworden. Ten eerste door de groote deelname van niet min der dan 66 rijders, o.w. uit Antwerpen, Os- sendrecht, Tilburg en Rotterdam. Van deze ryders kwamen er 62 op tyd bin nen en er was niet hard of onvoorzichtig ge reden, van waarschuwingen of erger door de politie was geen sprake. Degenen die op tyd aankwamen kregen alle een der door Zeeuwsche firma's beschikbaar gestelde pry zen. De 10 eerste prijzen werden als volgt be haald 1. J. de Baar, 's Heerenhoek 28 pun ten 2. C. Wielemaker, Biggekerke3. P. Huisson, Middelburg 4. A. de Muynck, Bors- selen, alle 27 p.5. C. Schijf, Driewegen 6. M. Broekstra, Goes ,7. A. Vosselaar, Tilburg 8. P. Dood, Middelburg9. F. van Hoven, Goes, alle 26 p. en 10. O. Matheeuwsen, Os- sendrecht 25 p. De prysultdeeling had na afloop direct plaats in het Nederlandsch Koffiehuis. Bulten verantwoordelijkheid der redactie Da copse wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U een plaatsje in uw veelgelezen blad van onderstaand stukje. Het was gisterenmiddag (Hemelvaartsdag) weer fraaie radio-muziek om 12 uur, by uitzending van het programma van Hilver sum 298 M., in de omgeving van de Slijk straat. De muziek was gewoon ongenietbaar, daar iemand van genoemde omgeving zoodanig zyn toestel liet genereeren, dat myn toestel ge woonweg afsloeg en ik verplicht was myn toe stel maar af te zetten. (Dit genereeren had een kwartier ge duurd en dan werd nog met tusschenpoozen gezocht). Ik zou hen, die in het bezit zyn van een radiotoestel, in genoemde omgeving, langs dezen weg er op attent willen maken, zich eens goed door den leverancier op de hoogte willen doen stellen hoe of men een radio toestel moet behandelen (afstemmen), want dit is geen manier van doen, om allen luis teraars in-genoemde omgeving de dupe te la ten worden van ongenietbare muziek, wat veroorzaakt wordt door onkundige behande ling van z'n toestel. Ik hoop dat deze regels er toe by mogen dragen dat het in genoemde omgeving spoe dig in den aether rustiger wordt en men behoorlyk kan genieten van de radio-muziek. U, mynheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Een gedupeerde uit de Slijkstraat, LUCHTVAART Luchtverkeer op de vliegvelden in April 1931 De luchthaven van Amsterdam werd gedu rende de maand April 1931 aangedaan door 593 verkeersvliegtuigen der geregelde lucht- lynen, 237 vliegtuigen van leger- en marine, terwijl 55 rond-, les- en proefvluchten met vliegtuigen van de K.L.M. en andere lucht- vaart-maatschappyen werden uitgevoerd. Tevens hadden er vier vluchten plaats met vliegtuigen van de N.V. Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek „Fokker" en 104 vluchten met Pandervliegtuigen van de Nationale Lucht- vaartschool. Het aantal pleziervliegers bedroeg 299 en hét aantal bezoekers 8810. Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd gedurende die maand aangedaan door 314 verkeersvliegtuigen, 110 vliegtuigen van leger en marine, 31 vliegtuigen van de Na tionale Luchtvaartschool, de Koolhoven-fa briek en verschillende particulieren. Boven dien werden op Waalhaven 107 proef-, rond en oefenvluchten uitgevoerd door verkeers vliegtuigen der K.L.M., 143 door vliegtuigen van de Nationale Luchtvaartschool, de Kool- hovenfabriek en verschillende particuliere en 22 door op Waalhaven gestationeerde mili taire vliegtuigen. Het aantal pleziervliegers bedroeg 277 en het aantal bezoekers 8507. