r 500 300 25 HEID i ijm: Firma F. YIN DE VILDE Ir.. Wilslnal 53-60,1lissiniei.Ttlil. III. Foslrttuini ftltl ieerste blad iter, enz. eer. VRIJDAG ^Zonnebrand No. 113 69e Jaargang 1931 Telef. 321 Va a ie voor s van seder zeep is nvangstl iddelburgsche mij v. Stoomvaart 15 JVIEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieu ws W VLISSINGSCHE COURANT uiskamer waar", als U ze schaart 51m-reproducties er, in elke doos Schuurpoeder itje; 320 in getal. 75 geldige Duif- ;gen betaling van g prospectus aan Albums. 00 38-0106 M N MEISJE des namiddags 3 uur, geheelen dag. beinstraat 71. VRAAGD om eenige avonden boeken bij te houden, etters L. R., bureau int". DAGDIENSTBODE elfstandig kunnende aan te melden dea uur. HöFELEIN-Bekker, Ruyter 80. om 1 juli a.s. te be nieuw gerestaureerde ENWONING, kamers en keuken rkhoflaan. Huurprijs laand. keiaar POLAK, Beurs- isingen. .n keurig nette onder gezinswoning in de elaarstr., aan billijken een ÈÉNVERDIE- aan de Prinsenstraat ,f 3200.—. Adres: JLAK, Beursstraat 3. liddelburg-Rotterdant mgelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE Mei 15 16 18 19 21 22 tiën J.V. h. -62018. v.Midd v.m.uur 8 8 8 v.Rott» vm.uul ta bekomen Transport- en Erven G. VOS, Telef. lai UJ.Ö. j->. EENHOORN, Tel. wj )OSTERHOUT, Tel. 28-J [TENHEK, Telef. 101' t ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ,jge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" pit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 15 MEI. Hemelvaartsdag. is van oudsher gewoonte om op He iartsdag uitstapjes naar buiten te ma lleen. Het jonge frissche groen lokt daartoe in mate uit. Als het weer op dien dag mederwerkt is het overal op de landwegen bijzonder druk. Gisteren was het weer wel Islet zoo mooi als Woensdag, doch Pluvius is I geen spelbreker geweest, want die kan zoo vele goede voornemens in letterlijken zin in het water doen vallen. Het weer heeft zich gehouden, alleen hebben de fietsers tegen den avond nogal flink moeten trappen, tegen den wind nogal flink moeten trappen, Maken de stadsmenschen op Hemelvaarts dag uitstapjes naar buiten, daartegenover bomen de buitenmenschen naar stad en gis- teren was het hier dan ook vrij druk. De i bracht een groot aantal bezoekers uit aan, waarvan velen een bezoek i strand en duinen brachten en werd het badseizoen al het ware officieel geopend. Het l bezoekers per fiets was ook buitenge- woon groot. Het Avro-actie-comité had den Hemel vaartsdag besteed voor een propaganda-dag en overal zag men dan ook automobisten, fietsers of wandelaars, voorzien van een Avro-vlag of Avro-embleem. De zomerdienstregeling van do provinciale booten is gisteren begonnen en daarvan zijn verschillende personen de dupe geworden, die tët wisten dat deze dienstregeling op Hemel- turtsdag werd ingevoerd. De zomerdienst- reling bij de spoorwegen treedt nl. heden pss in werking. Bovendien verkeerden vele reizigers in de meaning dat op Hemelvaartsdag, als zijnde een erkende Christelijke feestdag, de dienst werd uitgevoerd als op Zondag. Wel stond op de dienstregeling vermeld, dat op Hemelvaartsdag de dienst als op werk dagen werd uitgevoerd, doch dit is niet ter tennis van het publiek gebracht. Zou het daarom geen aanbeveling verdie nen, dat vanwege den prov. stoombootdienst ook in ons blad werd bekend gemaakt, wan neer een nieuwe dienstregeling wordt inge voerd, met vermelding van de uren van ver trek der booten. Dan zullen onaangenaamhe den als gisteren zijn voorgekomen wel tot het verleden behooren. WD wijzen belanghebbenden er op, dat de nieuwe dienstregelingen in onze Tijdinghal worden opgehangen. De op Hemelvaartsdag georganiseerde fiets- annex autotocht van de vereeniging „Rij- Walcheren" mag in alle opzichten, de korte voorbereiding, geslaagd toeten. Om acht uur 's morgens vertrókken acht tien deelneemsters en deelnemers per fiets naar Goes, terwijl om negen uur een vijftig tal leden, waaronder een zevental Noren, de reis met touring-cars naar Goes aanvaard den. Te pl.m. 10 uur arriveerden zoowel de fietsers als de auto's te Goes. Nadat aldaar uur gepauzeerd was, vertrokken alle deelnemers, onder deskundige leiding van toer G. Houtekamer het mooie land van Zuid-Beveland in. Via 'sHeer Arendskerke, Heinkenszand, 's Heerenhoek, Ovezande, Drie wegen, Oudelande, Ellewoutsdijk, Baarland, EversdUk, 's Gravenpolder, Biezelinge, Schore, Vtoke naar Ierseke. Hier werd gelegenheid fëeven den inwendigen mensch te verster- ton, waarna men de oester- en kreeftenput- ten heeft kunnen bezichtigen. Het was voor velen een hard gelach, zich enkel met kijken tevreden te moeten stellen. Daarna ging de tocht naar Wemeldinge, Kattendijke, Wilhelminapolder, Kloetinge, tnet als eindpunt Goes. Veel schoons is er op dezen tocht te geniéten geweest, dank zij de voortreffelijke leiding van den heer Houte- tomer, den grooten propagandist van de J VV. te Goes, die de mooiste plekjes van Zuid-Beveland heeft laten bewonderen en tol heeft leeren krijgen. Geheel belangeloos stelde hij zich dezen dag beschikbaar voor de loden van de vereeniging „Rijwielpad Walche- ïen", wy Weten dan ook zeker den tolk te van alle deelnemers, als wij déh heer Houtekamer hartelijk dank brengen voor al- les vva-t hij op Donderdag 14 Mei 1931 heeft Sedaan, pl,m. zes uur vertrokken allen hoogst °ldaan huiswaarts met het voornemen om o°k het volgend jaar Zuid-Beveland in bloei €€r to gaan bewonderen. De reddingbrigade van het Roode Kruis alhier heeft gisteren in de muziektent op de Groote Markt te Goes verschillende demon straties gegeven, welke veel belangstelling trokken. Landdag Volksonderwijs. De landdag, gisteren gehouden door den kring Walcheren van Volksonderwijs, mag, dank zij het vrij groote bezoek, dat er aan ten deel viel, als geslaagd beschouwd wor den. De achterplaats der voormalige kazerne Willem III was goed bezet met een aandach tig luisterende menigte. Nadat het muziek gezelschap „Ons Genoegen", dat eerst een muzikale wandeling door een deel der stad had gemaakt, een nummertje had geblazen, betrad de voorzitter van den kring Walche ren, de heer mr. J. W. Zijlstra, het podium om het welkom toe te roepen aan den heer R. J. Smit, spreker van hedenmiddag, den heer Sturm met zijn zanggezelschap en de afgevaardigden van buiten. Maar niet min der aan allen, die hun belangstelling toonen door hun komst voor den strijd om de open bare school, waar onze jeugdige kinderen leeren niets te worden dan menschen, gewo ne menschen, zonder kerkelijke of politieke strijdvragen, met alléén de vraag, wat waar of onwaar, schoon of leelijk, goed of slecht is. Met een beroep om mede te strijden voor het behoud der openbare volksschool, het te- 'vige bolwerk voor onze nationale éénheid, eindigde spreker zijn openingswoord. De heldere, zuivere kinderstemmen van het kinderkoor „De Kleine Stem" uit Middel burg onder leiding van den heer J. A. Sturm met aan den vleugel mej. Van de Volkere, deden ons daarna genieten van de vertolking van de Bloemencantate van Gertr. van Vlad- deracken, waarna de heer R. J. Smit van Helmond het spreekgestoelte betrad voor het eerste deel zijner rede, getiteld „Vol ver wachting voorwaarts". Spreker ving aan met de mededeeling, dat ïiet hem een voorrecht was hier op te treden, omdat hij het hoog schatte te mogen getuigen voor de hoogheid van beginsel onzer openbare school en om dat hij haar superioriteit wilde verkondigen boven de kerkelijke school. Hij wilde een hart onder den riem steken van hen, die moedeloos worden in onze kringen, als ze lezen, dat weer een jaren en jaren bestaande school wordt