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN FRANKRIJK. By de eerste verkiezing voor president der Fransche republiek werden uitgebracht op Doumer 442 op Briand 401 stemmen, terwijl 47 stemmen verdeeld waren. Doumer bleef slechts 7 stemmen beneden de volstrekte meerderheid. Briand trok daarop zijn candi- datuur in en werd als uiterst linksche can- didaat aangewezen de senator Marraud. By de tweede stemming waren 893 biljetten ingeleverd, waarvan 504 op Doumer en 334 op Marraud. De andere stemmen waren verdeeld. Doumer was dus gekozen tot president der republiek. Het mededeelen van den uitslag ontketende een ontzaglijk bravo en men hield zich moei lijk in, om het zittingsproces-verbaal toe te laten. De socialisten ondernamen een contrama nifestatie. In de congreszaal jouwden zij met de communisten mee en zongen de interna tionale. Maar de lessenaars klapten en de meerderheid wist het roode koor te overstem men. De heer Doumer werd door den voorzitter gekozen geproclameerd en terwyl de zaal leeg stroomde en de voorstanders van de candl- datuur-Doumer naar de zaal snelden, waar de nieuwe president werd gecomplimenteerd, werd de heer Doumer met het gebruikelijke ceremonieel naar de zaal-Maringo geleid, waar hy ontvangen werd door de leden van het gouvernement. Hy zeide gevoelig te zyn voor de gelukwen- schen en dankbaar te zijn, dat de consultatie van de nationale vergadering op waardige wijze heeft plaats gehad en verzekert, dat de strijd geen spoor zal laten en ook geen af breuk zal doen aan oude vriendschap. Het parlement dankend voor de groote eer hem betoond, meende hy de tolk van de nationale vergadering te zyn met te zeggen, dat Frank- ryk getrouw zal blyven aan zyn politiek van vrede, die de Kamers altijd hebben goedge keurd en met het voorbeeld van de reeds lange ry zyner voorgangers voor oogen, in het by zonder zijn onmiddellyken voorganger, die zoo waardig en gezagvol de magistratuur heeft gedragen, hoopte hy, buiten en boven de partijen, den binnenlandschen en buiten- landschen vrede te handhaven, overeenkom stig den wensch der Fransche natie. Paul Doumer is 74 jaar oud. Hij is als on- derwyzer begonnen, werd spoedig schoolhoofd en begaf zich kort daarop in de politiek. H'J deed in 1888 zyn intrede in de Kamer. Hy deed zich als een zeer ernstig werker ken nen, wiens belangstelling zich vooral naar financieele aangelegenheden richtte, zoodat Léon Bourgeois, toen hy in 1895 zy'n kabinet vormde, Doumer daarin met de portefeuille van financiën belastte. Gelegenheid om zyn financieele plannen ten uitvoer te brengen had Doumer niet, daar het kabinet-Bourgeois weldra ten val werd gebracht. Eenige verontwaardiging wekte het toen de radicale Doumer spoedig daarop uit handen van den reactionnairen minister-president Méline de functie van gouverneur-generaal van Indo-China aanvaardde. Het ambt lokte Doumer aan, die zich met hart en ziel er aan gaf en na een verblyf van ongeveer vier jaren in het Oosten, gedurende welke hy belang rijken kolonialen bestuursarbeid verrichtte, in Frankryk terugkeerde om zich met het volle gezag zyner toen alom bekende persoon- lykheid in de politieke arena te werpen. Hij kwam weer in de Kaïrsr tot welker voor zitter hy in 1905 gekozen werd. Nochtans ging het hem niet altoos voor spoedig. Slechts één jaar bekleedde hij het Voorzitterschap, werd bovendien in 1910 by de verkiezingen verslagen. In 2912 deed hy ech ter als vertegenwoordiger van Corsica zijn intrede in den Senaat. Aanvankeiyk was hij lid der Union républicaine, thans behoort hy tot de Alliance démoeratique. De jaren na den oorlog hebben Paul Don. mer herhaaldelyk op den voorgrond gebracht. Na eerst tijdens den oorlog zelf in het kort.' stondige kabinet-Painlevé (September—No. vember 1917) minister zonder portefeuille te zyn geweest, trad hy in het zevende kabin_ Briand (1921—1922) als minister van finan ciën op, een portefeuille, die hij in 1925, <n den benarden tyd der inflatie nogmaals aai vaardde toen Loucheur aan financiën had gv. faald. Doch ook hem gelukte het niet de da- ling van de franc tegen te gaan en hij moest