opgeheven, want, zegt hij, er is reden het hoofd fier op te heffen, daar we er beter voorstaan dan 25 jaar geleden. Ondanks de oprichting van clericale scholen, heeft hij de overtuiging, dat het voorspelde van dr. A. Kuyper dat van 3/3 niet in vervulling zal gaan. Die zekerheid put hij uit de ge schiedenis, uit ons volkskarakter en uit de plaats, die we internationaal innemen. De beginselen van die geestelijke strooming, het humanisme genoemd, nagaande en de uit vloeisels der revolutie, waarbij de inzet de rechten van den mensch was, waarbij de ka raktertrek der Hollanders zich aansluit, die geen teugels willen voelen, noemt spreker als ons eerste kenmerk de vrijheidsliefde, waar uit de'verdraagzaamheid voortvloeit. Volgens hem moet de school niet langer de secte dienen, maar moet een orgaan zijn van de heele volksgemeenschap. De openbare school wortelt diep in onzen cultuurbodem. Alnu komt de heer Smit tot de eerste wet van 1806, het product dit woord heelemaal niet in minachtenden zin genomen van dominéé Van den Ent, wiens wet als doel had het behoud en de vermeerdering van onzen cultureelen rijkdom. Hij wilde door het onderwijs de verstandelijke vermogens laten ontwikkelen en doen opleiden tot Christelijke en maatschappelijke deugden. Voelende dat de strijdvaardigheid verhoogd werd door een eigen school, maakte men den schoolstrijd een onderdeel van de wor steling tusschen Kerk en Staat, welke worste ling eindigde met de bevrediging van 1920, die spreker het verdrag van Versailles voor de openbare school noemde. Nu staat de school voor een groot deel in dienst van de propaganda voor het clericalisme, die door den Staat wordt betaald, wat natuurlijk niet kan blijven volgehouden worden, daar de kerk eigen belang beoogt. Het schoolwezen wordt zoo verbrokkeld in twee soorten, waarvan de eene de belangen van een groep behartigd, terwijl de andere slechts mag dienen voor 't volk in het alge meen. De eerste soort gaat spreker van het begin tot het einde na. De kerkelijke bewaar school begint met de scheiding, met het uit zoeken van de gewenschte of gewilde soort, en deze schifting heeft geen opvoedkundigen ondergrond, maar berust eenvoudig op ker kelijke politiek. Van de bewaarschool gaat het naar de lagere school, waar het inzicht verduidelijkt wordt, dat de andere school niet deugt, dat de omgang daarmee gevaarlijk is. Hierbij plaatst spreker het voorbeeld uit het 4e deel van Merijntje Gijsen's jeugd, waar deze zich er over verbaast, dat een Israëliet ook een braaf mensch kan zijn. De onder linge vervreemding, de versterking van het gevoel van meerwaardigheid wordt voortge zet op de middelbare school en de universi teit, vanwaar de jonge mensch ineens gestort wordt uit de clericale reincultuur in het ge bied der geestelijke besmetting. En tegenover dat beeld van onderwijs plaatst spreker de openbare school, waar de leerlingen samen opgevoed worden en door levenservaring ver draagzaamheid leeren, waar ze de stelling leeren kennen, dat de waarde van den mensch onafhankelijk is van politieke of kerkelijke overtuiging, doch uitsluitend door het vervullen van zijn plicht als lid van de gemeenschap. In het kort bespreekt de heer Smit het rapportRutgers, waarbij hij wijst op het slechter worden van het onderwijs door de vermindering van het aantal onderwijzers, door de vermeerdering van het getal leerlin gen per onderwijzer. Hij wijst op het eenigs- zins vreemde om het zacht uit te drukken van het willen grabbelen in de „openbare" kassen, maar het niets willen weten van het „openbaar" onderwijs, vraagt of het Neder- landsche volk ook „dit" weer langs zich zal laten gaan en wekt op tot het in massa-op gaan naar het demonstratie-congres voor de ze zaak. Met de woordenstrijdt voor de openbare school, die uw moeite en zorg waard is en sluit u aan bij Volksonderwijs, eindigde de heer Smit zijn rede. Tusschen de 2 deelen der rede lieten de kinderen het 2e deel der cantate hooren en speelde „Ons Genoegen" eenige nummers. De heer Zijlstra dankte den spreker voor zijn rede en bracht ook dank voor de aan dacht, waarmee geluisterd was. Voor deze voorwaarde voor slagen dankte hij de aanwe zigen en eveneens den heer Sturm en zang- gezelschap en „Ons Genoegen" voor het ver schafte genot. Maar ook werd een woord van dank gebracht aan de commissie van voor bereiding. Een 15-tal personen gaven zich als lid op. Postzegelloket. Aan het postzegelloket voor verzamelaars zijn Zaterdag 16 Mei van half 4 tot 5 uur verkrijgbaar voor de eerste maalNederland 2 cent automaat-tanding, Ned.-Indië lucht post 0.30, 4.50, f 7.50. Bovendien nog eenige Java-Australië zegels (zgn. Pattist- zegels). Uitverkocht is de f2 ct. in 4-zijdige rolperf oratie. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekhouder, 8 grondwerkers, 2 opperlieden, 2 schilders, 14 timmerlieden, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 vlechter, 1 mandenmaker, 2 meubelmakers, 1 schoenmaker, 1 teekenaar bekend met werktuigkunde en bouwkunde, 219 metaalbe werkers (w.o. 146 tijdelijk werkloos), 1 bak ker, 1 magazijnbediende, 3 chauffeurs, 2 kell- ners, 10 transportarbeiders, 14 varensgezel len, 17 kantoorbedienden (w.o. 6 vrouwelijke), 2 portiers enz., 1 dienstbode en 52 losse ar beiders. Verder zijn 30 personen bij de werkver schaffing te werk gesteld (vorige week 12). Totaal 388 ingeschrevenen, vorfge week 380 personen. Alzoo een vermeerdering van 8 werkzoekenden. Dringend verzoek. De politie verzoekt ons, in het belang van de badplaats, opname van het navolgende Nu het badseizoen aanstaande is en reeds wordt genoten van het verblijf op het strand, wordt dringend verzocht geen stukken glas op het strand te werpen of daarop achter te laten. Reeds gisterenmiddag heeft de politie ter plaatse weder hulp moeten verleenen aan een 10-jarig meisje uit Middelburg, dat in een stuk glas had getrapt en zich niet ongevaar lijk aan den voet had verwond. Medewerking van het publiek in deze is noodzakelijk. Deze medewerking wordt mede verzocht om baldadigheden aan het strand te keeren. Gis terenavond constateerde de politie, dat meer dere strandstoelen waren omgeworpen, ja zelfs, dat door kinderen over deze omgewor pen stoelen wordt geloopen en daarop wordt gespeeld. Het behoeft geen betoog, dat door een en ander vernieling ontstaat, al nemen wij gaarne aan, dat de opzet daartoe niet aanwezig is. Niet alleen dat zulks onnoodige kosten voor het badbedrijf medebrengt, ook bezoekers die van de stoelen gebruik maken, kunnen gemakkelijk schade aan hun kleeding bekomen, indien zij gebruik maken van stoe len, waarvan de biezen en het riet stuk zijn. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Op den lsten Pinksterdag organiseert bo vengenoemde vereeniging een boot- en auto tocht naar en door het eiland Schouwen. Vooral de omgeving van Haamstede en Renesse op zich zelf is zeker om zijn natuur schoon een bezoek waard. De tocht gaat langs de vogelbroedplaatsen, die zich over een groote lengte langs den zeedijk van Zie- rikzee naar Burghsluis uitstrekken, terwijl de terugtocht over de verschillende dorpen wel in den smaak der deelnemers zal vallen. Het is echter noodig, wil deze tocht slagen, dat nog enkelen vóór de in achterstaande advertentie genoemde data zich aanmelden. Wij twijfelen niet of deze schitterende tocht zal door velen die daartoe in staat zijn, gaarne worden meegemaakt. Een bijzondere plechtigheid. Woensdagnamiddag 12.30 uur vond alhier op plechtige wijze de uitreiking plaats van de aan den heer Westland, opperwachtmeester brigadecommandant der Koninklijke Mare chaussee alhier