wyken voor Péret. In Januari 1927 werd Doumer tot voorzitter van den Senaat gekozen als opvolger van De Selves, een functie, welke hy tot heden be. kleedde. Doumer, die weduwnaar is, heeft vier zonen in den wereldoorlog verloren. DE BEZITTINGEN VAN KONING ALFONSO IN BESLAG GENOMEN. De Spaansche regeering heeft een decreet goedgekeurd, waarin gezegd wordt, dat de ge. wezen koning van Spanje, terwijl hy de ty. rannieke macht uitoefende, die hij zich in 1923 toeëigende en zelfs reeds daarvoor, van de situatie heeft gebruik gemaakt om op een onwettige wyze zijn persoonlyk fortuin te vergrooten. Documenten, die in het gewezen koninklijk paleis zijn gevonden, bewyzen dit voldoende. Dientengevolge zal de minister van financiën de betrokken autoriteiten op. dracht geven zonder verwijl alle in Spanje gelegen goederen onder sequester te plaatsen, die deel uitmaken van het persoonlyk bezit van Alfonso van Bourbon. Alle eigendommen, banksaldi etc. zijn in beslag genomen, terwijl het ministerie van financiën op de hoogte moet worden gesteld van den omvang dezer bedragen. De Spaansche vertegenwoordigers in het buitenland hebben opdracht geen bemiddeling te verleenen by koopcontracten in zake het vroegere bezit van Alfonso. De regeering be houdt zich voor een bestemming te geven aan dit bezit. In verband met de strafvervolging tegen Alfonso verklaarde de procureur-generaal, dat de ex-koning verantwoordelijk is voor de mo narchistische activiteit der laatste dagen. Bovendien kon Alfonso vervolgd worden in verband met de doodvonnissen, die destijds tegen twee officieren zijn uitgesproken. Te Madrid en in de provincie zijn verschel, den hooge politie-ambtenaren ontslagen we- gens plichtsverzaking by de jongste onlus ten. De ministerraad heeft den minister van binnenlandsche zaken gemachtigd alle maat- regelen te nemen, die noodig zyn om te ver. hinderen dat de rust opnieuw wordt ver stoord. Verijdelde roofpoglng te Rotterdam. Gisterennacht om half een deelde de 44-jarige reiziger G. K. uit IJse2monde de politie van het bureau Nassaukade te Rotterdam telefonisch mede, dat hy om kwart voor twaalf, toen hij met zyn auto langs de Waalhaven O.Z. reed ter hoogte van de scheepswerf van Lith en Mi- dern, was aangehouden door een man, die een stopteeken, bestaande uit een roodwitte schyf, door een lantaarn verlicht, had opge stoken. K. zette zyn wagen stil, de man zei, dat hy ambtenaar was van de wegenbelasting en vroeg inzage van de wegenbelastingkaart, K. haalde zijn portefeuille voor den dag en begon ijverig naar de gevraagde kaart te zoe ken. Plotseling greep de „ambtenaar" hierop naar de portefeuille, doch hij miste. K. be hield zyn tegenwoordigheid van geest en diende den aanrander een vuistslag in het gelaat toe, waarop de man achteruit deinsde. Hiervan maakte K. gebruik om er vandoor te gaan. K. deelde de politie bovendien nog mede, dat hy dicht by de plaats, waar hy was aan gehouden, nog een tweeden man in het don ker had zien staan, waarschynlyk een hand langer van den anderen. Niettegenstaande de aangifte eerst een half uur na de aanranding by de politie binnen kwam, is deze er nog op uitgetrokken om een onderzoek in te stellen. Het is haar evenwel niet mogen gelukken den man aan te houden. Een auto-ongeval. Nabij Montfoort, onder de gemeente Linschoten, is gisterenmiddag omstreeks 6 uur een ernstig auto-ongeval gebeurd. Op den rijksstraatweg Utrecht—Rotterdam, juist op de plek, waar het geasfalteerde gedeelte overgaat in een grintweg, wilde een luxe-auto, komende uit de richting Utrecht, uitwijken voor een mo- torrywiel. De auto, welke een vrij groote snel heid had, haalde te ver naar links uit en botste tegen een telegraafpaal, die afknapte. Vervolgens sloeg de wagen over den kop en kwam in een sloot langs den weg terecht. De auto werd totaal vernield, In den wagen, die toebehoorde aan de familie van K. te Den Haag, waren vijf personen gezeten, twee da mes, twee heeren en een kind. Dit laatste» alsmede een dame en een heer, kwamen met den schrik vry. De beide andere inzittenden werden ernstig gewond en geraakten bewuste loos. Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse, daar toevallig een drietal dokto ren passeerden. De beide gewonden zijn naaf de Ryksklinieken te Utrecht vervoerd. Daar bleek, dat de dame een ribbenfractuur had bekomen, terwijl de heer een been had g«' broken. Beiden zyn by kennis gekomen. Ongelukken. Uit een sloot 1» de omgeving der ouderlyke woning aan de Monsterscheweg te 's-Gravenhage is haald het lijkje van een 5-jarig meisje, da sinds eenige uren vermist werd. Het kind vermoedelyk al spelende te water geraakt en verdronken. In het Bovendiep te Amstef^ dam is een 5-jarig knaapje, gewoond hebben* de in een aldaar liggend woonschip, spelen te water geraakt en verdronken. De vrou die in de Cillierstraat te Amsterdam do° een vrachtauto werd aangereden, is aan i werd, iet een opgenomer d< v t ziekenhui een In g i sterke i hevige twee i en geslage ont dal b verschro ps bekomen verwondin 26-jarige Arabische s een in de Maashaven een lat, die door -ver geworpen pe man is met ziekenhuis opgei gen te Venlo, die Maasbuurtspoorweg teren in het ziek— leden. *n een lust te Helmond heeft fing plaats gehad, leeg stond, was dat er een vry ling vond een door de vloer in uibeengescheurd plafond werd g schenmuur ernstig pannen van het kwam er met de is vry aanzienlyk een 72-jarige vrouw een beek geraakt en afstand vond men e jeneverflesch. Een diefs opgehelderd. een bekende diamantf p",kje met een half mant naar Parys. nauwkeurigheid in he te Parys niet besteld den afzender terugge: bode het kostbare het door een onbeken men, die voor de fii diamanten zag men nc politie is er thans slaagd te ontdekken identiteit wordt nog aanhouding ''an ech y/acht worden Een tour brand. Een gro welke geheel gevuld v een grooten tocht ging morgen te 9 uur op d sterdam, aan het beg: door nog niet met oorzaak in brand ge\ verlieten in alleryl de lukkig geen ongevalle inmiddels gewaarschr met een straal van ee: die als een fakkel bra: Een zigeui Te Lessnitz by Hohen kije, is het op een Zi waren veldslag gekome heerschte er al een zw< de vyandelyke stamm en Bock en Fassner ai ien. Tegen middern jonge Zigeuneren Vrbs lid der familie Bock w jarigen Josef Lagrona volver en een dolk. De: tafel en stortte zich oi vordt er afgerekend hann Bock, wien hy afsneed. Hierop ontste party. In het begin messen als wapen, lat men Bock en Fassne: vormden, joegen den vlucht. Van zyn lede meisje en een kleine andere kinderen zwas werd een jacht georgai naar van Johann Bo< mishandeld, dat de po tooneele verscheen en lende stammen gevan in stervenden toestand PERMANENT H< NATIONALE ^S-GRAVENHAGE Hof van international advies uitgebracht in de toelating van soi Duitsche minderheid Ojpper-Silezië. Hot Hoi tegen één van meenin^ die als gevolg van de t be resolutie van den lf$ Maart 1927 uitgesh derheidsscholen, uit h toegang tot die schole W^ger-d mag worden. di< Go c DE JAARVERG VREEMDELIN De Algemeene Ned Toer Vreemdelingenve Gmvenhage, houdt jaarvergadering te kan gemeld worden niet voldoende hotel V.Y.V. aldaar de Wagcti Lite en de Ren slaapwagentrein gagewagens. Het is de eerste Nederland een vordt geformeerd, dere en goede leker velen gebruik Mi- li maf slaai Vai s logiesj m PE KRUISER „SUM GEL» uSumatra" is gisteren kend rif geloopen tuss Bot®, 30 mijl ten Zul voorschip is geboeid. Österen naar de plaat

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2