toegekende onderscheiding „de Oranje Nassau Orde met gekruiste zwaar den in zilver." Bij de woning van den heer Westland ver zamelden zich verschillende autoriteiten, waarbij onder anderen de luitenant-kolonel divisie-commandant te 's-Hertogenbosch, de eerste luitenant districts-commandant te Vlissingen, de heeren commissarissen van po litie te Vlissingen en Middelburg, de hoofd inspecteur van politie te Vlissingen en verder een groot aantal wapenbroeders, rijks- en ge- meente-politie, vrienden en kennissen. De eerste luitenant districts-commandant te Vlissingen las het Kon. besluit voor, bij hetwelk deze onderscheiding werd verleend, waarna overste Werner den gedecoreerde als volgt toesprak„Opperwachtmeester West- land, het is mij een groote eer op dezen zon- nigen voorjaarsdag U het eere-lnetaal te kun nen uitreiken dat Hare Majesteit de Konin gin U voor ongeveer een maand geleden bij Haar bezoek aan de stad. Vlissingen, heeft verleend. Gij hebt deze onderscheiding ten volle verdiend Uw dienstprestatie en Uw leiding als brigadecommandant is van dien aard, dat ik U gaarne als voorbeeld stel van Uwe collega's. Moge U op den ingeslagen weg blijven voortgaan, en dat dit eere-metaal nog lange jaren uw borst moge sieren." Overste Werner speldde daarna de medaille op de borst van den gedecoreerde. Toen trad de heer Van Walt Meyer, eerste luitenant districts-commandant naar voren en sprak aldus „Opperwachtmeester, het was mij een voldoening de eerste te mogen zijn bij het bezoek van Hare Majesteit de Koningin, die U uw onderscheiding mocht mededeelen. Ik ben nog te kort in het district om over Uw dienstprestatie te kunnen oor- deelen, maar wel mag ik verklaren, dat Uw leiding als brigadecommandant in alle op zichten correct is. Als blijk van waardeering mocht ik uit handen van den heer luitenant kolonel, divisie-commandant, ter uitreiking aan U, ontvangen een klein formaat van deze medaille. Dit is een zoogenaamde hangme- daille, die steeds door U gedragen kan wor den. Van mij mocht U reeds een blijk van waardeering ontvangen. Ik feliciteer U van harte met deze hooge onderscheiding." Na de plechtigheid werden enkele fotogra fische opnamen gemaakt. Hierna werd de gedecoreerde en zijn ge zin van alle zijden bestormd met felecitaties, terwijl schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen uitbundig waren toegezonden. In de woning van den heer Westland, die met versche bloemen in feestelijk aanzien was getooid, werden allen verzocht om op het welzijn te klinken. Intusschen maakte het personeel van de brigade Vlissingen gebruik, om van hun in stemming met de decoratie van hun chef te doen blijken. Door den oudsten der brigade werd een fraaie bloemenmand aangeboden, onder de volgende bewoordingenOpper wachtmeester, wilt dit bloemstuk van Uw personeel als blijk van instemming met Uwe onderscheiding aanvaarden, doch de waar deering van U als brigadecommandant is in alle opzichten voor het personeel van dien aard, dat zij gemeend heeft, dezen dag tot een onvergetelijken te moeten maken. Bloemen verwelken en planten vergaan, maar een foto van allen die U op dezen dag huldigen blijft in lengte van dagen bestaan, waarom wij U met de aanwezigen uitnoodigen nog even voor den fotograaf te poseeren, teneinde U binnen een paar dagen een foto in groot formaat met lijst te mogen aanbieden. Onder het aanvaarden van dit bloemstuk dankte opperwachtmeester Westland voor de hulde van het personeel en hoopte bij het ontvangen van de foto deze een waardige plaats in zijn woninp te zullen geven, wat mede een aanleiding zal zijn om de prettige verstandhouding op de brigade te blijven herdenken. Een aanrijding. Woensdagavond omstreeks kwart over achx vond op den Singelweg een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een wielrijder. De berijders kwamen te vallen en had ver nieling plaats aan beide voertuigen. De duo rijder bekwam vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en de handen, terwijl de wiel rijder een flinke handwonde opliep. De politie Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30. Tube 80 ct. Bi} Apoth. 5 Drogisten verleende hplp en riep assistentie in van dr. Grippeling, die met materiaal van de politie verband-trommel eerste hulp verleende. Het motorrijwel werd door de politie in beslag genomen, terwijl een onderzoek wordt inge steld of niet in strijd met de bepalingen der motor- en rijwielwet is gereden. Accordeon-vereeniging „Crescendo". De eerste Vlissingsche Accordeon-vereeni- ging „Crescendo", directeur de heer M. P. Ventevogel, geeft morgenavond een openbare uitvoering in Grar? 1 Hotel Britannia. Na de pauze zal de bekende humorist, de heer C. de Ruijter, optreden. N.V. The Vitrite Works te Middelburg. In de Woensdagmiddag gehouden verga dering van aandeelhouders werden het jaar verslag en de winst- en verliesrekening en balans goedgekeurd. De winst- en verliesrekening geeft aan in debetalgemeene onkosten 59155.30 kor ting en koersverschil 904.77 reserve voor deelnamen 79.981.02 afschrijving op ge bouwen 6942.93 idem op inrichting 46721.67 iderp op kantoormeubilair 163.50 dotatie ondersteuningsfonds de som van 257.70 j/2. De creditzijde geeft aandubieuse debi teuren 84.55 koersverschil effecten 1763.14 rente 17313.36 en bedrijfswinst 164.965.85. De balans geeft de volgende activaaan deelenkapitaal 1.208.000 reservefonds 404.000 pensioenfonds 422.076 onder steuningsfonds 2914reserve voor deelna men 112.693 idem voor geleverde machines 59.672 idem voor koersverschil op effecten 15.104 beleening o/g. 282.028 crediteuren 35.228 deposito werkliedenfondsen 13.564 en winst- en verliesrekening 134.066. De activa zijnongeplaatste aandeelen 400.000 gebouwen en erven 138.858 in richting 311.477 kantoormeubilair 1091 grondstoffen en fabrikaten 438.352 kas en kassier 41.819 effecten 608.343 deelna men 195.000 rente 423 debiteuren 553.983 en octrooien 1. Volgens het reeds vermelde voorstel, wordt over 1930 geen dividend uitgekeerd. De heer mr. J. J. Heyse werd tot commis saris herkozen. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. Blijkens het jaarverslag over het boekjaar 1930 werden de resultaten zeer ongunstig be ïnvloed door dalende marktprijzen, tengevol ge waarvan weinig loonende prijzen te maken waren. Een belangrijke afschrijving op de voorraden moest plaats hebben. Na de sta- tuaire afschrijving van 12000 (als v. j.) rest een bedrijfswinst van 85.248, waarbij nog komt het onverdeeld saldo 1929 oorspronke lijk groot 15.419, doch na afschrijving van de betaalde belastingen groot 10.251, zoo dat de verdeeling is 95.499 (v. j. 75.419), waarvan 6 (v. j. 5 kan worden uitge keerd. Ernstig ongeluk. Gisterenmiddag waren een aantal kinderen op den zeedijk te Westkapelle aan het spe len met spoorwegkarren, die worden gebruikt voor het vervoeren van materiaal. Bij het rijden van de spoorwegwagentjes raakte een der kleinen, de ongeveer 5-jarige J. Kaland, tusschen de wagentjes bekneld. De kleine is, nadat hij was bevrijd, aan de gevolgen van zijn kwetsuren overleden. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Goes 69.32. Zangconcours te Biezelinge. Het gisteren onder Biezelinge gehouden, concours van Christ, zangvereenigingen, aan gesloten bij den ring Zeeland van den Bond van Christ, zangvereenigingen in Nederland, werd door ruim 3000 personen bezocht. Aan dit concours werd deelgenomen door 27 vereenigingen, waarvan er 16 in de derde 9 in de tweede en 2 in de eerste afdeeling uitkwamen. „Hosanna" uit Vlissingen, directeur de heer

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1